2012/13 > Ucraina 
*Site public     >Operabase Professional 
2012/13 > Ucraina

 Premieră mondială
 Raritate
 Producție nouă
 Producție nouă pentru această companie

  
Polonia Belarus Rusia
Slovacia
Ungaria

Ucraina
 
Moldova
România

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La bohème (Puccini) 15 Mar-19 Mai
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 Mar-1 Iun
Rigoletto (Verdi) 23 Mar-6 Iun
Carmen (Bizet) 24 Mar-8 Iun
Boris Godunov (Musorgsky) 6 Apr
Aida (Verdi) 14 Apr-15 Iun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Apr
Il trovatore (Verdi) 28 Apr-21 Iun
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Iun
Iolanta (Tchaikovsky) 26-27 Sep
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Sep-8 Oct
Aida (Verdi) 1 Oct
Turandot (Puccini) 6-31 Oct
Rigoletto (Verdi) 10 Oct
Der Troubadour (Verdi) 12 Oct
Otello (Verdi) 19 Oct
Donetsk, Donbass Opera  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 29 Sep-20 Iun
Turandot (Puccini) 30 Sep-11 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Oct-7 Iun
Mr X (Kálmán) 3 Oct-16 Iun
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Oct-9 Iun
Carmen (Bizet) 18 Oct-29 Mai
Silvia (Kálmán) 20 Oct-2 Iun
La traviata (Verdi) 24 Oct-17 Apr
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Oct-26 Ian
Aida (Verdi) 30 Oct-14 Mar
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Dec-22 Mai
La bohème (Puccini) 16 Dec-14 Iun
Rigoletto (Verdi) 20 Dec-6 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 16 Ian-21 Iun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 18 Ian-10 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 19 Ian-12 Mai
Otello (Verdi) 21 Feb
Nabucco (Verdi) 1 Mar
La traviata (Verdi) 13 Oct
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 16 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 18 Oct
Silvia (Kálmán) 20 Oct
Carmen (Bizet) 24 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Oct
Natalka Poltavka (Lysenko) 31 Oct
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Taras Bulba (Lysenko) 5 Sep-22 Ian
La bohème (Puccini) 8 Sep-7 Oct
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Sep-4 Iun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 20 Sep-5 Iun
Iolanta (Tchaikovsky) 21 Sep-4 Iul
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Sep-13 Iun
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Sep-25 Iun
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 2 Oct-18 Mai
Prodaná nevěsta (Smetana) 8 Oct-12 Noi
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Oct-18 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Oct-18 Iun
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Noi-29 Iun
Rigoletto (Verdi) 10 Noi-10 Ian
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 20 Noi-6 Iul
Tosca (Puccini) 27 Noi-27 Mar
Turandot (Puccini) 23 Dec-14 Mar
Cherevichki (Tchaikovsky) 12 Ian
Don Juan (Mozart) 19 Ian-11 Iun
Madama Butterfly (Puccini) 31 Ian
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 9 Feb
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 Mar
Aida (Verdi) 16 Mar
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2 Apr
The Marriage (Musorgsky) 2 Apr
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 5 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 Mai
Nabucco (Verdi) 16 Mai
La cambiale di matrimonio (Rossini) 8 Iun
Rita (Donizetti) 8 Iun
Prince Igor (Borodin) 15 Iun
Il trovatore (Verdi) 21 Iun
La traviata (Verdi) 11-13 Iul
Taras Bulba (Lysenko) 6 Sep
La traviata (Verdi) 7 Sep-10 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 Sep-5 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Sep
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Sep-24 Oct
La bohème (Puccini) 26 Sep
Don Juan (Mozart) 28 Sep
Tosca (Puccini) 8 Oct
Rigoletto (Verdi) 26 Oct
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Aida (Verdi) 7 Noi-5 Iul
Don Carlos (Verdi) 9 Noi-19 Mai
Natalka Poltavka (Lysenko) 10 Noi-23 Iun
Turandot (Puccini) 14 Noi-16 Iun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Noi-4 Iun
La traviata (Verdi) 21 Noi-8 Iun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 Noi-10 Mai
Carmen (Bizet) 25 Noi-14 Iun
Madama Butterfly (Puccini) 29 Noi-26 Iun
Norma (Bellini) 2 Dec-17 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 7 Dec-19 Iun
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Dec-10 Apr
Moses (Skoryk) 15 Dec
Manon Lescaut (Puccini) 20 Dec-11 Ian
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Dec-1 Mai
Macbeth (Verdi) 20 Ian-15 Mai
La cenerentola (Rossini) 23 Ian
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Ian-3 Mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Feb
Rigoletto (Verdi) 11 Apr-21 Iun
Aleko (Rachmaninov) 23 Apr
Yaroslav the Wise (Mayboroda) 6 Sep
Natalka Poltavka (Lysenko) 8 Sep-30 Oct
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Sep
Moses (Skoryk) 13 Sep
Aida (Verdi) 14 Sep-12 Oct
Don Carlos (Verdi) 20 Sep-23 Oct
Der fliegende Holländer (Wagner) 27-28 SepD: Mikhail Sinkevich; R: Mara Kurochka
Carmen (Bizet) 2 Oct
Norma (Bellini) 4 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 8 Oct
La traviata (Verdi) 15 Oct
Macbeth (Verdi) 16 Oct
Rigoletto (Verdi) 18 Oct
Un ballo in maschera (Verdi) 20 Oct
Requiem (Verdi) 26 Oct
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 22 Noi-7 IulD: Mykhaylo Dutchak / Volodymyr Harbaruk
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Noi-21 IulD: Mykhaylo Dutchak; R: Mykhaylo Dutchak
La bohème (Puccini) 1 Dec-15 IunD: Mykhaylo Dutchak
The Elixir of Love (Donizetti) 2 Dec-30 Mai
Carmen (Bizet) 8 Dec-23 MaiD: Volodymyr Harbaruk
Orfeo ed Euridice (Gluck) 9 Dec-13 IulD: Mykhaylo Dutchak
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Dec-1 IunD: Mykhaylo Dutchak; R: Halyna Volovetska
A Masked Ball (Verdi) 15 Dec-6 IulD: Mykhaylo Dutchak
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Dec-19 IanD: Myron Yusypovych
Aida (Verdi) 23 Dec-22 IunD: Myron Yusypovych; R: Myron Yusypovych
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Dec-7 MaiD: Volodymyr Harbaruk
The Magic Flint (Dosenko) 4 Ian-14 IulD: Volodymyr Harbaruk
Madama Butterfly (Puccini) 10 Ian-12 MaiD: Mykhaylo Dutchak
La traviata (Verdi) 12 Ian-8 IunD: Mykhaylo Dutchak; R: Mykhaylo Dutchak
Stolen Happiness (Meitus) 26 Ian-21 MarD: Mykhaylo Dutchak
Nabucco (Verdi) 9 Feb-11 IulD: Myron Yusypovych; R: Myron Yusypovych
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Feb-4 IulD: Mykhaylo Dutchak
Straszny dwór (Moniuszko) 23 Feb-30 Apr
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24 Feb-10 MarD: Myron Yusypovych; R: Roman Valko
Il trovatore (Verdi) 2 MarD: Volodymyr Harbaruk
Rigoletto (Verdi) 24 Mar-25 MaiD: Mykhaylo Dutchak
Tosca (Puccini) 30 Mar-18 IulD: Mykhaylo Dutchak; R: Tadey Ryndzak
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Apr-20 Iul
Messa da Requiem (Verdi) 26 Apr-20 Iun
Moses (Skoryk) 26 AprD: Mykhaylo Dutchak; R: Mykhaylo Dutchak
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 25 Aug-8 Sep
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Aug
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Aug-22 Sep
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5 Sep
La traviata (Verdi) 7 Sep
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-13 SepD: Mikhail Sinkevich; R: Mara Kurochka
The Magic Flint (Dosenko) 15 Sep
Madama Butterfly (Puccini) 19 Sep
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Sep
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Sep
Natalka Poltavka (Lysenko) 29 Sep
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 25 Aug-30 Mar
Messa da Requiem (Verdi) 28 Aug-3 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Aug-11 Iun
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 6 Sep-15 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 9 Sep-15 Iun
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Sep-17 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 13 Sep-19 Mai
Don Giovanni (Mozart) 22 Sep-19 Apr
La traviata (Verdi) 23 Sep-13 Iun
La bohème (Puccini) 27 Sep-16 Apr
Aida (Verdi) 5 Oct-5 Iun
Rigoletto (Verdi) 9 Oct-12 Mai
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 13 Oct-17 Mar
Katerina (Arkas) 19 Oct-23 Apr
Il trovatore (Verdi) 21 Oct-21 Iun
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Noi-27 Iun
Turandot (Puccini) 25 Noi-7 Iun
Opera anthology (Wagner) 16 Dec-22 MaiD: Alekandru Samoile
Opera anthology (Tchaikovsky) 26 Ian
Tosca (Puccini) 3 Feb-30 Iun
La serva padrona (Pergolesi) 19 Apr-16 MaiD: Valery Regrut; R: Oksana Taranenko
Alcide (Bortnyansky) 4-20 Iun
Prince Igor (Borodin) 28 Aug-4 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Aug-27 Oct
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 SepD: Mikhail Sinkevich; R: Mara Kurochka
Iolanta (Tchaikovsky) 10 Sep-24 Oct
Il trovatore (Verdi) 12 Sep
La traviata (Verdi) 14 Sep-1 Oct
Don Giovanni (Mozart) 19 Sep
Un ballo in maschera (Verdi) 26 Sep
Madama Butterfly (Puccini) 28 Sep
Aida (Verdi) 10 Oct
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 19-25 Oct
Rigoletto (Verdi) 31 Oct