2012/13 > Rosja 
*Strona ogólna     >Operabase Professional 
2012/13 > Rosja

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Finlandia
Estonia
Łotwa
Białoruś

Rosja
 
Stany Zjednoczone
Ukraina
Gruzja
Azerbejdżan
Kazachstan Japonia

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Boris Godunov (Musorgsky) 12 X-6 VI
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 30 XI-12 V
Cherevichki (Tchaikovsky) 24 XII-10 V
Madama Butterfly (Puccini) 3 II-22 III
La traviata (Verdi) 16 VI
Boris Godunov (Musorgsky) 20 IX-8 XI
Otello (Verdi) 25 X-23 XI
Cherevichki (Tchaikovsky) 30 X-1 XI
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 2 XI
Madama Butterfly (Puccini) 12-13 XI
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7-15 XII
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 29 IX-5 VID: Michael Güttler; R: Alexander Titel
Le comte Ory (Rossini) 5 X-19 II
Tosca (Puccini) 11 X-27 IVR: Irkin Gabitov
Prince Igor (Borodin) 16 X-7 VI
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 X-25 VR: Irkin Gabitov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 25 X-2 IVR: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 27 X-30 V
Madama Butterfly (Puccini) 28 X-9 VIR: Alexei Stepanyuk
Khovanschina (Musorgsky) 30 X-28 IIIR: Boris Morozov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 XI-11 IV
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 4 XI-20 VIR: Mikhail Pandzhavidze
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 6 XI-30 III
La bohème (Puccini) 10 XI-6 IV
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 15 XI-9 IV
La traviata (Verdi) 17 XI-1 VIR: Alexei Stepanyuk
Don Giovanni (Mozart) 18 XII-28 V
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27 XII-5 VR: Alina Chevik
Morozko (Bocharov) 28 XII-3 IR: Leonid Yakushev
Otello (Verdi) 16 V-18 VI
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 IX-10 XIID: Michael Güttler; R: Paul Curran
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 26 IX-24 XII
La traviata (Verdi) 27 IX-26 XII
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 29 IX-28 XII
La bohème (Puccini) 1 X-5 XII
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 2 X-30 XII
Madama Butterfly (Puccini) 3 X-25 XII
Otello (Verdi) 8 X-15 XID: Pavel Klinichev; R: Igor Uschakov
Le comte Ory (Rossini) 15 X-26 XI
Tosca (Puccini) 18 X
Don Giovanni (Mozart) 22 X-17 XII
Prince Igor (Borodin) 26 X-14 XII
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 X-5 XI
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 31 X-4 XII
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 XI-8 XII
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 XII
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27-28 XII
Izhevsk, State Opera and Ballet Theatre of Udmurt Republic  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 III
Die lustige Witwe (Lehár) 24 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 29 III
Gräfin Mariza (Kálmán) 13 IV
Carmen (Bizet) 26 IV
Iolanta (Tchaikovsky) 22 V
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 V
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
Turandot (Puccini) 23 IX-4 V
La traviata (Verdi) 28 IX-7 II
Carmen (Bizet) 30 IX-8 II
Boris Godunov (Musorgsky) 22 XI-13 II
Rigoletto (Verdi) 25 XI-4 II
Tosca (Puccini) 5 XII-26 IV
Madama Butterfly (Puccini) 9 XII-9 II
Il trovatore (Verdi) 13 XII
The Pearl Fishers (Bizet) 20 XII
Aida (Verdi) 1 II-29 IV
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 3 II-14 VI
The Love of the Poet (Akhiyarova) 11 II
Jalil (Zhiganov) 7 V
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 VI
Nabucco (Verdi) 11 VI
Die Zauberflöte (Mozart) 25 VI
Tosca (Puccini) 25 IX
Madama Butterfly (Puccini) 2 X
Carmen (Bizet) 4-5 X
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
La traviata (Verdi) 18 IV
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 IV-21 V
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 IV-2 VI
Sadko (Rimsky-Korsakov) 3 V
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 V
Rigoletto (Verdi) 12-29 V
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 V
Carmen (Bizet) 18 V
Prince Igor (Borodin) 28-30 VI
Prince Igor (Borodin) 18 IXD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Yuliana Malkhasyants
Rigoletto (Verdi) 25 IX-20 XD: Grigor Palikarov / Aleksandr Kosinskiy; R: Plamen Kartalov
Carmen (Bizet) 29 IXD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
La traviata (Verdi) 2 XD: Aleksandr Kosinskiy; R: Vyacheslav Tsyupa
Madama Butterfly (Puccini) 6 XD: Aleksandr Kosinskiy; R: Gennadiy Malkhasyants
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 XD: Aleksandr Kosinskiy; R: Aleksandr Fedorov
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 XD: Aleksandr Kosinskiy; R: Boris Ryabikin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 27 XD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Don Giovanni (Mozart) 6-10 IXD: Daniel Barenboim; R: Robert Carsen
Franziskus (Nevsky) 12-13 IXD: Philipp Chizhevsky; R: Vladimir Bocharov
The Enchantress (Tchaikovsky) 15 IX-31 IIID: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 22-23 IXD: Kirill Karabits; R: Federik Mirdita
La traviata (Verdi) 7 X-4 IVD: Laurent Campellone / Pavel Klinichev; R: Francesca Zambello
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 23 X-30 IVD: Vassily Sinaisky; R: Kirill Serebrennikov
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 30 X-4 XID: Alexander Soloviev / Vassily Sinaisky; R: Oleg Moralev
Iolanta (Tchaikovsky) 1 XI-7 VIID: Alexei Bogorad / Mikhail Granovsky; R: Georgy Ansimov
Tosca (Puccini) 6 XI-6 ID: Alexei Bogorad; R: Boris Pokrovsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 10-14 XID: Alan Buribayev; R: Peter Ustinov
Boris Godunov (Musorgsky) 29 XI-8 VD: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; R: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Turandot (Puccini) 7 XII-19 VD: Tito Ceccherini; R: Francesca Zambello
Prince Igor (Borodin) 16 XII-16 VID: Vassily Sinaisky; R: Yuri Lyubimov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 26 XII-21 VID: Kirill Karabits / Alan Buribaev; R: Dmitri Tcherniakov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 I-1 VID: Alexander Soloviev; R: Antony McDonald
Carmen (Bizet) 24 I-21 VIID: Yuri Temirkanov / Vassily Sinaisky; R: David Pountney
Die Zauberflöte (Mozart) 31 I-30 VID: Christopher Moulds; R: Graham Vick
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 II-21 VID: Alexander Vedernikov; R: Dmitri Tcherniakov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8-10 II
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-17 IID: Christoph-Mathias Mueller; R: Vasily Barkhatov
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 II
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 II
La sonnambula (Bellini) 6 III-14 VIID: Enrique Mazzola; R: Pier Luigi Pizzi
Der Rosenkavalier (Strauss) 21 III-27 VIID: Vassily Sinaisky / Christoph-Mathias Mueller; R: Stephen Lawless
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 11-14 IVD: Vladimir Jurowski / Ralf Sochaczewsky; R: Dmitri Tcherniakov
Nabucco (Verdi) 21-26 VD: Michael Güttler / Alexander Soloviev; R: Mikhail Kislyarov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17-22 IXD: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; R: Valery Fokin
La sonnambula (Bellini) 26-29 IXD: Julian Reynolds / Alexander Soloviev; R: Pier Luigi Pizzi
Boris Godunov (Musorgsky) 1-8 XD: Pavel Sorokin; R: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 16-24 XD: Vassily Sinaisky / Alexei Bogorad; R: Peter Konwitschny(original), Nina Gühlstorff(revival)
Tosca (Puccini) 26 XD: Pavel Klinichev; R: Boris Pokrovsky
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 31 X-2 XID: Alexander Soloviev / Pavel Klinichev; R: Kirill Serebrennikov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5-6 XID: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; R: Antony McDonald
Iolanta (Tchaikovsky) 8-10 XID: Konstantin Khvatynets / Pavel Sorokin; R: Georgy Ansimov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-17 XID: Alan Buribayev; R: Peter Ustinov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 20-24 XIR: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 26-30 XID: Vassily Sinaisky / Laurent Campellone; R: Francesca Zambello
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 25 X-1 XID: Yaroslav Tkalenko; R: Andris Liepa
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 14 XIR: Ivan Popovski
Boris Godunov (Musorgsky) 27 XIID: Gintaras Rinkevicius / Yaroslav Tkalenko; R: Ivan Popovsky
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 21-23 III
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13-16 IV
Rigoletto (Verdi) 24-27 V
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25-29 XD: Alexander Soloviev; R: Mikhail Polischuk
Moscow, Helikon-Opera  / 
Das Liebesverbot (Wagner) 6-9 IXD: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 11 X-17 IIID: Valery Kritskov; R: Oleg Iliyn
Siberia (Giordano) 12-14 XD: Eugene Brazhnik; R: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 X-28 IVD: Alexander Lisovets / Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 25-28 XD: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-5 XID: Konstantin Chudovsky; R: Dmitry Bertman
Pyramus and Thisbe (Lampe) 16-18 XID: Ekaterina Vasheruk, Julian Gallant; R: Alexandre Borodovski
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 21 XID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Operetta anthology (Kálmán) 28 XI-9 XII
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-30 XIID: Mstislav Rostropovich / Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 16-19 ID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 24-27 ID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 31 I-3 IID: Kirill Tikhonov; R: Dmitry Bertman
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-10 IIR: Dmitry Bertman
Apollo et Hyacinthus (Mozart) 30-31 IIID: Victoria Unguryanu; R: Dmitry Bertman
Boris Godunov (Musorgsky) 15-18 VR: Dmitry Bertman
Rusalka (Dvořák,A) 6-8 VID: Niels Muus / Denis Kirpanev; R: Dmitry Bertman
Carmen (Bizet) 19-22 VIR: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (Verdi) 5 IX-1 XIID: Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 18 IX-4 XIID: Valery Kritskov; R: Oleg Iliyn
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 IXD: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Aida (Verdi) 4-6 XD: Kirill Tikhonov; R: Dmitry Bertman
Falstaff (Verdi) 18-20 XD: Teodor Currentzis; R: Dmitry Bertman
Bauernkantate (Bach,JS) 30 X-20 XID: Ekaterina Vasheruk; R: Alexander Borodovsky
Rasputin (Reise) 8-9 XID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 XID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 XI-1 XIID: Konstantin Chudovsky; R: Dmitry Bertman
Siberia (Giordano) 6-8 XIID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 XIID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-29 XIID: Mstislav Rostropovich; R: Dmitry Bertman
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 20 IX-27 VD: Evgeny Samoilov / Vasily Valitov; R: Yuri Alexandrov
Lohengrin (Wagner) 22 IX-10 IIID: Jan Latham-Koenig, Valery Kritskov, Evgeny Samoilov; R: Kasper Holten
Rigoletto (Verdi) 25 IX-17 IVD: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; R: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 IX-21 VD: Dmitry Volosnikov; R: Yuri Alexandrov
La cenerentola (Rossini) 29 IX-6 IIID: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
Capriccio (Strauss) 4 X-1 IID: Valery Kritskov; R: Alla Chepinoga
Norma (Bellini) 11 XD: Evgeny Samoilov; R: Sergio Morabito,Jossi Wieler
La traviata (Verdi) 19 X-11 VID: Dmitry Volosnikov; R: Alla Sigalova
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 28 X-31 IIID: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; R: Ekaterina Vasilyova
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 XD: Vasily Valitov; R: Michiel Dijkema
Il trovatore (Verdi) 11 I-24 VI
Nabucco (Verdi) 13 I-7 VID: Evgeny Samoilov; R: Andrejs Žagars
Requiem (Verdi) 15 I
Aida (concert) (Verdi) 20 I-17 VI
I due Foscari (Verdi) 26 I
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 27 I
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 10 II-26 VID: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov; R: Sergey Artsibashev
Prince Igor (Borodin) 13 II-27 VD: Evgeny Samoilov; R: Yuri Alexandrov
Concert (Strauss,J) 21 II
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 II-21 VID: Vasily Valitov / Evgeny Samoilov; R: Elijah Moshinsky
Iolanta (Tchaikovsky) 3 III-19 IVD: Evgeny Samoilov; R: Gennady Shaposhnikov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 12 IIID: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov; R: Valery Raku
Boris Godunov (Musorgsky) 15 IIID: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; R: Valery Belyakovich
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 23 IVD: Valery Kritskov; R: Yuri Grymov
Dido and Aeneas (Purcell) 28 IV
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 VD: Jan Latham-Koenig; R: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 22 VD: Evgeny Samoilov; R: Ivan Fadeyev
Gianni Schicchi (Puccini) 24 VD: Dmitry Volosnikov; R: Gennady Shaposhnikov
Monsieur Choufleuri (Offenbach) 24 V-25 VID: Vasily Valitov; R: Gennady Shaposhnikov
La cenerentola (Rossini) 18 VID: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 VID: Vasily Valitov; R: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 VID: Evgeny Samoilov; R: Marco Gandini
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21 VIII-20 XD: Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; R: Sergey Artsibashev
La traviata (Verdi) 28 VIII-6 XD: Dmitry Volosnikov; R: Alla Sigalova
Rigoletto (Verdi) 3 IX-25 XD: Evgeny Samoilov / Fabio Mastrangelo; R: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 IX-8 XIID: Dmitry Volosnikov; R: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 11 IXD: Evgeny Samoilov; R: Andrejs Žagars
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 19 IXD: Laurent Campellone
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 19 IXD: Laurent Campellone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 IXD: Vasily Valitov, Evgeny Samoilov; R: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 IX-27 XD: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; R: Marco Gandini
Gianni Schicchi (Puccini) 25 IX
Monsieur Choufleuri restera chez lui le ... (Offenbach) 25 IXD: Vasily Valitov; R: Gennady Shaposhnikov
Norma (Bellini) 27 IXD: Evgeny Samoilov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 X-16 XID: Jan Latham-Koenig; R: Ekaterina Vasilyova
Lohengrin (Wagner) 1 XID: Jan Latham-Koenig; R: Kasper Holten
Tristan und Isolde (Wagner) 3 XID: Jan Latham-Koenig; R: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 6 XID: Andrey Lebedev; R: Ivan Fadeyev
La cenerentola (Rossini) 14 XID: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 29 XI-4 XIID: Alexandru Samoilă; R: Yuri Alexandrov
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 IX-2 XD: Benjamin Levy; R: Olivier Py
Carmen (Bizet) 3 X-29 VD: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 4 X-13 VIID: Wolf Gorelik; R: Lyudmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 7 X-1 VID: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 12 X-9 VIID: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
Madama Butterfly (Puccini) 14 X-18 VIID: Felix Korobov / Wolf Gorelik; R: Lyudmila Naletova
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17 X-19 VID: Felix Korobov; R: Lev Mikhailov
Così fan tutte (Mozart) 18 X-24 VD: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
War and Peace (Prokofiev) 25 X-11 IVD: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 31 X-26 VIID: Felix Korobov; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 1 XI-17 VIID: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6 XI-12 VIID: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
A Midsummer Night's Dream (Britten) 10 XI-28 IIID: William Lacey; R: Christopher Alden
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 XI-7 VIID: Wolf Gorelik; R: Adolf Shapiro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 XII-15 VIID: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
La forza del destino (Verdi) 27 XII-23 VID: Felix Korobov; R: Georgy Isaakyan
The Merry Widow (Lehár) 20 I-27 VID: Wolf Gorelik / Timur Zangiev; R: Adolf Shapiro
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 4 II
The Demon (Rubinstein) 8 II-3 VII
May Night (Rimsky-Korsakov) 9 III
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 III-4 VIID: Maria Maksimchuk; R: Lyudmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 16 III-8 VD: Vladimir Agronsky; R: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 V-23 VIID: Felix Korobov; R: Evgeny Pisarev
Tannhäuser (Wagner) 27 IX-3 XD: Fabrice Bollon; R: Andrejs Zagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 X
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 XD: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 6 XD: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 8 XD: Wolf Gorelik / Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 XD: Felix Korobov; R: Alexander Titel
The Demon (Rubinstein) 23 XD: Anton Grishanin; R: Gennady Trostyanetsky
Madama Butterfly (Puccini) 24 XD: Felix Korobov, Vyacheslav Volich; R: Lyudmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 25-26 XD: Vladimir Agronsky; R: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 29-31 XD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Evgeny Pisarev
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
Otello (Verdi) 4 X-28 II
My Fair Lady (Loewe) 6 X-31 V
Sylvia (Kálmán) 11 X-1 VI
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 X-24 V
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 19 X-14 II
Prince Igor (Borodin) 24 X-7 II
Veselá Vdova (Lehár) 26 X-2 VI
Aida (Verdi) 10 XI-17 III
Boris Godunov (Musorgsky) 15 XI-5 IV
Madama Butterfly (Puccini) 29 XI-10 III
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 1 XII-23 III
Rusalka (Dargomizhsky) 8 XII-2 III
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 XII-30 V
Aida (Verdi) 12 I-17 III
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 I-12 IV
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 I-22 V
Iolanta (Tchaikovsky) 31 I-28 III
Carmen (Bizet) 16 II-8 VI
La traviata (Verdi) 22 III-17 V
Sevastopol Waltz (Listov) 10 IV
Tosca (Puccini) 24 IV-19 VI
Mazeppa (Tchaikovsky) 23 VI
Boris Godunov (Musorgsky) 18 IXD: Vladimir Boykov; R: Otar Dadishkiliani
Cherevichki (Tchaikovsky) 26 IX-18 X
Mazeppa (Tchaikovsky) 2 X
Veselá Vdova (Lehár) 5 X
Carmen (Bizet) 10 X
La traviata (Verdi) 16 X
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 X
Rusalka (Dargomizhsky) 25 X
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 27 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 31 X
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
Faust (Gounod) 19 IX-29 V
La traviata (Verdi) 26 IX-22 V
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 30 IX-21 IV
Tosca (Puccini) 4 X-4 V
Bohéma (Puccini) 10 X-20 III
Carmen (Bizet) 17 X-25 IV
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 19 X-2 V
Prince Igor (Borodin) 21 X-4 VII
Iolanta (Tchaikovsky) 23 X-8 VII
Madama Butterfly (Puccini) 30 X-2 VII
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 14 XI-5 II
Gianni Schicchi (Puccini) 20 XI-17 III
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 20 XI-17 III
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 7 XII
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 28 XII-9 II
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 19 I-28 IV
Mass (Bernstein) 29 I-17 VI
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 7 II
Aleko (Rachmaninov) 7 II
Rigoletto (Verdi) 14 II-16 V
The Tale of the Pope and of His Workman Balda (Kravchenko) 23 III
Mass (Bernstein) 17-18 IX
The Little Tower Chamber (Polskiy) 21 IX-13 X
Carmen (Bizet) 25 IX
Prince Igor (Borodin) 28 IX
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 29 IX-20 X
La traviata (Verdi) 1 X
Rigoletto (Verdi) 8 X
Madama Butterfly (Puccini) 10 X
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 12 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 16 X
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 X
Aleko (Rachmaninov) 18 X
La serva padrona (Pergolesi) 19 X
Iolanta (Tchaikovsky) 22 X
Mavra (Stravinsky) 23 X
La cambiale di matrimonio (Rossini) 23 X
Tosca (Puccini) 24 X
Gianni Schicchi (Puccini) 26 X
Prima la musica, poi le parole (=) 26 X
Faust (Gounod) 31 X
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Iolanta (Tchaikovsky) 3 IX-30 X
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 IX-7 III
Pagliacci (Leoncavallo) 6 X-20 XII
The Little Sweep (Britten) 7 X-28 II
Cendrillon (Massenet) 18 X-13 VI
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 23-24 X
L'orfeo (Monteverdi) 27 X-9 IV
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 1 XI-24 II
Il campanello di notte (Donizetti) 7 XI-20 III
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 20 XI-25 VI
Medeamaterial (Dusapin) 2 XII-9 II
Cleopatra (Massenet) 12-13 XII
Boris Godunov (Musorgsky) 23 I-7 II
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 29 I-27 II
Così fan tutte (Mozart) 13 II
Carmen (Bizet) 10-11 IV
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky) 17 IV
Christ (Rubinstein) 24-25 IVD: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 8-11 V
La traviata (Verdi) 18-19 VI
Pimpinone (Telemann) 29 VI
Iolanta (Tchaikovsky) 7 IXD: Valentin Uryupin; R: George Isaakyan
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 9 IX-19 XIID: Valery Platonov; R: George Isaakyan
Pimpinone (Telemann) 10 IX-17 XD: Maxim Emelyanychev; R: Tatyana Stepanova
The Indian Queen (Purcell) 25 IX-2 XR: Peter Sellars
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 8 X-13 XII
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 18 X
L'orfeo (Monteverdi) 20-22 X
Madama Butterfly (Puccini) 26 X
Mazeppa (Tchaikovsky) 3-6 XI
Carmen (Bizet) 12 XI
The Little Sweep (Britten) 16 XI
La traviata (Verdi) 19 XI
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-4 XII
Cleopatra (Massenet) 10-11 XII
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Carmen (Bizet) 11 IV
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 IV
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21 IV-6 VI
Madama Butterfly (Puccini) 26 IV-26 V
La traviata (Verdi) 12 V
Silva (Kálmán) 19-20 VI
Silvia (Kálmán) 2-3 X
Carmen (Bizet) 11 X
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 X
Madama Butterfly (Puccini) 22 X
Rostov, Rostov State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky) 22 IX-20 II
Bajadere (Kálmán) 26 IX-24 V
La traviata (Verdi) 4 X-13 III
Madama Butterfly (Puccini) 6 X-7 VI
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 7 X-17 V
Carmen (Bizet) 12 X-14 IV
Ball im Savoy (Abraham) 20 X-2 VI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 X-29 V
Rigoletto (Verdi) 10 XI-3 IV
Die lustige Witwe (Lehár) 23 XI-11 V
Prince Igor (Borodin) 28 XI-12 V
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 2 XII-26 V
White Acacia (Dunayevsky) 7 XII-28 IV
Die Zauberflöte (Mozart) 9 XII-28 III
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 14 XII-21 IV
La bohème (Puccini) 8 II-26 IV
Faust (Gounod) 15-23 VI
Faust (Gounod) 22 IX
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 29 IX-29 XI
Bajadere (Kálmán) 6 X-10 XID: Andrey Anikhanov; R: Alexei Stepanyuk
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 12 XD: Alexei Shakuro; R: Leonid Shatohin
La traviata (Verdi) 13 XD: Maurizio Dones; R: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 20 XD: Alexei Shakuro; R: Kirill Strezhnev
Carmen (Bizet) 23 XD: Valery Voronin; R: Yuri Laptev
Ball im Savoy (Abraham) 27 XD: Alexei Shakuro; R: Yuri Alexandrov
Die lustige Witwe (Lehár) 2 XID: Alexei Shakuro; R: Susanna Tsiryuk
Prince Igor (Borodin) 3 XID: Valery Voronin; R: Yuri Alexandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 6 XID: Andrey Anikhanov; R: Konstantin Balakin
La bohème (Puccini) 15 XID: Alexander Anissimov; R: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 17 XID: Robert Lyall; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 XID: Alexander Anissimov; R: Susanna Tsiryuk
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 1 X-17 IV
Boris Godunov (Musorgsky) 11 X-29 V
Rigoletto (Verdi) 31 X-19 IV
Prince Igor (Borodin) 4 XI-25 V
Madama Butterfly (Puccini) 8 XI-29 VI
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 XII-8 VI
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 31 I-11 V
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 III
Aida (Verdi) 27 III-17 V
Il trovatore (Verdi) 27-28 IV
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 21-22 VI
Aida (Verdi) 14 IX-17 XD: Alexander Anissimov; R: Yuri Alexandrov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 18-19 IXD: Alexander Anissimov; R: Ivan Fadeev
Prince Igor (Borodin) 25 IX-3 XID: Boris Benkogenov; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 4 XD: Alexander Anissimov; R: Dieter Kaegi
Boris Godunov (Musorgsky) 11 X-29 XID: Viktor Kulikov; R: Nina Chusova
La traviata (Verdi) 30 XD: Alexander Anissimov; R: Antonio de Lucia
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 XID: Vladimir Kovalenko / Viktor Kulikov; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-22 XID: Alexander Anissimov; R: Mikhail Pandzhavidze
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Madama Butterfly (Puccini) 2 X-24 II
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 4 X-21 II
Sadko (Rimsky-Korsakov) 7 X-5 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 X-2 III
Oresteia (Taneyev) 13 X-9 II
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 X-2 II
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23 X-19 VI
Silvia (Kálmán) 17 X-4 IV
Iolanta (Tchaikovsky) 25 X-23 III
Die Zauberflöte (Mozart) 21 X-17 IV
Rigoletto (Verdi) 31 X-30 V
Die lustige Witwe (Lehár) 1 XI-14 V
Un ballo in maschera (Verdi) 11 XI-28 V
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 XI-26 II
Rusalka (Dargomizhsky) 29 XI-31 III
Tosca (Puccini) 9 XII-23 IV
The Taming of the Shrew (Shebalin) 13 XII
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 I-24 VI
Les brigands (Offenbach) 25 I-20 II
Khovanschina (Musorgsky) 29 I-3 III
Carmen (Bizet) 5 II-27 VI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 II-21 IV
Il trovatore (Verdi) 19 III-14 IV
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 24 V
La traviata (Verdi) 4 VI
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 1 XR: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 5 X
Carmen (Bizet) 8 X
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 10 X
Oresteia (Taneyev) 13 X
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 X
Madama Butterfly (Puccini) 17 X
Iolanta (Tchaikovsky) 25 X
Rigoletto (Verdi) 27 X
Die lustige Witwe (Lehár) 30 X
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
La belle Hélène (Offenbach) 1 III-6 VII
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 2 III-21 VII
Pagliacci (Leoncavallo) 3 III-19 VII
Rigoletto (Verdi) 7 III-17 IV
La bohème (Puccini) 13 III-30 VI
The Rape of Lucretia (Britten) 15 III-18 VII
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 16 III-5 VI
Don Juan (Mozart) 17 III-21 VI
Madama Butterfly (Puccini) 22 III-26 VI
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 III-28 VI
La traviata (Verdi) 27 III-17 VII
Pietro il Grande (Donizetti) 31 III-5 V
Tosca (Puccini) 12 IV-2 VI
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 26 IV-27 VI
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 V-14 VII
Boris Godunov (Musorgsky) 29 VR: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 IX-25 XII
La belle Hélène (Offenbach) 14 IX-27 XII
La traviata (Verdi) 18 IX-29 XII
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 IX-30 XI
Boris Godunov (Musorgsky) 27 IX-13 XII
Pagliacci (Leoncavallo) 28 IX-15 XII
Madama Butterfly (Puccini) 29 IX-6 XII
Tosca (Puccini) 3 X-20 XII
Pietro il Grande (Donizetti) 10 X-11 XII
La bohème (Puccini) 11 X-24 XI
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13 X-21 XII
The Rape of Lucretia (Britten) 27 X-20 XI
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 6 XI
Don Juan (Mozart) 9 XI-30 XII
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 10 XI-1 XII
Rigoletto (Verdi) 29 XI-14 XII
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Khovanschina (Musorgsky) 18 IXD: Valery Gergiev
Madama Butterfly (Puccini) 21 IX-18 IID: Valery Gergiev; R: Mariusz Treliński
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 IX-19 VD: Pavel Smelkov; R: Claudia Solti
Aida (Verdi) 23 IX-27 VI
Das Rheingold (Wagner) 26 IXD: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
Die Walküre (Wagner) 27 IXD: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
Siegfried (Wagner) 29 IXD: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
Götterdämmerung (Wagner) 30 IXD: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
My Fair Lady (Loewe) 4 X-21 VIID: Gavriel Heine; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 12 XD: Valery Gergiev; R: Paul Curran
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-18 XD: Valery Gergiev; R: Alain Maratrat
Pelléas et Mélisande (Debussy) 16 X-25 IIID: Valery Gergiev; R: Daniel Kramer
Don Giovanni (Mozart) 18 X-23 VIID: Valery Gergiev; R: Johannes Schaaf
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 20 X-1 VIR: Yuri Temirkanov
Boris Godunov (Musorgsky) 23 X-9 IVD: Pavel Smelkov; R: Graham Vick
L'Heure espagnole (Ravel) 25 XD: Valery Gergiev; R: Alexander Maskalin
Gianni Schicchi (Puccini) 25 XD: Valery Gergiev; R: Alexander Maskalin
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 27 X-30 VR: Lotfi Mansouri
Prince Igor (Borodin) 28 X-17 VID: Valery Gergiev; R: Irkin Gabitov
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 X-9 IID: Mikhail Tatarnikov; R: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 1 XID: Gianandrea Noseda; R: Ian Judge
Mazepa (Tchaikovsky) 4 XID: Valery Gergiev; R: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 XI-11 IVD: Valery Gergiev; R: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 14 XI-14 IIID: Valery Gergiev; R: Dmitri Tcherniakov
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 20 XID: Valery Gergiev; R: Michael Sturminger
La traviata (Verdi) 22 XI-12 IVD: Tugan Sokhiev; R: Charles Roubaud
Don Carlos (Verdi) 29 XI-3 VI
Rigoletto (Verdi) 7 XIID: Gianandrea Noseda; R: Irkin Gabitov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 11 XIIR: Vladislav Pazi
Die Zauberflöte (Mozart) 12 XII-25 IVD: Valery Gergiev; R: Alain Maratrat
Sadko (Rimsky-Korsakov) 16 XII-27 IR: Alexei Stepanyuk
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 XIIR: Ian Judge
Carmen (Bizet) 20 XII-14 VIR: Alexei Stepanyuk
Don Quichotte (Massenet) 28 XII-29 VID: Valery Gergiev / Christian Knapp / Pavel Petrenko; R: Yannis Kokkos
Attila (Verdi) 15 ID: Luciano Di Martino; R: Arturo Gama
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 22 I-29 VR: Yuri Temirkanov
The Brothers Karamazov (Smelkov) 29 I-6 VIIR: Vasily Barkhatov
La forza del destino (Verdi) 31 IR: Elijah Moshinsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 5 IID: Valery Gergiev; R: Jonathan Kent
War and Peace (concert) (Prokofiev) 6 IID: Valery Gergiev
Dead Souls (Shchedrin) 12 IID: Valery Gergiev; R: Vasily Barkhatov
Elektra (Strauss) 14 IID: Valery Gergiev; R: Jonathan Kent
The Makropulos Affair (Janáček) 20 IID: Mikhail Tatarnikov; R: Graham Vick
Ariadne auf Naxos (Strauss) 21 IIR: Michael Sturminger
The Gambler (Prokofiev) 25 II-11 IVD: Valery Gergiev; R: Yuri Laptev
Otello (Verdi) 19 IIIR: Andrei Konchalovsky
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 22 IIIR: Yuri Laptev(revival)
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 24-31 IIIR: Alexander Petrov
Turandot (Puccini) 27 III-13 VIIR: Charles Roubaud
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 III-7 VD: Pavel Bubelnikov; R: Alexander Petrov
Aleko (Rachmaninov) 30 IIIR: Mariusz Trelinski
Iolanta (Tchaikovsky) 30 IIIR: Mariusz Trelinski
Semyon Kotko (Prokofiev) 2 IVR: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 4 IV-4 VR: Dmitry Bertman
Jenůfa (Janáček) 7 IVD: Mikhail Agrest; R: Vasily Barkhatov
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 IV-26 VIID: Mikhail Sinkevich / Gianandrea Noseda / Mikhail Agrest; R: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 26 IV-9 VIID: Mikhail Agrest; R: Isabella Bywater
The Nose (Shostakovich) 29 IVR: Yuri Alexandrov
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 30 IVR: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 3 V-2 VI
Il trovatore (Verdi) 5 V
May Night (Rimsky-Korsakov) 8 VR: Alexander Maskalin
Suor Angelica (Puccini) 10 VD: Gianandrea Noseda; R: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 10 VD: Gianandrea Noseda; R: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 10 VD: Gianandrea Noseda; R: Walter Le Moli
La traviata (Verdi) 11 V-8 VII
Tosca (Puccini) 17 V-20 VII
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 21 VR: Dmitri Tcherniakov
Il viaggio a Reims (Rossini) 23 V
Rusalka (Dargomizhsky) 24 V-30 VI
Un ballo in maschera (Verdi) 28-31 V
Messa da Requiem (Verdi) 5 VI
Das Rheingold (Wagner) 11 VI
Die Walküre (Wagner) 13 VI
Siegfried (Wagner) 15 VI
Götterdämmerung (Wagner) 16 VI
War Requiem (Britten) 23 VI
Aleko (concert) (Rachmaninov) 11 VII
The Lefthander (Shchedrin) 27-28 VIID: Valery Gergiev; R: Alexey Stepanyuk
La bohème (Puccini) 1 VIIID: Gianandrea Noseda; R: Ian Judge
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 VIIIR: Yuri Alexandrov
Rusalka (Dvořák,A) 3-4 VIIID: Pavel Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Il trovatore (concert) (Verdi) 9 VIIID: Mikhail Sinkevich
La traviata (Verdi) 10-11 VIIID: Karen Durgaryan; R: Charles Roubaud
The Lefthander (Shchedrin) 9 IX-10 VD: Valery Gergiev; R: Alexey Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 10 IX-14 XIIR: Mariusz Trelinski
Macbeth (Verdi) 11 IXD: Valery Gergiev; R: David McVicar
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 12 IX-30 IVR: Yuri Temirkanov
Rusalka (Dargomizhsky) 13 IX-16 XD: Valery Gergiev / Pavel Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Prince Igor (Borodin) 15 IX-24 XIR: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Opera anthology (Verdi) 18 IXD: Andrei Petrenko
My Fair Lady (Loewe) 19-21 IXD: Gavriel Heine; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 20 IX-16 VR: Paul Curran
Faust (Gounod) 24 IXD: Mikhail Agrest; R: Isabella Bywater
La traviata (Verdi) 27-28 IXR: Charles Roubaud
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 IX-18 XID: Mikhail Tatarnikov; R: Alain Maratrat
Un ballo in maschera (Verdi) 29 IX-9 IIR: Andrei Konchalovsky
Jenůfa (Janáček) 1 X
Carmen (Bizet) 3 X
Don Quichotte (Massenet) 4 X-24 I
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 X-30 III
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 8 X
Aida (Verdi) 9 X-25 I
Don Giovanni (Mozart) 10 X
Il trovatore (concert) (Verdi) 11 XD: Mikhail Sinkevich
A Life for the Tsar (Glinka) 15 XR: Dmitri Tcherniakov
Turandot (Puccini) 17 X-13 IIR: Charles Roubaud
La bohème (Puccini) 18 X-21 IVR: Ian Judge
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 20 X-16 IIR: Lotfi Mansouri
Les Troyens (concert) (Berlioz) 21 X
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 XR: Jonathan Kent
Madama Butterfly (Puccini) 23 X-21 VR: Mariusz Treliński
Macbeth (concert) (Verdi) 25 X
La forza del destino (Verdi) 27 XR: Elijah Moshinsky
Messa da Requiem (Verdi) 29-30 X
Attila (Verdi) 31 XR: Arturo Gama
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 6 XIR: Irina Molostova
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 XI
The Nose (Shostakovich) 17 XI
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 27 XI-27 IIIR: Yuri Temirkanov
The Brothers Karamazov (Smelkov) 3 XIIR: Vasily Barkhatov
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 5 XII
Boris Godunov (Musorgsky) 10 XIIR: Graham Vick
Semyon Kotko (Prokofiev) 17 XIIR: Yuri Alexandrov
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-22 IR: Yuri Alexandrov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 I-25 II
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 14 I
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 IR: Ian Judge
Dead Souls (Shchedrin) 29 I
Mazepa (Tchaikovsky) 4 IIR: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 15 IIR: Yuri Laptev(revival)
Nabucco (Verdi) 20 II-8 IIIR: Dmitry Bertman
The Gambler (Prokofiev) 12 III
Sadko (Rimsky-Korsakov) 15 IIIR: Alexei Stepanyuk
Elektra (Strauss) 20 III
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 III
Carmen (Bizet) 28 III
Suor Angelica (Puccini) 22 IVR: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 22 IVR: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 22 IVR: Walter Le Moli
War and Peace (Prokofiev) 24-26 IV
Rigoletto (Verdi) 23 VR: Irkin Gabitov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 20 IX-18 VI
Iolanta (Tchaikovsky) 22 IX-17 V
La bohème (Puccini) 26 IX-14 VI
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 IX-21 IV
Tosca (Puccini) 2 X-3 II
Rusalka (Dvořák,A) 9 X-29 V
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 26 X-12 VI
La traviata (Verdi) 20 XI-26 V
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 30 XI-28 IV
Cinderella (Asaf'yev) 22 XII-5 I
Billy Budd (Britten) 24 I-25 IV
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 II-21 VI
La juive (Halévy) 17 II
Tosca (Puccini) 10 III-8 VI
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 III
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17 IV
Manon Lescaut (concert) (Puccini) 3-5 V
Pagliacci (Leoncavallo) 14 V
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 VII
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-12 IXD: Daniele Rustioni; R: Fabio Sparvoli
La bohème (Puccini) 20 IX-26 XIID: Peter Feranec; R: Arnaud Bernard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 IXR: Liliana Cavani
Pagliacci (Leoncavallo) 25 IX-21 XIR: Liliana Cavani
Cinderella (Asaf'yev) 29 IX-28 XIIR: Olga Mukhortova
Iolanta (Tchaikovsky) 29 IX-22 XIIR: Sergey Shepelyov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 X-19 XIIR: Andrejs Zagars
La traviata (Verdi) 5 X-28 XIIR: Stanislav Gaudasinsky
Rusalka (Dvořák,A) 8 X-24 XIIR: Igor Konyaev
Tosca (Puccini) 11 X-1 XIIR: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 13 XR: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 X-30 XID: Vasily Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 3 XI
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 XII
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Silvia (Kálmán) 3 IX-25 I
The Bird Seller (Zeller,C) 4 IX-17 IV
Countess Maritza (Kálmán) 8 IX-22 V
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 IX-20 V
Baroness Lili () 15 IX-25 V
Mr X (Kálmán) 15 IX-10 II
Sevastopol Waltz (Listov) 19 IX-4 IV
Die lustige Witwe (Lehár) 24 IX-27 V
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 29 IX
The Bondmaid (Strelnikov) 3 X-3 II
Madame Pompadour (Fall) 15 X-14 II
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 30 X-3 IV
Die Bajadere (Kalman) 29 X-2 IV
Operetta anthology (Kálmán) 2 XI-12 XII
Kiss me, Kate (Porter) 21 XI-9 IV
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 17 V-12 VIII
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 VII-30 X
Die lustige Witwe (Lehár) 17 VII-8 XI
Silvia (Kálmán) 19 VII-28 X
Mr X (Kálmán) 20 VII-1 XI
Spring Parade (Stolz) 21 VII-22 IX
Countess Maritza (Kálmán) 22 VII-9 XI
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 VII-10 XI
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 VII-2 X
Baroness Lili () 27 VII-4 XI
Die Bajadere (Kalman) 31 VII-8 X
Madame Pompadour (Fall) 11 X
The Bird Seller (Zeller,C) 15 X
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 27 X
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Così fan tutte (Mozart) 5 X-13 V
Veselya vdova (Lehár) 13 X-4 IV
La traviata (Verdi) 18 X-15 V
Prince Igor (Borodin) 20 X-12 XII
Rigoletto (Verdi) 27 X-14 IV
Aida (Verdi) 8 XI
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 XI-21 III
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 15 XI-2 IV
Silvia (Kálmán) 17 XI-1 III
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 XI-23 III
Tosca (Puccini) 8 XII-14 V
Carmen (Bizet) 16 XII-29 III
Faust (Gounod) 23 I
Die Zauberflöte (Mozart) 8 II
Madama Butterfly (Puccini) 3 III
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 III
Pagliacci (Leoncavallo) 16 III
Night of the Lunar Eclipse (Nizametdinov) 12 IV
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-12 X
Madama Butterfly (Puccini) 25 X
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 28 III-27 V
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 III
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 6 IV
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 IV
Gräfin Mariza (Kálmán) 12 IV
Silvia (Kálmán) 27 IV
Sevastopol Waltz (Listov) 6 V
Iolanta (Tchaikovsky) 16 V
Silvia (Kálmán) 2-30 X
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 5 X
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 X
Tosca (Puccini) 11 X
Gräfin Mariza (Kálmán) 16 X
Iolanta (Tchaikovsky) 18-20 X
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 X
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 X
Il trovatore (Verdi) 31 X
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Mr X (Kálmán) 6 XD: Ivan Egorov
Iolanta (Tchaikovsky) 10 XD: Ivan Egorov
La traviata (Verdi) 5 XI-10 I
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 14 XI
The Tricks of Khanuma (Kancheli) 2 II
Boris Godunov (Musorgsky) 13 II
Babi Revolt (Ptichkin) 6 III
May Night (Rimsky-Korsakov) 14 III
Viva la Mamma (Donizetti) 20 III
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 V
Baroness Lili () 14-15 V
Ball im Savoy (Abraham) 1-2 XD: Ruben Aharonian; R: Olga Malikova
Opera anthology (Verdi) 10 X
Baroness Lili () 3 XID: Ivan Egorov; R: Sergey Shepelev