2012/13 > Polska 
*Strona ogólna     >Operabase Professional 
2012/13 > Polska

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Szwecja Litwa
Niemcy

Polska
 
Białoruś
Czechy Słowacja Ukraina

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

My Fair Lady (Loewe) 7 IX-23 VID: Maciej Figas; R: Maciej Korwin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 IXD: Jerzy Wołosiuk; R: Cezary Domagała
Rusalka (Dvořák,A) 22-26 IXD: Maciej Figas; R: Kristina Wuss
La traviata (Verdi) 17-20 XD: Maciej Figas; R: Bodo Igesz
La bohème (Puccini) 8 XI-19 VD: Andrzej Knap; R: Maciej Prus
Hrabina Marica (Kálmán) 15 XI-7 IVD: Maciej Figas; R: Laco Adamik
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 XII-14 IVD: Jerzy Wołosiuk; R: Krzysztof Nazar
La Gioconda (Ponchielli) 11-12 ID: Ruben Silva; R: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 I-9 VID: Jerzy Wołosiuk / Maciej Figas; R: Janina Niesobska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 27 I-27 IID: Maciej Figas; R: Grzegorz Boniecki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-7 IID: Włodzimierz Szymański; R: Sławomir Żerdzicki
Madama Butterfly (Puccini) 15-17 IID: Maciej Figas; R: Marianne Berglof
Die Zauberflöte (Mozart) 22-24 IID: Dirk Vermeulen; R: Matthias Remus
Carmen (Bizet) 14-17 IIID: Maciej Figas; R: Bodo Igesz
Il trovatore (Verdi) 22-23 IIID: Lukas Beikircher; R: Maciej Korwin
Halka (Moniuszko) 27 IV-16 VID: Piotr Wajrak; R: Natalia Babińska
Don Giovanni (Mozart) 1 VR: Andrejs Žagars
Khovanschina (Musorgsky) 9 V
Nabucco (Verdi) 23-26 VD: Maciej Figas; R: Ryszard Peryt
Halka (Moniuszko) 20-23 IXD: Piotr Wajrak; R: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28-29 IXD: Maciej Figas; R: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10-13 XD: Maciej Figas; R: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 13 X-4 VID: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss
Salome (Strauss) 7-13 XID: Michał Klauza; R: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 24-27 XID: Tadeusz Kozłowski / Jakub Kontz; R: Karolina Sofulak
Die Zauberflöte (Mozart) 2 XII-19 VD: Michał Klauza; R: Marek Weiss
Rothschild's Violin (Fleyshman) 26 I-14 IVD: Michał Klauza; R: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 26 I-14 IVD: Michał Klauza; R: Andrzej Chyra
Macbeth (Verdi) 9-13 II
Madame Curie (Sikora) 8-9 IIID: Wojciech Michniewski; R: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23-26 III
Maria (Statkowski) 25-29 VIIID: Łukasz Borowicz; R: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 IXD: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 IX-13 XD: Wojciech Michniewski; R: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 XID: Łukasz Borowicz; R: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 XIIR: Karolina Sofulak
Krakow, Opera Krakowska  / 
Carmen (Bizet) 19 IX-29 ID: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
The Gypsy Baron (Strauss,J) 27 IX-22 ID: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 3 X-5 VIID: Tomasz Tokarczyk; R: Henryk Baranowski
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 X-21 IVD: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 12 X-19 VD: Damiano Binetti; R: Giorgio Madia
La traviata (Verdi) 19 X-14 VID: Tomasz Tokarczyk; R: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 26 X-12 VD: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Tosca (Puccini) 3 XI-5 VD: Vladimir Kiradjiev; R: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 9 XI-7 IVD: Piotr Wajrak; R: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 XI-3 VD: Tomasz Tokarczyk; R: Włodzimierz Nurkowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 XII-17 IIID: Evgeny Volynskiy; R: Henryk Baranowski
Little Lord (Markwick) 14 XII-26 VD: Sebastian Perłowski; R: Janusz Szydłowski
The Haunted Manor () 20-22 XIID: Piotr Wajrak; R: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-8 ID: Uwe Theimer; R: Janusz Józefowicz
Winterreise (Schubert) 24 I-19 IIID: Konrad Mastyło; R: Józef Opalski
Don Giovanni (Mozart) 22-24 IID: Tomasz Tokarczyk; R: Michał Znaniecki
The Emperor of Atlantis (Ullmann) 8-10 IIID: Grzegorz Berniak; R: Beata Redo-Dobber
Orpheus and Eurydice (Gluck) 27 IV-18 VID: Marek Toporowski; R: Giorgio Madia
Il trovatore (Verdi) 8-12 VI
Rodelinda (concert) (Handel) 13 VID: Jan Tomasz Adamus
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21-23 VID: Łukasz Borowicz; R: Michał Znaniecki
Carmina Burana (Orff) 28-30 VI
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14-15 IXD: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 IXD: Tomasz Tokarczyk; R: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27-29 IXD: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 X-3 XID: Tomasz Tokarczyk
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 XD: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19-20 XD: NN; R: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25-27 XD: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 XID: Łukasz Borowicz
The Troubadour (Verdi) 22-24 XID: Tomasz Tokarczyk
La traviata (Verdi) 29 XID: Tomasz Tokarczyk
Lodz, Teatr Wielki  / 
Tosca (Puccini) 27 X-21 VD: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 28 XII-23 VID: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska
Anna Bolena (Donizetti) 23 III-26 VD: Eraldo Salmieri; R: Janina Niesobska
La traviata (Verdi) 27 IV-12 VD: Tadeusz Kozłowski; R: Guy Coutance
Maria Stuarda (Donizetti) 29 VD: Eraldo Salmieri; R: Dieter Kaegi
Carmen (Bizet) 9 VID: Bassem Akiki / Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 22 IX-12 XID: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 IX-26 XID: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 X-27 XIR: Marek Okopiński
Cyganeria (Puccini) 4 X-29 XIIR: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 XR: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 X-1 XIIR: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 X-8 XIIR: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16-17 X
Aida (Verdi) 3 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-17 XII
Poznan, Teatr Wielki  / 
Wesele Figara (Mozart) 6 X-21 IVD: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 10 X-16 VD: Maciej Wieloch; R: Emil Wesołowski
La traviata (Verdi) 19 X-28 IID: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Cyganeria (Puccini) 27 X-4 XID: Gabriel Chmura; R: Ran Arthur Braun
Aida (Verdi) 6 XI-5 IID: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
La serva padrona (Pergolesi) 16 XI-17 IVD: Francesco Bottigliero; R: Natalia Babińska
Hamlet (Thomas,A) 17-18 XID: Tadeusz Kozłowski; R: Ignacio Garcia
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 30 XI-14 IID: Gabriel Chmura; R: Marcelo Lombardero(original), Pablo Maritano(revival)
The Marriage (Musorgsky) 4 XII-21 II
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 XII-13 I
Anatevka (Bock) 12 XII-8 II
Der Freischütz (Weber) 25 I-17 II
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 II-1 VI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10 III-6 IVD: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Nabucco (Verdi) 17-21 III
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 7-17 IV
Werther (Massenet) 12-14 IVD: Gabriel Chmura; R: Ignacio Garcia
Krol Edyp (Stravinsky) 27 IV-6 VID: Gabriel Chmura; R: Jacek Przybyłowicz
Tosca (Puccini) 9 V-11 VID: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Cyberiada (Meyer,K) 25-28 VD: Krzysztof Słowiński; R: Ran Arthur Braun
Falstaff (Verdi) 21-25 VI
Falstaff (Verdi) 21 IX-9 IID: Gabriel Chmura; R: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 IXD: Krzysztof Słowiński; R: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 X-13 IVD: Gabriel Chmura; R: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 X-6 IID: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 XI-31 VD: Agnieszka Nagórka; R: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (Verdi) 17 XID: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 XI-6 IVD: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 XII-19 ID: Tadeusz Kozłowski; R: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 XII-4 IID: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 I-6 VD: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 I-9 IIID: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 I-2 IVD: Maciej Wieloch; R: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 II-30 IIID: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22-25 IIID: Gabriel Chmura; R: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 IV-13 VD: Gabriel Chmura; R: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24-28 VD: Kees Bakels; R: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 VID: Grzegorz Wierus; R: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 IXD: Wojciech Semerau-Siemianowski; R: Pia Partum
Wiener Blut (Strauss,J) 26 X-19 IVD: Piotr Deptuch; R: Daniel Kustosik
Fidelio (Beethoven) 17-18 XID: Piotr Deptuch; R: Werner Pichler
Nabucco (Verdi) 23-25 XID: Vladimir Kiradjiev; R: Olga Iwanowna
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 4-18 ID: Wojciech Semerau-Siemianowski / Norbert Twórczyński; R: Jitka Stokalska
Kraina uśmiechu (Lehár) 1-2 IID: Frank Zacher; R: Wiesław Ochmann
Księżniczka czardasza (Kálmán) 22-23 IID: Jerzy Kosek; R: Maria Sartowa
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 III-14 IVD: Frank Zacher; R: Dmitry Bertman
Robinson Crusoe (Offenbach) 22 VID: Piotr Deptuch; R: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 IX-6 IVD: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; R: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 XD: Vladimir Kiradjiev; R: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23-24 XID: Jerzy Wołosiuk; R: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 XII-11 ID: Golo Berg
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 XII-19 ID: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; R: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 22-23 IIID: Vladimir Kiradjiev; R: Olga Iwanowna
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
Nabucco (Verdi) 19 IX-29 ID: Andrzej Straszyński; R: Marek Weiss
Manon Lescaut (Puccini) 23 X-2 XID: Patrick Fournillier; R: Mariusz Treliński
Madama Butterfly (Puccini) 29 XI-4 XIID: Tadeusz Kozłowski; R: Mariusz Treliński
Pygmalion (concert) (Rameau) 7 XIID: Paul Agnew
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 8-12 XIID: Keri-Lynn Wilson; R: Mariusz Treliński
Don Carlos (Verdi) 13-22 ID: Carlo Montanaro; R: Willy Decker
The Makropulos Affair (Janáček) 17-23 IID: Gerd Schaller; R: Christoph Marthaler
La traviata (Verdi) 1-3 IIID: Miguel A Gomez-Martinez; R: Mariusz Treliński
Medeamaterial (Dusapin) 8-10 IIID: NN; R: Barbara Wysocka
Turandot (Puccini) 24-28 IIID: Carlo Montanaro; R: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 4 IV-14 VD: Łukasz Borowicz; R: Natalia Korczakowska
Lady Sarashina (Eötvös) 7-14 IVD: Christian Schumann; R: Ushio Amagatsu
Qudsja Zaher (Szymański) 20-24 IVD: Wojciech Michiewski; R: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 5-8 VD: Modestas Pitrenas; R: Alexander Petrov
Transcryptum (Blecharz) 23-28 VD: Marta Kluczynska; R: Wojtek Blecharz
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-31 VD: Andriy Yurkevych; R: Mariusz Treliński
Rigoletto (Verdi) 13-16 VID: Andriy Yurkevych; R: Gilbert Deflo
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 XD: Lionel Friend; R: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 X-2 XID: Carlo Montanaro; R: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 XI-25 IID: Bassem Akiki; R: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky) 12-19 XIID: Valery Gergiev; R: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 XIID: Valery Gergiev; R: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 I-21 IID: Łukasz Borowicz; R: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 I-5 VID: Jakub Chrenowicz; R: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 IID: Wojciech Michiewski; R: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 IID: Modestas Pitrenas; R: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 III-10 VD: Andriy Yurkevych, Piotr Staniszewski; R: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 IIID: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 IVD: Stefan Soltesz; R: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 IVR: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 IVR: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 VD: NN; R: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 VID: Gabriel Chmura; R: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-28 XD: Ruben Silva
The Barber of Seville (Paisiello) 4-6 ID: Tadeusz Karolak; R: Jitka Stokalska
Die Zauberflöte (Mozart) 17 I-7 VIID: Ruben Silva; R: Ryszard Peryt
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-4 IIID: Charles Olivieri-Munroe; R: Marek Weiss
Orfeusz i Eurydyka (concert) (Gluck) 4 IVD: Kai Bumann
L'elisir d'amore (Donizetti) 1-2 V
Così fan tutte (Mozart) 20-23 VID: Ruben Silva; R: Marek Weiss
Don Giovanni (Mozart) 25 VI
Le nozze di Figaro (Mozart) 27-30 VI
La finta giardiniera (Mozart) 2 VII
La finta semplice (Mozart) 4 VII
Zaïde (Mozart) 9 VII
Lo sposo deluso (Mozart) 11 VII
Der Schauspieldirektor (Mozart) 11 VII
L'oca del Cairo (Mozart) 11 VII
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-14 VII
Bastien und Bastienne (Mozart) 18 VII
Imeneo (Handel) 13-14 IXD: Władysław Kłosiewicz; R: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 IX
Così fan tutte (Mozart) 18 X-30 XI
Suor Angelica (Puccini) 25-26 X
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Straszny dwór (Moniuszko) 8 IX-16 VD: Tomasz Szreder; R: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 9 IX-19 IVD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Rigoletto (Verdi) 13 IX-15 IIID: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Czarodziejski flet (Mozart) 14 IX-18 VD: Tadeusz Zathey; R: Anna Długołęcka
Król Roger (Szymanowski) 15 IX-12 IVD: Ewa Michnik; R: Mariusz Treliński
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 IX-20 IVD: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Alice in Wonderland (Chauls) 19 IX-7 VD: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Otello (Verdi) 21 IX-29 VD: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Sid, wąż, który chciał śpiewać (Fox) 25 IX-18 VD: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Carmen (Bizet) 26 IX-1 VID: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
Falstaff (Verdi) 27 IX-17 IIID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Pułapka (Krauze) 28 IXD: Tomasz Szreder; R: Ewelina Pietrowiak
Angels in America (Eötvös) 29 IXD: Bassem Akiki
La libertà chiama la libertà (Knapik) 30 IXD: Jacek Kaspszyk; R: Michał Zadara
Ogrod Marty (Duchnowski) 3 XD: Cezary Duchnowski
Zítra se bude... (Březina) 5 XD: Marko Ivanović; R: Jiří Nekvasil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 X-30 IVD: Tadeusz Zathey; R: Igor Przegrodzki
Don Giovanni (Mozart) 11 X-3 IVD: Jari Hämäläinen / Bassem Akiki; R: Mariusz Treliński
The Mother of Black-Winged Dreams (Kulenty) 24 XD: Bassem Akiki; R: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 X-13 IVD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 X-5 VD: Francesco Bottigliero; R: Marek Weiss
Boris Godunow (Musorgsky) 28 X-17 VD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 30 X-16 IIID: Ewa Michnik; R: Natascha Ursuliak
Halka (Moniuszko) 4 XI-2 VID: Tomasz Szreder; R: Laco Adamik
Raj utracony (Penderecki) 7 XI-9 VD: Tomasz Szreder; R: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 15 XI-8 VD: Ewa Michnik; R: Laco Adamik
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 XI-19 VD: Ewa Michnik; R: Hans-Peter Lehmann
Parsifal (Wagner) 21 XI-9 IIID: Tomasz Szreder; R: Georg Rootering
Samson i Dalila (Saint-Saëns) 27 XI-15 VD: Tadeusz Zathey; R: Michał Znaniecki
Così fan tutte (Mozart) 28 XI-11 IVD: Bassem Akiki; R: Michał Znaniecki
Little Red Riding Hood (Pauer) 30 XI-2 VID: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 XII-5 IVD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 15 XII-5 IVD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Fiddler on the Roof (Bock) 29 XII-25 VD: Ewa Michnik; R: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-7 ID: Ewa Michnik; R: Helena Kaut-Howson
Nabucco (Verdi) 24 II-18 IVD: Ewa Michnik; R: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 27 IV-28 VD: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Aida (Verdi) 8 VID: Ewa Michnik; R: Adam Frontczak
Tosca (Puccini) 14-30 VID: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
Little Red Riding Hood (Pauer) 10 IX-1 IVD: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 IX-8 VD: Tadeusz Zathey; R: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 IX-10 VD: Ewa Michnik; R: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 IX-6 VD: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 IX-5 IVD: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 IX-24 IVD: Ewa Michnik; R: Mariusz Treliński
Nabucco (Verdi) 18 IX-11 IVD: Ewa Michnik; R: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 IX-10 IVD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 IX-10 IVD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20 IX-15 IVD: Tomasz Szreder; R: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 IX-4 VD: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 IX-22 VD: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 IX-30 VD: Ewa Michnik; R: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 IX-6 IVD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 IX-31 VD: Andrzej Straszyński; R: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 IX-29 VD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 IX-9 IVD: Tadeusz Zathey; R: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 X-24 VD: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10 X-27 VD: Tomasz Szreder; R: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11 X-9 VD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 X-7 VD: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 X-2 IVD: Ewa Michnik; R: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 X-13 IVD: Tadeusz Zathey; R: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 X-21 VD: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 XID: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 XI-30 IVD: Tadeusz Zathey; R: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 XII-26 IV
The Haunted Manor () 5 XII-23 VD: Tomasz Szreder; R: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 XII-8 IVD: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 ID: Ewa Michnik; R: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 I-2 IID: Ewa Michnik; R: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 III-11 VD: Tomasz Szreder; R: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 IVD: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; R: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 VID: Ewa Michnik; R: Bruno Berger-Gorski