2013/14 > Niemcy 
*Strona ogólna     >Operabase Professional 
2013/14 > Niemcy

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Dania Szwecja
Holandia
Belgia
Luksemburg

Niemcy
 
Polska
Czechy
Francja Szwajcaria Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

Fidelio (Beethoven) 15 IX-26 IID: Kazem Abdullah; R: Alexander Charim
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 IX-1 IIID: Volker Hiemeyer; R: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 X-19 IIID: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Rusalka (Dvořák,A) 3 XI-20 IID: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Prinzessin im Eis (Schreier) 8 XII-22 IID: Kazem Abdullah; R: Anna Malunat
Don Carlos (Verdi) 9 II-18 VD: Kazem Abdullah; R: Michael Helle
Alcina (Handel) 6 IV-10 VIID: Péter Halász; R: Jarg Pataki
Die Banditen (Offenbach) 8 VI-9 VIID: Volker Hiemeyer; R: Alexander von Pfeil
La finta giardiniera (Mozart) 28 VI-11 VIID: Herbert Görtz; R: Lilly Lee
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 20 IX-26 IIID: Thomas Wicklein; R: Roland Schwab
Du bist ich (Simons) 1 XID: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 28 I-27 IID: Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
Werther (Massenet) 9 II-16 IIID: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 13 II-8 VD: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 13-18 IVD: Reter Aderhold; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 IV-24 VD: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Ball im Savoy (Abraham) 27 IV-15 VID: Tobias Engeli; R: Wolfgang Dosch
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 1 VI-11 VIID: Laurent Wagner; R: Nicolas Brieger
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Gasparone (Millöcker) 11 VIII-1 IXD: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 30 VIII-13 XD: Florian Kießling; R: Urs Alexander Schleiff
Der Studentenprinz (Romberg) 26 IX-29 XIIR: Ingolf Huhn
Der Freischütz (Weber) 12 X-11 XID: Naoshi Takahashi / Fabian Enders; R: Ingolf Huhn
My Fair Lady (Loewe) 27 X-16 IIID: Dieter Klug; R: Dietrich Kunze
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 XI-28 IIID: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Amahl und die Heiligen Drei Könige (Menotti) 1-28 XIID: Dieter Klug; R: Birgit Eckenweber
Figaros Hochzeit (Mozart) 26 I-11 VD: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Die Blume von Hawaii (Abraham) 9 III-5 IVD: Dieter Klug; R: Tamara Korber
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 9 IV-6 VD: Peggy Einfeldt; R: Birgit Eckenweber
Tanhäuser (Mangold) 27 IV-18 VD: Naoshi Takahshi; R: Ingolf Huhn
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Intolleranza 1960 (Nono) 27 IX-12 XD: Dirk Kaftan; R: Ludger Engels
Rigoletto (Verdi) 26 X-10 IVD: Lancelot Fuhry; R: Patrick Kinmonth
Simon Boccanegra (concert) (Verdi) 7 XII-2 IIID: Lancelot Fuhry
Don Giovanni (Mozart) 14 XII-22 IIID: Roland Techet; R: Patrick Kinmonth
La bohème (Puccini) 6 I-4 IVD: Dirk Kaftan; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 III-5 VID: Roland Techet; R: Yona Kim
Lohengrin (Wagner) 3-29 VD: Dirk Kaftan; R: Thorleifur Örn Arnarsson
My Fair Lady (Loewe) 21 VI-24 VIID: Eberhard Fritsche; R: Thilo Reinhardt
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Gräfin Mariza (Kálmán) 18-20 XD: László Makláry; R: Agnes Gyarmathy
Stabat Mater (Pergolesi) 17 ID: Diego Fasolis
Manon Lescaut (Puccini) 12-21 IVD: Simon Rattle; R: Richard Eyre
Johannespassion (Bach,JS) 13-18 IVD: Simon Rattle; R: Peter Sellars
Faust (Gounod) 6-12 VID: Thomas Hengelbrock; R: Bartlett Sher
Don Carlos (Verdi) 3-5 VIID: Valery Gergiev; R: Giorgio Barberio Corsetti
Requiem (Verdi) 4 VIID: Valery Gergiev
Die Entführung aus dem Serail (concert) (Mozart) 21-27 VIID: Yannick Nézet-Séguin
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 27 XID: Karel Mark Chichon
Der Rosenkavalier (Strauss) 27 III-6 IVD: Simon Rattle; R: Brigitte Fassbaender
Der kleine Rosenkavalier (Strauss) 2-6 IV
La traviata (Verdi) 22-29 VD: Pablo Heras-Casado; R: Rolando Villazón
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-11 VIID: Valery Gergiev
Die Hochzeit des Figaro (concert) (Mozart) 16-19 VIID: Yannick Nézet-Séguin
Die Trojaner (Berlioz) 22 VIID: Valery Gergiev
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Carmina Burana (Orff) 18 X-30 IIIR: Reiner Feistel
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 I-2 IID: Andrea Sanguineti
Tannhäuser (Wagner) 29 III-31 VD: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Himmelsmechanik (Kagel) 22-26 VIIIR: Sven Sören Beyer
Nabucco (Verdi) 8 IX-22 XIID: Andrea Battistoni / William Spaulding; R: Keith Warner
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 IX-16 IVR: Jakop Ahlbom
Das Rheingold (Wagner) 21 IX-8 ID: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 22 IX-9 ID: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 27 IX-10 ID: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 29 IX-12 ID: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Macbeth (Verdi) 6 X-26 XID: Paolo Arrivabeni; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 9 X-2 VD: Ivan Repušić / Moritz Gnann; R: Günter Krämer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 X-22 IID: Guillermo García Calvo / Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
La traviata (Verdi) 20 X-27 IVD: Gérard Korsten / Ivan Repušić; R: Götz Friedrich
Così fan tutte (Mozart) 25-27 XR: Michael von zur Mühlen / Margo Zālīte / Clara Hinterberger
Don Carlos (Verdi) 31 X-24 XID: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-28 XID: Donald Runnicles; R: Andreas Kriegenburg
Falstaff (Verdi) 17 XI-4 ID: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Rigoletto (Verdi) 23 XI-26 IVD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Jan Bosse
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 30 XI-11 XIIR: Annechien Koerselman
Carmen (Bizet) 8 XII-4 VD: Giuseppe Finzi; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
La bohème (Puccini) 12-31 XIID: Karel Mark Chichon / Ivan Repušić; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 13 XII-21 VD: Ivan Repušić / Matthias Foremny; R: Boleslaw Barlog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 XIID: Moritz Gnann; R: Andreas Homoki
La Gioconda (Ponchielli) 19 I-6 IID: Jesús López-Cobos; R: Filippo Sanjust
Jenůfa (Janáček) 9-18 IID: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Fausts Verdammnis (Berlioz) 23 II-1 VID: Donald Runnicles; R: Christian Spuck
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 II-7 IIID: Matthias Foremny; R: Götz Friedrich
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-26 IIID: Cornelius Meister; R: David Pountney
Der Bajazzo (Leoncavallo) 14-26 IIID: Cornelius Meister; R: David Pountney
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 III-16 VD: Guillermo García Calvo / Ivan Repušić; R: Filippo Sanjust
Don Giovanni (Mozart) 20 III-8 VID: Friedemann Layer; R: Roland Schwab
Das Marchen von der Zauberflote (Mozart) 21-22 IIID: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Die Trojaner (Berlioz) 30 III-6 IVD: Paul Daniel; R: David Pountney
Parsifal (Wagner) 5-21 IVD: Axel Kober; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Liebestrank (Donizetti) 25 IV-10 VD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Irina Brook
Tristan und Isolde (Wagner) 14-25 VD: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Billy Budd (Britten) 22 V-6 VID: Donald Runnicles; R: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 4-7 VID: Paolo Arrivabeni
Werther (concert) (Massenet) 16-19 VID: Donald Runnicles
Oresteïa (Xenakis) 9-16 IXD: Moritz Gnann; R: David Hermann
Dinorah (concert) (Meyerbeer) 1 XD: Enrique Mazzola
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 14 XD: Ulf Schirmer
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 5-11 XID: Pietro Rizzo
Die Schändung der Lucretia (Britten) 15-16 XID: Nicholas Carter; R: Fiona Shaw
Carmen (Bizet) 28 XI-21 VD: Jacques Lacombe / Nicholas Carter / Alain Altinoglu; R: Peter Beauvais, Søren Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 29 XI-11 XIID: Stefan Solyom; R: Christof Loy
Die Zauberflöte (Mozart) 6 XII-14 VID: Moritz Gnann / Nicholas Carter; R: Günter Krämer
Tannhäuser (Wagner) 7 XII-15 IID: Axel Kober / Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Turandot (Puccini) 12 XII-11 IVD: Ivan Repusic; R: Lorenzo Fioroni
Der Rosenkavalier (Strauss) 14-20 XIID: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-28 XIID: Donald Runnicles / Moritz Gnann; R: Andreas Homoki
Lohengrin (Wagner) 21 XII-25 IVD: Donald Runnicles; R: Kasper Holten
Der Liebestrank (Donizetti) 22 XII-25 VD: Nicholas Carter; R: Irina Brook
La traviata (Verdi) 4 I-4 VIID: Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 15 I-25 IIID: Donald Runnicles; R: Boleslaw Barlog
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16-28 ID: Moritz Gnann / Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 25 I-14 IID: Donald Runnicles; R: Ole Anders Tandberg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 I-22 VD: William Spaulding / Enrique Mazzola; R: Katharina Thalbach
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-6 IID: Ivan Repusic; R: Filippo Sanjust
Elektra (Strauss) 4-7 IID: Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Samson und Dalila (Saint-Saëns) 21 II-1 IIID: Jacques Lacombe; R: Patrick Kinmonth
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-24 IIID: Alain Altinoglu; R: Götz Friedrich
La rondine (Puccini) 8 III-3 VIID: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Rolando Villazón
Das Mädchen aus dem Goldenen Westen (Puccini) 13-28 IIID: Carlo Rizzi; R: Vera Nemirova
La bohème (Puccini) 20-30 IIID: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Madama Butterfly (Puccini) 26 III-31 VD: Yves Abel; R: Pier Luigi Samaritani
Roméo et Juliette (Berlioz) 18 IV-2 VD: Donald Runnicles; R: Sasha Waltz
Don Carlos (Verdi) 23 IV-3 VD: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Valentina (Maskats) 19 VD: Modestas Pitrenas; R: Viestur Kairish
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 29 V-12 VID: Steven Sloane; R: Robert Carsen
Nabucco (Verdi) 6-20 VID: Paolo Arrivabeni; R: Keith Warner
Faust (Gounod) 19 VI-5 VIID: Marco Armiliato; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
Ein Sommernachtstraum (Britten) 15 IX-8 VIID: Kristiina Poska; R: Viestur Kairish
Orpheus (Monteverdi) 19 IX-23 XID: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 28 IX-10 XID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Des Kaisers neue Kleider (Vacek) 13 X-21 IID: Uwe Sandner; R: Lydia Steier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 X-23 IID: Kristiina Poska; R: Reinhard von der Thannen
Die sieben Todsünden (Weill) 1 XI-2 XIID: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Così fan tutte (Mozart) 3 XI-28 VID: Henrik Nanasi; R: Alvis Hermanis
West Side Story (Bernstein) 24 XI-13 VIID: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Rusalka (Dvořák,A) 29 XI-11 ID: Henrik Nanasi; R: Barrie Kosky
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-26 ID: Stefan Soltesz; R: Andreas Homoki
Die Herzogin von Chicago (concert) (Kálmán) 22-30 XIID: János Kovács
Der feurige Engel (Prokofiev) 19 I-10 VIID: Henrik Nanasi; R: Benedict Andrews
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 22 I-19 IID: Mihkel Kütson; R: Andreas Homoki
Xerxes (Handel) 1 II-11 IVD: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Die Zauberflöte (Mozart) 13 II-10 VD: Henrik Nanasi / Kristiina Poska; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 21 II-2 IVD: Kristiina Poska; R: Matthias Davids
Clivia (Dostal) 8 III-7 VIID: Kai Tietje; R: Stefan Huber
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 III-30 IVD: Nicholas Milton; R: Thilo Reinhardt
Carmen (Bizet) 9 IV-9 VID: Henrik Nanasi; R: Sebastian Baumgarten
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 V-13 VID: Henrik Nanasi; R: Barrie Kosky
Castor et Pollux (Rameau) 11 V-12 VIID: Christian Curnyn; R: Barrie Kosky
La traviata (Verdi) 23 V-4 VIID: NN; R: Hans Neuenfels
Die Soldaten (Zimmermann,B) 15 VI-9 VIID: Gabriel Feltz; R: Calixto Bieito
Die schöne Helena (Offenbach) 11 X-1 IID: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Das Gespenst von Canterville (Lange) 2 XI-26 XIID: Kristiina Poska; R: Jasmina Hadziahmetovic
Don Giovanni (Mozart) 30 XI-11 VIID: Henrik Nánási; R: Herbert Fritsch
Arizona Lady (concert) (Kálmán) 21-30 XIID: Kai Tietje
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 30 I-10 IVD: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky, Adam Benzwi, Pavel B Jiracek
Gianni Schicchi (Puccini) 1 III-8 VIID: Henrik Nánási; R: Calixto Bieito
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 III-8 VIID: Henrik Nánási; R: Calixto Bieito
María de Buenos Aires (concert) (Piazzolla) 20-22 IIID: Per Arne Glorvigen
Moses und Aron (Schoenberg,A) 19 IV-7 VIID: Vladimir Jurowski; R: Barrie Kosky
Lucio Silla (concert) (Mozart) 9-13 VD: Kristiina Poska
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 31 V-9 VIID: Konrad Junghänel; R: Lydia Steier
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
I masnadieri (concert) (Verdi) 26 IID: Felix Krieger
Berlin, Staatsoper im Schiller Theater  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 14 IX-10 XD: Massimo Zanetti; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Vertrauenssache (Krenek) 21 IX-6 XD: Günther Albers; R: Neco Çelik
Die Zarenbraut (Rimsky-Korsakov) 3 X-1 XID: Daniel Barenboim / Alexander Vitlin; R: Dmitri Tcherniakov
Wozzeck (Berg) 4-12 XD: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Don Giovanni (Mozart) 18 X-3 XID: Daniel Barenboim; R: Claus Guth
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 25 X-17 XID: Vinzenz Weissenburger; R: Eva-Maria Weiss
La traviata (Verdi) 6 XI-4 IIID: Domingo Hindoyan; R: Peter Mussbach
Die Zauberflöte (Mozart) 8 XI-8 IIID: Wolfram-Maria Märtig; R: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 28 XI-5 XIID: Christopher Moulds; R: Hans Neuenfels
Il trovatore (Verdi) 29 XI-22 XIID: Daniel Barenboim; R: Philipp Stölzl
Rotkäppchen (Aperghis) 30 XI-22 XIIR: Annika Haller
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-29 XIID: Daniel Harding; R: Philipp Stölzl(original), Mara Kurotschka(revival)
La bohème (Puccini) 20 XII-19 ID: Josep Caballé-Domenech; R: Lindy Hume
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 XII-12 ID: Günther Albers; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 I-7 IID: Michele Rovetta; R: Ruth Berghaus
Katja Kabanowa (Janáček) 25 I-16 IID: Simon Rattle; R: Andrea Breth
Lezioni di tenebra (Ronchetti) 30 I-29 VID: Max Renne; R: Reyna Bruns
Salome (Strauss) 2-13 IID: Zubin Mehta; R: Harry Kupfer
Aida (Verdi) 15-22 IID: Zubin Mehta; R: Pet Halmen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 II-8 IIID: Ursula Stigloher; R: Neco Çelik
Tosca (Puccini) 28 II-1 VID: Stefano Ranzani; R: Carl Riha
Rein Gold (Stemann) 9-29 IIID: Markus Poschner; R: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 III-6 IVD: Christopher Moulds; R: Thomas Langhoff
Die Blinden (Dittrich) 30 III-11 IVD: Diego Martín Etxebarría; R: Thomas Goerge
Die Verwandlung (Dittrich) 30 III-11 IVD: Diego Martín Etxebarría; R: Thomas Goerge
Tannhäuser (Wagner) 12-27 IVD: Daniel Barenboim; R: Sasha Waltz
Simon Boccanegra (Verdi) 13-17 IVD: Daniel Barenboim; R: Federico Tiezzi
Le vin herbé (Martin,F) 22-26 IVD: Franck Ollu; R: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Rappresentazione di anima e di corpo (Cavalieri) 4-11 VD: René Jacobs; R: Achim Freyer, Tilman Hecker
Dido and Aeneas (Purcell) 6-17 VD: Christopher Moulds; R: Sasha Waltz
Punch and Judy (Birtwistle) 16-31 VD: Christopher Moulds; R: Derek Gimpel
Don Carlos (Verdi) 18-30 VD: Massimo Zanetti; R: Philipp Himmelmann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-25 VID: Wayne Marshall; R: Vincent Boussard
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 7-11 VID: Marc Minkowski; R: Jürgen Flimm, Gudrun Hartmann
Lohengrin (Sciarrino) 14-21 VID: Michele Rovetta; R: Ingo Kerkhof
Neither (Feldman) 22-29 VID: François-Xavier Roth; R: Katie Mitchell
Aschemond oder The Fairy Queen (Oehring) 23-28 VID: Michael Boder / Benjamin Bayl; R: Claus Guth
Parsifal (Wagner) 28 III-18 IVD: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Tannhäuser (Wagner) 2-5 IVD: Daniel Barenboim; R: Sasha Waltz
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Die Hexen von Eastwick (Rowe) 20 IX-29 VID: William Ward Murta; R: Jens Göbel
Giovanna d'Arco (Verdi) 12 X-29 ID: Alexander Kalajdzic; R: Sabine Hartmannshenn
The Last Five Years (Brown) 22 X-12 VD: William Ward Murta; R: Thomas Winter
Così fan tutte (Mozart) 7 XII-27 IVD: Alexander Kalajdzic; R: Julia Hölscher
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 24-26 ID: Alexander Kalajdzic
Tosca (Puccini) 22 II-27 VID: Alexander Kalajdzic; R: Sebastian Bauer
Ringetje (Wagner) 15 III-29 VID: Merijn van Driesten; R: Lotte de Beer
Medea (Cherubini) 4 V-20 VID: Elisa Gogou; R: Florian Lutz
The Rape of Lucretia (Britten) 24 V-2 VIID: Elisa Gogou; R: Andrea Schwalbach
A Midsummer Night's Dream (concert) (Mendelssohn) 5-7 IXD: Alexander Kalajdzic
Bonnie und Clyde (Wildhorn) 7+ IX
Madama Butterfly (Puccini) 27+ IX
La cenerentola (Rossini) 8+ XI
Culinaria (Various) 21+ XI
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 17+ I
Hamlet (Thomas,A) 28+ II
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 20+ III
Dächer. Plätze. Wege. Leute. (Kampe) 29+ IVR: Ivan Bazak
Xerxes (Handel) 3+ V
Tannhäuser (Wagner) 31+ V
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 28 IX-6 XD: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Written on Skin (Benjamin) 29 IX-5 XIID: Hendrik Vestmann / Thomas Wise; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Dido and Aeneas (Purcell) 1 XID: Thomas Wise; R: Mark Daniel Hirsch
Tosca (Puccini) 3 XI-27 IIID: Hendrik Vestmann / Stefan Blunier / Johannes Pell; R: Philipp Kochheim
Pinocchios Abenteuer (Dove) 1 XII-29 IIID: Johannes Pell; R: Martin Duncan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-20 XIID: Johannes Pell; R: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Aida (Verdi) 16 II-29 VID: Will Humburg / Stefan Blunier; R: Dietrich W Hilsdorf
Die Bremer Stadtmusikanten (Gladkov) 8 III-6 IVD: Ekaterina Klewitz; R: Bärbel Stenzenberger
Der Traum ein Leben (Braunfels) 30 III-30 VD: Will Humburg; R: Jürgen Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 13 IV-8 VID: Hendrik Vestmann; R: Jürgen Rose
Thaïs (Massenet) 18 V-27 VID: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Francisco Negrín
Das Kind und der Zauberspuk (Ravel) 24 VD: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Frauen am Rande des Nervenzusammenbruchs (Yazbek) 8-9 IID: Ferdinand von Seebach; R: Stefan Huber
Carmen (Bizet) 11-13 IVD: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
La traviata (Verdi) 10-25 VIIID: Alexander Joël; R: Walter Sutcliffe
Parsifal (Wagner) 5 X-25 VD: Alexander Joel; R: Yona Kim
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12 X-21 XID: Georg Menskes; R: Detlef Soelter
Salome (Strauss) 20 X-16 XID: Alexander Joel; R: Michael Simon
Die Reise des Edgar Allan Poe (Argento) 30 XI-21 IIID: Sebastian Beckedorf; R: Thaddeus Strassberger
Aida (Verdi) 8 XII-18 ID: Alexander Joel; R: Konstanze Lauterbach
Così fan tutte (Mozart) 13 XII-12 IIID: Alexander Joel / Sebastian Beckedorf; R: Lotte de Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 30 XII-25 VID: Ann-Katrin Stöcker; R: Aniara Amos
Anna Karenina (Hubay) 15 II-28 VD: Sebastian Beckedorf; R: Philipp Kochheim
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 III-5 VID: Christopher Hein; R: Alfonso Romero Mora
Vivier (Nikodijević) 15 V-4 VID: Sebastian Beckedorf; R: Lotte de Beer
Farnace (Vivaldi) 16-31 VD: Rudolf Schneider; R: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 6-23 VIID: Georg Menskes; R: Philipp Kochheim
Bremen, Theater Bremen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 IX-14 IIID: Markus Poschner / Clemens Heil; R: Sebastian Baumgarten
Der Freischütz (Weber) 21 IX-20 XIID: Daniel Mayr; R: Sebastian Baumgarten
Orlando furioso (Vivaldi) 12 X-25 XIID: Olof Boman; R: Anna-Sophie Mahler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 18 X-9 IVD: Daniel Mayr; R: Benedikt von Peter
La traviata (Verdi) 24 XI-21 VID: Clemens Heil; R: Benedikt von Peter
Woyzeck (Waits) 16 XII-4 IID: Tobias Vethake; R: Klaus Schumacher
La bohème (Puccini) 26 I-8 VIID: Markus Poschner; R: Benedikt von Peter
Tosca (Puccini) 8 III-8 VID: Clemens Heil; R: Vera Nemirova
Juliette (Martinů) 29 III-24 VD: Clemens Heil; R: John Fulljames
Così fan tutte (Mozart) 6 VI-12 VIID: Clemens Heil; R: Laurent Chétouane
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 17 IX-27 XD: Hartmut Brüsch; R: Martin Philipp
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 XI-9 IID: Stefan Veselka; R: Christian von Götz
Otello (Verdi) 25 XII-5 IIID: Stephan Tetzlaff; R: Bruno Berger-Gorski
Gräfin Mariza (Kálmán) 15 II-15 VID: Hartmut Brüsch; R: Ansgar Weigner
Kommilitonen! (Davies,PM) 29 III-19 VD: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Der Freischütz (Weber) 10 V-29 VID: Stefan Veselka; R: Andrej Woron
Der gewaltige Hahnrei (Goldschmidt) 21 VI-13 VIID: Stephan Tetzlaff; R: Hinrich Horstkotte
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Le grand macabre (Ligeti) 28 IX-18 ID: Frank Beermann; R: Walter Sutcliffe
Aida (John,E) 3 X-12 XIID: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; R: Matthias Winter
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13-15 XD: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
My Fair Lady (Loewe) 25 X-7 IIID: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
Das Feuerwerk (Burkhard) 2 XI-4 VIID: Tom Bitterlich / Thomas-Michael Gribow; R: Karl Absenger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 XI-30 IIID: Frank Beermann; R: Dominik Wilgenbus
Don Giovanni (Mozart) 30 XI-24 VD: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 XIID: Felix Bender / Arnaud Arbet; R: Steffen Piontek
Die schweigsame Frau (Strauss) 13 XII-21 IVD: Frank Beermann; R: Gerd Heinz
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 5-7 ID: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
Don Carlos (Verdi) 1 II-4 VD: Frank Beermann; R: Helen Malkowsky
Norma (Bellini) 8 III-3 VID: Felix Bender; R: Christopher Alden
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 IV-24 VD: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 18 IVD: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Tristan und Isolde (Wagner) 19 IVD: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Funny Girl (Styne) 3 V-13 VID: Tom Bitterlich; R: Stefan Huber
Der Mond (Orff) 7 VI-12 VIID: Arnaud Arbet; R: Holger Pototzki
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 21 IX-11 IID: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; R: Jean Renshaw
Dorian Gray (Fister) 29 IX-14 XID: Roland Fister; R: Bodo Busse
Ein Maskenball (Verdi) 26 X-29 ID: Roland Kluttig; R: Volker Vogel
Madama Butterfly (Puccini) 10-16 XID: Roland Kluttig; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemeredy
Die lustige Witwe (Lehár) 7 XII-6 IVD: Roland Fister; R: François De Carpentries
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-26 ID: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Lohengrin (Wagner) 23 II-16 VIID: Roland Kluttig; R: Carlos Wagner
Lohengrin (Sciarrino) 15-22 IIID: Roland Kluttig; R: Bodo Busse
Im weißen Rößl (Benatzky) 29 III-26 VID: Lorenzo Da Rio; R: Tobias Materna
Pelleas und Melisande (Debussy) 19 IV-1 VIID: Roland Kluttig; R: Jakob Peters-Messer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 10 V-15 VIID: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 VI-17 VIID: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Savîtrî (Holst) 22 VI-17 VIID: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 IX-22 XIID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 28 IX-20 XIID: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 11 X-19 ID: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 X-12 XIID: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Voss (Meale) 22 XD: Bo-Kyoung Kim; R: Martin Schüler
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 22 XI-16 IID: Marc Niemann; R: Jo Fabian
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 XIID: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Madame Pompadour (Fall) 31 XII-15 IID: Marc Niemann; R: Bernd Mottl
Peer Gynt (Egk) 25 I-3 VD: Evan Christ; R: Martin Schüler
Götterdämmerung (Wagner) 2 II-16 IIID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Wie einst im Mai (Kollo) 21-27 IIID: Frank Bernard; R: Matthias Winter
La traviata (Verdi) 29 III-22 VID: Evan Christ; R: Manfred Schweigkofler
Orfeo ed Euridice (Gluck) 17 IV-20 VD: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
La sonnambula (Bellini) 21 IX-30 XID: Elias Grandy; R: John Dew
Der Liebestrank (Donizetti) 28 IX-23 ID: Elias Grandy; R: Michael Schulz
Wozzeck (Berg) 27 X-18 ID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Wozzeck (Gurlitt) 27 X-18 ID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
La traviata (Verdi) 7 XII-16 VD: Elias Grandy / Anna Skryleva; R: John Dew
La bohème (Puccini) 14 XII-11 ID: Elias Grandy; R: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 25 I-8 VD: Martin Lukas Meister; R: John Dew
The Turn of the Screw (Britten) 15-19 IID: Michael Cook; R: Lothar Krause
Otello (Verdi) 15 III-3 VIID: Anna Skryleva; R: Gerhard Hess
Parsifal (Wagner) 13-18 IVD: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Der Mantel (Puccini) 1 VI-11 VIID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Gianni Schicchi (Puccini) 1 VI-11 VIID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Schwester Angelica (Puccini) 1 VI-11 VIID: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 IX-11 VD: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Jana Eimer
Die lustige Witwe (Lehár) 21 IX-3 XID: Wolfgang Kluge; R: Johannes Zametzer
Norma (Bellini) 4 X-18 IVD: Daniel Carlberg; R: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 1 XII-1 VID: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Roman Hovenbitzer
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7 XII-14 IIID: Antony Hermus
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 18 I-9 VD: Wolfgang Kluge; R: Wolfgang Dosch
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 23 III-15 VID: Antony Hermus; R: Hinrich Horstkotte
Tosca (Puccini) 17 V-28 VID: Antony Hermus; R: Hans Peter Cloos
Casanova (Kanyar) 4-6 VIID: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Die Walküre (Wagner) 27+ IX
Das Rheingold (Wagner) 30+ I
Das Rheingold (Wagner) 13 V
Die Walküre (Wagner) 14 V
Siegfried (Wagner) 15 V
Götterdämmerung (Wagner) 17 V
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Il trovatore (Verdi) 28 VIII-28 IXD: Matthias Wegele; R: Dirk Schmeding
Carmen (Bizet) 4 IX-16 XID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
West Side Story (Bernstein) 13 IX-19 VD: Matthias Wegele; R: Kay Metzger
Tristan und Isolde (Wagner) 5 X-1 XID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Gianni Schicchi (Puccini) 18 X-28 IIID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Il tabarro (Puccini) 18 X-28 IIID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Suor Angelica (Puccini) 18 X-28 IIID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 XI-25 XIID: Lutz Rademacher; R: Thomas Mittmann
Wiener Blut (Strauss,J) 6 XII-30 VD: Matthias Wegele; R: Holger Pototzki
Jenůfa (Janáček) 21 II-18 VID: Lutz Rademacher; R: Dirk Schmeding
Written on Skin (Benjamin) 11 IV-24 VD: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
L'elisir d'amore (Donizetti) 6-11 VID: Matthias Wegele; R: Christian Poewe
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 IX-26 XIID: Jac van Steen / Motonori Kobayashi; R: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 29 IX-8 XIID: Gabriel Feltz; R: Jens Daniel Herzog
Anatevka (Bock) 19 X-24 ID: Philipp Armbruster; R: Johannes Schmid
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 27 X-22 XIID: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Tannhäuser (Wagner) 1 XII-11 VD: Gabriel Feltz; R: Kay Voges
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 11 I-4 VD: Motonori Kobayashi; R: Thomas Enzinger
Carmen (Bizet) 1 II-5 VIID: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; R: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 23 II-6 IVD: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Aschenputtel (Rossini) 22 III-3 VIID: Motonori Kobayashi / Philipp Armbruster; R: Erik Petersen
Die Jahreszeiten (Haydn) 27 IV-21 VID: Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17 V-4 VIID: Motonori Kobayashi / Philipp Armbruster; R: Jens Daniel Herzog
Das Geheimnis der schwarzen Spinne (Weir) 2-3 VIID: Michael Hönes; R: Alexander Becker
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Giuditta (Lehár) 14 IX-28 VD: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Pariser Leben (Offenbach) 19 IX-29 XID: Ernst Theis / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 21 IX-22 VID: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Gasparone (Millöcker) 25 IX-20 VID: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 28 IX-8 XID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 5 X-20 IVD: Peter Christian Feigel / Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Koehler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-22 XIID: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 1 III-1 VID: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 III-13 VID: Peter Christian Feigel / Ernst Theis; R: Peter Kube
My Fair Lady (Loewe) 5 IV-8 VID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 V-6 VID: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Evita (Lloyd Webber) 27 VI-12 VIID: Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 VIII-13 XD: Josep Caballé-Domenech; R: David Mouchtar-Samorai
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 VIII-2 VIID: Constantin Trinks; R: Florentine Klepper
La cenerentola (Rossini) 29 VIII-20 XD: Giacomo Sagripanti; R: Steffen Piontek
Die Zauberflöte (Mozart) 3 IX-21 IVD: Henrik Nanasi; R: Achim Freyer
King Arthur (Purcell) 13 IX-3 XIID: Felice Venanzoni; R: Tilmann Köhler
Macbeth (Verdi) 14 IX-4 XD: Paolo Arrivabeni; R: Philipp Himmelmann
La juive (Halévy) 15-29 IXD: Tomáš Netopil; R: Jossi Wieler
Carmen (Bizet) 28 IX-25 IVD: Josep Caballé-Domenech; R: Axel Koehler
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 XD: Christian Thielemann; R: Uwe Eric Laufenberg
Tannhäuser (Wagner) 31 X-17 XID: Constantin Trinks; R: Peter Konwitschny
La bohème (Puccini) 2 XI-1 VIID: Julian Kovatchev; R: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 6 XI-1 XIID: Pier Giorgio Morandi; R: Nikolaus Lehnhoff
Tristan und Isolde (Wagner) 16 XI-14 XIID: Asher Fisch; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-20 XIID: Constantin Trinks; R: Katharina Thalbach
Madama Butterfly (Puccini) 16 XII-2 ID: Pier Giorgio Morandi; R: Annette Jahns
Die lustige Witwe (Lehár) 21 XII-16 ID: Alexander Joel; R: Jérôme Savary
La traviata (Verdi) 4-21 ID: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 I-4 VIID: Josep Caballé-Domenech / Matteo Beltrami; R: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 19 I-29 VID: Christian Thielemann; R: Barbara Frey
Svanda Dudák (Weinberger) 24 I-2 IID: Constantin Trinks; R: Axel Koehler
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 II-2 IVD: Mikhail Agrest; R: Christine Mielitz
Guntram (concert) (Strauss) 23 II-2 IIID: Omer Meir Wellber
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 II-14 IIID: Julia Jones; R: Michael Schulz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 III-18 IVD: Omer Meir Wellber; R: Marco Arturo Marelli
Salome (Strauss) 21-27 IIID: Cornelius Meister; R: Peter Mussbach
Così fan tutte (Mozart) 22 III-12 VID: Omer Meir Wellber; R: Andreas Kriegenburg
L'impresario delle Canarie (Martini,G) 6 IV-1 VID: Felice Venanzoni; R: Axel Koehler
Alcina (Handel) 28 IV-7 VID: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 V-6 VID: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Jakub Flugelbunt (Srnka) 4-14 VD: Tomáš Hanus; R: Heike Maria Jenor
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 23 V-3 VID: Johannes Wulff-Woesten; R: Valentina Simeonova
Simon Boccanegra (Verdi) 30 V-15 VID: Christian Thielemann / Paolo Arrivabeni; R: Jan Philipp Gloger
Turandot (Puccini) 16 VI-6 VIID: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Karl May (Tsangaris) 20 VI-5 VIID: Erik Nielsen; R: Manfred Weiß
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Don Giovanni (Mozart) 20 IX-21 VID: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Arche Noah (Britten) 21 IX-6 XD: Karoline Philippi; R: Volker Böhm
La traviata (Verdi) 8 X-8 XIID: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Peter Grimes (Britten) 26 X-1 XID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 27 XI-25 VID: Ville Enckelmann / Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-23 XIID: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Zauberflöte (Mozart) 13 XII-12 VID: Axel Kober / Wen-Pin Chien; R: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-24 ID: Wen-Pin Chien; R: András Fricsay
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 14 II-31 VD: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Tosca (Puccini) 8 III-27 VD: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Der Ring an einem Abend (Wagner) 26 III-9 IVD: Axel Kober
Norma (Bellini) 10-21 IVD: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Die Walküre (Wagner) 19 IV-4 VD: Lukas Beikircher; R: Kurt Horres
Pagliacci (Leoncavallo) 25 IV-17 VD: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 IV-17 VD: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 V-19 VID: Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Lohengrin (Wagner) 24 V-15 VID: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Gegen die Wand (Vollmer) 20-29 VID: Wen-Pin Chien; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 3-6 VIID: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Elektra (Strauss) 11-15 IXD: Axel Kober; R: Christof Nel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 14-29 IXD: Ville Enckelmann / Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Luisa Miller (Verdi) 28 IX-2 XID: Giordano Bellincampi; R: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 1 X-20 XIID: Wen-Pin Chien; R: Carlos Wagner
Tosca (Puccini) 20 X-28 XIID: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Billy Budd (Britten) 8-21 XID: Peter Hirsch; R: Immo Karaman
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 XI-19 IID: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
The Turn of the Screw (Britten) 22 XI-8 XIID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Peter Grimes (Britten) 24-29 XID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 7 XII-26 IVD: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10 XII-18 VD: Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
Don Giovanni (Mozart) 5-31 ID: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Lohengrin (Wagner) 18 I-16 IID: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 II-2 VIID: Christoph Altstaedt; R: Michael Hampe
La traviata (Verdi) 22 II-4 VIID: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Der Rosenkavalier (Strauss) 1-16 IIID: Axel Kober; R: Otto Schenk
Der Ring an einem Abend (Wagner) 29 IIID: Axel Kober
Werther (Massenet) 25 IV-5 VIID: Christoph Altstaedt; R: Joan Anton Rechi
Norma (Bellini) 2 V-8 VID: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Death in Venice (Britten) 14-29 VID: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 27 VI-6 VIID: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 5 X-29 IIID: Carlos Domínguez-Nieto; R: Tobias Rott
Der Bettelstudent (Millöcker) 7 XII-27 IID: Carlos Domínguez-Nieto; R: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 15 II-4 VD: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Rigoletto (Verdi) 10 V-13 VID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Don Carlos (Verdi) 21 IXD: Manlio Benzi; R: Stefano Poda
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 IX-1 IID: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10 X-8 IID: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Die Schatzinsel (Schwemmer) 16 XD: Johannes Pell; R: Eva-Maria Abelein
Der Ring an einem Abend (Wagner) 22 X-1 XID: Samuel Bächli; R: Christian Georg Fuchs
Anatevka (Bock) 2 XI-9 IIID: Francesco Bottigliero; R: Michael Heinicke
Evita (Lloyd Webber) 9 XI-17 IIID: Francesco Bottigliero; R: Nicole Claudia Weber
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 20 XID: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 XI-28 XIID: Francesco Bottigliero; R: Lutz Schwarz
Carmen (Bizet) 30 XI-19 ID: Joel Revzen / Johannes Pell; R: Bernard Uzan
La cenerentola (Rossini) 21 XII-7 IID: Samuel Bächli; R: Lynne Hockney
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 II-20 VID: Peter Feranec; R: Hermann Schneider
Joseph Süß (Glanert) 22 III-21 VID: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Boris Godunow (Musorgsky) 13 IV-18 VD: Samuel Bächli / Francesco Bottigliero; R: Hank Irwin Kittel
Rufen Sie Herrn Plim! (Spoliansky) 8 V-12 VID: Ralph Neubert; R: Hank Irwin Kittel
Otello (Verdi) 24 V-22 VID: Tyrone Paterson; R: Guy Montavon
Essen, Aalto Theater  / 
Macbeth (Verdi) 19 X-4 XIID: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; R: David Hermann
Tristan und Isolde (Wagner) 10-23 XID: Peter Schneider.cond; R: Barrie Kosky
Werther (Massenet) 30 XI-5 IVD: Sébastien Rouland, Yannis Pouspourikas; R: Carlos Wagner
La bohème (Puccini) 6-29 XIID: Yannis Pouspourikas; R: Silviu Purcarete
Die Zauberflöte (Mozart) 8-27 XIID: Yannis Pouspourikas; R: Ezio Toffolutti
Fidelio (Beethoven) 26 XII-17 ID: Stefan Klingele; R: Dietrich W Hilsdorf
La traviata (Verdi) 5-31 ID: Giacomo Sagripanti; R: Josef Ernst Köpplinger
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 I-8 IID: Matteo Beltrami; R: Andreas Baesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 I-21 IID: Tomáš Netopil; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 I-20 IIID: Srboljub Dinic; R: Michael Sturminger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13-23 IID: Wolfram-Maria Märtig; R: Michael Sturminger
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 II-23 IIID: Yannis Pouspourikas; R: Johannes Schaaf
La straniera (Bellini) 2 III-13 IVD: Josep Caballé-Domenech; R: Christof Loy
Ariodante (Handel) 19 IV-18 VID: Matthew Halls; R: Jim Lucassen
Jenůfa (Janáček) 24 V-19 VID: Tomáš Netopil; R: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 30 V-5 VIID: Yannis Pouspourikas; R: Dietrich W Hilsdorf
Don Giovanni (Mozart) 15-28 VID: Tomáš Netopil; R: Stefan Herheim
Madama Butterfly (Puccini) 27 VI-6 VIID: Antony Hermus; R: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Sigurd der Drachentöter (Pape) 15 IX-11 XID: Peter Geilich; R: Markus Hertel
Madama Butterfly (Puccini) 28 IX-7 IID: Peter Sommerer; R: Matthias Schönfeldt
Don Quichotte (Massenet) 26 X-19 XIID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Ein Sommernachtstraum (Britten) 22 II-29 VD: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 IV-10 VIID: Mark Rohde; R: Peter Grisebach
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 VI-8 VIID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 1 IX-11 XD: Giuliano Carella; R: Jens Daniel Herzog
Rusalka (Dvořák,A) 12 IX-28 VID: Sebastian Weigle / Johannes Debus; R: Jim Lucassen
Idomeneo re di Creta (Mozart) 20 IX-6 XD: Roland Böer; R: Jan Philipp Gloger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5 X-4 ID: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; R: Brigitte Fassbaender
Die Zauberflöte (Mozart) 12 X-29 XIID: Sebastian Zierer / Hartmut Keil / Sebastian Weigle / Karsten Januschke; R: Alfred Kirchner
Tannhäuser (Wagner) 19 X-9 XID: Constantin Trinks; R: Vera Nemirova
Ezio (Gluck) 10 XI-7 XIID: Christian Curnyn; R: Vincent Boussard
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 16 XI-15 XIID: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 16 XI-15 XIID: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Oedipe (Enescu) 8 XII-5 ID: Alexander Liebreich; R: Hans Neuenfels
Tosca (Puccini) 11 XII-26 ID: Leo Hussain / Mark Shanahan; R: Andreas Kriegenburg
The Tempest (Adès) 11 I-7 IID: Sian Edwards; R: Keith Warner
Werther (Massenet) 15 I-8 IID: Maurizio Barbacini; R: Willy Decker
Die Gespenstersonate (Reimann) 29 I-8 IID: Karsten Januschke; R: Walter Sutcliffe
Falstaff (Verdi) 9 II-30 VD: Bertrand de Billy / Carlo Franci; R: Keith Warner
Orlando furioso (Vivaldi) 12 II-14 IIID: Felice Venanzoni; R: David Bösch
Edgar (concert) (Puccini) 18 IID: Marc Soustrot
Daphne (Strauss) 28 II-22 IIID: Stefan Blunier; R: Claus Guth
Così fan tutte (Mozart) 7 III-10 VID: Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
La gazza ladra (Rossini) 30 III-4 VD: Henrik Nanasi; R: David Alden
La fanciulla del West (Puccini) 5 IV-18 VD: Pier Giorgio Morandi; R: Christof Loy
Tristan und Isolde (Wagner) 18 IV-10 VD: Constantinos Carydis; R: Christof Nel
Don Giovanni (Mozart) 11 V-27 VID: Sebastian Weigle / Karsten Januschke / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
Orpheus (Telemann) 25 V-8 VID: Titus Engel; R: Florentine Klepper
Tiefland (d'Albert) 31 V-14 VID: Sebastian Weigle; R: Anselm Weber
Die Liebe der Danae (concert) (Strauss) 15-19 VID: Sebastian Weigle
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 22 VI-12 VIID: Paul Daniel; R: Eva-Maria Höckmayr
Der goldene Drache (Eötvös) 29 VI-11 VIID: Péter Eötvös / Hartmut Keil; R: Elisabeth Stöppler
Die Ausflüge des Herrn Broucek (Janáček) 5-13 VIID: Johannes Debus; R: Axel Weidauer
Freiberg, Theater Freiberg  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 27 IX-24 XID: Raoul Grüneis; R: Arila Siegert
My Fair Lady (Loewe) 6 X-31 XIID: Jürgen Pöckel; R: Hans Ellerfeld
Tannhäuser (Wagner) 15-27 XD: Jan Michael Horstmann; R: Ralf-Peter Schulze
Gräfin Mariza (Kálmán) 2 XI-28 ID: Raoul Grüneis; R: Manfred Straube
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 XII-28 IID: Raoul Grüneis; R: Ralf-Peter Schulze
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 III-27 IVD: Raoul Grüneis; R: Sebastian Ritschel
Don Pasquale (Donizetti) 10-13 V
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 7-21 VID: Raoul Grüneis; R: Manfred Straube
Im weißen Rößl (Benatzky) 23-26 VIII
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 X-7 IID: Gerhard Markson; R: Frank Hilbrich
Nabucco (Verdi) 10 X-12 ID: Johannes Knapp / Fabrice Bollon; R: Michael Sturm
I vespri siciliani (Verdi) 2 XI-16 IID: Fabrice Bollon; R: Michael Sturm
Oscar und die Dame in Rosa (Bollon) 5 I-21 IIID: David Parry; R: Clemens Bechtel
Tannhäuser (Wagner) 22 II-23 IIID: Fabrice Bollon; R: Eva-Maria Höckmayr
Gegen die Wand (Vollmer) 29 III-12 VIID: Bernhard Epstein; R: Michael Sturm
Der Mantel (Puccini) 26 IV-19 VID: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 26 IV-19 VID: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Das geopferte Leben (Parra) 27-31 VD: Peter Tilling; R: Vera Nemirova
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Cabaret (Kander) 15 IX-2 VD: Wolfgang Wilger; R: Sandra Wissmann
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 IX-25 XIID: Valtteri Rauhalammi; R: David Hermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 X-29 XID: Rasmus Baumann; R: Philipp Harnoncourt
Don Quichotte (Massenet) 7 XII-15 IID: Valtteri Rauhalammi; R: Elisabeth Stöppler
La bohème (Puccini) 11-18 ID: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Stadt der 1000 Feuer (Augst) 21-28 IIR: Oliver Augst, John Birke
Jenůfa (Janáček) 22 III-14 VID: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Das Land des Lächelns (concert) (Lehár) 30 III-15 VID: Bernhard Stengel
Albert Herring (Britten) 4 V-5 VIID: Valtteri Rauhalammi; R: Thomas Weber-Schallauer
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 VID: Rasmus Baumann; R: Dietrich Hilsdorf
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 XD: Takahiro Nagasaki / Miao Liu; R: Cornelia Poppe
Carmen (Bizet) 23 X-15 XID: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 XD: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Du bist ich (Simons) 8 XI-29 XIID: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Messa da Requiem (Verdi) 13-14 XID: Laurent Wagner
Babytalk (Zaufke) 30 XI-17 IVD: Thomas Wicklein / Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
La bohème (Puccini) 7 XII-30 IIID: Laurent Wagner; R: Anthony Pilavachi
Werther (Massenet) 25 ID: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 19 II-14 IIID: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Peter Grimes (Britten) 21 III-9 VD: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Die lustige Witwe (Lehár) 25 III-6 VIID: Thomas Wicklein; R: Roland Schwab
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 28 III-27 VID: Peter Aderhold; R: Kay Kuntze
Ball im Savoy (Abraham) 15 VID: Tobias Engeli; R: Wolfgang Dosch
Nuit des hommes (Nørgård) 28 VI-19 VIID: Thomas Wicklein; R: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 IX-16 IID: Florian Ziemen; R: Helmut Polixa
Die oberen Zehntausend (Kerker) 30 XI-30 VD: Florian Ziemen; R: Roman Hovenbitzer
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18 I-27 IVD: Michael Hofstetter; R: Nigel Lowery
Cabaret (Kander) 8 II-4 VIID: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; R: Cathérine Miville
Mirandolina (Martinů) 30 III-6 VIID: Michael Hofstetter; R: Andriy Zholdak
Die Eroberung von Granada (Arrieta) 24 V-11 VIID: Jan Hoffmann; R: Cathérine Miville
Requiem (Mozart) 20-22 VID: Michael Hofstetter; R: Christof Nel
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
My Fair Lady (Loewe) 1 IX-3 IVD: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Anatevka (Bock) 11 X-18 IVD: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 X-9 VID: Ulrich Kern; R: Rebekka Stanzel
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 22 XI-21 ID: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
Tannhäuser (Binder) 23 XI-15 VID: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 XII-13 VIID: Andrea Sanguineti; R: Sebastian Ritschel
Salon Pitzelberger (Offenbach) 13 II-8 VID: Manuel Pujol; R: Rita Schaller
Jenůfa (Janáček) 2 V-1 VID: Andrea Sanguineti; R: Klaus Arauner
Sweeney Todd (Sondheim) 10-29 VID: Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 3-19 VIID: Steffan Claußner; R: Sebastian Ritschel
Hagen, Theater Hagen  / 
Carmen (Bizet) 13 IX-3 XID: Florian Ludwig; R: Anthony Pilavachi
Das Feuerwerk (Burkhard) 28 IX-28 IID: Steffen Müller-Gabriel; R: Nicola Glück
Don Pasquale (Donizetti) 16 XI-2 IIID: David Marlow; R: Annette Wolf
Lola rennt (Vollmer) 8 III-3 VIID: David Marlow; R: Norbert Hilchenbach
Don Quichotte (Massenet) 26 IV-22 VID: Florian Ludwig; R: Gregor Horres
Otello (Verdi) 7 VI-2 VIID: Florian Ludwig; R: Annette Wolf
Halle, Oper Halle  / 
Martha (Flotow) 15 IX-5 XD: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 IX-27 XD: Ingo Martin Stadtmüller; R: Fred Bernd
Sky Disc (Humet) 2 X-24 XID: Andreas Henning; R: G H Seebach
Nabucco (Verdi) 9 X-5 IVD: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Macbeth (Verdi) 11 XD: Andreas Henning; R: Axel Koehler
Almira (Handel) 17 XI-12 IVD: Andreas Spering; R: Axel Koehler
My Fair Lady (Loewe) 22 XI-2 IIID: Ingo Martin Stadtmüller / Kay Stromberg; R: Karl Absenger
Schahrazade (Sekles) 30 XI-29 VID: Josep Caballé Domenech; R: Axel Koehler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 XIID: Robbert van Steijn; R: Matthias Hüstebeck
Die Zauberflöte (Mozart) 25 I-3 VD: Andreas Henning; R: Axel Koehler
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 31 I-11 IVD: Katrin Wittrisch / Tino Fiebig; R: Heike Hanefeld
Das Rheingold (Wagner) 14 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Die Walküre (Wagner) 16 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 21 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Götterdämmerung (Wagner) 23 IID: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9 V-20 VID: Robbert van Steijn / Christian Schuller; R: Christian Schuller
Der Vampyr (Marschner) 3-12 VIID: Josep Caballé Domenech; R: Wolf Widder
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Die Italienerin in Algier (Rossini) 30 X-28 IID: Fabian Dobler; R: Andreas Franz
Der scharlachrote Buchstabe (Kroll) 9 IV-8 VID: Fabian Dobler; R: Michael Bogdanov
Hamburg, Opernloft  / 
Tolomeo (Handel) 9 VIII-17 ID: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 10 VIII-11 IVD: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
La traviata (Verdi) 23 VIII-25 IVD: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Tosca (Puccini) 30 VIII-12 IV
Tristan und Isolde (Wagner) 30 VIII-5 IVD: Markus Bruker; R: Sebastian Ritschel
Manon (Massenet) 21 IX
Carmen (Bizet) 30 XII-24 IV
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 I-29 III
Der Freischütz (Weber) 13 II-27 III
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 28 II-3 IV
Così fan tutte (Mozart) 23 IV
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Der Meister und Margarita (Höller) 14 IX-4 XD: Marcus Bosch; R: Jochen Biganzoli
La traviata (Verdi) 20 IX-10 IVD: Alexander Joel; R: Johannes Erath
Otello (Verdi) 29 IX-5 XD: Henrik Nanasi; R: August Everding
La battaglia di Legnano (Verdi) 20 X-20 XID: Simone Young; R: David Alden
I due Foscari (Verdi) 27 X-21 XID: Simone Young; R: David Alden
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10-28 XID: Simone Young; R: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 XID: Axel Kober; R: Christian Stückl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 XI-25 XIID: Constantin Trinks; R: Achim Freyer
Peter Grimes (Britten) 24 XI-5 XIID: Simone Young; R: Sabine Hartmannshenn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 XI-4 XIID: Nicholas Carter; R: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-21 XIID: Nicholas Carter; R: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-31 XIID: Alexander Soddy; R: Hans Hollmann
Lohengrin (Wagner) 22 XII-12 ID: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Madama Butterfly (Puccini) 3 I-19 IVD: Carlo Montanaro; R: Vincent Boussard
Carmen (Bizet) 19 I-12 IID: Alexander Soddy; R: Jens Daniel Herzog
Rigoletto (Verdi) 21 I-1 VID: Ivan Repušić; R: Andreas Homoki
Manon Lescaut (Puccini) 1-14 IID: Matthias Foremny; R: Philipp Himmelmann
Zwerg Nase (Hogarth) 2-23 IID: Benjamin Gordon; R: Nicola Panzer
Fidelio (Beethoven) 8-22 IID: Jun Märkl; R: Hans Neuenfels
Don Giovanni (Mozart) 11 II-26 VID: Stefan Soltesz; R: Doris Dörrie
Il turco in Italia (Rossini) 20 II-4 IIID: Alfred Eschwé; R: Christof Loy
Das schlaue Füchslein (Janáček) 9 III-5 IVD: Lawrence Foster; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 11 III-25 VID: Nicholas Carter; R: Marco Arturo Marelli
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 26 III-3 IVD: Pietro Rizzo
La bohème (Puccini) 2-12 IVD: Matthias Foremny; R: Guy Joosten
Salome (Strauss) 11-25 IVD: Sebastian Weigle; R: Willy Decker
Fürst Igor (Borodin) 21-30 IVD: Christian Arming; R: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-8 VD: Alfred Eschwé; R: Gilbert Deflo
Lear (Reimann) 4-17 VD: Simone Young; R: Karoline Gruber
Almira (Handel) 25 V-19 VID: Alessandro de Marchi; R: Jetske Mijnssen
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 V-9 VID: Joana Mallwitz; R: Jean-Pierre Ponnelle
Arabella (Strauss) 30 V-13 VID: Stefan Soltesz; R: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 5-24 VID: Lothar Zagrosek; R: Willy Decker
Orontea (Cesti) 5-13 VIID: Nicholas Carter; R: Anja Krietsch
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
L'opera seria (Gassmann) 24 VIII-8 IXD: Mark Rohde; R: Michiel Dijkema
Ein Maskenball (Verdi) 14 IX-13 VID: Mark Rohde; R: Olivier Tambosi
Rigoletto (Verdi) 17 IX-8 XID: Benjamin Reiners; R: Karsten Wiegand
Carmen (Bizet) 29 IX-14 XIID: Anja Bihlmaier; R: Monique Wagemakers
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 X-19 VIID: Karen Kamensek; R: Olivier Tambosi
Street Scene (Weill) 30 X-5 IID: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
La bohème (Puccini) 17 XI-5 ID: Benjamin Reiners; R: Chris Alexander
Kiss me, Kate (Porter) 27 XI-25 ID: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-28 XIID: Anja Bihlmaier; R: Steffen Tiggele(original), Charles Ebert(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 10 I-5 IVD: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Cavalleria rusticana (Mascagni) 10 I-5 IVD: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Così fan tutte (Mozart) 15 I-6 IVD: Siegmund Weinmeister; R: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 24 I-9 IID: Mark Rohde; R: Christof Nel
Die Zauberflöte (Mozart) 15 II-10 IVD: Anja Bihlmaier; R: Elisabeth Stöppler
La traviata (Verdi) 2 III-8 IVD: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Die Schöne und das Tier (Grétry) 13 III-19 VID: Anja Bihlmaier; R: Zuzana Masaryk
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 III-3 VIID: Karen Kamensek; R: Michiel Dijkema
My Fair Lady (Loewe) 24 IV-18 VD: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 14 V-2 VIID: Kaling Khouw; R: Markus Michael Tschubert
Don Giovanni (Mozart) 17 V-25 VIID: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 V-13 VIID: Anja Bihlmaier; R: Ingo Kerkhof
Castor et Pollux (Rameau) 28 VI-22 VIID: Howard Arman; R: Alexander Charim
Madama Butterfly (Puccini) 6-23 VIID: Mark Rohde; R: Peter Brenner
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Tosca (Puccini) 14 IX-16 IID: Yordan Kamdzhalov / Dietger Holm / Gad Kadosh; R: Andrea Schwalbach
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 IX-13 XD: Róbert Farkas; R: Nadja Loschky
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 X-25 ID: Gad Kadosh; R: Antoine Uitdehaag
Iphigenie auf Tauris (Traetta) 15 XII-13 IID: Wolfgang Katschner; R: Rudolf Frey
Un ballo in maschera (Verdi) 23 I-13 VIID: Dietger Holm / Gad Kadosh; R: Yona Kim
Rumor (Jost) 21 III-18 VD: Yordan Kamdzhalov; R: Lorenzo Fioroni
Così fan tutte (Mozart) 10 V-2 VIID: Yordan Kamdzhalov; R: Nadja Loschky
Akhnaten (Glass) 6 VI-6 VIID: Dietger Holm / Róbert Farkas; R: Nanine Linning
My Fair Lady (Loewe) 5 VII-1 VIIID: Dietger Holm; R: Andrea Schwalbach
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 6 X-10 XID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Hello, Dolly! (Herman) 19 XI-6 IID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Otello (Verdi) 3 IV-12 VIID: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Weiße Rose (concert) (Zimmermann,U) 5 XD: Dominik Beykirch
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Falstaff (Verdi) 21 IX-14 IIID: Werner Seitzer; R: Ansgar Weigner
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1 X-31 XIID: Achim Falkenhausen; R: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 3 X-29 ID: Werner Seitzer; R: Karsten Barthold
Noah und die Flut (Britten) 19 X-23 XID: Achim Falkenhausen; R: Sascha Mink
Peter Grimes (Britten) 9 XI-19 IVD: Leif Klinkhardt; R: Frank Van Laecke
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 25-26 ID: Werner Seitzer
La cage aux folles (Herman) 15 II-20 VIID: Leif Klinkhardt; R: Katja Buhl
Der Zarewitsch (Lehár) 22 III-11 VIID: Daniel Stratievsky; R: Klaus-Dieter Köhler
Fidelio (Beethoven) 17 V-13 VIID: Werner Seitzer; R: Guillermo Amaya
Hof, Theater Hof  / 
Aida (Verdi) 20 IX-25 XIID: Arn Goerke; R: Klaus Kusenberg
La cage aux folles (Herman) 25 X-16 IIID: Ivo Hentschel; R: Reinhardt Friese
Frau Luna (Lincke) 20 XII-25 VD: Roland Vieweg; R: Karsten Jesgarz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 14 III-16 VIID: Ivo Hentschel; R: Peter Kupke
Fräulein Julie (Bibalo) 27 IV-21 VID: Roland Vieweg; R: Uwe Drechsel
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 VI-19 VIID: Arn Goerke; R: François De Carpentries
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Regina (Lortzing) 21 IX-27 XIID: Uwe Sandner; R: Hansgünther Heyme
Aida (John,E) 29 IX-19 IVD: Markus Bieringer; R: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 X-25 VD: Rodrigo Tomillo; R: Reto Lang
Da kommt noch wer (Vaage) 2 XI-25 ID: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Ein Mond aus kochender Milch (Kerger) 2 XI-25 ID: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Viva la Mamma (Donizetti) 21 XII-13 VID: Rodrigo Tomillo; R: Anatol Preissler
Iphigenia in Aulis (Gluck) 22 II-3 VD: Markus Bieringer; R: Benjamin Schad
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 6 IV-4 VIID: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Manon Lescaut (Puccini) 17 V-10 VIID: Uwe Sandner; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 14 VI-13 VIID: Markus Bieringer; R: Cusch Jung
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
Peter Grimes (Britten) 15 IX-30 XID: Justin Brown; R: Christopher Alden
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 21 IX-17 ID: Johannes Willig; R: Pavel Fieber
Die Regimentstochter (Donizetti) 3 X-27 XID: Justus Thorau; R: Aurelia Eggers
Ein Maskenball (Verdi) 12 X-27 VID: Johannes Willig / Christoph Gedschold; R: Aron Stiehl
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 X-10 ID: Christoph Gedschold; R: Achim Thorwald
Rigoletto (Verdi) 3 XI-9 IIID: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-28 XIID: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-5 VIID: Justin Brown; R: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 12 I-28 VID: Christoph Gedschold; R: Ulrich Peters
Doctor Atomic (Adams) 25 I-25 VD: Johannes Willig; R: Yuval Sharon
Tannhäuser (Wagner) 9 II-20 IVD: Justin Brown; R: Aron Stiehl
Riccardo Primo (Handel) 21-27 IID: Michael Hofstetter; R: Benjamin Lazar
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 23 II-23 IVD: Christoph Gedschold; R: Annette Weber
Rinaldo (Handel) 1 IIID: Wolfgang Katschner
Die Passagierin (Weinberg) 21 III-16 VD: Christoph Gedschold; R: Holger Müller-Brandes
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 27 IV-12 VIID: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 14 VI-22 VIID: Christoph Gedschold; R: Tobias Heyder
Die Nachtigall (Stravinsky) 14 VI-22 VIID: Christoph Gedschold; R: Tim Plegge
Boris Godunow (Musorgsky) 19-26 VIID: Justin Brown; R: David Hermann
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Tosca (Puccini) 21 IX-19 IVD: Yoel Gamzou / Patrik Ringborg; R: Adriana Altaras
La bohème (Puccini) 27 IX-31 ID: Alexander Hannemann / Thomas Rimes; R: Philipp Kochheim
The Turn of the Screw (Britten) 4-27 XD: Alexander Hannemann; R: Paul Esterházy
Samson und Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12 X-17 XID: Yoel Gamzou
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 XI-11 VIID: Patrik Ringborg / Yoel Gamzou / Alexander Hannemann; R: Volker Schmalöer
Saul (Handel) 14 XII-27 IIID: Jörg Halubek; R: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 XII-4 ID: Patrik Ringborg; R: Elmar Gehlen
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 II-13 VIID: Marco Zeiser Celesti; R: Patrick Schlösser
Die Zauberflöte (Mozart) 7 II-4 VD: Alexander Hannemann / Xin Tan; R: Katharina Thoma
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 III-5 VID: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
La Voix humaine (Poulenc) 1 III-5 VID: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 24 V-28 VID: Patrik Ringborg; R: Michael Schulz
Rigoletto (Verdi) 5-12 VIID: Yoel Gamzou; R: Sonja Trebes
Der Diktator (Krenek) 11-24 VIID: Alexander Hannemann; R: Lisa Marie Küssner
Genevieve de Brabant (Satie) 11 VIID: Alexander Hannemann; R: Lisa Marie Küssner
Kiel, Theater Kiel  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 IX-29 XIID: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite
La traviata (Verdi) 14 IX-27 XIID: Leo Siberski; R: Uwe Schwarz
Jenůfa (Janáček) 28 IX-3 VD: Leo Siberski; R: Arila Siegert
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 XI-15 VD: Michael Nündel / Moritz Caffier; R: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 14 XII-18 VD: Leo Siberski; R: Matthias von Stegmann
Die Zauberflöte (Mozart) 21 XII-26 ID: Michael Nündel; R: Daniel Karasek
Tristan und Isolde (Wagner) 25 I-13 VID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 15 III-29 VID: Leo Siberski; R: Adriana Altaras
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 V-28 VID: Georg Fritzsch; R: Roman Hovenbitzer
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 29 V-17 VID: Leo Siberski
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
Der Freischütz (Weber) 21 IX-20 IID: Enrico Delamboye; R: Philipp Kochheim
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 XI-27 VID: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Die Zauberflöte (Mozart) 5-29 XIID: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper(original), Inga Schulte(revival)
Die verkaufte Braut (Smetana) 18 I-26 VD: Joseph Bousso; R: Thomas Münstermann
Abu Hassan (Weber) 8 III-10 VD: Karsten Huschke; R: Doris Schumacher
Salome (Strauss) 22 III-29 VID: Enrico Delamboye; R: Markus Dietze
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 V-6 VIID: Leslie Suganandarajah; R: Beate Baron
Köln, Oper Köln  / 
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 14 IX-26 XID: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Tosca (Puccini) 15-28 IXD: Markus Stenz; R: Thilo Reinhardt
Wozzeck (Berg) 29 IX-12 XD: Markus Stenz; R: Ingo Kerkhof
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 X-3 XID: Marc Piollet; R: Dietrich W Hilsdorf
Alcina (Handel) 26 X-31 XID: Konrad Junghänel; R: Ingo Kerkhof
Rigoletto (Verdi) 24 XI-1 XIID: Gerrit Prießnitz; R: Katharina Thalbach
Musik (Langemann) 7-22 XIID: Walter Kobéra; R: Helene Hegemann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 XIID: Markus Stenz; R: Jürgen Rose
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 29 XII-4 ID: Gerrit Prießnitz
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17-31 ID: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
La forza del destino (Verdi) 18-26 ID: Will Humburg; R: Olivier Py
L'Artaserse (concert) (Vinci) 9 IIID: Diego Fasolis
Schneewittchen (Lange) 13-27 IIID: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 16-23 IIID: Claude Schnitzler; R: Tilman Knabe
Jakob Lenz (Rihm) 22 III-13 IVD: Alejo Perez; R: Beatrice Lachaussée
Winterreise (Schubert) 4 IV
Der Freischütz (Weber) 12-27 IVD: Markus Stenz; R: Viesturs Kairišs
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 26 IV-11 VID: Rainer Mühlbach; R: Pia Maria Gehle
Tamerlano (concert) (Handel) 4 VD: Maxim Emelyanichev
Otello (Verdi) 18 V-1 VID: Will Humburg; R: Johannes Schaaf
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 VI-6 VIID: Andreas Schüller; R: Bernd Mottl
Les Enfants Terribles (Glass) 25 VID: Rainer Mühlbach; R: Anna Horn
Madama Butterfly (Puccini) 4-14 IX
Così fan tutte (Mozart) 28 IX-12 X
Leucippo (Hasse) 2-11 X
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 17-19 X
Solaris (Glanert) 2-16 XI
Die Zauberflöte (Mozart) 6-26 XII
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 7-13 XII
Die lustige Witwe (concert) (Lehár) 31 XII-4 I
Der Freischütz (Weber) 27 II-8 III
The Turn of the Screw (Britten) 22 III-5 IV
Ich wandte mich (Zimmermann,B) 27 III-6 IV
Il prigioniero (Dallapiccola) 27 III-6 IV
Arabella (Strauss) 25 IV-10 V
La clemenza di Tito (Mozart) 9-24 V
Carmen (Bizet) 23 V-3 VI
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 30 V-16 VI
Otello (Verdi) 14-27 VI
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 X-29 XIID: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 13 X-11 IIID: Alexander Steinitz; R: Andreas Baesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 XI-18 ID: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Manon (Massenet) 1 III-3 VIID: Mihkel Kütson; R: François De Carpentries
Don Giovanni (Mozart) 10 V-5 VIID: Alexander Steinitz; R: Kobie van Rensburg
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Das Rheingold (Wagner) 22 IX-10 XID: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Das Liebesverbot (Wagner) 29 IX-28 VD: Matthias Foremny / Jeremy Carnall; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 X-20 IID: Roland Seiffarth; R: Franziska Severin
Die Zauberflöte (Mozart) 6 X-15 IIID: Jeremy Carnall; R: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 10 X-21 IIID: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Nabucco (Verdi) 18 X-22 IIID: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 19 X-3 VD: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Dornröschen (Humperdinck) 26 X-28 IID: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 29 X-16 VD: Margherita Colombo; R: Gundula Nowack
Frau Luna (Lincke) 31 X-31 XIID: Stefan Diederich / Christoph-Johannes Eichhorn; R: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 2 XI-29 VD: NN; R: Andreas Homoki
Der Wildschütz (Lortzing) 9 XI-2 IID: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 14 XI-18 ID: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 XI-4 IVD: Roland Seiffarth; R: Volker Vogel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-27 XIID: Ulf Schirmer; R: Birgit Eckenweber
Die Walküre (Wagner) 7 XII-11 ID: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Pinocchio (Valtinoni) 11 XII-8 VR: Gundula Nowack
La bohème (Puccini) 20 XII-1 ID: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Elektra (Strauss) 12 I-31 VD: Ulf Schirmer; R: Peter Konwitschny
Der Ring für Kinder (Wagner) 8 II-22 VID: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 8 II-11 VD: Anthony Bramall; R: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 II-8 VID: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner(original), Gundula Nowack(revival)
My Fair Lady (Loewe) 19 II-17 VID: Stefan Diederich / Frank-Michael Erben; R: Karl Zugowski
Manon Lescaut (Puccini) 22 II-10 VD: Anthony Bramall; R: Giancarlo Del Monaco
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 27 II-29 VD: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Requiem (Mozart) 8 III-22 VID: Jeremy Carnall
Die lustige Witwe (Lehár) 22 III-13 VIID: Stefan Diederich / Georg Fritzsch; R: Volker Vogel
Parsifal (Wagner) 30 III-18 IVD: Ulf Schirmer / Anthony Bramall; R: Roland Aeschlimann
The Rake's Progress (Stravinsky) 6 IV-18 VD: Anthony Bramall; R: Damiano Michieletto
Die Feen (Wagner) 20 IV-27 VID: Matthias Foremny; R: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 10 V-8 VIID: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Der Waffenschmied (Lortzing) 24 V-15 VID: Stefan Diederich; R: Stefan Petraschewsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14-28 VID: Ulf Schirmer; R: Balázs Kovalik
Messa da Requiem (Verdi) 29 VID: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 14 IXD: Margherita Colombo; R: Gundula Nowack
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 IX-28 XIID: NN; R: Volker Vogel
Nabucco (Verdi) 21 IX-5 IVD: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 27 IX-22 IID: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 3 X-23 XID: Ulf Schirmer; R: Balázs Kovalik
Tosca (Puccini) 4 X-3 VD: Anthony Bramall / Matthias Foremny; R: Michiel Dijkema
Faust (Gounod) 11 X-4 VID: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 12 X-19 IVD: Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; R: Ralf Nürnberger
Im weißen Rößl (Benatzky) 25 X-5 IVD: NN; R: Volker Vogel
Der Ring für Kinder (Wagner) 31 X-13 IIID: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 1 XI-10 VD: Anthony Bramall; R: Lindy Hume
My Fair Lady (Loewe) 7 XI-10 VIID: NN; R: Karl Zugowski
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 8 XI-1 IID: Johannes Pell; R: Jasmin Solfaghari
The Rake's Progress (Stravinsky) 14 XI-8 VD: Anthony Bramall / Jeremy Carnall; R: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 22 XI-31 ID: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
La traviata (Verdi) 5 XII-4 IVD: Jeremy Carnall; R: Andreas Homoki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-17 XIID: Ulf Schirmer; R: Birgit Eckenweber
La bohème (Puccini) 19 XII-27 IID: Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; R: Peter Konwitschny
Das Rheingold (Wagner) 11 I-28 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 18 I-29 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Manon Lescaut (Puccini) 24 I-24 IVD: Anthony Bramall; R: Giancarlo Del Monaco
Das Liebesverbot (Wagner) 28 II-23 VD: Jeremy Carnall; R: Aron Stiehl
Madama Butterfly (Puccini) 14 III-23 VID: Anthony Bramall; R: Aron Stiehl
Parsifal (Wagner) 3 IV-22 VD: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
Siegfried (Wagner) 12 IV-30 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 IV-8 VIID: Stefan Diederich; R: Franziska Severin
The Canterville Ghost (Getty) 9 V-26 VID: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Pagliacci (Leoncavallo) 9 V-26 VID: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Zar und Zimmermann (Lortzing) 29 V-3 VIID: Stefan Diederich; R: Dominik Wilgenbus
Tannhäuser (Wagner) 31 V-7 VID: Matthias Foremny
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 VI-12 VIID: NN; R: Günter Lohse
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Serse (Handel) 21 IXD: Wolfgang Katschner; R: André Bücker
La clemenza di Tito (concert) (Gluck) 3 XID: Werner Ehrhardt
La Dirindina (Scarlatti,D) 25-26 IVD: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
La serva padrona (Pergolesi) 25-26 IVD: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 24 VR: Jakop Ahlbom
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Der Mann von La Mancha (Leigh) 23 VIII-19 IVD: Ludwig Pflanz; R: Pascale-Sabine Chevroton
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13 IX-21 XID: Andreas Wolf; R: Rosetta Cucchi
Siegfried für Kinder (Wagner) 22 IX-25 IID: Carl Augustin; R: Sascha Mink
Tristan und Isolde (Wagner) 6 X-11 VD: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Thaïs (Massenet) 18 X-9 IID: Andreas Wolf; R: Marc Adam
Don Carlos (Verdi) 8 XI-22 IIID: Ryusuke Numajiri; R: Sandra Leupold
Rigoletto für Jugendliche (Verdi) 9 XI-18 IID: Carl Augustin; R: Sascha Mink
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 XII-6 IID: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 XII-5 ID: Ludwig Pflanz; R: Herbert Adler
Der Wildschütz (Lortzing) 17 I-22 VID: Andreas Wolf; R: Anthony Pilavachi
Armide (Gluck) 28 II-26 VID: Christoph Spering; R: Michael Wallner
My Fair Lady (Loewe) 7 III-27 VID: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Madama Butterfly (Puccini) 21 III-13 VID: Ryusuke Numajiri; R: Jürgen Pöckel
Der Zwerg (Zemlinsky) 18 IV-14 VID: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 18 IV-14 VID: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
La cenerentola (Rossini) 30 V-28 VID: Ryusuke Numajiri; R: Cordula Däuper
Venus in Africa (Antheil) 5-19 VID: Andreas Wolf; R: Susanne Frey
The Brothers (Antheil) 5-19 VID: Andreas Wolf; R: Susanne Frey
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 IX-25 XIID: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 3 X-1 IIID: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Werther (Massenet) 12 XII-22 IID: Thomas Dorsch; R: Friedrich von Mansberg
Max und Moritz (Hilsberg) 19 I-25 IID: Deborah Coombe; R: Nilufar K Münzing
Carmina Burana (Orff) 8 III-11 VID: Thomas Dorsch / Joachim Vogelsänger / Henning Voss; R: Hajo Fouquet
Die Zauberflöte (Mozart) 28 VI-6 VIID: Thomas Dorsch; R: Iris Ini Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 IX-12 ID: Michael Balke; R: Karen Stone
Kiss me, Kate (Porter) 20 IX-26 ID: Kimbo Ishii / Martin Wagner; R: Walter Sutcliffe
Don Giovanni (Mozart) 22 IX-20 XD: Pawel Poplawski / Michael Balke; R: Oliver Knopik
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 XD: Hermann Dukek; R: Lucas Simon
Macbeth (Verdi) 2 XI-27 IVD: Kimbo Ishii; R: Volker Lösch
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 16 XI-2 IIID: Michael Balke; R: Therese Schmidt
Die Zauberflöte (Mozart) 30 XI-14 XIID: Michael Balke; R: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-30 XIID: Michael Balke; R: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 18 XII-30 VD: David Levi / Hermann Dukek; R: Leonard Prinsloo
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 I-31 VD: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Christian von Götz
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 II-10 VD: Kimbo Ishii / Michael Balke; R: Olivia Fuchs
Otto (Handel) 15-22 IIID: Stephan Schultz; R: Arila Siegert
Die Geschichte vom Soldaten (Igor Strawinsky) 22 III-25 IVD: Kimbo Ishii / Hermann Dukek; R: Ulrich Schulz
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-23 VD: Pawel Poplawski / Martin Wagner; R: Nico Rabenald
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Mefistofele (Boito) 6 IX-20 IID: Hermann Bäumer; R: Lorenzo Fioroni
Macbeth (Verdi) 19 IX-29 ID: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Rinaldo (Handel) 31 X-3 VD: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10 XI-26 XIID: Florian Csizmadia; R: Johannes Erath
La traviata (Verdi) 11 I-29 VD: Florian Csizmadia; R: Vera Nemirova
Don Giovanni (Mozart) 22 III-25 VD: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Lady in the Dark (Weill) 17-22 VD: Florian Csizmadia; R: Matthias Fontheim
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
The Turn of the Screw (Britten) 20 IX-24 ID: Joseph Trafton; R: Frank Hilbrich
Simon Boccanegra (Verdi) 25 IX-13 ID: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
Madama Butterfly (Puccini) 2 X-15 IID: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Der Freischütz (Weber) 25 X-27 VID: Alois Seidlmeier; R: Armin Holz
My Fair Lady (Loewe) 26 X-11 VIID: Christiaan Crans; R: Helmut Baumann, Jürg Burth
La scala di seta (Rossini) 7 XI-28 VIID: Alois Seidlmeier; R: Lukas Hemleb
Carmina Burana (Orff) 22 XI-6 VID: Dan Ettinger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 XI-6 ID: Alois Seidlmeier; R: Wolfgang Blum
La bohème (Puccini) 24 XI-23 ID: Dan Ettinger / Joseph Trafton; R: Friedrich Meyer-Oertel
Falstaff (Verdi) 14 XII-4 VID: Dan Ettinger; R: Christof Nel
Don Carlos (Verdi) 29 XII-29 VID: Joseph Trafton; R: Jens Daniel Herzog
Der Idiot (Weinberg) 12 I-20 IVD: Thomas Sanderling; R: Regula Gerber
Der Sturm (Purcell) 18 I-21 VIR: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 9 II-2 VIID: Joseph Trafton; R: Joachim Schloemer
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14 II-30 VIID: Dan Ettinger; R: Cordula Däuper
Elektra (Strauss) 14-27 IIID: Dan Ettinger; R: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 28 III-17 VID: Dan Ettinger; R: Renate Ackermann
Stiffelio (Verdi) 29 III-24 VIID: Alois Seidlmeier; R: Regula Gerber
La fanciulla del West (Puccini) 12 IV-6 VIID: Alois Seidlmeier; R: Tilman Knabe
Parsifal (Wagner) 18 IV-19 VID: Alois Seidlmeier; R: Hans Schüler
Der Rosenkavalier (Strauss) 7 V-22 VID: Alois Seidlmeier; R: Oliver Tambosi
Böse Geister (Hölszky) 31 V-29 VIIR: Joachim Schlömer
La traviata (Verdi) 18 VI-21 VIID: Joseph Trafton; R: Achim Freyer
Opera anthology (Mozart) 13 VII
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13+ VIID: Dennis Russell Davies; R: Nicolas Brieger
Carmen (Bizet) 26-31 VIID: Dan Ettinger / Joseph Trafton; R: Gabriele Rech
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
I puritani (Bellini) 15 IX-9 VD: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Der Bettelstudent (Millöcker) 28 IX-6 VIID: Gregor Rot; R: Wolfgang Quetes
Rigoletto (Verdi) 18 X-29 VID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Requiem (Verdi) 26 XD: Leo McFall
Tristan und Isolde (Wagner) 1 XI-9 ID: Philippe Bach; R: Gerd Heinz
Anya 17 (Gorb) 28 XI-8 IID: Leo McFall; R: Mareike Zimmermann
Der Zarewitsch (Lehár) 24 I-7 VID: Gregor Rot; R: Lars Wernecke
Die Zauberflöte (Mozart) 9 II-17 VIID: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 IV-16 VIID: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 20 VI-5 VIID: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Gianni Schicchi (Puccini) 20 VI-5 VIID: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Stiffelio (Verdi) 28 IX-7 IIID: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20 X-28 XIID: Mihkel Kütson; R: Matthias Oldag
My Fair Lady (Loewe) 17 XI-30 IIID: Andreas Fellner; R: Roland Hüve
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 13 I-24 IVD: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 IV-6 VIID: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
München, Bayerische Staatsoper  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 IX-24 VD: Carlo Montanaro; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 22-29 IXD: Louis Langrée; R: Stephan Kimmig
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 IX-11 XD: Ivor Bolton / Dan Ettinger; R: Dieter Dorn
Wozzeck (Berg) 3-9 XD: Lothar Koenigs; R: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 12 X-9 VD: Stefano Ranzani; R: Árpád Schilling
Der Zwerg (Zemlinsky) 20-27 XD: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 20-27 XD: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 28 X-3 XID: Mark Wigglesworth; R: Dieter Dorn
Rusalka (Dvořák,A) 29 X-8 XID: Tomáš Hanus; R: Martin Kušej
Il trovatore (Verdi) 9-20 XID: Paolo Carignani; R: Olivier Py
Die Zauberflöte (Mozart) 14-27 XID: Ivor Bolton; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 21 XI-7 XIID: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
Tosca (Puccini) 6-13 XIID: Kirill Petrenko; R: Luc Bondy
La bohème (Puccini) 15 XII-10 VD: Asher Fisch / Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-29 XIID: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
La forza del destino (Verdi) 22 XII-11 ID: Asher Fisch; R: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 31 XII-25 IVD: Dan Ettinger / Paolo Carignani / Pietro Rizzo; R: Günter Krämer
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4-10 ID: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
La Calisto (Cavalli) 12-21 ID: Ivor Bolton; R: David Alden
Der fliegende Holländer (Wagner) 17-23 ID: Gabriel Feltz; R: Peter Konwitschny
Babylon (Widmann) 25-31 ID: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Turandot (Puccini) 30 I-5 IID: Asher Fisch; R: Carlus Padrissa
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-14 IID: Constantin Trinks; R: Richard Jones
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 IID: Kirill Petrenko; R: Jan Bosse
Il turco in Italia (Rossini) 13-24 IID: Maurizio Benini; R: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 2-18 IIID: Kirill Petrenko / NN; R: Jürgen Rose, Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 4-12 IIID: Riccardo Frizza; R: Jean-Pierre Ponnelle
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 IIID: Keri-Lynn Wilson; R: Wolf Busse
Boris Godunow (Musorgsky) 16-31 IIID: Kirill Petrenko; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 III-2 IVD: Asher Fisch; R: William Friedkin
Carmen (Bizet) 27 III-3 IVD: Carlo Montanaro; R: Lina Wertmüller
Simon Boccanegra (Verdi) 14-24 IVD: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
Parsifal (Wagner) 16-20 IVD: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16-22 VD: Asher Fisch; R: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 V-7 VID: Antonello Allemandi; R: Ferruccio Soleri
Die Soldaten (Zimmermann,B) 25 V-6 VID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Capuleti e Montecchi (Bellini) 11-18 VID: Riccardo Frizza; R: Vincent Boussard
Tosca (Puccini) 20-27 IXD: Asher Fisch; R: Luc Bondy
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 XD: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
La clemenza di Tito (Mozart) 14-23 XD: Oksana Lyniv; R: Jan Bosse
Die Sache Makropulos (Janáček) 19 X-1 XID: Tomáš Hanus; R: Árpád Schilling
Die Soldaten (Zimmermann,B) 31 X-4 XID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 8-14 XID: Stefano Ranzani; R: Árpád Schilling
Manon Lescaut (Puccini) 15 XI-7 XIID: Alain Altinoglu; R: Hans Neuenfels
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 XI-4 ID: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
Le nozze di Figaro (Mozart) 8-17 XIID: Ivor Bolton; R: Dieter Dorn
Carmen (Bizet) 19-26 XIID: Omer Meir Wellber; R: Lina Wertmüller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20-27 XIID: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 XII-15 IVD: Asher Fisch; R: David Bösch
Guillaume Tell (Rossini) 18-25 ID: Dan Ettinger; R: Antú Romero Nunes, Johannes Hofmann
La bohème (Puccini) 23-31 ID: Dan Ettinger; R: Otto Schenk
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26 I-11 IID: Kirill Petrenko; R: Barbara Wysocka
Madama Butterfly (Puccini) 21-26 IID: Stefano Ranzani; R: Wolf Busse
La cenerentola (Rossini) 1 III-26 IVD: Antonello Allemandi; R: Jean-Pierre Ponnelle
Le comte Ory (Rossini) 17 IV-21 VI
La forza del destino (Verdi) 4-10 VD: Asher Fisch; R: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 24 V-4 VID: Oksana Lyniv; R: Günter Krämer
Lulu (Berg) 25 V-10 VID: Kirill Petrenko; R: Dmitri Tcherniakov
Pinocchio (Valtinoni) 5-11 VID: Stellario Fagone; R: Axel Ranisch
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Der Mann von La Mancha (Leigh) 2-19 XD: Andreas Kowalewitz; R: Josef E Köpplinger, Nicole Claudia Weber
Semele (Handel) 24 X-7 XID: Marco Comin; R: Karoline Gruber
Brundibár (Krása) 27-28 XID: Andreas Kowalewitz; R: Magdalena Schnitzler
Der Flaschengeist (Hiller,W) 23 I-28 IID: Michael Brandstätter; R: Nicole Claudia Weber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 I-5 IIID: Marco Comin; R: Stephanie Mohr
Yolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 15-20 IID: Marco Comin
Don Pasquale (Donizetti) 29 III-12 IVD: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Aida (Verdi) 18-29 VID: Marco Comin; R: Torsten Fischer
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 19-30 VIID: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 17-23 IX
Peter Grimes (Britten) 21 X-2 XID: Marco Comin; R: Balázs Kovalik
Aida (Verdi) 8-12 XI
Wiener Blut (Strauss,J) 26 XI-18 XIID: Michael Brandstätter; R: Nicole Claudia Weber
Le Petit Faust (Hervé) 16-23 VD: Michael Brandstätter; R: Rudolf Frey
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 V-7 VI
Così fan tutte (Mozart) 13-27 VID: Michael Brandstätter; R: Olivier Tambosi
Münster, Theater Münster  / 
Der Troubadour (Verdi) 5 X-20 IVD: Fabrizio Ventura; R: Georg Rootering
Die Zauberflöte (Mozart) 30 XI-13 VID: Fabrizio Ventura; R: Kobie van Rensburg
Benvenuto Cellini (Berlioz) 15 II-4 VID: Stefan Veselka; R: Aron Stiehl
The Black Rider (Waits) 1 III-24 VID: Michael Barfuß; R: Frank Behnke
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 29 III-29 VID: Stefan Veselka; R: Holger Seitz
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 V-4 VIID: Fabrizio Ventura; R: Ulrich Peters
Carmen (Bizet) 6+ IXD: Fabrizio Ventura; R: Georg Köhl
Die Zauberflöte (Mozart) 12+ X
Die verkaufte Braut (Smetana) 1+ XID: Stefan Veselka; R: Yona Kim
Joseph Süß (Glanert) 7+ IID: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Guy Montavon
Anything Goes (Porter) 28+ IID: Stefan Veselka; R: Ulrich Peters
Ariodante (Handel) 28+ IIIR: Kobie van Rensburg
La bohème (Puccini) 16+ VD: Fabrizio Ventura; R: Pavel Fieber
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 21 IX-26 XIID: Romely Pfund; R: Markus Kopf
Die Dame von Monte-Carlo (Poulenc) 18 X-28 IIID: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die menschliche Stimme (Poulenc) 18 X-28 IIID: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 X-27 IIID: Romely Pfund / Jörg Pitschmann; R: Benedikt Borrmann
Madame Pompadour (Fall) 30 X-23 XIID: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Die Sternstunde des Josef Bieder (Streul) 9 XI-11 IVR: Wolfgang Lachnitt
Evita (Lloyd Webber) 27 XI-30 ID: Jörg Pitschmann; R: Reinhardt Friese
Stabat Mater (concert) (Rossini) 12 XIID: Stefan Malzew
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 XII-21 IVD: Jörg Pitschmann
My Fair Lady (Loewe) 25 I-6 VID: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
La cenerentola (Rossini) 22 III-26 IVD: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Madame Butterfly (Puccini) 10 V-1 VID: Jörg Pitschmann; R: Jürgen Pöckel
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4-27 VIID: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 IX-1 XIID: Markus L Frank; R: Kay Link
Aida (John,E) 18 X-28 XIID: Michael Ellis Ingram; R: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 X-13 XIID: Michael Ellis Ingram; R: Wolfgang Dosch
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 XI-8 IIID: Michael Ellis Ingram; R: Achim Lenz
Tiefland (d'Albert) 17 I-22 IIID: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Rigoletto (Verdi) 16 V-7 VID: Markus L Frank; R: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 27 VI-19 VII
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 IX-14 I
Die Banditen (Offenbach) 21 XI-22 II
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 XI-26 XIID: Markus L Frank; R: Bianca Sue Henne
Rigoletto (Verdi) 14 XII-14 IIID: Markus L Frank; R: Katharina Thoma
Manon (Massenet) 30 I-19 IV
Carmen (Bizet) 6 VI-18 VII
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Otello (Verdi) 30 IX-31 ID: Guido Johannes Rumstadt; R: Gabriele Rech
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 X-6 XIID: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Platée (Rameau) 12 X-3 XID: Hervé Niquet / Gábor Káli; R: Mariame Clément
Funny Girl (Styne) 2 XI-3 IIID: Jürgen Grimm / Gábor Káli; R: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 XI-7 XIID: Peter Tilling; R: Immo Karaman
Das Rheingold (Wagner) 30 XI-2 IIID: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Cherubino mischt sich ein (Mozart) 11 I-3 VID: Andreas Paetzold / Matteo Pirola; R: Lutz Schwarz
Arabella (Strauss) 1 II-7 VD: Marcus Bosch; R: Andreas Baesler
Judas Maccabaeus (Handel) 23 II-8 IVD: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
And The Trains Kept Coming... (Navok) 23 II-8 IVD: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
La traviata (Verdi) 8-30 IIID: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
Die Walküre (Wagner) 5 IV-6 VIID: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
My Fair Lady (Loewe) 2 V-13 VIID: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Tosca (Puccini) 17 V-19 VIID: Marcus Bosch; R: Jens Daniel Herzog
Les Huguenots (Meyerbeer) 15 VI-20 VIID: Guido Johannes Rumstadt; R: Tobias Kratzer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 VI-17 VIID: Peter Tilling; R: Andreas Baesler
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 5 X-29 XIID: Roger Epple; R: Alexander Müller-Elmau
Carmina Burana (Orff) 12 X-16 IID: Thomas Bönisch; R: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 13 X-26 XIID: Roger Epple; R: Marco Fiorini
Die Zauberflöte (Mozart) 19 X-31 VD: Thomas Bönisch; R: Niklaus Helbling
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 XI-22 VIID: Paul-Johannes Kirschner; R: K D Schmidt
The Rake's Progress (Stravinsky) 7 XII-18 ID: NN; R: Markus Bothe
Otello (Verdi) 17 I-12 IIID: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Lohengrin (Sciarrino) 25 I-15 IID: Yuval Zorn; R: Thomas Fiedler
Così fan tutte (Mozart) 31 I-24 VIID: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15 II-18 VD: Thomas Bönisch; R: Ronny Jakubaschk
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 III-29 VD: Thomas Bönisch; R: Julia Hölscher
Albert Herring (Britten) 6+ VID: Robin Davis; R: Lydia Steier
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Evita (Lloyd Webber) 24 VIII-12 ID: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 14 IX-17 XD: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 14 IX-17 XD: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 14 IX-17 XD: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
La bohème (Puccini) 28 IX-5 IIID: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Anatevka (Bock) 16 X-2 XIR: Adriana Altaras
Der Vogelhändler (Zeller,C) 23 XI-10 VIID: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Johannes-Passion (Bach,JS) 18 I-18 IVD: Andreas Hotz; R: Andrej Woron
Vanda (Dvořák,A) 15 III-22 VD: Daniel Inbal; R: Robert Lehmeier
Der Liebestrank (Donizetti) 5-19 IVD: Daniel Inbal / An-Hoon Song / Mino Marani; R: Guillermo Amaya
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 4 V-6 VIID: An-Hoon Song; R: Guillermo Amaya, Elmar Supp
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 5 V-9 VIID: Florian Appel; R: Alexander May
Die Vögel (Braunfels) 21 VI-11 VIID: Andreas Hotz; R: Yona Kim
Passau, Landestheater Niederbayern (Landshut, Passau, Straubing)  / 
Gräfin Mariza (Kálmán) 5 X-9 VID: Kai Röhrig; R: Sebastian Kerssenbrock
Rigoletto (Verdi) 18 X-14 IID: Basil H E Coleman; R: Nilufar K Münzing
Il pirata (Bellini) 30 XI-24 ID: Basil H E Coleman; R: Alberto Jona, Jenaro Meléndrez Chas
Carousel (Rodgers) 23 II-18 VD: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Die schöne und getreue Ariadne (Conradi) 12 IV-30 VD: Kai Röhrig; R: Jonathan Lunn
La traviata (Verdi) 14-29 VID: Basil H E Coleman; R: Amir Hosseinpour
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Ein Maskenball (Verdi) 21 IX-11 IIID: Markus Huber; R: Wolf Widder
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 27 IX-4 IID: Tobias Leppert; R: Kai Hüsgen
Così fan tutte (Mozart) 9 XI-14 IIID: Martin Hannus; R: Toni Burkhardt
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 XII-19 VID: Martin Hannus; R: Wolf Widder
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 III-13 VIID: Markus Huber; R: Bettina Lell
Frau Luna (Lincke) 23 V-17 VIID: Tobias Leppert; R: Bettina Lell
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 IX-23 IIID: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 11 X-5 ID: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Tannhäuser (Wagner) 30 XI-3 VD: Lutz de Veer; R: Roland May
Così fan tutte (Mozart) 17 XII-19 ID: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Carmen (Bizet) 12 IV-23 VD: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher
Anatevka (Bock) 29 IVD: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Joseph Süß (Glanert) 10 V-10 VID: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Novecento (Kálmán) 22 VD: Maxim Böckelmann; R: Wolfgang Dosch
Sugar (Styne) 28 VI-6 VIID: Maxim Böckelmann; R: Tim Heilmann
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Das Liebesverbot (Wagner) 15 IX-14 XID: Jan Michael Horstmann / Christian Voß; R: Hinrich Horstkotte
Frau Luna (Lincke) 19 IX-5 ID: Hans-Peter Preu; R: Susanne Knapp
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 XID: Hans-Peter Preu / Florian Merz; R: Wolfgang Dosch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 XI-11 VD: Jan Michael Horstmann; R: Anja Sündermann
L'orfeo (Monteverdi) 22 XI-7 IID: Jan Michael Horstmann; R: Jan Michael Horstmann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-22 XIID: Matthias Mücksch; R: Helen Malkowsky
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 XIID: Michele Carulli / Hans-Peter Preu; R: Annette Jahns
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 I-1 IIID: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; R: Manuel Schöbel
Ariadne auf Naxos (Strauss) 30 III-4 VD: Jan Michael Horstmann / Hans-Peter Preu; R: Annette Jahns
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 IV-9 VD: Hans-Peter Preu; R: Horst Otto Kupich
Médée (Charpentier,M) 17 V-13 VID: Jan Michael Horstmann; R: Jan Michael Horstmann
Der Schauspieldirektor (Mozart) 22 V-20 VI
Der Freischütz (Weber) 7 VI-29 VIIID: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
Regensburg, Theater Regensburg  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 21 IX-17 XIID: Tetsuro Ban; R: Elias Perrig
The Fairy Queen (Purcell) 28 IX-26 XIID: Jörn Hinnerk Andresen; R: Lydia Steier
West Side Story (Bernstein) 12 X-5 IID: Alistair Lilley; R: Andrea Schwalbach
Frau Luna (Lincke) 26 X-24 VID: György Mészáros / Alistair Lilley; R: Thomas Enzinger
La bohème (Puccini) 7 XII-29 VD: Tetsuro Ban; R: Johannes Pölzgutter
Die Feen (Wagner) 25 I-19 VID: Tetsuro Ban; R: Florian Lutz
Anatevka (Bock) 22 III-8 VID: Alistair Lilley; R: Andrea Schwalbach
Die Kaffeekantate (Bach,JS) 12 IV-3 VIID: Thomas Engel; R: Christina Schmidt
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 12 IV-3 VIID: Thomas Engel; R: Christina Schmidt
Nichtung (Moussa) 17 V-18 VIID: Samy Moussa; R: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 15 VI-20 VIID: Tetsuro Ban; R: Matthias Reichwald
Remscheid, Theater der Stadt Remscheid  / 
My Fair Lady (Loewe) 6 XID: Inga Hilsberg; R: Lajos Wenzel
La bohème (Puccini) 20 XID: Tamas Bolberitz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 24 ID: Heinz Helberg
Tosca (Puccini) 16 IID: Silvano Frontalini
La traviata (Verdi) 24-25 VD: Peter Kuhn; R: Igor Folwill
West Side Story (Bernstein) 8 VIR: Kay Metzger
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 VIII-30 IXR: Babette Bartz
Anatevka (Bock) 1 IX-29 IIID: Manfred Hermann Lehner; R: Jürgen Pöckel
Nabucco (Verdi) 14 IX-20 IVD: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Madama Butterfly (Puccini) 6 X-28 IIID: Manfred Hermann Lehner / Peter Leonard; R: Jay Lesenger
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 XI-15 IID: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-26 XIID: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Così fan tutte (Mozart) 9 II-11 VD: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Die Zauberflöte (Mozart) 21 III-9 IVD: Manfred Hermann Lehner / Lorenzo Coladonato; R: Babette Bartz
My Fair Lady (Loewe) 17 V-20 VID: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 IX-25 XD: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 IX-10 XID: Gregor Bühl; R: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 24 XI-26 IIID: Will Humburg; R: Dagmar Schlingmann
Die Zauberflöte (Mozart) 1 XII-5 ID: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-5 IVD: Thomas Peuschel; R: Ralf Nürnberger
Stabat Mater (Rossini) 9-10 IID: Asher Fisch
Werther (Massenet) 22 II-31 VD: Thomas Peuschel; R: Jetske Mijnssen
Macbeth (Verdi) 12 IV-20 VIID: Marzio Conti; R: Sebastian Welker
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 IV-28 VID: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 VI-26 VIID: Toshiyuki Kamioka; R: Dominik Neuner
La finta giardiniera (Mozart) 5-24 VIID: Ulrich Cornelius Maier; R: Tom Ryser
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Sigurd der Drachentöter (Pape) 20 IX-10 ID: Friedemann Braun; R: Markus Wünsch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 IX-11 ID: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 6 X-23 ID: Manfred Mayrhofer; R: Hendrik Müller
La bohème (Puccini) 22 XI-23 VD: Daniel Huppert; R: Gregor Horres
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 15 XII-4 VD: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Dead Man Walking (Heggie) 24 I-7 VD: Gregor Rot; R: David Freeman
Die Opernprobe (Lortzing) 23 III-15 VID: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Der Musikfeind (Genée) 23 III-15 VID: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Die verkaufte Braut (Smetana) 16-30 VD: Gregor Rot; R: Frank-Bernd Gottschalk
Nabucco (Verdi) 27 VI-3 VIIID: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Rigoletto (Verdi) 22 IX-2 XID: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 19 X-10 XIID: Egbert Funk; R: Wolfgang Dosch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 XI-9 XIID: Egbert Funk; R: Horst Kupich
Lohengrin (Wagner) 7-28 XIID: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Die verkaufte Braut (Smetana) 12 IVD: Golo Berg; R: Horst Kupich
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10 VD: Golo Berg; R: Horst Kupich
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
La cenerentola (Rossini) 20 IX-17 XIID: José Luis Gomez Ríos; R: Andrea Moses
Don Giovanni (Mozart) 21 IX-16 XID: Andrés Orozco-Estrada; R: Andrea Moses
L'Écume des jours (Denisov) 22 IX-11 XD: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Falstaff (Verdi) 20 X-2 ID: Sylvain Cambreling; R: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 X-22 ID: Simon Hewett / Giuliano Carella; R: Rudolf Frey
La Damnation de Faust (Berlioz) 17 XI-6 ID: Kwamé Ryan; R: Andrea Moses
Peter Pan (Ayres) 19 XII-10 IVD: Roland Kluttig / Willem Wentzel; R: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 25 XII-1 IID: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 25 I-28 IID: Giuliano Carella; R: Ruth Berghaus
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 I-8 IIID: Michael Schønwandt; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7 II-21 VD: Simon Hewett; R: Waltraud Lehner
Wunderzaichen (Andre,M) 2-25 IIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Siegfried (Wagner) 23 III-27 IVD: Marc Soustrot; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 29 III-11 VID: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 IV-5 VID: Michael Hofstetter; R: Herbert Wernicke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 4 V-26 VIID: Nicholas Kok; R: Christian Spuck
Tosca (Puccini) 18 V-8 VIID: Simon Hewett; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 30 V-22 VIID: Simon Hewett / Till Drömann; R: Andrea Moses
Tristan und Isolde (Wagner) 20-27 VIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Iphigenie en Aulide (Gluck) 25-30 VIID: Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
Rigoletto (Verdi) 14 IX-21 IID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Bruno Berger-Gorski
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 XI-9 IIID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Klaus-Dieter Köhler
The Fly (Shore) 18 I-8 IIID: Joongbae Jee; R: Sebastian Welker
Der Wildschütz (Lortzing) 15 III-18 VD: Joongbae Jee; R: Matthias Kaiser
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 V-19 VIID: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Birgit Scherzer
Ulm, Theater Ulm  / 
Otello (Verdi) 26 IX-2 IID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Ghetto (Lackerschmid) 29 IXD: Hendrik Haas; R: Andreas von Studnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 XI-25 ID: Daniel Montané; R: Benjamin Künzel
Cabaret (Kander) 5 XII-23 IIID: Hendrik Haas / Michael Weiger; R: Harald Fuhrmann
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 I-11 VD: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Friederike (Lehár) 8 II-20 VR: Benjamin Künzel
Iphigenie en Tauride (Gluck) 6 III-31 VD: Daniel Montané; R: Igor Folwill
Serse (Handel) 8 V-20 VIID: Daniel Montané; R: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 26 VI-18 VIID: Michael Weiger; R: Philipp Jescheck
La traviata (Verdi) 25+ IXD: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Die lustige Witwe (Lehár) 6+ XID: Michael Weiger; R: Benjamin Künzel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 XID: Daniel Montané; R: Benjamin Künzel
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 18+ XIID: Hendrik Haas; R: Matthias Kaiser
Médée (Cherubini) 5+ IID: Daniel Montané; R: Igor Folwill
Così fan tutte (Mozart) 26+ IIID: Timo Handschuh
Peter Grimes (Britten) 7+ VD: Daniel Montané; R: Matthias Kaiser
West Side Story (Bernstein) 13+ VID: Hendrik Haas; R: Rhys Martin
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Pettersson und Findus (Ramdohr) 5 IX-8 IIID: André Kassel; R: Gabriele Wiesmüller
Lohengrin (Wagner) 7 IX-18 IVD: Stefan Solyom; R: Tobias Kratzer
Madama Butterfly (Puccini) 20 IX-13 IVD: Martin Hoff; R: Eva-Maria Höckmayr
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 X-29 ID: Stefan Klingele / Martin Virin; R: Elisabeth Stöppler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 XI-5 ID: Martin Hoff; R: Karsten Wiegand, Valentin Schwarz
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 22 XI-19 IVD: Martin Virin; R: Nina Gühlstorff
Werther (Massenet) 18 I-15 VD: Martin Hoff; R: Michael Talke
La traviata (Verdi) 25 I-9 VD: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Karsten Wiegand
Vom Lärm der Welt (Helbig) 28 III-31 VD: Stefan Solyom / Martin Virin; R: Hasko Weber
Wüstenwind (Dogru) 2 IV-27 VD: Dirk Sobe; R: Sebastian Gühne
Jonny spielt auf (Krenek) 29 V-5 VIID: Martin Hoff; R: Frank Hilbrich
La bohème (Puccini) 6+ IXD: Massimo Zanetti / Martin Hoff; R: Bettina Bruinier
Der Rosenkavalier (Strauss) 31+ XD: Stefan Solyom; R: Vera Nemirova
I masnadieri (Verdi) 31+ ID: Martin Hoff; R: Volker Lösch
Die Zauberflöte (Mozart) 26+ IVD: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Nina Gühlstorff
Lola rennt (Vollmer) 13+ VID: Martin Hoff; R: Michael Dissmeier, Christian Wiehle
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 7 IX-1 VIID: Zsolt Hamar; R: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 IX-9 IID: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 28 IX-10 XIID: Wolfgang Wengenroth; R: Cesare Lievi
Evita (Lloyd Webber) 5 X-28 VID: Wolfgang Wengenroth; R: Pascale-Sabine Chevroton
Die lustige Witwe (Lehár) 20 X-20 XIID: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Iris Ini Gerath
La bohème (Puccini) 3 XI-19 ID: Wolfgang Ott; R: Wolfgang Quetes
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 30 XI-24 IVD: Zsolt Hamar; R: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 XII-24 ID: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Heinz Peters
La forza del destino (Verdi) 25 I-27 IVD: Wolfgang Ott; R: Immo Karaman
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 31 I-9 VIID: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
La Calisto (Cavalli) 8 III-3 VIID: Sébastien Rouland; R: Teresa Reiber
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-28 IIID: Christoph Stiller; R: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 6 IV-4 VIID: Martin Lukas Meister / Elias Grandy; R: John Dew
Elegie für junge Liebende (Henze) 1 V-8 VIID: Zsolt Hamar; R: Dietrich W Hilsdorf
Rusalka (Dvořák,A) 7 VD: Henrik Nanasi; R: Barrie Kosky
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 VD: Andrea Battistoni; R: Fabio Sparvoli
Falstaff (Verdi) 9 VI-10 VIID: Zsolt Hamar; R: Christian Spuck
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 IX-5 IVD: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Evita (Lloyd Webber) 5 X-2 IIID: Tobias Deutschmann; R: Aurelia Eggers
Die Irrfahrten des Odysseus (Terzakis) 13 XD: Eva Caspari; R: Benjamin Prins
Maria egiziaca (Respighi) 2-16 XID: Florian Frannek; R: Johannes Blum
Le Toreador (Adam,A) 19 ID: Tobias Deutschmann; R: Björn Reinke
Alcina (Handel) 23 III-13 IVD: Boris Brinkmann; R: Johannes Weigand
König Roger (Szymanowski) 14-28 VID: Florian Frannek; R: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 5 IX-12 XD: Toshiyuki Kamioka; R: Stefano Poda
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 X-1 IIID: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Don Giovanni (Mozart) 8 XI-7 VID: Andreas Kowalewitz; R: Thomas Schulte-Michels
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 XII-8 IID: Toshiyuki Kamioka; R: Johannes Weigand
Parsifal (Wagner) 13 III-18 IVD: Toshiyuki Kamioka; R: Thilo Reinhardt
Salome (Strauss) 17 IV-30 VD: Toshiyuki Kamioka; R: Michiel Dijkema
Johannes-Passion (Bach,JS) 22-25 VD: Jörg Halubek; R: Philipp Harnoncourt
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Lohengrin (Wagner) 29 IX-31 ID: Enrico Calesso; R: Kurt Josef Schildknecht
Don Giovanni (Mozart) 18 X-26 ID: Gerd Müller-Lorenz; R: François De Carpentries
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 XI-20 IVD: Frank Obermair; R: Ivan Alboresi
Die diebische Elster (Rossini) 15 II-25 IVD: Giovanni Battista Rigon / Alexis Agrafotis; R: Andreas Beuermann
Salome (Strauss) 5 IV-20 VID: Enrico Calesso; R: Alexander Von Pfeil
La sonnambula (Bellini) 19-21 IVD: Enrico Calesso
The Rake's Progress (Stravinsky) 28 VI-23 VIID: Enrico Calesso; R: Stephan Suschke
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 IX-21 IVD: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 19 X-10 ID: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Joseph Süß (Glanert) 1 XI-20 VID: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Così fan tutte (Mozart) 4 XII-14 IIID: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Madame Pompadour (Fall) 17 I-6 IVD: Lutz de Veer; R: Valentina Simeonova
Tannhäuser (Wagner) 22 I-25 IVD: Lutz de Veer; R: Roland May
Carmen (Bizet) 1-8 VID: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher