2012/13 > Belarus 
*Site public     >Operabase Professional 
2012/13 > Belarus

 Premieră mondială
 Raritate
 Producție nouă
 Producție nouă pentru această companie

  
Lituania Letonia
Polonia

Belarus
 
Rusia
Ucraina

Minsk, National Academic Bolshoy Theatre Opera and Ballet  / 

Rita (Donizetti) 5 Sep-17 IanR: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 9 Sep-2 AprD: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Sep-18 IunD: Nikolai Koliadko / Vyacheslav Volich; R: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Il trovatore (Verdi) 17 SepD: Andrey Ivanov; R: Galina Galkovskaya
La traviata (Verdi) 20 Sep-6 IunD: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin; R: Susanna Ciryuk
Nabucco (Verdi) 23 Sep-16 IunD: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Prince Igor (Borodin) 25 Sep-20 IunD: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; R: Uriy Aleksandrov
Un ballo in maschera (Verdi) 27 SepD: Vyacheslav Volich; R: Semen Stein
Iolanta (Tchaikovsky) 30 Sep-7 AprD: Andrey Ivanov; R: Oleg Melnikov
The Magic Flute (Mozart) 11 Oct-7 MaiD: Lev Liakh / Ivan Kostiakhin; R: Margarita Izvorska-Elizarieva
Madama Butterfly (Puccini) 13 Oct-30 MaiD: Victor Ploskina / Vyacheslav Volich; R: Galina Galkovskaya
The Marriage of Figaro (Mozart) 20 Oct-1 MarD: Lev Lyakh / Oleg Lesun; R: Victor Skorobogatov
The Little Tower Chamber (Polskiy) 4 Noi-19 MaiD: Andrey Ivanov; R: Natalia Kuzmenkova
Aida (Verdi) 13 Noi-12 MaiD: Ivan Kostyakhin / Victor Ploskina; R: Mikhail Pandzhavidze
La bohème (Puccini) 15 Noi-10 IanD: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich; R: Galina Galkovskaya
Carmen (Bizet) 16 Noi-25 IunD: Ivan Kostyahin; R: Galina Galkovskaya
The Barber of Seville (Rossini) 20 Noi-13 IunD: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Khovanchtchina (Musorgsky) 27 NoiD: Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; R: Oleg Melnikov
Tosca (Puccini) 4 Dec-9 Iun
Siegfried (Wagner) 18 Dec
Kashchey the Deathless (Rimsky-Korsakov) 3 Ian-10 Mar
Manon Lescaut (Puccini) 8-10 Ian
Winnie-the-Pooh (Petrova) 3 MarD: Ivan Kostiakhin; R: Olga Buravlyova
Turandot (Puccini) 29 Apr-4 IunD: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
The Impresario (Mozart) 7-10 IunD: Ivan Kostyakhin; R: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 7-10 IunD: Ivan Kostyakhin; R: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 22 Iun
Rita (Donizetti) 23 IunD: Ivan Kostiakhin; R: Natalia Kuzmenkova
Turandot (Puccini) 8 Sep-14 DecD: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 11 Sep-28 NoiD: Vyacheslav Volich; R: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 Sep-26 NoiD: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; R: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 Sep-26 DecD: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; R: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 Sep-8 NoiD: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; R: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 Sep-19 DecD: Ivan Kostyahin; R: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 SepD: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; R: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 27 SepD: Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 Sep-27 NoiR: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 Sep-27 NoiR: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Sep-30 NoiD: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; R: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 OctD: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; R: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 Oct-2 NoiD: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 OctR: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 OctD: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 Oct-6 NoiD: Viktor Ploskina; R: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 OctD: Vyacheslav Volich; R: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 OctD: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; R: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 OctD: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2-3 NoiD: Andrey Galanov; R: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-11 Dec
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Dec
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 Dec
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Dec