2012/13 > Niemcy 
*Strona ogólna     >Operabase Professional 
2012/13 > Niemcy

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Dania Szwecja
Holandia
Belgia
Luksemburg

Niemcy
 
Polska
Czechy
Francja Szwajcaria Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

Woyzeck (Waits) 26 IX-22 XID: Ludger Singer; R: Bernadette Sonnenbichler
Carmen (Bizet) 7 X-30 IIID: Kazem Abdullah; R: Michael Helle
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 XI-14 IIID: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Superflumina (Sciarrino) 4 XII-10 IIID: Péter Halász; R: Ludger Engels, Ric Schachtebeck
Ariodante (Handel) 3 II-12 VD: Péter Halász; R: Jarg Pataki
Simon Boccanegra (Verdi) 7 IV-11 VIID: Kazem Abdullah; R: Nadja Loschky
Die Zauberflöte (Mozart) 4 V-13 VIID: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 VI-14 VIID: Volker Hiemeyer; R: Joan Anton Rechi
Fidelio (Beethoven) 15 IX-26 IID: Kazem Abdullah; R: Alexander Charim
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 IX-1 IIID: Volker Hiemeyer; R: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 X-19 IIID: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Rusalka (Dvořák,A) 3 XI-20 IID: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Prinzessin im Eis (Schreier) 8 XII-22 IID: Kazem Abdullah; R: Anna Malunat
Don Carlos (Verdi) 9 II-18 VD: Kazem Abdullah; R: Michael Helle
Alcina (Handel) 6 IV-10 VIID: Péter Halász; R: Jarg Pataki
Die Banditen (Offenbach) 8 VI-9 VIID: Péter Halász; R: Ludger Engels
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 20 IX-10 IID: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Carmen (Bizet) 11 XI-22 ID: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10 ID: Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
Anatevka (Bock) 13 I-4 IVD: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Frau Luna (Lincke) 31 IIID: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Du bist ich (Simons) 5 V-24 VID: Jens Troester; R: Bernhard Stengele
Die lustige Witwe (Lehár) 20 IX-26 IIID: Thomas Wicklein; R: Roland Schwab
Du bist ich (Simons) 1 XID: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Werther (Massenet) 9 II-16 IIID: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 13-18 IVD: Reter Aderhold; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 IVD: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 1-6 VIR: Nicolas Brieger
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 22 IX-7 IIID: Kajsa Boström; R: Birgit Eckenweber
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 IX-3 VD: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Im weißen Rößl (Benatzky) 30 IX-26 IVD: Dieter Klug; R: Reinhard Schwalbe
Götz von Berlichingen (Goldmark) 13 X-25 ID: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Kiss me, Kate (Porter) 4 XI-19 IVD: Dieter Klug; R: Birgit Eckenweber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-25 XIID: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
Der Freischütz (Weber) 13 I-21 III
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 19 I-2 V
Der Studentenprinz (Romberg) 24 II-10 IV
Der Löwe von Venedig (Gast) 7 IV-19 V
Gasparone (Millöcker) 11 VIII-1 IXD: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 30 VIII-13 XD: Florian Kießling; R: Urs Alexander Schleiff
Der Studentenprinz (Romberg) 26 IX-29 XIIR: Ingolf Huhn
Der Freischütz (Weber) 12 X-11 XID: Naoshi Takahashi / Fabian Enders; R: Ingolf Huhn
My Fair Lady (Loewe) 27 X-16 III
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 XI-28 IIID: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Amahl und die Heiligen Drei Könige (Menotti) 1-28 XII
Figaros Hochzeit (Mozart) 26 I-11 V
Die Blume von Hawaii (Abraham) 9 III-5 IV
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 9 IV-6 V
Tanhäuser (Mangold) 27 IV-18 V
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Don Giovanni (Mozart) 30 IX-12 ID: Dirk Kaftan; R: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 4 XI-5 IID: Carolin Nordmeyer / Rune Bergmann; R: Markus Trabusch
L'étoile (Chabrier) 2 XII-2 IIID: Carolin Nordmeyer; R: Aron Stiehl
La bohème (Puccini) 19 I-7 VD: Gerrit Prießnitz; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Elektra (Strauss) 9 III-26 VD: Dirk Kaftan; R: Lorenzo Fioroni
Ritter Blaubart (Reznicek) 23 III-4 VD: Dirk Kaftan; R: Manfred Weiß
Der Ring des Polykrates (Korngold) 31 V-16 VID: Rune Bergmann; R: Markus Trabusch
Violanta (Korngold) 31 V-16 VID: Rune Bergmann; R: Markus Trabusch
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 VII-3 VIIID: Klaus Straube; R: Hans Oebels
Die Zauberflöte (Mozart) 20-27 VIID: Klaus Straube; R: Andrea Berlet-Scherer
Intolleranza 1960 (Nono) 27 IX-12 XD: Dirk Kaftan; R: Ludger Engels
Rigoletto (Verdi) 26 X-10 IVD: Lancelot Fuhry; R: Patrick Kinmonth
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 7 XII-2 III
La bohème (Puccini) 6 I-4 IVD: Dirk Kaftan; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 III-5 VID: Roland Techet; R: Yona Kim
Lohengrin (Wagner) 3-29 V
My Fair Lady (Loewe) 21+ VI
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
La straniera (concert) (Bellini) 24 XID: Pietro Rizzo
Die Zauberflöte (Mozart) 23 III-1 IVD: Simon Rattle; R: Robert Carsen
Cendrillon (Viardot) 27-31 IIID: Stanley Dodds
Don Giovanni (Mozart) 17-26 VD: Thomas Hengelbrock; R: Philipp Himmelmann
Gräfin Mariza (Kálmán) 18-20 XD: László Makláry; R: Agnes Gyarmathy
Stabat Mater (Pergolesi) 17 ID: Diego Fasolis
Manon Lescaut (Puccini) 12-21 IVD: Simon Rattle; R: Richard Eyre
Johannespassion (Bach,JS) 13-18 IVD: Simon Rattle; R: Peter Sellars
Faust (Gounod) 6-12 VID: Thomas Hengelbrock; R: Bartlett Sher
Don Carlos (Verdi) 3-5 VIID: Valery Gergiev; R: Giorgio Barberio Corsetti
Requiem (Verdi) 4 VIID: Valery Gergiev
Die Entführung aus dem Serail (concert) (Mozart) 21-27 VIID: Yannick Nézet-Séguin
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
La traviata (Verdi) 11-26 ID: Eckehard Stier; R: Sebastian Ritschel
Anatevka (Bock) 22 III-11 VD: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Carmina Burana (Orff) 18 X-30 IIIR: Reiner Feistel
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 I-2 IID: Andrea Sanguineti
Tannhäuser (Wagner) 29 III-31 VD: Ulrich Kern
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Das Mädchen mit den Schwefelhölzern (Lachenmann) 15-23 IXD: Lothar Zagrosek / Matthias Hermann; R: David Hermann
Parsifal (Wagner) 21 X-1 IVD: Donald Runnicles; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Turandot (Puccini) 27 X-3 XID: Jesús López Cobos; R: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 2 XI-3 VD: Moritz Gnann / Ivan Repusic; R: Günter Krämer
Carmen (Bizet) 6 XI-25 IVD: Jacques Lacombe / William Spaulding; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8 XI-11 IVD: Enrique Mazzola / Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
Szenen aus dem Leben der Heiligen Johanna (Braunfels) 16-29 XID: Matthias Foremny; R: Carl Hegemann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 XI-28 XIID: Tomas Hanus; R: Katharina Thalbach
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 9 XII-13 IVD: Steven Sloane; R: Robert Carsen
La traviata (Verdi) 10 XII-26 IVD: Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Tannhäuser (Wagner) 16 XII-30 IIID: Ulf Schirmer; R: Kirsten Harms
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 XII-11 ID: Guillermo García Calvo; R: Filippo Sanjust
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 5-18 ID: Sebastian Lang-Lessing; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Tosca (Puccini) 9 I-9 IIID: Donald Runnicles; R: Boleslaw Barlog
Don Giovanni (Mozart) 17-30 ID: Guillermo García Calvo; R: Roland Schwab
Peter Grimes (Britten) 25 I-15 IID: Donald Runnicles; R: David Alden
Ein Maskenball (Verdi) 27 I-8 IID: Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Madama Butterfly (Puccini) 29 I-14 IID: Alexander Joel / Moritz Gnann; R: Pier Luigi Samaritani
Lohengrin (Wagner) 10 II-21 IIID: Donald Runnicles; R: Kasper Holten
Les troyens (Berlioz) 21 II-3 IIID: Donald Runnicles; R: David Pountney
Otello (Verdi) 27 II-6 IIID: Donald Runnicles; R: Andreas Kriegenburg
Tristan und Isolde (Wagner) 14-23 IIID: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 22 III-7 IVD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Rigoletto (Verdi) 21-30 IVD: Pablo Heras-Casado / Moritz Gnann; R: Jan Bosse
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 27 IV-1 VD: Andriy Yurkevych
Messa da Requiem (Verdi) 2-4 VD: William Spaulding; R: Achim Freyer
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 27 VD: Donald Runnicles
Le Vaisseau fantôme (concert) (Dietsch) 4 VID: Enrique Mazzola
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 5 VID: Guillermo García Calvo
Attila (concert) (Verdi) 19-21 VID: Pinchas Steinberg
Himmelsmechanik (Kagel) 22-26 VIIIR: Sven Sören Beyer
Nabucco (Verdi) 8 IX-22 XIID: Andrea Battistoni / William Spaulding; R: Keith Warner
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 IX-16 IVR: Jakop Ahlbom
Das Rheingold (Wagner) 21 IX-8 ID: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 22 IX-9 ID: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 27 IX-10 ID: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 29 IX-12 ID: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Macbeth (Verdi) 6 X-26 XID: Paolo Arrivabeni; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 9 X-2 VD: Ivan Repusic / Moritz Gnann; R: Günter Krämer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 X-22 IID: Guillermo García Calvo / Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
La traviata (Verdi) 20 X-27 IVD: Gérard Korsten / Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Così fan tutte (Mozart) 25-27 XR: Michael von zur Mühlen / Margo Zalite / Clara Hinterberger
Don Carlos (Verdi) 31 X-24 XID: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-28 XID: Donald Runnicles; R: Andreas Kriegenburg
Falstaff (Verdi) 17 XI-4 ID: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Rigoletto (Verdi) 23 XI-26 IVD: Roberto Rizzi Brignoli; R: Jan Bosse
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 30 XI-11 XIIR: Annechien Koerselman
Carmen (Bizet) 8 XII-4 VD: Giuseppe Finzi; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
La bohème (Puccini) 12-31 XIID: Karel Mark Chichon / Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 13 XII-21 VD: Ivan Repusic / Matthias Foremny; R: Boleslaw Barlog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 XIID: Moritz Gnann; R: Andreas Homoki
La Gioconda (Ponchielli) 19 I-6 IID: Jesús López Cobos; R: Filippo Sanjust
Jenůfa (Janáček) 9-18 IID: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Fausts Verdammnis (Berlioz) 23 II-1 VID: Donald Runnicles; R: Christian Spuck
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 II-7 IIID: Matthias Foremny; R: Götz Friedrich
Der Bajazzo (Leoncavallo) 14-26 IIID: Cornelius Meister; R: David Pountney
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-26 IIID: Cornelius Meister; R: David Pountney
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 III-16 VD: Guillermo García Calvo / Ivan Repusic; R: Filippo Sanjust
Don Giovanni (Mozart) 20 III-8 VID: Friedemann Layer; R: Roland Schwab
Das Marchen von der Zauberflote (Mozart) 21-22 IIID: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Die Trojaner (Berlioz) 30 III-6 IVD: Paul Daniel; R: David Pountney
Parsifal (Wagner) 5-21 IVD: Axel Kober; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Liebestrank (Donizetti) 25 IV-10 VD: Roberto Rizzi Brignoli; R: Irina Brook
Tristan und Isolde (Wagner) 14-25 VD: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Billy Budd (Britten) 22 V-6 VID: Donald Runnicles; R: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 4-7 VID: Paolo Arrivabeni
Werther (concert) (Massenet) 16-19 VID: Donald Runnicles
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 16 IX-7 VIID: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Der Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 16 IX-6 VIID: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Orpheus (Monteverdi) 16 IX-5 VIID: André de Ridder; R: Barrie Kosky
American Lulu (Neuwirth) 30 IX-30 VID: Johannes Kalitzke; R: Kirill Serebrennikov
Xerxes (Handel) 7 X-4 XIID: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Im weißen Rößl (Benatzky) 14 X-6 ID: Peter Christian Feigel / Koen Schoots; R: Sebastian Baumgarten
La traviata (Verdi) 31 X-13 ID: Ivan Repušić; R: Hans Neuenfels
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 3 XI-26 XIID: Kristiina Poska; R: Matthias Davids
Der Freischütz (Weber) 10 XI-3 ID: Mihkel Kütson; R: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 25 XI-7 IID: Henrik Nanasi / Kristiina Poska; R: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
La bohème (Puccini) 30 XI-16 IID: Kristiina Poska; R: Andreas Homoki
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 XII-3 IID: Stefan Blunier; R: Andreas Homoki
Die Bajadere (Kalman) 23 XIID: Stefan Soltesz
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 I-17 IID: Henrik Nanasi; R: Andreas Homoki
Der Kuhhandel (Weill) 18-22 ID: Antony Hermus
Die sieben Todsünden (Weill) 21 I-26 IID: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Kiss me, Kate (Porter) 9 II-10 IIID: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Mazeppa (Tchaikovsky) 24 II-2 VIID: Henrik Nanasi; R: Ivo van Hove
Mikropolis (Jost) 27 II-24 IVD: Christian Jost; R: Nadja Loschky
Carmen (Bizet) 6 III-20 IVD: Nicholas Milton; R: Sebastian Baumgarten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 III-28 VID: Kristiina Poska; R: Reinhard von der Thannen
Don Giovanni (Mozart) 7 IV-18 VD: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
Le grand macabre (Ligeti) 21 IV-1 VID: Baldur Brönnimann; R: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1-23 VD: Kristiina Poska; R: Calixto Bieito
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 V-16 VID: Henrik Nanasi; R: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 9 VI-3 VIID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Ein Sommernachtstraum (Britten) 15 IX-8 VIID: Kristiina Poska; R: Viestur Kairish
Orpheus (Monteverdi) 19 IX-23 XID: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 28 IX-10 XID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Des Kaisers neue Kleider (Vacek) 13 X-21 IID: Uwe Sandner; R: Lydia Steier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 X-23 IID: Kristiina Poska; R: Reinhard von der Thannen
Die sieben Todsünden (Weill) 1 XI-2 XIID: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Così fan tutte (Mozart) 3 XI-28 VID: Henrik Nánási; R: Alvis Hermanis
West Side Story (Bernstein) 24 XI-13 VIID: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Rusalka (Dvořák,A) 29 XI-11 ID: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-26 ID: Stefan Soltesz; R: Andreas Homoki
Die Herzogin von Chicago (concert) (Kálmán) 22-30 XIID: János Kovács
Der feurige Engel (Prokofiev) 19 I-10 VIID: Henrik Nánási; R: Benedict Andrews
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 22 I-19 IID: Mihkel Kütson; R: Andreas Homoki
Xerxes (Handel) 1 II-11 IVD: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Die Zauberflöte (Mozart) 13 II-10 VR: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 21 II-2 IVD: Kristiina Poska; R: Matthias Davids
Clivia (Dostal) 8 III-7 VIID: Kai Tietje; R: Stefan Huber
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 III-30 IVD: Nicholas Milton; R: Thilo Reinhardt
Carmen (Bizet) 9 IV-9 VID: Henrik Nánási; R: Sebastian Baumgarten
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 V-13 VID: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Castor et Pollux (Rameau) 11 V-12 VIID: Christian Curnyn; R: Barrie Kosky
La traviata (Verdi) 23 V-4 VIID: NN; R: Hans Neuenfels
Die Soldaten (Zimmermann,B) 15 VI-9 VIID: Gabriel Feltz; R: Calixto Bieito
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 15 IX-7 XD: Klaus Kirbach; R: Heidi Kirbach
Wir gratulieren! (Weinberg) 23-25 IXD: Vladimir Stoupel; R: Titus Selge
Berlin, Staatsoper im Schiller Theater  / 
Tosca (Puccini) 9 IX-8 IID: Julien Salemkour / Leo Hussain; R: Carl Riha
R. Hot bzw. die Hitze (Goldmann) 22 IX-8 XD: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Siegfried (Wagner) 3 X-18 IVD: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Die Walküre (Wagner) 4 X-14 IVD: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
La traviata (Verdi) 5 X-15 VID: Stefano Ranzani / Massimo Zanetti; R: Peter Mussbach
Der gestiefelte Kater (Cui) 20 X-17 XID: Boris Anifantakis / Vinzenz Weissenburger; R: Isabel Ostermann
Madama Butterfly (Puccini) 26 X-8 IIID: Antonello Allemandi / Wolfram-Maria Märtig; R: Eike Gramss
Don Carlos (Verdi) 28 X-10 XID: Massimo Zanetti; R: Philipp Himmelmann
Die Zauberflöte (Mozart) 9 XI-24 VD: Alexander Soddy / Julien Salemkour; R: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 24 XI-19 IVD: Christopher Moulds; R: Hans Neuenfels
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 1-30 XIIR: Maximilian von Mayenburg
La bohème (Puccini) 2-30 XIID: Andris Nelsons / Julien Salemkour; R: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 11-23 XIID: Simon Rattle; R: Nicolas Brieger
Der Freischütz (Weber) 11 I-20 IVD: Julien Salemkour; R: Nikolaus Lehnhoff
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 15-24 ID: Günther Albers; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Maria Stuarda (Donizetti) 17-28 ID: Friedrich Haider; R: Karsten Wiegand
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 I-23 IID: Michele Rovetta; R: Ruth Berghaus
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 26 I-9 IID: Felix Krieger; R: Mascha Pörzgen
Matsukaze (Hosokawa) 1-3 IID: David Robert Coleman; R: Sasha Waltz
Aida (Verdi) 17 II-7 IIID: Leo Hussain; R: Pet Halmen
Götterdämmerung (Wagner) 3 III-21 IVD: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
The Rake's Progress (Stravinsky) 9-16 IIID: David Robert Coleman; R: Krzysztof Warlikowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 15-22 IIID: Andriy Yurkevych; R: Percy Adlon
Vanitas (Sciarrino) 15 III-3 IVR: Beate Baron
Das Rheingold (Wagner) 23 III-13 IVD: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 IV-22 VD: Daniel Harding; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Neinsager (Bredemeyer) 2-21 VR: Aniara Amos
Der Jasager (Weill) 2-21 VR: Aniara Amos
Agrippina (Handel) 2-9 VD: René Jacobs; R: Vincent Boussard
Le vin herbé (Martin,F) 25 V-13 VID: Franck Ollu; R: Katie Mitchell
The Fairy Queen (Purcell) 16-28 VID: Michael Boder, Benjamin Bayl; R: Claus Guth
Recitations (Aperghis) 20-30 VIR: Elisabeth Stöppler
Hanjo (Hosokawa) 22-30 VID: Günther Albers; R: Calixto Bieito
Un ballo in maschera (Verdi) 14 IX-10 XD: Massimo Zanetti; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Vertrauenssache (Krenek) 21 IX-6 XD: Günther Albers; R: Neco Çelik
Die Zarenbraut (Rimsky-Korsakov) 3 X-1 XID: Daniel Barenboim / Alexander Vitlin; R: Dmitri Tcherniakov
Wozzeck (Berg) 4-12 XD: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Don Giovanni (Mozart) 18 X-3 XID: Daniel Barenboim; R: Claus Guth
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 25 X-17 XID: Vinzenz Weissenburger; R: Eva-Maria Weiss
La traviata (Verdi) 6 XI-4 IIID: Domingo Hindoyan; R: Peter Mussbach
Die Zauberflöte (Mozart) 8 XI-8 IIID: Wolfram-Maria Märtig; R: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 28 XI-5 XIID: Christopher Moulds; R: Hans Neuenfels
Il trovatore (Verdi) 29 XI-22 XIID: Daniel Barenboim; R: Philipp Stölzl
Rotkäppchen (Aperghis) 30 XI-22 XIIR: Thomas Fiedler
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-29 XIID: Daniel Harding; R: Philipp Stölzl(original), Mara Kurotschka(revival)
La bohème (Puccini) 20 XII-19 ID: Josep Caballé-Domenech; R: Lindy Hume
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 XII-12 ID: Günther Albers; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 I-7 IID: Michele Rovetta; R: Ruth Berghaus
Katja Kabanowa (Janáček) 25 I-16 IID: Simon Rattle; R: Andrea Breth
Lezioni di tenebra (Ronchetti) 30 I-29 VID: Max Renne
Salome (Strauss) 2-13 IID: Zubin Mehta; R: Harry Kupfer
Aida (Verdi) 15-22 IID: Zubin Mehta; R: Pet Halmen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 II-8 IIID: Ursula Stigloher; R: Neco Çelik
Tosca (Puccini) 28 II-1 VID: Stefano Ranzani; R: Carl Riha
Rein Gold (Stemann) 9-29 IIID: Markus Poschner; R: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 III-6 IVD: Christopher Moulds; R: Thomas Langhoff
Die Blinden (Dittrich) 30 III-11 IV
Die Verwandlung (Dittrich) 30 III-11 IV
Tannhäuser (Wagner) 12-27 IVD: Daniel Barenboim; R: Sasha Waltz
Simon Boccanegra (Verdi) 13-17 IVD: Daniel Barenboim; R: Federico Tiezzi
Le vin herbé (Martin,F) 22-26 IVD: Franck Ollu; R: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Rappresentazione di anima e di corpo (Cavalieri) 4-11 VD: René Jacobs; R: Achim Freyer, Tilman Hecker
Dido and Aeneas (Purcell) 6-17 VD: Christopher Moulds; R: Sasha Waltz
Punch and Judy (Birtwistle) 16-31 VD: Christopher Moulds; R: Derek Gimpel
Don Carlos (Verdi) 18-30 VD: Massimo Zanetti; R: Philipp Himmelmann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-25 VID: Wayne Marshall; R: Vincent Boussard
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 7-11 VID: Marc Minkowski; R: Jürgen Flimm, Gudrun Hartmann
Lohengrin (Sciarrino) 14-21 VIR: Ingo Kerkhof
Neither (Feldman) 22-29 VID: François Xavier Roth; R: Katie Mitchell
Aschemond oder The Fairy Queen (Oehring) 23-28 VID: Michael Boder; R: Claus Guth
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Rigoletto (Verdi) 2 IX-26 XIID: Alexander Kalajdzic; R: Roman Hovenbitzer
Saul (Handel) 7 X-4 ID: Alexander Kalajdzic; R: Jörg Behr
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 XII-8 VD: Elisa Gogou; R: Helen Malkowsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 I-19 VD: Alexander Kalajdzic; R: Helen Malkowsky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 III-11 VD: Alexander Kalajdzic; R: Lotte de Beer
City of Angels (Coleman) 18 V-16 VID: William Ward Murta; R: Thomas Winter
Orlando (Grütter) 15 VI-7 VIID: Aurélien Bello; R: Bettina Geyer, Christian Grammel, Michael E Kleine
Die Hexen von Eastwick (Rowe) 20 IX-31 XIID: William Ward Murta; R: Jens Göbel
Giovanna d'Arco (Verdi) 12 X-29 ID: Alexander Kalajdzic; R: Sabine Hartmannshenn
The Last Five Years (Brown) 22-30 XD: William Ward Murta; R: Thomas Winter
Così fan tutte (Mozart) 7 XII-27 IVD: Alexander Kalajdzic; R: Julia Hölscher
Symphony 9 (Beethoven) 24-26 ID: Alexander Kalajdzic
Tosca (Puccini) 22 II-12 VID: Alexander Kalajdzic; R: Sebastian Bauer
Ringetje (Wagner) 15-23 IIID: Merijn van Driesten; R: Lotte de Beer
Medea (Cherubini) 4 V-20 VID: Elisa Gogou; R: Florian Lutz
The Rape of Lucretia (Britten) 24 V-2 VIID: Elisa Gogou; R: Andrea Schwalbach
Belshazzar's Feast (Walton) 13 VID: Nicholas Kok
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
SnoWhite (Nimsgern) 2 IX-27 IVD: Frank Nimsgern; R: Elmar Ottenthal
Peer Gynt (Grieg) 16 IX-7 XD: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 23 IX-14 XIID: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Klaus Weise
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 23 IX-14 XIID: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Klaus Weise
Sancta Susanna (Hindemith) 23 IX-14 XIID: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Klaus Weise
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 X-30 XIID: Robin Engelen / Christopher Sprenger; R: Franziska Severin
Norma (Bellini) 28 X-9 VIID: Robin Engelen / Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 XI-12 VIID: Robin Engelen; R: Klaus Weise
Jephtha (Handel) 9 XII-10 VIID: Andreas Spering; R: Dietrich Hilsdorf
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 I-11 VIID: Robin Engelen / Thomas Wise; R: Philipp Himmelmann
La traviata (Verdi) 23 II-20 VIID: Hendrik Vestmann / Christopher Sprenger; R: Andreas Homoki
Nocturno (Haas,Georg) 23 IIID: Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Tristan und Isolde (Wagner) 28 IV-13 VIID: Stefan Blunier; R: Vera Nemirova
Oh, wie schon ist Panama (Kraus-Hübner) 15 V-9 VID: Ekaterina Klewitz; R: Bärbel Stenzenberger
Satyagraha (Glass) 9 VI-14 VIID: Ulrich Windfuhr; R: Silviu Purcarete
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 15 VI-20 VIID: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Don Giovanni (Mozart) 23 VI-21 VIID: Robin Engelen; R: Klaus Weise
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 28 IX-6 XD: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Written on Skin (Benjamin) 29 IX-5 XIID: Hendrik Vestmann / Thomas Wise; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Dido and Aeneas (Purcell) 1 XID: Thomas Wise; R: Mark Daniel Hirsch
Tosca (Puccini) 3 XI-27 IIID: Hendrik Vestmann / Stefan Blunier / Johannes Pell; R: Philipp Kochheim
Pinocchios Abenteuer (Dove) 1 XII-29 IIID: Johannes Pell; R: Martin Duncan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-20 XIID: Johannes Pell; R: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Aida (Verdi) 16 II-29 VID: Will Humburg / Stefan Blunier; R: Dietrich W Hilsdorf
Die Bremer Stadtmusikanten (Gladkov) 8 IIID: Ekaterina Klewitz; R: Bärbel Stenzenberger
Der Traum ein Leben (Braunfels) 30 III-30 VD: Will Humburg; R: Jürgen R Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 13 IV-8 VID: Hendrik Vestmann; R: Jürgen Rose
Thaïs (Massenet) 18 V-27 VID: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Francisco Negrin
Das Kind und der Zauberspuk (Ravel) 24 VD: Ekaterina Klewitz
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Frau Luna (Lincke) 30 XII-1 VD: Hannes Ferrand; R: Sarah Kohrs
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 12-13 ID: Christian Möbius; R: Martin Schüler
Frauen am Rande des Nervenzusammenbruchs (Yazbek) 8-9 IID: Ferdinand von Seebach; R: Stefan Huber
Carmen (Bizet) 11-13 IVD: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 7 IX-1 XID: Alexander Joel; R: Balázs Kovalik
Aida (Verdi) 7 X-16 ID: Alexander Joel; R: Konstanze Lauterbach
Der Bettelstudent (Millöcker) 13 X-18 XIID: Georg Menskes; R: Detlef Soelter
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 28 X-19 ID: Sebastian Beckedorf; R: Paul Esterhazy
Die Nachtigall (Stravinsky) 28 X-19 ID: Sebastian Beckedorf; R: Paul Esterhazy
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 1 XII-10 IID: Georg Menskes; R: Hardy Rudolz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-29 XIID: Sebastian Beckedorf / Alexander Joel; R: Michael Talke
Ernani (concert) (Verdi) 1 II-24 IIID: Georg Menskes
Tristan und Isolde (Wagner) 3-30 IIID: Alexander Joel; R: Yona Kim
Saul (Handel) 16 III-17 VD: Nicolas Kok; R: Elisabeth Stöppler
Così fan tutte (Mozart) 28 IV-14 VID: Sebastian Beckedorf; R: Lotte De Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 3 V-20 VID: Christopher Hein / György Mészáros; R: Aniara Amos
Salome (Strauss) 1-18 VID: Alexander Joel; R: Michael Simon
La traviata (Verdi) 10-25 VIIID: Alexander Joël; R: Walter Sutcliffe
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 IX-26 XD: Georg Menskes; R: Hardy Rudolz
Parsifal (Wagner) 5-13 XD: Alexander Joel; R: Yona Kim
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12-19 XD: Georg Menskes; R: Detlef Soelter
Salome (Strauss) 20-31 XD: Alexander Joel; R: Michael Simon
Die Reise des Edgar Allan Poe (Argento) 30+ XID: Sebastian Beckedorf; R: Thaddeus Strassberger
Così fan tutte (Mozart) 13+ XIID: Sebastian Beckedorf; R: Lotte De Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 30+ XIID: Christopher Hein; R: Aniara Amos
Anna Karenina (Hubay) 15+ IID: Sebastian Beckedorf; R: Philipp Kochheim
L'elisir d'amore (Donizetti) 29+ IIID: Christopher Hein; R: Alfonso Romero Mora
Farnace (Vivaldi) 16+ VR: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 5+ VIID: Georg Menskes; R: Philipp Kochheim
Bremen, Theater Bremen  / 
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 16 IX-17 ID: Daniel Mayr; R: John Fulljames
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 7 X-29 VID: Markus Poschner; R: Benedikt von Peter
Die Banditen (Offenbach) 21 X-24 IIID: Titus Engel; R: Herbert Fritsch
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 XI-4 IVD: Clemens Heil; R: Anna-Sophie Mahler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 XII-27 IIID: Daniel Mayr; R: Chris Alexander
Tosca (Puccini) 30 XII-13 VID: Markus Poschner; R: Vera Nemirova
Der Freischütz (Weber) 23 III-19 VID: Markus Poschner; R: Sebastian Baumgarten
Così fan tutte (Mozart) 5 V-20 VIR: Laurent Chétouane
Tannhäuser (Wagner) 20 V-23 VID: Markus Poschner; R: Tobias Kratzer
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 IX-13 XIID: Markus Poschner / Clemens Heil; R: Sebastian Baumgarten
Der Freischütz (Weber) 21 IX-20 XIID: Daniel Mayr; R: Sebastian Baumgarten
Orlando furioso (Vivaldi) 12 X-25 XIID: Olof Boman; R: Anna-Sophie Mahler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 18 X-29 XIID: Daniel Mayr; R: Benedikt von Peter
La traviata (Verdi) 24 XI-31 XIID: Clemens Heil; R: Benedikt von Peter
La bohème (Puccini) 26+ ID: Markus Poschner; R: Benedikt von Peter
Juliette (Martinů) 29+ IIID: Clemens Heil; R: John Fulljames
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Mefistofele (Boito) 15 IX-30 XID: Stefan Veselka; R: Philipp Kochheim
Der Leuchtturm (Maxwell Davies) 23 IX-28 XID: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 27 X-25 IVD: Volker M Plangg; R: Dirk Böhling
La traviata (Verdi) 11 XI-14 XIID: Stefan Veselka; R: Kirsten Uttendorf
Don Giovanni (Mozart) 25 XII-1 IIID: Stefan Veselka; R: Ralf Nürnberger
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 2 II-20 VD: Hartmut Brüsch; R: Roland Hüve
Der Untergang des Hauses Usher (Glass) 16 III-10 VD: Stephan Tetzlaff; R: Christian von Götz
Die verkaufte Braut (Smetana) 20 IV-27 VID: Stefan Veselka; R: Hinrich Horstkotte
Love and Other Demons (Eötvös) 1-21 VID: Stephan Tetzlaff; R: Andrej Woron
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 17 IX-27 XD: Hartmut Brüsch; R: Martin Philipp
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 XI-9 IID: Stefan Veselka; R: Christian von Götz
Otello (Verdi) 25 XII-5 IIID: Stephan Tetzlaff; R: Bruno Berger-Gorski
Gräfin Mariza (Kálmán) 15 II-23 IIID: Hartmut Brüsch; R: Ansgar Weigner
Kommilitonen! (Davies,PM) 29+ IIID: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Der Freischütz (Weber) 10+ VD: Stefan Veselka; R: Andrej Woron
Der gewaltige Hahnrei (Goldschmidt) 21+ VID: Stephan Tetzlaff; R: Hinrich Horstkotte
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Nabucco (Verdi) 23 IX-12 IVD: Eckart Manke; R: Michael Heinicke
Madama Butterfly (Puccini) 20 X-4 VIID: Lukas Beikircher / Anja Bihlmaier; R: Anja Krietsch
Die Zauberflöte (Mozart) 28 X-30 VID: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; R: Dominik Wilgenbus
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1-26 XIID: Friedrich Suckel; R: Steffen Piontek
Das Feuerwerk (Burkhard) 8 XII-4 VID: Anja Bihlmaier; R: Karl Absenger
My Fair Lady (Loewe) 10 XII-22 IIID: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
L'Africaine (Meyerbeer) 2 II-15 VID: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; R: Jakob Peters-Messer
Swanhunter (Dove) 12 II-9 IVD: Thomas-Michael Gribow; R: Jürgen R Weber
Die Herzogin von Malfi (Rasch) 23 III-8 VID: Frank Beermann; R: Dietrich W Hilsdorf
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 III-28 VID: NN; R: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 30 VD: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Parsifal (Wagner) 1-9 VID: Frank Beermann; R: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 2 VID: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Die Zauberflöte (Mozart) 5-30 VID: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; R: Dominik Wilgenbus
Die Dreigroschenoper (Weill) 14 VID: Anja Bihlmaier; R: Philip Tiedemann
Le grand macabre (Ligeti) 28 IX-18 ID: Frank Beermann; R: Walter Sutcliffe
Aida (John,E) 3 X-12 XIID: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; R: Matthias Winter
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13-15 XD: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
My Fair Lady (Loewe) 25 X-7 IIID: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
Das Feuerwerk (Burkhard) 2 XI-4 VIID: Tom Bitterlich / Thomas-Michael Gribow; R: Karl Absenger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 XI-30 IIID: Frank Beermann; R: Dominik Wilgenbus
Don Giovanni (Mozart) 30 XI-24 VD: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 XIID: Felix Bender / Arnaud Arbet; R: Steffen Piontek
Die schweigsame Frau (Strauss) 13 XII-21 IVD: Frank Beermann; R: Gerd Heinz
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 5-7 ID: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
Don Carlos (Verdi) 1 II-4 VD: Frank Beermann; R: Helen Malkowsky
Norma (Bellini) 8 III-3 VID: Felix Bender; R: Christopher Alden
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 IV-24 VD: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 18 IVD: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Tristan und Isolde (Wagner) 19 IVD: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Funny Girl (Styne) 3 V-13 VID: Tom Bitterlich; R: Stefan Huber
Der Mond (Orff) 7 VI-12 VIID: NN; R: Holger Pototzki
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Don Giovanni (Mozart) 22 IX-13 ID: Roland Kluttig; R: Søren Schuhmacher
Rinaldo (Handel) 9 X-9 XIID: Anna-Sophie Brüning; R: Jakob Peters-Messer
The Turn of the Screw (Britten) 10 XI-15 XIID: Roland Kluttig / Hans Stähli; R: Urte Regler
Me and My Girl (Gay) 17 XI-9 VID: Lorenzo Da Rio; R: Holger Hauer
Madame Pompadour (Fall) 2 XII-9 ID: Hans Stähli; R: François De Carpentries
Madama Butterfly (Puccini) 19 I-20 IVD: Roland Kluttig; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 II-21 VID: Roland Fister; R: Holger Hauer
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 2 III-4 VD: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; R: Birgit Kronshage
María de Buenos Aires (Piazzolla) 6 IV-22 VID: Roland Fister
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 27 IV-3 VIID: Anna-Sophie Brüning; R: Alessandro Talevi
Dorian Gray (Fister) 8 VI-10 VIID: Roland Fister; R: Bodo Busse
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 29 VI-17 VIID: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Der Liebestrank (Donizetti) 21 IX-11 IID: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; R: Jean Renshaw
Dorian Gray (Fister) 29 IX-14 XID: Roland Fister; R: Bodo Busse
Ein Maskenball (Verdi) 26 X-29 ID: Roland Kluttig; R: Volker Vogel
Madama Butterfly (Puccini) 10-16 XID: Roland Kluttig; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemeredy
Die lustige Witwe (Lehár) 7 XII-6 IVD: Roland Fister; R: François De Carpentries
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 10-26 ID: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Lohengrin (Wagner) 23 II-16 VIID: Roland Kluttig; R: Carlos Wagner
Lohengrin (Sciarrino) 15-22 IIID: Roland Kluttig; R: Bodo Busse
Im weißen Rößl (Benatzky) 29 III-26 VID: Lorenzo Da Rio; R: Tobias Materna
Pelleas und Melisande (Debussy) 19 IV-1 VIID: Roland Kluttig; R: Jakob Peters-Messer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 10 V-15 VIID: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 VI-17 VIID: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Savîtrî (Holst) 22 VI-17 VIID: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 7 IX-17 ID: Marc Niemann; R: Jo Fabian
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 23 IX-23 IID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 3 X-13 IID: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10-11 XD: Christian Georgi; R: Hauke Tesch
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 27 X-11 IVD: Evan Christ; R: Martin Schüler
Das Geheimnis der Wolfsschlucht (Weber) 30 X-17 XIID: Frank Bernard; R: Hauke Tesch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 XI-25 XIID: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Aida (Verdi) 6-28 XIID: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 XII-30 IVD: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Madame Pompadour (Fall) 26 I-10 IID: Marc Niemann; R: Bernd Mottl
Orfeo ed Euridice (Gluck) 16 II-7 IIID: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Anatevka (Bock) 22 III-5 VID: Marc Niemann; R: Giorgio Madia
Götterdämmerung (Wagner) 30 III-28 IVD: Evan Christ; R: Martin Schüler
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 V-2 VID: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Das Rheingold (concert) (Wagner) 24-26 VD: Evan Christ
20.000 Meilen unter dem Meer (Dvořák,J) 14-22 VID: Marc Niemann; R: Thomas Fiedler
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 IX-22 XIID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 28 IX-20 XIID: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 11 X-19 ID: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 X-12 XIID: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Voss (Meale) 22 XD: Bo-Kyoung Kim; R: Martin Schüler
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 22 XI-16 IID: Marc Niemann; R: Jo Fabian
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 XIID: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Madame Pompadour (Fall) 31 XII-15 IID: Marc Niemann; R: Bernd Mottl
Peer Gynt (Egk) 25 I-3 VD: Evan Christ; R: Martin Schüler
Götterdämmerung (Wagner) 2 II-16 IIID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Wie einst im Mai (Kollo) 21+ IIID: Frank Bernard; R: Matthias Winter
La traviata (Verdi) 29 III-22 VID: Evan Christ; R: Manfred Schweigkofler
Orfeo ed Euridice (Gluck) 17 IV-20 VD: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Ein Käfig voller Narren (Herman) 29 IX-16 IIID: Bartholomew Berzonsky; R: John Dew
Madame Butterfly (Puccini) 6 X-12 IIID: Elias Grandy / Martin Lukas Meister; R: John Dew
Die Macht des Schicksals (Verdi) 20 X-16 IID: Martin Lukas Meister; R: René Zisterer
My Fair Lady (Loewe) 22 X-2 XIID: Wolfgang Wengenroth; R: Iris Gerath-Prein
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 26 X-25 XIID: Michael Cook / Elias Grandy; R: John Dew
Die Opernprobe (Lortzing) 28 XD: Eberhard Bäumler; R: Barbara Esser, Jürgen Esser
Das Rheingold (Wagner) 3 XI-4 VD: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Die Walküre (Wagner) 4 XI-5 VD: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Siegfried (Wagner) 11 XI-8 VD: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Götterdämmerung (Wagner) 18 XI-9 VD: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1 XII-28 IIID: Michael Cook; R: Michiel Dijkema
Der Bajazzo (Leoncavallo) 1 XII-28 IIID: Michael Cook; R: Michiel Dijkema
Jakob Lenz (Rihm) 17 I-1 VID: Michael Cook; R: Lothar Krause
Don Pasquale (Donizetti) 19 I-20 IVD: Elias Grandy; R: Italo Nunziata
Die Trojaner (Berlioz) 9 III-23 VID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Salome (Strauss) 27 IV-5 VIID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
La sonnambula (Bellini) 8 VI-4 VIID: Elias Grandy; R: John Dew
La sonnambula (Bellini) 21 IX-30 XID: Elias Grandy; R: John Dew
Der Liebestrank (Donizetti) 28 IX-23 ID: Elias Grandy; R: Michael Schulz
Wozzeck (Berg) 27 X-18 ID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Wozzeck (Gurlitt) 27 X-18 ID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
La traviata (Verdi) 7 XII-31 ID: Elias Grandy; R: John Dew
La bohème (Puccini) 14 XII-11 ID: Elias Grandy; R: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 25+ ID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
The Turn of the Screw (Britten) 15+ IIR: Lothar Krause
Otello (Verdi) 15+ IIIR: Gerhard Hess
Parsifal (Wagner) 13-18 IVD: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Gianni Schicchi (Puccini) 1+ VID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Der Mantel (Puccini) 1+ VID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Schwester Angelica (Puccini) 1+ VID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Aida (Verdi) 15 IX-12 VD: Antony Hermus; R: Christian von Götz
Bastien und Bastienne (Mozart) 23 IXD: Boris Cepeda; R: Jana Eimer
Faust (Gounod) 5 X-5 ID: Daniel Carlberg; R: Hinrich Horstkotte
West Side Story (Bernstein) 19 X-3 IIID: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Peer Gynt (Grieg) 21 X-30 XID: Antony Hermus; R: Niklas Ritter
Die lustige Witwe (Lehár) 3 XI-7 VID: Wolfgang Kluge; R: Wolfgang Maria Bauer
La bohème (Puccini) 29 XI-19 ID: Antony Hermus; R: Roman Hovenbitzer
Siegfried (Wagner) 30 III-9 VID: Antony Hermus; R: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 26 V-29 VID: Daniel Carlberg; R: Roman Hovenbitzer
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-7 VIID: Daniel Carlberg; R: Jana Eimer
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 IX-11 VD: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Jana Eimer
Die lustige Witwe (Lehár) 21 IX-3 XID: Wolfgang Kluge; R: Johannes Zametzer
Norma (Bellini) 4 X-18 IVD: Daniel Carlberg; R: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 1 XII-1 VID: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Roman Hovenbitzer
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7 XII-14 IIID: Antony Hermus
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 18 I-9 VD: Wolfgang Kluge; R: Wolfgang Dosch
Ledi Makbet Mcenkogo uezda (Shostakovich) 29 III-15 VID: Antony Hermus; R: Hinrich Horstkotte
Tosca (Puccini) 17 V-28 VID: Antony Hermus; R: Hans Peter Cloos
Casanova (Kanyar) 4-6 VIID: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Die Walküre (Wagner) 27+ IX
Das Rheingold (Wagner) 30+ I
Das Rheingold (Wagner) 13 V
Die Walküre (Wagner) 14 V
Siegfried (Wagner) 15 V
Götterdämmerung (Wagner) 17 V
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Irma la Douce (Monnot) 23 VIII-31 XIID: Thomas Wolter; R: Tatjana Rese
Der Wildschütz (Lortzing) 24 VIII-2 XIID: Matthias Wegele; R: Christian Jérôme Timme
Carmen (Bizet) 14 IX-19 XD: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Der Vogelhändler (Zeller,C) 2 XI-22 IIID: Matthias Wegele; R: Uwe Drechsel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 XI-23 XIID: Erich Wächter / Matthias Wegele; R: Thomas Mittmann
Parsifal (Wagner) 15 XII-29 IIID: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Weiße Rose (Zimmermann,U) 18 I-3 IID: Matthias Wegele; R: Sebastian Gruner
Kiss me, Kate (Porter) 25 I-18 IIID: Mathias Mönius; R: Peter Rein
Macbeth (Verdi) 29 ID: Jörg Pitschmann; R: Kay Metzger
Jenůfa (Janáček) 7 II-18 VID: Lutz Rademacher; R: Dirk Schmeding
Il trovatore (Verdi) 15 III-19 IVD: Erich Wächter; R: Dirk Schmeding
Tristan und Isolde (Wagner) 12 V-2 VID: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Il trovatore (Verdi) 28 VIII-28 IXD: Erich Wächter / Matthias Wegele; R: Dirk Schmeding
Carmen (Bizet) 4 IX-16 XID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
West Side Story (Bernstein) 13 IX-19 VD: Matthias Wegele; R: Kay Metzger
Tristan und Isolde (Wagner) 5 X-1 XID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Gianni Schicchi (Puccini) 18 X-28 IIID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Il Tabarro (Puccini) 18 X-28 IIID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Suor Angelica (Puccini) 18 X-28 IIID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8+ XID: Lutz Rademacher; R: Thomas Mittmann
Wiener Blut (Strauss,J) 6 XII-30 VD: Matthias Wegele; R: Holger Pototzki
Written on Skin (Benjamin) 11 IV-24 VD: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
L'elisir d'amore (Donizetti) 6-11 VID: Matthias Wegele; R: Christian Poewe
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Boris Godunow (Musorgsky) 30 IX-23 XIID: Jac van Steen; R: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 3 X-18 XIID: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
La bohème (Puccini) 7 X-26 XIID: Motonori Kobayashi; R: Katharina Thoma
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1 XII-25 ID: Fausto Nardi; R: Jens Daniel Herzog
Manon (concert) (Massenet) 16 XII-13 ID: Lancelot Fuhry
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 12 I-26 VID: Philipp Armbruster; R: Ricarda Regina Ludigkeit
Il trovatore (Verdi) 2 II-14 IVD: Lancelot Fuhry; R: Katharina Thoma
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 II-14 VIID: Jac van Steen; R: Mariame Clément
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 IV-29 VID: Motonori Kobayashi; R: Christian Tschirner
Anna Nicole (Turnage) 27 IV-29 VD: Jac van Steen / Philipp Armbruster; R: Jens Daniel Herzog
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 25 V-10 VIID: Michael Hönes; R: Svenja Tiedt
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 IX-26 XIID: Jac van Steen / Motonori Kobayashi; R: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 29 IX-8 XIID: Gabriel Feltz; R: Jens-Daniel Herzog
Anatevka (Bock) 19 X-24 ID: Philipp Armbruster; R: NN
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 27 X-22 XIID: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Tannhäuser (Wagner) 1 XII-11 VD: Gabriel Feltz; R: Kay Voges
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 11 I-4 VD: Philipp Armbruster; R: Thomas Enzinger
Carmen (Bizet) 1 II-5 VIID: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; R: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 23 II-6 IVD: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Aschenputtel (Rossini) 22 III-3 VIIR: Erik Petersen
Die Jahreszeiten (Haydn) 27 IV-21 VID: Motonori Kobayashi; R: Jens-Daniel Herzog
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17 V-4 VIIR: Jens-Daniel Herzog
Das Geheimnis der schwarzen Spinne (Weir) 2-3 VIID: Michael Hönes; R: Alexander Becker
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 IX-15 VD: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Matthias Oldag
Pariser Leben (Offenbach) 6 IX-22 VD: Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 26 IX-5 IVD: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 4 X-10 VD: Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Michiel Dijkema
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 X-14 IVD: Ernst Theis / Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Gasparone (Millöcker) 26 X-14 VID: Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 16 XI-23 IVD: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-23 XIID: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 29 I-7 IVD: Ernst Theis / Peter Christian Feigel; R: Rita Schaller
My Fair Lady (Loewe) 9 II-16 VID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die Zauberflöte (Mozart) 6 III-9 VID: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 III-5 VID: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Peter Kube
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 19 IV-28 VID: Andreas Schüller; R: Jasmin Solfaghari
Das Spitzentuch der Königin (Strauss,J) 3 VD: Ernst Theis
Der Carneval in Rom (Strauss,J) 7 VD: Ernst Theis
Prinz Methusalem (Strauss,J) 9 VD: Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Adriana Altaras
Giuditta (Lehár) 21-30 VID: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Giuditta (Lehár) 14 IX-28 VD: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Pariser Leben (Offenbach) 19 IX-29 XID: Ernst Theis / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 21 IX-22 VID: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Gasparone (Millöcker) 25 IX-20 VID: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 28 IX-8 XID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 5 X-20 IVD: Peter Christian Feigel / Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-22 XIID: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 1 III-1 VID: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 III-13 VID: Peter Christian Feigel / Ernst Theis; R: Peter Kube
My Fair Lady (Loewe) 5 IV-8 VID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 V-6 VID: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Evita (Lloyd Webber) 27 VI-12 VIID: Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 4 IX-4 XID: Pier Giorgio Morandi; R: Michael Schulz
Wir erreichen den Fluss (Henze) 13-29 IXD: Erik Nielsen; R: Elisabeth Stöppler
Fidelio (Beethoven) 14 IX-13 XD: Ádám Fischer; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 15 IX-6 IVD: Pier Giorgio Morandi / Andrea Battistoni; R: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 23 IX-7 XD: Julian Kovatchev; R: Johannes Schaaf
El Cimarron (Henze) 29-30 IXR: Michael Kerstan
Don Carlos (Verdi) 4 X-28 ID: Pier Giorgio Morandi; R: Eike Gramss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 X-1 XID: Josep Caballe Domenech; R: Grischa Asagaroff
Das Geheime Konigreich (Krenek) 20 X-22 ID: Mihkel Kütson; R: Manfred Weiß
Die Zauberflöte (Mozart) 20 X-8 VID: Julia Jones / Rainer Mühlbach / Stefan Klingele; R: Achim Freyer
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 XI-8 IID: Constantin Trinks; R: David Mouchtar-Samorai
Der Rosenkavalier (Strauss) 18 XI-16 VID: Christian Thielemann; R: Uwe Eric Laufenberg
Idomeneo re di Creta (Mozart) 29 XI-17 XIID: Julia Jones; R: Michael Schulz
Madama Butterfly (Puccini) 30 XI-2 ID: Henrik Nanasi; R: Annette Jahns
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-26 XIID: Mihkel Kütson; R: Katharina Thalbach
Dorina e Nibbio (Sarro) 16 XII-30 VID: Felice Venanzoni; R: Axel Köhler
Un ballo in maschera (Verdi) 21 XII-11 ID: Carlo Montanaro; R: Elisabeth Stöppler
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 XII-10 ID: Alexander Joel; R: Günter Krämer
Lohengrin (Wagner) 13-20 ID: Christian Thielemann; R: Christine Mielitz
Orlando (Handel) 27 I-6 VID: Jonathan Darlington; R: Andreas Kriegenburg
La traviata (Verdi) 6 II-9 IIID: Julian Kovatchev / Paolo Arrivabeni; R: Andreas Homoki
La clemenza di Tito (Mozart) 15 II-4 IVD: Jonathan Darlington; R: Bettina Bruinier
Manon Lescaut (Puccini) 2 III-27 VID: Christian Thielemann; R: Stefan Herheim
Alcina (Handel) 17 III-1 IVD: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Rigoletto (Verdi) 28 III-20 IVD: Asher Fisch; R: Nikolaus Lehnhoff
La cenerentola (Rossini) 15 IV-31 VD: Henrik Nanasi; R: Steffen Piontek
Don Giovanni (Mozart) 27 IV-9 VD: Alexander Joel; R: Willy Decker
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 27 IV-9 VID: Johannes Wulff-Woesten; R: Valentina Simeonova
La juive (Halévy) 12 V-2 VIID: Tomáš Netopil; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 VI-7 VIID: Constantin Trinks; R: Florentine Klepper
La vestale (concert) (Spontini) 30 VI-6 VIID: Gabriele Ferro
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 VIII-13 XD: Josep Caballé-Domenech; R: David Mouchtar-Samorai
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 VIII-2 VIID: Constantin Trinks; R: Florentine Klepper
La cenerentola (Rossini) 29 VIII-20 XD: Giacomo Sagripanti; R: Steffen Piontek
Die Zauberflöte (Mozart) 3 IX-21 IVD: Henrik Nanasi; R: Achim Freyer
King Arthur (Purcell) 13 IX-3 XIID: Felice Venanzoni; R: Tilmann Köhler
Macbeth (Verdi) 14 IX-4 XD: Paolo Arrivabeni; R: Philipp Himmelmann
La juive (Halévy) 15-29 IXD: Tomáš Netopil; R: Jossi Wieler
Carmen (Bizet) 28 IX-25 IVD: Josep Caballé-Domenech; R: Axel Köhler
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 XD: Christian Thielemann; R: Uwe Eric Laufenberg
Tannhäuser (Wagner) 31 X-17 XID: Constantin Trinks; R: Peter Konwitschny
La bohème (Puccini) 2 XI-1 VIID: Julian Kovatchev; R: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 6 XI-1 XIID: Pier Giorgio Morandi; R: Nikolaus Lehnhoff
Tristan und Isolde (Wagner) 16 XI-14 XIID: Asher Fisch; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-20 XIID: Constantin Trinks; R: Katharina Thalbach
Madama Butterfly (Puccini) 16 XII-2 ID: Pier Giorgio Morandi; R: Annette Jahns
Die lustige Witwe (Lehár) 21 XII-16 ID: Alexander Joel; R: Jérôme Savary
La traviata (Verdi) 4-21 ID: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 I-4 VIID: Josep Caballé-Domenech / Matteo Beltrami; R: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 19 I-29 VID: Christian Thielemann; R: Barbara Frey
Svanda Dudák (Weinberger) 24 I-2 IID: Constantin Trinks; R: Axel Köhler
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 II-2 IVD: Mikhail Agrest; R: Christine Mielitz
Guntram (concert) (Strauss) 23 II-2 IIID: Omer Meir Wellber
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 II-14 IIID: Julia Jones; R: Michael Schulz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 III-18 IVD: Omer Meir Wellber; R: Marco Arturo Marelli
Salome (Strauss) 21-27 IIID: Cornelius Meister; R: Peter Mussbach
Così fan tutte (Mozart) 22 III-12 VID: Omer Meir Wellber; R: Andreas Kriegenburg
L'impresario delle Canarie (Martini,G) 6 IV-1 VID: Felice Venanzoni; R: Axel Köhler
Alcina (Handel) 28 IV-7 VID: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Jakub Flugelbunt (Srnka) 4-14 VD: Tomáš Hanus
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 23 V-3 VID: Johannes Wulff-Woesten; R: Valentina Simeonova
Simon Boccanegra (Verdi) 30 V-15 VID: Christian Thielemann; R: Jan Philipp Gloger
Feuersnot (Strauss) 7-10 VID: Stefan Klingele
Turandot (Puccini) 16 VI-6 VIID: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Karl May (Tsangaris) 20 VI-5 VIID: Erik Nielsen; R: Manfred Weiß
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Tosca (Puccini) 16 IX-16 XIID: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 13 X-17 VD: Wolfram Koloseus; R: Joan Anton Rechi
La bohème (Puccini) 21-30 XID: Giordano Bellincampi; R: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 XI-30 XIID: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Andreas Meyer-Hanno
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 XII-29 VID: Axel Kober / Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Michael Hampe
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 7-27 XIID: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
Carmen (Bizet) 19 XII-5 VD: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Carlos Wagner
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 12 I-7 VD: Christoph Altstaedt / Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
The Rake's Progress (Stravinsky) 6-27 IVD: Wen-Pin Chien; R: Sabine Hartmannshenn
Salome (Strauss) 3-18 VD: Georg Fritzsch / Wen-Pin Chien; R: Tatjana Gürbaca
Die Walküre (Wagner) 26 V-16 VID: Axel Kober; R: Kurt Horres
Rigoletto (Verdi) 12-22 VID: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; R: David Hermann
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 VI-21 VIIR: Claus Guth
Luisa Miller (Verdi) 4-20 VIID: Giordano Bellincampi; R: Carlos Wagner
Don Giovanni (Mozart) 20 IX-21 VID: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Arche Noah (Britten) 21 IX-6 XD: Karoline Philippi; R: Volker Böhm
La traviata (Verdi) 8 X-8 XIID: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Peter Grimes (Britten) 26 X-1 XID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 27 XI-25 VIR: Barbara Klimo
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-23 XIID: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Zauberflöte (Mozart) 13 XII-12 VID: Axel Kober / Wen-Pin Chien; R: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-24 IID: Wen-Pin Chien; R: András Fricsay Kali Son
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 14 II-31 VD: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Tosca (Puccini) 8 III-27 VD: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Der Ring an einem Abend (Wagner) 26 III-9 IVD: Axel Kober
Norma (Bellini) 10-21 IVD: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Die Walküre (Wagner) 19 IV-4 VD: Lukas Beikircher; R: Kurt Horres
Pagliacci (Leoncavallo) 25 IV-17 VD: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 IV-17 VD: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 V-19 VID: Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Lohengrin (Wagner) 24 V-15 VID: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Der Troll (Berheide) 20-29 VID: Wen-Pin Chien; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 3-6 VIID: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Elektra (Strauss) 22 IX-7 XD: Axel Kober; R: Christof Nel
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 13-19 XD: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
La bohème (Puccini) 14 X-4 XID: Giordano Bellincampi; R: Robert Carsen
Pagliacci (Leoncavallo) 18 X-2 XID: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 X-2 XID: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Salome (Strauss) 1 XI-23 IIID: Georg Fritzsch / Wen-Pin Chien; R: Tatjana Gürbaca
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 18 XI-19 XIID: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21 XI-20 IVD: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; R: András Fricsay Kali Son
Carmen (Bizet) 22 XI-9 IIID: Christoph Altstaedt / Ralf Lange / Benjamin Bayl; R: Carlos Wagner
Don Giovanni (Mozart) 7 XII-28 IVD: Friedemann Layer / Ralf Lange; R: Karoline Gruber
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 9 XII-14 VID: Axel Kober; R: Guy Joosten
Die Nachtigall (Stravinsky) 18-20 XIID: Wen-Pin Chien; R: Svenja Tiedt
Rigoletto (Verdi) 5 I-18 VIID: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; R: David Hermann
Xerxes (Handel) 26 I-17 IID: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 I-11 IVD: Axel Kober / Ralf Lange; R: Guy Joosten
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 I-11 VIIR: Claus Guth
Tosca (Puccini) 8 II-2 IIID: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
SehnSuchtMeer (Oehring) 8-28 IIID: Axel Kober; R: Claus Guth
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 14 III-17 VIID: Christoph Altstaedt / Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
Falstaff (Verdi) 21-30 IIID: Axel Kober; R: Michael Hampe
Die Walküre (Wagner) 31 III-7 IVD: Axel Kober; R: Kurt Horres
Tannhäuser (Wagner) 4 V-2 VID: Axel Kober; R: Burkhard C Kosminski
Un ballo in maschera (Verdi) 11 V-23 VID: Peter Hirsch; R: Stein Winge
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 V-27 VID: Marc Piollet; R: Adolf Dresen
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 15 VI-21 VIID: Jonathan Darlington; R: Barbara Klimo
Elektra (Strauss) 11-15 IXD: Axel Kober; R: Christof Nel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 14-29 IXR: Barbara Klimo
Luisa Miller (Verdi) 28 IX-2 XID: Giordano Bellincampi; R: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 1 X-20 XIID: Wen-Pin Chien; R: Carlos Wagner
Tosca (Puccini) 20 X-28 XIID: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Billy Budd (Britten) 8-21 XID: Peter Hirsch; R: Immo Karaman
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 XI-19 IID: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
The Turn of the Screw (Britten) 22 XI-8 XIID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Peter Grimes (Britten) 24-29 XID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 7 XII-26 IVD: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10 XII-18 VD: Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
Don Giovanni (Mozart) 5-31 ID: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Lohengrin (Wagner) 18 I-16 IID: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 II-2 VIID: Christoph Altstaedt; R: Michael Hampe
La traviata (Verdi) 22 II-4 VIID: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Der Rosenkavalier (Strauss) 1-16 IIID: Axel Kober; R: Otto Schenk
Der Ring an einem Abend (Wagner) 29 IIID: Axel Kober
Werther (Massenet) 25 IV-5 VIID: Christoph Altstaedt; R: Joan Anton Rechi
Norma (Bellini) 2 V-8 VID: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Death in Venice (Britten) 14-29 VID: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 27 VI-6 VIID: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
The Rape of Lucretia (Britten) 8 XII-28 IID: Carlos Domínguez-Nieto; R: Alexandra Kieser
Die Zauberflöte (Mozart) 23 III-26 VD: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Im weißen Rößl (Benatzky) 5 X-29 IIID: Carlos Domínguez-Nieto; R: Tobias Rott
Der Bettelstudent (Millöcker) 7 XII-27 IID: Carlos Domínguez-Nieto; R: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 15 II-4 VD: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Rigoletto (Verdi) 10 V-13 VID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Carmen (Bizet) 30 IX-7 IVD: Joel Revzen; R: Bernard Uzan
Die Zauberin (Tchaikovsky) 26 X-2 XIID: Johannes Pell; R: Tatjana Gürbaca
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 3 XI-1 IIID: Samuel Bächli; R: Stephen Lawless
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 8 XI-3 ID: Samuel Bächli; R: Eva Maria Abelein
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 9-30 XID: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Der Corregidor (Wolf,H) 11 XID: Ralph Neubert
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 XII-23 IIID: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Die Frauen der Toten (Bröder) 2 II-14 IVD: Johannes Pell; R: Gabriele Rech
Der Ring an einem Abend (Wagner) 7 II-14 VD: Samuel Bächli; R: Christian Georg Fuchs
Die Medici (Leoncavallo) 16 III-14 VID: James Meena; R: Roman Hovenbitzer
Anatevka (Bock) 20 IV-7 VID: Francesco Bottigliero; R: Michael Heinicke
Simon Boccanegra (Verdi) 28 IV-9 VID: Samuel Bächli; R: Christiane Küppers
Die Schatzinsel (Schwemmer) 25 V-16 VID: Johannes Pell; R: Eva-Maria Abelein
Don Carlos (Verdi) 21 IXD: Manlio Benzi; R: Stefano Poda
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 IX-1 IID: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10 X-8 II
Die Schatzinsel (Schwemmer) 16 XD: Johannes Pell; R: Eva-Maria Abelein
Der Ring an einem Abend (Wagner) 22 X-1 XID: Samuel Bächli; R: Christian Georg Fuchs
Anatevka (Bock) 2 XI-9 IIID: Francesco Bottigliero; R: Michael Heinicke
Evita (Lloyd Webber) 9 XI-17 IIID: Francesco Bottigliero; R: Nicole Claudia Weber
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 20 XID: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 XI-28 XII
Carmen (Bizet) 30 XI-19 ID: Joel Revzen / Johannes Pell; R: Bernard Uzan
La cenerentola (Rossini) 21 XII-7 IID: Samuel Bächli; R: Lynne Hockney
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 14 II-20 VID: Peter Feranec; R: Hermann Schneider
Joseph Süß (Glanert) 22 III-21 VID: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Boris Godunow (Musorgsky) 13 IV-18 VD: Samuel Bächli; R: NN
Rufen Sie Herrn Plim! (Spoliansky) 8 V-12 VID: Ralph Neubert; R: Hank Irwin Kittel
Otello (Verdi) 24 V-22 VID: Tyrone Paterson; R: Guy Montavon
Essen, Aalto Theater  / 
Die Macht des Schicksals (Verdi) 8 IX-14 XD: Giacomo Sagripanti / Volker Perplies; R: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 23 IX-31 VD: Christoph Poppen / Volker Perplies; R: Jetske Mijnssen
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 IX-9 IIID: Stefan Soltesz / Wolfram-Maria Märtig; R: Dietrich Hilsdorf
La traviata (Verdi) 30 IX-6 IIID: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Josef Ernst Köpplinger
Pelléas et Mélisande (Debussy) 6 X-1 XID: Stefan Soltesz; R: Nikolaus Lehnhoff
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 17 X-4 VIID: Srboljub Dinić / Wolfram-Maria Märtig; R: Michael Sturminger
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 X-8 IIID: Stefan Soltesz / Volker Perplies / Thomas Rösner; R: Gil Mehmert
Die Zauberflöte (Mozart) 11-24 XID: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Ezio Toffolutti
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1 XII-22 IID: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Michael Sturminger
La bohème (Puccini) 13 XII-12 ID: Volker Perplies / Alexander Joel; R: Silviu Purcarete
Hercules (Handel) 19 I-22 IIID: Alexander Eberle; R: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 30 I-14 VIID: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Christine Mielitz
Madama Butterfly (Puccini) 16 II-5 VD: Stefan Soltesz / Wolfram-Maria Märtig; R: Tilman Knabe
Parsifal (Wagner) 17 III-30 VID: Stefan Soltesz; R: Joachim Schloemer
Aida (Verdi) 30 III-9 VD: Srboljub Dinic / Volker Perplies; R: Dietrich Hilsdorf
Figaros Hochzeit (Mozart) 14 IV-11 VD: Wolfram-Maria Märtig; R: Johannes Schaaf
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 VD: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Die Räuber (Verdi) 8 VI-20 VIID: Srboljub Dinić; R: Dietrich Hilsdorf
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 12 VIID: Stefan Soltesz; R: Fred Berndt
Macbeth (Verdi) 19 X-4 XIID: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; R: David Hermann
Tristan und Isolde (Wagner) 10-23 XID: Peter Schneider; R: Barrie Kosky
Werther (Massenet) 30 XI-5 IVD: Sébastien Rouland, Yannis Pouspourikas; R: Carlos Wagner
La bohème (Puccini) 6-29 XIID: Yannis Pouspourikas; R: Silviu Purcarete
Die Zauberflöte (Mozart) 8-27 XIID: Yannis Pouspourikas; R: Ezio Toffolutti
Fidelio (Beethoven) 26 XII-17 ID: Stefan Klingele; R: Dietrich W Hilsdorf
La traviata (Verdi) 5-31 ID: Giacomo Sagripanti; R: Josef Ernst Köpplinger
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 I-8 IID: Matteo Beltrami; R: Andreas Baesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 I-21 IID: Tomáš Netopil; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30 I-20 IIID: Srboljub Dinic; R: Michael Sturminger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13-23 IID: Wolfram-Maria Märtig; R: Michael Sturminger
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 II-23 IIID: Yannis Pouspourikas; R: Johannes Schaaf
La straniera (Bellini) 2 III-13 IVD: Josep Caballé-Domenech; R: Christof Loy
Ariodante (Handel) 19 IV-18 VID: Matthew Halls; R: Jim Lucassen
Jenůfa (Janáček) 24 V-19 VID: Tomáš Netopil; R: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 30 V-5 VIID: Yannis Pouspourikas; R: Dietrich W Hilsdorf
Don Giovanni (Mozart) 15-28 VID: Tomáš Netopil; R: Stefan Herheim
Madama Butterfly (Puccini) 27 VI-6 VIID: Antony Hermus; R: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
My Fair Lady (Loewe) 8 IX-16 ID: Anna Skryleva; R: Peter Grisebach
Evita (Lloyd Webber) 14 IX-17 XID: Rebecca Hicks; R: Peter Grisebach
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 28 IX-26 ID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
La bohème (Puccini) 24 XI-24 IIID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Anything Goes (Porter) 2 II-24 IVD: Stefan Diederich; R: Markus Hertel
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 30 III-1 VD: Anna Skryleva; R: Reinhard Göber
Don Quichotte (Massenet) 25 V-21 VID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Sigurd der Drachentöter (Pape) 15 IX-11 XID: Peter Geilich; R: Markus Hertel
Madama Butterfly (Puccini) 28 IX-7 IID: Peter Sommerer; R: Matthias Schönfeldt
Don Quichotte (Massenet) 26 X-19 XIID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Ein Sommernachtstraum (Britten) 22 II-29 V
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 IV-10 VII
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
La bohème (Puccini) 26 VIII-13 XD: José Luis Gómez / Eun Sun Kim; R: Alfred Kirchner
Vanessa (Barber,S) 2-28 IXD: Jonathan Darlington; R: Katharina Thoma
Adriana Lecouvreur (Cilea) 7 IX-11 XID: Mark Shanahan / Sebastian Zierer; R: Vincent Boussard
Königskinder (Humperdinck) 30 IX-27 XD: Sebastian Weigle; R: David Bösch
Chowanschtschina (Musorgsky) 12 X-2 XID: Lawrence Foster; R: Christian Pade
Pelléas et Mélisande (Debussy) 4 XI-8 XIID: Friedemann Layer; R: Claus Guth
L'étoile (Chabrier) 9 XI-15 IIID: Sebastian Zierer / Karsten Januschke / Hartmut Keil; R: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 14-16 XID: Pier Giorgio Morandi
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 2 XII-11 VD: Erik Nielsen; R: Johannes Erath
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 7 XII-4 IVD: Constantin Trinks / Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Guillaume Bernardi
La traviata (Verdi) 15 XII-6 ID: Omer Meir Wellber / Karsten Januschke; R: Axel Corti
Der Spieler (Prokofiev) 13 I-24 IID: Sebastian Weigle; R: Harry Kupfer
Das Rheingold (Wagner) 25 I-6 IID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Die Walküre (Wagner) 27 I-8 IID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova(original), Hans Walter Richter (revival)
Siegfried (Wagner) 1-10 IID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Götterdämmerung (Wagner) 3-13 IID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 II-14 IVD: Roland Böer / Karsten Januschke / Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
Otello (Verdi) 23 II-7 VIID: Riccardo Frizza / Sebastian Weigle; R: Johannes Erath
Idoménée (Mozart) 17 III-28 IVD: Julia Jones / Karsten Januschke; R: Jan Philipp Gloger
Lohengrin (Wagner) 29 III-1 VD: Bertrand de Billy / Hartmut Keil; R: Jens Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6-16 IVD: Sebastian Zierer; R: Tobias Heyder
Don Carlos (Verdi) 13 IV-5 VIID: Carlo Montanaro / Karsten Januschke; R: David McVicar, Caterina Panti Liberovici
Landschaft mit entfernten Verwandten (Goebbels) 1-9 VD: Franck Ollu; R: Heiner Goebbels
La fanciulla del West (Puccini) 12 V-15 VID: Sebastian Weigle; R: Christof Loy
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 17-20 VD: Sebastian Weigle
Un ballo in maschera (Verdi) 18 V-28 VID: Stamatia Karampini; R: Claus Guth
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 V-20 VID: Steven Sloane; R: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 25 V-20 VID: Steven Sloane; R: Barrie Kosky
Teseo (Handel) 30 V-9 VID: Felice Venanzoni; R: Tilmann Köhler
La fanciulla del West (Puccini) 1 VID: Sebastian Zierer; R: Hans Walter Richter
Les vêpres siciliennes (Verdi) 16 VI-6 VIID: Pablo Heras-Casado; R: Jens Daniel Herzog
Das Spiel von Seele und Körper (Cavalieri) 29 VI-7 VIID: Michael Form; R: Hendrik Müller
Les vêpres siciliennes (Verdi) 1 IX-11 XD: Giuliano Carella; R: Jens-Daniel Herzog
Rusalka (Dvořák,A) 12 IX-28 VID: Sebastian Weigle / Johannes Debus; R: Jim Lucassen
Idomeneo re di Creta (Mozart) 20 IX-6 XD: Roland Böer; R: Jan Philipp Gloger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5 X-4 ID: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; R: Brigitte Fassbaender
Die Zauberflöte (Mozart) 12 X-29 XIID: Sebastian Zierer / Hartmut Keil / Sebastian Weigle / Karsten Januschke; R: Alfred Kirchner
Tannhäuser (Wagner) 19 X-9 XID: Constantin Trinks; R: Vera Nemirova
Ezio (Gluck) 10 XI-7 XIID: Christian Curnyn; R: Vincent Boussard
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 16 XI-15 XIID: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 16 XI-15 XIID: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Oedipe (Enescu) 8 XII-5 ID: Alexander Liebreich; R: Hans Neuenfels
Tosca (Puccini) 11 XII-26 ID: Leo Hussain / Mark Shanahan; R: Andreas Kriegenburg
The Tempest (Adès) 11 I-7 IID: Sian Edwards; R: Keith Warner
Werther (Massenet) 15 I-8 IID: Maurizio Barbacini; R: Willy Decker
Die Gespenstersonate (Reimann) 29 I-8 IID: Karsten Januschke; R: Walter Sutcliffe
Falstaff (Verdi) 9 II-30 VD: Bertrand de Billy / Carlo Franci; R: Keith Warner
Orlando furioso (Vivaldi) 12 II-14 IIID: Felice Venanzoni; R: David Bösch
Edgar (concert) (Puccini) 18 IID: Marc Soustrot
Daphne (Strauss) 28 II-22 IIID: Stefan Blunier; R: Claus Guth
Così fan tutte (Mozart) 7 III-10 VID: Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
La gazza ladra (Rossini) 30 III-4 VD: Henrik Nánási; R: David Alden
La fanciulla del West (Puccini) 5 IV-18 VD: Pier Giorgio Morandi; R: Christof Loy
Tristan und Isolde (Wagner) 18 IV-10 VD: Constantinos Carydis; R: Christof Nel
Don Giovanni (Mozart) 11 V-27 VID: Sebastian Weigle / Karsten Januschke / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
Orpheus (Telemann) 25 V-8 VID: Titus Engel; R: Florentine Klepper
Tiefland (d'Albert) 31 V-14 VID: Sebastian Weigle; R: Anselm Weber
Die Liebe der Danae (concert) (Strauss) 15-19 VID: Sebastian Weigle
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 22 VI-12 VIID: Paul Daniel; R: Eva-Maria Höckmayr
Der goldene Drache (Eötvös) 29 VI-11 VIID: Péter Eötvös / Hartmut Keil; R: Elisabeth Stöppler
Die Ausflüge des Herrn Broucek (Janáček) 5-13 VIID: Johannes Debus; R: Axel Weidauer
Freiberg, Theater Freiberg  / 
My Fair Lady (Loewe) 22 IX-31 XIID: Ido Arad; R: Jürgen Pöckel
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 21 XD: Jan Michael Horstmann; R: Manfred Straube
Sturmhöhe (Floyd) 9-23 XID: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Tannhäuser (Wagner) 1 XII-26 IIID: Jan Michael Horstmann; R: Ralf-Peter Schulze
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30+ IIID: Ido Arad
Charlotte Corday (Ferrero) 27 IV-5 VD: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Im weißen Rößl (Benatzky) 22 VI-18 VIIR: Manfred Straube
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 27 IX-24 XID: Raoul Grüneis; R: Arila Siegert
My Fair Lady (Loewe) 6 X-20 XIR: Jürgen Pöckel
Tannhäuser (Wagner) 15-27 XD: Jan Michael Horstmann; R: Ralf-Peter Schulze
Gräfin Mariza (Kálmán) 2 XI-14 XIID: Raoul Grüneis; R: Manfred Straube
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-29 XII
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Nabucco (Verdi) 6 X-28 IIID: Fabrice Bollon / Johannes Knapp; R: Michael Sturm
Rinaldo (Handel) 18 X-15 IIID: Norbert Kleinschmidt; R: Tom Ryser
Ariadne auf Naxos (Strauss) 24 XI-22 IIID: Gerhard Markson; R: Jörg Behr
Lohengrin (Wagner) 12 I-1 VID: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
King Arthur (Purcell) 9 II-21 VID: Clemens Flick; R: Robert Schuster
Pique Dame (Tchaikovsky) 9 III-7 VID: Fabrice Bollon; R: Eva-Maria Höckmayr
Parsifal (Wagner) 21 IV-22 VID: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 8 VI-10 VIID: Johannes Knapp; R: Tom Ryser
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 X-7 IID: Gerhard Markson; R: Frank Hilbrich
Nabucco (Verdi) 10 X-12 ID: Johannes Knapp; R: Michael Sturm
I vespri siciliani (Verdi) 2 XI-16 IID: Fabrice Bollon; R: Michael Sturm
Oscar und die Dame in Rosa (Bollon) 5 I-21 IIID: David Parry; R: Clemens Bechtel
Tannhäuser (Wagner) 22 II-23 IIID: Fabrice Bollon; R: Eva-Maria Höckmayr
Gegen die Wand (Vollmer) 29 III-12 VIID: Bernhard Epstein; R: Michael Sturm
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 26 IV-19 VID: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Der Mantel (Puccini) 26 IV-19 VID: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Das geopferte Leben (Parra) 27-31 VD: Peter Tilling; R: Vera Nemirova
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 11-27 ID: Friedemann Seitzer; R: Georg Blüml
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Street Scene (Weill) 22 IX-15 XIID: Heiko Mathias Förster; R: Gil Mehmert
Sprung in die Leere (Leuschner) 6-31 XD: Dirk Erdelkamp; R: Ulla Theißen
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 XI-8 IIID: Valtteri Rauhalammi; R: Peter Hailer
Don Carlos (Verdi) 22 XII-7 VIID: Rasmus Baumann; R: Stephan Märki
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 9 II-12 VD: Rasmus Baumann / Valtteri Rauhalammi; R: Michael Schulz
Anatevka (Bock) 23 II-21 IVD: Bernhard Stengel; R: Peter Hailer
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 III-24 VD: Valtteri Rauhalammi; R: Michaela Dicu
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 7-19 IVD: Dirk Erdelkamp; R: Carsten Kirchmeier
Der Zigeunerbaron (concert) (Strauss,J) 20 IV-26 VD: Rasmus Baumann
Der Rosenkavalier (Strauss) 2 VI-4 VIID: Rasmus Baumann; R: Philipp Harnoncourt
Cabaret (Kander) 15 IX-2 VD: Wolfgang Wilger; R: Sandra Wissmann
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 IX-25 XIID: Valtteri Rauhalammi; R: David Hermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 X-29 XID: Rasmus Baumann; R: Philipp Harnoncourt
Don Quichotte (Massenet) 7 XII-15 IID: Valtteri Rauhalammi; R: Elisabeth Stöppler
La bohème (Puccini) 11-18 ID: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Stadt der 1000 Feuer (Augst) 21-28 IIR: Oliver Augst, John Birke
Jenůfa (Janáček) 22 III-14 VID: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Das Land des Lächelns (Lehár) 30 III-15 VID: Rasmus Baumann
Simon das Findelkind (Zebeljan) 26 IV-7 VID: Valtteri Rauhalammi; R: NN
Pique Dame (Tchaikovsky) 22 VID: Rasmus Baumann; R: Dietrich Hilsdorf
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Anatevka (Bock) 23 IX-15 XIID: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Frau Luna (Lincke) 28 IX-19 IID: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 17 X-19 XID: Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
Werther (Massenet) 1 XII-29 IIID: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Carmen (Bizet) 1 II-13 IVD: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8 II-26 VD: Peter Aderhold / Gerrit Prießnitz; R: Kay Kuntze
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 8 III-17 VD: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Noahs Flut (Britten) 4-6 VIID: Thomas Wicklein; R: Felix Eckerle
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 XD: Takahiro Nagasaki / Miao Liu; R: Cornelia Poppe
Carmen (Bizet) 23 X-15 XID: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 XD: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Du bist ich (Simons) 8 XI-29 XIID: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Babytalk (Zaufke) 30 XID: Thomas Wicklein / Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
La bohème (Puccini) 7 XII-30 IIIR: Anthony Pilavachi
Werther (Massenet) 25 ID: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 14 IIID: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Peter Grimes (Britten) 21 III-19 IVR: Kay Kuntze
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 28 IIID: Peter Aderhold; R: Kay Kuntze
Nuit des hommes (Nørgård) 28 VID: Thomas Wicklein; R: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Der Freischütz (Weber) 15 IX-25 XIID: Michael Hofstetter; R: Nigel Lowery
Acis und Galatea (Handel) 23 IX-28 XIID: Jan Hoffmann; R: Stephanie Kuhlmann
Cabaret (Kander) 26 X-15 IID: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; R: Cathérine Miville
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 17 XI-18 ID: Florian Ziemen; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Oberto (concert) (Verdi) 1-30 XIID: Michael Hofstetter
Fosca (Gomes) 2 II-27 IVD: Florian Ziemen; R: Thomas Oliver Niehaus
Agrippina (Handel) 23 III-19 VD: Michael Hofstetter; R: Balázs Kovalik
Kommilitonen! (Maxwell Davies) 5 V-20 VID: Michael Hofstetter; R: Cathérine Miville
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 IX-25 XIID: Florian Ziemen; R: Helmut Polixa
Die oberen Zehntausend (Kerker) 30 XI-11 I
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18 I-19 IV
Cabaret (Kander) 8 II-4 VIID: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; R: Cathérine Miville
Mirandolina (Martinů) 30 III-6 VII
Die Eroberung von Granada (Arrieta) 24 V-11 VII
Requiem (Mozart) 20-22 VI
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
Anatevka (Bock) 21 X-21 VID: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
My Fair Lady (Loewe) 27 X-10 VD: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 11 XI-26 XIID: Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Kleider machen Leute (Zemlinsky) 24 XI-3 VD: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 7-30 ID: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
La traviata (Verdi) 11 I-26 VD: Eckehard Stier / Andrea Sanguineti / Dorian Wilson / Christopher Ward / Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Tod eines Bankers (Kersting) 12 IV-17 VD: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Le nozze di Figaro (Mozart) 25 V-13 VIIID: Eckehard Stier; R: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 20 VID: Steffan Claußner; R: Sebastian Ritschel
My Fair Lady (Loewe) 1 IX-3 IVD: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Anatevka (Bock) 11 X-18 IVD: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 X-9 VID: Ulrich Kern; R: Rebekka Stanzel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 X-9 VI
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 22 XI-21 ID: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
Tannhäuser (Binder) 23 XI-15 VID: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Salon Pitzelberger (Offenbach) 13 II-8 VID: Manuel Pujol; R: Rita Schaller
Jenůfa (Janáček) 2 V-1 VID: Andrea Sanguineti; R: Klaus Arauner
Sweeney Todd (Sondheim) 10-29 VID: Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 3-19 VIID: Steffan Claußner; R: Sebastian Ritschel
Hagen, Theater Hagen  / 
Cabaret (Kander) 1-30 IXD: Steffen Müller-Gabriel; R: Thilo Borowczak
Don Giovanni (Mozart) 7 X-31 ID: Florian Ludwig; R: Norbert Hilchenbach
Don Carlos (Verdi) 10 XI-7 IVD: Florian Ludwig; R: Philipp Kochheim
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 12 I-2 VIID: Steffen Müller-Gabriel; R: Roman Hovenbitzer
Der Wildschütz (Lortzing) 2 III-7 VIID: Florian Ludwig; R: Annette Wolf
Stabat Mater (concert) (Dvořák,A) 19 IIID: Florian Ludwig
Selma Jezková (Ruders) 13 IV-13 VIID: David Marlow; R: Gregor Horres
Carmen (Bizet) 8 VI-10 VIID: Florian Ludwig; R: Anthony Pilavachi
Die Dreigroschenoper (Weill) 23 VI-12 VIID: Alexander Ruef; R: Thomas Weber-Schallauer
Carmen (Bizet) 13 IX-3 XID: Florian Ludwig; R: Anthony Pilavachi
Das Feuerwerk (Burkhard) 28 IX-28 IID: Steffen Müller-Gabriel; R: Nicola Glück
Don Pasquale (Donizetti) 16 XI-2 IIID: David Marlow; R: Annette Wolf
Lola rennt (Vollmer) 8 III-3 VIID: David Marlow; R: Norbert Hilchenbach
Don Quichotte (Massenet) 26 IV-22 VID: Florian Ludwig; R: Gregor Horres
Otello (Verdi) 7 VI-2 VIID: Florian Ludwig; R: NN
Halle, Oper Halle  / 
My Fair Lady (Loewe) 3 X-18 VID: Kay Stromberg; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 X-2 XID: Robbert van Steijn; R: Matthias Hüstebeck
Alcina (Handel) 26 X-17 VD: Bernhard Forck; R: Andrej Woron, Martin Stiefermann
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 XI-9 IVD: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Die Walküre (Wagner) 13 I-23 IIID: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Der geduldige Sokrates (Telemann) 26 I-28 VID: Wolfgang Katschner; R: Axel Köhler
Götterdämmerung (Wagner) 23 II-23 IIID: Karl Heinz-Steffens; R: Hansgünther Heyme
Das Rheingold (Wagner) 3 IIID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 7 IIID: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Gräfin Mariza (Kálmán) 24 III-24 VD: Kay Stromberg; R: Axel Köhler
Nabucco (Verdi) 5 IV-30 VID: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Salon Pitzelberger (Offenbach) 1-26 VD: Ingo Martin Stadtmüller; R: Axel Köhler
Almira (Handel) 7-14 VID: Andreas Spering; R: Axel Köhler
Macbeth (Verdi) 8-21 VID: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Martha (Flotow) 15 IX-5 XD: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 IX-27 XD: Ingo Martin Stadtmüller; R: Fred Bernd
Sky Disc (Humet) 2 X-24 XID: Andreas Henning; R: G H Seebach
Nabucco (Verdi) 9 X-21 XIID: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Macbeth (Verdi) 11 XD: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Almira (Handel) 17 XI-12 IVD: Andreas Spering; R: Axel Köhler
Schahrazade (Sekles) 30 XI-29 VID: Josep Caballé Domenech; R: Axel Köhler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 XIID: Robbert van Steijn; R: Matthias Hüstebeck
Die Zauberflöte (Mozart) 25-29 ID: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Das Rheingold (Wagner) 14 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Die Walküre (Wagner) 16 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 21 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Götterdämmerung (Wagner) 23 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Pique Dame (Tchaikovsky) 9+ VD: Robbert van Steijn / Christian Schuller
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 18+ VD: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 29+ VD: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Arminio (Handel) 6+ VID: Bernhard Forck; R: Nigel Lowery
Der Vampyr (Marschner) 3+ VIID: Josep Caballé Domenech; R: Wolf Widder
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Don Pasquale (Donizetti) 14 IX-14 XD: Fabian Dobler; R: Werner Pichler
Der Bajazzo (Leoncavallo) 30 X-9 VID: Fabian Dobler; R: Andreas Franz
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-10 IID: Fabian Dobler; R: Oswald Lipfert
Lauter Verrückte! (Mayr) 27 II-8 VID: Fabian Dobler; R: Philipp Kochheim
Die Italienerin in Algier (Rossini) 30 X-30 XID: Fabian Dobler; R: Andreas Franz
Hamburg, Opernloft  / 
Carmen (Bizet) 1 XII-5 VIID: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 XII-14 VID: Markus Bruker; R: Natascha Ursuliak
La traviata (Verdi) 4 IV-29 VID: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Rigoletto (Verdi) 4 IVD: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Thaïs (Massenet) 6 IV-6 VID: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 20 IV-7 VID: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Tolomeo (Handel) 5 VD: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Tristan und Isolde (Wagner) 31 V-4 VIID: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Tolomeo (Handel) 9 VIIID: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 10 VIIID: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
La traviata (Verdi) 23 VIII-14 IXD: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Tosca (Puccini) 30 VIII
Tristan und Isolde (Wagner) 30 VIII-20 IXD: Markus Bruker; R: Sebastian Ritschel
Manon (Massenet) 21 IX
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
West Side Story (Bernstein) 2-26 VIII
Fürst Igor (Borodin) 15 IX-5 XD: Simone Young; R: David Pountney
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 IX-19 XD: Stefan Soltesz; R: Johannes Schaaf
Tannhäuser (Wagner) 7 X-22 VD: Simone Young; R: Harry Kupfer
Don Giovanni (Mozart) 10 X-20 IIID: Constantin Trinks / Alexander Soddy; R: Doris Dörrie
Ariadne auf Naxos (Strauss) 20 X-29 ID: Constantin Trinks / Stefan Soltesz; R: Christian Stückl
Falstaff (Verdi) 24 X-6 XID: Carlo Montanaro; R: Marco Arturo Marelli
I am your opus (Reimann) 4-30 XID: Samuel Hogarth; R: Petra Müller
Madama Butterfly (Puccini) 11 XI-5 XIID: Alexander Joel; R: Vincent Boussard
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 XI-15 VD: Marcus Bosch / Simone Young; R: Marco Arturo Marelli
Die Zauberflöte (Mozart) 21 XI-10 ID: Nicholas Carter / Gregor Bühl; R: Achim Freyer
Vanitas (Sciarrino) 24-30 XID: Rupert Burleigh; R: NN
Manon Lescaut (Puccini) 6 XII-25 ID: Asher Fisch; R: Philipp Himmelmann
Flavius Bertaridus (Telemann) 8-13 XIID: Alessandro De Marchi; R: Jens Daniel Herzog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-18 XIID: Nicholas Carter; R: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 XII-15 IID: Alexander Soddy / Alfred Eschwé; R: Hans Hollmann
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 13-18 ID: Simone Young
Don Carlos (Verdi) 20 I-10 IID: Alexander Joel; R: Peter Konwitschny
La cenerentola (Rossini) 22 I-30 IVD: Florian Csizmadia / Alessandro De Marchi; R: Renaud Doucet
La bohème (Puccini) 31 I-27 IID: Kirill Karabits / Matthias Foremny; R: Guy Joosten
Tosca (Puccini) 1-22 IID: Markus Poschner; R: Robert Carsen
Eloise und die Vampire (Jenkins) 3-24 IID: Benjamin Gordon; R: Kerstin Steeb
La traviata (Verdi) 17 II-4 VD: Patrick Lange / Matthias Foremny; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 19 II-5 IIID: Jonas Alber; R: Marco Arturo Marelli
Gloriana (Britten) 24 III-6 IVD: Simone Young; R: Richard Jones
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 7 IV-17 VD: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Faust (Gounod) 16 IV-7 VID: Alexander Soddy / Alfred Eschwé; R: Andreas Homoki
La fille du régiment (Donizetti) 11-18 VD: Alfred Eschwé; R: Alexander von Pfeil
Lohengrin (Wagner) 12 VD: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Tristan und Isolde (Wagner) 14 VD: Simone Young; R: Ruth Berghaus
Parsifal (Wagner) 19 VD: Simone Young; R: Robert Wilson
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 V-6 VID: Ivan Repusic; R: Jean-Pierre Ponnelle
Das Rheingold (Wagner) 26 VD: Simone Young; R: Claus Guth
Die Walküre (Wagner) 28 VD: Simone Young; R: Claus Guth
Siegfried (Wagner) 31 VD: Simone Young; R: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 2 VID: Simone Young; R: Claus Guth
Seven Angels (Bedford) 21-30 VID: Alexander Winterson; R: Heiko Hentschel
Der Meister und Margarita (Höller) 14 IX-4 XD: Marcus Bosch; R: Jochen Biganzoli
La traviata (Verdi) 20 IX-10 IVD: Alexander Joel; R: Johannes Erath
Otello (Verdi) 29 IX-5 XD: Henrik Nánási; R: August Everding
La battaglia di Legnano (Verdi) 20 X-20 XID: Simone Young; R: David Alden
I due Foscari (Verdi) 27 X-21 XID: Simone Young; R: David Alden
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10-28 XID: Simone Young; R: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 XID: Axel Kober; R: Christian Stückl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 XI-25 XIID: Constantin Trinks; R: Achim Freyer
Peter Grimes (Britten) 24 XI-5 XIID: Simone Young; R: Sabine Hartmannshenn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 XI-4 XIID: Nicholas Carter; R: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-21 XIID: Nicholas Carter; R: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-31 XIID: Alexander Soddy; R: Hans Hollmann
Lohengrin (Wagner) 22 XII-12 ID: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Madama Butterfly (Puccini) 3 I-19 IVD: Carlo Montanaro; R: Vincent Boussard
Carmen (Bizet) 19 I-12 IID: Alexander Soddy; R: Jens-Daniel Herzog
Rigoletto (Verdi) 21 I-1 VID: Ivan Repusic; R: Andreas Homoki
Manon Lescaut (Puccini) 1-14 IID: Matthias Foremny; R: Philipp Himmelmann
Zwerg Nase (Hogarth) 2-23 IID: Benjamin Gordon; R: Nicola Panzer
Fidelio (Beethoven) 8-22 IID: Jun Märkl; R: Hans Neuenfels
Don Giovanni (Mozart) 11 II-26 VID: Stefan Soltesz; R: Doris Dörrie
Il turco in Italia (Rossini) 20 II-4 IIID: Alfred Eschwé; R: Christof Loy
Das schlaue Füchslein (Janáček) 9 III-5 IVD: Lawrence Foster; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 11 III-25 VID: Nicholas Carter; R: Marco Arturo Marelli
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 26 III-3 IVD: Pietro Rizzo
La bohème (Puccini) 2-12 IVD: Matthias Foremny; R: Guy Joosten
Salome (Strauss) 11-25 IVD: Sebastian Weigle; R: Willy Decker
Fürst Igor (Borodin) 21-30 IVR: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-8 VD: Alfred Eschwé; R: Gilbert Deflo
Lear (Reimann) 4-17 VD: Simone Young; R: Karoline Gruber
Almira (Handel) 25 V-19 VID: Alessandro De Marchi; R: Jetske Mijnssen
Das Rheingold (Wagner) 26 V
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 V-9 VID: Joana Mallwitz; R: Jean-Pierre Ponnelle
Arabella (Strauss) 30 V-13 VID: Stefan Soltesz; R: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 5-24 VID: Lothar Zagrosek; R: Willy Decker
Orontea (Cesti) 5-13 VIID: Nicholas Carter; R: Anja Krietsch
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
Kiss me, Kate (Porter) 8 IX-3 XD: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
L'opera seria (Gassmann) 9 IX-2 XD: Mark Rohde; R: Michiel Dijkema
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 21 X-7 XIID: Karen Kamensek; R: Frank Hilbrich
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 X-1 IID: Benjamin Reiners / Ivan Repušić; R: Alexander Charim
Vor dem Aufstand (Various) 2 XI-5 IIID: Siegmund Weinmeister; R: Andrea Schwalbach
Freunde! (Androsch) 9 XI-2 XIID: Toshiaki Murakami; R: Tobias Ribitzki
Madame Butterfly (Puccini) 11 XI-11 ID: Mark Rohde; R: Peter Brenner(original), Charles Ebert(revival)
Die Reise nach Reims (Rossini) 29 XI-7 IID: Benjamin Reiners; R: Matthias Davids
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 XII-5 ID: Mark Rohde; R: Steffen Tiggeler
Così fan tutte (Mozart) 22 XII-28 VID: Karen Kamensek; R: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 18 I-10 IID: Mark Rohde; R: Christof Nel
Räuber Hotzenplotz (Tarkmann) 3 II-15 V
Orest (Trojahn) 8 II-16 IVD: Gregor Bühl; R: Enrico Lübbe
La traviata (Verdi) 16 II-20 IVD: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
My Fair Lady (Loewe) 13 III-13 IVD: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Im Schatten des Maulbeerbaums (Rushton) 6 IV-9 VI
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 14 IV-19 VID: Ivan Repušić; R: Ingo Kerkhof
Il Tabarro (Puccini) 27 IV-19 VD: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Suor Angelica (Puccini) 27 IV-19 VD: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Gianni Schicchi (Puccini) 27 IV-19 VD: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8-26 VID: Karen Kamensek; R: Benedikt von Peter
Carmen (Bizet) 14-25 VID: Ivan Repušić; R: Monique Wagemakers
Rigoletto (Verdi) 20-27 VID: Benjamin Reiners; R: Karsten Wiegand
L'opera seria (Gassmann) 24 VIII-8 IXD: Mark Rohde; R: Michiel Dijkema
Ein Maskenball (Verdi) 14 IX-13 VID: Mark Rohde; R: Olivier Tambosi
Rigoletto (Verdi) 17 IX-8 XID: Benjamin Reiners; R: Karsten Wiegand
Carmen (Bizet) 29 IX-14 XIID: Anja Bihlmaier; R: Monique Wagemakers
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 X-19 VIID: Karen Kamensek; R: Olivier Tambosi
Street Scene (Weill) 30 X-5 IID: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
La bohème (Puccini) 17 XI-5 ID: Benjamin Reiners; R: Chris Alexander
Kiss me, Kate (Porter) 27 XI-25 ID: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-28 XIID: Mark Rohde / Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggele(original), Charles Ebert(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 10 I-5 IVD: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Cavalleria rusticana (Mascagni) 10 I-5 IVD: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Così fan tutte (Mozart) 15 I-6 IVD: Siegmund Weinmeister; R: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 24 I-9 IID: Mark Rohde; R: Christof Nel
Die Zauberflöte (Mozart) 15 II-10 IVD: Anja Bihlmaier; R: Elisabeth Stöppler
La traviata (Verdi) 2 III-8 IVD: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Die Schöne und das Tier (Grétry) 13 III-19 VID: Anja Bihlmaier; R: Zuzana Masaryk
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 III-3 VIID: Karen Kamensek; R: Michiel Dijkema
My Fair Lady (Loewe) 24 IV-18 VD: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 14 V-2 VIID: Kaling Khouw; R: Markus Michael Tschubert
Don Giovanni (Mozart) 17 V-25 VIID: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30 V-13 VIID: Anja Bihlmaier; R: Ingo Kerkhof
Castor et Pollux (Rameau) 28 VI-22 VIID: Howard Arman; R: Alexander Charim
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Mazeppa (Tchaikovsky) 24 XI-29 ID: Yordan Kamdzhalov; R: Elisabeth Stöppler
Polifemo (Porpora) 7 XII-28 ID: Wolfgang Katschner; R: Karoline Gruber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 22 XII-24 VD: Mirga Gražinytė; R: Nadja Loschky
Dionysos (Rihm) 8 II-19 IVD: Yordan Kamdzhalov; R: Ingo Kerkhof
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 IV-20 VD: Dietger Holm / Jan Schweiger; R: Antoine Uitdehaag
Un ballo in maschera (Verdi) 2 VI-8 VIID: Dietger Holm; R: Yona Kim
Tosca (Puccini) 14 IX-16 IID: Yordan Kamdzhalov / Dietger Holm / Gad Kadosh; R: Andrea Schwalbach
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 IX-13 XD: Róbert Farkas; R: Nadja Loschky
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 X-25 ID: Gad Kadosh; R: Antoine Uitdehaag
Iphigenie auf Tauris (Traetta) 21 XII-13 IID: Wolfgang Katschner; R: Rudolf Frey
Un ballo in maschera (Verdi) 23 I-13 VIID: Dietger Holm; R: Yona Kim
Rumor (Jost) 28 III-18 VD: Yordan Kamdzhalov; R: Lorenzo Fioroni
Così fan tutte (Mozart) 10 V-4 VIID: Yordan Kamdzhalov; R: Nadja Loschky
Akhnaten (Glass) 6 VI-20 VIID: Dietger Holm; R: Nanine Linning
Der Studentenprinz (Romberg) 18+ VIID: Dietger Holm
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 7 X-27 ID: Mirga Gražinyte; R: Nadja Loschky
Martha (Flotow) 17 I-18 V
Saul (Handel) 9 II-14 IVD: Andreas Spering; R: Lydia Steier
Minsk (Wilson,I) 3-22 IIID: Ruben Gazarian; R: Christian Marten-Molnár
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 6 X-10 XID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Hello, Dolly! (Herman) 19 XI-6 IID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Otello (Verdi) 3 IV-12 VIID: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Pills or Serenades (Mello) 23 IIIR: Adeline Rosenstein, Yvonne Harder
Weiße Rose (concert) (Zimmermann,U) 5 XD: Dominik Beykirch
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Don Pasquale (Donizetti) 8 IX-3 IIID: Leif Klinkhardt; R: Axel Heil
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 X-4 IIID: Werner Seitzer; R: Hans-Peter Lehmann
Ein Walzertraum (Straus) 19 X-17 ID: Achim Falkenhausen; R: Werner Pichler
La bohème (Puccini) 28 X-21 XIID: Leif Klinkhardt; R: Heinz Lukas-Kindermann
Das Land des Lächelns (Lehár) 1-22 XIID: Leif Klinkhardt; R: Benjamin Sahler(original), Ute Stöckmann(revival)
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 9 II-3 VD: Achim Falkenhausen; R: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 III-17 VID: Werner Seitzer; R: Karsten Barthold
Falstaff (Verdi) 21 IX-14 IIID: Werner Seitzer; R: Ansgar Weigner
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1 X-31 XIID: Achim Falkenhausen; R: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 3 X-29 ID: Werner Seitzer; R: Karsten Barthold
Noah und die Flut (Britten) 19 X-23 XID: Achim Falkenhausen; R: Sascha Mink
Peter Grimes (Britten) 9 XI-19 IVD: Leif Klinkhardt; R: Frank Van Laecke
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 25-26 ID: Werner Seitzer
La cage aux folles (Herman) 15 II-20 VIID: Leif Klinkhardt; R: Katja Buhl
Der Zarewitsch (Lehár) 22 III-11 VIIR: Klaus-Dieter Köhler
Fidelio (Beethoven) 17 V-13 VIID: Werner Seitzer
Hof, Theater Hof  / 
Fidelio (Beethoven) 21 IX-25 XIID: Arn Goerke; R: Christian Tombeil
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 26 X-6 IVD: Kai Tietje; R: Roland Hüve
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 30 XI-12 VD: Arn Goerke; R: Holger Seitz
Winterreise (Schubert) 3 XII
Die tote Stadt (Korngold) 8 III-21 IVD: Arn Goerke; R: Jens Pesel
Der Liebestrank (Donizetti) 8 VI-14 VIID: Ivo Hentschel; R: Ulrich Peters
Aida (Verdi) 20 IX-25 XID: Arn Goerke; R: Klaus Kusenberg
La cage aux folles (Herman) 25 X-16 IIID: Ivo Hentschel; R: Reinhardt Friese
Frau Luna (Lincke) 20 XII-25 VD: Roland Vieweg; R: Karsten Jesgarz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 14 III-16 VIID: Ivo Hentschel; R: Peter Kupke
Fräulein Julie (Bibalo) 27 IV-21 VID: Roland Vieweg; R: Uwe Drechsel
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 VI-19 VIID: Arn Goerke; R: François de Carpentries
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 22 IX-15 XIID: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 XI-7 IVD: Rodrigo Tomillo; R: Holger Pototzki
Nabucco (Verdi) 19 I-9 VD: Markus Bieringer; R: Kerstin Maria Pöhler
Wozzeck (Berg) 2 III-13 IVD: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Messa da Requiem (Verdi) 24-28 IIID: Uwe Sandner
Così fan tutte (Mozart) 20 IV-7 VIID: Markus Bieringer; R: Andreas Bronkalla
Aida (John,E) 18 V-5 VIID: Markus Bieringer; R: Johannes Reitmeier
Tod in Venedig (Britten) 14 VI-6 VIID: Uwe Sandner; R: Alvaro Schoeck
Regina (Lortzing) 21 IX-27 XIID: Uwe Sandner; R: Hansgünther Heyme
Aida (John,E) 29 IX-25 XIID: Markus Bieringer; R: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 X-25 VD: Rodrigo Tomillo; R: Reto Lang
Da kommt noch wer (Vaage) 2 XI-25 ID: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Ein Mond aus kochender Milch (Kerger) 2 XI-25 ID: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Viva la Mamma (Donizetti) 21 XII-13 VID: Rodrigo Tomillo; R: Anatol Preissler
Iphigenia in Aulis (Gluck) 22 II-3 VD: Markus Bieringer; R: Benjamin Schad
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 6 IV-4 VIID: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Manon Lescaut (Puccini) 17 V-10 VIID: Uwe Sandner; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 14 VI-13 VIID: Markus Bieringer; R: Cusch Jung
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
Ritter Blaubart (Offenbach) 23 IX-9 XID: Markus Bieringer; R: Aron Stiehl
Tannhäuser (Wagner) 7 X-9 VID: Justin Brown; R: Aron Stiehl
Rigoletto (Verdi) 10-27 XD: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 14 X-30 XIID: Justin Brown; R: Arila Siegert
Wallenberg (Tüür) 26 X-30 XID: Johannes Willig; R: Tobias Kratzer
Carmen (Bizet) 3 XI-23 IVD: Johannes Willig; R: Achim Thorwald
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 XI-23 ID: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 8 XII-28 VID: Florian Ziemen; R: Bernd Mottl
Die Zauberflöte (Mozart) 25 XII-6 IVD: Christoph Gedschold; R: Ulrich Peters
Die Trojaner (Berlioz) 13 I-2 IID: Justin Brown; R: David Hermann
Die Vestalin (Spontini) 26 I-26 VD: Johannes Willig; R: Aron Stiehl
Der Sieg von Schönheit und Täuschung (Barry) 16-23 IID: Richard Baker; R: Sam Brown
Der Sieg von Zeit und Wahrheit (Handel) 16-23 IID: Richard Baker; R: Sam Brown
Alessandro (Handel) 20-24 IID: Michael Form; R: Alexander Fahima
Robin Hood (Schwemmer) 3+ IIIR: Nelly Danker
Tosca (Puccini) 9 III-7 IVD: Christoph Gedschold; R: John Dew
Das Rheingold (Wagner) 27 IIID: Justin Brown; R: Denis Krief
Die Walküre (Wagner) 28 IIID: Justin Brown; R: Denis Krief
Siegfried (Wagner) 30 IIID: Justin Brown; R: Denis Krief
Götterdämmerung (Wagner) 1 IVD: Justin Brown; R: Denis Krief
Border (Vollmer) 17 IV-18 VIID: Steven Moore; R: Ulrike Stöck
Die Regimentstochter (Donizetti) 20 IV-3 VIID: Johannes Willig; R: Aurelia Eggers
Die Passagierin (Weinberg) 18 V-14 VIID: Christoph Gedschold; R: Holger Müller-Brandes
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 22 VI-19 VIIR: Pavel Fieber
Peter Grimes (Britten) 6-18 VIID: Justin Brown; R: Christopher Alden
Peter Grimes (Britten) 15 IX-30 XID: Justin Brown; R: Christopher Alden
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 21 IX-17 ID: Johannes Willig; R: Pavel Fieber
Die Regimentstochter (Donizetti) 3 X-27 XID: Justus Thorau; R: Aurelia Eggers
Ein Maskenball (Verdi) 12 X-27 VID: Johannes Willig / Christoph Gedschold; R: Aron Stiehl
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 X-10 ID: Christoph Gedschold; R: Achim Thorwald
Rigoletto (Verdi) 3 XI-9 IIID: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-28 XIID: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-5 VIID: Justin Brown; R: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 12 I-28 VID: Christoph Gedschold; R: Ulrich Peters
Doctor Atomic (Adams) 25 I-25 VD: Johannes Willig; R: Yuval Sharon
Tannhäuser (Wagner) 9 II-20 IVD: Justin Brown; R: Aron Stiehl
Riccardo Primo (Handel) 21-27 IID: Michael Hofstetter; R: Benjamin Lazar
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 23 II-23 IVD: Christoph Gedschold; R: Annette Weber
Die Passagierin (Weinberg) 21 III-16 VD: Christoph Gedschold; R: Holger Müller-Brandes
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 27 IV-12 VIID: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 14 VI-22 VIID: Christoph Gedschold; R: Tobias Heyder
Die Nachtigall (Stravinsky) 14 VI-22 VIID: Christoph Gedschold; R: Tim Plegge
Boris Godunow (Musorgsky) 19-26 VIID: Justin Brown; R: David Hermann
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Orpheus (Henze) 15 IX-30 XD: Patrik Ringborg; R: Johannes Wieland
Fidelio (Beethoven) 22 IX-18 VD: Yoel Gamzou; R: Elmar Gehlen
A Midsummer Night's Dream (Britten) 26 IX-10 XID: Alexander Hannemann; R: Nadja Loschky
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 X-31 VD: Alexander Hannemann / Thomas Rimes / Xin Tan; R: Dominique Mentha
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 3 XI-16 IID: Giulia Glennon; R: Espen Fegran
Così fan tutte (Mozart) 8 XII-22 VD: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; R: Patrick Schlösser
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 XII-13 ID: Patrik Ringborg; R: Elmar Gehlen
Die Zauberflöte (Mozart) 12 I-7 IVD: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; R: Katharina Thoma
Evita (Lloyd Webber) 26 I-4 VIID: Yoel Gamzou / Thomas Rimes / Xin Tan; R: Tom Ryser
Otello (Verdi) 2 II-31 IIID: Yoel Gamzou; R: Volker Schmalöer
L'olimpiade (Vivaldi) 9 III-30 VD: Jörg Halubek; R: Dominique Mentha
Tannhäuser (Wagner) 16 IV-22 VID: Patrik Ringborg; R: Lorenzo Fioroni
The Turn of the Screw (Britten) 15 VI-6 VIID: Alexander Hannemann; R: Paul Esterhazy
Tosca (Puccini) 21 IX-19 IVD: Yoel Gamzou / Patrik Ringborg; R: Adriana Altaras
La bohème (Puccini) 27 IX-31 ID: Alexander Hannemann / Thomas Rimes; R: Philipp Kochheim
The Turn of the Screw (Britten) 4-27 XD: Alexander Hannemann; R: Paul Esterhazy
Samson und Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12 X-17 XID: Yoel Gamzou
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 XI-11 VIID: Patrik Ringborg / Yoel Gamzou / Alexander Hannemann; R: Volker Schmalöer
Saul (Handel) 14 XII-27 IIID: Jörg Halubek; R: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 XII-4 ID: Patrik Ringborg; R: Elmar Gehlen
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 II-13 VIID: Marco Zeiser Celesti; R: Patrick Schlösser
Die Zauberflöte (Mozart) 7 II-4 VD: Alexander Hannemann / Xin Tan; R: Katharina Thoma
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 III-5 VID: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
La Voix humaine (Poulenc) 1 III-5 VID: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 24 V-28 VID: Patrik Ringborg; R: Michael Schulz
Rigoletto (Verdi) 5-12 VIID: Yoel Gamzou; R: Sonja Trebes
Kiel, Theater Kiel  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 9 IX-12 VID: Michael Nündel; R: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 IX-9 VID: Leo Siberski; R: Thomas Wünsch
Die Zauberflöte (Mozart) 20 X-4 ID: Mariano Rivas; R: Lars Peter
La Voix humaine (Poulenc) 5 XI-3 XIID: Mzia Jajanidze; R: Tobias Ribitzki
Agrippina (Handel) 10 XI-15 VID: Rubén Dubrovsky; R: Arila Siegert
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 I-17 VD: Georg Fritzsch; R: Carlos Wagner
Sekretärinnen (Wittenbrink) 30 I-9 VD: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Don Giovanni (Mozart) 9 III-20 VID: Leo Siberski; R: Dariusch Yazdkhasti
Pit und Paula - Frisch versalzen (Wilden,B) 5-26 IVD: Michael Nündel; R: Nele Tippelmann
Schachnovelle (Halffter) 18 V-19 VID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Der Troubadour (Verdi) 17-25 VIIID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 IX-29 XII
Sekretärinnen (Wittenbrink) 8 IX-21 IVD: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
La traviata (Verdi) 14 IX-27 XIID: Leo Siberski; R: Uwe Schwarz
Jenůfa (Janáček) 28 IX-28 XID: Leo Siberski; R: Arila Siegert
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 XI-20 IID: Michael Nündel; R: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 14 XII-19 IID: Leo Siberski; R: Matthias von Stegmann
Die Zauberflöte (Mozart) 21 XII-26 I
Tristan und Isolde (Wagner) 25 I-9 VID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 15 III-22 VD: Leo Siberski; R: Adriana Altaras
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 V-25 VID: Georg Fritzsch; R: Roman Hovenbitzer
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 XI-10 IID: Enrico Delamboye; R: Gabriele Wiesmüller
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 18 XI-27 ID: Karsten Huschke; R: Marcus Lobbes
Die Zauberflöte (Mozart) 22 XII-16 ID: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Evita (Lloyd Webber) 29 XII-12 VD: Christopher Bruckman; R: Markus Dietze
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 II-5 VD: Enrico Delamboye; R: Kathrin Prick
Weiße Rose (Zimmermann,U) 26 III-22 VD: Arno Waschk; R: Anja Nicklich
Die Dreigroschenoper (Weill) 13 IV-24 VD: Karsten Huschke; R: Markus Dietze
Rigoletto (Verdi) 27 IV-23 VID: Leslie Suganandarajah; R: Gabriele Wiesmüller
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-15 VID: Enrico Delamboye
Der Freischütz (Weber) 21 IX-20 IID: Enrico Delamboye; R: Philipp Kochheim
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 XI-27 VID: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Die Zauberflöte (Mozart) 5-25 XII
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26-29 XII
Die verkaufte Braut (Smetana) 18 I-26 VD: Joseph Bousso; R: Thomas Münstermann
Abu Hassan (Weber) 8 III-10 VD: NN; R: Doris Schumacher
Salome (Strauss) 22 III-29 VID: Enrico Delamboye; R: Markus Dietze
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 V-6 VIID: Leslie Suganandarajah; R: Beate Baron
Köln, Oper Köln  / 
La forza del destino (Verdi) 16 IX-3 XD: Will Humburg; R: Olivier Py
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 X-4 XID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
My Fair Lady (Loewe) 27 X-31 XIID: Andreas Schüller; R: Dietrich W Hilsdorf
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 27 X-21 XIID: Raimund Laufen; R: Eike Ecker
Fidelio (Beethoven) 18 XI-7 XIID: Markus Poschner
Così fan tutte (Mozart) 24 XI-3 ID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
La clemenza di Tito (Mozart) 15 XII-6 ID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
L'Artaserse (concert) (Vinci) 19-27 XIID: Diego Fasolis
Anna Bolena (Donizetti) 17 II-10 IIID: Alessandro De Marchi; R: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 8 III-12 IVD: Raimund Laufen; R: Brigitta Gillessen
The Turn of the Screw (Britten) 17 III-6 IVD: Raimund Laufen; R: Benjamin Schad
Parsifal (Wagner) 29 III-14 IVD: Markus Stenz; R: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
Die Gezeichneten (Schreker) 20 IV-18 VD: Markus Stenz; R: Patrick Kinmonth
Schwester Angelica (Puccini) 9-30 VD: Dirk Kaftan; R: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Der Mantel (Puccini) 9-30 VD: Dirk Kaftan; R: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Gianni Schicchi (Puccini) 9-30 VD: Dirk Kaftan; R: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-29 VID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 14-30 VID: Raimund Laufen; R: Elena Tzavara
Attila (Verdi) 21-23 VID: Claude Schnitzler
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 14 IX-26 XID: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Tosca (Puccini) 15-28 IXD: Markus Stenz; R: Thilo Reinhardt
Wozzeck (Berg) 29 IX-12 XD: Markus Stenz; R: Ingo Kerkhof
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 20 X-3 XID: Marc Piollet; R: Dietrich W Hilsdorf
Alcina (Handel) 26 X-31 XID: Konrad Junghänel; R: Ingo Kerkhof
Rigoletto (Verdi) 24 XI-1 XIID: Gerrit Prießnitz; R: Katharina Thalbach
Musik (Langemann) 7-22 XIID: Walter Kobéra; R: Helene Hegemann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 XIID: Markus Stenz; R: Jürgen Rose
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 XII-4 ID: Gerrit Prießnitz
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17-31 ID: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
La forza del destino (Verdi) 18-26 ID: Will Humburg; R: Olivier Py
Schneewittchen (Lange) 13-27 IIID: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 16-23 IIID: Claude Schnitzler; R: Tilman Knabe
Jakob Lenz (Rihm) 22 III-13 IVD: Alejo Perez; R: Beatrice Lachaussée
Winterreise (Schubert) 4 IV
Der Freischütz (Weber) 12-27 IVD: Markus Stenz; R: Viesturs Kairišs
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 26 IV-11 VID: Rainer Mühlbach
Otello (Verdi) 18 V-1 VID: Will Humburg; R: Johannes Schaaf
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 VI-6 VIID: Andreas Schüller; R: Bernd Mottl
Les Enfants Terribles (Glass) 25 VID: Rainer Mühlbach; R: Anna Horn, Elena Tzavara, Götz Leineweber
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Mazeppa (Tchaikovsky) 3 XI-28 XIID: Mihkel Kütson / Alexander Steinitz; R: Helen Malkowsky
Lustigen Nibelungen (Straus) 6 XI-5 IVD: Andreas Fellner; R: Hinrich Horstkotte
Das Land des Lächelns (Lehár) 8 XII-15 IIID: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 XII-7 VD: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 I-27 IIID: Karsten Seefing; R: Jürgen Pöckel
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 II-16 VIID: Alexander Steinitz; R: Kobie van Rensburg
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 9 III-24 VD: Mihkel Kütson; R: Matthias Oldag
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 X-29 XIID: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 13 X-11 IIID: Alexander Steinitz; R: Andreas Baesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 XI-18 ID: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Manon (Massenet) 1 III-3 VIID: Mihkel Kütson; R: François de Carpentries
Don Giovanni (Mozart) 10 V-5 VIID: Alexander Steinitz; R: Kobie van Rensburg
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 IX-31 XIID: Matthias Foremny / Ulf Schirmer; R: Karoline Gruber
Tosca (Puccini) 3 X-15 VID: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 X-14 VID: William Lacey / Joongbae Jee; R: Volker Vogel
Die Zauberflöte (Mozart) 12 X-14 IIID: William Lacey / Matthias Foremny / Milko Milev; R: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 13 X-24 IIID: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 17 XD: Bo Price; R: Anna Evans
My Fair Lady (Loewe) 19 X-9 VIID: Roland Seiffarth; R: Karl Zugowski
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 24 X-5 VIID: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 31 X-10 IID: Anthony Bramall / William Lacey; R: Claus Guth
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 3 XI-14 VIID: Roland Seiffarth; R: Franziska Severin
Das schlaue Füchslein (Janáček) 10 XI-2 VID: Matthias Foremny; R: Lotte de Beer
Macbeth (Verdi) 11 XI-21 XIID: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 XI-31 VD: William Lacey; R: Kerstin Polenske
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 XI-20 XIID: Ulf Schirmer / Anthony Bramall; R: Birgit Eckenweber
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 1 XII-3 IIID: Roland Seiffarth; R: Günter Lohse
La bohème (Puccini) 9 XII-25 ID: William Lacey; R: Peter Konwitschny
Nabucco (Verdi) 6 I-9 VID: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 I-19 VD: Ulf Schirmer; R: Jochen Biganzoli
Der Ring für Kinder (Wagner) 19 I-21 VD: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Così fan tutte (Mozart) 26 I-22 VID: Anthony Bramall; R: Peter Konwitschny
Parsifal (Wagner) 13 II-20 VD: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
Die Feen (Wagner) 16 II-24 VD: Ulf Schirmer; R: Renaud Doucet
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 2 III-25 VD: Matthias Foremny; R: Nicolas Joel
Pinocchio (Valtinoni) 16 III-7 VID: Matthias Foremny; R: Gundula Nowack
Der Wildschütz (Lortzing) 29 III-21 VID: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Crazy For You (Gershwin) 6 IV-7 VID: Stefan Diederich; R: Kerstin Polenske
Der Zarewitsch (Lehár) 13 IV-28 VID: Roland Seiffarth; R: Volker Vogel
Das Fürstenkind (Lehár) 26 IV-30 VID: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Das Rheingold (Wagner) 4 V-16 VID: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 VD: Anthony Bramall; R: Johanna Mangold, Anthony Bramall
Frau Luna (Lincke) 1 VI-12 VIID: Stefan Diederich; R: Dominik Wilgenbus
Das Rheingold (Wagner) 22 IX-10 XID: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Das Liebesverbot (Wagner) 29 IX-28 VD: Matthias Foremny / Jeremy Carnall; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 X-20 IID: Roland Seiffarth; R: Franziska Severin
Die Zauberflöte (Mozart) 6 X-15 IIID: Jeremy Carnall; R: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 10 X-21 IIID: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Nabucco (Verdi) 18 X-22 IIID: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 19 X-3 VD: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Dornröschen (Humperdinck) 26 X-28 IID: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 29 X-16 VD: Margherita Colombo; R: Gundula Nowack
Frau Luna (Lincke) 31 X-31 XIID: Stefan Diederich / Christoph-Johannes Eichhorn; R: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 2 XI-29 VD: NN; R: Andreas Homoki
Der Wildschütz (Lortzing) 9 XI-2 IID: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 14 XI-18 ID: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 XI-4 IVD: Roland Seiffarth; R: Volker Vogel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-27 XIID: Ulf Schirmer; R: Birgit Eckenweber
Die Walküre (Wagner) 7 XII-11 ID: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Pinocchio (Valtinoni) 11 XII-8 VR: Gundula Nowack
La bohème (Puccini) 20 XII-1 ID: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Elektra (Strauss) 12 I-31 VD: Ulf Schirmer; R: Peter Konwitschny
Der Ring für Kinder (Wagner) 8 II-22 VID: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 8 II-11 VD: Anthony Bramall; R: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 II-8 VID: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner(original), Gundula Nowack(revival)
My Fair Lady (Loewe) 19 II-17 VID: Stefan Diederich / Frank-Michael Erben; R: Karl Zugowski
Manon Lescaut (Puccini) 22 II-10 VD: Anthony Bramall; R: Giancarlo del Monaco
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 27 II-29 VD: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Die lustige Witwe (Lehár) 22 III-13 VIID: Stefan Diederich / Georg Fritzsch; R: Volker Vogel
Parsifal (Wagner) 30 III-18 IVD: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
The Rake's Progress (Stravinsky) 6 IV-18 VD: Anthony Bramall; R: Damiano Michieletto
Die Feen (Wagner) 20 IV-27 VID: Matthias Foremny; R: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 10 V-8 VIID: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Der Waffenschmied (Lortzing) 24 V-15 VID: Stefan Diederich; R: Stefan Petraschewsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14-28 VID: Ulf Schirmer; R: Balázs Kovalik
Messa da Requiem (Verdi) 29 VID: Anthony Bramall
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Le cinesi (Gluck) 9 IXD: Werner Ehrhardt; R: Igor Folwill
Leinen aus Smyrna (Rushton) 24-25 XID: Herbert Götz; R: Gabriele Rech
Peters Bryllup (Schultz) 16 VID: Werner Ehrhardt
Serse (Handel) 21 IXD: Wolfgang Katschner; R: André Bücker
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 3 XID: Werner Ehrhardt
La Dirindina (Scarlatti,D) 25-26 IVD: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
La serva padrona (Pergolesi) 25-26 IVD: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Parsifal (Wagner) 2 IX-5 VD: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Elektra (Strauss) 12 X-14 IIID: Roman Brogli-Sacher; R: Reto Nickler
My Fair Lady (Loewe) 17 X-24 VD: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
La vida breve (Falla) 18 X-8 XIID: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 X-8 XIID: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 26 X-15 XIID: NN; R: Wolf Widder
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 XI-12 VID: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 XII-5 ID: Ludwig Pflanz; R: Herbert Adler
Macbeth (Verdi) 11 I-7 VID: NN; R: Alberto Triola
Idomeneo re di Creta (Mozart) 22 II-9 VID: Giuseppe Finzi; R: Rosetta Cucchi
Evita (Lloyd Webber) 8 III-8 VID: Ludwig Pflanz; R: Jörg Fallheier
Die tote Stadt (Korngold) 5 IV-15 VID: Brian Schembri; R: Dieter Kaegi
Thaïs (Massenet) 17 V-13 VID: Daniel Inbal; R: Marc Adam
Der Mann von La Mancha (Leigh) 23 VIII-19 IVD: Ludwig Pflanz; R: Pascale Chevroton
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13 IX-21 XID: Andreas Wolf; R: Rosetta Cucchi
Siegfried für Kinder (Wagner) 22 IX-25 II
Tristan und Isolde (Wagner) 6 X-11 VD: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Thaïs (Massenet) 18 X-9 IID: Andreas Wolf; R: Marc Adam
Don Carlos (Verdi) 8 XI-22 IIID: Ryusuke Numajiri; R: Sandra Leupold
Rigoletto für Jugendliche (Verdi) 9 XI-18 II
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 XII-6 IID: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 XII-5 ID: Ludwig Pflanz; R: Herbert Adler
Der Wildschütz (Lortzing) 17 I-22 VID: NN; R: Anthony Pilavachi
Armide (Gluck) 28 II-26 VID: Christoph Spering; R: Michael Wallner
My Fair Lady (Loewe) 7 III-27 VID: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Madama Butterfly (Puccini) 21 III-13 VID: Ryusuke Numajiri; R: Jürgen Pöckel
Der Zwerg (Zemlinsky) 8 IV-14 VID: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 8 IV-14 VID: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
La cenerentola (Rossini) 30 V-28 VID: Ryusuke Numajiri; R: Cordula Däuper
The Brothers (Antheil) 5-19 VI
Venus in Africa (Antheil) 5-19 VI
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 22 IX-25 XIID: Gernot Sahler / Nezih Seckin / Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Die chinesische Nachtigall (Hilsberg) 29 IX-22 XIID: Deborah Coombe; R: Nilufar K Münzing
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 X-30 ID: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17 XI-13 XIID: Nezih Seckin; R: Friedrich von Mansberg
Julius Caesar (Handel) 11 I-7 IIID: Kathy Nierenz / Daniel Stickan; R: Friedrich von Mansberg
Madama Butterfly (Puccini) 2 III-29 VD: Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 22-30 VID: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 IX-25 XIID: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 3 X-1 IIID: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Werther (Massenet) 12 XIID: Thomas Dorsch; R: Friedrich von Mansberg
Max und Moritz (Hilsberg) 19 ID: Deborah Coombe; R: Nilufar K Münzing
Carmina Burana (Orff) 8 III-11 VID: Thomas Dorsch / Joachim Vogelsänger / Henning Voss; R: Hajo Fouquet
Die Zauberflöte (Mozart) 28 VI-6 VIID: Thomas Dorsch; R: Iris Ini Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Don Carlos (Verdi) 15 IX-25 XID: Michael Balke / Hermann Dukek; R: Bruno Berger-Gorski
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 6 X-19 ID: Kimbo Ishii-Eto; R: Christian Poewe
Carmina Burana (Orff) 7 X-26 VD: Michael Balke; R: Gonzalo Galguera
Die Dreigroschenoper (Weill) 20 X-15 XIID: Maria Hinze; R: Jan Jochymski
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 XI-6 ID: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 17 XI-9 VD: David Levi; R: Leonard Prinsloo
Hello, Dolly! (Herman) 6 XII-20 VD: Martin Wagner; R: Leonard Prinsloo
Madame Butterfly (Puccini) 7 XII-5 ID: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; R: Olivia Fuchs
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 I-17 IIID: Michael Balke / Kimbo Ishii-Eto; R: Karen Stone
Ein Sommernachtstraum (Britten) 26 I-6 IVD: Pawel Poplawski; R: Aniara Amos
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 7 II-7 IVD: Pawel Poplawski; R: Christian von Götz
Kiss me, Kate (Porter) 16 III-2 VID: Kimbo Ishii-Eto; R: Walter Sutcliffe
El rey de Harlem (Henze) 12 IVD: Hermann Dukek; R: Johannes Bergmann
Maria Stuarda (Donizetti) 13 IV-4 VID: Michael Balke; R: Karen Stone
Tristan und Isolde (Wagner) 11 V-1 VID: Kimbo Ishii-Eto; R: Stephen Lawless
Les Miserables (Schoenberg,C) 21 VI-20 VIID: Pawel Poplawski / Hermann Dukek; R: Gil Mehmert
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 IX-12 ID: Michael Balke; R: Karen Stone
Kiss me, Kate (Porter) 20 IX-26 ID: Kimbo Ishii-Eto / Martin Wagner; R: Walter Sutcliffe
Don Giovanni (Mozart) 22 IX-20 XD: Pawel Poplawski / Michael Balke; R: Oliver Knopik
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 XD: Hermann Dukek; R: Lucas Simon
Macbeth (Verdi) 2 XI-27 IVD: Kimbo Ishii-Eto; R: Volker Lösch
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 16 XI-2 IIID: Michael Balke; R: Therese Schmidt
Die Zauberflöte (Mozart) 30 XI-14 XIID: Kimbo Ishii-Eto; R: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-30 XIID: Michael Balke; R: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 18 XII-30 VD: David Levi; R: Leonard Prinsloo
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 I-31 VD: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Christian von Götz
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 II-10 VD: Kimbo Ishii-Eto / Michael Balke; R: Olivia Fuchs
Otto (Handel) 15-22 IIID: Stephan Schultz; R: Arila Siegert
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-23 VD: Pawel Poplawski; R: Nico Rabenald
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Elektra (Strauss) 7 IX-25 ID: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Così fan tutte (Mozart) 9 X-2 IVD: Andreas Hotz; R: Johannes Schütz
Fatinitza (Suppé) 2 XI-8 IIID: Florian Csizmadia; R: Lydia Steier
Der Prinz von Homburg (Henze) 12 I-3 VD: Hermann Bäumer; R: Christof Nel
Stabat Mater (Pergolesi) 31 I-12 VD: Stephan Zilias; R: Georg Schütky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 23 III-26 VD: Florian Csizmadia; R: Johannes Erath
Tristan und Isolde (Wagner) 20 IV-9 VD: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Gerusalemme liberata (Pallavicino) 17 V-20 VID: Wolfgang Katschner; R: Sandra Leupold
Macbeth (Verdi) 9-26 VID: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Mefistofele (Boito) 6 IX-25 XD: Hermann Bäumer; R: Lorenzo Fioroni
Macbeth (Verdi) 19 IX-3 XD: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Rinaldo (Handel) 31 X-30 XID: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 10+ XID: Florian Csizmadia; R: Johannes Erath
La traviata (Verdi) 11+ ID: Florian Csizmadia; R: Vera Nemirova
Don Giovanni (Mozart) 22+ IIID: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Temistocle (Bach,JC) 21 IX-20 VIID: Joseph Trafton; R: Joachim Schlömer, Sebastian Bauer
Lohengrin (Wagner) 28 IX-1 XID: Alois Seidlmeier; R: Tilman Knabe
Turandot (Puccini) 30 IX-18 ID: Joseph Trafton; R: Regula Gerber
The Outcast (Neuwirth) 14 X-5 XIID: Joseph Trafton; R: Michael Simon
La fanciulla del West (Puccini) 20 X-5 VID: Alois Seidlmeier; R: Tilman Knabe
Die Zauberflöte (Mozart) 30 X-9 VID: Joseph Trafton; R: Joachim Schlömer
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 XI-6 VIID: Alois Seidlmeier; R: Friedrich Meyer-Oertel
Werther (Massenet) 17 XI-20 IIID: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
Un ballo in maschera (Verdi) 18 XI-13 ID: Joseph Trafton; R: Werner Schroeter
Siegfried (Wagner) 1 XII-4 VIID: Dan Ettinger; R: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 XII-1 IID: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Tosca (Puccini) 12 XII-12 VD: Dan Ettinger; R: Renate Ackermann
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 I-18 VD: Alois Seidlmeier; R: Monique Wagemakers
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 I-20 VD: Joseph Trafton; R: Regula Gerber
Don Carlos (Verdi) 2 II-23 VIID: Alois Seidlmeier; R: Jens Daniel Herzog
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 II-4 VD: Joseph Trafton; R: Christian Pade
Götterdämmerung (Wagner) 22 III-7 VIID: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Parsifal (Wagner) 29 III-19 VD: Alois Seidlmeier; R: Hans Schüler
Das Rheingold (Wagner) 11 IV-28 VID: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Die Walküre (Wagner) 25 IV-30 VID: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Der Idiot (Weinberg) 5 V-17 VIID: Thomas Sanderling; R: Regula Gerber
Szenen aus Goethes Faust (concert) (Schumann) 15 V-14 VIID: Joseph Trafton
Otello (Verdi) 29 V-16 VIID: Dan Ettinger; R: Chris Alexander
Neumond (Ronchetti) 4-6 VID: Joseph Trafton; R: Christian Pade
Company (Sondheim) 15 VI-21 VIID: William Ward; R: Roland Hüve
The Turn of the Screw (Britten) 12-24 VIID: Joseph Trafton; R: Frank Hilbrich
Simon Boccanegra (Verdi) 25 VIID: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
The Turn of the Screw (Britten) 20 IX-4 IVD: Joseph Trafton; R: Frank Hilbrich
Company (Sondheim) 21 IX-22 IIID: Christiaan Crans; R: Roland Hüve
Simon Boccanegra (Verdi) 25 IX-5 ID: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
Madama Butterfly (Puccini) 2 X-15 IID: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Der Freischütz (Weber) 25 X-27 VID: Alois Seidlmeier; R: Armin Holz
My Fair Lady (Loewe) 26-29 XD: Joseph Trafton; R: Helmut Baumann, Jürg Burth
La scala di seta (Rossini) 7 XI-19 ID: Alois Seidlmeier; R: Lukas Hemleb
Carmina Burana (concert) (Orff) 22 XI-7 IID: Dan Ettinger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 XID: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Falstaff (Verdi) 14 XII-4 VID: Dan Ettinger; R: Christof Nel
Don Carlos (Verdi) 29 XII-29 VID: Alois Seidlmeier; R: Jens-Daniel Herzog
Der Idiot (Weinberg) 12 I-22 IID: Thomas Sanderling; R: Regula Gerber
Der Sturm (Purcell) 18+ IR: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 9 IID: Joseph Trafton; R: Joachim Schloemer
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14 II-30 VIID: Dan Ettinger; R: Cordula Däuper
Elektra (Strauss) 14-27 IIID: Dan Ettinger; R: Ruth Berghaus
Stiffelio (Verdi) 29 III-5 VID: Alois Seidlmeier; R: Regula Gerber
Der Rosenkavalier (Strauss) 7 V-22 VID: Alois Seidlmeier; R: Oliver Tambosi
Böse Geister (Hölszky) 31 V-29 VIIR: Joachim Schlömer
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13 VIID: Dennis Russell Davies; R: Nicolas Brieger
Opera anthology (Mozart) 13 VII
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 IX-24 IIID: Sierd Quarré / Gregor Rot; R: Rudolf Frey
Ein Maskenball (Verdi) 27 XD: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Die Zauberflöte (Mozart) 23 XI-22 IID: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 I-2 VID: Gregor Rot; R: Georg Blüml
Das Liebesverbot (Wagner) 2 II-22 VD: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Tristan und Isolde (Wagner) 1 III-21 VID: Philippe Bach; R: Gerd Heinz
Der Bettelstudent (Millöcker) 10 V-14 VIID: Gregor Rot; R: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 5-13 VIID: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
I puritani (Bellini) 15 IX-9 VD: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Der Bettelstudent (Millöcker) 28 IX-6 VIID: Gregor Rot; R: Wolfgang Quetes
Rigoletto (Verdi) 18 X-29 VID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Requiem (Verdi) 26 XD: Leo McFall
Tristan und Isolde (Wagner) 1 XI-9 ID: Philippe Bach; R: Gerd Heinz
Anya 17 (Gorb) 28 XI-8 IID: Leo McFall; R: Mareike Zimmermann
Der Zarewitsch (Lehár) 24 I-7 VID: Gregor Rot; R: Lars Wernecke
Die Zauberflöte (Mozart) 9 II-17 VIID: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 IV-16 VIID: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Gianni Schicchi (Puccini) 20 VI-5 VIID: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Der Bajazzo (Leoncavallo) 20 VI-5 VIID: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Norma (Bellini) 29 IX-12 XIID: Andreas Fellner; R: Thomas Wünsch
Le Villi (Puccini) 20+ ID: Mihkel Kütson; R: Beverly Blankenship
Suor Angelica (Puccini) 20+ ID: Mihkel Kütson; R: Beverly Blankenship
Die Fledermaus (Strauss,J) 25+ IID: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Maskerade (Nielsen,C) 12 IV-17 VIID: Alexander Steinitz; R: Aron Stiehl
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 22 VI-27 VIID: Alexander Steinitz; R: Andreas Baesler
Stiffelio (Verdi) 28 IX-7 IIID: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20 X-28 XIID: Mihkel Kütson; R: Matthias Oldag
My Fair Lady (Loewe) 17 XI-30 IIID: Andreas Fellner; R: Roland Hüve
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 I-24 IVD: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Mazeppa (Tchaikovsky) 13 I-24 IVD: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
München, Bayerische Staatsoper  / 
Tannhäuser (Wagner) 23 IX-2 XD: Kent Nagano; R: David Alden(original), Natascha Ursuliak(revival)
Fidelio (Beethoven) 30 IX-30 XD: Eivind Gullberg Jensen; R: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 7-25 XD: Carlo Montanaro; R: Luc Bondy
Babylon (Widmann) 27 X-10 XID: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28 X-4 XID: Kent Nagano; R: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 5-16 XID: Mikhail Tatarnikov; R: Martin Kušej
Lohengrin (Wagner) 11-18 XID: Lothar Koenigs; R: Richard Jones
Turandot (Puccini) 22 XI-1 XIID: Marco Armiliato; R: Carlus Padrissa
Die Zauberflöte (Mozart) 24 XI-8 XIID: Asher Fisch; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
La bohème (Puccini) 6-14 XIID: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 12-16 XIID: Pietro Rizzo
Rigoletto (Verdi) 15-30 XIID: Marco Armiliato; R: Árpád Schilling
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-22 XIID: Kazushi Ono; R: Herbert List
Aida (Verdi) 23 XII-4 ID: Paolo Carignani; R: Christof Nel
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XIID: Paolo Carignani; R: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Das Rheingold (Wagner) 5-23 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Die Walküre (Wagner) 6-24 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Siegfried (Wagner) 9-25 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Lucrezia Borgia (Donizetti) 10-20 ID: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Götterdämmerung (Wagner) 13-27 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 14-19 ID: Manlio Benzi; R: Wolf Busse
Carmen (Bizet) 29 I-6 IID: Asher Fisch; R: Lina Wertmüller
I due Foscari (concert) (Verdi) 3-10 IID: Massimiliano Murrali
Sigurd der Drachentöter (Pape) 7 II-30 IIID: Christopher Ward; R: Sam Brown
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-16 IID: Riccardo Frizza; R: Ferruccio Soleri
Boris Godunow (Musorgsky) 13 II-2 IIID: Kent Nagano; R: Calixto Bieito
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 IID: Yves Abel; R: Vincent Boussard
Tristan und Isolde (Wagner) 3-10 IIID: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 6-16 IIID: Tomáš Hanus; R: Barbara Frey
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-25 IIID: Lothar Koenigs; R: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 III-4 IVD: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 28-31 IIID: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Otello (Verdi) 6-13 IVD: Paolo Carignani; R: Francesca Zambello
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-19 IVD: Patrick Lange; R: Martin Duncan
Der fliegende Holländer (Wagner) 14-20 IVD: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 IV-4 VD: Leo Hussain; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 3-12 VD: Adam Fischer; R: Stephan Kimmig
Elegie für junge Liebende (Henze) 3-9 VD: Francesco Angelico; R: Christiane Pohle
Macbeth (Verdi) 5-17 VD: Massimo Zanetti; R: Martin Kušej
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 V-8 VID: Emmanuel Villaume; R: Richard Jones
La traviata (Verdi) 20-30 VD: Dan Ettinger; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 3-15 VID: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 IX-24 VD: Carlo Montanaro; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 22-29 IXD: Louis Langrée; R: Stephan Kimmig
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 IX-11 XD: Ivor Bolton / Dan Ettinger; R: Dieter Dorn
Wozzeck (Berg) 3-9 XD: Lothar Koenigs; R: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 12 X-9 VD: Stefano Ranzani; R: Árpád Schilling
Der Zwerg (Zemlinsky) 20-27 XD: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 20-27 XD: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 28 X-3 XID: Mark Wigglesworth; R: Dieter Dorn
Rusalka (Dvořák,A) 29 X-8 XID: Tomáš Hanus; R: Martin Kušej
Il trovatore (Verdi) 9-20 XID: Paolo Carignani; R: Olivier Py
Die Zauberflöte (Mozart) 14-27 XID: Ivor Bolton; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 21 XI-7 XIID: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
Tosca (Puccini) 6-13 XIID: Kirill Petrenko; R: Luc Bondy
La bohème (Puccini) 15 XII-10 VD: Asher Fisch / Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-29 XIID: Tomáš Hanus; R: Richard Jones(original), Benjamin Davis(revival)
La forza del destino (Verdi) 22 XII-11 ID: Asher Fisch; R: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 31 XII-25 IVD: Dan Ettinger / Paolo Carignani / Pietro Rizzo; R: Günter Krämer
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 4-10 ID: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
La Calisto (Cavalli) 12-21 ID: Ivor Bolton; R: David Alden
Der fliegende Holländer (Wagner) 17-23 ID: Gabriel Feltz; R: Peter Konwitschny
Babylon (Widmann) 25-31 ID: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Turandot (Puccini) 30 I-5 IID: Asher Fisch; R: Carlus Padrissa
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-14 IID: Constantin Trinks; R: Richard Jones
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 IID: Kirill Petrenko; R: Jan Bosse
Il turco in Italia (Rossini) 13-24 IID: Maurizio Benini; R: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 2-18 IIID: Kirill Petrenko / NN; R: Jürgen Rose, Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 4-12 IIID: Riccardo Frizza; R: Jean-Pierre Ponnelle
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 IIID: Keri-Lynn Wilson; R: Wolf Busse
Boris Godunow (Musorgsky) 16-31 IIID: Kirill Petrenko; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 III-2 IVD: Asher Fisch; R: William Friedkin
Carmen (Bizet) 27 III-3 IVD: Carlo Montanaro; R: Lina Wertmüller
Simon Boccanegra (Verdi) 14-24 IVD: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
Parsifal (Wagner) 16-20 IVD: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 30 IV-11 V
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16-22 VD: Asher Fisch; R: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 V-7 VID: Antonello Allemandi; R: Ferruccio Soleri
Die Soldaten (Zimmermann,B) 25 V-6 VID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 11 X-31 XIID: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Don Pasquale (Donizetti) 25 X-10 XID: Marco Comin; R: Brigitte Fassbaender
Johanna auf dem Scheiterhaufen (Honegger) 12-19 XIID: Marco Comin; R: NN
Anything Goes (Porter) 28 II-22 IIID: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Der Bettelstudent (Millöcker) 12 IV-12 VD: Michael Brandstätter; R: Emmy Werner
Der Präsident (Cerha) 1-14 VID: Marco Comin; R: Josef E Köpplinger
Der Mann von La Mancha (Leigh) 2-19 XD: Andreas Kowalewitz; R: Josef E Köpplinger, Nicole Claudia Weber
Semele (Handel) 24 X-7 XID: Marco Comin; R: Karoline Gruber
Der Flaschengeist (Hiller,W) 24 I-28 IID: Michael Brandstätter; R: Nicole Claudia Weber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 I-5 IIID: Marco Comin; R: Stephanie Mohr
Yolanta (concert) (Tchaikovsky) 15-20 IID: Marco Comin
Don Pasquale (Donizetti) 29 III-12 IVD: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Aida (Verdi) 18-29 VID: Marco Comin; R: Torsten Fischer
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 19-30 VIID: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Münster, Städtische Bühnen Münster  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8 IX-25 XIID: Fabrizio Ventura / Hendrik Vestmann; R: Aron Stiehl
La traviata (Verdi) 19 X-24 XID: Hendrik Vestmann / Fabrizio Ventura; R: Axel Kresin
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 XI-10 IIID: Hendrik Vestmann; R: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 19 I-5 VIID: Fabrizio Ventura; R: Achim Thorwald
Neues vom Tage (Hindemith) 2 III-11 VID: Hendrik Vestmann; R: Ansgar Weigner
Flüchtling (Gregoretti) 13-27 IVD: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Jakob Seidl
Salome (Strauss) 18 V-13 VIID: Fabrizio Ventura; R: Georg Köhl
Der Troubadour (Verdi) 5 X-20 IVD: Fabrizio Ventura; R: Georg Rootering
Die Zauberflöte (Mozart) 30 XI-13 VID: Fabrizio Ventura; R: Kobie van Rensburg
Benvenuto Cellini (Berlioz) 15 II-4 VID: Fabrizio Ventura; R: Aron Stiehl
The Black Rider (Waits) 1 III-24 VID: Michael Barfuß; R: Frank Behnke
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 29 III-29 VID: NN; R: Holger Seitz
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 V-4 VIID: Fabrizio Ventura; R: Ulrich Peters
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Evita (Lloyd Webber) 26 IX-24 IID: Frank Obermair; R: Reinhardt Friese
Rigoletto (Verdi) 28 IX-2 XIID: Romely Pfund; R: Igor Folwill
Undine (Lortzing) 20 X-25 ID: Romely Pfund; R: Wolfgang Lachnitt
Cinderella passt was nicht (Zaufke) 10 XI-28 XIID: Frank Obermair / Emiliano Greizerstein; R: Stefan Haufe
La cage aux folles (Herman) 30 XI-29 XIID: Romely Pfund; R: Reinhardt Friese
Madame Pompadour (Fall) 19 I-11 VD: Frank Obermair; R: Wolfgang Lachnitt
Die Zauberflöte (Mozart) 16 III-19 IVD: Romely Pfund; R: Markus Kopf
Der Konsul (Menotti) 27 IV-25 VD: Romely Pfund; R: Wolfgang Lachnitt
Gräfin Mariza (Kálmán) 21 VI-14 VIID: Karl Prokopetz / Romely Pfund; R: Wolfgang Lachnitt
Die Zauberflöte (Mozart) 21 IX-26 XIID: Romely Pfund; R: Markus Kopf
Die Dame von Monte-Carlo (Poulenc) 18 X-28 XIID: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die menschliche Stimme (Poulenc) 18 X-28 XIID: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 X-27 IIID: Romely Pfund; R: Benedikt Borrmann
Madame Pompadour (Fall) 30 X-23 XIID: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Die Sternstunde des Josef Bieder (Streul) 9 XI-15 XIIR: Wolfgang Lachnitt
Evita (Lloyd Webber) 27 XI-30 ID: Jörg Pitschmann; R: Reinhardt Friese
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 XII-21 IVD: Jörg Pitschmann
My Fair Lady (Loewe) 25 I-28 VD: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
La cenerentola (Rossini) 22 III-26 IVD: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Madame Butterfly (Puccini) 10 V-1 VID: Jörg Pitschmann; R: Jürgen Pöckel
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4-27 VIID: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 IX-2 ID: Markus L Frank; R: Bianca Sue Henne
Prinzessin Anna (Vinje) 16 X-16 XIID: Ayako Matuschka; R: Bianca Sue Henne
Casanova (Lincke) 20 X-21 XIID: Oliver Weder; R: Wolfgang Dosch
West Side Story (Bernstein) 26 X-30 XIID: Markus L Frank; R: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 XI-8 IIID: Michael Ellis Ingram; R: Wolfgang Dosch
Mein Zauberflötchen (Mozart) 17 XI-23 XIID: Ayako Matuschka; R: Babette Peiker
André Chénier (Giordano) 25 I-21 IVD: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Aida (John,E) 2 III-2 VID: Michael Ellis Ingram; R: Iris Limbarth
Die heimliche Ehe (Cimarosa) 3 V-1 VID: Markus L Frank; R: Tilman Hecker
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 VI-20 VIID: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 IX-1 XIID: Markus L Frank; R: Kay Link
Aida (John,E) 18 X-28 XIID: Michael Ellis Ingram; R: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 X-13 XIID: Michael Ellis Ingram; R: Wolfgang Dosch
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 XI-8 IIID: Michael Ellis Ingram; R: Achim Lenz
Tiefland (d'Albert) 17 I-22 IIID: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Rigoletto (Verdi) 6 V-7 VI
My Fair Lady (Loewe) 27 VI-19 VII
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Il trovatore (Verdi) 30 IX-11 ID: Guido Johannes Rumstadt; R: Balázs Kovalik
La fille du régiment (Donizetti) 13 X-13 XIID: Gábor Káli; R: Andreas Baesler
Tristan und Isolde (Wagner) 21 X-20 ID: Marcus Bosch; R: Monique Wagemakers
Vec Makropulos (Janáček) 23 X-23 XID: Marcus Bosch; R: Robert Carsen
Der kleine Barbier (Rossini) 4 XI-18 IIID: Christian Hutter; R: Ulrich Proschka
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 10 XI-11 IID: Gábor Káli; R: Laura Scozzi
Aida (Verdi) 25 XI-8 ID: Philipp Pointner / Gábor Káli; R: Jens Daniel Herzog
Don Giovanni (Mozart) 26 I-21 IVD: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Der fliegende Holländer (Wagner) 1 II-24 IIID: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt / Robbert van Steijn; R: Helen Malkowsky
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 III-29 VID: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Andrea Chénier (Giordano) 30 III-17 VIID: Philipp Pointner; R: Guy Montavon
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 7 IV-30 VD: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt; R: David Mouchtar-Samorai
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 IV-17 VID: Guido Johannes Rumstadt; R: Waut Koeken
Rusalka (Dvořák,A) 12 V-13 VIID: Marcus Bosch; R: Dieter Kaegi
Platée (Rameau) 8 VI-26 VIID: Hervé Niquet; R: Mariame Clément
Carmen (Bizet) 15 VI-27 VIID: Guido Johannes Rumstadt; R: Laurent Laffargue
Otello (Verdi) 5 IX-31 ID: Guido Johannes Rumstadt; R: Gabriele Rech
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 X-6 XIID: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Platée (Rameau) 12 X-3 XID: Hervé Niquet / Gábor Káli; R: Mariame Clément
Funny Girl (Styne) 2 XI-3 IIID: Jürgen Grimm / Gábor Káli; R: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 XI-7 XIID: Peter Tilling; R: Immo Karaman
Das Rheingold (Wagner) 30 XI-2 IIID: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Cherubino mischt sich ein (Mozart) 11 I-3 VID: Andreas Paetzold / Matteo Pirola; R: Lutz Schwarz
Arabella (Strauss) 1 II-7 VD: Marcus Bosch; R: Andreas Baesler
And The Trains Kept Coming... (Navok) 23 II-8 IVD: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
Judas Maccabaeus (Handel) 23 II-8 IVD: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
La traviata (Verdi) 8-30 IIID: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
Die Walküre (Wagner) 5 IV-6 VIID: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Les Huguenots (Meyerbeer) 15 VI-20 VIID: Guido Johannes Rumstadt; R: Tobias Kratzer
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Salome (Strauss) 11 X-31 ID: Roger Epple; R: KD Schmidt
Saul (Handel) 20 XD: Thomas Bönisch; R: Lydia Steier
Die Zauberflöte (Mozart) 3 XI-27 ID: Thomas Dorsch; R: Niklaus Helbling
Carmina Burana (concert) (Orff) 9 XI-31 XIID: Thomas Dorsch; R: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 24 XI-15 IIID: Roger Epple; R: Lorenzo Fioroni
Anoia (Kampe) 21 XII-6 ID: Paul-Johannes Kirschner; R: Alexander Müller-Elmau
Otello (Verdi) 17 I-10 VD: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 III-22 VD: Jason Weaver; R: Ronny Jakubaschk
The Rake's Progress (Stravinsky) 31 V-20 VID: Thomas Dorsch; R: Markus Bothe
Tristan und Isolde (Wagner) 5 X-29 XIID: Roger Epple; R: Alexander Müller-Elmau
Carmina Burana (Orff) 12 X-10 XIID: Thomas Bönisch; R: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 13 X-26 XIID: Roger Epple; R: Marco Fiorini
Die Zauberflöte (Mozart) 19 X-13 XIID: NN; R: Niklaus Helbling
Die Fledermaus (Strauss,J) 30+ XID: Paul-Johannes Kirschner; R: K D Schmidt
The Rake's Progress (Stravinsky) 7+ XIID: NN; R: Markus Bothe
Otello (Verdi) 17+ ID: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Lohengrin (Sciarrino) 25+ ID: NN; R: Thomas Fiedler
Così fan tutte (Mozart) 31+ ID: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15+ IID: Thomas Bönisch; R: Ronny Jakubaschk
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 28+ IIID: NN; R: Julia Hölscher
Albert Herring (Britten) 6+ VID: Robin Davis; R: Lydia Steier
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Sieg der Schönheit (Telemann) 31 X-9 IIID: Michael Schneider / An-Hoon Song; R: Markus Bothe
Die Macht des Schicksals (Verdi) 3 XI-26 ID: Andreas Hotz / Daniel Inbal; R: Robert Lehmeier
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 1 XII-8 VID: Daniel Inbal; R: Walter Sutcliffe
Anatevka (Bock) 5 XII-20 VD: An-Hoon Song; R: Adriana Altaras
Der Liebestrank (Donizetti) 19 I-16 VD: Daniel Inbal / An-Hoon Song; R: Guillermo Amaya
Das grosse Heft (Corbett) 16 III-2 VD: Andreas Hotz; R: Alexander May
Der aus der Lowengrube errettete Daniel (Telemann) 21 IVD: Daniel Inbal; R: Jan David Schmitz
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 15-28 VID: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 15-28 VID: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 15-28 VID: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Evita (Lloyd Webber) 24 VIII-12 ID: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 14 IX-17 XD: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 14 IX-17 XD: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 14 IX-17 XD: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
La bohème (Puccini) 28 IX-5 IIID: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Anatevka (Bock) 16 X-2 XIR: Adriana Altaras
Der Vogelhändler (Zeller,C) 23 XI-10 VIID: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Johannes-Passion (Bach,JS) 18 I-18 IVD: Andreas Hotz; R: Andrej Woron
Vanda (Dvořák,A) 15 III-8 VD: Daniel Inbal; R: Robert Lehmeier
Der Liebestrank (Donizetti) 5+ IVD: Daniel Inbal / An-Hoon Song / Mino Marani; R: Guillermo Amaya
Die Vögel (Braunfels) 21 VI-11 VIID: Andreas Hotz; R: Yona Kim
Passau, Landestheater Niederbayern (Landshut, Passau, Straubing)  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 27 X-28 VID: Kai Röhrig; R: Utz
Beatrice di Tenda (Bellini) 3 XI-9 XIID: Basil H E Coleman; R: Sebastian von Kerssenbrock
La finta giardiniera (Mozart) 15 XII-17 IIID: Kai Röhrig; R: Stephen Medcalf
L'orfeo (Monteverdi) 23 III-27 IVD: Wolfgang Katschner; R: Kobie van Rensburg
Manon (Massenet) 4 V-2 VID: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Rigoletto (Verdi) 15-30 VID: Basil H E Coleman; R: Nilufar K Münzing
Gräfin Mariza (Kálmán) 5 X-9 VID: Kai Röhrig; R: Sebastian von Kerssenbrock
Rigoletto (Verdi) 18 X-14 IID: Basil H E Coleman; R: Nilufar K Münzing
Il pirata (Bellini) 30 XI-24 ID: Basil H E Coleman; R: Alberto Jona, Jenaro Meléndrez Chas
Carousel (Rodgers) 23 II-18 VD: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Die schöne und getreue Ariadne (Conradi) 12 IV-30 VD: Kai Röhrig; R: Jonathan Lunn
La traviata (Verdi) 14-29 VID: Basil H E Coleman; R: Amir Hosseinpour
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Don Giovanni (Mozart) 14 IX-31 IIID: Markus Huber; R: Wolf Widder
Der Vogelhändler (Zeller,C) 29 IX-26 XIID: Martin Hannus; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 XI-4 ID: Martin Hannus; R: Wolf Widder
Manon (Massenet) 17 XI-12 IIID: Martin Hannus; R: Sven Severin
Dracula (Wildhorn) 31 XII-31 VD: Tobias Leppert; R: Wolf Widder
La cenerentola (Rossini) 16 II-14 VIID: Martin Hannus; R: Bettina Lell
Das Feuerwerk (Burkhard) 23 III-10 VIID: Tobias Leppert; R: Wolfgang Dosch
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 9 V-12 VIID: Markus Huber; R: Bettina Lell
Ein Maskenball (Verdi) 21 IX-11 IIID: Markus Huber; R: Wolf Widder
Così fan tutte (Mozart) 9 XI-14 IIID: Martin Hannus; R: Toni Burkhardt
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 XII-19 VID: Martin Hannus; R: Wolf Widder
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 III-13 VIID: Markus Huber; R: Bettina Lell
Frau Luna (Lincke) 23 V-17 VIID: Tobias Leppert; R: Bettina Lell
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
My Fair Lady (Loewe) 27 XD: André Cipowicz; R: Rainer Wenke
Ball im Savoy (Abraham) 31 X-12 VD: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Così fan tutte (Mozart) 3 XI-27 IVD: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 I-3 IIID: Lutz de Veer; R: Arila Siegert
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8-22 VID: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Der Freischütz (Weber) 12-20 VIID: Tobias Engeli; R: Rainer Wenke
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 IX-22 XIID: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 11 X-5 ID: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Tannhäuser (Wagner) 30 XI-3 VD: Lutz de Veer; R: Roland May
Così fan tutte (Mozart) 17 XIID: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Carmen (Bizet) 12 IV-13 VD: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher
Anatevka (Bock) 29 IVD: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Joseph Süß (Glanert) 10 V-10 VID: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 XI-12 ID: Michele Carulli / Hans-Peter Preu; R: Annette Jahns
Hexen (Ashkenasi) 25 XID: Thomas Gläser; R: Wolf-Dieter Gööck
Das Liebesverbot (Wagner) 8 XII-20 VD: Jan Michael Horstmann / Christian Voß; R: Hinrich Horstkotte
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 XIID: Matthias Mücksch / Hee-Chuhn Choi; R: Helen Malkowsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 IR: Wolfgang Dosch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 8 III-6 IVD: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
L'orfeo (Monteverdi) 16 III-16 VD: Jan Michael Horstmann; R: Jan Michael Horstmann
Frau Luna (Lincke) 5-26 V
Das Liebesverbot (Wagner) 15 IX-14 XI
Frau Luna (Lincke) 19 IX-5 I
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 12 X-11 V
L'orfeo (Monteverdi) 22 XI-7 II
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-22 XII
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 I-1 III
Ariadne auf Naxos (Strauss) 30 III-4 V
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 IX-25 XID: Tetsuro Ban; R: Peter Lund
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 X-24 XID: Philip van Buren; R: Thomas Enzinger
Aida (Verdi) 8 XIID: Tetsuro Ban; R: Michael Helle
Lola rennt (Vollmer) 28 II-10 VD: Arne Willimczik; R: Schirin Khodadadian
West Side Story (Bernstein) 16 III-22 VID: Philip van Buren; R: Andrea Schwalbach
Kátia Kabanová (Janáček) 5 V-19 VIID: Tetsuro Ban; R: Brigitte Fassbaender
The Fairy Queen (Purcell) 15 VI-21 VIID: Jörn Hinnerk Andresen; R: Lydia Steier
The Rake's Progress (Stravinsky) 21 IX-17 XIID: Tetsuro Ban; R: Elias Perrig
The Fairy Queen (Purcell) 28 IX-26 XIID: Jörn Hinnerk Andresen; R: Lydia Steier
West Side Story (Bernstein) 12 X-5 IID: Alistair Lilley; R: Andrea Schwalbach
Frau Luna (Lincke) 26 X-24 VID: György Mészáros / Alistair Lilley; R: Thomas Enzinger
La bohème (Puccini) 7 XII-29 VD: Tetsuro Ban; R: Johannes Pölzgutter
Die Feen (Wagner) 25 I-19 VID: Tetsuro Ban; R: Florian Lutz
Anatevka (Bock) 22 III-8 VIR: Andrea Schwalbach
Die Kaffeekantate (Bach,JS) 12+ IVR: Christina Schmidt
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 12+ IVD: Christina Schmidt
Nichtung (Moussa) 17 V-18 VIID: Samy Moussa; R: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 15 VI-20 VIIR: Matthias Reichwald
Remscheid, Theater der Stadt Remscheid  / 
Glückliche Reise (Künneke) 31 XD: Eva Caspari; R: Johannes Weigand
Nabucco (Verdi) 22 IIID: Stefano Seghedoni; R: Giovanni Rico
Gräfin Mariza (Kálmán) 17 IV
Evita (Lloyd Webber) 1 VID: Tobias Deutschmann; R: Pascale-Sabine Chevroton
Kiss me, Kate (Porter) 22 VI
My Fair Lady (Loewe) 6 XID: Inga Hilsberg; R: Lajos Wenzel
La bohème (Puccini) 19 XID: Tamas Bolberitz
Tosca (Puccini) 16 IID: Silvano Frontalini
La traviata (Verdi) 24 VD: Peter Kuhn; R: Igor Folwill
West Side Story (Bernstein) 8 VIR: Kay Metzger
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
West Side Story (Bernstein) 16-28 IXD: Peter Leonard; R: Babette Bartz
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 23 IX-6 IVD: Florian Krumpöck; R: Jasmin Solfaghari
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27 X-29 XIID: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 XI-26 VD: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Die Zauberflöte (Mozart) 13-26 XIID: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
Happy Birthday, Mr. President (Russman) 27 I-24 VD: Peter Leonard; R: Albert Sherman
Nabucco (Verdi) 28 IV-31 VD: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 VIII-30 IXR: Babette Bartz
Anatevka (Bock) 1 IX-17 XD: Manfred Hermann Lehner; R: Jürgen Pöckel
Nabucco (Verdi) 14 IX-19 XD: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Madama Butterfly (Puccini) 6-30 XD: Manfred Hermann Lehner / Peter Leonard; R: Jay Lesenger
Die Fledermaus (Strauss,J) 3+ XID: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14+ XIID: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 IX-2 IID: Alexander Drčar; R: Olivier Tambosi, Christiane Boesiger
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 IX-7 XID: Andreas Wolf; R: Immo Karaman
Aladin und die Wunderlampe (Rota) 20 X-27 IID: Thomas Peuschel; R: Sebastian Welker
Die Zauberflöte (Mozart) 3 XI-25 XIID: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Fausts Verdammnis (Berlioz) 15 XII-17 IID: Andreas Wolf; R: Frank Hilbrich
La petite messe solennelle (Rossini) 15 III-21 IVD: Martin Straubel; R: Gaetano Franzese
Rigoletto (Verdi) 27 IV-2 VID: Toshiyuki Kamioka; R: Dagmar Schlingmann
The Turn of the Screw (Britten) 8 VI-6 VIID: Thomas Peuschel; R: Beate Baron
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 IX-25 XD: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 IX-10 XID: Gregor Bühl; R: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 24 XI-26 IIID: Will Humburg; R: Dagmar Schlingmann
Die Zauberflöte (Mozart) 1 XII-5 ID: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-5 IVD: Thomas Peuschel; R: Ralf Nürnberger
Werther (Massenet) 22 II-31 VD: Thomas Peuschel; R: Jetske Mijnssen
Macbeth (Verdi) 12 IV-20 VIID: Marzio Conti; R: Sebastian Welker
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 IV-28 VID: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 VI-26 VIID: Toshiyuki Kamioka; R: Dominik Neuner
La finta giardiniera (Mozart) 5-24 VIID: NN; R: Tom Ryser
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 9 IX-21 XIID: Martin Schelhaas / Paolo Bressan; R: Sibylle Krantz
Madama Butterfly (Puccini) 16 IX-11 XIID: Daniel Huppert; R: Arturo Gama
Anatevka (Bock) 28 IX-19 VD: Paolo Bressan; R: Stefan Haufe
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26 X-11 VD: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Der Musikfeind (Genée) 11 XI-11 VD: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Die Opernprobe (Lortzing) 11 XI-11 VD: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 XIID: Martin Schelhaas; R: Arturo Gama
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 I-19 VID: Manfred Mayrhofer; R: Hendrik Müller
Death Knocks (Jost) 2 III-28 IVD: Martin Schelhaas; R: Anke Rauthmann
Der arme Matrose (Milhaud) 2 III-17 VD: Martin Schelhaas; R: Anke Rauthmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12 IV-9 VID: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Die Opernprobe (Lortzing) 23 V
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 VI-21 VIID: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Sigurd der Drachentöter (Pape) 12 IX-11 XD: Friedemann Braun; R: Markus Wünsch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 IX-11 ID: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 6 X-9 ID: Manfred Mayrhofer; R: Hendrik Müller
La bohème (Puccini) 22 XI-23 VD: Daniel Huppert; R: Gregor Horres
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 15 XII-4 VD: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Dead Man Walking (Heggie) 24 I-7 VD: Gregor Rot; R: David Freeman
Die Opernprobe (Lortzing) 23 III-15 VID: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Der Musikfeind (Genée) 23 III-15 VID: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Die verkaufte Braut (Smetana) 16-30 VR: Frank-Bernd Gottschalk
Nabucco (Verdi) 27 VI-31 VII
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Prinzessin Anna oder Wie man einen Helden findet (Vinje) 16 IXD: Egbert Funk; R: Rainer Holzapfel
Don Giovanni (Mozart) 20 IXD: Golo Berg; R: Horst Kupich
Der Zarewitsch (Lehár) 1 XIID: Egbert Funk; R: Susanne Knapp
Kleider machen Leute (Zemlinsky) 9 IIID: Golo Berg; R: Horst Kupich
Rigoletto (Verdi) 18 VD: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Glückliche Reise (Künneke) 30 VID: Egbert Funk; R: Horst Kupich
Rigoletto (Verdi) 22+ IXD: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 19-26 XD: Egbert Funk; R: Wolfgang Dosch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24+ XID: Egbert Funk; R: Horst Kupich
Lohengrin (Wagner) 7+ XIID: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Die verkaufte Braut (Smetana) 12+ IVD: Golo Berg; R: Horst Kupich
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10+ VD: Golo Berg
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
Don Giovanni (Mozart) 28 IX-10 ID: Antony Hermus; R: Andrea Moses
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 X-16 XID: Simon Hewett; R: Phillip Stölzl
Iphigenie in Aulis (Gluck) 1 XI-19 ID: Christoph Poppen; R: Andrea Moses
Norma (Bellini) 6 XI-6 XIID: Ivan Anguélov; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der Schaum der Tage (Denisov) 1 XII-21 VIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 15 XII-27 ID: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
Alcina (Handel) 7 I-15 IID: Sébastien Rouland; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Götterdämmerung (Wagner) 20 I-17 IID: Marc Soustrot; R: Peter Konwitschny
Wozzeck (Berg) 22 I-28 IID: Michael Schønwandt / Titus Engel; R: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 II-12 IVD: Giuliano Carella; R: Rudolf Frey
Tosca (Puccini) 27 II-2 VD: Marko Letonja / Simon Hewett; R: Willy Decker
Parsifal (Wagner) 1 IV-12 VD: Sylvain Cambreling; R: Calixto Bieito
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 10 IV-10 VD: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Schicksal (Janáček) 10 IV-10 VD: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler,Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 13 IV-7 VID: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 IV-14 VD: Simon Hewett / Josè Luis Gomez-Rios / Timo Handschuh / Titus Engel; R: Calixto Bieito
Ariadne auf Naxos (Strauss) 20 V-29 VID: Michael Schønwandt / Uwe Sandner; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fausts Verdammnis (Berlioz) 26 V-20 VID: Kwamé Ryan / Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Platée (Rameau) 4 VI-15 VIID: Christian Curnyn; R: Calixto Bieito
La cenerentola (Rossini) 30 VI-22 VIID: Josè Luis Gomez-Rios; R: Andrea Moses
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 19-20 VIID: Sylvain Cambreling
La cenerentola (Rossini) 20 IX-17 XIID: José Luis Gómez Ríos; R: Andrea Moses
Don Giovanni (Mozart) 21 IX-16 XID: Andrés Orozco-Estrada; R: Andrea Moses
L'Écume des jours (Denisov) 22 IX-11 XD: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Falstaff (Verdi) 20 X-2 ID: Sylvain Cambreling; R: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 X-22 ID: Simon Hewett; R: Rudolf Frey
La Damnation de Faust (Berlioz) 17 XI-6 ID: Kwamé Ryan; R: Andrea Moses
Peter Pan (Ayres) 19 XII-10 IVD: Roland Kluttig; R: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 25 XII-1 IID: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 25 I-28 IID: Giuliano Carella; R: Ruth Berghaus
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 I-8 IIID: Michael Schønwandt; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7 II-21 VD: Simon Hewett; R: Waltraud Lehner
Wunderzaichen (Andre,M) 2-25 IIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Siegfried (Wagner) 23 III-27 IVD: Marc Soustrot; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 29 III-11 VID: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 IV-5 VID: Michael Hofstetter; R: Herbert Wernicke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 4 V-26 VIID: Nicholas Kok; R: Christian Spuck
Tosca (Puccini) 18 V-8 VIID: Simon Hewett; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 30 V-22 VIID: Simon Hewett; R: Andrea Moses
Tristan und Isolde (Wagner) 20-27 VIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Iphigenie en Aulide (Gluck) 25-30 VIID: Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
Evita (Lloyd Webber) 31 VIII-30 IVD: Valtteri Rauhalammi; R: Sven Grützmacher
La traviata (Verdi) 13 X-22 IID: Victor Puhl; R: Birgit Scherzer
Gräfin Mariza (Kálmán) 26 I-21 IVD: Joongbae Jee; R: Klaus-Dieter Köhler
Die Kluge (Orff) 30 III-9 VID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Sven Grützmacher
Die spanische Stunde (Ravel) 30 III-9 VID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Sven Grützmacher
My Fair Lady (Loewe) 24 V-5 VIID: Christoph Jung; R: Marc Pierre Liebermann
Die verkaufte Braut (Smetana) 1 VI-14 VIID: Joongbae Jee; R: Thomas Münstermann
Rigoletto (Verdi) 14 IX-21 IID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Bruno Berger-Gorski
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 XI-9 IIID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Klaus-Dieter Köhler
The Fly (Shore) 18 I-8 IIID: Joongbae Jee; R: Sebastian Welker
Der Wildschütz (Lortzing) 15 III-18 VD: Joongbae Jee / Christoph Jung; R: Matthias Kaiser
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 V-19 VIID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Birgit Scherzer
Ulm, Ulmer Theater  / 
Gianni Schicchi (Puccini) 8 X-3 IIID: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; R: Matthias Kaiser
Il Tabarro (Puccini) 8 X-3 IIID: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; R: Matthias Kaiser
Suor Angelica (Puccini) 8 X-3 IIID: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; R: Matthias Kaiser
Der Wildschütz (Lortzing) 20 XII-7 IVD: Michael Weiger; R: Igor Folwill
Herrengedeck (Müller,A) 11 I-20 VD: Ariane Müller; R: Ariane Müller
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7 II-11 VD: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Messa da Requiem (Verdi) 28 III-12 VIID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Don Pasquale (Donizetti) 16 V-18 VIID: Nils Schweckendiek; R: Corinna Tetzel
Der Bettelstudent (Millöcker) 1-22 VID: Girard Rhoden; R: Benjamin Künzel
Der Ring an einem Abend (Wagner) 13 VI-21 VIID: Nils Schweckendiek; R: Benjamin Künzel
Otello (Verdi) 26 IX-2 IID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Ghetto (Lackerschmid) 29 IXD: Hendrik Haas; R: Andreas von Studnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 XI-25 ID: Daniel Montané; R: Benjamin Künzel
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 I-11 VD: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Friederike (Lehár) 8 II-30 VR: Benjamin Künzel
Iphigenie en Tauride (Gluck) 6 III-31 VD: Daniel Montané; R: Igor Folwill
Serse (Handel) 8 V-20 VIID: Daniel Montané; R: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 26 VI-18 VIID: Michael Weiger; R: Philipp Jescheck
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 16 IX-8 VID: Felix Bender; R: Gabriele Rech
La traviata (Verdi) 28 IX-6 VIID: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Karsten Wiegand
Falstaff (Verdi) 20 X-31 VD: Stefan Solyom; R: Sabine Hartmannshenn
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 XII-6 ID: Martin Hoff; R: Karsten Wiegand / Valentin Schwarz
Die erleuchtete Fabrik (Nono) 8 XII-31 ID: Felix Bender; R: Julia Hübner
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 16 II-14 VID: Benjamin Shwartz / Felix Bender; R: Gabriele Wiesmüller
Rigoletto (Verdi) 7 III-20 VD: Stefan Solyom; R: Karsten Wiegand
Pettersson und Findus (Ramdohr) 8 III-29 VID: Andre Kassel; R: Gabriele Wiesmüller
Faust (Gounod) 30 III-2 VID: Felix Bender; R: Karsten Wiegand
Ein Traumspiel (Lidholm) 20 IV-15 VID: Stefan Solyom; R: Christian Sedelmayer
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 24 V-5 VIID: Vanda Albota; R: Valentin Schwarz
Madama Butterfly (Puccini) 22 VI-4 VIID: Martin Hoff; R: Eva-Maria Höckmayr
Lohengrin (Wagner) 7 IX-18 IVD: Stefan Solyom; R: Tobias Kratzer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 X-29 ID: Stefan Klingele / Martin Virin; R: Elisabeth Stöppler
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 22+ XID: Martin Virin; R: Nina Gühlstorff
Werther (Massenet) 18-23 ID: Martin Hoff; R: Michael Talke
Jonny spielt auf (Krenek) 29+ VD: Martin Hoff; R: Frank Hilbrich
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Aida (Verdi) 8 IX-20 IIID: Zsolt Hamar; R: Immo Karaman
Der Vogelhändler (Zeller,C) 16 IX-31 IIID: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Ansgar Weigner
Don Pasquale (Donizetti) 28 IX-22 XIID: Wolfgang Wengenroth, Christoph Stiller; R: Markus Bothe
Anatevka (Bock) 30 IX-18 XIID: Bartholomew Berzonsky; R: John Dew
Die lustige Witwe (Lehár) 6 X-27 VID: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Iris Ini Gerath
La traviata (Verdi) 14 X-7 IVD: Wolfgang Ott / Zsolt Hamar; R: Göran Järvefelt
Turandot (Puccini) 21 X-6 IVD: Christoph Stiller, Wolfgang Ott; R: Cesare Lievi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24 XI-21 IIID: Zsolt Hamar, Christoph Stiller; R: Konstanze Lauterbach
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 XII-25 ID: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Heinz Peters
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 XII-26 VID: Christoph Stiller; R: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 26 I-29 VID: Wolfgang Ott; R: Michiel Dijkema
Lohengrin (Wagner) 3 II-20 VD: Zsolt Hamar / Fabrice Bollon; R: Kirsten Harms
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 III-4 VIID: Zsolt Hamar; R: Philippe Arlaud
Wozzeck (Berg) 29 III-5 VD: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
The Full Monty (Yazbek) 13-14 IVD: Frank Bangert; R: Iris Limbarth
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 27 IV-3 VIID: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
Büchners Frauen (Schäffer) 24-25 VD: Vimbayi Kaziboni; R: Teresa Reiber
Alessandro (Handel) 25 VD: George Petrou; R: Lucinda Childs
Simon Boccanegra (Verdi) 14 VI-6 VIID: Christoph Stiller; R: Dietrich W Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 7 IX-31 XD: Zsolt Hamar; R: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 IX-23 XD: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 28 IX-25 XD: Wolfgang Wengenroth; R: Cesare Lievi
Evita (Lloyd Webber) 5-7 XD: Wolfgang Wengenroth; R: Pascale-Sabine Chevroton
Die lustige Witwe (Lehár) 20+ XD: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Iris Ini Gerath
La bohème (Puccini) 3+ XID: Wolfgang Ott; R: Wolfgang Quetes
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 30+ XID: Zsolt Hamar; R: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15+ XIID: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Heinz Peters
La forza del destino (Verdi) 25+ ID: Wolfgang Ott; R: Immo Karaman
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 31+ ID: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
La Calisto (Cavalli) 8-9 IIID: Sébastien Rouland; R: Teresa Reiber
Aida (Verdi) 16+ IIID: Zsolt Hamar / Christoph Stiller; R: Immo Karaman
Madama Butterfly (Puccini) 6+ IVD: Martin Lukas Meister / Elias Grandy; R: John Dew
Elegie für junge Liebende (Henze) 1+ VD: Zsolt Hamar; R: Dietrich W Hilsdorf
Falstaff (Verdi) 9+ VID: Zsolt Hamar; R: Christian Spuck
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Der Freischütz (Weber) 14 IX-5 ID: Florian Frannek; R: Andrea Schwalbach
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 X-6 ID: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Vom guten ton - die welt ist voll geplapper (Beimel) 21 X-16 XIID: Detlef Tewes; R: Cornelie Müller
Glückliche Reise (Künneke) 31 X-21 IIID: Eva Caspari; R: Johannes Weigand
Bluthochzeit (Fortner) 13 I-17 IIID: Hilary Griffiths; R: Christian von Götz
Der Barbier von Barmen (Giménez) 27 I-12 VD: Boris Brinkmann; R: Björn Reinke
Ein Maskenball (Verdi) 24 II-22 VID: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Don Quichotte (Massenet) 13 IV-30 VID: Tobias Deutschmann; R: Jakob Peters-Messer
Evita (Lloyd Webber) 24 V-7 VIID: Tobias Deutschmann; R: Aurelia Eggers
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-21 VIID: Hilary Griffiths; R: Jakob Peters-Messer
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 IX-15 XID: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Evita (Lloyd Webber) 5 X-2 IIID: Tobias Deutschmann; R: Aurelia Eggers
Die Irrfahrten des Odysseus (Terzakis) 17 XD: Eva Caspari
Maria egiziaca (Respighi) 2-16 XI
Le Toreador (Adam,A) 19+ ID: Tobias Deutschmann; R: Björn Reinke
Alcina (Handel) 23 III-13 IVR: Johannes Weigand
König Roger (Szymanowski) 14-28 VID: Florian Frannek; R: Jakob Peters-Messer
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Orfeo ed Euridice (Gluck) 30 IX-14 ID: Enrico Calesso; R: Bernhard Stengele
Macbeth (Verdi) 14 X-3 IID: Enrico Calesso / Andrea Sanguineti; R: Stephan Suschke
Refidim Junction (Wolf,M) 10-24 XID: Ulrich Pakusch; R: Kai Christian Moritz
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 XI-17 VD: Andrea Sanguineti; R: Georg Rootering
Der lustige Krieg (Strauss,J) 1 XII
Il re Lear (Cagnoni) 26 I
Brundibár (Krása) 13 IID: Martin Berger; R: Hermann Schneider
Des Teufels Lustschloss (Schubert) 16 II-26 VD: Enrico Calesso; R: Peter P Pachl
Der Graf von Gleichen (Schubert) 23 III
Wozzeck (Berg) 13 IV-14 VID: Enrico Calesso; R: Hermann Schneider
La traviata (Verdi) 19-20 IVD: Enrico Calesso
Leonce und Lena (Zeisl) 8 VI
Don Giovanni (Mozart) 22 VI-16 VIID: Andrea Sanguineti; R: François De Carpentries
Lohengrin (Wagner) 29 IX-31 ID: Enrico Calesso; R: Kurt Josef Schildknecht
Don Giovanni (Mozart) 18 X-26 ID: Gerd Müller-Lorenz; R: Francois de Carpentries
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 XI-20 IVD: Frank Obermair; R: Ivan Alboresi
Die diebische Elster (Rossini) 15 II-25 IVD: NN; R: Andreas Beuermann
Salome (Strauss) 5 IV-20 VID: Enrico Calesso; R: Alexander von Pfeil
La sonnambula (Bellini) 19-21 IVD: Enrico Calesso
The Rake's Progress (Stravinsky) 28 VI-23 VIID: Enrico Calesso; R: Stephan Suschke
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Hello Dolly! (Herman) 7 IXD: Tobias Engeli; R: Rainer Wenke
My Fair Lady (Loewe) 11-26 XID: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Rainer Wenke
Così fan tutte (Mozart) 30 XI-10 IIID: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 I-6 IVD: Lutz de Veer; R: Arila Siegert
Ball im Savoy (Abraham) 27 II-5 IVD: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 15 III-26 VD: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Tannhäuser (Wagner) 24 V-2 VID: Lutz de Veer; R: Roland May
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 IX-21 IVD: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 19 X-10 ID: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Joseph Süß (Glanert) 1 XI-20 VID: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Così fan tutte (Mozart) 4 XII-14 IIID: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Madame Pompadour (Fall) 17 I-6 IVD: Lutz de Veer; R: Valentina Simeonova
Tannhäuser (Wagner) 22 I-25 IVD: Lutz de Veer; R: Roland May
Carmen (Bizet) 1+ VID: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher