2012/13 > Danska 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2012/13 > Danska

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Islandija Norveška Švedska

Danska
 
Nizozemska Nemčija

Aarhus, Den Jyske Opera / Danish National Opera  / 

Tristan og Isolde (Wagner) 19-29 AvgD: Giordano Bellincampi; P: Mikael Melbye
Figaros bryllup (Mozart) 8-10 OktD: Per-Otto Johansson; P: Jan Maagaards(original), Robert Bøgelund Vinther(revival)
Tosca (Puccini) 1-9 FebD: Giordano Bellincampi; P: Elisabeth Linton
The Picture of Dorian Gray (Agerfeldt Olesen) 22-28 AvgD: Joachim Gustafsson; P: Marie Brolin-Tani
Katja Kabanova (Janáček) 15-19 NovD: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; P: Annilese Miskimmon
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5-8 MarD: Martin André; P: Isabella Bywater
Don Quichotte (Massenet) 17-27 Avg
København, Det Kongelige Teater / Royal Danish Opera  / 
The Messiah (Handel) 12-30 SepD: Lars Ulrik Mortensen; P: David Freeman
Madama Butterfly (Puccini) 14 Okt-4 DecD: Steven Sloane / Joana Mallwitz; P: Lars Kaalund
Semiramide (Rossini) 22 Nov-16 JanD: Rani Calderon; P: Nigel Lowery
The Cunning Little Vixen (Janáček) 15 Dec-3 FebD: Thomas Søndergaard; P: Francisco Negrin
Carmen (Bizet) 7 Jan-20 MarD: Vello Pähn / Alexander Prior; P: David McVicar
The Devils of Loudun (Penderecki) 12 Feb-26 MarD: Lionel Friend; P: Keith Warner
Gianni Schicchi (Puccini) 18 Mar-11 MajD: Carlo Rizzi / Ivan Anguélov; P: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 18 Mar-11 MajD: Carlo Rizzi / Ivan Anguélov; P: Damiano Michieletto
Il Tabarro (Puccini) 18 Mar-11 MajD: Carlo Rizzi / Ivan Anguélov; P: Damiano Michieletto
Tannhäuser (Wagner) 28 Apr-7 JunD: Roland Böer; P: Kasper Holten
The Old Maid and the Thief (Menotti) 29 JulD: Leif Greibe; P: Rasmus Ask
Otello (Verdi) 21 Sep-23 NovD: Pier Giorgio Morandi; P: Nicola Raab
Madama Butterfly (Puccini) 17-19 OktP: Guido Paevatalu
Falstaff (Verdi) 19 Okt-22 NovD: Leo Hussain; P: Peter Langdal
Katja Kabanova (Janáček) 10-11 NovD: Jaroslav Kyzlink; P: Annilese Miskimmon
Macbeth (Verdi) 14 Nov-11 DecD: Alexander Joel / Paolo Arrivabeni; P: Benedict Andrews
Rusalka (Dvořák,A) 25 Nov-29 JanD: Tomáš Hanus; P: Richard Jones
Splinten fra Argo (Bruun) 13-17 JanP: Rolf Heim
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 Jan-28 FebD: Michael Boder; P: Jonathan Kent
Le grand macabre (Ligeti) 2-28 MarD: Michael Boder; P: Kasper Holten
Porgy and Bess (Gershwin) 22 Mar-10 Maj
Ariadne auf Naxos (Strauss) 28 Mar-1 AprD: Martin Nagashima Toft; P: Ebbe Knudsen
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8-9 AprD: Martin André; P: Isabella Bywater
Don Giovanni (Mozart) 4-28 MajD: Lars Ulrik Mortensen / Benjamin Bayl; P: Anna Dirkinck-Holmfeld
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Maj-10 JunD: Joana Mallwitz; P: Kasper Holten
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Maj-10 JunD: Joana Mallwitz; P: Paul Curran
Odense, Den Fynske Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 5-8 SepD: David Riddell; P: Christopher Cowell
Orpheus '68 (Schwartz,P) 23-28 NovD: Torodd Wigum; P: Jan Maagaard
Dr Jekylls advokat (Marthinsen) 14-29 MarD: Barnaby Palmer; P: Anne Barslev