2013/14 > Belarus 
*Site public     >Operabase Professional 
2013/14 > Belarus

 Premieră mondială
 Raritate
 Producție nouă
 Producție nouă pentru această companie

  
Lituania Letonia
Polonia

Belarus
 
Rusia
Ucraina

Minsk, National Academic Bolshoi Theatre Opera and Ballet  / 

Turandot (Puccini) 8 Sep-8 FebD: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 11 Sep-19 IunD: Vyacheslav Volich; R: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 Sep-22 AprD: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; R: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 Sep-17 IunD: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; R: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 Sep-29 IunD: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; R: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 Sep-12 IunD: Ivan Kostyahin; R: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 Sep-3 IunD: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; R: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 27 Sep-3 AprD: Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 Sep-19 MarR: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 Sep-19 MarR: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Sep-30 NoiD: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; R: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 OctD: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; R: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 Oct-27 AprD: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 Oct-8 AprR: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 Oct-8 IunD: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 Oct-26 IunD: Viktor Ploskina; R: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Oct-24 IunD: Vyacheslav Volich; R: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 Oct-5 IunD: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; R: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 Oct-18 IanD: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2 Noi-29 AprD: Andrey Galanov; R: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 Dec-6 MaiD: Manfred Mayrhofer; R: Hans-Joachim Frey
The Telephone (Menotti) 12 Dec
La Voix humaine (Poulenc) 12 Dec
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Dec
Rita (Donizetti) 14 Dec-25 FebD: Ivan Kostiakhin; R: Natalia Kuzmenkova
The Bear (Kortes) 14 Dec
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 Dec-11 MarD: Andrey Ivanov; R: Susanna Tsiryuk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Dec-10 IunD: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Rigoletto (Verdi) 1 Mar-1 IunD: Oleg Lesun / Andrew Ivanov; R: Neeme Kuningas
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 22 Mai-15 IunD: Ivan Kostiakhin; R: Plamen Kartaloff