2017/18 > Avstrija 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Avstrija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Nemčija Češka Slovaška
Liechtenstein
Švica

Avstrija
 
Madžarska
Italija Slovenija Hrvaška

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 FebD: Karsten Januschke; D: Michael Schachermaier
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Sep-3 JunD: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; D: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Okt-26 DecD: Marius Burkert; D: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 MarD: Marco Comin / Marcus Merkel; D: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 MarD: Marius Burkert / Marcus Merkel; D: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 DecD: Marcus Merkel; D: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Dec-25 AprD: Oksana Lyniv / Robin Engelen; D: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 JanD: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Mar-22 AprD: Oksana Lyniv / Marius Burkert; D: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Mar-8 AprD: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Apr-10 JunD: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; D: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 MajD: Susanne Scholz; D: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 Maj-8 Jun
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 Jun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Sep-26 DecD: Seokwon Hong; D: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Sep-8 NovD: Oliver Imig; D: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 FebD: Hansjörg Sofka; D: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 FebD: Francesco Rosa / Seokwon Hong; D: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Dec-21 MarD: Seokwon Hong; D: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Feb-7 JunD: Uwe Sandner; D: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Mar-5 JulD: Seokwon Hong; D: Anette Leistenschneider
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 19 Maj-7 JulD: Lukas Beikircher; D: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Sep-14 NovD: Giedrė Šlekytė; D: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 DecD: Lorenzo Viotti; D: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Dec-10 FebD: Giedrė Šlekytė; D: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Mar-14 AprD: Kristiina Poska; D: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Sep-2 OktD: Anne Marie Dragosits; D: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Sep-17 FebD: Markus Poschner / Marc Reibel; D: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 MarD: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; D: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Dec-29 JunD: Marc Reibel; D: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dec-12 JanD: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; D: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Feb-24 AprD: Markus Poschner; D: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Feb-21 MarD: Takeshi Moriuchi; D: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Mar-28 MajD: Felix Dieckmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Apr-28 JunD: Leslie Suganandarajah; D: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 Maj-6 JulD: Roland Böer; D: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Jun-6 JulD: Takeshi Moriuchi; D: François De Carpentries
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Sep-13 JanD: Adrian Kelly; D: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Okt-7 AprD: Robin Davis; D: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Okt-21 NovD: Dennis Russell Davies; D: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Jan-30 MajD: Adrian Kelly; D: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Apr-15 MajD: Robin Davis; D: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 Maj-10 JunD: Wolfgang Götz; D: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 NovD: Walter Kobéra; D: Dominique Mentha
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 JunD: Walter Kobéra / Anna Sushon; D: Leonard Prinsloo
Radames (Eötvös) 14-18 JunD: Walter Kobéra / Anna Sushon; D: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 SepD: Marco Armiliato; D: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 SepD: Adam Fischer; D: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sep-7 MajD: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; D: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 SepD: Michael Güttler; D: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Sep-25 NovD: Yannick Nézet-Séguin; D: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Sep-2 OktD: James Gaffigan; D: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Sep-6 OktD: Eivind Gullberg Jensen; D: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 OktD: Simone Young; D: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Okt-20 JanD: Sascha Goetzel; D: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 OktD: Daniel Harding; D: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 OktD: Tomáš Hanus; D: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Okt-12 JanD: Jesús López-Cobos; D: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Okt-11 MajD: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; D: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Okt-2 NovD: Evelino Pidò; D: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 NovD: Graeme Jenkins; D: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 NovD: Jesús López-Cobos; D: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 NovD: Evelino Pidò; D: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 NovD: Jonathan Darlington; D: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 NovD: Jeffrey Tate; D: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 MajD: Evelino Pidò; D: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 DecD: Simone Young; D: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 DecD: Ingo Metzmacher; D: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 DecD: Ingo Metzmacher; D: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 DecD: Adam Fischer; D: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 DecD: Patrick Lange; D: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 DecD: Adam Fischer; D: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Dec-2 JanD: Patrick Lange; D: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 JanD: Cornelius Meister; D: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 JanD: Evelino Pidò; D: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 JanD: Evelino Pidò; D: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 JanD: Jean-Christophe Spinosi; D: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25-28 JanD: Frédéric Chaslin; D: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 FebD: Sascha Goetzel; D: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 FebD: Jean-Christophe Spinosi; D: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Feb-8 MarD: William Christie; D: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Feb-3 MarD: Louis Langrée; D: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Feb-5 MarD: Giampaolo Bisanti; D: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 MarD: Dan Ettinger; D: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 MarD: Speranza Scappucci; D: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 MarD: Ramón Tebar; D: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Mar-9 AprD: Susanna Mälkki; D: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 28 Mar-5 AprD: Semyon Bychkov; D: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 AprD: Adam Fischer; D: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 AprD: Adam Fischer; D: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 AprD: Frédéric Chaslin; D: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 AprD: Adam Fischer; D: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 AprD: Adam Fischer; D: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 AprD: Adam Fischer; D: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Apr-2 MajD: Marco Armiliato; D: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Apr-1 MajD: Jesús López-Cobos; D: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 MajD: Evelino Pidò; D: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 MajD: Marco Armiliato; D: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 MajD: Michael Boder; D: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 Maj-1 JunD: Marco Armiliato; D: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 Maj-10 JunD: Marco Armiliato; D: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 JunD: Tomáš Netopil; D: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 JunD: Marco Armiliato; D: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 JunD: Sebastian Weigle; D: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 JunD: James Conlon; D: David McVicar
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 SepD: René Jacobs; D: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 SepD: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Sep-10 OktD: Markellos Chryssicos; D: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 OktD: Leo Hussain; D: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Okt-12 DecD: Tscho Theissing; D: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 OktD: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 DecD: Constantin Trinks; D: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 DecD: Constantin Trinks; D: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 DecD: Constantin Trinks; D: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 DecD: Laurence Equilbey; D: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 JanD: Paolo Arrivabeni; D: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 JanD: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 JanD: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Feb-9 MarD: Thomas Guggeis; D: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 FebD: Laurence Cummings; D: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 FebD: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 MarD: Michael Boder; D: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 MarD: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Mar-2 AprD: Walter Kobéra; D: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 MarD: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 AprD: Antonello Manacorda; D: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 Apr
Così fan tutte (Mozart) 15 Maj-12 JunD: Stefan Vladar; D: Valentin Schwarz
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 SepD: Wolfram-Maria Märtig; D: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Sep-9 JunD: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; D: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Sep-29 JunD: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz; D: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Sep-16 OktD: Wolfram-Maria Märtig; D: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Okt-11 DecD: Jac van Steen; D: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Okt-2 DecD: Alfred Eschwé; D: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 AprD: Guido Mancusi; D: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 DecD: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dec-7 JanD: Christof Perick; D: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Dec-31 JanD: Lorenz C Aichner; D: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 JanD: Anja Bihlmaier; D: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Jan-9 FebD: Thomas Rösner; D: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Jan-1 MajD: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 Feb-24 MarD: Alfred Eschwé; D: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Feb-14 MarD: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 Mar-23 AprD: Alfred Eschwé; D: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Mar-21 MajD: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Apr-2 MajD: Wolfram-Maria Märtig; D: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 MajD: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 JunD: Andreas Schüller; D: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-28 JunD: Joseph Olefirowicz; D: Matthias Davids