2017/18 > Danemarca 
*Site public   >Operabase Professional 
2017/18 > Danemarca

 Premieră mondială
 Raritate
 Producție nouă
 Producție nouă pentru această companie

  
Islanda Norvegia Suedia

Danemarca
 
Olanda Germania

Aarhus, Den Jyske Opera / Danish National Opera  / 

L'elisir d'amore (Donizetti) 6 OctD: Per-Otto Johansson; R: Harry Fehr
La traviata (Verdi) 1-10 FebD: Tecwyn Evans; R: Lothar Krause
Passageren (Weinberg) 22-28 AugD: Christopher Hein; R: Philipp Kochheim
Carmen (Bizet) 5-6 OctD: Jérôme Pillement; R: Thaddeus Strassberger
Kleopatra (Enna) 1-9 MarD: Joachim Gustafsson; R: Ben Baur
María de Buenos Aires (Piazzolla) 23-24 MarD: Johanna Motter; R: Philipp Kochheim
Esbjerg, Den Ny Opera  / 
Die Walküre (Wagner) 25-29 AugD: Lars Ole Mathiasen; R: Kasper Wilton
Piraterne fra Penzance (Sullivan,A) 8+ Oct
Rhinguldet (Wagner) 25-31 Aug
København, Det Kongelige Teater / Royal Danish Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 10 Sep-21 NoiD: Paolo Carignani / Robert Houssart; R: Aniara Amos
Madama Butterfly (Puccini) 17 Sep-26 MaiD: Giuliano Carella / Gregor Bühl; R: Lars Kaalund, Anne Fugl
Momo og tidstyvene (Azarova) 15 Oct-10 DecD: Anna-Maria Helsing; R: Elisabeth Linton
La fanciulla del West (Puccini) 10 Noi-26 IanD: Alexander Vedernikov / Robert Houssart; R: Christoffer Berdal
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Noi-11 MarD: Joana Mallwitz / Perry So; R: Marco Arturo Marelli(original), Enrico De Feo(revival)
Lulu (Kuhlau) 14 Ian-7 FebD: Sébastien Rouland; R: Christian von Götz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Ian-8 IunD: Michael Hofstetter / Vincenzo Milletari; R: Martin Lyngbo
Den Rejsende (Kondrup) 3-10 Feb
Alcina (Handel) 19-25 MarD: Casper Schreiber; R: Ebbe Knudsen
The Exterminating Angel (Adès) 23 Mar-6 MaiD: Robert Houssart; R: Tom Cairns
Otello (Verdi) 29 Apr-4 IunD: Pier Giorgio Morandi; R: Nicola Raab
Figaros Bryllup (Mozart) 15 Sep-21 OctD: Alexis Kossenko; R: Elisa Kragerup
Trubaduren (Verdi) 22 Sep-20 NoiD: Eun Sun Kim / Gregor Bühl; R: Francisco Negrín
La bohème (Puccini) 20 Oct-18 DecD: Marius Stieghorst; R: Elisabeth Linton(original), Line Blach Kobberøe(revival)
Carmen (Bizet) 6-7 NoiD: Jérôme Pillement; R: Thaddeus Strassberger
Flagermusen (Strauss,J) 24 Noi-3 MarD: Robert Houssart / Geoffrey Paterson; R: Peter Langdal(original), Line Kromann(revival)
Turandot (Puccini) 19 Ian-8 IunD: Alexander Vedernikov / Eva Ollikainen; R: Lorenzo Fioroni
Kleopatra (Enna) 12-13 MarD: Joachim Gustafsson; R: Ben Baur
Poppeas kroning (Monteverdi) 18-24 Mar
Drot og Marsk (Heise) 23 Mar-25 MaiD: Michael Schønwandt; R: Kasper Holten
Tosca (Puccini) 30 Mar-1 IunD: Jun Märkl / Robert Houssart; R: Peter Langdal(original), Anne Fugl(Revival director)
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 3-20 AprD: Lars Ulrik Mortensen; R: Ted Huffman
Nixon in China (Adams) 12 Mai-6 IunD: Alexander Vedernikov / Ian Ryan; R: John Fulljames
Odense, Den Fynske Opera  / 
Silent Zone (Alenius) 18-19 AugR: Tue Biering
Det der er tilbage (Raffnsøe) 16 SepR: Camila Sarrazin
Den glade enke (Lehár) 29 Noi-20 DecR: Daniel Bohr
Orfeus og Eurydike (Gluck) 20 Feb-3 MarR: Giacomo Ravicchio
Così fan tutte (Mozart) 10-13 Mar