2013/14 > Rusija 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
2013/14 > Rusija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Finska
Estonija
Latvija
Belorusija

Rusija
 
ZDA
Ukrajina
Georgia
Azerbajdžan
Kazahstan Japonska

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Boris Godunov (Musorgsky) 20 Sep-2 FebD: Valeriy Voronin; D: Konstantin Balakin
Otello (Verdi) 25 Okt-30 AprD: Valeriy Voronin; D: Konstantin Balakin
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 30 Okt-11 Dec
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Nov-28 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 13 Nov-21 Mar
La traviata (Verdi) 12 Feb-18 Apr
María de Buenos Aires (Piazzolla) 13 Feb-11 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10-12 Apr
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Sep-7 JunD: Michael Güttler; D: Paul Curran
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 Sep-24 Maj
La traviata (Verdi) 27 Sep-15 Maj
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 29 Sep-10 Jun
La bohème (Puccini) 1 Okt-14 Mar
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 2 Okt-5 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 3 Okt-22 Maj
Otello (Verdi) 8 Okt-19 JunD: Pavel Klinichev; D: Igor Uschakov
Le comte Ory (Rossini) 15 Okt-21 Jun
Tosca (Puccini) 18 Okt-29 Maj
Don Giovanni (Mozart) 22 Okt-3 Maj
Prince Igor (Borodin) 26 Okt-8 Maj
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Okt-31 Maj
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 31 Okt-8 Apr
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 Nov-6 Maj
Boris Godunov (Musorgsky) 10 Dec-17 MajD: Michael Güttler; D: Alexander Titel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Dec-9 Apr
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27-28 Dec
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Apr-5 Jun
Izhevsk, State Opera and Ballet Theatre of Udmurt Republic  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Feb-9 AprD: Andrey Gordeyev
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
Tosca (Puccini) 25 Sep
Madama Butterfly (Puccini) 2 Okt
Carmen (Bizet) 4 Okt-8 Feb
The Pearl Fishers (Bizet) 20 NovD: Marco Boemi; D: Vernon Mound
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov-13 FebD: Renat Salavatov; D: Michael Pandzhavize
Requiem (Verdi) 27 Nov
La traviata (Verdi) 6 Dec-22 AprD: Marco Boemi; D: Jeannette Aster
Rigoletto (Verdi) 8 Dec-9 FebD: Renat Salavatov; D: Michael Pandzhavize
Nabucco (Verdi) 11 DecD: Marco Boemi; D: Denis Krief
Il trovatore (Verdi) 13 DecD: Marco Boemi; D: Bruno Berger-Gorski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Dec-11 FebD: Renat Salavatov; D: Mikhail Pandzhavidze
Veselá Vdova (Lehár) 20 Dec
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-3 Feb
Porgy and Bess (Gershwin) 5 Feb
Aida (Verdi) 7 Feb
Turandot (Puccini) 15 Feb
The Love of the Poet (Akhiyarova) 24 Apr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Apr
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 18 Sep-25 MajD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; D: Yuliana Malkhasyants
Rigoletto (Verdi) 25 Sep-21 FebD: Grigor Palikarov / Aleksandr Kosinskiy; D: Plamen Kartalov
Carmen (Bizet) 29 Sep-18 MajD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; D: Vyacheslav Tsyupa
La traviata (Verdi) 2 Okt-11 MajD: Aleksandr Kosinskiy; D: Vyacheslav Tsyupa
Madama Butterfly (Puccini) 6 Okt-26 AprD: Aleksandr Kosinskiy; D: Gennadiy Malkhasyants
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 17 Okt-7 MajD: Aleksandr Kosinskiy; D: Aleksandr Fedorov
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Okt-13 AprD: Aleksandr Kosinskiy; D: Boris Ryabikin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 29 Okt-30 MarD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; D: Vyacheslav Tsyupa
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Nov-4 MajD: Anatoliy Chepurnoy; D: Nadezhda Stolbova
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Dec-14 MajD: Yevgeniy Brazhnik; D: Alexander Petrov
Pagliacci (Leoncavallo) 22 DecD: Aleksandr Kosinskiy
Concert (Strauss,J) 4 Jan
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 10 Jan-2 Mar
Concert (Kalman,E) 11 Jan-14 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 7-8 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27-28 Feb
Iolanta (Tchaikovsky,P) 2 Apr
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17-22 SepD: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; D: Valery Fokin
La sonnambula (Bellini) 26 Sep-13 AprD: Julian Reynolds / Alexander Soloviev / Enrique Mazzola; D: Pier Luigi Pizzi
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Okt-25 JulD: Pavel Sorokin / Vassily Sinaisky; D: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 16-24 OktD: Vassily Sinaisky / Alexei Bogorad; D: Peter Konwitschny(original), Nina Gühlstorff(revival)
Tosca (Puccini) 26 Okt-27 JulD: Pavel Klinichev / Alexei Bogorad / Robert Treviño; D: Boris Pokrovsky
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 31 Okt-11 MajD: Alexander Soloviev / Pavel Klinichev; D: Kirill Serebrennikov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5 Nov-5 JanD: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; D: Antony McDonald
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Nov-14 JunD: Konstantin Khvatynets / Pavel Sorokin; D: Georgy Ansimov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-17 NovD: Alan Buribayev; D: Peter Ustinov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Nov-12 JunD: Alexander Vedernikov; D: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 26 Nov-20 JulD: Vassily Sinaisky / Laurent Campellone / Pavel Klinichev; D: Francesca Zambello
La bohème (Puccini) 4 Dec-8 JunD: Kirill Karabits; D: Federik Mirdita
Don Carlos (Verdi) 17 Dec-29 JunD: Robert Treviño / Giacomo Sagripanti; D: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Dec-16 MarD: Christoph-Mathias Mueller; D: Vasily Barkhatov
Nabucco (Verdi) 15-18 JanD: Alexander Soloviev; D: Mikhail Kislyarov
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 19 Jan
Don Quichotte (Massenet) 26 JanD: Valery Gergiev; D: Yannis Kokkos
Turandot (Puccini) 28 Jan-9 JulD: Marco Guidarini / Pavel Sorokin; D: Francesca Zambello
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 22 Feb-9 JulD: Gennadi Rozhdestvensky; D: Julia Pevzner
The Fiery Angel (Prokofiev) 28 Feb-2 MarD: Michail Jurowski; D: Francesca Zambello
Carmen (Bizet) 5 Mar-22 JunD: Laurent Campellone / Pavel Sorokin; D: David Pountney
Die Zauberflöte (Mozart) 19-23 MarD: Anton Grishanin; D: Graham Vick
The Enchantress (Tchaikovsky,P) 2-6 AprD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel
Mass (Bernstein) 11 AprD: Rēzija Kalniņa
Prince Igor (Borodin) 24-26 AprD: Pavel Klinichev; D: Yuri Lyubimov
Così fan tutte (Mozart) 24 Maj-1 JunD: Floris Visser
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 Okt-6 MarD: Alexander Soloviev; D: Mikhail Polischuk
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Dec-1 AprD: Gintaras Rinkevicius / Yaroslav Tkalenko; D: Ivan Popovsky
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Jan-21 FebD: Yaroslav Tkalenko; D: Andris Liepa
Moscow, Helikon-Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Sep-25 MajD: Valery Kiryanov; D: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 18 Sep-28 MajD: Valery Kritskov; D: Oleg Iliyn
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 SepD: Vladimir Ponkin; D: Dmitry Bertman
Aida (Verdi) 4-6 OktD: Kirill Tikhonov; D: Dmitry Bertman
Falstaff (Verdi) 18-20 OktD: Teodor Currentzis; D: Dmitry Bertman
Bauernkantate (Bach,JS) 30 Okt-11 JunD: Ekaterina Vasheruk; D: Alexander Borodovsky
Rasputin (Reise) 8-9 NovD: Vladimir Ponkin; D: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 NovD: Vladimir Ponkin; D: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Nov-1 DecD: Konstantin Chudovsky; D: Dmitry Bertman
Siberia (Giordano) 6-8 DecD: Vladimir Ponkin; D: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 DecD: Vladimir Ponkin; D: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-29 DecD: Mstislav Rostropovich; D: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23-26 Jan
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 Jan-2 Feb
Aida (Verdi) 4 Feb
Vampuka (Ehrenberg) 7-9 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13-16 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 13-16 Mar
Concert (Kalman,E) 20-23 Mar
Vec Makropulos (Janáček) 28-30 MarD: Konstantin Khvatynets; D: Dmitry Bertman
Lulu (Berg) 18-20 AprD: Dmitry Bertman
La finta giardiniera (Mozart) 6 Maj
The Nightingale (Stravinsky) 7 Maj
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15-17 Maj
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-8 Jun
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 19-22 Jun
Carmen (Bizet) 26-29 Jun
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Avg-18 AprD: Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; D: Sergey Artsibashev
La traviata (Verdi) 28 Avg-29 MajD: Dmitry Volosnikov; D: Alla Sigalova
Rigoletto (Verdi) 3 Sep-16 MarD: Evgeny Samoilov / Fabio Mastrangelo; D: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Sep-26 FebD: Dmitry Volosnikov; D: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 11 Sep-21 MarD: Evgeny Samoilov; D: Andrejs Žagars
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 19 Sep-29 AprD: Laurent Campellone
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 19 Sep-29 AprD: Laurent Campellone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Sep-30 MajD: Vasily Valitov, Evgeny Samoilov; D: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 Sep-20 DecD: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; D: Marco Gandini
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Sep-30 Apr
Monsieur Choufleuri restera chez lui le ... (Offenbach) 25 SepD: Vasily Valitov; D: Gennady Shaposhnikov
Norma (Bellini) 27 Sep-11 MarD: Evgeny Samoilov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Okt-9 FebD: Jan Latham-Koenig; D: Ekaterina Vasilyova
Lohengrin (Wagner) 1 NovD: Jan Latham-Koenig; D: Kasper Holten
Tristan und Isolde (Wagner) 3 Nov-16 AprD: Jan Latham-Koenig; D: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 6 NovD: Andrey Lebedev; D: Ivan Fadeyev
La cenerentola (Rossini) 14 NovD: Dmitry Volosnikov; D: Victor Gerasimenko
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 29 Nov-2 MarD: Alexandru Samoilă; D: Yuri Alexandrov
Prince Igor (Borodin) 8 Dec-5 Maj
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18 Dec
Faust (concert) (Gounod) 17 Jan
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 21 Jan
The Demon (concert) (Rubinstein) 22 Jan
Salome (concert) (Strauss) 23 JanD: Evgeny Samoilov
Operetta anthology (Strauss,J) 12 Mar-6 Maj
Requiem (Mozart) 27 Mar
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 29-30 Mar
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 12 AprD: Yuri Grymov
Capriccio (Strauss) 24 Apr
The School for Wives (Martynov) 20-22 MajD: Dmitri Jurowski; D: Yuri Lyubimov, Igor Ushakov
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Maj
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Tannhäuser (Wagner) 27 Sep-24 JunD: Fabrice Bollon; D: Andrejs Žagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Okt-18 Maj
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Okt-9 MarD: Eugeny Brazhnik; D: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Okt-19 AprD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 8 Okt-4 MajD: Eugeny Brazhnik; D: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 Okt-19 JunD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
The Demon (Rubinstein) 23 Okt-27 AprD: Anton Grishanin; D: Gennady Trostyanetsky
Madama Butterfly (Puccini) 24 Okt-25 MajD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; D: Ludmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Okt-30 MajD: Vladimir Agronsky; D: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 29 Okt-16 MajD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; D: Evgeny Pisarev
Tosca (Puccini) 2 Nov-23 FebD: Vyacheslav Volich; D: Ludmila Naletova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Nov-21 MajD: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 10 Nov-22 MajD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 Nov-24 AprD: Eugeny Brazhnik; D: Alexander Titel
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Nov-18 JunD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; D: Adolf Shapiro
May Night (Rimsky-Korsakov) 4 Dec-16 MarD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
Socrate (Satie) 7 Dec-14 Feb
Le pauvre matelot (Milhaud) 7 Dec-14 Feb
The Merry Widow (Lehár) 18 Dec-22 JanD: Timur Zangiev
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 20 Dec-7 Jan
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 Dec-12 FebD: Felix Korobov; D: Lev Mikhailov
Così fan tutte (Mozart) 19 Jan-18 AprD: Timur Zangiev; D: Alexander Titel
Le cinesi (Gluck) 21 Feb-16 JunD: Peter Aidu; D: Georgy Isaakyan
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 21 Feb-16 JunD: Peter Aidu; D: Anatoly Ledukhovsky
Aida (Verdi) 11-16 AprD: Felix Korobov; D: Peter Stein
Werther (Massenet) 26 AprD: Felix Korobov; D: Mikhail Bychkov
Don Giovanni (Mozart) 10-14 Jun
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 18 SepD: Vladimir Boykov; D: Otar Dadishkiliani
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 Sep-29 Dec
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 2 Okt
Veselá Vdova (Lehár) 5 Okt-13 Apr
Carmen (Bizet) 10 Okt-12 MarD: Yevgeniy Sheyko; D: Olga Ivanova
La traviata (Verdi) 16 Okt-5 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Okt-15 Feb
Rusalka (Dargomizhsky) 26 Okt-20 Nov
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 27 Okt-14 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 31 Okt-15 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3 NovD: Yevgeniy Sheyko; D: Vadim Milkov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Nov-10 AprD: Vladimir Boykov; D: Oleg Dolgopolov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22 Nov-25 JanD: Vladimir Boykov; D: Olga Ivanova
Aida (Verdi) 28 Nov-20 AprD: Sergey Vanteyev; D: Otar Dadishkiliani
Tosca (Puccini) 6 Dec-16 AprD: Vladimir Boykov; D: Mikhail Mordvinov
Prince Igor (Borodin) 10 JanD: Yevgeniy Sheyko; D: Otar Dadishkiliani
Ivan Susanin (Glinka) 23 Jan-3 AprD: Yevgeniy Sheyko; D: Otar Dadishkiliani
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 31 JanD: Yevgeniy Sheyko
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 FebD: Sergey Vanteyev; D: Otar Dadishkiliani
Otello (Verdi) 13 FebD: Yevgeniy Sheyko; D: Vadim Milkov
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
Mass (Bernstein) 17 Sep-27 Mar
The Little Tower Chamber (Polskiy) 21 Sep-25 Maj
Carmen (Bizet) 25 Sep-14 Maj
Prince Igor (Borodin) 28 Sep-18 Maj
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 29 Sep-3 Maj
La traviata (Verdi) 1 Okt-28 Maj
Rigoletto (Verdi) 8 Okt-27 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 10 Okt-19 Feb
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 12 Okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 16 Okt-25 Feb
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Okt
Aleko (Rachmaninov) 18 Okt
La serva padrona (Pergolesi) 19 Okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 22 Okt-5 Maj
Mavra (Stravinsky) 23 Okt-20 Maj
La cambiale di matrimonio (Rossini) 23 Okt-20 Maj
Tosca (Puccini) 24 Okt-16 Jan
Gianni Schicchi (Puccini) 26 Okt-15 Maj
Prima la musica, poi le parole (=) 26 Okt-15 Maj
Faust (Gounod) 31 Okt-9 Mar
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 10 Nov-23 Feb
La bohème (Puccini) 16 Nov-5 Dec
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Nov-10 Maj
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 23 Nov-23 Mar
The Tale of the Pope and of His Workman Balda (Kravchenko) 15 Dec-4 Maj
Bastien und Bastienne (Mozart) 8 Mar-10 Maj
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 SepD: Valentin Uryupin; D: George Isaakyan
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Sep-19 MajD: Valery Platonov; D: George Isaakyan
Pimpinone (Telemann) 10 Sep-17 OktD: Maxim Emelyanychev; D: Tatyana Stepanova
The Indian Queen (Purcell) 25 Sep-2 OktD: Teodor Currentzis; D: Peter Sellars
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 8 Okt-13 DecD: Georgy Isaakyan
Le astuzie femminili (Cimarosa) 10 OktD: Medeya Yassonidi; D: Maria Rubina
The Broken Cup (Donizetti) 15 Okt-17 JanD: Damir Maxutov; D: Olga Enns
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 18 Okt-13 MajD: Valery Platonov / Valentin Uryupin / Damir Maxutov; D: Andrejs Žagars
L'orfeo (Monteverdi) 20 Okt-31 JanD: Valery Platonov; D: Georgy Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 26 Okt-15 MajD: Denis Radchenko
Adventures in Opera Country (Minkov) 27 Okt-4 FebD: Damir Maxutov; D: Elena Alexandrova(original), Olga Enns(revival), Ekaterina Malaya(revival)
Il campanello di notte (Donizetti) 27 Okt-24 JanD: Damir Maxutov; D: Olga Enns
One Day in the Life of Ivan Denisovitch (Tchaikovsky,Alexander) 30 Okt-21 FebD: Valery Platonov; D: Georgy Isaakyan
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 3-6 NovD: Georgy Isaakyan
The Malachite Casket (Batin) 9 Nov-9 MarD: Damir Maksutov; D: Olga Enns
Carmen (Bizet) 12 Nov-16 JanD: Valentin Uryupin; D: Georgy Isaakyan
The Little Sweep (Britten) 16 Nov-6 JanD: Damir Maxutov; D: Olga Enns
A Christmas Carol (Batin) 17 NovD: Dmitry Batin / Raushan Yakupov; D: Olga Enns
La traviata (Verdi) 19 Nov-31 MajD: Sergey Mindrin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Nov-23 JanD: Evgenia Minakova(original), Georgy Isaakyan(revival)
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-4 DecD: Raushan Yakupov; D: Valeria Borodina
Cleopatra (Massenet) 10 Dec-7 MajD: Valery Platonov; D: Georgy Isaakyan
The Twelve Months (Banevich) 25 Dec-20 AprD: Evgenii Kirilov; D: Georgy Isaakyan(original), Olga Enns(original), Tatyana Stepanova(revival)
Cendrillon (Massenet) 5 Feb-4 MarD: Valery Platonov; D: Georgy Isaakyan
Medeamaterial (Dusapin) 7 FebD: Teodor Currentzis; D: Filipp Grigorian
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Feb-24 AprD: Valery Platonov; D: Georgy Isaakyan
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 18 Feb-25 MajD: Iosif Keller(original), Georgy Isaakyan(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-16 MarD: Teodor Currentzis; D: Philipp Himmelmann
La bohème (concert) (Puccini) 30 MarD: Teodor Currentzis
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Silvia (Kálmán) 2 Okt-20 AprD: Sergei Inkov; D: Susanna Tsiryuk
Carmen (Bizet) 11 Okt-28 FebD: Sergei Inkov; D: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Okt-3 AprD: Sergei Inkov; D: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 22 Okt-11 AprD: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Nov-30 MarD: Sergei Inkov; D: Olga Mukhortova
La traviata (Verdi) 10 Nov-14 MarD: Sergei Inkov; D: Yuri Alexandrov
Morozko (Bocharov) 1 Dec-9 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Dec
Rostov, Rostov State Opera  / 
Faust (Gounod) 22 Sep-11 Maj
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 29 Sep-16 MajD: Alexei Shakuro; D: Susanna Tsiryuk
Bajadere (Kálmán) 6 Okt-2 MajD: Andrey Anikhanov; D: Alexei Stepanyuk
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 12 Okt-6 AprD: Alexei Shakuro; D: Leonid Shatohin
La traviata (Verdi) 13 Okt-30 MajD: Maurizio Dones; D: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 20 Okt-22 JunD: Alexei Shakuro; D: Kirill Strezhnev
Carmen (Bizet) 23 Okt-20 JunD: Valery Voronin; D: Yuri Laptev
Ball im Savoy (Abraham) 27 Okt-6 JunD: Alexei Shakuro; D: Yuri Alexandrov
Die lustige Witwe (Lehár) 2 Nov-11 AprD: Alexei Shakuro; D: Susanna Tsiryuk
Prince Igor (Borodin) 3 Nov-4 MajD: Valery Voronin; D: Yuri Alexandrov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Nov-19 AprD: Andrey Anikhanov; D: Konstantin Balakin
La bohème (Puccini) 15 Nov-18 MajD: Alexander Anissimov.cond; D: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-7 JunD: Robert Lyall; D: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-27 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Susanna Tsiryuk
Rigoletto (Verdi) 29 Jan-23 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Yuri Laptev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Feb-23 MajD: Alexei Shakuro; D: Vyacheslav Kushchev
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Susanna Tsiryuk
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 14 Sep-24 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Yuri Alexandrov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 Sep-19 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Ivan Fadeev
Prince Igor (Borodin) 25 Sep-26 MarD: Boris Benkogenov; D: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 4 Okt-28 FebD: Alexander Anissimov.cond; D: Dieter Kaegi
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Okt-16 AprD: Viktor Kulikov; D: Nina Chusova
La traviata (Verdi) 30 Okt-12 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Antonio de Lucia
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 NovD: Vladimir Kovalenko / Viktor Kulikov; D: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Nov-9 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Mikhail Pandzhavidze
Silvia (Kálmán) 14 Dec-4 MajD: Eugene Khokhlov
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Dec-18 MajD: Eugene Khokhlov; D: Galina Tarasova
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Jan-11 MajD: Alexander Anissimov.cond; D: Vladimir Petrov
Tosca (Puccini) 22 Mar-2 AprD: Alexander Anissimov.cond; D: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 14 MajD: Viktor Kulikov; D: Mikhail Kislyarov
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 1 Okt-20 FebD: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 5 Okt-16 Feb
Carmen (Bizet) 8 Okt
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 10 Okt-8 Apr
Oresteia (Taneyev) 13 Okt-25 Mar
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Okt-12 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 17 Okt-13 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 Okt-12 Mar
Rigoletto (Verdi) 27 Okt-23 Apr
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Okt-6 Mar
Silvia (Kálmán) 3 Nov-5 Jan
Les brigands (Offenbach) 9 Nov-18 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Nov-27 Apr
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Nov-4 Mar
Sadko (Rimsky-Korsakov) 24 Nov-6 Feb
Prince Igor (Borodin) 13 Dec-14 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Dec
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 11 Jan-26 Feb
La traviata (Verdi) 26 Jan-20 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Jan-15 Apr
Tosca (Puccini) 2 Feb-2 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Feb-20 Apr
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 28 Feb
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Sep-27 Apr
La belle Hélène (Offenbach) 14 Sep-18 Apr
La traviata (Verdi) 18 Sep-2 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sep-13 Apr
Boris Godunov (Musorgsky) 27 Sep-12 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Sep-25 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 29 Sep-9 Apr
Tosca (Puccini) 3 Okt-23 Apr
Pietro il Grande (Donizetti) 10 Okt-3 Apr
La bohème (Puccini) 11 Okt-20 Apr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13 Okt-28 Mar
The Rape of Lucretia (Britten) 27 Okt-8 Feb
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 6 Nov
Don Juan (Mozart) 9 Nov-31 Mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 10 Nov-5 Mar
Rigoletto (Verdi) 29 Nov-11 Apr
Not Love Alone (Shchedrin) 5-6 Apr
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
The Lefthander (Shchedrin) 9 Sep-10 MajD: Valery Gergiev; D: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Sep-24 JunD: Boris Gruzin / Pavel Smelkov; D: Mariusz Trelinski
Lohengrin (concert) (Wagner) 10 Sep-18 AprD: Valery Gergiev
Macbeth (Verdi) 11 Sep-13 AprD: Valery Gergiev / Gavriel Heine; D: David McVicar
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 12 Sep-30 AprD: Boris Gruzin; D: Yuri Temirkanov
Rusalka (Dargomizhsky) 13 Sep-4 MajD: Valery Gergiev / Pavel Petrenko; D: Vasily Barkhatov
Prince Igor (Borodin) 15 Sep-23 JanD: Boris Gruzin; D: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Sep-3 MajD: Gavriel Heine / Zaurbek Gugkaev; D: Alain Maratrat
Opera anthology (Verdi) 18 SepD: Andrei Petrenko
My Fair Lady (Loewe) 19-21 SepD: Gavriel Heine; D: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 20 Sep-16 MajD: Boris Gruzin; D: Paul Curran
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Sep-5 FebD: Mikhail Sinkevich; D: Alexander Petrov
Faust (Gounod) 24 Sep-26 NovD: Mikhail Agrest; D: Isabella Bywater
La traviata (Verdi) 27 Sep-2 AvgD: Mikhail Agrest / Boris Gruzin; D: Charles Roubaud
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Sep-9 FebD: Karen Durgaryan; D: Andrei Konchalovsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Sep-16 AprD: Mikhail Tatarnikov; D: Alain Maratrat
Jenůfa (Janáček) 1 OktD: Mikhail Agrest; D: Vasily Barkhatov
Carmen (Bizet) 3 Okt-2 AprD: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich; D: Alexei Stepanyuk
Don Quichotte (Massenet) 4 Okt-16 MarD: Christian Knapp; D: Yannis Kokkos
Requiem (concert) (Mozart) 4 Okt
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Okt-30 MarD: Boris Gruzin; D: Alexander Petrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 8 Okt-25 MarD: Mikhail Tatarnikov; D: Vladislav Pazi
Aida (Verdi) 9 Okt-19 MarD: Boris Gruzin; D: Alexei Stepanyuk
Don Giovanni (Mozart) 10 Okt-18 MarD: Mikhail Agrest; D: Johannes Schaaf
Il trovatore (Verdi) 11 Okt-7 JunD: Mikhail Sinkevich; D: Pier Luigi Pizzi
Turandot (Puccini) 12 Okt-13 FebD: Mikhail Sinkevich; D: Charles Roubaud
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Okt-23 AvgD: Mikhail Agrest / Zaurbek Gugkaev; D: Yuri Alexandrov
A Life for the Tsar (Glinka) 15 OktD: Mikhail Agrest; D: Dmitri Tcherniakov
La bohème (Puccini) 18 Okt-21 AprD: Gavriel Heine; D: Ian Judge
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 20 Okt-3 MajD: Mikhail Sinkevich; D: Lotfi Mansouri
Les Troyens (concert) (Berlioz) 21 OktD: Christian Knapp
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 OktD: Jonathan Kent
Madama Butterfly (Puccini) 23 Okt-21 MajD: Boris Gruzin; D: Mariusz Treliński
Macbeth (concert) (Verdi) 25 OktD: Mikhail Sinkevich
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Okt-24 MajD: Pavel Bubelnikov; D: Alexander Petrov
La forza del destino (Verdi) 27 Okt-10 AprD: Mikhail Sinkevich; D: Elijah Moshinsky
Messa da Requiem (Verdi) 29 Okt-8 AprD: Mikhail Agrest
Attila (Verdi) 31 Okt-1 NovD: Christian Knapp; D: Arturo Gama
L'Heure espagnole (Ravel) 2 Nov
Gianni Schicchi (Puccini) 2 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Nov-9 AvgD: Pavel Smelkov; D: Yuri Temirkanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Nov-15 FebD: Gavriel Heine; D: Alexei Stepanyuk
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 6 Nov-11 FebD: Ignat Solzhenitsyn; D: Irina Molostova
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7-8 NovD: Pavel Smelkov; D: Michael Sturminger
Il viaggio a Reims (Rossini) 10 NovD: Vladislav Karklin; D: Alain Maratrat
The Turn of the Screw (Britten) 12 NovD: Pavel Smelkov; D: David McVicar
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-14 NovD: Pavel Smelkov; D: Claudia Solti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 NovD: Christian Knapp; D: Vasily Barkhatov
The Rape of Lucretia (concert) (Britten) 15 NovD: Alice Farnham
The Nose (Shostakovich) 17 NovD: Pavel Smelkov; D: Yuri Alexandrov
Aida (Verdi) 2 Dec-21 Feb
The Brothers Karamazov (Smelkov) 3 DecD: Vasily Barkhatov
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 5 DecD: Dmitri Tcherniakov
Boris Godunov (Musorgsky) 10 Dec-21 MarD: Graham Vick
Christmas Eve (Rimsky-Korsakov) 14 Dec-19 Feb
Semyon Kotko (Prokofiev) 17 DecD: Yuri Alexandrov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 5 Jan-15 MarD: Alexei Stepanyuk
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 Jan-25 Feb
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 14 Jan
Don Carlos (Verdi) 20 Jan-6 FebD: Valery Gergiev / Karen Durgaryan; D: Giorgio Barberio Corsetti
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 JanD: Ian Judge
Dead Souls (Shchedrin) 29 Jan
Khovanshchina (Musorgsky) 30 Jan-7 MarD: Valery Gergiev; D: Leonid Baratov(original)
Mazepa (Tchaikovsky,P) 4 FebD: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
The Pranks of Fata Morgana (Prokofiev) 8-9 Feb
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 8 FebD: Emmanuel Villaume
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 15 FebD: Yuri Laptev(revival)
Nabucco (Verdi) 20 Feb-8 MarD: Dmitry Bertman
Rigoletto (Verdi) 5 Mar-23 MajD: Irkin Gabitov
Concert (Wagner) 6 MarD: Valery Gergiev
The Gambler (Prokofiev) 12 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Mar-20 AprD: Gavriel Heine; D: Isabelle Partiot-Pieri
Elektra (Strauss) 20 Mar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 Mar
Salammbô (concert) (Musorgsky) 25 MarD: Pavel Petrenko
Così fan tutte (Mozart) 19-20 AprD: Vincent de Kort; D: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 22 AprD: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 22 AprD: Walter Le Moli
Il tabarro (Puccini) 22 AprD: Walter Le Moli
Otello (Verdi) 22 Apr-6 MajD: Pavel Smelkov; D: Vasily Barkhatov
War and Peace (Prokofiev) 24-26 Apr
Rigoletto (Verdi) 23 MajD: Irkin Gabitov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Sep-21 JunD: Daniele Rustioni; D: Fabio Sparvoli
La bohème (Puccini) 20 Sep-6 MajD: Peter Feranec; D: Arnaud Bernard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 Sep-30 JunD: Mikhail Tatarnikov; D: Liliana Cavani
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Sep-21 NovD: Mikhail Tatarnikov; D: Liliana Cavani
Cinderella (Asaf'yev) 29 Sep-6 AprD: Igor Tomashevsky; D: Olga Mukhortova
Iolanta (Tchaikovsky,P) 29 Sep-28 JunD: Valentin Bogdanov; D: Sergey Shepelyov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Okt-2 JunD: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec; D: Andrejs Žagars
La traviata (Verdi) 5 Okt-25 MajD: Alexey Nyaga; D: Stanislav Gaudasinsky
Rusalka (Dvořák,A) 8 Okt-13 JunD: Igor Konyaev
Tosca (Puccini) 11 Okt-17 JunD: Mikhail Tatarnikov / Valentin Bogdanov; D: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 13 OktD: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Okt-21 AprD: Vasily Petrenko; D: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Nov-30 MajD: Mikhail Tatarnikov; D: Stanislav Gaudasinsky
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Dec-5 AprD: Valentin Bogdanov; D: Daria Panteleyeva
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 25 Jan-10 JunD: Mikhail Tatarnikov; D: Andrey Moguchiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 12-13 FebD: Mikhail Tatarnikov; D: Andriy Zholdak
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 Jul-22 Apr
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Jul-21 Feb
Silvia (Kálmán) 19 Jul-17 Apr
Mr X (Kálmán) 20 Jul-20 Feb
Spring Parade (Stolz) 21 Jul-22 Sep
Countess Maritza (Kálmán) 22 Jul-10 Dec
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jul-29 Jan
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 Jul-14 Dec
Baroness Lili () 27 Jul-27 Apr
Die Bajadere (Kalman,E) 31 Jul-15 Jan
Madame Pompadour (Fall) 11 Okt-13 Dec
The Bird Seller (Zeller,C) 15 Okt-21 Jan
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 27 Okt-23 Apr
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Aleko (Rakhmaninov) 12 Dec
Silvia (Kálmán) 26 Feb-16 Apr
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Mar-20 Maj
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Carmina Burana (Orff) 27 Sep-9 Nov
Silvia (Kálmán) 2 Okt-11 Apr
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 Okt-9 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 5 Okt
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Okt-16 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Okt
Gräfin Mariza (Kálmán) 16 Okt-6 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18-20 Okt
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 Okt-19 Feb
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 Okt-13 Feb
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 6 Nov-21 Feb
La traviata (Verdi) 10 Nov-5 Feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Nov-23 Jan
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Nov-20 Apr
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 26 Dec-15 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Jan-25 Mar
Sevastopol Waltz (Listov) 25 Jan
Die Kluge (Orff) 9 Feb
Der Troubadour (Verdi) 22 Feb-18 Apr
Tosca (Puccini) 12 Apr
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 1 Okt-5 AprD: Ruben Aharonian; D: Olga Malikova
Opera anthology (Verdi) 10 Okt
Baroness Lili () 3 Nov-10 MarD: Ivan Egorov; D: Sergey Shepelev
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Dec
Mr X (Kálmán) 4 Dec
Bajadere (Kálmán) 12 Dec-6 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Jan
Viva la Mamma (Donizetti) 15 Jan
Babi Revolt (Ptichkin) 4 Feb
Don Pasquale (Donizetti) 12 Feb
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 14 Mar-15 Apr