2017/18 > Austria 
*Strona ogólna   >Operabase Professional 
2017/18 > Austria

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Niemcy Czechy Słowacja
Lichtenstein
Szwajcaria

Austria
 
Węgry
Włochy Słowenia Chorwacja

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 IID: Karsten Januschke; R: Michael Schachermaier
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 IX-3 VID: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; R: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 X-26 XIID: Marius Burkert; R: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 XI-18 IIID: Marco Comin / Marcus Merkel; R: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 XI-2 IIID: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 XIID: Marcus Merkel; R: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 XII-25 IVD: Oksana Lyniv / Robin Engelen; R: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 IR: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 III-22 IVD: Oksana Lyniv / Marius Burkert; R: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 III-8 IVD: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 IV-10 VID: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 VD: Susanne Scholz; R: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 V-8 VI
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 VI
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 IX-26 XIID: Seokwon Hong; R: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 IX-8 XID: Oliver Imig; R: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 XI-16 IID: Hansjörg Sofka; R: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 XI-16 IID: Francesco Rosa / Seokwon Hong; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 XII-21 IIID: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 II-7 VID: Uwe Sandner; R: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 III-5 VIID: Seokwon Hong; R: Anette Leistenschneider
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 19 V-7 VIID: Lukas Beikircher; R: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 IX-14 XID: Giedrė Šlekytė; R: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 XI-21 XIID: Lorenzo Viotti; R: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 XII-10 IID: Giedrė Šlekytė; R: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 III-14 IVD: Kristiina Poska; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 IX-2 XD: Anne Marie Dragosits; R: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 IX-17 IID: Markus Poschner / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 XI-20 IIID: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; R: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 XII-29 VID: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 XII-12 ID: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 II-24 IVD: Markus Poschner; R: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 II-21 IIID: Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 III-28 VR: Felix Dieckmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 IV-28 VID: Leslie Suganandarajah; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 V-6 VIID: Roland Böer; R: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 VI-6 VIID: Takeshi Moriuchi; R: François De Carpentries
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 IX-13 ID: Adrian Kelly; R: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 X-7 IVD: Robin Davis; R: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 X-21 XID: Dennis Russell Davies; R: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 I-30 VD: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 IV-15 VD: Robin Davis; R: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 V-10 VID: Wolfgang Götz; R: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 XID: Walter Kobéra; R: Dominique Mentha
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 VID: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Radames (Eötvös) 14-18 VID: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 IXD: Marco Armiliato; R: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 IXD: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 IX-7 VD: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; R: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 IXD: Michael Güttler; R: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 IX-25 XID: Yannick Nézet-Séguin; R: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 IX-2 XD: James Gaffigan; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 IX-6 XD: Eivind Gullberg Jensen; R: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 XD: Simone Young; R: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 X-20 ID: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 XD: Daniel Harding; R: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 XD: Tomáš Hanus; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 X-12 ID: Jesús López-Cobos; R: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 X-11 VD: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; R: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 X-2 XID: Evelino Pidò; R: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 XID: Graeme Jenkins; R: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 XID: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 XID: Evelino Pidò; R: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 XID: Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 XID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 XI-19 VD: Evelino Pidò; R: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 XIID: Simone Young; R: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 XIID: Ingo Metzmacher; R: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 XIID: Ingo Metzmacher; R: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 XIID: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 XIID: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 XIID: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 XII-2 ID: Patrick Lange; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-5 ID: Cornelius Meister; R: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 ID: Evelino Pidò; R: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 ID: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 ID: Jean-Christophe Spinosi; R: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25-28 ID: Frédéric Chaslin; R: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 IID: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 IID: Jean-Christophe Spinosi; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 II-8 IIID: William Christie; R: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 II-3 IIID: Louis Langrée; R: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 II-5 IIID: Giampaolo Bisanti; R: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 IIID: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 IIID: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 IIID: Ramón Tebar; R: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 III-9 IVD: Susanna Mälkki; R: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 28 III-5 IVD: Semyon Bychkov; R: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 IVD: Frédéric Chaslin; R: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 IVD: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 IV-2 VD: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 IV-1 VD: Jesús López-Cobos; R: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 VD: Evelino Pidò; R: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 VD: Marco Armiliato; R: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 VD: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 V-1 VID: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 V-10 VID: Marco Armiliato; R: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 VID: Tomáš Netopil; R: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 VID: Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 VID: Sebastian Weigle; R: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 VID: James Conlon; R: David McVicar
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 IXD: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 IXD: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 IX-10 XD: Markellos Chryssicos; R: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 XD: Leo Hussain; R: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 X-12 XIID: Tscho Theissing; R: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 XD: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 XIID: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 XIID: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 XIID: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 XIID: Laurence Equilbey; R: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 ID: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 ID: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 ID: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 II-9 IIID: Thomas Guggeis; R: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 IID: Laurence Cummings; R: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 IID: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 IIID: Michael Boder; R: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 IIID: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 III-2 IVD: Walter Kobéra; R: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 IIID: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 IVD: Antonello Manacorda; R: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 IV
Così fan tutte (Mozart) 15 V-12 VID: Stefan Vladar; R: Valentin Schwarz
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 IXD: Wolfram-Maria Märtig; R: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 IX-9 VID: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 IX-29 VID: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz; R: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 IX-16 XD: Wolfram-Maria Märtig; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 X-11 XIID: Jac van Steen; R: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 X-2 XIID: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 XI-19 IVD: Guido Mancusi; R: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 XIID: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 XII-7 ID: Christof Perick; R: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 XII-31 ID: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 ID: Anja Bihlmaier; R: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 I-9 IID: Thomas Rösner; R: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 I-1 VR: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 II-24 IIID: Alfred Eschwé; R: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 II-14 IIIR: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 III-23 IVD: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 III-21 VR: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 IV-2 VD: Wolfram-Maria Märtig; R: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 VR: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 VID: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-28 VID: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids