2017/18 > Belgija 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Belgija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Velika Britanija Nizozemska

Belgija
 
Nemčija
Francija Luksemburg

Antwerpen, Opera Vlaanderen  / 

Das Wunder der Heliane (Korngold) 15-23 SepD: Alexander Joel; D: David Bösch
Le Duc d'Albe (Donizetti) 17 Nov-6 DecD: Andriy Yurkevych; D: Carlos Wagner
Falstaff (Verdi) 13-31 DecD: Tomáš Netopil; D: Christoph Waltz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 2-13 FebD: Alejo Pérez; D: Sidi Larbi Cherkaoui, Damien Jalet
Parsifal (Wagner) 18 Mar-4 AprD: Cornelius Meister; D: Tatjana Gürbaca
La clemenza di Tito (Mozart) 6-13 MajD: Stefano Montanari; D: Michael Hampe
The Gambler (Prokofiev,S) 13-19 JunD: Dmitri Jurowski; D: Karin Henkel
Lohengrin (Wagner) 20-28 SepD: Alejo Pérez; D: David Alden
Satyagraha (Glass) 18 Nov-2 DecD: Koen Kessels; D: Sidi Larbi Cherkaoui
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14-31 DecD: David Reiland; D: FC Bergman
Cardillac (Hindemith) 3-12 FebD: Dmitri Jurowski; D: Guy Joosten
La juive (Halévy) 10-21 MarD: Antonino Fogliani; D: Peter Konwitschny
Les Bienveillantes (Parra) 24 Apr-2 MajD: Peter Rundel; D: Calixto Bieito
Macbeth (Verdi) 21 Jun-6 JulD: Paolo Carignani; D: Michael Thalheimer
Bruxelles, La Monnaie/De Munt  / 
Pinocchio (Boesmans) 5-16 SepD: Patrick Davin; D: Joël Pommerat
Tancredi (concert) (Rossini) 11-14 OktD: Giuliano Carella
Leonore (concert) (Beethoven) 26 OktD: René Jacobs
Lucio Silla (Mozart) 29 Okt-15 NovD: Antonello Manacorda; D: Tobias Kratzer
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 8-23 DecD: Alain Altinoglu; D: Olivier Py
Il prigioniero (Dallapiccola) 16-27 JanD: Franck Ollu; D: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 16-27 JanD: Franck Ollu; D: Andrea Breth
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-22 MarD: Evelino Pidò; D: Damiano Michieletto
Pagliacci (Leoncavallo) 6-22 MarD: Evelino Pidò; D: Damiano Michieletto
Lohengrin (Wagner) 19 Apr-6 MajD: Alain Altinoglu; D: Olivier Py
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 8-24 JunD: Alain Altinoglu; D: Christophe Coppens
L'homme de la Mancha (Leigh) 14-27 SepD: Bassem Akiki; D: Michael De Cock, Junior Mthombeni
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Sep-3 OktD: Antonello Manacorda / Ben Glassberg; D: Romeo Castellucci
De la maison des morts (Janáček) 6-17 NovD: Michael Boder; D: Krzysztof Warlikowski
Don Pasquale (Donizetti) 9-23 DecD: Alain Altinoglu; D: Laurent Pelly
La Gioconda (Ponchielli) 29 Jan-12 FebD: Paolo Carignani; D: Olivier Py
Frankenstein (Grey) 8-20 MarD: Bassem Akiki; D: Alex Ollé
The Rake's Progress (concert) (Stravinsky) 25-26 MarD: Barbara Hannigan
Robert le diable (concert) (Meyerbeer) 2-5 AprD: Evelino Pidò
Tristan und Isolde (Wagner) 2-19 MajD: Alain Altinoglu; D: Ralf Pleger
Le Conte du tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 11-29 JunD: Alain Altinoglu; D: Dmitri Tcherniakov
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
Manon Lescaut (Puccini) 19-30 SepD: Speranza Scappucci; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Norma (Bellini) 19 Okt-4 NovD: Massimo Zanetti; D: Davide Garattini Raimondi
La favorite (Donizetti) 16-28 NovD: Luciano Acocella; D: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 21 Dec-6 JanD: Giampaolo Bisanti; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Carmen (Bizet) 26 Jan-9 FebD: Speranza Scappucci; D: Henning Brockhaus
Le Domino noir (Auber) 23 Feb-3 MarD: Patrick Davin; D: Christian Hecq, Valérie Lesort
Le nozze di Figaro (Mozart) 6-14 AprD: Christophe Rousset; D: Emilio Sagi
La donna del lago (Rossini) 5-15 MajD: Michele Mariotti; D: Damiano Michieletto
Macbeth (Verdi) 12-26 JunD: Paolo Arrivabeni; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Il trovatore (Verdi) 16-28 SepD: Daniel Oren; D: Stefano Vizioli
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 19-27 OktD: Ayrton Desimpelaere; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Cendrillon (Viardot) 20-27 OktD: Davide Garattini Raimondi
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 26-28 OktD: Speranza Scappucci
Tosca (Puccini) 20-30 NovD: Gianluigi Gelmetti; D: Claire Servais
Le comte Ory (Rossini) 21 Dec-2 JanD: Jordi Bernàcer; D: Denis Podalydès
Faust (Gounod) 23 Jan-2 FebD: Patrick Davin; D: Stefano Poda
I Was Looking at the Ceiling and then I Saw the Sky (Adams) 30 Jan-3 FebD: Philippe Gérard; D: Marianne Pousseur, Enrico Bagnoli
Aida (Verdi) 26 Feb-14 MarD: Speranza Scappucci; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
Anna Bolena (Donizetti) 9-20 AprD: Giampaolo Bisanti; D: Stefano Mazzonis di Pralafera
La clemenza di Tito (Mozart) 15-24 MajD: Thomas Rösner; D: Julien Lubek, Cécile Roussat
I puritani (Bellini) 16-28 JunD: Speranza Scappucci; D: Vincent Boussard