2011/12 > ZDA 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2011/12 > ZDA

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  

Albuquerque, Opera Southwest  / 

The Barber of Seville (Rossini) 9-16 Okt
Gianni Schicchi (Puccini) 24 Mar-1 Apr
Suor Angelica (Puccini) 24 Mar-1 Apr
Anchorage, Anchorage Opera  / 
The Grapes of Wrath (concert) (Gordon) 5 Nov
Macbeth (Verdi) 18-26 Feb
The Sound of Music (Rodgers) 30 Mar-7 Apr
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12-20 NovD: Arthur Fagen; P: Tomer Zvulun
The Golden Ticket (Ash) 3-11 MarD: Peter Ash; P: James Robinson
Don Giovanni (Mozart) 28 Apr-6 MajD: Arthur Fagen; P: Richard Kagey
Austin, Austin Lyric Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 5-13 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Jan-5 Feb
Turandot (Puccini) 14-22 Apr
Baltimore, Opera Vivente  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 NovD: Jed Gaylin; P: John Bowen
Ariodante (Handel) 2-10 MarD: Joseph Gascho; P: John Bowen
The Bartered Bride (Smetana) 11-19 MajD: JoAnn Kulesza; P: John Bowen
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
Madame Butterfly (Puccini) 21-23 Okt
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-12 FebP: Laura Alley
The Magic Flute (Mozart) 27-29 Apr
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Carmen (Bizet) 16-18 Mar
Boston, Boston Lyric Opera  / 
Macbeth (Verdi) 4-13 NovD: David Angus; P: David Schweizer
The Lighthouse (Maxwell Davies) 8-12 FebD: David Angus; P: Tim Albery
The Barber of Seville (Rossini) 9-18 MarD: Jari Hämäläinen; P: Christopher Mattiliano(original), Doug Varone(revival)
The Inspector (Musto) 20-29 AprD: David Angus; P: Leon Major
Boston, Opera Boston  / 
Cardillac (Hindemith) 25 Feb-1 MarD: Gil Rose
Maria Padilla (Donizetti) 6-10 MajD: Gil Rose; P: Julia Pevzner
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 21-25 OktD: Gil Rose; P: David Kneuss
Bremerton, Kitsap Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 Sep
Charlotte, Opera Carolina  / 
Il trovatore (Verdi) 15-23 OktD: James Meena; P: Jay Lesenger
Madama Butterfly (Puccini) 21-29 JanD: James Meena; P: Leslie Swackhamer
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17-25 MarD: James Meena; P: Brian Deedrick
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 1-29 OktD: Emmanuel Villaume; P: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10 Okt-5 NovD: Massimo Zanetti
Boris Godunov (Musorgsky) 7-29 NovD: Andrew Davis; P: Stein Winge(original), Julia Pevzner(revival)
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Nov-11 DecD: Andrew Davis
The Magic Flute (Mozart) 6 Dec-22 JanD: Andrew Davis; P: August Everding(original), Matthew Lata(revival)
Aida (Verdi) 21 Jan-25 MarD: Renato Palumbo; P: Nicolas Joël(original), Matthew Lata(revival)
Show Boat (Kern) 12 Feb-17 MarD: John DeMain
Rinaldo (Handel) 29 Feb-24 MarD: Harry Bicket; P: Francisco Negrín
Elektra (Strauss) 6-30 OktD: Andrew Davis; P: David McVicar
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Okt-9 NovD: Andrew Davis; P: Elijah Moshinsky
Werther (Massenet) 11-26 NovD: Andrew Davis; P: Francisco Negrin
Don Pasquale (Donizetti) 25 Nov-15 DecD: Stephen Lord; P: Thomas Allen
Hansel and Gretel (Humperdinck) 7 Dec-19 JanD: Ward Stare; P: Richard Jones(original), Eric Einhorn(revival)
La bohème (Puccini) 21 Jan-28 MarD: Emmanuel Villaume
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8 Feb-3 MarD: Andrew Davis; P: David McVicar(original), Marie Lambert(revival)
Rigoletto (Verdi) 25 Feb-30 MarD: Evan Rogister
A Streetcar named Desire (Previn) 26 Mar-6 AprD: Evan Rogister; P: Brad Dalton
Dallas, The Dallas Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Okt-6 NovD: Graeme Jenkins; P: Garnett Bruce
Tristan und Isolde (Wagner) 16-25 FebD: Graeme Jenkins; P: Christian Räth
The Lighthouse (Maxwell Davies) 16-18 MarD: Nicole Paiement; P: Kevin Moriarty
La traviata (Verdi) 13-29 AprD: Marco Guidarini; P: Bliss Hebert
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Apr-6 MajD: Graeme Jenkins; P: Matthew Lata
Aida (Verdi) 26 Okt-11 NovD: Graeme Jenkins; P: John Copley
Turandot (Puccini) 5-21 AprD: Marco Zambelli
The Aspern Papers (Argento) 12-28 AprD: Graeme Jenkins; P: Tim Albery
Denver, Opera Colorado  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 FebD: John Baril; P: David Gately
Florencia en el Amazonas (Catán) 24 Mar-1 AprD: Ramón Tebar; P: Jose Maria Condemi
Il trovatore (Verdi) 28 Apr-6 MajD: Alexander Polianichko; P: Tara Faircloth
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
The Medium (Menotti) 15-23 OktD: Suzanne Acton; P: Robert Swedberg
Carmina Burana (Orff) 15-23 OktD: Suzanne Acton; P: Robert Swedberg
The Marriage of Figaro (Mozart) 12-20 NovD: Kazem Abdullah; P: Mario Corradi
The Pearl Fishers (Bizet) 14-22 AprD: Mark Flint; P: Andrew Sinclair
Pagliacci (Leoncavallo) 12-20 MajD: Steven Mercurio; P: Bernard Uzan
Eugene, Eugene Opera  / 
Carmen (Bizet) 28-31 Dec
Nixon in China (Adams) 16-18 Mar
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
Cinderella (Rossini) 28-30 Okt
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 10-11 Dec
Fidelio (Beethoven) 13-15 Apr
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Tosca (Puccini) 23 OktD: Anthony Morss; P: Evelyn la Quaif
Gold Coast, Gold Coast Opera  / 
La bohème (Puccini) 23 Jan
La traviata (Verdi) 20 Feb
Rigoletto (Verdi) 5 Mar
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
Il trovatore (Verdi) 28-29 Okt
The Magic Flute (Mozart) 3-4 Feb
La bohème (Puccini) 4-5 Maj
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Aida (Verdi) 27-31 JanD: Ivan Törzs; P: Henry G Akina
Don Pasquale (Donizetti) 10-14 FebD: Ivan Törzs; P: Brian Deedrick
The Pearl Fishers (Bizet) 24-28 FebD: Julian Wachner; P: Karen Tiller
Houston, Opera in the Heights  / 
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 22 Sep-2 Okt
Così fan tutte (Mozart) 10-20 Nov
Anna Bolena (Donizetti) 26 Jan-5 Feb
Il trovatore (Verdi) 15-25 Mar
Otello (Rossini) 27 Sep-7 Okt
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 8-18 Nov
Macbeth (Verdi) 1-10 Feb
Falstaff (Verdi) 25 Apr-5 Maj
Houston, Houston Grand Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 21 Okt-12 NovD: Leonardo Vordoni; P: Joan Font
Fidelio (Beethoven) 28 Okt-13 NovD: Michael Hofstetter; P: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 27 Jan-12 FebD: Patrick Summers; P: Daniel Slater
The Rape of Lucretia (Britten) 3-11 FebD: Rory Macdonald; P: Arin Arbus
Don Carlos (Verdi) 13-28 AprD: Patrick Summers; P: John Caird
Mary Stuart (Donizetti) 21 Apr-4 MajD: Patrick Summers; P: Kevin Newbury
La bohème (Puccini) 19 Okt-10 NovD: Evan Rogister; P: John Caird
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 26 Okt-11 NovD: Carlo Rizzi; P: Joan Font
Show Boat (Kern) 18 Jan-9 FebD: Patrick Summers; P: Francesca Zambello
Don Giovanni (Mozart) 25 Jan-10 FebD: Trevor Pinnock; P: Harry Silverstein
Tristan and Isolde (Wagner) 18 Apr-5 MajD: Patrick Summers; P: Christof Loy
Il trovatore (Verdi) 26 Apr-11 MajD: Patrick Summers; P: Stephen Lawless
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 Sep
Faust (Gounod) 4-6 Maj
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
Turandot (Puccini) 1-9 OktD: Ward Holmquist
Così fan tutte (Mozart) 5-13 NovD: Ward Holmquist; P: Kristine McIntyre
Nixon in China (Adams) 10-18 MarD: Ward Holmquist; P: Michael Cavanagh
The Barber of Seville (Rossini) 21-29 Apr
Knoxville, Knoxville Opera  / 
La traviata (Verdi) 28-30 OktP: Keturah Stickann
Roméo et Juliette (Gounod) 10-12 FebP: Candace Evans
Otello (Verdi) 27-29 Apr
Long Beach, Long Beach Opera  / 
María de Buenos Aires (Piazzolla) 29 Jan-4 FebD: Andreas Mitisek; P: Andreas Mitisek
The Tears of the Knife (Martinů) 11-17 MarD: Andreas Mitisek; P: Ken Roht
The Breasts of Tiresias (Poulenc) 11-17 MarD: Andreas Mitisek; P: Ken Roht
Ainadamar (Golijov) 19-26 Maj
The Man who Mistook his Wife for a Hat (Nyman) 16-24 Jun
Los Angeles, LA Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 Sep-9 OktD: James Conlon; P: Steven Pimlott
Così fan tutte (Mozart) 18 Sep-8 OktD: James Conlon; P: Nicholas Hytner(original), Ashley Dean(revival)
Roméo et Juliette (Gounod) 6-26 NovD: Plácido Domingo
Simon Boccanegra (Verdi) 11 Feb-4 MarD: James Conlon; P: Elijah Moshinsky(original)
Albert Herring (Britten) 25 Feb-17 MarD: James Conlon; P: Paul Curran
La bohème (Puccini) 12 Maj-2 JunD: Patrick Summers; P: Herbert Ross(original), Gregory A Fortner(revival)
The Two Foscari (Verdi) 15 Sep-9 OktD: James Conlon; P: Thaddeus Strassberger
Don Giovanni (Mozart) 22 Sep-14 OktD: James Conlon / Plácido Domingo; P: Gregory A Fortner
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-9 DecD: Grant Gershon; P: Ron Daniels
The Flying Dutchman (Wagner) 9-30 MarD: James Conlon; P: Nikolaus Lehnhoff
Cinderella (Rossini) 23 Mar-13 AprD: James Conlon; P: Joan Font
Tosca (Puccini) 18 Maj-8 JunD: Plácido Domingo; P: John Caird
Los Angeles, LA Phil  / 
Orango (Shostakovich) 2-4 DecD: Esa-Pekka Salonen; P: Peter Sellars
Anaïs Nin (Andriessen) 28 FebD: Reinbert de Leeuw
Missa Solemnis (Beethoven) 13-15 AprD: Herbert Blomstedt
Die schöne Müllerin (Schubert) 16 Apr
Winterreise (Schubert) 18 Apr
Don Giovanni (Mozart) 18-26 MajD: Gustavo Dudamel; P: Paul Curran
The Gospel According to the Other Mary (Adams) 31 Maj-3 JunD: Gustavo Dudamel
Louisville, Kentucky Opera  / 
Carmen (Bizet) 23-30 SepD: Joe Mechavich
The Marriage of Figaro (Mozart) 18-20 NovD: Joseph Mechavich
The Merry Widow (Lehár) 17-19 Feb
Madison, Madison Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 4-6 NovD: John DeMain; P: Candace Evans
Galileo Galilei (Glass) 26-29 JanD: Kelly Kuo; P: A Scott Parry
Cinderella (Rossini) 27-29 AprD: John DeMain; P: Garnett Bruce
Memphis, Opera Memphis  / 
Tosca (Puccini) 29 Okt-1 NovD: Willie Waters; P: Matthew Lata
Die Fledermaus (Strauss,J) 21-24 JanD: Steven Osgood; P: Ned Canty
Don Pasquale (Donizetti) 31 Mar-3 AprD: Ari Pelto; P: Garnett Bruce
Miami, Florida Grand Opera  / 
Luisa Fernanda (Torroba) 12-26 NovD: Pablo Mielgo; P: Emilio Sagi
La rondine (Puccini) 21 Jan-4 FebD: Ramon Tebar; P: Nicola Bowie
Rigoletto (Verdi) 28 Jan-11 FebD: Andrew Bisantz; P: Jeff Buchman
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Apr-5 MajD: Joseph Mechavich; P: David Lefkowich
Milwaukee, Florentine Opera  / 
Turandot (Puccini) 4-6 NovD: Joseph Rescigno; P: Eric Einhorn
Susannah (Floyd) 16-18 MarD: Joseph Mechavich; P: William Florescu
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18-20 MajD: Joseph Rescigno; P: John La Bouchardiere
Milwaukee, Skylight Opera Theatre  / 
The Rivals (Mechem) 16 Sep-2 OktD: Richard Carsey; P: Dorothy Danner
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 24 Sep-2 OktD: Christopher Franklin; P: Peter Rothstein
Silent Night (Puts) 12-20 NovD: Michael Christie; P: Eric Simonson
Werther (Massenet) 28 Jan-5 Feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-11 MarD: Leonardo Vordoni; P: James Robinson
Madame Butterfly (Puccini) 14-22 AprD: Michael Christie; P: Colin Graham
Nashville, Nashville Opera  / 
La traviata (Verdi) 13-15 OktD: Christopher Larkin; P: John Hoomes
Pagliacci (Leoncavallo) 2-4 DecD: William Boggs; P: John Hoomes
The Girl of the Golden West (Puccini) 12-14 AprD: Dean Williamson; P: John Hoomes
New Orleans, New Orleans Opera  / 
Turandot (Puccini) 15 OktD: Robert Lyall; P: Robert Lyall
Un ballo in maschera (Verdi) 18-20 NovD: Robert Lyall; P: Matthew Lata
Salome (Strauss) 2-4 MarD: Robert Lyall; P: Katrin Hilbe
Carmina Burana (Orff) 27-29 AprD: Robert Lyall; P: Robert Lyall
Pagliacci (Leoncavallo) 27-29 AprD: Robert Lyall; P: Robert Lyall
New York, Center for Contemporary Opera  / 
The Secret Agent (Dellaira) 17 OktD: Sara Jobin; P: Sam Helfrich
New York, Chelsea Opera  / 
The Medium (Menotti) 10-12 Nov
New York, Dicapo Opera Theatre  / 
Tosca (Puccini) 6-16 OktD: Pacien Mazzagatti; P: Michael Capasso
Iolanta (Tchaikovsky) 8-18 DecD: Pacien Mazzagatti; P: Michael Capasso
The Consul (Menotti) 26 Jan-5 FebD: Pacien Mazzagatti; P: Michael Capasso
The Most Happy Fella (Loesser) 8-11 MarD: Pacien Mazzagatti; P: Michael Capasso
La traviata (Verdi) 12-22 AprD: Pacien Mazzagatti; P: Michael Capasso
New York, Gotham Chamber Opera  / 
Dark Sisters (Muhly) 9-19 NovD: Neal Goren; P: Rebecca Taichman
Il sogno di Scipione (Mozart) 11-21 AprD: Neal Goren; P: Christopher Alden
New York, The Juilliard School  / 
Kommilitonen! (Maxwell Davies) 16-20 NovD: Anne Manson; P: David Pountney
La cambiale di matrimonio (Rossini) 3-9 FebD: Vlad Iftinca; P: David Paul
La scala di seta (Rossini) 3-9 FebD: Vlad Iftinca; P: David Paul
Armide (Gluck) 11 FebD: Jane Glover; P: Fabrizio Melano
Don Giovanni (Mozart) 25-29 AprD: Gary Thor Wedow; P: Stephen Wadsworth
New York, The Metropolitan Opera  / 
Anna Bolena (Donizetti) 26 Sep-4 FebD: Marco Armiliato; P: David McVicar
Nabucco (Verdi) 27 Sep-17 NovD: Paolo Carignani; P: Elijah Moshinsky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Okt-18 FebD: Maurizio Benini; P: Bartlett Sher
Don Giovanni (Mozart) 13 Okt-17 MarD: James Levine / Andrew Davis; P: Michael Grandage
Siegfried (Wagner) 27 Okt-9 MajD: James Levine; P: Robert Lepage
Satyagraha (Glass) 4 Nov-1 DecD: Dante Anzolini; P: Phelim McDermott
Rodelinda (Handel) 14 Nov-10 DecD: Harry Bicket; P: Stephen Wadsworth
La bohème (Puccini) 18 Nov-8 DecD: Louis Langrée; P: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 29 Nov-19 JanD: Yannick Nézet-Séguin / Alain Altinoglu; P: Des McAnuff
Madama Butterfly (Puccini) 5 Dec-8 MarD: Plácido Domingo / Yves Abel/ Marco Armiliato; P: Anthony Minghella
La fille du régiment (Donizetti) 12 Dec-6 JanD: Yves Abel; P: Laurent Pelly
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16 Dec-7 JanD: Robin Ticciati; P: Richard Jones
The Enchanted Island (Various) 31 Dec-30 JanD: William Christie; P: Phelim McDermott
Tosca (Puccini) 10-28 JanD: Mikko Franck; P: Luc Bondy(original), Tomer Zvulun(revival)
Götterdämmerung (Wagner) 27 Jan-12 MajD: James Levine; P: Robert Lepage
Ernani (Verdi) 2-25 FebD: Marco Armiliato; P: Pier Luigi Samaritani(original), Peter McClintock(revival)
Aida (Verdi) 9 Feb-3 MarD: Marco Armiliato; P: Sonja Frisell
Khovanshchina (Musorgsky) 27 Feb-17 MarD: Kirill Petrenko; P: August Everding
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-31 MarD: Donato Renzetti; P: John Copley
Macbeth (Verdi) 15 Mar-9 AprD: Gianandrea Noseda; P: Adrian Noble
Manon (Massenet) 26 Mar-23 AprD: Fabio Luisi; P: Laurent Pelly
Das Rheingold (Wagner) 4 Apr-5 MajD: James Levine; P: Robert Lepage
La traviata (Verdi) 6 Apr-2 MajD: Fabio Luisi; P: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 13 Apr-7 MajD: James Levine; P: Robert Lepage
The Makropulos Case (Janáček) 27 Apr-11 MajD: Jiří Bělohlávek; P: Elijah Moshinsky
Billy Budd (Britten) 4-12 MajD: David Robertson; P: John Dexter
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Sep-9 FebD: Maurizio Benini; P: Bartlett Sher
Turandot (Puccini) 26 Sep-10 JanD: Dan Ettinger; P: Franco Zeffirelli
Carmen (Bizet) 28 Sep-1 MarD: Michele Mariotti; P: Richard Eyre
Il trovatore (Verdi) 29 Sep-24 JanD: Daniele Callegari; P: David McVicar
Otello (Verdi) 9 Okt-30 MarD: Semyon Bychkov / Plácido Domingo; P: Elijah Moshinsky
The Tempest (Adès) 23 Okt-17 NovD: Thomas Adès; P: Robert Lepage
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Okt-17 NovD: David Robertson; P: Jonathan Miller
Un ballo in maschera (Verdi) 8 Nov-14 DecD: Fabio Luisi; P: David Alder
La clemenza di Tito (Mozart) 16 Nov-10 DecD: Harry Bicket; P: Jean-Pierre Ponnelle
Aida (Verdi) 23 Nov-28 DecD: Fabio Luisi; P: Sonja Frisell
Don Giovanni (Mozart) 28 Nov-20 DecD: Edward Gardner; P: Michael Grandage
Les troyens (Berlioz) 13 Dec-5 JanD: Fabio Luisi; P: Francesca Zambello
The Barber of Seville (Rossini) 18 Dec-5 JanD: Yves Abel
Maria Stuarda (Donizetti) 31 Dec-26 JanD: Maurizio Benini; P: David McVicar
La rondine (Puccini) 11-26 JanD: Ion Marin; P: Nicolas Joël
Le comte Ory (Rossini) 17 Jan-5 FebD: Maurizio Benini; P: Bartlett Sher
Rigoletto (Verdi) 28 Jan-1 MajD: Michele Mariotti / Marco Armiliato; P: Michael Mayer
Parsifal (Wagner) 15 Feb-8 MarD: Daniele Gatti / Asher Fisch; P: François Girard
Don Carlos (Verdi) 22 Feb-16 MarD: Lorin Maazel; P: Nicholas Hytner
Francesca da Rimini (Zandonai) 4-22 MarD: Marco Armiliato; P: Piero Faggioni
La traviata (Verdi) 14 Mar-6 AprD: Yannick Nézet-Séguin; P: Willy Decker
Faust (Gounod) 21 Mar-5 AprD: Alain Altinoglu; P: Des McAnuff
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 4 Apr-10 MajD: Harry Bicket; P: David McVicar
Das Rheingold (Wagner) 6 Apr-4 MajD: Fabio Luisi; P: Robert Lepage, Neilson Vignola
Die Walküre (Wagner) 13 Apr-6 MajD: Fabio Luisi; P: Robert Lepage, Neilson Vignola
Siegfried (Wagner) 20 Apr-8 MajD: Fabio Luisi; P: Robert Lepage, Neilson Vignola
Götterdämmerung (Wagner) 23 Apr-11 MajD: Fabio Luisi; P: Robert Lepage, Neilson Vignola
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 4-11 MajD: Louis Langrée; P: John Dexter
New York, Manhattan School of Music  / 
Die Verschworenen (Schubert) 29 Mar-1 AprD: Jorge Parodi; P: Dona D Vaughn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 7-8 AprD: Thomas Muraco
New York, New York City Opera  / 
La traviata (Verdi) 12-18 FebD: Steven White; P: Jonathan Miller
Prima Donna (Wainwright) 19-25 FebP: Tim Albery
Così fan tutte (Mozart) 18-24 MarD: Christian Curnyn; P: Christopher Alden
Orpheus (Telemann) 12-20 MajD: Gary Thor Wedow; P: Rebecca Taichman
New York, Opera Orchestra of New York  / 
Adriana Lecouvreur (concert) (Cilea) 8 NovD: Alberto Veronesi
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 29 JanD: Eve Queler
New York, Taconic Opera  / 
Nabucco (Verdi) 21-23 Okt
Don Pasquale (Donizetti) 23-25 Mar
La petite messe solennelle (Rossini) 2-3 Jun
Norfolk, Virginia Opera  / 
Aida (Verdi) 1-9 OktD: John DeMain; P: Lillian Groag
Hansel and Gretel (Humperdinck) 12-20 NovD: Gerald Steichen; P: Kevin Newbury
Orphée (Glass) 28 Jan-5 FebD: Steven Jarvi
The Mikado (Sullivan) 10-18 MarD: Steven White; P: Dorothy Danner
Omaha, Opera Omaha  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-13 NovD: J Gawf; P: Henry MacCarthy
The Marriage Contract (Rossini) 17-19 FebD: J Gawf; P: Garnett Bruce
The Mikado (Sullivan) 13-15 AprD: Stewart Robertson; P: Dorothy Danner
Pensacola, Pensacola Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 20-22 Jan
Rigoletto (Verdi) 9-11 Mar
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 DecD: Christofer Macatsoris; P: David Gately
Oberto (concert) (Verdi) 26-31 JanD: Christofer Macatsoris
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Feb-3 Mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Apr-13 MajD: Christofer Macatsoris; P: Nic Muni
Philadelphia, Curtis Institute of Music  / 
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3-6 MajD: David Hayes; P: Emma Griffin
Philadelphia, Opera Company of Philadelphia  / 
Carmen (Bizet) 30 Sep-14 OktD: Corrado Rovaris; P: David Gately
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 17-26 FebD: Corrado Rovaris; P: Robert B. Driver
Elegy for Young Lovers (Henze) 14-18 MarD: George Manahan; P: Chas Rader-Shieber
Manon Lescaut (Puccini) 20-29 AprD: Corrado Rovaris; P: Michael Cavanagh
Dark Sisters (Muhly) 8-13 JunD: Neal Goren; P: Rebecca Taichman
La bohème (Puccini) 28 Sep-7 OktD: Corrado Rovaris; P: Davide Livermore
Silent Night (Puts) 8-17 FebD: Michael Christie; P: Eric Simonson
Owen Wingrave (Britten) 13-17 Mar
The Magic Flute (Mozart) 19-28 AprD: Corrado Rovaris; P: Robert B Driver
Powder her face (Adès) 7-12 Jun
Phoenix, Arizona Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 7-9 Okt
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-9 Okt
Faust (Gounod) 11-12 NovD: Joel Revzen; P: Bernard Uzan
Madama Butterfly (Puccini) 27-29 Jan
Aida (Verdi) 9-11 Mar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 13-15 Apr
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
La traviata (Verdi) 15-23 OktD: Antony Walker
The Pearl Fishers (Bizet) 12-20 NovD: Antony Walker; P: Andrew Sinclair
Hansel and Gretel (Humperdinck) 28 Jan-5 FebD: Glenn Lewis
Tosca (Puccini) 24 Mar-1 AprD: Antony Walker; P: Kristine McIntyre
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 28 Apr-6 MajD: Antony Walker; P: James Robinson
Portland OR, Portland Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 NovD: Ari Pelto; P: Stephen Lawless
Madame Butterfly (Puccini) 3-11 FebD: George Manahan; P: Christian Smith
Galileo Galilei (Glass) 30 Mar-7 AprD: Anne Manson; P: Kevin Newbury
Candide (Bernstein) 11-19 MajD: Carl Stewart Kellogg; P: Christopher Mattaliano
Don Giovanni (Mozart) 2-10 NovD: George Manahan; P: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 1-9 FebD: Joseph Colaneri; P: David Kneuss
Rinaldo (Handel) 15-23 MarD: Gary Wedow; P: Chas Rader-Schieber
Falstaff (Verdi) 10-18 MajD: George Manahan; P: Christopher Mattaliano
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Carmen (Bizet) 14-16 OktD: Timothy Myers; P: Candace Evans
Les Enfants Terribles (Glass) 19-22 JanD: Wilson Southerland; P: Robert Weiss
Il trovatore (Verdi) 27 AprD: Timothy Myers; P: David Paul
Roanoke, Opera Roanoke  / 
Il trovatore (Verdi) 14-16 Okt
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 19-20 NovD: Michael Morgan; P: David Bartholomew
Rigoletto (Verdi) 24-26 FebD: Timm Rolek; P: Chuck Hudson
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Fidelio (Beethoven) 8-16 Okt
Rigoletto (Verdi) 21-29 Jan
The Elixir of Love (Donizetti) 10-18 Mar
Of Mice and Men (Floyd) 5-13 Maj
San Antonio, San Antonio Opera  / 
Romeo and Juliet (Gounod) 30 Sep-2 OktD: Enrique Patron de Rueda
Don Giovanni (Mozart) 17-19 Feb
The Barber of Seville (Rossini) 29 Jun-1 Jul
San Diego, San Diego Lyric Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-19 Feb
The Mikado (Sullivan) 30 Mar-15 Apr
San Diego, San Diego Opera  / 
Salome (Strauss) 28 Jan-5 FebD: Steuart Bedford; P: Sean Curran
Moby Dick (Heggie) 18-26 FebD: Joseph Mechavich; P: Leonard Foglia
Don Pasquale (Donizetti) 10-18 MarD: Marco Guidarini; P: David Gatley
The Barber of Seville (Rossini) 21-29 AprD: Antonello Allemandi; P: John Copley
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 26 Jan-3 FebD: Yves Abel; P: Emilio Sagi
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 16-24 FebD: Karen Keltner; P: John Copley
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 16 MarP: Leonard Foglia
Murder in the Cathedral (Pizzetti) 30 Mar-7 AprD: Donato Renzetti; P: Ian Campbell
Aida (Verdi) 20-28 AprD: Daniele Callegari; P: Andrew Sinclair
San Francisco, Pocket Opera  / 
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 4-11 MarP: Nicolas Aliaga
Count Ory (Rossini) 15-22 AprP: Philip Lowery
Teseo (concert) (Handel) 3 Jun
Norma (Bellini) 24 Jun-1 JulP: Andrew Morgan
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 22-29 Jul
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Turandot (Puccini) 9 Sep-25 NovD: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi
Heart of a Soldier (Theofanidis) 10-30 SepD: Patrick Summers; P: Francesca Zambello
Lucrezia Borgia (Donizetti) 23 Sep-11 OktD: Riccardo Frizza
Don Giovanni (Mozart) 15 Okt-10 NovD: Nicola Luisotti
Xerxes (Handel) 30 Okt-19 NovD: Patrick Summers; P: Nicholas Hytner(original), Michael Walling(revival)
Carmen (Bizet) 6 Nov-4 DecD: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi
Carmen for Families (Bizet) 27 Nov-4 DecD: Giuseppe Finzi
Nixon in China (Adams) 8 Jun-3 JulD: Lawrence Renes; P: Michael Cavanagh
Attila (Verdi) 12 Jun-1 JulD: Nicola Luisotti; P: Gabriele Lavia
The Magic Flute (Mozart) 13 Jun-8 JulD: Rory Macdonald; P: Harry Silverstein
Rigoletto (Verdi) 7-30 SepD: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; P: Harry Silverstein
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 29 Sep-19 OktD: Riccardo Frizza; P: Vincent Boussard
Moby-Dick (Heggie) 10 Okt-2 NovD: Patrick Summers; P: Leonard Foglia
Lohengrin (Wagner) 20 Okt-9 NovD: Nicola Luisotti; P: Daniel Slater
Tosca (Puccini) 15 Nov-2 DecD: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; P: Jose Maria Condemi
The Secret Garden (Gasser) 1-10 MarP: Jose Maria Condemi
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5 Jun-6 JulD: Patrick Fournillier; P: Laurent Pelly
Così fan tutte (Mozart) 9 Jun-1 JulD: Nicola Luisotti; P: Jose Maria Condemi
The Gospel of Mary Magdalene (Adamo) 19 Jun-7 JulD: Michael Christie; P: Kevin Newbury
San Jose, Opera San Jose  / 
Idomeneo re di Creta (Mozart) 10-25 SepD: George Cleve
Pagliacci (Leoncavallo) 12-27 NovD: Bryan Nies
La voix humaine (Poulenc) 12-27 NovD: Bryan Nies
La traviata (Verdi) 11-26 FebD: Bryan Nies
Faust (Gounod) 21 Apr-6 MajD: David Rohrbaugh
Seattle, Seattle Opera  / 
Carmen (Bizet) 15-29 OktD: Pier Giorgio Morandi; P: Bernard Uzan
Attila (Verdi) 14-28 JanD: Carlo Montanaro; P: Bernard Uzan
Orpheus and Eurydice (Gluck) 25 Feb-10 MarD: Gary Thor Wedow; P: José Maria Condemi
Madama Butterfly (Puccini) 5-19 MajD: Julian Kovatchev; P: Peter Kazaras
Turandot (Puccini) 4-18 AvgD: Asher Fisch
Fidelio (Beethoven) 13-27 OktD: Asher Fisch
La cenerentola (Rossini) 12-26 JanD: Giacomo Sagripanti
La bohème (Puccini) 23 Feb-9 MarD: Carlo Montanaro
La voix humaine (Poulenc) 4-18 MajD: Patrick Fournillier
Suor Angelica (Puccini) 4-18 MajD: Patrick Fournillier
Syracuse, Syracuse Opera  / 
La traviata (Verdi) 21-23 Okt
Carmina Burana (Orff) 10-12 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 20-22 Apr
Tucson, Arizona Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 1-2 Okt
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1-2 Okt
Faust (Gounod) 19-20 NovD: Joel Revzen; P: Bernard Uzan
Madama Butterfly (Puccini) 4-5 Feb
Aida (Verdi) 3-4 Mar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 21-22 Apr
Tulsa, Tulsa Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 8-16 OktD: Kostis Protopapas; P: Tara Faircloth
Dead Man Walking (Heggie) 25 Feb-4 MarD: Jerome Shannon; P: Johnathon Pape
Madama Butterfly (Puccini) 21-29 AprD: Kostis Protopapas; P: David Roth
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 13-21 OktP: Tara Faircloth
The Most Happy Fella (Loesser) 23 Feb-3 MarP: Dorothy Danner
Aida (Verdi) 20-28 Apr
Washington, Washington National Opera  / 
Tosca (Puccini) 10-24 SepD: Plácido Domingo / Israel Gursky; P: Giulio Chazalettes(original),David Kneuss(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-19 NovD: Philippe Auguin; P: David Alden
Così fan tutte (Mozart) 25 Feb-15 MarD: Philippe Auguin; P: Jonathan Miller
Nabucco (Verdi) 28 Apr-21 MajD: Philippe Auguin; P: Thaddeus Strassberger, Mark McCullough
Werther (Massenet) 12-27 MajD: Emmanuel Villaume; P: Chris Alexander
Anna Bolena (Donizetti) 15 Sep-6 OktD: Antonello Allemandi; P: Stephen Lawless
Don Giovanni (Mozart) 20 Sep-13 OktD: Philippe Auguin; P: John Pascoe
Hansel and Gretel (Humperdinck) 21-23 DecP: David Gately
Manon Lescaut (Puccini) 2-23 MarD: Philippe Auguin; P: John Pascoe
Norma (Bellini) 9-24 MarD: Daniele Rustioni; P: Anne Bogart
Show Boat (Kern) 4-26 MajD: John DeMain; P: Francesca Zambello
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 16-19 DecD: Bruno Aprea; P: Ron Daniels
Romeo and Juliet (Gounod) 24-27 FebD: Peter Feranec; P: Kevin Newbury
Florencia en el Amazonas (Catán) 2-3 Mar
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-26 MarD: Bruno Aprea; P: Massimo Gasparon
Wilmington, OperaDelaware  / 
The Magic Flute (Mozart) 30 Okt-5 NovP: Joe Banno
Porgy and Bess (Gershwin) 6-12 MajD: Stuart Malina
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 28 Okt-1 Nov
The Crucible (Ward) 16-20 Mar