2017/18 > Czechy 
*Strona ogólna   >Operabase Professional 
2017/18 > Czechy

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Polska
Niemcy

Czechy
 
Austria Słowacja
Węgry

Brno, ND Brno  / 

Nabucco (Verdi) 31 VIII-6 VID: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; R: György Selmeczi
The Devil and Kate (Dvořák,A) 9 IX-22 VID: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 12 IX-10 VD: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; R: Lenka Flory
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 IX-20 VID: Pavel Šnajdr; R: Jiří Adámek
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 X-21 IVD: Ondrej Olos; R: Magdalena Švecová
Powder her face (Adès) 2 XI-25 IVD: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; R: Tomáš Studený
The Kiss (Smetana) 10 XI-27 IVD: Jakub Klecker; R: Linda Keprtová
Carmen (Bizet) 1 XII-3 IIID: Ondrej Olos / Robert Kružík; R: Tomáš Pilař
Faust (Gounod) 16 XII-27 VD: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; R: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 3-7 ID: Ondrej Olos / Marko Ivanović; R: Bruno Berger-Gorski
La traviata (Verdi) 5-21 ID: Jaroslav Kyzlink / Pavel Šnajdr; R: Zbyněk Srba
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-10 IID: Ondrej Olos; R: Sandro Santillo
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17 II-8 IVD: Robert Kružík; R: Martin Glaser
Puss in Boots (Teml) 23 III-27 VID: Valeria Maťašová; R: Marek Mokoš
Così fan tutte (Mozart) 18 V-8 VID: Jakub Klecker; R: Anna Petrželková
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 2-6 VIIID: Mario De Rose; R: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Rusalka (Dvořák,A) 9-13 VIIID: Mario De Rose / Martin Peschík; R: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 20 X-8 IIID: Mario De Rose; R: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Das Land des Lächelns (Lehár) 7 XI-18 XIID: Jan Bubák; R: Dagmar Hlubková
The Mikado (Sullivan,A) 15 XI-10 IIID: Martin Peschík; R: Dominik Beneš
Il trovatore (Verdi) 25 XI-28 IIID: Mario De Rose; R: Tomáš Studený
Jenůfa (Janáček) 19 I-5 IIID: Mario De Rose; R: Tomáš Studený
L'occasione fa il ladro (Rossini) 17 IID: Martin Peschík; R: Tomáš Studený
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Jenůfa (Janáček) 5 IX-17 IIID: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 14 IX-7 IID: Martin Doubravský; R: Oldřich Kříž
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 22 IX-28 IID: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Thaïs (Massenet) 4 X-12 XID: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Aida (Verdi) 27 X-29 XIID: Martin Doubravský; R: Michael Tarant
Netopýr (Strauss,J) 3 XID: František Babický; R: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 17 XI-17 XIID: František Babický; R: Martin Otava
The Two Widows (Smetana) 15 XII-30 ID: Robert Jindra; R: Jan Antonín Pitínský
Die Zauberflöte (Mozart) 28 I-31 IIID: František Babický; R: Luděk Golat
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 1 IID: Tvrtko Karlovič; R: Oldřich Kříž
My Fair Lady (Loewe) 15 II-29 IIID: Martin Doubravský; R: Jan Kříž
Veselé paničky Windsorské (Nicolai) 24 IID: František Babický; R: Stano Slovák
La bohème (Puccini) 9-28 IIID: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
The Greek Passion (Martinů) 11 IX-3 IVD: Petr Šumník / Tomáš Hanák; R: Jan Antonín Pitínský
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 IX-11 IIID: Tomáš Hanák / Miloslav Oswald; R: Dagmar Hlubková
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IX-11 IID: Miloslav Oswald / Petr Šumník; R: Roman Vencl, Michaela Doleželová
La bohème (Puccini) 21 IX-26 ID: Miloslav Oswald / Petr Šumník; R: Andrea Hlinková
Countess Maritza (Kálmán,E) 30 IX-29 IIID: Petr Šumník; R: Dagmar Hlubková
Vinobraní (Nedbal) 6 X-15 ID: Tomáš Hanák Petr Šumník; R: Roman Vencl, Michaela Doleželová
Miss Serafinka's Pearls (Piskáček) 11 X-12 ID: Petr Šumník / Tomáš Hanák; R: Dagmar Hlubková
Rigoletto (Verdi) 20 X-7 IIID: Petr Šumník / Miloslav Oswald; R: Andrea Hlinková
Ernani (Verdi) 15 XII-18 IVD: Lubomíra Hellová; R: Karla Štaubertová
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 I-1 IVD: Tomáš Hanák; R: Zbyněk Brabec
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Cikánský baron (Strauss,J) 4 X-5 ID: Petr Šumník; R: Dana Dinková
Rusalka (Dvořák,A) 7 X-7 XIID: Marek Šedivý; R: Ilja Racek
Falstaff (Verdi) 21 X-11 ID: Marek Šedivý; R: Lubor Cukr
Hraběnka Marica (Kálmán,E) 31 X-9 XIID: Marek Prášil; R: Dagmar Hlubková
Arizona Lady (Kálmán,E) 16 XII-13 IID: Petr Šumník; R: Dominik Beneš
Ifigénie na Tauridě (Gluck) 18-22 IID: Vojtěch Spurný; R: Lubor Cukr
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22+ IVD: Marek Šedivý; R: Jana Andělová Pletichová
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 IX-10 VD: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; R: Ondřej Havelka
The Secret (Smetana) 19 IX-7 XD: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Tomáš Studený
Zob, Zob, Zoban!!! (Schiffauer) 24 IX-22 XIID: Adam Sedlický; R: Václav Klemens
Otello (Verdi) 19 X-20 IVD: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Ivan Krejčí
Hamlet (Thomas,A) 28 X-11 XID: Tomáš Brauner / Jakub Klecker / David Švec; R: Radovan Lipus
The Bartered Bride (Smetana) 29 X-25 IIID: Robert Kružík / Jan Šrubař; R: Ilja Racek
Iphigénie en Aulide (Gluck) 14 XII-15 VID: Zdeněk Klauda / František Macek; R: Michał Znaniecki
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 8 III-9 VID: Jakub Klecker / Sander Teepen; R: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 3 V-17 VID: Robert Kružík / Adam Sedlický; R: Bohuslava Kráčmarová
The Rape of Lucretia (Britten) 17-19 VD: Ondřej Vrabec / Adam Sedlický; R: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 IX-11 IIID: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; R: Tomáš Pilař
Medea (Cherubini) 5 IX-16 IID: Norbert Baxa; R: Martin Otava
La vie parisienne (Offenbach) 6 IX-24 IIID: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; R: Zbyněk Brabec
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 IX-28 XIID: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; R: Zbyněk Brabec
Madama Butterfly (Puccini) 26 IX-25 ID: Norbert Baxa; R: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 IX-1 XID: Norbert Baxa; R: Tomáš Pilař
Jakub Jan Ryba (Kubička) 14 X-31 IIID: Jiří Štrunc / Jakub Zicha; R: Tomáš Pilař
Libuse (Smetana) 16 XID: Oliver von Dohnányi / Jiří Štrunc; R: Martin Otava, Tomáš Pilař
West Side Story (Bernstein) 6 XII-20 IIID: Dalibor Bárta / Kryštof Marek; R: Jerome Robbins
Hamlet (Thomas,A) 20 I-30 IIID: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; R: Martin Otava
Sweeney Todd (Sondheim) 27 I-18 IIID: Jiří Petrdlík / Dalibor Bárta; R: Lumír Olšovský
Bezauberndes Fräulein (Benatzky) 24+ II
Fiddler on the Roof (Bock) 10-13 IIID: Kryštof Marek / Pavel Kantořík
Praha, National Theatre Prague  / 
Aida (Verdi) 26 VIII-11 IVD: Andreas Sebastian Weiser / Richard Hein; R: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 27 VIII-10 VD: Martin Leginus / Jiří Štrunc; R: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 1 IX-30 VID: Jan Chalupecký / David Švec; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Tosca (Puccini) 1 IX-17 VID: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; R: Arnaud Bernard
Lohengrin (Wagner) 2 IX-10 VID: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; R: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-22 IXD: Jan Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; R: Josef Průdek
Die Zauberflöte (Mozart) 5 IX-2 VID: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 8 IX-19 VID: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Tomáš Brauner; R: Jana Kališová
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 IX-10 IVD: Jan Chalupecký; R: Michal Caban
Rusalka (Dvořák,A) 13 IX-14 VID: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; R: Jiří Heřman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 IX-30 XIID: Enrico Dovico / Tomáš Brauner; R: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 27 IX-18 XID: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Magdalena Švecová
Juliette (Martinů) 29 IX-16 IIID: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Zuzana Gilhuus
Un ballo in maschera (Verdi) 5 X-23 VID: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; R: Dominik Beneš
La Cenerentola (Rossini) 12 X-17 VD: Jan Kučera / David Švec; R: Enikő Eszenyi
Der Mond (Orff) 22 X-3 XIID: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; R: Jiří Nekvasil
Die Kluge (Orff) 22 X-3 XIID: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; R: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 24 X-8 VD: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; R: Arnaud Bernard
Don Giovanni (Mozart) 27-29 XD: Plácido Domingo; R: Jiří Nekvasil
The Cunning Little Vixen (Janáček) 28 X-8 VD: Robert Jindra; R: Ondřej Havelka
Carmen (Bizet) 30 X-12 VID: Zbyněk Müller / Robert Jindra; R: Jozef Bednárik
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 3 XI-6 VID: Enrico Dovico / Jan Bubák; R: Radim Vizváry
The Devil and Kate (Dvořák,A) 5 XI-12 VD: Jan Chalupecký; R: Marián Chudovský
Rusalka (Dvořák,A) 20 XI-7 VD: Jiří Štrunc / Andreas Sebastian Weiser; R: Zdeněk Troška
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 XI-26 IID: Richard Hein; R: Martin Otava
Její pastorkyňa (Janáček) 1-29 XIID: Robert Jindra / Jaroslav Kyzlink; R: Jiří Nekvasil
Don Hrabal (Stedron) 14 XII-6 IID: Jan Chalupecký; R: Linda Keprtová
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 XII-21 ID: David Švec; R: Joël Lauwers
Andrea Chénier (Giordano) 19 XII-4 VD: Petr Kofroň / Jan Chalupecký; R: Michal Dočekal
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 XII-29 VD: Richard Hein / Jiří Štrunc; R: Matěj Forman
Billy Budd (Britten) 18 I-27 IVD: Christopher Ward; R: Daniel Špinar
Mefistofele (Boito) 1 II-5 VIID: Marco Guidarini / Richard Hein; R: Ivan Krejčí
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 II-13 VID: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; R: Magdalena Švecová
Turandot (Puccini) 20 II-24 VID: Enrico Dovico / Richard Hein; R: Václav Věžník
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 22 III-29 VD: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 7 IV-13 VD: Petr Kofroň; R: Michal Dočekal
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 10-14 VD: Marc Minkowski
Werther (Massenet) 7-26 VID: Petr Kofroň / Jan Bubák; R: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Nabucco (Verdi) 28 VI-3 VIID: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; R: José Cura
Libuse (Smetana) 13 IXD: Jaroslav Kyzlink; R: Jan Burian
Fidelio (Beethoven) 22 IX-24 IVD: Andreas S Weiser; R: Vera Nemirova
Jonny spielt auf (Krenek) 24 I-20 III
The Classical Style (Stucky) 4 IV-28 VD: David Švec; R: Alice Nellis
Letters, Riddles and Writs (Nyman) 4 IV-28 VD: David Švec; R: Alice Nellis
Tramvestie (Wajsar) 18 IV-23 VIR: Marek Bureš
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 16 V-6 VI
Dalibor (Smetana) 27 VI-4 VII
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Prodaná nevěsta (Smetana) 12 IX-16 XID: Milan Kaňák; R: Zbyněk Brabec
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 21 IXD: Miloš Formáček; R: Andrea Hlinková
La traviata (Verdi) 15 X-13 IIID: Miloš Formáček; R: Martin Dubovic
Das Land des Lächelns (Lehár) 21 XD: Miloš Formáček; R: Andrea Hlinková
Prodaná nevěsta (Smetana) 16 XID: Milan Kaňák / Miloš Formáček; R: Zbyněk Brabec
Der Vogelhändler (Zeller,C) 22 XII-18 IIID: Milan Kaňák, Jan Snítil; R: Michal Lieberzeit
Kouzelná flétna (Mozart) 16 II-27 IIID: Miloš Formáček / Jan Snítil; R: Martin Otava