2017/18 > Niemcy 
*Strona ogólna   >Operabase Professional 
2017/18 > Niemcy

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Dania Szwecja
Holandia
Belgia
Luksemburg

Niemcy
 
Polska
Czechy
Francja Szwajcaria Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 IX-19 ID: Justus Thorau; R: Jarg Pataki
Anatevka (Bock) 17 X-7 ID: Karl Shymanovitz; R: Ewa Teilmans
Katja Kabanowa (Janáček) 12 XI-23 IID: Justus Thorau / Ido Arad / Christopher Ward / Per-Otto Johansson; R: Tibor Torell
La traviata (Verdi) 10 XII-14 VID: Karl Shymanovitz / Justus Thorau; R: Ewa Teilmans
Don Giovanni (Mozart) 11 II-7 VIID: Justus Thorau; R: Joan Anton Rechi
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 IV-1 VID: Justus Thorau; R: Ute M Engelhardt
Maria Stuarda (Donizetti) 10 VI-15 VIID: Karl Shymanovitz; R: Ludger Engels
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 VI-12 VIID: Raimund Laufen; R: Tamara Heimbrock
La forza del destino (Verdi) 9 IX-27 ID: Christopher Ward; R: Jarg Pataki
La traviata (Verdi) 26 IX-3 IIID: Justus Thorau; R: Ewa Teilmans
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 28 X-14 IID: Justus Thorau; R: Ludger Engels
Roméo et Juliette (Gounod) 9 XII-25 ID: Christopher Ward; R: Ewa Teilmans
Trouble in Tahiti (Bernstein) 10 II-11 IVD: Christopher Ward; R: Nina Russi
A Quiet Place (Bernstein) 10 II-11 IVD: Christopher Ward; R: Nina Russi
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 31 III-6 VID: Karl Shymanovitz; R: Joan Anton Rechi
Così fan tutte (Mozart) 2 VI-7 VIID: Justus Thorau; R: Ute M Engelhardt
Elegie für junge Liebende (Henze) 23 VID: Herbert Görtz; R: Ramona Bartsch
Annaberg-Buchholz, Winterstein-Theater Annaberg  / 
Saison in Salzburg (Raymond) 24 IX-30 XIID: Dieter Klug; R: Urs Alexander Schleiff
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 29 X-25 XIID: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Peter Pan (Wecker) 16 XI-27 XIID: Dieter Klug; R: Birgit Eckenweber
Der Obersteiger (Zeller,C) 8 XII-9 IIID: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Der Bajazzo (Leoncavallo) 21 I-23 IIID: Naoshi Takahashi; R: Tamara Korber
Gianni Schicchi (Puccini) 21 I-23 IIID: Naoshi Takahashi; R: Tamara Korber
Blossom Time (Romberg) 18 III-20 IV
Blossom Time (Romberg) 18 III-20 IV
Blossom Time (Romberg) 18 III-20 IVD: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Martha (Flotow) 29 IV-13 VD: Naoshi Takahashi; R: Jasmin Solfaghari
Martha (Flotow) 23 IX-9 XID: Naoshi Takahashi; R: Jasmin Solfaghari
Blossom Time (Romberg) 29 IX-31 XD: Dieter Klug / Karl Friedrich Winter; R: Ingolf Huhn
Annie Get Your Gun (Berlin) 28 X-10 VD: Dieter Klug; R: Ansgar Stephan Weigner
Der Obersteiger (Zeller,C) 7-29 XIID: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Tosca (Puccini) 20 I-20 IV
Der Bettelstudent (Millöcker) 17 III-4 V
Zum Großadmiral (Lortzing) 28 IV-18 V
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Der Freischütz (Weber) 1 X-10 IID: Domonkos Héja; R: Hinrich Horstkotte
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 9 XII-7 VID: Lancelot Fuhry; R: Martin G Berger
Prima Donna (Wainwright) 3 II-22 IVD: Lancelot Fuhry; R: Hans Peter Cloos
La forza del destino (Verdi) 24 III-25 VD: Domonkos Héja; R: André Bücker
Solaris (Fujikura) 18 V-16 VID: Lancelot Fuhry; R: Dirk Schmeding
Herz aus Gold (Kanyar) 30 VI-28 VIID: Domonkos Héja; R: Holger Hauer
La forza del destino (Verdi) 16 IX-12 XII
Dalibor (Smetana) 14+ XD: Domonkos Héja; R: Roland Schwab
Die Zauberflöte (Mozart) 2+ XIID: Lancelot Fuhry; R: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2+ IID: Domonkos Héja; R: André Bücker
JFK (Little) 24+ IIID: Lancelot Fuhry; R: Roman Hovenbitzer
Die Walküre (concert) (Wagner) 20 IVD: Domonkos Héja
Don Pasquale (Donizetti) 25+ VD: Domonkos Héja; R: Corinna von Rad
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 29+ VID: Ivan Demidov; R: Cusch Jung
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Leonore (concert) (Beethoven) 3 XID: René Jacobs
La bohème (Puccini) 10-12 XID: Teodor Currentzis; R: Philipp Himmelmann
Der Messias (Handel) 17 XIID: Robert King
Parsifal (Wagner) 24 III-2 IVD: Simon Rattle; R: Dieter Dorn
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 25 III-1 IVD: Simon Rössler; R: Christian Carsten
Ritter Parceval (Albrecht,H) 26-31 IIID: Stanley Dodds; R: Kirsten Uttendorf
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 18 VD: Valery Gergiev
Die Zauberflöte (Mozart) 8-14 VIID: Yannick Nézet-Séguin
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-23 VIID: Valery Gergiev; R: Isabelle Partiot-Pieri
Hoffmanns Erzählungen (concert) (Offenbach) 25 XID: Marc Minkowski
Missa Solemnis (Beethoven) 1 XIID: Jan Caeyers
King Arthur (Purcell) 20 ID: Paul McCreesh
Das Lied von der Erde (Mahler) 20 ID: Jochen Rieder
Otello (Verdi) 13-22 IVD: Daniele Gatti; R: Robert Wilson
Requiem (Verdi) 14-20 IVD: Riccardo Muti
Clara (Bond) 14-21 IVD: Michael Hasel
Der Kleine und Otello (Verdi) 16-20 IVD: Raphael Haeger
h-Moll-Messe (Bach,JS) 10 VID: Philippe Herreweghe
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Frau Luna (Lincke) 12 I-4 III
Im weißen Rößl (Benatzky) 23 XI-25 VD: Tasso Schille; R: Lutz Hillmann
Wiener Blut (Strauss,J) 11 I-17 II
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 III-12 V
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
La traviata (Verdi) 30 VIII-19 VD: Ido Arad / Carlo Montanaro; R: Götz Friedrich
Die Zauberflöte (Mozart) 31 VIII-14 VID: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; R: Günter Krämer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 IX-18 XD: Donald Runnicles / Marcus Bosch / John Fiore; R: Christian Spuck
Lohengrin (Wagner) 10 IX-17 XIID: Donald Runnicles / Axel Kober; R: Kasper Holten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 IXD: Ivan Repušić; R: Filippo Sanjust
Aida (Verdi) 23 IX-7 XD: Giampaolo Bisanti; R: Benedikt von Peter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 X-13 ID: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; R: Katharina Thalbach
L'Invisible (Reimann) 8-31 XD: Donald Runnicles; R: Vasily Barkhatov
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 14-28 XD: Nicholas Carter; R: Robert Carsen
Elektra (Strauss) 19-30 XD: Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Tosca (Puccini) 21 X-24 IIID: Giampaolo Bisanti / John Fiore; R: Boleslaw Barlog
Nabucco (Verdi) 29 X-24 VD: Roberto Rizzi-Brignoli / Paolo Arrivabeni; R: Keith Warner
Tannhäuser (Wagner) 11 XI-8 IVD: Michael Boder / Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Le prophète (Meyerbeer) 26 XI-7 ID: Enrique Mazzola; R: Olivier Py
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 6-12 XIID: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10-28 XIID: Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
La bohème (Puccini) 20 XII-2 ID: Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
Carmen (Bizet) 20 I-16 VID: Ivan Repušić / Nikolas Maximilian Nägele; R: Ole Anders Tandberg
Così fan tutte (Mozart) 26 I-17 IID: Nicholas Milton; R: Robert Borgmann
Salome (Strauss) 28 I-3 IID: Evan Rogister; R: Claus Guth
Der Troubadour (Verdi) 11 II-12 VD: Giacomo Sagripanti; R: Hans Neuenfels
L'arlesiana (concert) (Cilea) 21-24 IID: Paolo Arrivabeni
Madama Butterfly (Puccini) 25 II-10 IIID: Carlo Rizzi; R: Pier Luigi Samaritani
Turandot (Puccini) 3-17 IIID: Alexander Vedernikov; R: Lorenzo Fioroni
Das Wunder der Heliane (Korngold) 18 III-6 IVD: Marc Albrecht; R: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 31 III-13 IVD: Stefano Ranzani; R: David Pountney
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 III-13 IVD: Stefano Ranzani; R: David Pountney
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7-20 IVD: Donald Runnicles; R: Ole Anders Tandberg
Don Giovanni (Mozart) 15-29 IVD: Donald Runnicles; R: Roland Schwab
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 IV-8 VID: Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; R: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 3-17 VD: Guillermo García Calvo; R: Jan Bosse
Ein Maskenball (Verdi) 6-13 VD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Don Carlo (Verdi) 18-27 VD: Donald Runnicles / Ido Arad; R: Marco Arturo Marelli
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 28-31 VD: Francesco Ivan Ciampa
Il viaggio a Reims (Rossini) 15 VI-5 VIID: Giacomo Sagripanti; R: Jan Bosse
Faust (Gounod) 23 VI-6 VIID: Jacques Lacombe; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
La Gioconda (Ponchielli) 28 VI-7 VIID: Pinchas Steinberg; R: Filippo Sanjust
Die Zauberflöte (Mozart) 25 VIII-1 VID: Nikolas Maximilian Nägele / Stephan Zilias; R: Günter Krämer
La traviata (Verdi) 30 VIII-16 XIID: Stephan Zilias / Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; R: Götz Friedrich
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 31 VIII-20 VD: Nikolas Maximilian Nägele / Stephan Zilias; R: Katharina Thalbach
Roméo und Juliette (Berlioz) 6-10 IXD: Thomas Søndergård; R: Sasha Waltz
Nabucco (Verdi) 8 IX-28 XIID: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Keith Warner
Tristan und Isolde (Wagner) 23 IX-3 XD: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Tosca (Puccini) 30 IX-20 IVD: Pier Giorgio Morandi / Ivan Repušić / Oksana Lyniv; R: Boleslaw Barlog
Wozzeck (Berg) 5 X-15 XID: Donald Runnicles; R: Ole Anders Tandberg
Fausts Verdammnis (Berlioz) 12-20 XD: Donald Runnicles; R: Christian Spuck
Messa da Requiem (Verdi) 18 X-9 XID: Benjamin Reiners; R: Achim Freyer
Don Giovanni (Mozart) 25 X-1 XID: Daniel Cohen; R: Roland Schwab
Lohengrin (Wagner) 28 X-12 VD: Justin Brown / Donald Runnicles; R: Kasper Holten
Die Sache Makropulos (Janáček) 10-22 XID: Marko Letonja; R: David Hermann
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 XI-3 ID: Nikolas Maximilian Nägele / Donald Runnicles / Stephan Zilias; R: Rolando Villazón
Andrea Chénier (Giordano) 28 XI-5 XIID: Giampaolo Bisanti; R: John Dew
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1 XII-12 ID: Enrique Mazzola; R: Laurent Pelly
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 11-12 XIID: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Das schlaue Füchslein (Janáček) 20 XII-4 ID: Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
Carmen (Bizet) 6 I-22 VID: Stephan Zilias / Jacques Lacombe; R: Ole Anders Tandberg
Tannhäuser (Wagner) 13 I-11 VD: Sebastian Weigle / Stefan Blunier; R: Kirsten Harms
La sonnambula (Bellini) 26 I-25 VD: Diego Fasolis; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Boris Godunow (Musorgsky) 31 I-9 IIID: Kirill Karabits; R: Richard Jones
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 4-15 IID: Jacques Lacombe; R: Filippo Sanjust
Rigoletto (Verdi) 6 II-30 IVD: Stephan Zilias / Nicholas Carter; R: Jan Bosse
La rondine (Puccini) 12-23 IID: Stefano Ranzani; R: Rolando Villazón
Turandot (Puccini) 23 II-23 VD: Andrea Battistoni / John Fiore; R: Lorenzo Fioroni
Salome (Strauss) 24 II-2 IIID: Stefan Blunier; R: Claus Guth
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-23 IIID: Alexander Vedernikov; R: Götz Friedrich
Der Zwerg (Zemlinsky) 24 III-12 IVD: Donald Runnicles; R: Tobias Kratzer
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 5 IV-10 VD: Evan Rogister; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Parsifal (Wagner) 14-21 IVD: Donald Runnicles; R: Philipp Stölzl
Oceane (Glanert) 28 IV-24 VD: Donald Runnicles; R: Robert Carsen
Der fliegende Holländer (Wagner) 1-9 VD: Axel Kober; R: Christian Spuck
Don Quichotte (Massenet) 30 V-18 VID: Emmanuel Villaume; R: Jakop Ahlbom
Delirio (Moultaka) 4-13 VIR: Wolfgang Nägele
Otello (Verdi) 8-20 VID: Paolo Arrivabeni; R: Andreas Kriegenburg
Manon Lescaut (Puccini) 9-15 VID: Simon Rattle; R: Gilbert Deflo
Hamlet (concert) (Thomas,A) 24-29 VID: Yves Abel
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 IX-28 ID: Jordan de Souza; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 23 IX-4 XID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Die Bremer Stadtmusikanten (Sendil) 24 IX-26 XIID: Ivo Hentschel; R: Tobias Ribitzki
Die schöne Helena (Offenbach) 1 X-25 XIID: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 X-12 VIID: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Satyagraha (Glass) 27 X-10 XID: Jonathan Stockhammer; R: Sidi Larbi Cherkaoui
Anatevka (Bock) 3 XII-15 VIID: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 15 XII-20 ID: Ivo Hentschel / Jordan de Souza; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Don Giovanni (Mozart) 6 I-9 IIID: Anthony Bramall / Ivo Hentschel; R: Herbert Fritsch
Die Gezeichneten (Schreker) 21 I-11 VIID: Stefan Soltesz; R: Calixto Bieito
Schneewittchen und die 77 Zwerge (Kats-Chernin) 25 I-17 IVD: Ivo Hentschel; R: Christian von Götz
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 31 I-30 IIID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Xerxes (Handel) 9 II-20 IIID: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 17 III-13 VIID: Clemens Flick; R: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 23 III-13 VIID: Stefan Soltesz / Ivo Hentschel; R: Stefan Herheim
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 29 III-19 VD: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 IV-21 VD: Maurizio Barbacini; R: Kirill Serebrennikov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-28 IVD: Ivo Hentschel; R: Calixto Bieito
Semele (Handel) 12 V-10 VIID: Konrad Junghänel; R: Barrie Kosky
My Fair Lady (Loewe) 2 VI-7 VIID: Peter Christian Feigel; R: Andreas Homoki
Die Nase (Shostakovich) 16 VI-14 VIID: Ainars Rubikis; R: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 23 VI-8 VIID: Hendrik Vestmann; R: Sebastian Baumgarten
Die Zauberflöte (Mozart) 8 IX-4 XID: Ainars Rubikis; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Anatevka (Bock) 15 IX-7 IID: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Die tote Stadt (Korngold) 30 IX-28 VID: Ainars Rubikis; R: Robert Carsen
Blaubart (Offenbach) 3 X-9 XIID: Stefan Soltesz; R: Stefan Herheim
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 13 X-16 XIID: Ainars Rubikis; R: Andreas Homoki
Der Zauberer von Oz (Valtinoni) 28 X-26 XIID: Ivo Hentschel; R: Felix Seiler
Cendrillon (Massenet) 2 XI-28 XIID: Ainars Rubikis; R: Damiano Michieletto
Candide (Bernstein) 24 XI-30 VID: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 6 XII-20 ID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Viktoria und ihr Husar (concert) (Abraham) 23-30 XIID: Stefan Soltesz
My Fair Lady (Loewe) 5 I-1 VD: Peter Christian Feigel; R: Andreas Homoki
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 13 I-31 IIID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
La bohème (Puccini) 27 I-29 VID: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
West Side Story (Bernstein) 10 II-18 VD: Koen Schoots; R: Barrie Kosky, Otto Pichler
Poro (Handel) 16 III-25 VID: Jörg Halubek; R: Harry Kupfer
Ball im Savoy (Abraham) 21 III-16 VID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 IV-11 VID: Gabriel Feltz; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
M - Eine Stadt sucht einen Mörder (Eggert) 5 V-26 VI
Der Jahrmarkt von Sorotschinzi (Musorgsky) 9 V-12 VID: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 31 V-27 VID: Kai Tietje; R: Stefan Huber
Der Rosenkavalier (Strauss) 8-23 VID: Henrik Nánási; R: Andreas Homoki
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 5 IIID: Felix Krieger; R: Thilo Reinhardt
Ein deutsches Requiem (Brahms) 31 IIID: Michael Sanderling
Berlin, Staatsoper Unter den Linden  / 
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 3 X-17 XIID: Daniel Barenboim; R: Jürgen Flimm
Rivale (Ronchetti) 8-22 XD: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 24 XI-20 XIID: Adrian Heger; R: Marcin Lakomicki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-29 XIID: Sebastian Weigle; R: Achim Freyer
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9 XII-14 VIID: Diego Fasolis; R: Eva-Maria Höckmayr
La bohème (Puccini) 22 XII-17 ID: Julien Salemkour; R: Lindy Hume
Die Zauberflöte (Mozart) 26 XII-12 IVD: Julien Salemkour / Daniel Cohen; R: August Everding
Don Giovanni (Mozart) 7 I-2 IID: Alessandro De Marchi; R: Claus Guth
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 ID: Eun Sun Kim; R: Hans Neuenfels
La traviata (Verdi) 28 I-3 VID: Massimo Zanetti / Domingo Hindoyan; R: Dieter Dorn
Sommertag (Brass) 10 II-3 IIID: Max Renne; R: Eva-Maria Weiss
Tristan und Isolde (Wagner) 11 II-18 IIID: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 4-17 IIID: Zubin Mehta / Thomas Guggeis; R: Hans Neuenfels
Falstaff (Verdi) 25 III-1 IVD: Daniel Barenboim; R: Mario Martone
Parsifal (Wagner) 30 III-2 IVD: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
The Turn of the Screw (Britten) 8-22 IVD: Daniel Cohen; R: Claus Guth
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-28 IVD: Victorien Vanoosten; R: Wim Wenders
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 IV-24 VD: Daniel Cohen; R: Ruth Berghaus
King Arthur (Purcell) 6-21 VD: René Jacobs; R: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 V-14 VID: Daniel Barenboim; R: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 2-16 VID: Simone Young; R: Alvis Hermanis, Gudrun Hartmann
Macbeth (Verdi) 17 VI-2 VIID: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 VI-6 VIID: Domingo Hindoyan; R: Jürgen Flimm
Ti vedo, ti sento, mi perdo (Sciarrino) 7-15 VIID: Maxime Pascal; R: Jürgen Flimm
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 16 IX-14 XD: Simone Young; R: Claus Guth
Der Freischütz (Weber) 22 IX-6 XD: Marc Minkowski; R: Michael Thalheimer
Medea (Cherubini) 7-28 XD: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Usher (Van Parys) 12-30 XD: Marit Strindlund; R: Philippe Quesne
Le nozze di Figaro (Mozart) 13-26 XD: Alessandro De Marchi; R: Jürgen Flimm
Il trovatore (Verdi) 27 X-11 XID: Eun Sun Kim; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
L'orfeo (Monteverdi) 17-30 XID: Leonardo García Alarcón; R: Sasha Waltz
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 XI-1 XIID: Diego Fasolis; R: Eva-Maria Höckmayr
Hippolyte et Aricie (Rameau) 25 XI-8 XIID: Sir Simon Rattle; R: Aletta Collins
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 26 XI-1 XIID: Diego Fasolis; R: Eva-Maria Höckmayr
Fidelio (Beethoven) 7-19 XIID: Karl Heinz Steffens; R: Harry Kupfer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 XII-12 ID: Christopher Moulds / Thomas Guggeis; R: Achim Freyer
Falstaff (Verdi) 20 XII-1 ID: Daniel Barenboim; R: Mario Martone
Violetter Schnee (Furrer) 13-31 ID: Matthias Pintscher; R: Claus Guth
Kopernikus (Vivier) 18 I-2 IID: Errico Fresis; R: Wouter Van Looy
Don Giovanni (Mozart) 20 I-12 IID: Lahav Shani; R: Claus Guth
Elektra (Strauss) 27 I-24 IID: Daniel Barenboim; R: Patrice Chéreau
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 II-8 VD: Stefano Ranzani; R: Ruth Berghaus
Die Zauberflöte (Mozart) 17 II-16 IIID: Franz Welser-Möst; R: Yuval Sharon
Babylon (Widmann) 9-24 IIID: Daniel Barenboim; R: Andreas Kriegenburg
Schneewittchen (Mitterer) 13 III-7 IVR: Constanze Albert
La traviata (Verdi) 15-30 IIID: Massimo Zanetti; R: Dieter Dorn
Die Verlobung im Kloster (Prokofiev,S) 13-22 IVD: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 14-21 IVD: Daniel Barenboim; R: Andrea Moses
Die Zauberflöte (Mozart) 26 IV-1 VD: Thomas Guggeis; R: August Everding
Tosca (Puccini) 3-12 VD: Domingo Hindoyan; R: Alvis Hermanis
Macbeth (Verdi) 23-30 VD: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 V-7 VID: Maxime Pascal; R: Ruth Berghaus
Rigoletto (Verdi) 2-29 VID: Andrés Orozco-Estrada; R: Bartlett Sher
Tristan und Isolde (Wagner) 15-28 VID: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Otello (Verdi) 7 X-25 IIID: Alexander Kalajdzic; R: Paul-Georg Dittrich
Die Zauberflöte (Mozart) 28 X-2 IID: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; R: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2 XII-18 IIID: Alexander Kalajdzic; R: Alexander Charim
Benzin (Rezniček) 13 I-8 IVD: Gregor Rot; R: Cordula Däuper
Das Rheingold (Wagner) 3 III-6 VD: Alexander Kalajdzic; R: Mizgin Bilmen
Anne und Zef (Krüs) 22 IIID: Wilko Jordens; R: Michael Britsch
Orlando paladino (Haydn) 27 IV-5 VIID: Merijn van Driesten; R: Julia Hölscher
Jakob Lenz (Rihm) 9 VI-7 VIID: Gregor Rot; R: Nadja Loschky
My Fair Lady (Loewe) 21 IX-31 VD: William Ward Murta; R: Thomas Winter
La traviata (Verdi) 6 X-12 IVD: Alexander Kalajdzic; R: Nadja Loschky
Die Zauberflöte (Mozart) 20 XD: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; R: Andrea Schwalbach(original), Nick Westbrock(revival)
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 XII-16 IID: Alexander Kalajdzic; R: Jan Eßinger
Dead Man Walking (Heggie) 13 I-29 IIID: Gregor Rot; R: Wolfgang Nägele
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 2-31 IIID: Alexander Kalajdzic; R: Andrea Schwalbach
Amadis de Gaule (Bach,JC) 27 IV-20 VID: Merijn van Driesten; R: Maximilian von Mayenburg
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 7 VI-6 VIID: Gregor Rot; R: Nadja Loschky
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Penthesilea (Schoeck) 15 X-14 XIID: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
Carmen (Bizet) 5 XI-20 IVD: Jacques Lacombe; R: Carlos Wagner
Geisterritter (Reynolds) 3 XII-4 IIID: Daniel Mayr; R: Erik Petersen
Madama Butterfly (Puccini) 8 XII-31 IIID: Stephan Zilias; R: Mark Daniel Hirsch
Gianni Schicchi (Puccini) 1 I-18 IID: Jacques Lacombe; R: Mark Daniel Hirsch
Il tabarro (Puccini) 1 I-18 IID: Jacques Lacombe; R: Mark Daniel Hirsch
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 I-30 VID: Dirk Kaftan / Stephan Zilias / Marcus Merkel / Hermes Helfricht; R: Aron Stiehl
Echnaton (Glass) 11 III-28 VID: Stephan Zilias; R: Laura Scozzi
La traviata (Verdi) 24 III-21 VD: Dirk Kaftan; R: Andreas Homoki
Evita (Lloyd Webber) 11 IV-8 VIID: Jürgen Grimm; R: Gil Mehmert(original), Sandra Wissmann(revival)
I due Foscari (Verdi) 6 V-12 VIID: Will Humburg; R: Philipp Kochheim
Turandot (Puccini) 27 V-22 VID: Stephan Zilias; R: Silviu Purcărete
Oberst Chabert (Waltershausen) 17 VI-13 VIID: Jacques Lacombe; R: Roland Schwab
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 7 IX-26 XD: Hermes Helfricht / Stephan Zilias; R: Seollyeon Konwitschny
Kiss me, Kate (Porter) 15 IX-5 ID: Daniel Mayr; R: Martin Duncan
Xerxes (Handel) 7 X-13 IIID: Rubén Dubrovsky; R: Leonardo Muscato
Die Zauberflöte (Mozart) 13 X-20 XIID: Hermes Helfricht / Daniel Mayr; R: Jürgen Rose(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Lohengrin (Wagner) 4 XI-14 IVD: Dirk Kaftan / Hermes Helfricht; R: Marco Arturo Marelli
Requiem (Verdi) 9 XID: Dirk Kaftan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 XI-25 XIID: Daniel Mayr / Hermes Helfricht; R: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch
Marx in London (Dove) 9 XII-14 IID: David Parry / Daniel Mayr; R: Jürgen R Weber
La Gioconda (Ponchielli) 1 I-8 VID: Hermes Helfricht
Die Schneekönigin (Lange) 27 I-18 VD: Daniel Mayr; R: Johannes Schmid
Jérusalem (Verdi) 10 II-3 VD: Will Humburg; R: Francisco Negrín(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Elektra (Strauss) 10 III-13 VID: Dirk Kaftan; R: Enrico Lübbe
Die Sache Makropulos (Janáček) 7 IV-19 VID: Hermes Helftricht; R: Christopher Alden
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 25 V-5 VIID: Will Humburg; R: David Pountney
Don Giovanni (Mozart) 14 VI-4 VIID: Dirk Kaftan / Daniel Mayr; R: Jakob Peters-Messer(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
West Side Story (Bernstein) 1+ IX
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 XR: Josef Ernst Köpplinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 3 XI
Pagliacci (Leoncavallo) 3 XI
Iwein (Eggert) 5 IV
La forza del destino (Verdi) 3 V
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 XD: Saessak Shin; R: Winfried Schneider
Ritter Blaubart (Offenbach) 12-14 ID: Ivo Hentschel; R: Steffen Piontek
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 23-24 IIID: Alexanders Merzyn; R: Klaus Seiffert
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Don Carlo (Verdi) 9 IX-2 IID: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Andrea Moses
Werther (Massenet) 22 IX-22 XIID: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; R: Benjamin Prins
Tosca (Puccini) 1 X-7 XIID: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Roland Schwab
Rivale (Ronchetti) 29 X-27 VID: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 XI-26 XIID: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; R: Brigitte Fassbaender
Europeras I and II (Cage) 25 XI-24 VID: Christopher Lichtenstein; R: Isabel Ostermann
How to Kill Your Mother. Projekt Elektra (Salvatori) 26 XI-23 ID: Samuel Emanuel; R: Till Kleine-Möller
Die sieben Todsünden (Weill) 12 I-22 VID: Iván López Reynoso; R: Aniara Amos
La porta della legge (Sciarrino) 12 I-22 VID: Alexis Agrafiotis / Iván López Reynoso; R: Aniara Amos
La clemenza di Tito (Mozart) 17 II-11 VD: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Jürgen Flimm
Elektra (Strauss) 16 III-1 VID: Srboljub Dinić; R: Adriana Altaras
La Voix humaine (Poulenc) 11 IV-3 VID: Günther Albers; R: Isabel Ostermann
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 11 IV-3 VID: Günther Albers; R: Isabel Ostermann
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 19-31 VD: Iván López Reynoso; R: Neco Çelik
Carmen (Bizet) 18 VIII-5 IXD: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Philipp M Krenn
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 IX-20 XD: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; R: Neco Çelik
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 X-2 IID: Srboljub Dinić; R: Isabel Ostermann
Der Tribun (Kagel) 28 X-19 XIID: Alexis Agrafiotis; R: Christoph Diem
Der Diktator (Krenek) 28 X-19 XIID: Alexis Agrafiotis; R: Christoph Diem
Der Jasager (Weill) 28 X-19 XIID: Alexis Agrafiotis; R: Christoph Diem
La bohème (Puccini) 1 XII-24 IIID: Iván López Reynoso; R: Ben Baur
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-25 XIID: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; R: Brigitte Fassbaender
The Turn of the Screw (Britten) 11 I-10 IIID: Iván López Reynoso; R: Dagmar Schlingmann
Dichterliebe Recomposed (Jost) 17 II-27 VD: Samuel Emanuel; R: Isabel Ostermann
Die lustige Witwe (Lehár) 22 II-9 VI
Die lustige Witwe (Lehár) 23 II-9 VID: Iván López Reynoso; R: Klaus Christian Schreiber
Die Passagierin (Weinberg) 6 IV-5 VID: Christopher Lichtenstein; R: Dirk Schmeding
L'Invisible (Reimann) 25 V-19 VID: Srboljub Dinić; R: Tatjana Gürbaca
Europeras I and II (Cage) 28-29 VR: Isabel Ostermann, Tobias Mertke
Bremen, Theater Bremen  / 
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 IX-21 IVD: Yoel Gamzou / Valery Kirianov; R: Armin Petras
Candide (Bernstein) 14 X-24 IIID: Christopher Ward; R: Marco Štorman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 X-1 IID: Olof Boman / Hartmut Keil; R: Michael Talke
Rusalka (Dvořák,A) 11 XI-18 IIID: Hartmut Keil / Winston Dan Vogel / Killian Farrell; R: Anna-Sophie Mahler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 XIID: Israel Gursky; R: Alexander Riemenschneider
Die Zauberflöte (Mozart) 16 XII-1 IVD: Israel Gursky; R: Chris Alexander
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 I-26 VID: Olof Boman / Israel Gursky; R: Paul-Georg Dittrich
Wahlverwandtschaften (Kürstner) 24 II-26 VD: Clemens Heil; R: Stephan Kimmig
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 III-24 VID: Yoel Gamzou; R: Felix Rothenhäusler
Carmen (Bizet) 13 IV-17 VD: Yoel Gamzou; R: Anna-Sophie Mahler
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 28 IV-13 VID: Clemens Heil; R: Tatjana Gürbaca
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 V-28 VID: Hartmut Keil; R: Michael Talke
Fidelio (Beethoven) 16 IX-16 XIID: Yoel Gamzou; R: Paul-Georg Dittrich
Un ballo in maschera (Verdi) 21 X-19 ID: Marco Comin; R: Michael Talke
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 XII-21 IIID: Hartmut Keil; R: Alexander Riemenschneider
Lulu (Berg) 27 I-24 IIID: Hartmut Keil; R: Marco Štorman
L'étoile (Chabrier) 30 III-30 VID: Yoel Gamzou; R: Tom Ryser
Die tote Stadt (Korngold) 12 V-13 VID: Yoel Gamzou; R: Armin Petras
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Rigoletto (Verdi) 4 XI-9 XIID: Marc Niemann / Ektoras Tartanis; R: Andrzej Woron
Fidelio (Beethoven) 25 XII-10 IIID: Marc Niemann; R: Robert Lehmeier
Frau Luna (Lincke) 30 I-10 VID: Hartmut Brüsch / Tonio Shiga; R: Holger Seitz
Frau Luna (Lincke) 3+ IID: Hartmut Brüsch; R: Holger Seitz
Der Konsul (Menotti) 17 III-27 VD: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Der Liebestrank (Donizetti) 28 IV-20 VID: Ektoras Tartanis / Tonio Shiga; R: Ansgar Weigner
Der Untermieter (Tate) 2-21 VID: Ektoras Tartanis; R: Sam Brown
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 22 IX-7 XD: Ektoras Tartanis; R: Ansgar Weigner
Die Zauberflöte (Mozart) 3 XID: Marc Niemann; R: Roland Hüve
Madama Butterfly (Puccini) 25 XIID: Marc Niemann; R: Béatrice Lachaussée
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 9 IID: Hartmut Brüsch; R: Felix Seiler
McTeague (Bolcom) 23 IIID: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
María de Buenos Aires (Piazzolla) 27 IVD: Ektoras Tartanis; R: Ulrich Mokrusch, Sergei Vanaev
Mariechen von Nimwegen (Martinu) 8 VID: Ektoras Tartanis; R: Ulrich Mokrusch
Chemnitz, Theater Chemnitz  / 
Hochzeit mit Hindernissen (Morrison,G) 16 IX-19 VD: Jakob Brenner; R: Stefan Huber
Chess (Andersson,BT) 29 IX-20 VD: Jakob Brenner; R: Thomas Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 IX-19 ID: Felix Bender; R: Paul Esterházy
9. Sinfonie (concert) (Beethoven) 3 XD: Clemens Schuldt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 6 X-1 IIID: Felix Bender; R: Helen Malkowsky
Emil und die Detektive (Schubring) 14 X-18 VD: Jakob Brenner; R: Michael Schilhan
Turandot (Puccini) 22 X-28 XIID: Felix Bender; R: Hinrich Horstkotte
Non(n)sens (Goggin) 28 X-21 VD: Jakob Brenner; R: Matthias Winter
Ein Maskenball (Verdi) 2 XII-10 VD: Guillermo García Calvo / Stefan Politzka / Attilio Tomasello; R: Arila Siegert
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-25 XIID: Guillermo García Calvo / Felix Bender / Stefan Politzka; R: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 XIID: Felix Bender
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 13 I-10 IIID: Felix Bender; R: Helen Malkowsky
Rinaldo (Handel) 20 I-9 VD: Felix Bender; R: Kobie van Rensburg
Das Rheingold (Wagner) 3 II-28 IVD: Guillermo García Calvo / Felix Bender; R: Verena Stoiber
Tannhäuser (Wagner) 4 III-1 IVD: Gerrit Prießnitz; R: Michael Heinicke
Der Sängerkrieg der Heidehasen (Wilhelm) 23 III-26 VD: Jakob Brenner; R: Jasna Žarić
Die Walküre (Wagner) 24 III-27 VD: Felix Bender / Guillermo García Calvo; R: Monique Wagemakers
Parsifal (Wagner) 30 III-29 IVD: Guillermo García Calvo; R: John Dew
Don Pasquale (Donizetti) 12 V-15 VID: Stefan Politzka; R: Nils Braun
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-16 VID: Guillermo García Calvo; R: Johannes Pölzgutter
My Fair Lady (Loewe) 21 VI-1 VIID: Jakob Brenner / Jeffrey Goldberg; R: Erik Petersen
My Fair Lady (Loewe) 14 IX-23 XID: Jakob Brenner; R: Erik Petersen
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 IX-22 IIID: Jakob Brenner; R: Johannes Pölzgutter
Don Pasquale (Donizetti) 23 IX-29 XIID: Attilio Tomasello / Dan Ratiu; R: Nils Braun
Siegfried (Wagner) 29 IX-8 VID: Felix Bender / Guillermo García Calvo; R: Sabine Hartmannshenn
Emil und die Detektive (Schubring) 14 X-30 XIID: Jakob Brenner; R: Michael Schilhan
Amleto (Faccio) 3 XI-5 VD: Gerrit Prießnitz; R: Olivier Tambosi
Götterdämmerung (Wagner) 1 XII-10 VID: Guillermo García Calvo; R: Elisabeth Stöppler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 XIID: Jakob Brenner; R: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 XIID: Christoph König
Das Rheingold (Wagner) 5 I-30 VD: Guillermo García Calvo; R: Verena Stoiber
Die Walküre (Wagner) 12 I-1 VID: Felix Bender / Guillermo García Calvo; R: Monique Wagemakers
Die Zauberflöte (Mozart) 2 II-28 VD: Jakob Brenner; R: Michael Schilhan
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 II-31 IIID: Guillermo García Calvo; R: Paul Esterházy
Drachenherz (Bohmer) 2 III-26 IVD: NN / Jakob Brenner; R: Peter Lund, Neva Howard
Turandot (Puccini) 9 III-10 VD: Attilio Tomasello; R: Hinrich Horstkotte
Ein Maskenball (Verdi) 5 IV-18 VD: Attilio Tomasello; R: Arila Siegert
Der Teufel auf Erden (von Suppé) 27 IV-2 VID: Jakob Brenner; R: Hinrich Horstkotte
Fidelio (Beethoven) 25 V-23 VID: Guillermo García Calvo / Jakob Brenner; R: Robert Lehmeier
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 IX-18 ID: Johannes Braun; R: Susanne Lietzow
Tosca (Puccini) 30 IX-28 ID: Roland Kluttig; R: Hans Walter Richter
Das Land des Lächelns (Lehár) 2 XII-1 IVD: Johannes Braun; R: Magdalena Fuchsberger
La Cenerentola (Rossini) 3 II-29 IIID: Johannes Braun; R: Tibor Torell
High Society (Porter) 24 II-8 VIID: Roland Fister; R: Matthias Straub
Pinocchio (Valtinoni) 10 III-6 VD: Paul Willot-Förster; R: Erik Petersen
Rusalka (Dvořák,A) 22 IV-27 VID: Roland Kluttig; R: Tobias Heyder
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22 VI-11 VIID: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Die Zauberflöte (Mozart) 29 IX-11 VIID: Johannes Braun; R: Philipp Westerbarkei
Into the Woods (Sondheim) 8+ XIID: Roland Fister; R: Joan Anton Rechi
Peter Grimes (Britten) 26 I-9 IVD: Roland Kluttig; R: Alexander Charim
Wunderland (Schreier) 1-17 IIID: Paul Willot-Förster; R: Ilaria Lanzino
Neues vom Tage (Hindemith) 30 III-23 VD: Roland Fister; R: Tibor Torell
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 5 V-23 VID: Roland Fister; R: Jörg Behr
Carmen (Bizet) 2 VI-10 VIID: Roland Kluttig; R: Alexander Müller-Elmau
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Sugar (Styne) 1 IX-1 ID: Ivo Hentschel; R: Klaus Seiffert
Turandot (Puccini) 23 IX-10 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Wozzeck (Berg) 1 X-5 XID: Evan Christ; R: Christiane Lutz
Ritter Blaubart (Offenbach) 16 XI-13 VD: Ivo Hentschel; R: Steffen Piontek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-29 XIID: Ivo Hentschel; R: Martin Schüler
Sekretärinnen (Wittenbrink) 26 I-2 VID: Frank Bernard; R: Thomas Weber-Schallauer
Don Carlo (Verdi) 4 II-14 IVD: Evan Christ; R: Martin Schüler
Don Giovanni (Mozart) 24 II-7 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 III-16 VID: Evan Christ; R: Matthias Oldag
Macbeth (Verdi) 21 IV-26 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 23 VI-7 VIID: Alexander Merzyn; R: Thomas Weber-Schallauer
Sekretärinnen (Wittenbrink) 13-22 IXD: Frank Bernard; R: Thomas Weber-Schallauer
Macbeth (Verdi) 23 IX-25 XID: Alexander Merzyn; R: Martin Schüler
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 IX-11 XID: Christian Möbius; R: Klaus Seiffert
Don Giovanni (Mozart) 6 X-4 XIID: Alexander Merzyn; R: Martin Schüler
My Fair Lady (Loewe) 20 X-9 XID: Alexander Merzyn; R: Michael Wallner
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 XI-28 XIID: Alexander Merzyn; R: Thomas Weber-Schallauer
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 30 XI-5 XIID: Christian Möbius; R: Martin Schüler
Papagenos Zauberflöte (Mozart) 15-21 ID: Bo-Kyoung Kim; R: Hauke Tesch
Frau Luna (Lincke) 23-26 IID: Christian Möbius; R: Steffen Piontek
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 V-15 VID: Alexander Merzyn; R: Christiane Lutz
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 IX-10 IID: Will Humburg / Michael Nündel; R: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 IX-27 XIID: Will Humburg; R: Eva-Maria Höckmayr
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 29 X-8 IVD: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel / Karsten Januschke; R: Emmanuelle Bastet
Schubert's Winterreise (Zender) 11 XI-13 ID: Michael Nündel
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 XII-8 VID: Michael Nündel; R: Nicole Claudia Weber
Simon Boccanegra (Verdi) 27 I-20 VD: Will Humburg; R: Dirk Schmeding
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 III-10 VD: Will Humburg; R: Eva-Maria Höckmayr
Orango (Shostakovich) 13-14 VD: Will Humburg; R: Ines Krome
Così fan tutte (Mozart) 19 V-16 VID: Michael Nündel; R: Dietrich Hilsdorf
Die Dreigroschenoper (Weill) 31 V-20 VID: Michael Nündel; R: Philip Tiedemann
L'orfeo (Monteverdi) 8 IX-27 XIID: Joachim Enders; R: Andreas Bode
Saint François d'Assise (Messiaen) 9 IX-11 XID: Johannes Harneit; R: Karsten Wiegand
Die Dreigroschenoper (Weill) 28 IX-2 IIID: Michael Nündel; R: Philip Tiedemann
Die Zauberflöte (Mozart) 26 X-20 VID: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel; R: Karsten Wiegand
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 XI-31 XIID: Michael Nündel; R: Nicole Claudia Weber
Ein Maskenball (Verdi) 8 XII-13 IVD: Daniel Cohen; R: Valentin Schwarz
Kiss me, Kate (Porter) 2 II-28 VID: Michael Nündel; R: Erik Petersen
Rusalka (Dvořák,A) 23 III-16 VID: Daniel Cohen; R: Luise Kautz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 IV-21 VID: Johannes Harneit; R: Christian Weise
Orlando (Handel) 18 V-26 VID: Michael Nündel
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Otello (Verdi) 16 IX-24 IIID: Markus L Frank; R: Roman Hovenbitzer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 IX-22 XIID: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; R: Holger Potocki
A Santa Lucia (Tasca) 29 IX-22 XIID: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; R: Holger Potocki
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 X-14 IVD: Elisa Gogou; R: Benjamin Prins
Lady Hamilton (Künneke) 26 XI-31 XII
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 XII-6 ID: Wolfgang Kluge; R: Johannes Weigand
Kiss me, Kate (Porter) 19 I-10 VID: Wolfgang Kluge; R: Johannes Weigand
Die Dreigroschenoper (Weill) 2 III-1 VID: Markus L Frank; R: Ezio Toffolutti
Manon Lescaut (Puccini) 5 IV-8 VID: Markus L Frank; R: Katharina Thoma
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 27 IV-16 VID: Markus L Frank; R: Hinrich Horstkotte
Fürst Igor (concert) (Borodin) 25 V-2 VID: Elisa Gogou
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 8-23 VID: Markus L Frank; R: Matthias Oldag
King Arthur (Purcell) 21 IX-12 VD: Elisa Gogou; R: Mario Holetzeck
Der Freischütz (Weber) 26 X-22 VID: Markus L Frank; R: Saskia Kuhlmann
Im weißen Rößl (Benatzky) 22 II-4 VD: Wolfgang Kluge; R: Johannes Weigand
Katja und der Teufel (Dvořák,A) 25 V-16 VID: Elisa Gogou; R: Jakob Peters-Messer
Nabucco (concert) (Verdi) 27-30 VID: Elisa Gogou
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 IX-3 IIID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Elegie für junge Liebende (Henze) 4 X-25 XID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 7 X-23 IID: György Mészáros; R: Wolf Widder
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 X-4 IID: György Mészáros; R: Guta G N Rau
Dracula (Wildhorn) 1 XII-14 VID: Mathias Mönius; R: Lars Helmer
Powder Her Face (Adès) 9 II-7 IVD: Lutz Rademacher; R: Christian Poewe
Tosca (Puccini) 13 IV-22 VID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Così fan tutte (Mozart) 1-8 VID: György Mészáros; R: Holger Potocki
Così fan tutte (Mozart) 29 VIII-26 VD: György Mészáros; R: Holger Potocki
Faust (Gounod) 7 IX-29 VD: Lutz Rademacher; R: Jan Eßinger
Così fan tutte (Mozart) 9+ IX
Tosca (Puccini) 15 IX-28 IVD: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 X-14 VID: György Mészáros; R: Guta G N Rau
Martha (Flotow) 7 XII-16 VD: György Mészáros; R: Kay Link
The Addams Family (Lippa) 15+ II
Luisa Miller (Verdi) 5+ IV
Dortmund, Theater Dortmund  / 
Arabella (Strauss) 24 IX-26 XID: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
La traviata (Verdi) 6 X-28 XIID: Motonori Kobayashi / Ingo Martin Stadtmüller; R: Tina Lanik
Wunderland (Schreier) 22 X-6 IIID: Ingo Martin Stadtmüller; R: Ilaria Lanzino
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2 XII-28 ID: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; R: Tina Lanik
Frau Luna (Lincke) 13 I-30 VD: Philipp Armbruster / Ingo Martin Stadtmüller; R: Erik Petersen
Die Zauberflöte (Mozart) 20 I-8 VID: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 III-10 VID: Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
Die Schneekönigin (Lange) 8 IV-3 VID: Ingo Martin Stadtmüller; R: Johannes Schmid
Aida (Verdi) 5 X-13 ID: Gabriel Feltz; R: Jacopo Spirei
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 X-2 IIID: Motonori Kobayashi; R: Martin G Berger
Romeo und Zeliha (Merkies) 10 XI-4 XIID: Ingo Martin Stadtmüller; R: Justo Moret
West Side Story (Bernstein) 24 XI-22 IVD: Philipp Armbruster; R: Gil Mehmert
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 I-2 VID: Gabriel Feltz; R: Thomas Enzinger
Turandot (Puccini) 9 II-3 VD: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Tomo Sugao
Fin de partie (Kurtag) 18 IV-17 VD: Johannes Kalitzke / Arnaud Arbet; R: Ingo Kerkhof
Echnaton (Glass) 24 V-29 VID: Motonori Kobayashi; R: Demis Volpi
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 IX-28 XIID: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Wonderful Town (Bernstein) 13 IX-15 IVD: Peter Christian Feigel; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 IX-16 VD: Andreas Schüller / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Die lustige Witwe (Lehár) 30 IX-31 XIID: Andreas Schüller; R: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 XI-14 ID: Christian Garbosnik; R: Winfried Schneider
Das Märchen vom Zaren Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 XI-9 IID: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-23 XIID: Andreas Schüller; R: Jasmin Solfaghari
Frau Luna (Lincke) 27 I-6 VIID: Andreas Schüller / Yura Yang; R: Andy Hallwaxx
Candide (Bernstein) 3 III-8 VIID: Andreas Schüller; R: Winfried Schneider
María de Buenos Aires (Piazzolla) 21 III-27 V
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 III-19 VD: Peter Christian Feigel; R: Radek Stopka
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 IV-17 VID: Andreas Schüller; R: Peter Kube
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 IV-13 VIID: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 V-10 VID: Christian Garbosnik; R: Andreas Gergen
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 VI-15 VIID: Peter Christian Feigel; R: Axel Köhler
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 IX-30 XID: Christian Garbosnik; R: Winfried Schneider
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 IX-5 IID: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 IX-7 IVD: Peter Christian Feigel; R: Axel Köhler
Candide (Bernstein) 5 X-15 ID: Andreas Schüller; R: Winfried Schneider
Die schöne Galathée (von Suppé) 27 X-30 VID: Andreas Schüller; R: Axel Köhler
Gianni Schicchi (Puccini) 27 X-30 VID: Andreas Schüller; R: Axel Köhler
Die Zauberflöte (Mozart) 17 XI-27 III
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-23 XIID: Andreas Schüller; R: Jasmin Solfaghari
My Fair Lady (Loewe) 26 I-10 VIID: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Frau Luna (Lincke) 9 II-3 VIID: Andreas Schüller; R: Andy Hallwaxx
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 III-22 VD: Andreas Schüller; R: Axel Köhler
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 III-19 VD: Peter Christian Feigel; R: Radek Stopka
Der Mann mit dem Lachen (Nimsgern) 27 IV-11 VID: Peter Christian Feigel; R: Andreas Gergen
Die lustige Witwe (Lehár) 18 V-6 VIID: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Ein Hauch von Venus (Weill) 22 VI-14 VIID: Peter Christian Feigel; R: Matthias Davids
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 8 VIIID: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Jonathan Darlington / Ivan Repušić; R: Achim Freyer
La traviata (Verdi) 26 VIII-12 XD: Ivan Repušić / Domingo Hindoyan; R: Andreas Homoki
La bohème (Puccini) 27 VIII-16 VID: John Fiore / Giampaolo Bisanti / Pietro Rizzo; R: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 28 VIII-27 VD: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Christoph Gedschold; R: Achim Freyer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-23 IXD: Frédéric Chaslin; R: Johannes Erath
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 IX-2 IVD: Alessandro De Marchi / Jonathan Darlington; R: Grischa Asagaroff
Trouble in Tahiti (Bernstein) 30 IX-14 XD: Franz Brochhagen; R: Manfred Weiss
Carmen (Bizet) 2 X-7 VIID: Antonino Fogliani / Alejo Pérez / Daniele Callegari; R: Axel Köhler
Les Troyens (Berlioz) 3 X-3 XID: John Fiore; R: Lydia Steier
Salome (Strauss) 4-17 XD: Omer Meir Wellber; R: Michael Schulz
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 X-13 XID: Christopher Moulds; R: Michiel Dijkema
Schneewitte (Joneleit) 25 X-19 XID: Clemens Jüngling; R: Andrea Kramer
Götterdämmerung (Wagner) 29 X-4 IID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 12 XI-8 VID: Lorenzo Viotti / Eun Sun Kim / Francesco Lanzillotta; R: Nikolaus Lehnhoff
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 XI-6 IVD: Giampaolo Bisanti / Pietro Rizzo; R: Dietrich Hilsdorf
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 2-13 XIID: Johannes Wulff-Woesten; R: Christiane Lutz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 XIID: Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
Die tote Stadt (Korngold) 16 XII-2 IID: Jeffrey Tate; R: David Bösch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 19-27 XIID: Omer Meir Wellber; R: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-12 ID: Marius Stieghorst; R: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 13-29 ID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 14-30 ID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Siegfried (Wagner) 18 I-1 IID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Der Freischütz (Weber) 10 II-5 IIID: Alexander Soddy / Christoph Gedschold; R: Axel Köhler
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 II-2 VIID: Asher Fisch; R: Florentine Klepper
Otello (Verdi) 3 III-30 IVD: Daniele Callegari / John Fiore / Pietro Rizzo; R: Vincent Boussard
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 III-1 IVD: Antonello Allemandi; R: Michael Schulz
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 III-19 VID: Ido Arad; R: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 22 IV-3 VD: Christian Thielemann; R: Johannes Schaaf
La forza del destino (Verdi) 28 IV-19 VD: Mark Wigglesworth; R: Keith Warner
Fidelio (Beethoven) 4-17 VD: Adam Fischer; R: Christine Mielitz
Das Rätsel der gestohlenen Stimmen (Wulff-Woesten) 13-23 VD: Johannes Wulff-Woesten; R: Tom Quaas
Alles Schwindel (Spoliansky) 9-20 VID: Max Renne; R: Malte C Lachmann
Don Giovanni (Mozart) 17-23 VID: Jonathan Darlington; R: Andreas Kriegenburg
Il prigioniero (Dallapiccola) 30 VI-11 VIID: NN; R: Elisabeth Stöppler
Oedipus rex (Stravinsky) 30 VI-11 VIID: Erik Nielsen; R: Elisabeth Stöppler
La forza del destino (Verdi) 31 VIII-14 IXD: Mark Wigglesworth; R: Keith Warner
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 IX-4 IIID: Kristiina Poska; R: Johannes Erath
Rigoletto (Verdi) 2-7 IXD: Stefano Ranzani; R: Nikolaus Lehnhoff
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 IX-17 XID: Christopher Moulds; R: Michiel Dijkema
Fidelio (Beethoven) 15 IX-12 XD: Jonathan Darlington; R: Christine Mielitz
Moses und Aron (Schoenberg,A) 29 IX-15 XD: Alan Gilbert; R: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 1 X-8 VID: Antonino Fogliani; R: Axel Köhler
Satyricon (Maderna) 13-20 XD: Pietro Borgonovo; R: Georg Schmiedleitner
Die Zauberflöte (Mozart) 20 X-6 VID: Nikolaj Znaider / Felix Krieger / Christoph Gedschold / Moritz Gnann; R: Achim Freyer
Das Rätsel der gestohlenen Stimmen (Wulff-Woesten) 27 X-7 XID: Johannes Wulff-Woesten; R: Tom Quaas
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 27 X-7 XID: Stefano Ranzani; R: Dietrich Hilsdorf
Pelléas et Mélisande (Debussy) 9 XI-1 XIID: Mikko Franck; R: Alex Ollé
La traviata (Verdi) 23 XI-19 ID: Giampaolo Bisanti / Stefano Ranzani; R: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-14 XIID: Christian Thielemann; R: David Hermann
Arabella (Strauss) 7-13 XIID: Asher Fisch; R: Florentine Klepper
Häuptling Abendwind (Offenbach) 14 XII-26 ID: Thomas Leo Cadenbach; R: Manfred Weiss
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 XIID: Asher Fisch; R: Katharina Thalbach
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 20 XII-20 ID: Ekkehard Klemm; R: Manfred Weiss
Cabaret (Kander) 21 XII-8 ID: Max Renne; R: Manfred Weiss
La bohème (Puccini) 27 XII-12 VIID: Daniele Callegari / Speranza Scappucci; R: Christine Mielitz
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 I-1 IIID: Christian Thielemann / John Fiore; R: Florentine Klepper
Die lustige Witwe (Lehár) 18 I-8 IID: Stefan Soltesz; R: Jérôme Savary
Tannhäuser (Wagner) 17 II-10 IIID: Omer Meir Wellber; R: Peter Konwitschny
Die verkaufte Braut (Smetana) 8 III-2 VD: Tomáš Netopil; R: Mariame Clément
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 III-20 IVD: Alessandro De Marchi; R: Grischa Asagaroff
Tosca (Puccini) 14 III-7 VID: Ivan Repušić; R: Johannes Schaaf
Trouble in Tahiti (Bernstein) 15-24 IIID: Franz Brochhagen; R: Manfred Weiss
Platée (Rameau) 6-29 IVD: Paul Agnew; R: Rolando Villazón
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 13-21 IVD: Alessandro De Marchi; R: Jens Daniel Herzog
4.48 Psychosis (Venables) 26 IV-10 VD: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 27 IV-5 VD: Omer Meir Wellber; R: Uwe Eric Laufenberg
Don Giovanni (Mozart) 22 V-20 VID: Omer Meir Wellber; R: Andreas Kriegenburg
Nabucco (Verdi) 25 V-21 VID: Omer Meir Wellber; R: David Bösch
Die tote Stadt (Korngold) 31 V-4 VID: Dmitri Jurowski; R: David Bösch
Les Huguenots (Meyerbeer) 29 VI-13 VIID: Alexander Vedernikov; R: Peter Konwitschny
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
La Cenerentola (Rossini) 17 IX-15 IVD: Antonino Fogliani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Turandot (Puccini) 23 IX-1 XD: Aziz Shokhakimov; R: Huan-Hsiung Li
Gullivers Reise (Resch) 3 X-11 VIID: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Marcelo Diaz
Die Zauberflöte (Mozart) 4 X-17 VID: Axel Kober / Christoph Stöcker; R: Suzanne Andrade / Barrie Kosky
Suor Angelica (Puccini) 5 X-8 XID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Il tabarro (Puccini) 5 X-8 XID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 5 X-8 XID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 X-12 VID: Johannes Wildner / Antonino Fogliani; R: András Fricsay
Wozzeck (Berg) 20 X-26 XID: Axel Kober; R: Stefan Herheim
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 X-10 XIID: Antonino Fogliani / Wen-Pin Chien; R: Christof Loy
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 X-19 VID: David Crescenzi / Stefan Klingele; R: Michael Hampe
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 X-18 ID: David Crescenzi / Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 4 XI-21 XIID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Madama Butterfly (Puccini) 18 XI-13 VIID: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 XI-14 ID: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut / Wen-Pin Chien / Axel Kober; R: Esther Mertel, Andreas Meyer-Hanno
Maria Stuarda (Donizetti) 15 XII-16 VID: Lukas Beikircher; R: Guy Joosten
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 19 XII-11 IID: Patrick Francis Chestnut / Lukas Beikircher; R: Jens Daniel Herzog
Tosca (Puccini) 30 XII-9 ID: Wen-Pin Chien / Aziz Shokhakimov; R: Dietrich Hilsdorf
Don Pasquale (Donizetti) 3 I-1 VIID: Wen-Pin Chien / Jesse Wong / Jonathan Brandani; R: Rolando Villazón
Un ballo in maschera (Verdi) 7-21 ID: Lukas Beikircher / Aziz Shokhakimov; R: Stein Winge
Madama Butterfly (Puccini) 20-30 ID: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Joan Anton Rechi
Die Walküre (Wagner) 28 I-31 IIID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 4 II-3 VIID: Jesse Wong; R: Philipp Westerbarkei
Aida (Verdi) 17 II-22 VID: Wen-Pin Chien; R: Philipp Himmelmann
Don Pasquale (Donizetti) 22 II-2 VID: Jonathan Brandani / David Crescenzi / Jesse Wong; R: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 23 II-31 VD: Lukas Beikircher; R: David Hermann
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 9 III-21 VD: Marc Piollet; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 III-9 VD: Lukas Beikircher / Stefan Klingele; R: Dietrich Hilsdorf
Gold! (Evers) 1-25 IV
Siegfried (Wagner) 7 IV-10 VD: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Pagliacci (Leoncavallo) 7-29 IVD: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-29 IVD: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Pygmalion (Donizetti) 22 IV-20 VD: Ville Enckelmann; R: Volker Böhm
Ariadne (Martinů) 22 IV-20 VD: Jesse Wong; R: Kinga Szilágyi
Peter Grimes (Britten) 6-8 VD: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 V-23 VID: Axel Kober; R: Otto Schenk
Die Walküre (Wagner) 31 V-24 VID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 VI-4 VIID: Aziz Shokhakimov; R: Adolf Dresen
La traviata (Verdi) 14 IX-6 XD: Antonino Fogliani; R: Andreas Homoki
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IX-23 VD: Axel Kober; R: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Arabella (Strauss) 21 IX-3 XD: Axel Kober; R: Tatjana Gürbaca
Die Schneekönigin (Lange) 21 IX-29 XID: Ville Enckelmann; R: Johannes Schmid
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 IX-18 XIID: Axel Kober / David Crescenzi; R: Michael Hampe
Tosca (Puccini) 29 IX-5 IVD: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Dietrich Hilsdorf
Rigoletto (Verdi) 30 IX-21 XD: Lukas Beikircher; R: David Hermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 X-14 XID: Stefan Klingele; R: András Fricsay
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 13 X-14 XID: Lukas Beikircher / Marc Piollet; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 X-13 XID: Ville Enckelmann
Götterdämmerung (Wagner) 27 X-23 VID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 X-17 IID: David Crescenzi; R: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 31 X-17 XIID: David Crescenzi; R: Christof Loy
La Cenerentola (Rossini) 3 XI-7 IIID: Antonino Fogliani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Otello (Verdi) 15 XI-12 XIID: Antonino Fogliani; R: Michael Thalheimer
Don Giovanni (Mozart) 17 XI-21 XIID: Antonino Fogliani; R: Karoline Gruber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 XI-29 XIID: Lukas Beikircher; R: Andreas Meyer-Hanno(original), Esther Mertel(revival)
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 XII-20 VID: Benjamin Reiners; R: Axel Köhler
Maria Stuarda (Donizetti) 9 XII-9 IID: Antonino Fogliani; R: Guy Joosten
Xerxes (Handel) 17-31 ID: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Don Pasquale (Donizetti) 18 I-3 IID: Antonino Fogliani; R: Rolando Villazón
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 24 I-7 IVD: Jesse Wong; R: Philipp Westerbarkei
Siegfried (Wagner) 26 I-30 VD: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 II-2 VID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Schade, dass sie eine Hure war (Schreier) 16 II-17 IIID: Lukas Beikircher; R: David Hermann
Falstaff (Verdi) 24 II-3 IVD: David Crescenzi; R: Michael Hampe
Der feurige Engel (Prokofiev,S) 9-31 IIID: Kimbo Ishii; R: Immo Karaman
Roméo et Juliette (Gounod) 30 III-26 VD: David Crescenzi; R: Philipp Westerbarkei
Gold! (Evers) 1-25 IVR: Ilaria Lanzino
Madama Butterfly (Puccini) 21 IV-8 VIID: Wen-Pin Chien; R: Joan Anton Rechi
Don Carlo (Verdi) 10 V-5 VIID: Nicholas Carter; R: Guy Joosten
Das Rheingold (Wagner) 23 VD: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 25 V-14 VIID: Aziz Shokhakimov; R: Lydia Steier
Geisterritter (Reynolds) 19 VI-10 VIID: Patrick Francis Chestnut; R: Eric Petersen
Die Walküre (Wagner) 26 VID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 30 XI-11 IID: Mario Hartmuth; R: Lars Wernecke
Così fan tutte (Mozart) 5 V-8 VID: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Carmen (Bizet) 5 II-12 IVD: Philippe Bach; R: Jasmina Hadziahmetovic
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Der Troubadour (Verdi) 10-27 VIIID: Samuel Bächli; R: Jürgen R Weber
Pariser Leben (Offenbach) 2-14 IXD: Peter Leipold; R: Samuel Bächli
Roméo et Juliette (Gounod) 17 IX-18 XD: Samuel Bächli; R: Federico Grazzini
Die Zauberflöte (Mozart) 30 IX-31 IIID: Joana Mallwitz / Samuel Bächli; R: Sandra Leupold
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6 X-27 XIID: Zoi Tsokanou; R: Ester Ambrosino
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 X-19 XIID: Peter Leipold; R: Lutz Schwarz
Medea (Cherubini) 11 XI-21 XIID: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 16 XII-23 IIID: Joana Mallwitz / Chanmin Chung; R: Axel Köhler
West Side Story (Bernstein) 5 I-21 IID: Chanmin Chung; R: Pascale-Sabine Chevroton
La Calisto (Cavalli) 1 III-12 VD: Chanmin Chung; R: Samuel Bächli
Der fliegende Holländer (Wagner) 17 III-20 VD: Xu Zhong / Chanmin Chung / Andrea Sanguineti; R: Guy Montavon
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 18 IV-17 VD: Ralph Neubert; R: Fernando Blumenthal
Agnes von Hohenstaufen (Spontini) 1-10 VID: Zoi Tsokanou; R: Marc Adam
Carmen (Bizet) 3-26 VIIID: Samuel Bächli / Chanmin Chung / Myron Michailidis; R: Guy Montavon
Fra Diavolo (Auber) 6 X-26 XIID: Chanmin Chung; R: Hendrik Müller
Die Zauberflöte (Mozart) 14 X-4 ID: Samuel Bächli; R: Sandra Leupold
Im weißen Rößl (Benatzky) 15 XII-22 IVD: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 6 I-16 IIID: Myron Michailidis; R: Axel Köhler
Dead Man Walking (Heggie) 23 III-14 IV
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 5 IV-24 VD: Ralph Neubert; R: Fernando Blumenthal
Aida (Verdi) 27 IV-15 WildMsgNo!
Essen, Aalto-Musiktheater Essen  / 
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 X-18 ID: Tomáš Netopil / Johannes Witt / Golo Berg; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Rigoletto (Verdi) 21 X-19 XID: Matteo Beltrami; R: Frank Hilbrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 XI-7 ID: Friedrich Haider / Johannes Witt; R: Marie-Helen Joël
Die Zauberflöte (Mozart) 11 XI-9 XIID: Friedrich Haider; R: Ezio Toffolutti
Il trovatore (Verdi) 2 XII-9 VID: Giacomo Sagripanti / Friedrich Haider / Matteo Beltrami; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La bohème (Puccini) 8 XII-5 ID: Friedrich Haider; R: Silviu Purcărete
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-11 IID: Johannes Witt / Volker Perplies; R: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 19 I-2 IIID: Friedrich Haider; R: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Turandot (Puccini) 2 II-1 IVD: Ed Spanjaard; R: Tilman Knabe
Hans Heiling (Marschner) 24 II-22 VID: Frank Beermann; R: Andreas Baesler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 III-6 IVD: Tomáš Netopil; R: Jetske Mijnssen
Salome (Strauss) 31 III-1 VIID: Tomáš Netopil / Georg Fritzsch; R: Mariame Clément
Lohengrin (Wagner) 8 IV-6 VD: Tomáš Netopil; R: Tatjana Gürbaca
La traviata (Verdi) 21 IV-26 VD: Friedrich Haider; R: Josef Ernst Köpplinger
Madama Butterfly (Puccini) 5 V-24 VID: Giuseppe Finzi; R: Tilman Knabe
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 3 VI-13 VIID: Johannes Witt; R: Bruno Klimek
Die Walküre (Wagner) 30 VI-8 VIID: Tomáš Netopil; R: Dietrich Hilsdorf
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 IX-31 XIID: Johannes Witt; R: Bruno Klimek
Carmen (Bizet) 13 X-17 IIID: Sébastien Rouland; R: Lotte de Beer
Aida (Verdi) 20 X-17 XID: Friedrich Haider; R: Dietrich Hilsdorf
La bohème (Puccini) 2 XI-15 XIID: Andrea Sanguineti; R: Silviu Purcărete
Die Zauberflöte (Mozart) 16 XI-21 IVD: Friedrich Haider / Johannes Witt; R: Ezio Toffolutti
Der Freischütz (Weber) 8 XII-7 VID: Tomáš Netopil / Robert Jindra; R: Tatjana Gürbaca
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 XII-6 ID: Friedrich Haider; R: Marie-Helen Joël
Salome (Strauss) 19 I-10 IIID: Tomáš Netopil; R: Mariame Clément
Otello (Verdi) 2 II-28 VID: Matteo Beltrami; R: Roland Schwab
Don Giovanni (Mozart) 9 II-28 IVD: Christopher Moulds; R: Stefan Herheim
Der Ring an einem Abend (Wagner) 24 II-5 VIID: Robert Jindra
Medea (Reimann) 23 III-10 VD: Robert Jindra; R: Kay Link
Luisa Miller (Verdi) 30 III-5 VD: Marco Comin; R: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 13 IV-14 VIID: Robert Jindra; R: Christine Mielitz
Die Märchenwelt zur Kur bestellt (Feckler) 30 IV-19 VID: Heribert Feckler; R: Marie-Helen Joël
Così fan tutte (Mozart) 1 VI-13 VIID: Tomáš Netopil; R: Stephen Lawless
Rusalka (Dvořák,A) 15 VI-7 VIID: Tomáš Netopil; R: Lotte de Beer
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 4 XI-15 VID: Peter Sommerer; R: Peter Grisebach
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 I-24 VID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Pagliacci (Leoncavallo) 20 I-24 VID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Madame Pompadour (Fall) 10 III-21 VID: Marc Niemann; R: Arne Böge
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 V-29 VID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 V-29 VID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
La petite messe solennelle (Rossini) 15 VD: Peter Sommerer
Singin' in the Rain (Brown,I) 29 IX-31 XIID: Ingo Martin Stadtmüller; R: Markus Hertel
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 XD: Peter Sommerer; R: Wolfram Apprich
Aschenputtel (Rossini) 4 XID: Peter Geilich; R: Cecilia Ward
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 19 IR: Markus Hertel
Manon Lescaut (Puccini) 16 IIID: Peter Sommerer; R: Peter Grisebach
Vanessa (Barber) 4 VD: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 VIII-26 XIID: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; R: Christof Loy(original), Ute M Engelhardt(revival)
Il trovatore (Verdi) 10 IX-13 ID: Jader Bignamini; R: David Bösch
Vanessa (Barber) 15 IX-5 XD: Rasmus Baumann; R: Katharina Thoma
Rinaldo (Handel) 16 IX-3 XD: Simone Di Felice; R: Ted Huffman
Peter Grimes (Britten) 8-27 XD: Sebastian Weigle; R: Keith Warner
Dido and Aeneas (Purcell) 13 X-4 XID: Karsten Januschke; R: Barrie Kosky
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 13 X-4 XID: Karsten Januschke; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 X-19 XID: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; R: Dorothea Kirschbaum
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 23-30 X
Der Mieter (Herrmann,A) 12 XI-7 XIID: Kazushi Ono / Karsten Januschke; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 17 XI-1 ID: Rory Macdonald / Nikolai Petersen; R: Christof Loy
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 26 XI-16 XIID: Stefan Soltesz; R: Jens Daniel Herzog
Werther (Massenet) 8 XII-7 ID: Lorenzo Viotti; R: Willy Decker
Capriccio (Strauss) 14 I-18 IID: Sebastian Weigle; R: Brigitte Fassbaender
Iwan Sussanin (Glinka) 19-27 ID: Justin Brown; R: Harry Kupfer
Enrico (Trojahn) 21 I-4 IID: Roland Böer; R: Tobias Heyder
Roberto Devereux (Donizetti) 2-4 IID: Giuliano Carella
Rigoletto (Verdi) 3 II-8 IIID: Alexander Prior / Simone Di Felice; R: Hendrik Müller
L'Africaine (Meyerbeer) 20 II-2 IVD: Antonello Manacorda; R: Tobias Kratzer
Il serpente di bronzo (Zelenka) 22 II-5 IIID: Franck Ollu; R: Corinna Tetzel
A Wintery Spring (Haddad) 22 II-5 IIID: Franck Ollu; R: Corinna Tetzel
Die Passagierin (Weinberg) 3-30 IIID: Leo Hussain; R: Anselm Weber
La Cenerentola (Rossini) 10 III-14 IVD: Vlad Iftinca; R: Keith Warner
Aus einem Totenhaus (Janáček) 1-29 IVD: Tito Ceccherini; R: David Hermann
Das Rheingold (Wagner) 13 IV-6 VD: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
La sonnambula (Bellini) 20 IV-12 VD: Eun Sun Kim; R: Tina Lanik
Die lustige Witwe (Lehár) 13 V-25 VID: Joana Mallwitz; R: Claus Guth
Billy Budd (Britten) 19 V-9 VID: Erik Nielsen; R: Richard Jones
Adriana Lecouvreur (Cilea) 26 V-24 VID: Steven Sloane; R: Vincent Boussard
Norma (Bellini) 10-27 VID: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Otello (Verdi) 19 VIII-16 IXD: Henrik Nánási; R: Johannes Erath
Die Zauberflöte (Mozart) 25 VIII-25 XIID: Simone Di Felice / Sebastian Weigle / Florian Erdl; R: Alfred Kirchner
Tri Sestri (Eötvös) 9 IX-3 XD: Dennis Russell Davies, Nikolai Petersen; R: Dorothea Kirschbaum
Lost Highway (Neuwirth) 12-23 IXD: Karsten Januschke; R: Yuval Sharon
Tosca (Puccini) 22 IX-20 XD: Lorenzo Viotti; R: Andreas Kriegenburg
Rusalka (Dvořák,A) 28 IX-27 XD: Sebastian Weigle; R: Jim Lucassen
Capriccio (Strauss) 6 X-4 XID: Lothar Koenigs; R: Brigitte Fassbaender
Oedipus rex (Stravinsky) 28 X-1 XIID: Sebastian Weigle; R: Lydia Steier
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 X-1 XIID: Sebastian Weigle; R: Lydia Steier
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-30 XID: Christoph Gedschold; R: Brigitte Fassbaender
Il corsaro (concert) (Verdi) 7-9 XID: Francesco Lanzillotta
I puritani (Bellini) 2 XII-18 ID: Tito Ceccherini; R: Vincent Boussard
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-30 XIID: David Afkham; R: Keith Warner
Die lustige Witwe (Lehár) 15 XII-20 ID: Hartmut Keil; R: Claus Guth
Xerxes (Handel) 5 I-2 IID: Constantinos Carydis; R: Tilmann Köhler
Rinaldo (Handel) 12-23 ID: Simone Di Felice; R: Ted Huffman
La forza del destino (Verdi) 27 I-26 VD: Jader Bignamini / Gaetano Soliman; R: Tobias Kratzer
Daphne (Strauss) 1-20 IID: Sebastian Weigle; R: Claus Guth
Mina (Dierksen) 2-6 IID: Uwe Dierksen; R: Ute M Engelhardt
Dalibor (Smetana) 24 II-30 IIID: Stefan Soltesz; R: Florentine Klepper
Carmen (Bizet) 1 III-4 IVD: Leo Hussain; R: Barrie Kosky
Wozzeck (Berg) 9 III-12 IVD: Gabriel Feltz; R: Christof Loy
Der ferne Klang (Schreker) 31 III-11 VD: Sebastian Weigle / Florian Erdl; R: Damiano Michieletto
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-22 IVD: Lawrence Foster; R: Guillaume Bernardi
Die Walküre (Wagner) 21 IV-8 VD: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Rodelinda (Handel) 12 V-8 VID: Andrea Marcon; R: Claus Guth
Król Roger (Szymanowski) 2-29 VID: Sylvain Cambreling; R: Johannes Erath
Norma (Bellini) 7-28 VIR: Christof Loy
The Medium (Menotti) 15-29 VID: Nikolai Petersen; R: Hans Walter Richter
Satyricon (Maderna) 15-29 VID: Simone Di Felice; R: Nelly Danker
La Damnation de Faust (Berlioz) 16-30 VID: Roland Böer; R: Harry Kupfer
Freiberg, Mittelsächsisches Theater  / 
Anatevka (Bock) 8 IX-29 XIID: Alexander Livenson; R: Arila Siegert
Romeo und Julia (Bellini) 11-15 XD: Juheon Han; R: Ralf-Peter Schulze
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 XI-8 VD: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 25 XI-27 XIID: Raoul Grüneis; R: Ralf-Peter Schulze
Arabella (Strauss) 19 I-6 IID: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Così fan tutte (Mozart) 28 IV-2 VID: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 VI-22 VII
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 X-25 IIID: Fabrice Bollon / Daniel Carter / Johannes Knapp; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Love Life (Weill) 9 XII-6 IVD: James Holmes / Daniel Carter / Johannes Knapp; R: Joan Anton Rechi
Katja Kabanowa (Janáček) 27 I-2 VID: Fabrice Bollon / Daniel Carter; R: Tilman Knabe
Angels in America (Eötvös) 10 III-3 VID: Daniel Carter; R: Ingo Kerkhof
La bohème (Puccini) 21 IV-20 VIID: Daniel Carter / Johannes Knapp; R: Frank Hilbrich
The Black Forest Chainsaw Opera (Günther,I) 5 V-14 VIIR: Stef Lernous
Coraline (Turnage) 9 VI-21 VIID: Fabrice Bollon; R: Aletta Collins
Coraline (Turnage) 23 IX-4 XD: Fabrice Bollon; R: Aletta Collins
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 IX-17 IIID: Fabrice Bollon; R: Peter Carp
La bohème (Puccini) 14 X-1 XID: Daniel Carter; R: Frank Hilbrich
Wunderland (Schreier) 4 XI-13 IR: Jörg Behr
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 XI-17 VD: Gerhard Markson; R: Beate Baron
Hulda (Franck) 16 II-23 III
Don Giovanni (Mozart) 12 IV-9 V
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 V-5 VI
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Tosca (Puccini) 31 XD: Roland Kluttig; R: Hans Walter Richter
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 ID: Elisa Gogou; R: Benjamin Prins
Jenůfa (Janáček) 22 IIID: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 VD: Miloš Formáček; R: Rudolf Pfister
Die Macht des Schicksals (Verdi) 30 XD: Domonkos Héja; R: André Bücker
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 IID: Milan Kañák; R: Martin Otava
Peter Grimes (Britten) 13 IVD: Roland Kluttig; R: Alexander Charim
Carmen (Bizet) 4 VID: Philippe Bach; R: Jasmina Hadziahmetovic
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-24 IXD: Giuliano Betta; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 16 IX-5 ID: Yura Yang / Thomas Rimes; R: Michiel Dijkema
Mathis der Maler (Hindemith) 28 X-30 XIID: Rasmus Baumann / Alexander Binder; R: Michael Schulz
Der Messias (Handel) 16-31 XIID: Askan Geisler
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 23 XIID: Heribert Feckler; R: Michael Schulz
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 I-29 IVD: Rasmus Baumann / Gabor Hontvári; R: Ben Baur
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 II-25 IIID: Thomas Rimes; R: Rahel Thiel
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 31 III-31 VD: Stefan Malzew / Bernhard Stengel; R: Dominique Horwitz
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 V-7 VIID: Thomas Rimes / Yura Yang; R: Michael Schulz
Nabucco (Verdi) 16 VI-8 VIID: Giuliano Betta; R: Sonja Trebes
Nabucco (Verdi) 16 IX-18 XID: Giuliano Betta; R: Sonja Trebes
Mass (Bernstein) 6 X-20 ID: Rasmus Baumann; R: Richard Siegal
Königskinder (Humperdinck) 24 XI-3 IIID: Rasmus Baumann; R: Tobias Ribitzki
Die Perlenfischer (Bizet) 22 XII-27 IVD: Giuliano Betta; R: Manuel Schmitt
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 26 I-4 VD: Thomas Rimes; R: Jan Peter
Das Rheingold (Wagner) 11 V-30 VID: Giuliano Betta; R: Michael Schulz
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 15 VI-7 VIID: Giuliano Betta; R: Michiel Dijkema
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 22 VID: Giuliano Betta; R: Michiel Dijkema
Gera, Theater und Philharmonie Thüringen  / 
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 24 IX-22 VID: Thomas Wicklein; R: Michael Wallner
Rigoletto (Verdi) 6 X-13 ID: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Der Freischütz (Weber) 8-14 XD: Laurent Wagner; R: Bruno Berger-Gorski
Don Pasquale (Donizetti) 20 X-28 ID: Laurent Wagner; R: Axel Köhler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 XI-8 XIID: Takahiro Nagasaki; R: Roland Schwab
Saul in Ein Dor (Tal) 19 XI-21 ID: Laurent Wagner; R: Michael Dissmeier
Die Jugend Abrahams (Gnessin) 19 XI-21 ID: Laurent Wagner; R: Michael Dissmeier
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9 II-2 IVD: Laurent Wagner; R: Kobie van Rensburg
Weiße Rose (Zimmermann,U) 10 II-17 IIID: Takahiro Nagasaki; R: Juliane Stephan
Mazepa (Tchaikovsky,P) 11 III-15 IVD: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Oedipe (Enescu) 13 IV-18 VD: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Die verkaufte Braut (Smetana) 27 V-17 VID: Takahiro Nagasaki; R: Kay Kuntze
Cabaret (Kander) 28+ IXD: Olav Kröger; R: Lydia Bunk
Der Vogelhändler (Zeller,C) 30 IX-25 XIID: Thomas Wicklein; R: Bernhard Stengele
Die verkaufte Braut (Smetana) 5-14 XD: Takahiro Nagasaki; R: Kay Kuntze
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 3 XI-13 ID: Laurent Wagner; R: Kobie van Rensburg
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 30 XI-19 ID: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Die Passagierin (Weinberg) 8-17 IIID: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 4+ V
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Don Giovanni (Mozart) 16 IX-25 IID: Michael Hofstetter; R: Wolfgang Hofmann
Häuptling Abendwind (Offenbach) 21 IX-18 IID: Wolfgang Wels; R: Wolfgang Hofmann
Ein Herbstmanöver (Kálmán,E) 28 X-24 VID: Michael Hofstetter; R: Balázs Kovalik
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 XII-26 VD: Michael Hofstetter; R: Hans Hollmann
La forza del destino (Verdi) 3 III-7 IVD: Michael Hofstetter
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 24 III-29 VID: Jan Hoffmann; R: Cathérine Miville
Mala vita (Giordano) 15 IXD: Eraldo Salmieri; R: Wolfgang Hofmann
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 XIID: Michael Hofstetter; R: Thomas Goritzki
Königskinder (concert) (Humperdinck) 10 IID: Michael Hofstetter
La resurrezione (Handel) 16 IIID: Michael Hofstetter; R: Balázs Kovalik
Alp Arslan (van Schoor) 4 V
Goerlitz, Gerhart-Hauptmann-Theater  / 
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 7 X-26 VD: Ulrich Kern; R: Steffen Piontek
Der Konsul (Menotti) 18 XI-8 IVD: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; R: Dorotty Szalma
The Producers (Brooks) 30 XIID: Albert Seidl; R: Sebastian Ritschel
Frau Luna (Lincke) 12 I-4 IIID: Albert Seidl; R: Steffen Piontek
Tannhäuser (Wagner) 17 III-27 VD: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; R: François De Carpentries
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 IV-1 VID: Ulrich Kern; R: Birgit Scherzer
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 IX-28 IVD: Ulrich Kern; R: Steffen Piontek
Der Zauberer von Oz (Arlen) 7 X-24 IIID: Albert Seidl; R: Sabine Sterken
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 17 XI-23 IIID: Ewa Strusińska; R: Sabine Sterken
Wiener Blut (Strauss,J) 23 XI-31 IIID: Albert Seidl; R: Steffen Piontek
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 IIID: Albert Seidl; R: Birgit Scherzer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 30 III-26 VD: Ulrich Kern; R: Ansgar Weigner
Fidelio (Beethoven) 11 V-16 VID: Ewa Strusińska; R: Jasmin Solfaghari
Die Dreigroschenoper (Weill) 22 VI-14 VIID: Ulrich Kern; R: Dorotty Szalma
Hagen, Theater Hagen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 IX-16 XIID: Joseph Trafton; R: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Tosca (Puccini) 28 X-11 IIID: Joseph Trafton; R: Roman Hovenbitzer
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 5 XI-9 ID: Andrey Doynikov; R: Corinna Jarosch
Frau Luna (Lincke) 2 XII-20 VD: Rodrigo Tomillo; R: Holger Potocki
Ritter Roland (Haydn) 3 II-3 VID: Joseph Trafton; R: Dominik Wilgenbus
Aida (Verdi) 3 III-5 VIID: Rodrigo Tomillo; R: Thilo Borowczak
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 III-24 VID: Joseph Trafton; R: Mascha Pörzgen
Everest (Talbot) 5 V-1 VIID: Joseph Trafton; R: Johannes Erath
Kiss me, Kate (Porter) 16 VI-8 VIID: Steffen Müller-Gabriel; R: Roland Hüve
Kiss me, Kate (Porter) 9 IX-9 IID: Steffen Müller-Gabriel; R: Roland Hüve
Simon Boccanegra (Verdi) 29 IX-2 VD: Joseph Trafton; R: Magdalena Fuchsberger
Pariser Leben (Offenbach) 27 X-12 VD: Rodrigo Tomillo; R: Holger Potocki
Rusalka (Dvořák,A) 1 XII-10 VD: Joseph Trafton; R: Nina Kupczyk
Il turco in Italia (Rossini) 2 II-30 VID: Steffen Müller-Gabriel
Tristan und Isolde (Wagner) 7 IV-10 VID: Joseph Trafton; R: Jochen Biganzoli
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 18-20 IVD: Andrey Doynikov; R: Francis Hüsers
Halle, Oper Halle  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26-30 VIIID: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 27 VIII-1 XD: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Christian Schuller
Fidelio (Beethoven) 15 IX-5 ID: Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 IX-14 XD: Josep Caballé Domenech / Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Jephtha (Handel) 20 X-24 XID: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Luther (Strasnoy) 22-23 XD: Michael Wendeberg; R: Andreas Morell
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 1-8 XID: Michael Wendeberg
María de Buenos Aires (Piazzolla) 26 XI-12 ID: Christopher Sprenger; R: Daniel Bonilla-Torres
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-22 XIID: Michael Wendeberg / Christopher Sprenger; R: Matthias Hüstebeck
Aida (Verdi) 20 I-20 IVD: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Michael von zur Mühlen
Die Dreigroschenoper (Weill) 18 II-17 VID: Michael Wendeberg / Kay Stromberg; R: Henriette Hörnigk
Sweeney Todd (Sondheim) 11 III-24 VID: Josep Caballé Domenech / Peter Schedding; R: Martin Miotk
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 III-25 VD: Josep Caballé Domenech; R: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 18 III-23 VID: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Jochen Biganzoli
Mein Staat als Freund und Geliebte (Kreidler) 27 IV-22 VID: Christopher Sprenger; R: Johannes Kreidler
Così fan tutte (Mozart) 20-21 VD: Kay Stromberg; R: Axel Köhler
Berenice (Handel) 25 V-7 VID: Jörg Halubek; R: Jochen Biganzoli
Jephta (Handel) 1-10 VID: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Jephtha (Handel) 1-10 VID: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 14 IX-5 VIID: Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
L'Africaine (Meyerbeer) 29 IX-7 VIID: Michael Wendeberg; R: Thomas Goerge, Lionel Somé
Die Dreigroschenoper (Weill) 12 X-25 XIID: Michael Wendeberg / Kay Stromberg; R: Henriette Hörnigk
Berenice (Handel) 20 X-5 VID: Jörg Halubek; R: Jochen Biganzoli
María de Buenos Aires (Piazzolla) 2 XID: Christopher Sprenger; R: Daniel Bonilla-Torres
Annie (Strouse) 3+ XID: Peter Schedding; R: Peter Dehler
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 24+ XID: Christopher Sprenger; R: Tobias Kratzer
Bastien und Bastienne (Mozart) 24 XI-22 VD: Christopher Sprenger; R: Tobias Kratzer
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 8 XII-12 VD: Kay Stromberg; R: Annegret Hahn
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 II-10 VD: Michael Wendeberg; R: Paul-Georg Dittrich
Im Stein (Muntendorf) 26 IV-7 VID: Michael Wendeberg; R: Michael von zur Mühlen
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28+ IVD: Kax Stromberg; R: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 5+ VD: Josep Caballé Domenech; R: Christian Schuller
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 31 V-6 VID: Michael Hofsetter; R: Peter Konwitschny
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
La gazzetta (Rossini) 6 X-24 VID: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Alfonso Romero Mora
La rondine (Puccini) 15 XII-26 VD: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Ini Gerath
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 9-18 IID: Ulrich Windfuhr
Orlando furioso (Vivaldi) 23 II-29 IVD: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Andreas Franz
Rigoletto (Verdi) 21 IX-30 XID: Ettore Prandi; R: Roman Hovenbitzer
Die lustige Witwe (Lehár) 7-31 XIID: Ettore Prandi; R: Stefan Haufe
Die Lustige Witwe (Lehar) 7 XII-27 ID: Ettore Prandi; R: Stefan Haufe
Adina (Rossini) 15 II-28 IVD: Ettore Prandi; R: Alfonso Romero Mora
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10-19 VD: Ulrich Windfuhr; R: Marius Adam
Offenbachs Traum (Husmann) 24 V-20 VID: Ettore Prandi; R: Andreas Franz
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Parsifal (Wagner) 16 IX-3 XD: Kent Nagano; R: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 IX-12 XD: Josep Caballé Domenech; R: Giancarlo Del Monaco
Pagliacci (Leoncavallo) 22 IX-12 XD: Josep Caballé Domenech; R: Giancarlo Del Monaco
Der Freischütz (Weber) 1-13 XD: Christof Perick / Christoph Gedschold; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 6 X-22 IIID: Christoph Gedschold; R: Johannes Erath
Simon Boccanegra (Verdi) 15 X-2 XID: Christoph Gedschold; R: Claus Guth
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 29 X-11 XID: Václav Luks; R: Willy Decker(original), Jan Eßinger(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 12 XI-16 IIID: Kent Nagano / Carlo Rizzari; R: Vincent Boussard
Isoldes Abendbrot (Marthaler) 18-26 XID: Bendix Dethleffsen; R: Christoph Marthaler
Wozzeck (Berg) 19 XI-1 XIID: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 24 XI-10 VD: Adrian Müller; R: Jette Steckel
La bohème (Puccini) 2-19 XIID: Stefano Ranzani; R: Guy Joosten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-27 XIID: Adrian Müller; R: Peter Beauvais
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 20 XII-1 ID: Alessandro De Marchi
La Belle Hélène (Offenbach) 25 XII-19 ID: Nathan Brock; R: Renaud Doucet
Die Walküre (Wagner) 7-20 ID: Kent Nagano; R: Claus Guth
Manon Lescaut (Puccini) 7 I-16 XID: Christoph Gedschold; R: Philipp Himmelmann
Lulu (Berg) 27 I-8 IID: Kent Nagano; R: Christoph Marthaler
Fidelio (Beethoven) 28 I-9 VD: Kent Nagano; R: Georges Delnon
Stilles Meer (Hosokawa) 31 I-7 IID: Kent Nagano; R: Oriza Hirata
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-22 IID: Christoph Gedschold; R: Adolf Dresen
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-28 IID: Wolf Tobias Maximilian Müller; R: Anja Krietsch
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-17 IID: Carlo Rizzari; R: Gilbert Deflo
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 II-2 IIID: Johannes Fritzsch; R: Marco Arturo Marelli
Rigoletto (Verdi) 23 II-10 IIID: Carlo Rizzari; R: Andreas Homoki
Senza sangue (Eötvös) 25 II-9 IIID: Peter Eötvös; R: Dmitri Tcherniakov
Messa da Requiem (Verdi) 11-31 IIID: Kevin John Edusei; R: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 21 III-17 IVD: Pier Giorgio Morandi; R: Robert Carsen
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 III-9 IVD: Peter Eötvös; R: Dmitri Tcherniakov
Aida (Verdi) 25 III-14 IVD: Renato Palumbo; R: Guy Joosten
I.th.Ak.A. (Penderbayne) 6-19 IVD: Barbara Kler; R: Paul-Georg Dittrich
Faust (Gounod) 15-28 IVD: Christopher Ward; R: Andreas Homoki
Das Rheingold (Wagner) 18-29 VD: Christof Perick; R: Claus Guth
Frankenstein (Dvorak,J) 20-27 VD: Johannes Harneit; R: Philipp Stölzl, Philipp M Krenn
Benjamin (Ruzicka) 3-16 VID: Peter Ruzicka; R: Yona Kim
Otello (Verdi) 5-20 VID: Paolo Carignani; R: Calixto Bieito
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-21 VID: Nathan Brock; R: Stefan Herheim
Miriways (Telemann) 29 VI-7 VIID: Volker Krafft; R: Holger Liebig
Così fan tutte (Mozart) 8-29 IXD: Sébastien Rouland; R: Herbert Fritsch
Luisa Miller (Verdi) 22 IX-11 XD: Alexander Joel; R: Andreas Homoki
Alcina (Handel) 30 IX-9 XD: Riccardo Minasi; R: Christof Loy
Die tote Stadt (Korngold) 2-13 XD: Roland Kluttig; R: Karoline Gruber
Il turco in Italia (Rossini) 12-23 XD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Christof Loy
Benjamin (Ruzicka) 14-19 XD: Peter Ruzicka / Seitaro Ishikawa; R: Yona Kim
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 28 X-17 XID: Kent Nagano; R: Achim Freyer, Eike Mann
Das Rheingold (Wagner) 30 X-4 XID: Kent Nagano; R: Claus Guth
Die Walküre (Wagner) 11-16 XID: Kent Nagano; R: Claus Guth
Manon Lescaut (Puccini) 13 XI-29 IIID: Christoph Gedschold; R: Philipp Himmelmann
Siegfried (Wagner) 18-23 XID: Kent Nagano; R: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 25 XI-2 XIID: Kent Nagano; R: Claus Guth
Tosca (Puccini) 28 XI-15 XIID: Pier Giorgio Morandi; R: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 XII-30 IIID: Carlo Rizzari / Diego Fasolis; R: Gilbert Deflo
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 19-25 XIID: Gianluca Capuano
Die Zauberflöte (Mozart) 21 XII-4 ID: Kent Nagano; R: Jette Steckel
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 26 XII-9 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Messa da Requiem (Verdi) 8-18 ID: Paolo Arrivabeni; R: Calixto Bieito
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 25 I-1 IID: Václav Luks; R: Willy Decker, Jan Eßinger
Orphée et Eurydice (Gluck) 3 II-23 VID: Alessandro De Marchi; R: John Neumeier
Carmen (Bizet) 7 II-16 IVD: Lorenzo Viotti; R: Jens Daniel Herzog
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 II-5 IIID: Volker Krafft; R: Stefan Herheim
Nabucco (Verdi) 10 III-4 IVD: Paolo Carignani; R: Kirill Serebrennikov
Rigoletto (Verdi) 12-15 IIID: Carlo Rizzari; R: Andreas Homoki
La traviata (Verdi) 14-19 IIID: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Johannes Erath
Un ballo in maschera (Verdi) 24 III-6 IVD: Stefano Ranzani; R: Alexander Schulin
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 7-20 IVD: Kent Nagano; R: Katie Mitchell
Fidelio (Beethoven) 9-24 IVD: Kent Nagano; R: Georges Delnon
Parsifal (Wagner) 19 IV-12 VD: Kent Nagano; R: Achim Freyer, Sebastian Bauer
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 IV-3 VD: Nicolas André; R: Jean-Pierre Ponnelle
La fanciulla del West (Puccini) 7-19 VD: Josep Caballé Domenech; R: Vincent Boussard
La Belle Hélène (Offenbach) 14-24 VD: Nathan Brock; R: Renaud Doucet
Thérèse (Maintz) 18-22 VD: Nicolas André; R: Georges Delnon
Don Carlos (Verdi) 26 V-9 VID: Pier Giorgio Morandi; R: Peter Konwitschny
Daphne (Strauss) 31 V-12 VID: Michael Boder; R: Christof Loy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 VID: Nathan Brock; R: Adolf Dresen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21-29 VID: Rupert Burleigh; R: Vera Nemirova, Sonja Nemirova
Hannover, Staatsoper Hannover  / 
Der Junge Lord (Henze) 2 IX-19 XD: Mark Rohde; R: Bernd Mottl
La traviata (Verdi) 3 IX-12 ID: Gregor Bühl; R: Benedikt von Peter
Oh, wie schön ist Panama (Hanke) 14 IX-6 XIID: Cameron Burns; R: Tobias Ribitzki
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 IX-14 IID: Daniel Klein / Cameron Burns; R: Tobias Ribitzki
West Side Story (Bernstein) 29 IX-1 IVD: Joseph Olefirowicz / Mark Rohde; R: Matthias Davids
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 IX-23 XID: Ivan Repušić / Mark Rohde; R: Bernd Mottl
Manon Lescaut (Puccini) 18 X-24 XID: Valtteri Rauhalammi; R: Olivier Tambosi
Wilhelm Tell (concert) (Rossini) 31 X-6 ID: Alessandro De Marchi; R: Neil Barry Moss
Salome (Strauss) 18 XI-3 IID: Ivan Repušić; R: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-30 XIID: Marc Albrecht / Cameron Burns / Daniel Klein / Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggeler
Die Zauberflöte (Mozart) 13 I-19 VD: Valtteri Rauhalammi; R: Frank Hilbrich
Don Carlo (Verdi) 28 I-18 IID: Mark Rohde; R: Christof Nel
Der Freischütz (Weber) 6 III-1 VD: Valtteri Rauhalammi; R: Kay Voges
Candide (Bernstein) 14 III-27 IVD: Cameron Burns; R: Matthias Davids
Aida (Verdi) 14 IV-29 VID: Ivan Repušić; R: Kay Voges
Die verkaufte Braut (Smetana) 6 V-26 VID: Daniel Klein; R: Martin G Berger
Dialoge der Karmeliterinnen (Poulenc) 2-28 VID: Valtteri Rauhalammi / Cameron Burns; R: Dietrich Hilsdorf
Die Reise nach Reims (Rossini) 12-27 VID: Gregor Bühl; R: Matthias Davids
Tristan und Isolde (Wagner) 16 IX-22 XIID: Will Humburg; R: Stephen Langridge
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IX-12 VD: Cameron Burns / Valtteri Rauhalammi / Siegmund Weinmeister; R: Frank Hilbrich
My Fair Lady (Loewe) 28 IX-6 XID: Siegmund Weinmeister / Florian Groß; R: Bernd Mottl
Madama Butterfly (Puccini) 20 X-12 XIID: David Crescenzi; R: Peter Brenner
Des Kaisers neue Kleider (Lofer) 26 X-6 VID: Cameron Burns; R: Karsten Barthold
König Karotte (Offenbach) 4 XI-21 VID: Valtteri Rauhalammi; R: Matthias Davids
West Side Story (Bernstein) 9 XI-10 VID: Mark Rohde / Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Was ihr wollt (Trojahn) 8 XII-20 ID: Mark Rohde / Cameron Burns; R: Balázs Kovalik
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-30 XIID: Valtteri Rauhalammi / Cameron Burns / Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggeler
La traviata (Verdi) 15 XII-24 ID: Gregor Bühl; R: Benedikt von Peter
Aida (Verdi) 21 XII-16 ID: Valtteri Rauhalammi / Ivan Repušić; R: Kay Voges
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 I-30 IIID: Cameron Burns; R: Michiel Dijkema
Fausts Verdammnis (Berlioz) 16 II-11 IVD: Ivan Repušić / Mark Rohde; R: Marie-Eve Signeyrole
Iphis (Kats-Chernin) 29 III-20 VD: Siegmund Weinmeister; R: Claudia Isabel Martin
Die Gezeichneten (Schreker) 6 IV-18 VID: Mark Rohde; R: Johannes von Matuschka
Oedipus rex (concert) (Stravinsky) 27 IV-12 VID: Valtteri Rauhalammi
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 V-4 VIID: Mark Rohde; R: Bernd Mottl
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 7 VI-2 VIID: Howard Arman; R: Ingo Kerkhof
Heidelberg, Theater und Orchester Heidelberg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 IX-30 XIID: Olivier Pols; R: Maximilian von Mayenburg
Don Giovanni (Mozart) 21 X-7 VIID: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols; R: Lorenzo Fioroni
Mitridate (Porpora) 29 XI-9 IID: Felice Venanzoni / Davide Perniceni; R: Jacopo Spirei
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-25 XIID: Dietger Holm; R: Clara Kalus
Don Pasquale (Donizetti) 26 I-30 VID: Davide Perniceni / Johannes Zimmermann / Olivier Pols; R: Andrea Schwalbach
Faust (Gounod) 16 III-8 VID: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols; R: Martin G Berger
Writing to Vermeer (Andriessen) 11 V-9 VID: Dietger Holm / Olivier Pols; R: Johannes von Matuschka
Anatevka (Bock) 16 VI-28 VIID: Olivier Pols; R: Pascale-Sabine Chevroton
Rigoletto (Verdi) 22 IX-2 IID: Elias Grandy; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Don Pasquale (Donizetti) 17 X-23 XID: Johannes Zimmermann; R: Andrea Schwalbach
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 XD: Elias Grandy; R: Thomas Böckstiegel
Idomeneo (Mozart) 16 XI-15 IIID: Dietger Holm; R: Peter Konwitschny
La verita in cimento (Vivaldi) 30 XI-25 ID: Davide Perniceni; R: Yona Kim
Die Zauberflöte (Mozart) 12-30 XIID: Ines Kaun; R: Maximilian von Mayenburg
Benjamin (Ruzicka) 9 II-8 IVD: Elias Grandy; R: Ingo Kerkhof
Die lustige Witwe (Lehár) 6 IV-6 VIID: Dietger Holm; R: Holger Schultze
Katja Kabanova (Janáček) 24 V-24 VID: Elias Grandy; R: Andrea Schwalbach
Anatevka (Bock) 4 VIID: Johannes Zimmermann; R: Pascale-Sabine Chevroton
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Der Freischütz (Weber) 18 X-12 XID: Domonkos Héja; R: Hinrich Horstkotte
La clemenza di Tito (Mozart) 2-27 IID: Gianluca Capuano; R: Patrick Kinmonth
La Cenerentola (Rossini) 19 IV-7 VIIR: Urs Häberli
Sweeney Todd (Sondheim) 7-10 VID: Carlos Vázquez; R: Michael Moxham
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-5 XII
Rigoletto (Verdi) 26 II-10 V
Die Dreigroschenoper (Weill) 16 III-20 VIID: Heiko Lippmann; R: Thomas Winter
Das Land des Lächelns (Lehár) 28 III-7 V
La finta giardiniera (Mozart) 9 VI-5 VIID: Case Scaglione; R: Axel Vornam
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 IX-12 VID: Florian Ziemen / Gabriel Venzago; R: Hans Hollmann
Der Freischütz (Weber) 3 X-8 IVD: Werner Seitzer / Achim Falkenhausen / Sergei Kiselev; R: Dominik Wilgenbus
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 X-28 XIID: Achim Falkenhausen; R: Frank-Bernd Gottschalk
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 X-17 XIID: Gabriel Venzago / Achim Falkenhausen; R: Guillermo Amaya
Orpheus (Telemann) 2 XII-30 VID: Florian Ziemen / Gabriel Venzago / Sergei Kiselev; R: Sigrid T'Hooft
Adelia (Donizetti) 10 III-1 VID: Florian Ziemen / Sergei Kiselev / Achim Falkenhausen; R: Guillermo Amaya
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 28 III-25 VD: Sergei Kiselev; R: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 5 V-18 VID: Florian Ziemen; R: Hans Walter Richter
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 15 IX-14 IVD: Florian Ziemen; R: Wolfgang Nägele
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 6 XD: Sergei Kiselev; R: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 14 X-11 IIID: Florian Ziemen; R: Hans Walter Richter
Orpheus (Telemann) 28+ XD: Florian Ziemen; R: Sigrid T'Hooft
Pantöffelchen (Tchaikovsky,P) 9+ XIID: Florian Ziemen; R: Anna Katharina Bernreitner
Die Prinzessin von Trapezunt (Offenbach) 3+ IIID: Adam Benzwi / Sergei Kiselev; R: Max Hopp
Tod in Venedig (Britten) 20+ IVD: Achim Falkenhausen; R: Felix Seiler
Hof, Theater Hof  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 IX-19 XID: Walter E Gugerbauer; R: Reinhardt Friese
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 22 XII-29 ID: Walter E Gugerbauer; R: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 XII
Ein Traumspiel (Reimann) 17 III-11 VD: Walter E Gugerbauer; R: Lothar Krause
Alcina (Handel) 16 VI-15 VIID: Daniel Spaw; R: Hinrich Horstkotte
Rigoletto (Verdi) 22+ IXD: Walter E Gugerbauer; R: Lothar Krause
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 15+ XIID: Daniel Spaw; R: Tobias Materna
Schattenspiele (Gefors) 16 IIID: Daniel Spaw; R: Uwe Drechsel
Der Leuchtturm (Davies,PM) 16 IIID: Daniel Spaw; R: Uwe Drechsel
Gold! (Evers) 12+ IV
Kiss me, Kate (Porter) 27+ IVD: Daniel Spaw; R: Kurt Schrepfer
Madame Butterfly (Puccini) 15+ VID: Walter E Gugerbauer; R: François De Carpentries, Karin Van Hercke
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 IX-25 XIID: Uwe Sandner; R: Kerstin Maria Pöhler
Anatevka (Bock) 23 IX-18 XID: Gad Kadosh / Frank Kersting; R: Anatol Preissler
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 X-4 IID: Anton Legkii; R: Sebastian Welker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 XI-28 XIID: Daniel Spaw / Johannes Witt / Olivier Pols; R: Andreas Bronkalla
La Cenerentola (Rossini) 10 II-29 IIID: Anton Legkii; R: Urs Häberli
The Rake's Progress (Stravinsky) 24 III-22 VID: Uwe Sandner; R: Tilman Gersch
Sweeney Todd (Sondheim) 5 V-30 VID: Uwe Sandner; R: Axel Stöcker
Die Welt auf dem Monde (Haydn) 6 V-23 VID: Frank Kersting; R: Lilly Lee
El gato montés (Penella) 26 V-9 VID: Rodrigo Tomillo; R: Alfonso Romero Mora
Faust (Gounod) 29 IX-28 XIID: Olivier Pols; R: Michael Sturm
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 X-25 ID: Uwe Sandner; R: Andreas Bronkalla
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 25 X-31 XIID: Anton Legkii; R: Astrid Vosberg
Das Land des Lächelns (Lehár) 8 XII-23 IID: Anton Legkii; R: Cusch Jung
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 8 XII-23 IID: Anton Legkii; R: Cusch Jung
Das Land des Lächelns (Lehár) 12+ XII
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 26 I
Jenůfa (Janáček) 9 II-24 VD: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Cabaret (Kander) 6 IV-3 VIIR: Frank Matthus
Rienzi (Wagner) 4 V-16 VID: Uwe Sandner; R: Johannes Reitmeier
Karlsruhe, Badisches Staatstheater Karlsruhe  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 20 IX-1 XIID: Daniele Squeo; R: Jacopo Spirei
Adriana Lecouvreur (Cilea) 22 IX-16 ID: Johannes Willig / Daniele Squeo; R: Katharina Thoma
La clemenza di Tito (Mozart) 24 IX-12 ID: Gianluca Capuano / Dominic Limburg; R: Patrick Kinmonth
Götterdämmerung (Wagner) 15 X-12 VD: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
La traviata (Verdi) 19 X-13 ID: Johannes Willig; R: Achim Thorwald
Siegfried (Wagner) 3 XII-10 VD: Justin Brown; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Lustigen Nibelungen (Straus) 15 XII-21 VIID: Dominic Limburg; R: Johannes Pölzgutter
Die Zauberflöte (Mozart) 5 I-12 VID: Ulrich Wagner; R: Ulrich Peters
Simon Boccanegra (Verdi) 20 I-7 VIID: Johannes Willig; R: David Hermann
Gold! (Evers) 27 I-24 IIR: Anja Kühnhold
Das Rheingold (Wagner) 3 II-5 VD: Justin Brown; R: David Hermann
Roméo et Juliette (Gounod) 11 II-23 VID: Daniele Squeo
Alcina (Handel) 16-27 IID: Andreas Spering; R: James Darrah
Semele (Handel) 23-28 IID: Christopher Moulds; R: Floris Visser
Wahnfried (Dorman) 23 III-8 VD: Justin Brown; R: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 29 III-31 VD: Justin Brown; R: Yuval Sharon
Anna Bolena (Donizetti) 3 VI-14 VIID: Daniele Squeo; R: Irina Brown
Lucio Silla (Mozart) 8-19 VIID: Johannes Willig; R: Tobias Kratzer
Götterdämmerung (Wagner) 30 IX-3 IID: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
Anna Bolena (Donizetti) 7 X-5 IVD: Daniele Squeo; R: Irina Brown
Der Freischütz (Weber) 13 X-15 VD: Johannes Willig; R: Verena Stoiber
Tosca (Puccini) 18 X-1 XID: Johannes Willig; R: John Dew
Simon Boccanegra (Verdi) 27 X-28 XIID: Johannes Willig; R: David Hermann
My Fair Lady (Loewe) 28 X-11 ID: Steven Moore / Ulrich Wagner; R: Sam Brown
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 XI-5 ID: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Das schlaue Füchslein (Janáček) 16 XII-23 VID: Justin Brown; R: Yuval Sharon
Lustigen Nibelungen (Straus) 9 I-10 IIID: Dominic Limburg; R: Johannes Pölzgutter
Elektra (Strauss) 26 I-16 IIID: Justin Brown; R: Keith Warner
Serse (Handel) 15-26 IID: George Petrou; R: Max Emanuel Cencic
Alcina (Handel) 23 II-1 IIID: Andreas Spering; R: James Darrah
Roberto Devereux (Donizetti) 23 III-10 VIID: Daniele Squeo; R: Harry Fehr
Die Zauberflöte (Mozart) 4 IV-4 VIID: Ulrich Wagner; R: Ulrich Peters
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 8 VI-13 VIID: Constantin Trinks; R: Floris Visser
Pelleas und Melisande (Debussy) 29 VI-14 VIID: Johannes Willig; R: Benjamin Lazar
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Andrea Chénier (Giordano) 9 IX-14 ID: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; R: Michael Schulz
Antigona (Traetta) 15 IX-5 ID: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
La bohème (Puccini) 30 IX-25 XIID: Francesco Angelico; R: Philipp Kochheim
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 X-3 VID: Anja Bihlmaier / Xin Tan; R: Sonja Trebes
Venus and Adonis (concert) (Blow) 28 X-6 XID: Jörg Halubek
Lucio Silla (Mozart) 9 XII-17 IIID: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 XII-6 ID: Deniola Kuraja; R: Elmar Gehlen
West Side Story (Bernstein) 20 I-20 VID: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; R: Philipp Rosendahl
Jenůfa (Janáček) 10 II-21 VID: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
The Rakes Progress (Stravinsky) 24 III-7 VID: Alexander Hannemann; R: Paul Esterházy
Die Zauberflöte (Mozart) 22 IV-8 VID: Joakim Unander; R: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 26 V-23 VID: Constantin Trinks; R: Stephan Müller
Eloise (Jenkins) 9-21 VID: Maria Radzikhovskiy; R: Janis Knorr
Das Rheingold (Wagner) 1 IX-10 IID: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
West Side Story (Bernstein) 8 IX-22 VID: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; R: Philipp Rosendahl
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 9 IX-26 XD: Francesco Angelico
Turandot (Puccini) 23 IX-1 XIID: Joakim Unander; R: Markus Dietz
Falstaff (Verdi) 13 X-29 VID: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; R: Adriana Altaras
Madama Butterfly (Puccini) 8 XII-21 VID: Joakim Unander; R: Lorenzo Fioroni
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 XII-25 ID: Alexander Hannemann; R: Elmar Gehlen
Anfang und Ende - B.A.C.H. 61 (Bach,JS) 26 I-12 VD: Jörg Halubek; R: Aniara Amos
Die Walküre (Wagner) 9 III-28 IVD: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 IV-14 VID: NN; R: Adriana Altaras
Der Wildschütz (Lortzing) 25 V-30 VID: Hannemann / Deniola Kuraja; R: Tom Ryser
Brundibár (Krása) 15-27 VID: Maria Radzikhovskiy; R: Franziska Schumacher
Siegfried (Wagner) 14 IX-26 XD: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
Götterdämmerung (Wagner) 7 III-4 IVD: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
Kiel, Theater Kiel  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 15 X-11 IVD: Daniel Carlberg; R: Fabio Ceresa
My Fair Lady (Loewe) 20 X-28 XIID: Lam Tran Dinh; R: Ricarda Regina Ludigkeit
Arabella (Strauss) 9 XII-16 VD: Georg Fritzsch; R: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14 I-17 VID: Sunyeo Kim; R: Jörg Diekneite
Ein Maskenball (Verdi) 27 I-10 VID: Daniel Carlberg; R: Pier Francesco Maestrini
Götterdämmerung (Wagner) 10 III-1 VIID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Das Rheingold (Wagner) 23 III-26 VID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die Walküre (Wagner) 14 IV-27 VID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Aleko (Rakhmaninov) 28 IV-8 VIID: Daniel Carlberg; R: Valentina Carrasco
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 28 IV-8 VIID: Daniel Carlberg; R: Valentina Carrasco
Rigoletto (Verdi) 3-11 VD: Moritz Caffier; R: Fabio Ceresa
Siegfried (Wagner) 26-29 VD: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die Aufteilung der Welt (Legrenzi) 2-29 IXD: Alessandro Quarta; R: Ulrich Waller
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 IX-8 IIID: Georg Fritzsch; R: Fabio Ceresa
Pagliacci (Leoncavallo) 22 IX-8 IIID: Georg Fritzsch; R: Fabio Ceresa
Falscher Verrat (Tutino) 3+ XID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8+ XIID: Daniel Carlberg; R: Pier Francesco Maestrini
My Fair Lady (Loewe) 18+ XIIR: Ricarda Ludigkeit
Sweeney Todd (Sondheim) 26+ ID: Moritz Caffier; R: Ricarda Regina Ludigkeit, Jörg Diekneite
Das Rheingold (Wagner) 1+ IID: Georg Fritzsch / Daniel Carlberg; R: Daniel Karasek
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 9+ III
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 30+ III
Die Walküre (Wagner) 6+ IVD: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Eloise (Jenkins) 13+ IVD: Moritz Caffier; R: Nele Tippelmann
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14+ IVD: Sunyeo Kim; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Die Stumme von Portici (Auber) 27+ IVD: Daniel Carlberg
Evita (Lloyd Webber) 3+ VR: Ricarda Ludigkeit
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 9+ VIR: Serena Sinigaglia
Siegfried (Wagner) 14+ VID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Götterdämmerung (Wagner) 16+ VID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
La bohème (Puccini) 16 IX-28 XIID: Enrico Delamboye; R: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 28 X-18 IIID: Daniel Spogis; R: Ansgar Weigner
Tosca (concert) (Puccini) 2-25 XIID: Enrico Delamboye
My Fair Lady (Loewe) 16-30 XIID: Daniel Spogis; R: Anja Nicklich
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 I-15 IVD: Mino Marani; R: Markus Dietze
Das schlaue Füchslein (Janáček) 3 III-21 VD: Enrico Delamboye; R: Alexander von Pfeil
Der goldene Drache (Eötvös) 19 V-23 VID: Mino Marani; R: Elmar Goerden
Chess (Andersson,Benny) 18-26 VIIID: Karsten Huschke; R: Markus Dietze
La Cenerentola (Rossini) 15 IX-6 ID: Mino Marani; R: Alfonso Romero Mora
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 3 XI-4 IIID: Enrico Delamboye; R: Sandra Wissmann
La bohème (Puccini) 13-14 XIID: Mino Marani; R: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 22-29 XIID: Daniel Spogis; R: Ansgar Weigner
Faust (Spohr) 19 I-19 IIID: Daniel Spogis; R: Michiel Dijkema
Albert Herring (Britten) 9 IIID: Victor Puhl
Doctor Atomic (Adams) 9 III-20 VID: Enrico Delamboye; R: Markus Dietze
Albert Herring (Britten) 11 V-21 VID: Victor Puhl; R: Jan Eßinger
Il trovatore (Verdi) 5-14 VIID: Mino Marani; R: Anja Nicklich
Köln, Oper Köln  / 
Tannhäuser (Wagner) 24 IX-1 XID: François-Xavier Roth; R: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 15 X-3 XIID: Matthias Foremny; R: Benjamin Schad
Das Rheingold für Kinder (Wagner) 5-29 XID: Rainer Mühlbach; R: Brigitta Gillessen
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 XI-31 XIID: Marcus Bosch; R: Petra Luisa Meyer
Rigoletto (Verdi) 17 XII-7 ID: Gabriel Feltz / Arne Willimczik; R: Katharina Thalbach
Carmina Burana (Orff) 23-30 XIID: Leo Hussain
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-19 ID: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
Don Giovanni (Mozart) 18 II-3 IIID: Nicholas Collon; R: Emmanuelle Bastet
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24 II-10 IIID: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Manon (Massenet) 4 III-2 IVD: Claude Schnitzler; R: Johannes Erath
Gli uccellatori (Gassmann) 18 III-7 IVD: Gianluca Capuano; R: Jean Renshaw
Mosè in Egitto (Rossini) 8-28 IVD: David Parry; R: Lotte de Beer
Die Soldaten (Zimmermann,B) 29 IV-20 VD: François-Xavier Roth; R: Carlus Padrissa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 V-3 VID: Rubén Dubrovsky; R: Emmanuelle Bastet
The Rape of Lucretia (Britten) 20 V-9 VID: Rainer Mühlbach; R: Kai Anne Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 31 V-4 VIID: Will Humburg; R: Dietrich Hilsdorf
Pollicino (Henze) 23-30 VID: Rainer Mühlbach; R: Saskia Kuhlmann
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 VI-15 VIID: Gianluca Capuano; R: Renaud Doucet
Turandot (Puccini) 16 IX-25 XD: Claude Schnitzler; R: Lydia Steier
Mare Nostrum (Kagel) 23 IX-3 XD: Arnaud Arbet; R: Valentin Schwarz
Ijob (Hiller,W) 2 XD: Arne Willimczik; R: Béatrice Lachaussée
Salome (Strauss) 14 X-18 XID: François-Xavier Roth; R: Ted Huffman
Die Walküre für Kinder (Wagner) 21 X-1 XIID: Rainer Mühlbach; R: Brigitta Gillessen
Peter Grimes (Britten) 25 XI-8 XIID: Nicholas Collon; R: Frederic Wake-Walker
Im weißen Rößl (Benatzky) 9 XII-27 ID: Uwe Theimer; R: Eike Ecker
La forza del destino (Verdi) 23 XII-11 ID: Will Humburg; R: Olivier Py
Hoffmanns Erzählungen für Kinder (Offenbach) 6-26 ID: Rainer Mühlbach; R: Kai Anne Schuhmacher
Rusalka (Dvořák,A) 10 III-7 IVD: Christoph Gedschold; R: Nadja Loschky
Fidelio (Beethoven) 17-29 IIID: Stefan Soltesz; R: Michael Hampe
La scuola de' gelosi (Salieri) 31 III-21 IVD: Rainer Mühlbach; R: Jean Renshaw
Szenen aus dem Leben der Heiligen Johanna (Braunfels) 14 IV-4 VD: Stefan Soltesz; R: Tatjana Gürbaca
Street Scene (Weill) 28 IV-18 VD: Tim Murray; R: John Fulljames
My Fair Lady (Loewe) 19 V-8 VID: Hilary Griffiths; R: Dietrich Hilsdorf
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 25 V-28 VID: Rainer Mühlbach; R: Brigitta Gillessen
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 9 VI-12 VIID: François-Xavier Roth; R: Renaud Doucet
Tosca (Puccini) 30 VI-14 VIID: Alfred Eschwé; R: Thilo Reinhardt
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Princess Nefertiti (Dostal) 10 IX-31 XIID: Stefan Klingele; R: Franziska Severin
Die lustige Witwe (Lehár) 17 IX-26 XIID: Tobias Engeli; R: Volker Vogel
Lobgesang (Mendelssohn) 23 IX-3 XD: Christoph Gedschold
My Fair Lady (Loewe) 24 IX-18 VD: Stefan Klingele; R: Karl Zugowski
Die Zauberflöte (Mozart) 24 IX-27 IVD: Christoph Gedschold / José Miguel Escandi / Marius Stieghorst / Daniel Huppert; R: Ralf Nürnberger
Don Carlo (Verdi) 30 IX-24 IID: Anthony Bramall / Felix Bender; R: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 1 X-26 ID: Marcus Bosch / Andrea Sanguineti / Tobias Engeli / Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Knusper, Knupser, Knäuschen (Humperdinck) 4 X-23 IID: Christian Hornef; R: Gundula Nowack
Der Freischütz (Weber) 7 X-28 VID: Marcus Bosch / Christoph Gedschold; R: Christian von Götz
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 X-21 ID: Matthias Foremny; R: Gil Mehmert
Die grosse Sünderin (Künneke) 14 X-11 IID: Stefan Klingele; R: Alexandra Frankmann
Salome (Strauss) 14 X-10 IIID: Ulf Schirmer; R: Aron Stiehl
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 22 X-17 VID: Tobias Engeli; R: Cusch Jung
Johannes-Passion (Bach,JS) 27 X-10 VID: Paul Jeremy Goodwin
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 XI-1 IVD: Anthony Bramall; R: Katharina Thalbach
La Cenerentola (Rossini) 8 XII-9 IIID: Anthony Bramall / Laurent Wagner; R: Lindy Hume
Rusalka (Dvořák,A) 9 XII-1 VID: Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-21 XIID: Matthias Foremny; R: Birgit Eckenweber
Madama Butterfly (Puccini) 12 XII-18 IIID: Christoph Gedschold; R: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 XII-1 IVD: Stefan Klingele; R: Volker Vogel
Turandot (Puccini) 17 XII-23 VID: Matthias Foremny; R: Balázs Kovalik
Das Rheingold (Wagner) 6 I-10 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 I-11 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Siegfried (Wagner) 13 I-12 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 I-13 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Der Rebell des Königs (Gounod) 20 I-20 VID: David Reiland; R: Anthony Pilavachi
Freischütz für Kinder (Weber) 3 II-29 IVD: Stefan Klingele; R: Jasmin Solfaghari
Nabucco (Verdi) 9 II-20 IVD: Marius Stieghorst / Daniel Huppert; R: Dietrich Hilsdorf
Zar und Zimmermann (Lortzing) 17 II-18 IIID: Stefan Klingele; R: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 23 II-22 VID: Andrea Sanguineti / José Miguel Escandi; R: Andreas Homoki
Sekretärinnen (Wittenbrink) 3 III-13 VD: Susanne Fiedler; R: Anna Evans
Tannhäuser (Wagner) 17 III-27 VD: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; R: Katharina Wagner
Parsifal (Wagner) 30 IIID: Anthony Bramall; R: Roland Aeschlimann
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 7 IV-9 VID: Christoph Gedschold; R: Philipp J Neumann
Pagliacci (Leoncavallo) 7 IV-9 VID: Christoph Gedschold; R: Anthony Pilavachi
West Side Story (Bernstein) 18-21 VD: Christoph Gedschold; R: Mario Schröder
Casanova (Lortzing) 2-30 VID: Stefan Klingele; R: Cusch Jung
Lulu (Berg) 16 VI-1 VIID: Ulf Schirmer; R: Lotte de Beer
Mein Freund Bunbury (Natschinski) 9 IX-31 XIID: Christoph-Johannes Eichhorn / Karl-Heinz Müller
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 IX-25 ID: Matthias Foremny; R: Gil Mehmert
Sekretärinnen (Wittenbrink) 12 IX-14 XR: Anna Evans
Casanova (Lortzing) 15 IX-7 XD: Stefan Klingele; R: Cusch Jung
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 22 IX-4 XD: Stefan Klingele
Tosca (Puccini) 28 IX-17 IIID: Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
La fanciulla del West (Puccini) 29 IX-2 XIID: Ulf Schirmer; R: Cusch Jung
Rigoletto (Verdi) 5 X-25 VD: Christoph Gedschold; R: Anthony Pilavachi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 X-26 ID: Christoph Gedschold; R: Claus Guth
Der Freischütz (Weber) 19 X-20 IVD: Felix Bender; R: Christian von Götz
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 20 X-20 ID: Tobias Engeli; R: Ulrich Wiggers
Nabucco (Verdi) 21 X-24 VD: Matthias Foremny; R: Dietrich Hilsdorf
Turandot (Puccini) 2 XI-16 IIID: Felix Bender; R: Balázs Kovalik
Elektra (Strauss) 3 XI-28 IVD: Ulf Schirmer; R: Peter Konwitschny
Tannhäuser (Wagner) 18 XI-9 XIID: Felix Bender; R: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 23 XI-9 VID: Christoph Gedschold; R: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 30 XI-23 IIID: Matthias Foremny; R: Lindy Hume
La bohème (Puccini) 7-26 XIIR: Peter Konwitschny
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-20 XIID: Matthias Foremny; R: Birgit Eckenweber
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 I-26 IVD: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner
Salome (Strauss) 13 I-27 IVD: Ulf Schirmer; R: Aron Stiehl
Don Carlo (Verdi) 19 I-10 VD: Felix Bender; R: Jakob Peters-Messer
La traviata (Verdi) 20 I-7 VID: Enrico Calesso; R: Andreas Homoki
On the Town (Bernstein) 26 I-19 V
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 II-22 IIID: Anthony Bramall; R: Katharina Thalbach
Schneewittchen (Lange) 9 III-2 VIR: Patrick Rohbeck
Prinzessin Nofretete (Dostal) 9-31 IIID: Tobias Engeli
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 III-10 VID: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Das Rheingold (Wagner) 6 IV-1 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 IV-2 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Das Feuerwerk (Burkhard) 13 IV-21 VI
Siegfried (Wagner) 13 IV-4 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 IV-5 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Rusalka (Dvořák,A) 18 V-27 VID: Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Madame Pompadour (Fall) 1-25 VI
Die verkaufte Braut (Smetana) 15-30 VID: Christoph Gedschold; R: Christian von Götz
Im weißen Rößl (Benatzky) 16-28 VID: Tobias Engeli
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Orfeo 2.0 (concert) (Toni) 23 IXD: Massimiliano Toni
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 9 IX-24 IIID: Andreas Wolf; R: Clara Kalus
Carmina Burana (Orff) 9 IX-24 IIID: Andreas Wolf; R: Clara Kalus
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 IX-25 XIID: Ryusuke Numajiri; R: Aniara Amos
Ariodante (Handel) 17 IX-23 XID: Panagiotis Papadopoulos; R: Wolf Widder
Der ferne Klang (Schreker) 21 X-15 IVD: Andreas Wolf; R: Jochen Biganzoli
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 7 XII-5 IVD: Ludwig Pflanz / Ulrich Stöcker; R: Michael Wallner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 XIID: Adrian Pavlov; R: Herbert Adler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 I-16 VID: Ryusuke Numajiri / Adrian Pavlov / Francesco Pasqualetti; R: Pier Francesco Maestrini, Joshua Held
Luci mie traditrici (Sciarrino) 16 III-24 VID: Dietger Holm; R: Sandra Leupold
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IV-15 VID: Andreas Wolf; R: Tom Ryser
Otello (Verdi) 1-17 VID: Andreas Wolf; R: Bernd Reiner Krieger
Drachenreiter (Pezold) 22-30 VID: Jan-Michael Krüger; R: Jennifer Toelstede
Ball im Savoy (Abraham) 1 IX-6 IVD: Adrian Pavlov; R: Michael Wallner
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IX-26 XIID: Stefan Vladar; R: Tom Ryser
Oliver! (Bart) 23 IX-29 XIID: Adrian Pavlov; R: Wolf Widder
Der Freischütz (Weber) 12 X-17 IIID: Andreas Wolf; R: Jochen Biganzoli
Otello (Verdi) 18 X-27 ID: Andreas Wolf; R: Bernd Reiner Krieger
Werther (Massenet) 16 XI-4 VD: Manfred Hermann Lehner; R: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8+ XIID: Jan-Michael Krüger; R: Herbert Adler
Boris Godunow (Musorgsky) 25+ ID: Ryusuke Numajiri; R: Peter Konwitschny
Der fliegende Holländer für Kinder (Wagner) 27+ I
A Quiet Place (Bernstein) 8+ IIIR: Effi Méndez
Das Wunder der Heliane (concert) (Korngold) 24+ IIID: Andreas Wolf
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 4+ IVD: Ludwig Pflanz; R: Michael Wallner
West Side Story (Bernstein) 11+ IVD: Adrian Pavlov; R: Wolf Widder
La traviata (Verdi) 14+ VIR: Lorenzo Fioroni
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 IX-6 ID: Thomas Dorsch; R: Michael Sturm
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 IX-24 IID: Urich Stöcker; R: Christian Firmbach
Sugar (Styne) 11 XI-27 VD: Ulrich Stöcker; R: Olaf Schmidt
Carmen (Bizet) 3 III-23 VD: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Wiener Blut (Strauss,J) 16-24 VID: Ulrich Stöcker; R: Hajo Fouquet
La bohème (Puccini) 22 IX-11 ID: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet, Oliver Hennes
Wiener Blut (Strauss,J) 5 X-13 ID: Ulrich Stöcker; R: Hajo Fouquet
Jephtha (Handel) 26 X-1 XID: Henning Voss; R: Friedrich von Mansberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 III-17 VD: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Gold! (Evers) 5 IV-26 VD: Clemens Bütje; R: Kerstin Steeb
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Rusalka (Dvořák,A) 9 IX-29 XIID: Pawel Poplawski; R: Stephen Lawless
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 19 X-17 ID: Anna Grinberg; R: Sebastian Gruner
Aida (Verdi) 21 X-8 IVD: Svetoslav Borisov; R: Oliver Mears
Der kleine Horrorladen (Menken) 11 XI-9 VD: Damian Omansen; R: Ulrich Wiggers
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 19 XI-25 IIID: Svetoslav Borisov / Kimbo Ishii; R: Otto Pichler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 XII-6 ID: Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Dantons Tod (Einem) 20 I-21 IVD: Kimbo Ishii; R: Karen Stone
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 II-1 VID: Svetoslav Borisov; R: Erik Petersen
Tosca (Puccini) 17 II-19 VD: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Richard Löwenherz (Handel) 10-17 IIID: David Stern; R: Michael McCarthy
Powder Her Face (Adès) 31 III-25 VD: Hans Rotman; R: Magdalena Fuchsberger
Cabaret (Kander) 14 IV-13 VD: Damian Omansen; R: Sebastian Ritschel
Salome (Strauss) 5 V-3 VID: Kimbo Ishii; R: Ulrich Schulz
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 1-12 VID: Pawel Poplawski; R: Sebastian Gruner
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 15 VI-8 VIID: Damian Omansen; R: Sebastian Ritschel
Die Walküre (Wagner) 8 IX-23 XID: Kimbo Ishii; R: Jakob Peters-Messer
Salome (Strauss) 14 IX-7 XIID: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; R: Ulrich Schulz
Der kleine Horrorladen (Menken) 15 IX-21 IVD: Damian Omansen; R: Ulrich Wiggers
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 20 X-3 IIID: Pawel Poplawski; R: Oliver Klöter
Don Pasquale (Donizetti) 10 XI-10 IIID: Svetoslav Borisov / Pawel Poplawski; R: Christian Poewe
Die Zauberflöte (Mozart) 2 XII-6 ID: Pawel Poplawski; R: Holger Potocki
La bohème (Puccini) 22 XII-23 IID: Kimbo Ishii; R: Karen Stone
Vanessa (Barber) 19 I-31 IIID: Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Otello (Verdi) 16 II-1 VID: Kimbo Ishii; R: Olivia Fuchs
Xerxes (Handel) 9 III-9 VID: Nicholas Kok; R: Tobias Heyder
La cage aux folles (Herman) 15 III-24 VR: Cornelia Crombholz
Die wahre Geschichte von King Kong (Ching,J) 16 III-25 VR: Roscha A Säidow
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 13 IV-31 VD: Pawel Poplawski; R: Erik Petersen
Anatevka (Bock) 4-30 VD: Damian Omansen; R: Erik Petersen
Hoffmanns Erzählungen (adaptation) (Offenbach) 3-12 VIR: Thomas Schmidt-Ehrenberg
Chicago (Kander) 14 VI-7 VIID: Damian Omansen; R: Ulrich Wiggers
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Saul (Handel) 9 IX-19 ID: Andreas Spering; R: Lydia Steier
La bohème (Puccini) 15 IX-21 XIID: Paul-Johannes Kirschner / Hermann Bäumer; R: Monique Wagemakers
La cage aux folles (Herman) 14 X-16 VID: Paul-Johannes Kirschner; R: Christopher Tölle
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 X-27 XID: Hermann Bäumer; R: Niklaus Helbling
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 XII-20 ID: Paul-Johannes Kirschner / Sebastian Hernandez-Laverny; R: Peter Jordan, Leonhard Koppelmann
Norma (Bellini) 5 I-31 IIID: Hermann Bäumer; R: Elisabeth Stöppler
La clemenza di Tito (Mozart) 27 I-11 VD: Samuel Hogarth; R: Katrin Sedlbauer
Don Carlos (Verdi) 17+ IIID: Hermann Bäumer; R: Elisabeth Stöppler
Don Carlo (Verdi) 17 III-27 VD: Hermann Bäumer / Hossein Pishkar; R: Elisabeth Stöppler
Der Ring an einem Abend (Wagner) 9 IX-27 XD: Hermann Bäumer; R: Erik Raskopf
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 IX-17 XD: Valtteri Rauhalammi; R: Elisabeth Stöppler
Märchen im Grand-Hotel (Abraham) 25+ XID: Samuel Hogarth; R: Peter Jordan, Leonhard Koppelmann
Katja Kabanova (Janáček) 18+ ID: Paul-Johannes Kirschner; R: Lydia Steier
Saul (Handel) 25+ ID: Andreas Spering; R: Lydia Steier
Avis de Tempête (Aperghis) 9+ IIID: Hermann Bäumer; R: Anselm Dalferth
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 19+ IIID: Paul-Johannes Kirschner; R: Ronny Jakubaschk
Simon Boccanegra (Verdi) 23+ IVR: Frank Hilbrich
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 18+ VD: Hermann Bäumer; R: Joan Antoni Rechi
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 17 IX-5 ID: Benjamin Reiners; R: Markus Dietz
Ein Maskenball (Verdi) 20 IX-25 XID: Benjamin Reiners; R: Werner Schroeter
Der Ring an einem Abend (Wagner) 23 IX-11 XID: Wolfgang Wengenroth
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 6 X-8 VIID: Matthew Toogood; R: Thomas Fiedler, Jan Dvořák
Norma (Bellini) 14 X-12 ID: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; R: Markus Bothe
Aschenputtel (Rossini) 1 XI-8 IVD: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; R: Cordula Däuper
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 XI-18 IID: Alexander Soddy; R: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 XI-15 IVD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Roland Velte
Pagliacci (Leoncavallo) 26 XI-15 IVD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Roland Velte
Fidelio (Beethoven) 9 XII-21 VD: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Roger Vontobel
Aida (Verdi) 14 XII-10 IID: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Roger Vontobel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 XII-28 ID: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; R: Wolfgang Blum
Turandot (Puccini) 18 I-30 IVD: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Regula Gerber
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 25 I-18 VD: Benjamin Reiners
Hercules (Handel) 3 II-12 VD: Bernhard Forck; R: Nigel Lowery
Ernani (Verdi) 24 II-1 VIID: Benjamin Reiners; R: Yona Kim
My Fair Lady (Loewe) 3 III-6 VIID: Matthew Toogood; R: Helmut Baumann, Jürg Burth
Pelleas und Melisande (Debussy) 25 III-12 VD: Lorenzo di Toro; R: Luise Kautz
Parsifal (Wagner) 30 III-31 VD: Alexander Soddy; R: Hans Schüler
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 12 IV-6 VID: Jörg Halubek; R: Lorenzo Fioroni
Tannhäuser (Wagner) 21 IV-14 VID: Alexander Soddy; R: Chris Alexander
La traviata (Verdi) 19 V-22 VIID: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Achim Freyer
Vespertine (Björk) 26 V-25 VIID: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; R: Kirsten Dehlholm, Jon R Skulberg
Die Zauberflöte (Mozart) 2 VI-23 VIID: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; R: Joachim Schloemer
Don Giovanni (Mozart) 14-26 VIID: Alexander Soddy; R: Ekaterina Vasileva
Don Giovanni (Mozart) 16 IX-20 XID: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Ekaterina Vasilyova
La Cenerentola (Rossini) 21 IX-30 XIID: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; R: Cordula Däuper(original), Claudia Plaßwich(revival)
Werther (Massenet) 23 IX-8 XIID: Wolfgang Wengenroth; R: David Mouchtar-Samorai
Rigoletto (Verdi) 28 IX-1 XIID: Benjamin Reiners; R: Alexander Schulin
Madama Butterfly (Puccini) 7 X-1 IIID: Benjamin Reiners / Wolfgang Wengenroth; R: Wolfgang Blum(original), Maren Schäfer(revival)
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 28 X-2 IID: Alexander Soddy; R: Nigel Lowery
Der Ring an einem Abend (Wagner) 18 XI-17 IIID: Benjamin Reiners
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 XII-13 ID: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; R: Wolfgang Blum
Marienvesper (Monteverdi) 15 XII-13 VID: Jörg Halubek; R: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 21 XII-22 IID: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Friedrich Meyer-Oertel
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 6 I-21 IIID: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Cordula Däuper
Fidelio (Beethoven) 15 I-27 IVD: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Roger Vontobel
Carmina Burana (concert) (Orff) 1 II-28 VID: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth
Der gute Ehemann (Benda) 10+ IID: Robin Phillips; R: Marco Misgaiski
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 10+ IID: Robin Phillips; R: Marco Misgaiski
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17 II-5 VID: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; R: Markus Bothe
Norma (Bellini) 10 III-4 VIID: Wolfgang Wengenroth / Matthew Toogood; R: Markus Bothe
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 24 III-18 IVD: Benjamin Reiners
La Chute de la maison Usher (Debussy) 12 IV-18 VID: Benjamin Reiners; R: Anna Viebrock, Joachim Rathke
Parsifal (Wagner) 19 IV-20 VID: Alexander Soddy; R: Hans Schüler
Don Carlo (Verdi) 5-24 VD: Benjamin Reiners; R: Jens Daniel Herzog
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 V-24 VIID: Alexander Soddy; R: Barrie Kosky
Tosca (Puccini) 30 V-23 VIID: Alexander Soddy; R: Renate Ackermann
Salome (Strauss) 15 VI-12 VIID: Alexander Soddy; R: Gabriele Rech
Il trovatore (Verdi) 13-25 VIID: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Roger Vontobel
Meiningen, Meininger Staatstheater  / 
Tosca (Puccini) 8 IX-20 VD: Chin-Chao Lin; R: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 14 IX-10 VD: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Kurt Josef Schildknecht
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 IX-1 XIID: Chin-Chao Lin / Martin Wettges; R: Christian Poewe
Le Grand Macabre (Ligeti) 29-30 IXD: Philippe Bach; R: Herbert Fritsch
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 X-20 ID: Philippe Bach / Mario Hartmuth; R: Ansgar Haag
Così fan tutte (Mozart) 17 XI-3 IIID: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 XII-21 VD: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Wolfgang Dosch
Julie (Boesmans) 25 I-24 IIID: Mario Hartmuth; R: Lars Wernecke
Carmina Burana (Orff) 23 II-29 VID: Philippe Bach; R: Ivar Thomas van Urk
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 IV-5 VIID: Philippe Bach; R: Aldona Farrugia
Tannhäuser (Wagner) 27 IV-23 VID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 15-27 VID: Chin-Chao Lin; R: Lars Wernecke
Tannhäuser (Wagner) 6 IX-19 VID: Philippe Bach / Chin-Chao Lin; R: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 8 IX-20 ID: Chin-Chao Lin; R: Lars Wernecke
Carmen (Bizet) 28 IX-22 VID: Philippe Bach; R: Jasmina Hadziahmetovic
Ariadne on Naxos (Strauss) 19 X-4 XID: Philippe Bach; R: Aldona Farrugia
Tosca (Puccini) 2 XI-6 VD: Chin-Chao Lin; R: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 24 XI-22 IIID: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Kurt Josef Schildknecht
Schwarzwaldmädel (Jessel) 7 XII-2 VID: Mario Hartmuth; R: Tobias Rott
Così fan tutte (Mozart) 9 I-16 IID: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Das Schloss Dürande (Schoeck) 8 III-6 VIID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 V-15 VID: Chin-Chao Lin; R: Roman Hovenbitzer
Mönchengladbach, Theater Krefeld und Mönchengladbach  / 
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 23 IX-16 IID: Diego Martin Etxebarria; R: Carsten Süss
Der seltsame Fall des Claus Grünberg (Monteverdi) 24 IX-3 XIID: Yorgos Ziavras; R: Kobie van Rensburg
Orpheus und Eurydike (Gluck) 30 IX-13 XIID: Werner Ehrhardt / Michael Preiser; R: Jakob Peters-Messer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 X-27 XIID: Mihkel Kütson; R: Hinrich Horstkotte
Der Konsul (Menotti) 21 X-12 ID: Diego Martin Etxebarria; R: Katja Bening
Hamlet (Thomas,A) 25 XI-7 IID: Mihkel Kütson / Andreas Fellner; R: Helen Malkowsky
My Fair Lady (Loewe) 17 XII-21 IVD: Andreas Fellner; R: Roland Hüve
Lohengrin (Wagner) 20 I-25 IIID: Mihkel Kütson; R: Robert Lehmeier
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 31 I-3 IIID: Michael Preiser; R: Robert Nemack
Lend Me a Tenor (Carroll) 10 III-8 VIID: Andreas Fellner; R: Ansgar Weigner
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 IV-10 VID: Mihkel Kütson / Diego Martin Etxebarria / Yorgos Ziavras; R: François De Carpentries
Gianni Schicchi (Puccini) 29 IV-10 VID: Mihkel Kütson / Diego Martin Etxebarria / Yorgos Ziavras; R: François De Carpentries
Nabucco (Verdi) 23 VI-15 VIID: Diego Martin Etxebarria; R: Roman Hovenbitzer
Die Zauberflöte (Mozart) 16 IX-9 ID: Diego Martin Etxebarria; R: Kobie van Rensburg
Nabucco (Verdi) 29 IXD: Diego Martin Etxebarria; R: Roman Hovenbitzer
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 13 X-12 ID: Diego Martin Etxebarria; R: Carsten Süß
Räuber Hotzenplotz (Tarkmann) 28 X-26 XIID: Andreas Fellner; R: Katja Bening
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11 XI-25 XIID: Diego Martin Etxebarria; R: Hinrich Horstkotte
Hamlet (Thomas,A) 24 XI-26 IID: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 I-6 IVD: Mihkel Kütson; R: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Boris Godunov (Musorgsky) 23 III-24 VD: Mihkel Kütson; R: Agnessa Nefjodov
Der goldene Drache (Eötvös) 12 V-10 VIID: Yorgos Ziavras; R: Petra Luisa Meyer
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 15 VI-7 VIID: Diego Martin Etxebarria; R: Hinrich Horstkotte
München, Bayerische Staatsoper  / 
Così fan tutte (Mozart) 29 IX-6 XD: Constantin Trinks; R: Dieter Dorn
Il turco in Italia (Rossini) 13-18 XD: Antonello Allemandi; R: Christof Loy
Carmen (Bizet) 21-27 XD: Omer Meir Wellber; R: Lina Wertmüller
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 X-10 XID: Constantinos Carydis; R: Christof Loy
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 29 X-5 XID: Oksana Lyniv; R: Harry Kupfer
Tosca (Puccini) 8-17 XID: Daniele Callegari; R: Luc Bondy
Die schweigsame Frau (Strauss) 12-24 XID: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 26 XI-3 XIID: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
Andrea Chénier (Giordano) 29 XI-8 XIID: Marco Armiliato; R: Philipp Stölzl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 XIID: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-21 XIID: Eun Sun Kim; R: Richard Jones
Il tabarro (Puccini) 17 XII-1 ID: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 17 XII-1 ID: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 17 XII-1 ID: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
La bohème (Puccini) 25 XII-4 ID: Alexander Soddy; R: Otto Schenk
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-6 ID: Friedrich Haider; R: Helmut Lehberger(original), Leander Haußmann(original), Andreas Weirich(revival)
Das Rheingold (Wagner) 11-13 ID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-17 ID: Ivor Bolton; R: Martin Duncan, Ultz
Die Walküre (Wagner) 19-22 ID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-28 ID: Keri-Lynn Wilson; R: Ferruccio Soleri
Madama Butterfly (Puccini) 24-30 ID: Daniele Callegari; R: Wolf Busse
Siegfried (Wagner) 31 I-3 IID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 8-11 IID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-18 IID: Stefano Ranzani; R: David Bösch
Carmen (Bizet) 16-21 IID: Karel Mark Chichon; R: Lina Wertmüller
Un ballo in maschera (Verdi) 24 II-4 IIID: Asher Fisch; R: Johannes Erath
La favorite (Donizetti) 25 II-3 IIID: Giacomo Sagripanti; R: Amélie Niermeyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-21 IIID: Kirill Petrenko; R: Otto Schenk
La Cenerentola (Rossini) 10-16 IIID: Francesco Angelico; R: Jean-Pierre Ponnelle
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 11-25 IIID: Omer Meir Wellber; R: Antú Romero Nunes
Così fan tutte (Mozart) 24-29 IIID: Constantin Trinks; R: Dieter Dorn
La Calisto (Cavalli) 31 III-9 IVD: Christopher Moulds; R: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1-8 IVD: Lothar Koenigs; R: Robert Carsen
Macbeth (Verdi) 7-13 IVD: Pinchas Steinberg; R: Martin Kušej
Der zerbrochene Krug (Ullmann) 13-29 IVD: Karsten Januschke; R: Andreas Weirich
Der Diktator (Krenek) 13-29 IVD: Karsten Januschke; R: Martha Teresa Münder
Lucrezia Borgia (Donizetti) 27 IV-7 VD: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Mefistofele (Boito) 29 IV-6 VD: Omer Meir Wellber; R: Roland Schwab
Die Gezeichneten (Schreker) 12-19 VD: Markus Stenz; R: Krzysztof Warlikowski
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 VD: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
Aus einem Totenhaus (Janáček) 21 V-8 VID: Simone Young; R: Frank Castorf
Semiramide (Rossini) 2-10 VID: Antonello Allemandi; R: David Alden
Arabella (Strauss) 16-22 VID: Constantin Trinks; R: Andreas Dresen
Rigoletto (Verdi) 17-24 VID: Daniele Callegari; R: Arpad Schilling
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 VI-2 VIID: Bertrand de Billy; R: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 VIID: Giacomo Sagripanti; R: David Bösch
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-17 VIID: Constantinos Carydis; R: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 20 VIID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Orlando paladino (Haydn) 23-29 VIID: Ivor Bolton; R: Axel Ranisch
Le nozze di Figaro (Mozart) 22-28 IXD: Ivor Bolton; R: Christof Loy
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 23-30 IXD: Kirill Petrenko; R: David Bösch
La traviata (Verdi) 2-12 XD: Keri-Lynn Wilson; R: Günter Krämer
Il trovatore (Verdi) 7-17 XD: Asher Fisch; R: Olivier Py
Aus einem Totenhaus (Janáček) 19-26 XD: Simone Young; R: Frank Castorf
Rigoletto (Verdi) 20 X-2 XID: Daniele Callegari; R: Arpad Schilling
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4-15 XID: Joana Mallwitz; R: Krzysztof Warlikowski
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 10-20 XID: Paolo Carignani; R: Antú Romero Nunes
Jenůfa (Janáček) 21-27 XID: Simone Young; R: Barbara Frey
Otello (Verdi) 23 XI-21 XIID: Kirill Petrenko / Asher Fish; R: Amélie Niermeyer
Così fan tutte (Mozart) 29 XI-1 XIID: Ivor Bolton; R: Dieter Dorn
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-16 XIID: Eun Sun Kim; R: Richard Jones(original), Benjamin Davis(revival)
Die Zauberflöte (Mozart) 20 XII-1 ID: Alexander Soddy; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 XII-6 ID: Tomáš Hanus; R: David Bösch
Norma (Bellini) 5-12 ID: Daniele Callegari; R: Jürgen Rose
Arabella (Strauss) 14-25 ID: Constantin Trinks; R: Andreas Dresen
Fidelio (Beethoven) 24 I-2 IID: Kirill Petrenko; R: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 25 I-3 IIID: Dan Ettinger; R: Lina Wertmüller
L'elisir d'amore (Donizetti) 3-8 IID: Daniele Callegari; R: David Bösch
Nabucco (Verdi) 9-19 IID: Andrea Battistoni; R: Yannis Kokkos
Karl V (Krenek) 10-23 IID: Erik Nielsen; R: Carlus Padrissa
Carmen (Bizet) 25 II-3 IIID: Dan Ettinger; R: Lina Wertmüller
Don Giovanni (Mozart) 5-14 IIID: James Gaffigan; R: Stephan Kimmig
La fanciulla del West (Puccini) 16 III-2 IVD: James Gaffigan; R: Andreas Dresen
Roberto Devereux (Donizetti) 17-27 IIID: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Parsifal (Wagner) 24-31 IIID: Kirill Petrenko; R: Pierre Audi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-9 IVD: Constantin Trinks; R: Martin Duncan
Madama Butterfly (Puccini) 5-10 IVD: Karel Mark Chichon; R: Wolf Busse
Mavra (Stravinsky) 15-28 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15-28 IV
Turandot (Puccini) 20 IV-2 VD: Pinchas Steinberg; R: Carlus Padrissa
Der fliegende Holländer (Wagner) 22-28 IVD: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
Tosca (Puccini) 4-10 VD: Andrea Battistoni; R: Luc Bondy
Tannhäuser (Wagner) 5-12 VD: Simone Young; R: Romeo Castellucci
Un ballo in maschera (Verdi) 18-24 VD: Paolo Carignani; R: Johannes Erath
Il tabarro (Puccini) 25 V-2 VID: Bertrand de Billy; R: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 25 V-2 VID: Bertrand de Billy; R: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 25 V-2 VID: Bertrand de Billy; R: Lotte de Beer
Alceste (Gluck) 26 V-13 VID: Antonello Manacorda; R: Sidi Larbi Cherkaoui
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 VID: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
La bohème (Puccini) 17-23 VID: Giampaolo Bisanti; R: Otto Schenk
München, Gärtnerplatztheater  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 19 X-18 XID: Anthony Bramall; R: Josef Ernst Köpplinger
La Cenerentola (Rossini) 28 X-22 XID: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Martha (Flotow) 11-29 XID: Andreas Kowalewitz; R: Loriot
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 XII-10 ID: Anthony Bramall; R: Peter Kertz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 29 XII-27 VD: Karsten Januschke; R: Josef Ernst Köpplinger
Der Wildschütz (Lortzing) 20 I-2 VID: Michael Brandstätter; R: Georg Schmiedleitner
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 27 I-10 IID: Oleg Ptashnikov / Andreas Partilla; R: Josef Ernst Köpplinger
My Fair Lady (Loewe) 13 II-10 VID: Andreas Kowalewitz; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 II-10 VD: Michael Brandstätter; R: Rosamund Gilmore
Weiße Rose (Zimmermann,U) 15 III-16 IVD: Andreas Partilla; R: Lukas Wachernig
Maria Stuarda (Donizetti) 22 III-31 VD: Anthony Bramall; R: Michael Sturminger
Don Pasquale (Donizetti) 29 IV-18 VD: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Im weißen Rößl (Benatzky) 12-23 VD: Michael Brandstätter; R: Josef Ernst Köpplinger
Don Giovanni (Mozart) 19 V-10 VIID: Anthony Bramall; R: Herbert Föttinger
Der tapfere Soldat (Straus) 14 VI-8 VIID: Anthony Bramall; R: Peter Konwitschny
Semele (Handel) 24 VI-6 VIID: Rubén Dubrovsky; R: Karoline Gruber
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 19-27 VIID: Jeff Frohner; R: Josef Ernst Köpplinger
Die lustige Witwe (Lehár) 29 IX-20 ID: Anthony Bramall; R: Josef Ernst Köpplinger
Dantons Tod (Einem) 11 X-15 XID: Anthony Bramall; R: Günter Krämer
Der Wildschütz (Lortzing) 24 X-17 VD: Alfred Eschwé; R: Georg Schmiedleitner
Don Giovanni (Mozart) 28 X-29 XIID: Anthony Bramall / Oleg Ptashnikov; R: Herbert Föttinger
Wiener Blut (Strauss,J) 9 XI-15 XIIR: Nicole Claudia Weber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 XI-2 ID: Anthony Bramall; R: Peter Kertz
Momo (Hiller,W) 16 XII-18 ID: Michael Brandstätter / Andreas Partilla; R: Nicole Claudia Weber
Martha (Flotow) 11-30 ID: Andreas Kowalewitz; R: Loriot
Maria Stuarda (Donizetti) 6 II-5 VD: Anthony Bramall; R: Michael Sturminger, Ricarda Regina Ludigkeit
King Arthur (Purcell) 15 II-9 IIID: Howard Arman; R: Torsten Fischer
Così fan tutte (Mozart) 24 II-5 IVR: Olivier Tambosi
Im weißen Rößl (Benatzky) 14 III-12 VR: Josef Ernst Köpplinger
La bohème (Puccini) 28 III-18 VIID: Anthony Bramall; R: Bernd Mottl
Der tapfere Soldat (Straus) 2-21 IVD: Andreas Kowalewitz; R: Peter Konwitschny
Die Perlenfischer (concert) (Bizet) 12-22 IV
L'Heure espagnole (Ravel) 28 IV-20 VID: Kiril Stankow; R: Lukas Wachernig
Der Junge Lord (Henze) 23 V-14 VID: Anthony Bramall; R: Brigitte Fassbaender
Liliom (Doderer) 6-14 VIID: Michael Brandstätter; R: Josef Ernst Köpplinger
Münster, Theater Münster  / 
Don Carlo (Verdi) 7 X-2 IID: Golo Berg; R: Ulrich Peters
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 29 X-28 XIID: Stefan Veselka; R: Andreas Beuermann
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 XII-13 VD: Stefan Veselka; R: Mareike Zimmermann
Angels in America (Eötvös) 24 II-18 IVD: Golo Berg; R: Carlos Wagner
Cendrillon (Massenet) 14 IV-6 VIID: Stefan Veselka; R: Roman Hovenbitzer
Don Giovanni (Mozart) 26 V-13 VIID: Golo Berg; R: Christian von Götz
Madama Butterfly (Puccini) 15 IX-7 IID: Golo Berg; R: Hans Walter Richter
Saul (Handel) 27 X-23 IIID: Michael Hofstetter; R: Susanne Knapp
Street Scene (Weill) 22 XII-25 VD: Stefan Veselka; R: Hendrik Müller
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 12+ IID: Fabian Liesenfeld
Sugar (Styne) 23 II-11 VIID: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Ulrich Peters
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 6 IV-2 VIID: Golo Berg; R: Sebastian Ritschel
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 18 V-13 VIID: Stefan Veselka; R: Philipp Kochheim
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Xerxes (Handel) 23 IX-1 XD: Jörg Pitschmann; R: Kornelia Repschläger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 IX-2 IID: Panagiotis Papadopoulos; R: Stephan Brauer
Zar und Zimmermann (Lortzing) 7 XD: Daniel Stratievsky; R: Birgit Kronshage
Fidelio (Beethoven) 21 X-20 IVD: Sebastian Tewinkel; R: Jürgen Pöckel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 XI-26 XIID: Sebastian Tewinkel; R: Manfred Straube
Don Pasquale (Donizetti) 20 I-29 IIID: Panagiotis Papadopoulos; R: Magdalena Fuchsberger
Pagliacci (Leoncavallo) 24 III-1 VID: Panagiotis Papadopoulos; R: Peter Lotschak
Il mondo della luna (Haydn) 28 IV-21 VD: Daniel Stratievsky; R: Jürgen Pöckel
Wie einst im Mai (Kollo) 6-28 VIID: Panagiotis Papadopoulos; R: Reinhardt Friese
Pagliacci (Leoncavallo) 22 IX-3 XID: Panagiotis Papadopoulos; R: Peter Lotschak
Wiener Blut (Strauss,J) 6 X-12 IVD: Panagiotis Papadopoulos; R: Wolf Widder
Il mondo della luna (Haydn) 31 X-23 XID: Daniel Stratievsky; R: Jürgen Pöckel
Musicals anthology (Rodgers) 1 XII-22 IVD: Panagiotis Papadopoulos
Un ballo in maschera (Verdi) 19 I-26 IVD: Sebastian Tewinkel; R: Lothar Krause
Kismet (Wright) 16 III-24 VD: Daniel Stratievsky; R: Wolfgang Dosch
The Rake's Progress (Stravinsky) 4 V-2 VID: Panagiotis Papadopoulos; R: Jürgen Pöckel
Die Bajadere (Kálmán,E) 28 VI-21 VIID: Panagiotis Papadopoulos; R: Pascale-Sabine Chevroton
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Otello (Verdi) 29 IX-12 ID: Michael Helmrath / Henning Ehlert; R: Anette Leistenschneider
Zar und Zimmermann (Lortzing) 14 X-25 IID: Oliver Weder; R: Anette Leistenschneider
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 XI
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 6 I-16 IIID: Oliver Weder; R: Alfonso Romero Mora
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 I-24 IIID: Michael Helmrath; R: Katharina Thoma
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 IV-27 VD: Henning Ehlert; R: Gernot Kranner
La traviata (Verdi) 15 VI-14 VII
La traviata (Verdi) 17 VI-14 VIID: Michael Helmrath; R: Anette Leistenschneider
Die Magd als Herrin (Pergolesi) 30 VI-14 VIID: Sergi Roca Martinez; R: Thomas Bayer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 IX-14 XID: Henning Ehlert; R: Anette Leistenschneider
Dracula (Wildhorn) 5 X-30 XIID: Henning Ehlert / Felix-Immanuel Achtner; R: Ivan Alboresi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 XI-6 ID: Henning Ehlert; R: Anette Leistenschneider
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-11 ID: Henning Ehlert; R: Gernot Kranner
Vom Geist der Weihnacht (Steffan) 20-22 XIID: Felix-Immanuel Achtner; R: Anette Leistenschneider
Julius Caesar (Handel) 15-30 III
Cabaret (Kander) 12 IV-26 V
Otello (Verdi) 4-31 V
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 21 VI-21 VII
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 VI-19 VII
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6-21 VII
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Norma (Bellini) 22 IX-9 XD: Marcus Bosch; R: Stéphane Braunschweig
My Fair Lady (Loewe) 1-22 XD: Andreas Paetzold; R: Thomas Enzinger
Les Troyens (Berlioz) 8 X-26 XID: Marcus Bosch; R: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 20 X-26 XIID: Marcus Bosch / Volker Hiemeyer; R: Alexandra Szemerédy
Die lustige Witwe (Lehár) 5 XI-24 IID: Guido Johannes Rumstadt / Andreas Paetzold / Tarmo Vaask; R: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 XI-23 ID: Guido Johannes Rumstadt; R: Laura Scozzi
Otello (Verdi) 14 I-23 IID: Guido Johannes Rumstadt / Marcus Bosch; R: Gabriele Rech
Carmen (Bizet) 27 I-6 VD: Volker Hiemeyer / Esteban Domínguez Gonzalvo; R: Laurent Laffargue
Idomeneo (Mozart) 17 II-28 IVD: Marcus Bosch; R: David Bösch
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 III-23 IVD: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 7 IV-20 VIID: Marcus Bosch / Jan Croonenbroeck; R: Peter Konwitschny
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 V-15 VIID: Volker Hiemeyer; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Rückkehr des Odysseus (Monteverdi) 3 VI-18 VIID: Wolfgang Katschner; R: Mariame Clément
Tosca (Puccini) 15 VI-19 VIID: Guido Johannes Rumstadt; R: Jens Daniel Herzog
Krieg und Frieden (Prokofiev,S) 30 IX-17 XID: Joana Mallwitz; R: Jens Daniel Herzog
Anna Nicole (Turnage) 3 XI-7 XIID: Lutz de Veer; R: Jens Daniel Herzog
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 XI-21 XIID: Guido Johannes Rumstadt; R: Josef Ernst Köpplinger
Xerxes (Handel) 24 XI-3 IID: Wolfgang Katschner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 XII-1 IID: Volker Hiemeyer; R: Andreas Baesler
Ball im Savoy (Abraham) 19 I-5 VIID: Volker Hiemeyer; R: Stefan Huber
Rusalka, Meerjungfrau (Dvořák,A) 3 II-14 VD: Francesco Greco; R: Ilaria Lanzino
Così fan tutte (Mozart) 23 II-10 VID: Lutz de Veer; R: Jens Daniel Herzog
Norma (Bellini) 2-31 IIID: Björn Huestege; R: Stéphane Braunschweig
Madama Butterfly (Puccini) 23 III-18 VIID: Guido Johannes Rumstadt; R: Tina Lanik
Lohengrin (Wagner) 12 VD: Joana Mallwitz; R: David Hermann
Oldenburg, Oldenburgisches Staatstheater  / 
Carmen (Bizet) 20 VIII-6 ID: Carlos Vázquez; R: Robert Lehmeier
Die Walküre (Wagner) 9 IX-19 XID: Hendrik Vestmann; R: Paul Esterházy
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 X-8 IVD: Vito Cristofaro; R: Kateryna Sokolova
Siroé (Hasse) 2 XII-5 IVD: Wolfgang Katschner; R: Jakob Peters-Messer
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 9 XII-1 VIID: Jürgen Grimm / Tobias Deutschmann; R: Erik Petersen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 XII-7 ID: Felix Pätzold; R: Michael Moxham
Sweeney Todd (Sondheim) 21 XII-28 ID: Carlos Vázquez; R: Michael Moxham
Rigoletto (Verdi) 10 II-17 VD: Vito Cristofaro; R: Hinrich Horstkotte
Maria (Statkowski) 17 III-19 VD: Hendrik Vestmann; R: Andrea Schwalbach
La Cenerentola (Rossini) 5-20 VD: Vito Cristofaro; R: Axel Köhler
La Cenerentola (Rossini) 7 IX-19 XIID: Vito Cristofaro; R: Axel Köhler
Siegfried (Wagner) 22 IX-4 XID: Hendrik Vestmann / Vito Cristofaro; R: Paul Esterházy
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 27 IX-22 IID: Vito Cristofaro; R: Felix Schrödinger
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 7 XD: Jürgen Grimm; R: Erik Petersen
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 21 X-8 IID: Vito Cristofaro
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 XII-6 IVD: Vito Cristofaro; R: Stephen Lawless
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 XIID: Felix Pätzold; R: Michael Moxham
Brundibár (Krása) 27 ID: Thomas Honickel; R: Jens Kerbel
Les Paladins (Rameau) 16 II-26 VID: Alexis Kossenko; R: François De Carpentries
Dead Man Walking (Heggie) 23 III-4 VIID: Carlos Vázquez; R: Olivia Fuchs
La clemenza di Tito (Mozart) 4 V-6 VIID: Hendrik Vestmann; R: Laurence Dale
Oberon (Weber) 20 V
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
The Addams Family (Lippa) 24 VIII-5 XIID: An-Hoon Song; R: Felix Seiler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 IX-14 XIID: Daniel Inbal; R: Alexander May
Rigoletto (Verdi) 30 IX-27 VD: Andreas Hotz; R: Adriana Altaras
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 25 XI-10 IVD: Daniel Inbal; R: Sonja Trebes
Antigona (Traetta) 20 I-25 VD: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Apollo und Hyacinth (Mozart) 8 III-10 VID: Daniel Inbal; R: Jan Friedrich Eggers
Chaplin (Curtis) 10 III-3 VID: An-Hoon Song; R: Christian von Götz
San Paolo (Corbett) 28 IV-20 VID: Daniel Inbal; R: Alexander May
Doktor Faust (Busoni) 16-29 VID: Andreas Hotz; R: Andrea Schwalbach
Chaplin (Curtis) 23 VIII-16 IXD: An-Hoon Song; R: Christian von Götz
Antigona (Traetta) 13 IXD: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Fidelio (Beethoven) 29 IX-18 IVD: Andreas Hotz; R: Yona Kim
Der Bettelstudent (Millöcker) 1 XII-28 IVD: Daniel Inbal; R: Guillermo Amaya
Doktor Faust (Busoni) 13 XIIR: Andrea Schwalbach
Tosca (Puccini) 26 ID: Andreas Hotz; R: Mascha Pörzgen
The Producers (Brooks) 23 IIID: An-Hoon Song; R: Dominique Schnizer
Orlando (Handel) 4 VD: Daniel Inbal; R: Felix Schrödinger
Guercoeur (Magnard) 15+ VID: Andreas Hotz; R: Dirk Schmeding
Passau, Landestheater Niederbayern  / 
Die Welt auf dem Mond (Haydn) 23 IX-26 ID: Margherita Colombo; R: Aron Stiehl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 X-29 XIID: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Operetta anthology (Lortzing) 28 X-21 ID: Margherita Colombo; R: Margit Gilch
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 XII-23 IIID: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 3 II-16 VID: Margherita Colombo; R: Stephen Medcalf
Lucrezia Borgia (Donizetti) 14 IV-25 VD: Basil H E Coleman; R: Roland Schwab
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 VI-14 VIID: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 IX-21 XD: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 IX-8 VID: Basil H E Coleman; R: Margit Gilch
Anna Bolena (Donizetti) 10 XI-13 ID: Basil H E Coleman; R: Ultz
Ariodante (Handel) 16 II-21 IVD: Margherita Colombo; R: Stephen Medcalf
Gold! (Evers) 12 V-27 VIR: Christiane Silberhumer
Das Rheingold (Wagner) 16-18 VD: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Nabucco (Verdi) 15-30 VID: Basil H E Coleman
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 IX-14 ID: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 XI-8 IVD: Florian Erdl; R: Guido Markowitz, Kerstin Steeb
Der Bettelstudent (Millöcker) 22 XII-11 VIID: Markus Huber; R: Wolfgang Lachnitt
Endstation Sehnsucht (Previn) 10 II-3 VIID: Tobias Leppert; R: Tobias Materna
Der Silbersee (Weill) 5 V-5 VIID: Florian Erdl; R: Thomas Münstermann
Das Rheingold (Wagner) 14 IX-30 IVD: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Der Silbersee (Weill) 20 X-7 XID: Florian Erdl; R: Thomas Münstermann
Der Liebestrank (Donizetti) 17 XI-24 IIID: Florian Erdl; R: Wolfgang Lachnitt
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 22 XII-12 V
Die Perlenfischer (Bizet) 16 II-2 VI
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 18 V-3 VIID: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 1-27 XD: Lutz de Veer; R: Jürgen Pöckel
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 IX-20 ID: Lutz de Veer; R: Hinrich Horstkotte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 IX-20 ID: Lutz de Veer; R: Hinrich Horstkotte
Ein Käfig voller Narren (Herman) 21 X-31 IIID: Vladimir Yaskorski; R: Wolfgang Dosch
Der Opernball (Heuberger) 17 XI-25 VD: Martin Eckenweber; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die schöne Galathée (von Suppé) 25 XI-10 IVD: Matthias Spindler; R: Wolfgang Dosch
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 12 I-19 VD: Maxim Böckelmann; R: Jürgen Pöckel
L'orfeo (Monteverdi) 31 I-9 VID: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 V-2 VID: Leo Siberski; R: Thilo Reinhardt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-30 VID: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Der Opernball (Heuberger) 29 IX-19 VD: Matthias Spindler; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die lustige Witwe (Lehár) 19+ XD: Vladimir Yaskorski; R: Wolfgang Dosch
L'orfeo (Monteverdi) 17 XI-20 ID: Leo Siberski / Mark Johnston; R: Jürgen Pöckel
Das Lächeln einer Sommernacht (Sondheim) 7+ XIID: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Königskinder (Humperdinck) 26+ ID: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Aida (Verdi) 4+ VD: Leo Siberski; R: Andreas Rosar
The Last Five Years (Brown,J) 9+ VD: Leo Siberski; R: Nadine Aßmann
Ein Käfig voller Narren (Herman) 25 V-1 VID: Vladimir Yaskorksi / Leo Siberski; R: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 2-6 VIID: Vladimir Yaskorski; R: Jürgen Pöckel
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 IX-30 VD: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; R: Manuel Schöbel
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 IX-31 VIIID: Florian Merz / Hans-Peter Preu; R: Wolfgang Dosch
La traviata (Verdi) 21 X-21 IVD: Hans-Peter Preu; R: Hinrich Horstkotte
Company (Sondheim) 27 X-26 XIID: Hans-Peter Preu; R: Sebastian Ritschel
Tschick (Vollmer) 19 I-2 IID: Hans-Peter Preu; R: Sebastian Ritschel
Carmen (Bizet) 4 IIID: Hans-Peter Preu; R: Manuel Schöbel
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 31 III-6 IVD: Jan Michael Horstmann; R: Manuel Schöbel
Der Besuch der alten Dame (Einem) 26 V-10 VID: Ekkehard Klemm; R: Sebastian Welker
Der Freischütz (Weber) 2-18 VIIID: Hans-Peter Preu; R: Horst Kupich
Carmina Burana (Orff) 2 IXD: Ekkehard Klemm
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 28 IX-11 ID: Florian Merz / Hans-Peter Preu; R: Wolfgang Dosch
Im weißen Rößl (Benatzky) 12 X-30 VID: Thomas Gläser / Hans-Peter Preu; R: Manuel Schöbel
Fidelio (Beethoven) 17 XI-13 ID: Hans-Peter Preu; R: Manuel Schöbel
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 20 XI-7 IVD: Uwe Zimmermann; R: Ute Raab
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 30 XI-20 IVD: Jan Michael Horstmann / Florian Merz; R: Manuel Schöbel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-23 XIID: Matthias Mücksch / Karl Bernewitz / Florian Merz; R: Helen Malkowsky(original), Rebekah Rota(revival)
Pariser Leben (Offenbach) 10 II-10 VID: Florian Merz; R: Christopher Tölle
Katja Kabanowa (Janáček) 25 V-9 VI
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 IX-31 IIID: Tom Woods / Anton Zapf; R: Uwe Schwarz
Un ballo in maschera (Verdi) 29 IX-20 ID: Tom Woods / Levente Török; R: Matthias Reichwald
The Producers (Brooks) 3 X-16 XIID: Alistair Lilley / Levente Török; R: Dominik Wilgenbus
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 28 X-3 VIID: Levente Török; R: Aron Stiehl
Messe in h-Moll (Bach,JS) 9 XII-3 VID: Alistair Lilley / Tom Woods; R: Jochen Biganzoli
Die Banalität der Liebe (Milch-Sheriff) 27 I-12 VIID: Tom Woods / Levente Török; R: Itay Tiran
Cabaret (Kander) 17 III-30 VD: Alistair Lilley; R: Johannes Pölzgutter
Edgar (Puccini) 28 IV-18 VIID: Tetsuro Ban; R: Hendrik Müller
Don Giovanni (Mozart) 16 VI-19 VIID: Jonas Alber; R: Matthias Reichwald
Nabucco (Verdi) 15 IX-8 ID: Tom Woods; R: Rareș Zaharia
Don Giovanni (Mozart) 20 IX-2 ID: Chin-Chao Lin; R: Matthias Reichwald
Una cosa rara (Martín y Soler) 27 X-1 VIID: Christoph Spering; R: Andreas Baesler
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 8 XII-21 VD: Chin-Chao Lin; R: Aron Stiehl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 XII-19 IR: Matthias Reichwald
Elizabetta (Prokofiev,G) 26 I-13 VID: Chin-Chao Lin; R: Marcus Lobbes
Chess (Andersson,BT) 16 III-16 VID: Alistair Lilley; R: Christina Schmidt
Der Freischütz (Weber) 11 V-24 VIID: Chin-Chao Lin; R: Matthias Reichwald
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 VI-25 VIIR: Brigitte Fassbaender
Tosca (Puccini) 13 VIIR: Maximilian Eisenacher
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Aschenputtel (Rossini) 29 IX-2 IID: Manfred Hermann Lehner; R: Anja Nicklich
Zar und Zimmermann (Lortzing) 21 X-21 XIID: Gerrit Prießnitz / Hans-Christoph Borck; R: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 XII-5 ID: Volker Plangg; R: Stephan Brauer
Ein Käfig voller Narren (Herman) 27 I-24 IIID: Volker Plangg; R: Stephan Brauer
Der Freischütz (Weber) 30 III-15 IVD: Manfred Hermann Lehner; R: Hans-Joachim Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 3 VI-20 VIID: Manfred Hermann Lehner; R: Peter Lotschak
Der Liebestrank (Donizetti) 28 IX-26 ID: Martin Hannus; R: Anja Nicklich
Der Liebestrank (Donizetti) 29 IX-6 XD: Martin Hannus; R: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 XI-17 ID: Volker Plangg / Hans-Christoph Borck; R: Stephan Brauer
Fidelio (Beethoven) 7 XII-21 IVD: Martin Hannus; R: John Dew
Frau Luna (Lincke) 1 II-12 VD: Martin Hannus; R: Dominik Wilgenbus
Der Freischütz (Weber) 6 IIID: Manfred Hermann Lehner; R: Hans-Joachim Frey
Der Freischütz (Weber) 21 III-27 IVD: Manfred Hermann Lehner; R: Hans-Joachim Frey
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 8 VI-14 VIID: Martin Hannus; R: Axel Köhler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 8-23 VII
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Guillaume Tell (Rossini) 10 IX-2 XIID: Sébastien Rouland; R: Roland Schwab
Gold! (Evers) 1 X-26 XIIR: Renate Liedtke
La bohème (Puccini) 21 X-30 IIID: Nicholas Milton / Stefan Neubert; R: Tobias Heyder
Die Zauberflöte (Mozart) 11 XI-30 XIID: Stefan Neubert; R: Andreas Gergen
My Fair Lady (Loewe) 9 XII-18 VD: Stefan Neubert; R: Thomas Winter
Der Sturm (Martin,F) 27 I-25 IIID: Roger Epple; R: Lorenzo Fioroni
Solaris (Obst) 8-17 IIID: Christopher Ward; R: Hermann Schneider
Croesus (Keiser) 13-22 IVD: Lutz Gillmann; R: Barbara Schöne
Salome (Strauss) 14 IV-21 VID: Nicholas Milton; R: Jakob Peters-Messer
Così fan tutte (Mozart) 11 V-19 VID: Stefan Neubert; R: Jean Renshaw
Nabucco (Verdi) 9-23 VID: Christopher Ward; R: Maximilian von Mayenburg
La traviata (Verdi) 26 VIII-26 ID: Stefan Neubert; R: Ben Baur
West Side Story (Bernstein) 8 IX-29 XIID: Stefan Neubert / Justus Thorau; R: Stijn Celis
Die tote Stadt (Korngold) 6 X-21 XIID: Justus Thorau; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 XII-18 IVD: Justus Thorau; R: Erik Petersen
Médée (Cherubini) 19 I-27 IV
Nabucco (Verdi) 16 IID: Christopher Ward; R: Maximilian von Mayenburg
Soldier Songs (Little) 17 II-16 III
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 III-20 VI
My Fair Lady (Loewe) 17 IVD: Stefan Neubert; R: Thomas Winter
Faust (Gounod) 31 V-30 VI
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin  / 
West Side Story (Bernstein) 3-6 VIIID: Daniel Huppert / Gregor Rot / Martin Schelhaas; R: Simon Eichenberger
Otello (Verdi) 13 X-1 IVD: Daniel Huppert / Gabriel Venzago; R: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 19 X-31 IIID: Gregor Rot / Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Margarethe (Gounod) 3 XI-2 IIID: Gregor Rot; R: Toni Burkhardt
Peter Grimes (Britten) 12 XI-12 ID: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 XII-6 ID: Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Der glückliche Prinz (Böhmer) 9 XIID: Martin Schelhaas; R: Nele Tippelmann
Neues vom Tage (Hindemith) 4-30 VD: Gabriel Venzago; R: Toni Burkhardt
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 21-28 VD: Michael Ellis Ingram / Gabriel Venzago; R: Kay Kuntze, AnnaLisa Canton
Tosca (Puccini) 22 VI-28 VIID: Daniel Huppert / Martin Schelhaas / Gabriel Venzago; R: Toni Burkhardt
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 IX-13 XIID: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Im weißen Rößl (Benatzky) 23 X-15 VID: Gabriel Venzago; R: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 XII-4 ID: Markus L Frank / Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Andrea Chénier (Giordano) 18 I-1 VID: Michael Ellis Ingram; R: Roman Hovenbitzer
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 IV-9 VID: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Anatevka (Bock) 21-23 VID: Michael Ellis Ingram; R: Toni Burkhardt
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Me and My Girl (Gay) 7 XD: Harish Shankar; R: Kay Link
Ein Maskenball (Verdi) 22 X-11 XID: Florian Csizmadia; R: Host Kupich
A Streetcar named Desire (Previn) 25 XID: Florian Csizmadia; R: Horst Kupich
Tosca (Puccini) 24 III-10 VID: Florian Csizmadia / Harish Shankar; R: Susanne Knapp
Die Zauberflöte (Mozart) 12 V-9 VID: Harish Shankar; R: Horst Kupich
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 IX-29 XIID: Florian Csizmadia; R: Kay Link
Die Zauberflöte (Mozart) 29 IX-27 ID: Harish Shankar; R: Horst Kupich
La bohème (Puccini) 5 XII-24 IID: Florian Csizmadia; R: Horst Kupich
Kiss me, Kate (Porter) 16 III-4 IVD: Alexander Steinitz; R: Manfred Ohnoutka
Wir gratulieren! (Weinberg) 1-6 VID: Alexander Steinitz; R: Horst Kupich
Häuptling Abendwind (Offenbach) 1-8 VID: Alexander Steinitz; R: Horst Kupich
Stuttgart, Oper Stuttgart  / 
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 IX-31 XD: Frank Beermann; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Tod in Venedig (Britten) 23 IX-5 VIID: Marco Comin; R: Demis Volpi
La Cenerentola (Rossini) 24 IX-1 XID: Maurizio Barbacini; R: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 25 IX-9 ID: Domingo Hindoyan / Giuliano Carella; R: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 X-14 ID: Georg Fritzsch / Willem Wentzel; R: Kirill Serebrennikov
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 X-1 XIID: Uwe Sandner; R: Nigel Lowery
Madama Butterfly (Puccini) 2-25 XID: Roberto Rizzi-Brignoli / Timo Handschuh; R: Monique Wagemakers
Don Giovanni (Mozart) 11 XI-2 IID: Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Medea (Cherubini) 3 XII-3 IID: Alejo Pérez; R: Peter Konwitschny
Ariodante (Handel) 17 XII-20 IIID: Giuliano Carella; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 XII-27 ID: Hans Christoph Bünger; R: Armin Petras
La sonnambula (Bellini) 28 I-19 IIID: Michele Gamba; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 29 I-14 IVD: Roland Kluttig / Timo Handschuh; R: Peter Konwitschny
Fidelio (Beethoven) 4 II-25 VIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Parsifal (Wagner) 25 II-2 IVD: Sylvain Cambreling; R: Calixto Bieito
Don Pasquale (Donizetti) 25 III-2 VID: Giuliano Carella / Marco Comin; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 III-15 IVD: Ilan Volkov; R: Herbert Wernicke
Faust (Gounod) 8 IV-1 VID: Marc Soustrot / Willem Wentzel; R: Frank Castorf
Der Gefangene (Dallapiccola) 24 IV-25 VID: Franck Ollu; R: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 24 IV-25 VID: Franck Ollu; R: Andrea Breth
Der Freischütz (Weber) 2 V-14 VID: Daniele Rustioni / Timo Handschuh; R: Achim Freyer
Wunderzaichen (Andre,M) 13 V-10 VID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Erdbeben.Träume. (Hosokawa) 1-23 VIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
I puritani (Bellini) 12-24 VIID: Manlio Benzi; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der Freischütz (Weber) 28 IX-26 XD: Daniele Rustioni / Georg Fritzsch; R: Achim Freyer
Lohengrin (Wagner) 29 IX-5 XID: Cornelius Meister; R: Arpad Schilling
Ariodante (Handel) 30 IX-1 XIID: Christopher Moulds; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 X-1 IIID: Antonino Fogliani; R: Beat Fäh
Rigoletto (Verdi) 19 X-28 XID: Giuliano Carella; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Don Pasquale (Donizetti) 28 X-30 XID: Francesco Angelico / Marco Comin; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 2-11 XID: Titus Engel; R: Hans Op de Beeck
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 2 XII-22 IVD: Alejo Pérez; R: Axel Ranisch
La bohème (Puccini) 6+ XIID: Cornelius Meister; R: Andrea Moses
La bohème (Puccini) 16 XII-30 IVD: Cornelius Meister; R: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 20 XII-5 ID: Cornelius Meister; R: Willy Decker
La Cenerentola (Rossini) 21 XII-1 IID: Vlad Iftinca; R: Andrea Moses
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6-25 ID: Oksana Lyniv; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Medea (Cherubini) 27 I-7 IIID: Marie Jacquot; R: Peter Konwitschny
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 I-13 IIID: Marc Piollet; R: Christoph Marthaler
Madama Butterfly (Puccini) 3+ IID: Eun Sun Kim; R: Monique Wagemakers
Madama Butterfly (Puccini) 4 II-5 IVD: Eun Sun Kim; R: Monique Wagemakers
Der Prinz von Homburg (Henze) 17 III-4 VD: Cornelius Meister / Thomas Guggeis; R: Stephan Kimmig
Nixon in China (Adams) 7 IV-11 VD: André de Ridder; R: Marco Štorman
Iphigénie en Tauride (Gluck) 28 IV-30 VD: Stefano Montanari; R: Krzysztof Warlikowski
Così fan tutte (Mozart) 26 V-18 VID: Cornelius Meister; R: Yannis Houvardas
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-21 VID: Cornelius Meister; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Mefistofele (Boito) 16 VI-12 VIID: Daniele Callegari; R: Alex Ollé
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 VI-3 VIID: David Afkham; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 6-18 VIID: Roland Kluttig; R: Kirill Serebrennikov
Norma (Bellini) 11-17 VIID: Giacomo Sagripanti; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Trier, Theater Trier  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 17 IXD: Jochen Schaaf
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 X-21 ID: Victor Puhl; R: Thilo Reinhardt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 XII-2 IVD: Wouter Padberg; R: Thilo Reinhardt
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3 II-31 IIID: Wouter Padberg; R: Andreas Rosar
Into the Woods (Sondheim) 24 III-16 VID: Malte Kühn; R: Dean Wilmington
Krach bei Bach (Bohm) 7-22 IVD: Martin Folz; R: Ela Baumann
Die Zauberflöte (Mozart) 20 V-1 VIID: Victor Puhl; R: Heinz Lukas-Kindermann
Don Giovanni (Mozart) 29 IX-22 XIID: Jochem Hochstenbach; R: Jean-Claude Berutti
La vie parisienne (Offenbach) 1 XII-21 IVD: Wouter Padberg; R: Andreas Rosar
La vie parisienne (Offenbach) 1+ ID: Wouter Padberg; R: Andreas Rosar
Madama Butterfly (Puccini) 2 II-30 IVD: Jochem Hochstenbach; R: Cornelia Rainer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6 IV-2 VIID: Wouter Padberg; R: Jens Pesel
Dido and Aeneas (Purcell) 18 V-28 VID: Jochem Hochstenbach; R: Jean-Claude Berutti
La Voix humaine (Poulenc) 18 V-28 VID: Jochem Hochstenbach; R: Jean-Claude Berutti
Ulm, Theater Ulm  / 
Faust (Gounod) 28 IX-30 XID: Joongbae Jee / Hendrik Haas / Michael Weiger; R: Matthias Kaiser
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 9 XI-8 IIID: Timo Handschuh / Michael Weiger; R: Benjamin Künzel
Nabucco (Verdi) 21 XII-11 IVD: Joongbae Jee / Hendrik Haas; R: Nilufar K Münzing
Elektra (Strauss) 8 II-6 VID: Timo Handschuh / Michael Weiger; R: Matthias Kaiser
Motezuma (Vivaldi) 29 III-7 VIID: Michael Weiger / Hendrik Haas; R: Antje Schupp
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 17 V-12 VIID: Hendrik Haas / Michael Weiger; R: Matthias Kaiser
Das schlaue Füchslein (Janáček) 27 IX-2 XIID: Timo Handschuh; R: Kay Metzger
My Fair Lady (Loewe) 8 XI-10 IIIR: Christian von Götz
Weisse Rose (Zimmermann,U) 9 XI-29 I
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 XII-14 IID: Timo Handschuh; R: Ansgar Haag
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Candide (Bernstein) 3 IX-18 VD: Dominik Beykirch; R: Martin G Berger
Fidelio (Beethoven) 17 IX-2 XIID: Stefan Lano; R: Hasko Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 24 IX-19 VD: Stefan Lano; R: Nina Gühlstorff
Otello (Verdi) 19 X-30 IIID: Dominik Beykirch; R: Nina Gühlstorff
Dido und Aeneas (Purcell) 16 XI-20 IIID: Dominik Beykirch; R: Corinna von Rad
My Fair Lady (Loewe) 14 XII-14 VID: Dominik Beykirch; R: Anthony Pilavachi
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 27 I-16 VID: Kirill Karabits / Stefan Lano; R: Michael Talke
Nathan und seine Kinder (Kassel) 1 II-12 VI
Tannhäuser (Wagner) 14 IV-23 VID: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; R: Maximilian von Mayenburg
Un ballo in maschera (Verdi) 2-29 VID: Stefan Lano; R: Eva-Maria Höckmayr
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 17-18 VID: Kirill Karabits
Don Giovanni (Mozart) 8 IX-14 VID: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; R: Demis Volpi
Nathan und seine Kinder (Kassel) 11 IX-22 XID: André Kassel; R: Geertje Boeden
My Fair Lady (Loewe) 13 IX-30 XIID: Dominik Beykirch; R: Anthony Pilavachi
Un ballo in maschera (Verdi) 22 IX-28 XIID: Stefan Lano; R: Eva-Maria Höckmayr
Der Bärbeiß. Herrlich miese Tage (Kassel) 1 X-5 XID: André Kassel / Niuniu Miao Liu; R: Swaantje Lena Kleff
November 1918 (Lano) 3 XI-2 IID: Stefan Lano; R: André Bücker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 XI-6 ID: Dominik Beykirch; R: Christian Sedelmayer
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 XII-13 VID: Kirill Karabits / Stefan Lano; R: Michael Talke
Così fan tutte (Mozart) 12 I-15 VID: Kirill Karabits; R: Nina Gühlstorff
Tannhäuser (Wagner) 17 II-22 VID: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; R: Maximilian von Mayenburg
Tosca (Puccini) 9 III-2 VID: Stefan Lano; R: Hasko Weber
The Circle (Vollmer) 4 V-28 VID: Kirill Karabits; R: Andrea Moses
Der Eisblumenwald (Arnecke) 21+ VD: Niuniu Miao Liu; R: Clara Kalus
Wiesbaden, Hessisches Staatstheater Wiesbaden  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 VIII-25 IVD: Patrick Lange / Christina Domnick; R: Carsten Kochan
Der Liebestrank (Donizetti) 10 IX-26 VD: Daniela Musca; R: Jim Lucassen
Schönerland (Eichberg) 16 IX-25 XD: Albert Horne; R: Johanna Wehner
Götterdämmerung (Wagner) 24 IX-21 VD: Alexander Joel; R: Uwe Eric Laufenberg
Schubert's Winterreise (Zender) 7 X-29 XIID: Benjamin Schneider
Manon (Massenet) 28 X-15 XIID: Jochen Rieder; R: Bernd Mottl
Tannhäuser (Wagner) 19 XI-30 VID: Patrick Lange; R: Uwe Eric Laufenberg
La bohème (Puccini) 1-26 XIID: Albert Horne; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Die Zauberflöte (Mozart) 8 XII-24 VID: Konrad Junghänel; R: Carsten Kochan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20-31 XIID: Christoph Stiller; R: Beka Savić
Norma (Bellini) 12 I-9 IID: Daniela Musca; R: Gabriele Rech
Così fan tutte (Mozart) 21 I-9 IIID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Jephta (Handel) 4 II-15 IVD: Konrad Junghänel; R: Achim Freyer, Sebastian Sommer
Otello (Verdi) 18 II-1 VD: Daniela Musca; R: Uwe Eric Laufenberg
Arabella (Strauss) 11 III-22 VD: Patrick Lange; R: Uwe Eric Laufenberg
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 III-19 VD: Patrick Lange; R: Michiel Dijkema(original), Magdalena Weingut(revival)
Katja Kabanowa (Janáček) 7 IV-9 VID: Philipp Pointner; R: Matthew Wild
Un ballo in maschera (Verdi) 30 IV-10 VID: Patrick Lange; R: Beka Savić
Vom Ende der Unschuld (Peiffer) 30-31 VD: Martin Niklas Spahr; R: Michiel Dijkema
Don Giovanni (Mozart) 17-29 VID: Konrad Junghänel; R: Nicolas Brieger
Don Giovanni (Mozart) 2 IX-2 VD: Konrad Junghänel; R: Nicolas Brieger
Ein Maskenball (Verdi) 16 IX-16 VD: Christoph Stiller; R: Beka Savić
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 29 IX-30 VID: Patrick Lange; R: Bernd Mottl
Alcina (Handel) 30 IX-20 IVD: Konrad Junghänel; R: Ingo Kerkhof
My Fair Lady (Loewe) 27 X-20 ID: Christoph Stiller; R: Beka Savić
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10 XI-7 IID: Patrick Lange; R: Vasily Barkhatov
Jenůfa (Janáček) 29 XI-28 XIID: Patrick Lange; R: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 XII-4 ID: Patrick Lange; R: Beka Savić
Rigoletto (Verdi) 19 I-31 VD: Will Humburg; R: Uwe Eric Laufenberg
Candide (Bernstein) 27 I-7 VID: Albert Horne; R: Bernd Mottl
Salome (Strauss) 16 II-5 VD: Patrick Lange; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1-31 IIID: Leo McFall; R: Uwe Eric Laufenberg
Die sieben Todsünden (Weill) 1-31 IIID: Leo McFall; R: Magdalena Weingut
Tannhäuser (Wagner) 9 III-26 VD: Patrick Lange; R: Patrick Lange
Madama Butterfly (Puccini) 13 III-16 VID: Christina Domnick; R: Magdalena Weingut
Idomeneo (Mozart) 30 IV-14 VID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Titus (Mozart) 1-27 VD: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Götterdämmerung (Wagner) 16 IX-15 XIID: Johannes Pell; R: Jay Scheib
Rigoletto (Verdi) 23 IX-2 XIID: Johannes Pell; R: Timofej Kuljabin
My Fair Lady (Loewe) 22 X-25 IIID: Michael Cook / Markus Baisch; R: Cusch Jung
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 XII-8 IVD: Julia Jones / Johannes Pell / Markus Baisch; R: Denis Krief
Three Tales (Reich) 3 II-4 IIID: Michael Cook; R: Berthold Schneider
Juliette (Martinů) 3 III-17 VID: Johannes Pell; R: Inga Levant
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 IIID: Johannes Pell; R: Denis Krief, Katrin Kotzbauer-Bode
La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina (Caccini,F) 20 IV-14 VIID: Felice Venanzoni; R: Benjamin David
Carmen (Bizet) 30 VI-15 VIID: Julia Jones; R: Candice Edmunds
Werther (Massenet) 8 IX-2 XD: John Nelson
Das Land des Lächelns (Lehár) 14 X-10 IIID: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 X-26 XIID: Johannes Pell; R: Denis Krief
Luisa Miller (Verdi) 8 XII-28 IID: Julia Jones; R: Barbora Horáková Joly
Hänsel und Gretel (reduction) (Humperdinck) 20 XII-6 IID: Johannes Pell; R: Denis Krief(original), Karin Kotzbauer-Bode(revival)
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 IV-14 VIID: Julia Jones; R: Joe Hill-Gibbins
Carmen (Bizet) 27 IV-1 VID: Julia Jones; R: Candice Edmunds
Die tote Stadt (Korngold) 16 VI-12 VIID: Johannes Pell; R: Immo Karaman
Das Labyrinth (Dove) 5-9 VIID: Markus Baisch; R: Marie-Eve Signeyrole
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Così fan tutte (Mozart) 7 X-27 ID: Enrico Calesso / Alexis Agrafiotis; R: Martina Veh
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 31 X-25 IIID: Enrico Calesso; R: Anna Vita
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 XII-22 IVD: Marie Jacquot; R: Marcel Keller
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 20 I-7 VIID: Enrico Calesso; R: Matthew Ferraro
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 III-28 VID: Marie Jacquot; R: Markus Trabusch
Colas der Magier (Mozart) 11 III-15 IVD: Frank Sodemann; R: Mario Pavle del Monaco
Nixon in China (Adams) 19 V-18 VIID: Enrico Calesso; R: Tomo Sugao
La bohème (Puccini) 13 X-27 IID: Enrico Calesso; R: Martina Veh
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 X-6 ID: Marie Jacquot; R: Markus Trabusch
Die schöne Helena (Offenbach) 2 XII-24 IVD: Marie Jacquot; R: Pascale-Sabine Chevroton
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 I-15 VD: Enrico Calesso; R: Dominique Horwitz
King Arthur (Purcell) 30 III-10 VIID: Marie Jacquot; R: Dirk Diekmann
Götterdämmerung (Wagner) 26 V-20 VIID: Enrico Calesso; R: Tomo Sugao
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-16 VID: Enrico Calesso; R: Sigrid Herzog