2013/14 > Poljska 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2013/14 > Poljska

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Švedska Litva
Nemčija

Poljska
 
Belorusija
Češka Slovaška Ukrajina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Straszny dwór (Moniuszko) 3 Nov-12 FebD: Mieczysław Dondajewski; D: Roberto Skolmowski
La traviata (Verdi) 20 Dec-22 JunD: Michał Klauza; D: Roberto Skolmowski
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20 Sep-6 AprD: Piotr Wajrak; D: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28 Sep-25 FebD: Maciej Figas; D: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10 Okt-23 MarD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Okt-4 FebD: Wojciech Rajski; D: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Okt-4 FebD: Wojciech Rajski; D: Andrzej Bubień
Madama Butterfly (Puccini) 7-10 NovD: Maciej Figas; D: Marianne Berglof
Baron cygański (Strauss,J) 27 Nov-1 DecD: Piotr Wajrak; D: Janina Niesobska
Die Zauberflöte (Mozart) 12-13 DecD: Dirk Vermeulen; D: Matthias Remus
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-19 JanD: Piotr Wajrak; D: Krzysztof Nazar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-9 FebD: Maciej Wierzchoń / Piotr Wajrak; D: Cezary Domagała
La traviata (Verdi) 1 Mar-14 MajD: Simca Heled; D: Bodo Igesz
Gräfin Mariza (Kálmán) 13-16 MarD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 28 Mar-8 JunD: Andrzej Knap; D: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 Apr-15 JunD: Piotr Wajrak; D: Wojciech Adamczyk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 AprD: Eraldo Salmieri; D: Natalia Babińska
The Portrait (Weinberg) 1 MajD: Tadeusz Kozłowski; D: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Aleko (Rakhmaninov) 4 Maj
Krakowiacy i Górale (Stefani) 8 Maj
Lakmé (Delibes) 22-25 MajD: Andrzej Straszyński; D: Krzysztof Kelm
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Maria (Statkowski) 25-29 AvgD: Łukasz Borowicz; D: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 SepD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 Sep-29 AprD: Wojciech Michniewski; D: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 NovD: Łukasz Borowicz; D: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 DecD: Andriy Yurkevych; D: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 18-19 JanD: Wojciech Michniewski; D: Marek Weiss
Macbeth (Verdi) 14-16 FebD: José Maria Florêncio; D: Marek Weiss
Così fan tutte (Mozart) 1-5 MarD: Friedrich Haider; D: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 30 Mar-2 AprD: Michał Klauza; D: Andrzej Chyra
Rothschild's Violin (Fleyshman) 30 Mar-2 AprD: Michał Klauza; D: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 25 Maj-17 JunD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14 Sep-15 JunD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 SepD: Tomasz Tokarczyk; D: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27 Sep-16 MarD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 Okt-3 NovD: Tomasz Tokarczyk
Paradise Lost (Penderecki) 5 Okt
Madama Butterfly (Puccini) 11 Okt-6 AprD: Tomasz Tokarczyk; D: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19 Okt-2 JulD: Marek Toporowski; D: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25 Okt-10 JunD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 NovD: Łukasz Borowicz; D: Waldemar Zawodziński
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20 Nov-21 FebD: Paweł Szczepański; D: Włodzimierz Nurkowski
The Troubadour (Verdi) 22 Nov-9 MarD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 29 Nov-6 MajD: Tomasz Tokarczyk; D: Krzysztof Nazar
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Dec-18 MajD: Evgeny Volynskiy; D: Henryk Baranowski
The Haunted Manor () 4-5 JanD: Piotr Sułkowski; D: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Jan-2 MarD: Uwe Theimer; D: Janusz Józefowicz
Carmen (Bizet) 7-9 FebD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 15 Feb-25 MajD: Damiano Binetti; D: Giorgio Madia
Little Lord (Markwick) 21 Feb-31 MajD: Sebastian Perłowski; D: Janusz Szydłowski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28-30 MarD: Evgeny Volynskiy; D: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 11-13 AprD: Andrzej Straszyński; D: Laco Adamik
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 25 Apr-4 JulD: Tomasz Tokarczyk; D: Michał Znaniecki
Lodz, Teatr Wielki  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 Sep-25 MajD: Tadeusz Kozłowski / Eraldo Salmieri; D: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 Sep-8 JunD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 Okt-13 AprD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Okopiński
La bohème (Puccini) 4 Okt-2 AprD: Tadeusz Wojciechowski / Eraldo Salmieri; D: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 Okt-18 MajD: Eraldo Salmieri; D: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 Okt-4 JunD: Bassem Akiki; D: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 Okt-26 AprD: Eraldo Salmieri; D: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16 Okt-21 Jan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Jan-11 JunD: Eraldo Salmieri; D: Natalia Babińska
The Magic Flute (Mozart) 25 Jan-28 MajD: Bassem Akiki; D: Waldemar Zawodziński
Aida (Verdi) 8-11 FebD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss-Grzesiński
Maria Stuarda (Donizetti) 23 FebD: Eraldo Salmieri; D: Dieter Kaegi
Requiem (concert) (Verdi) 18 AprD: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki  / 
Falstaff (Verdi) 21 Sep-9 FebD: Gabriel Chmura; D: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 SepD: Krzysztof Słowiński; D: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 Okt-13 AprD: Gabriel Chmura; D: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Okt-6 FebD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 Nov-31 MajD: Agnieszka Nagórka; D: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 17 NovD: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 Nov-6 AprD: Tadeusz Kozłowski / Agnieszka Nagórka; D: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 Dec-19 JanD: Tadeusz Kozłowski; D: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 Dec-4 FebD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Jan-6 MajD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 Jan-9 MarD: Gabriel Chmura; D: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 Jan-2 AprD: Maciej Wieloch; D: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 Feb-30 MarD: Tadeusz Kozłowski; D: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22 Mar-10 JunD: Gabriel Chmura; D: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 Apr-13 MajD: Gabriel Chmura; D: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24 Maj-20 JunD: Kees Bakels; D: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 JunD: Grzegorz Wierus; D: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Sep-6 AprD: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; D: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 OktD: Vladimir Kiradjiev; D: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23 Nov-25 MajD: Jerzy Wołosiuk; D: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 Dec-11 JanD: Golo Berg; D: Dirk Löschner
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 Dec-23 FebD: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; D: Martin Otava
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Feb-1 JunD: Vladimir Kiradjiev; D: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 22-23 MarD: Vladimir Kiradjiev; D: Olga Iwanowna
Hrabina Marica (Kálmán) 22 JunD: Jerzy Wołosiuk; D: Natalia Babińska
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 OktD: Lionel Friend; D: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 Okt-2 NovD: Carlo Montanaro; D: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 Nov-25 FebD: Bassem Akiki; D: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky,P) 12-19 DecD: Valery Gergiev; D: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 DecD: Valery Gergiev; D: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 Jan-21 FebD: Łukasz Borowicz; D: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 Jan-5 JunD: Jakub Chrenowicz; D: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 FebD: Wojciech Michiewski; D: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 FebD: Modestas Pitrenas; D: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 Mar-10 MajD: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; D: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 MarD: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 AprD: Stefan Soltesz; D: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 AprD: Marta Kluczyńska; D: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 AprD: Marta Kluczyńska; D: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 MajD: Mikhail Tatarnikov; D: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 JunD: Gabriel Chmura; D: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Imeneo (Handel) 13 Sep-15 FebD: Władysław Kłosiewicz; D: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 SepD: Katarzyna Kowalska-Smoleń
(Łopacki) 27-28 SepD: Marcin Piotr Łopacki
The Young Wife (Brochocka) 11-12 OktD: Adam Biernacki
Così fan tutte (Mozart) 18 Okt-30 NovD: Ruben Silva; D: Marek Weiss
Suor Angelica (Puccini) 25-26 OktD: Marta Kosielska; D: Maria Gabriella Munari
La cenerentola (Rossini) 31 Jan-22 FebD: Zbigniew Graca; D: Jitka Stokalska
Rinaldo (Handel) 14-15 MarD: Władysław Kłosiewicz; D: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-23 MarD: Jacek Papis
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 MarD: Sławomir A. Wróblewski; D: Małgorzata Kaczmarska
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Apr-24 MajD: Ruben Silva; D: Jitka Stokalska
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-15 Jun
Requiem (Mozart) 16 Jun
Ascanio in Alba (Mozart) 17 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-21 Jun
Betulia liberata (Mozart) 22 Jun
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Jun
Don Giovanni (Mozart) 27-28 Jun
Lucio Silla (Mozart) 1 Jul
Così fan tutte (Mozart) 4-5 Jul
Apollo et Hyacinthus (Mozart) 7 Jul
Die Zauberflöte (Mozart) 18-19 Jul
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Sep-19 OktD: Tadeusz Zathey; D: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 Sep-18 DecD: Ewa Michnik; D: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 Sep-21 NovD: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 Sep-8 NovD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 Sep-24 OktD: Ewa Michnik; D: Mariusz Treliński
Little Red Riding Hood (Pauer) 17 Sep-21 OktD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Nabucco (Verdi) 18 Sep-23 NovD: Ewa Michnik; D: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 Sep-9 NovD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Sep-9 NovD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20-24 SepD: Tomasz Szreder; D: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 Sep-21 DecD: Tomasz Szreder; D: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Sep-6 NovD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 Sep-26 NovD: Ewa Michnik; D: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 Sep-29 NovD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 Sep-31 MajD: Andrzej Straszyński; D: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Sep-28 NovD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Sep-27 DecD: Tadeusz Zathey; D: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 Okt-12 NovD: Ewa Michnik; D: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10-5 OktD: Tomasz Szreder; D: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11-26 OktD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 Okt-14 NovD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 Okt-20 NovD: Ewa Michnik; D: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Okt-5 NovD: Tadeusz Zathey; D: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 Okt-25 NovD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 NovD: Ewa Michnik; D: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 Nov-17 SepD: Tadeusz Zathey; D: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 Dec-18 Sep
The Haunted Manor () 5 Dec-19 NovD: Tomasz Szreder; D: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 Dec-18 NovD: Michał Czubaszek; D: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 JanD: Ewa Michnik; D: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jan-31 DecD: Ewa Michnik; D: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Mar-30 OktD: Tomasz Szreder; D: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 Apr-27 SepD: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; D: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 JunD: Ewa Michnik; D: Bruno Berger-Gorski
Angels in America (Eötvös) 3-4 Okt
Sunken Garden (van der Aa) 8 Okt
Der Rosenkavalier (Strauss) 13-20 Dec