2013/14 > Švica 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2013/14 > Švica

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Nemčija
Francija
Monako

Švica
 
Liechtenstein
Avstrija
Italija

Basel, Theater Basel  / 

Tosca (Puccini) 11 Sep-1 JanD: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; D: Jette Steckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Sep-26 OktD: Rolando Garza; D: Ulrike Jühe
Lohengrin (Wagner) 20 Okt-15 JunD: Axel Kober / Giuliano Betta; D: Vera Nemirova
Votre Faust (Pousseur) 8-9 NovD: Gerhardt Müller-Goldboom; D: Aliénor Dauchez
Anschlag (Wertmüller) 10 NovD: Titus Engel; D: Georges Delnon, Marie-Thérèse Jossen
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Jan-17 MajD: Giuliano Betta / Joseph Trafton; D: Corinna von Rad
Schneewittchen (Holliger) 20 Feb-15 AprD: Heinz Holliger; D: Achim Freyer, Sebastian Hirn
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 29 Mar-11 MajD: Rolando Garza; D: Barbara Horáková-Joly
The Indian Queen (Purcell) 30 Apr-27 JunD: David Cowan; D: Joachim Schloemer
La Damnation de Faust (Berlioz) 25 Maj-29 JunD: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; D: Arpad Schilling
Bern, Stadttheater Bern  / 
Der Freischütz (Weber) 20 Okt-18 JanD: Mario Venzago; D: Michael Simon
La traviata (Verdi) 17 Nov-16 FebD: Mirga Gražinyte-Tyla; D: Jetske Mijnssen
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Jan-30 MarD: Mirga Gražinyte-Tyla; D: Markus Bothe
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Mar-20 MajD: Kevin John Edusei; D: Mara Kurotschka
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Apr-25 MajD: Kevin John Edusei; D: Lydia Steier
Peter Grimes (Britten) 6-22 JunD: Kevin John Edusei; D: Ludger Engels
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Il turco in Italia (Rossini) 20 Sep-7 JanD: Marco Zambelli; D: Pierre-Emmanuel Rousseau
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Nov-6 MarD: Harald Siegel; D: Paul Suter
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23-24 NovD: Hans Urbanek; D: Andreas Rosar
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Dec-8 FebD: Franco Trinca; D: Paul-Emile Fourny
Figaro¿ (Henking) 28 Feb-12 JunD: Jürg Henneberger; D: Andreas Zimmermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Apr-15 JunD: Benjamin Pionnier; D: Georg Rootering
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 9-11 JunD: Kaspar Zehnder
Colombier, L'Avant-Scène Opéra  / 
La vie parisienne (Offenbach) 14-16 MarD: Sylvain Jaccard; D: Christiane Georgi
La flûte enchantée (Mozart) 23-25 Maj
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Le voyage dans la lune (Offenbach) 30 Dec-12 JanD: Laurent Gendre; D: Olivier Desbordes
Genève, Grand Théâtre de Genève  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-19 SepD: Stefan Soltesz; D: Guy Joosten
Sigurd (concert) (Reyer) 6-10 OktD: Frédéric Chaslin
Die Walküre (Wagner) 7-16 NovD: Ingo Metzmacher; D: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Chauve-souris (Strauss,J) 13-31 DecD: Theodor Guschlbauer; D: Stephen Lawless
Siegfried (Wagner) 30 Jan-8 FebD: Ingo Metzmacher; D: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Nabucco (Verdi) 28 Feb-10 MarD: John Fiore; D: Roland Aeschlimann
Delusion of the Fury (Partch) 28-29 MarD: Heiner Goebbels
Winterreise (Schubert) 30 Mar
Götterdämmerung (Wagner) 23 Apr-2 MajD: Ingo Metzmacher; D: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Der Ring des Nibelungen (Wagner) 13-25 MajD: Ingo Metzmacher; D: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Wally (Catalani) 18-28 JunD: Evelino Pidò; D: Cesare Lievi
Rigoletto (Verdi) 3-16 SepD: Alexander Joel; D: Robert Carsen(original), Olivier Fredj(revival)
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 9-19 OktD: Michail Jurowski; D: Robert Carsen(original), Paula Scozzi(revival)
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 30 NovD: Karel Mark Chichon
La Grande duchesse de Gerolstein (Offenbach) 15-31 DecD: Franck Villard; D: Laurent Pelly
Le Petit Prince (Levinas) 6-10 JanD: Arie van Beek; D: Lilo Baur
Iphigenie en Tauride (Gluck) 25 Jan-4 FebD: Hartmut Haenchen; D: Lukas Hemleb
Porgy and Bess (Gershwin) 13-24 FebD: William Barkhymer; D: Baayork Lee
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 8-13 MarD: Semyon Bychkov
Medea (Cherubini) 9-24 AprD: Marko Letonja; D: Christof Loy
Fidelio (Beethoven) 10-25 JunD: Pinchas Steinberg; D: Matthias Hartmann
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Lakmé (Delibes) 4-13 OktD: Miquel Ortega; D: Lilo Baur
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 27 OktD: Gabriel Garrido
Les mousquetaires au couvent (Varney) 22-31 DecD: Philippe Béran; D: Jérôme Deschamps
Le voyage dans la lune (Offenbach) 7-19 JanD: Laurent Gendre; D: Olivier Desbordes
Hansel et Gretel (Humperdinck) 5-12 FebD: Laurent Gay; D: Julie Beauvais
Luisa Miller (Verdi) 21-30 MarD: Roberto Rizzi-Brignoli; D: Giancarlo Del Monaco
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Apr-7 MajD: Carlos Vieu; D: Adriano Sinivia
Phi-Phi (Christiné) 1 JunD: Jacques Blanc; D: Gérard Demierre
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6-15 JunD: Frank Beermann; D: David Hermann
Manon (Massenet) 3-12 OktD: Jesús López-Cobos; D: Arnaud Bernard
Le Petit Prince (Levinas) 5-12 NovD: Arie van Beek; D: Lilo Baur
La Veuve joyeuse (Lehár) 21-31 DecD: Cyril Diederich; D: Jérôme Savary, Frédérique Lombart
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16-18 JanD: Laurent Gendre; D: Tom Ryser
La traviata (Verdi) 6-15 FebD: Corrado Rovaris; D: Jean-Louis Grinda
Tancredi (Rossini) 20-29 MarD: Ottavio Dantone; D: Emilio Sagi
Solaris (Fujikura) 24-26 AprD: Erik Nielsen; D: Saburo Teshigawara
Die Zauberflöte (Mozart) 5-14 JunD: Diego Fasolis; D: Pet Halmen
Luzern, Luzerner Theater  / 
Pnima...ins innere (Czernowin) 29 Avg-8 SepD: Howard Arman; D: David Hermann
La cenerentola (Rossini) 14 Sep-26 DecD: Howard Arman; D: Sam Brown
Kiss me, Kate (Porter) 31 Okt-17 MajD: Florian Pestell; D: Dominique Mentha
Alcina (Handel) 11 Jan-19 AprD: Howard Arman; D: Nadja Loschky
The Boatswain's Mate (Smyth) 15-26 FebD: Andrew Dunscombe; D: Hersilie Ewald
Carmen (Bizet) 23 Feb-14 JunD: Howard Arman; D: Tobias Kratzer
Don Pasquale (Donizetti) 27 Apr-13 JunD: Michael Wendeberg; D: Johannes Pölzgutter
Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (Naske) 5-15 JunD: Michael Wendeberg; D: Dominique Mentha
Die Antilope (Staud) 3+ SepD: Howard Arman; D: Dominique Mentha
Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (Naske) 14+ SepD: Florian Pestell; D: Dominique Mentha
Die lustige Witwe (Lehár) 8+ NovD: Howard Arman; D: Dominique Mentha
Cantos de Sirena (Various) 10+ JanD: Howard Arman; D: Carlus Padrissa
La bohème (Puccini) 27+ FebD: Achim Thorwald
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19+ AprD: Howard Arman; D: Holger Müller-Brandes
Prima la musica, poi le parole (=) 13+ MajD: Andrew Dunscombe; D: Christian Kipper
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Don Giovanni (Mozart) 6 Sep-30 DecD: Otto Tausk / Attilio Tomasello; D: Guy Joosten
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Okt-28 JanD: Modestas Pitrenas / Attilio Tomasello; D: Alexander Nerlich
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Nov-15 DecD: Otto Tausk; D: Aron Stiehl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 30 Nov-25 JanD: Stéphane Fromageot; D: Cusch Jung
Der Messias (Handel) 20 DecD: Paul Goodwin
La Gioconda (Ponchielli) 1 Feb-23 MajD: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; D: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 14 Feb-4 MajD: Stéphane Fromageot; D: Rosetta Cucchi
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19 Feb-16 MarD: Attilio Tomasello; D: Nicola Raab
Die tote Stadt (Korngold) 10 Maj-7 JunD: Otto Tausk; D: Jan Schmidt-Garre
La favorita (Donizetti) 20 Jun-4 JulD: Attilio Tomasello; D: Guy Montavon
Winterthur, Theater am Stadtgarten  / 
Tosca (Puccini) 26 Sep-6 OktD: Yordan Kamdzhalov; D: Andrea Schwalbach
Die lustige Witwe (Lehár) 11-13 OktD: Wolfgang Kluge; D: Johannes Zametzer
Dido and Aeneas (Purcell) 19-22 NovD: Hans Huyssen; D: Heike Hanefeld
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 10-15 DecD: Johannes Knapp; D: Tom Ryser
La cage aux folles (Herman) 31 Dec-5 JanD: Inga Hilsberg; D: Bernd Schaarmann
Il turco in Italia (Rossini) 21-26 JanD: Mario Zambelli; D: Pierre-Emmanuel Rousseau
Das schlaue Füchslein (Janáček) 11-13 MarD: Mirga Gražinyte-Tyla; D: Markus Bothe
Kiss me, Kate (Porter) 18-20 MarD: Peter Christian Feigel; D: Holger Hauer
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 MajD: Riccardo Minasi; D: Cordula Däuper
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Three Decembers (Heggie) 19-26 OktD: Charl de Villiers; D: Matthias Flückiger
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Alexandre Bis (Martinů) 21 SepD: Thomas Barthel; D: Jan Essinger
Die Soldaten (Zimmermann,B) 22 Sep-26 OktD: Marc Albrecht; D: Calixto Bieito
Don Giovanni (Mozart) 25 Sep-11 OktD: Robin Ticciati; D: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 27 Sep-21 JunD: Fabio Luisi / Stefan Blunier; D: Tatjana Gürbaca
La straniera (Bellini) 28 Sep-22 OktD: Fabio Luisi; D: Christof Loy
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 5 Okt-11 MajD: Anja Horst
Otello (Verdi) 13 Okt-1 NovD: Friedemann Layer; D: Graham Vick
Faust (Gounod) 3 Nov-11 DecD: Patrick Lange; D: Jan Philipp Gloger
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10-24 NovD: Sebastian Weigle; D: Harry Kupfer
Jenůfa (Janáček) 22 Nov-7 DecD: Patrick Lange; D: Dmitri Tcherniakov
Das Gespenst von Canterville (Lange) 23 Nov-28 JunD: Michael Zlabinger; D: Jasmina Hadziahmetovic
Fidelio (Beethoven) 8 Dec-11 JanD: Fabio Luisi / Thomas Rösner; D: Andreas Homoki
Sale (Handel) 14 Dec-5 JanD: Laurence Cummings; D: Christoph Marthaler, Marie-Eve Signeyrole
La bohème (Puccini) 22 Dec-3 JanD: Nello Santi; D: Philippe Sireuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Jan-1 FebD: Patrick Fournillier; D: Jens Daniel Herzog
Alcina (Handel) 26 Jan-25 FebD: Giovanni Antonini; D: Christof Loy
Così fan tutte (Mozart) 6-16 FebD: Tomas Netopil; D: Sven-Eric Bechtolf
Don Carlos (Verdi) 15 Feb-1 MarD: Fabio Luisi; D: Sven-Eric Bechtolf
Aida (Verdi) 2 Mar-1 AprD: Fabio Luisi; D: Tatjana Gürbaca
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-23 MarD: Constantin Trinks; D: Andreas Homoki
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21 Mar-2 AprD: Fabio Luisi / Patrick Furrer; D: Grischa Asagaroff
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6 Apr-18 MajD: Jiri Belohlavek; D: Robert Carsen
Andrea Chénier (Giordano) 12 Apr-10 MajD: Nello Santi; D: Grischa Asagaroff
Salome (Strauss) 19 Apr-4 MajD: Alain Altinoglu; D: Sven-Eric Bechtolf
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 MajD: Riccardo Minasi; D: Cordula Däuper
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 17 Maj-14 JunD: Robert Howarth; D: Willy Decker
Peter Grimes (Britten) 24-31 MajD: Erik Nielsen; D: David Pountney
La fanciulla del West (Puccini) 22 Jun-13 JulD: Marco Armiliato; D: Barrie Kosky
Roberto Devereux (Donizetti) 27 Jun-13 JulD: Andriy Yurkevych; D: Giancarlo Del Monaco
Carmen (Bizet) 29 Jun-12 JulD: Vasily Petrenko; D: Matthias Hartmann
Die Gaensemagd (Schiphorst) 20 Sep-28 JunD: Thomas Barthel; D: Nina Russi
Lohengrin (Wagner) 21 Sep-11 JulD: Simone Young; D: Andreas Homoki
La fanciulla del West (Puccini) 24 Sep-10 OktD: Marco Armiliato; D: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Sep-11 OktD: Enrique Mazzola; D: Cesare Lievi
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 Okt-9 NovD: Riccardo Minasi; D: Cordula Däuper
The Turn of the Screw (Britten) 2-23 NovD: Constantin Trinks; D: Willy Decker
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Nov-11 DecD: Cornelius Meister; D: Tatjana Gürbaca
Robin Hood (Schwemmer) 15 Nov-27 JunD: Michael Zlabinger; D: Sam Brown
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 Nov-6 DecD: Fabio Luisi; D: David Pountney
Luisa Miller (Verdi) 16 Dec-2 JanD: Carlo Rizzi; D: Damiano Michieletto
La cenerentola (Rossini) 31 Dec-15 JanD: Giancarlo Andretta; D: Cesare Lievi
Le nozze di Figaro (Mozart) 10-24 JanD: Henrik Nánási; D: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 25 Jan-7 FebD: Jiri Belohlavek; D: Claus Guth
Norma (Bellini) 31 Jan-21 FebD: Fabio Luisi; D: Robert Wilson
Il re pastore (Mozart) 11-21 FebD: Christopher Moulds; D: Grischa Asagaroff
Juliette (Martinů) 14 Feb-4 MarD: Fabio Luisi; D: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Feb-3 MarD: Fabio Luisi; D: Claus Guth
Rote Laterne (Jost) 6-27 MarD: Alain Altinoglu; D: Nadja Loschky
Anna Bolena (Donizetti) 20 Mar-2 AprD: Andriy Yurkevych; D: Giancarlo Del Monaco
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-25 AprD: Nello Santi; D: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 18 Apr-23 MajD: Marco Armiliato; D: David Hermann
Fidelio (Beethoven) 26 Apr-10 MajD: Markus Poschner; D: Andreas Homoki
Slutchaï (Strasnoy) 8-21 MajD: Carrie-An Matheson; D: Jan Eßinger
La verita in cimento (Vivaldi) 25 Maj-16 JunD: Ottavio Dantone; D: Jan Philipp Gloger
Aida (Verdi) 6-20 JunD: Michele Mariotti; D: Tatjana Gürbaca
Capuleti e Montecchi (Bellini) 21 Jun-12 JulD: Fabio Luisi; D: Christof Loy
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 Jun-5 JulD: Giacomo Sagripanti; D: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 28 Jun-10 JulD: Lothar Koenigs; D: Martin Kušej