2017/18 > Nemčija 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Nemčija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Danska Švedska
Nizozemska
Belgija
Luksemburg

Nemčija
 
Poljska
Češka
Francija Švica Avstrija

Aachen, Theater Aachen  / 

L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Sep-19 JanD: Justus Thorau; D: Jarg Pataki
Anatevka (Bock) 17 Okt-7 JanD: Karl Shymanovitz; D: Ewa Teilmans
Katja Kabanowa (Janáček) 12 Nov-23 FebD: Justus Thorau; D: Tibor Torell
La traviata (Verdi) 10 Dec-14 JunD: Karl Shymanovitz; D: Ewa Teilmans
Don Giovanni (Mozart) 11 Feb-7 JulD: Justus Thorau; D: Joan Anton Rechi
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 Apr-1 JunD: Justus Thorau; D: Ute M Engelhardt
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 Jun-12 JulD: Herbert Görtz; D: Tamara Heimbrock
Annaberg-Buchholz, Winterstein-Theater Annaberg  / 
Saison in Salzburg (Raymond) 24 Sep-30 DecD: Dieter Klug; D: Urs Alexander Schleiff
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 29 Okt-25 DecD: Dieter Klug; D: Ingolf Huhn
Peter Pan (Wecker) 16 Nov-27 DecD: Dieter Klug; D: Birgit Eckenweber
Der Obersteiger (Zeller,C) 8 Dec-9 MarD: Dieter Klug; D: Ingolf Huhn
Der Bajazzo (Leoncavallo) 21 Jan-23 MarD: Naoshi Takahashi; D: Tamara Korber
Gianni Schicchi (Puccini) 21 Jan-23 MarD: Naoshi Takahashi; D: Tamara Korber
Blossom Time (Romberg) 18 Mar-20 Apr
Martha (Flotow) 29 Apr-13 Maj
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Der Freischütz (Weber) 1 Okt-10 FebD: Domonkos Héja; D: Hinrich Horstkotte
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 9 Dec-7 JunD: Lancelot Fuhry; D: Martin G Berger
Prima Donna (Wainwright) 3 Feb-14 JunD: Lancelot Fuhry; D: Hans Peter Cloos
La forza del destino (Verdi) 24 Mar-25 MajD: Domonkos Héja; D: André Bücker
Solaris (Fujikura) 18 Maj-16 JunD: Lancelot Fuhry; D: Dirk Schmeding
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Leonore (concert) (Beethoven) 3 NovD: René Jacobs
La bohème (Puccini) 10-12 NovD: Teodor Currentzis; D: Philipp Himmelmann
Der Messias (Handel) 17 DecD: Robert King
Parsifal (Wagner) 24 Mar-2 AprD: Simon Rattle; D: Dieter Dorn
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 25 Mar-1 AprD: Simon Rössler
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 18 MajD: Valery Gergiev
Die Zauberflöte (Mozart) 8-14 JulD: Yannick Nézet-Séguin
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-23 JulD: Valery Gergiev; D: Isabelle Partiot-Pieri
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Frau Luna (Lincke) 12 Jan-4 Mar
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
La traviata (Verdi) 30 Avg-19 MajD: Ido Arad / Carlo Montanaro; D: Götz Friedrich
Die Zauberflöte (Mozart) 31 Avg-14 JunD: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; D: Günter Krämer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Sep-18 OktD: Donald Runnicles / Marcus Bosch / John Fiore; D: Christian Spuck
Lohengrin (Wagner) 10 Sep-17 DecD: Donald Runnicles / Axel Kober; D: Kasper Holten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 SepD: Ivan Repušić; D: Filippo Sanjust
Aida (Verdi) 23 Sep-7 OktD: Giampaolo Bisanti; D: Benedikt von Peter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Okt-13 JanD: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; D: Katharina Thalbach
L'Invisible (Reimann) 8-31 OktD: Donald Runnicles; D: Vasily Barkhatov
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14-28 OktD: Nicholas Carter; D: Robert Carsen
Elektra (Strauss) 19-30 OktD: Donald Runnicles; D: Kirsten Harms
Tosca (Puccini) 21 Okt-24 MarD: Giampaolo Bisanti / John Fiore; D: Boleslaw Barlog
Nabucco (Verdi) 29 Okt-24 MajD: Roberto Rizzi-Brignoli; D: Keith Warner
Tannhäuser (Wagner) 11 Nov-8 AprD: Michael Boder / Donald Runnicles; D: Kirsten Harms
Le prophète (Meyerbeer) 26 Nov-7 JanD: Enrique Mazzola; D: Olivier Py
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 6-12 DecD: Kevin McCutcheon; D: Gerlinde Pelkowski
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10-28 DecD: Nicholas Carter; D: Götz Friedrich
La bohème (Puccini) 20 Dec-2 JanD: Nicholas Carter; D: Götz Friedrich
Carmen (Bizet) 20 Jan-16 JunD: Ivan Repušić; D: Ole Anders Tandberg
Così fan tutte (Mozart) 26 Jan-17 FebD: Nicholas Milton; D: Robert Borgmann
Salome (Strauss) 28 Jan-3 FebD: Evan Rogister; D: Claus Guth
Der Troubadour (Verdi) 11 Feb-12 MajD: Giacomo Sagripanti; D: Hans Neuenfels
L'arlesiana (concert) (Cilea) 21-24 FebD: Paolo Arrivabeni
Madama Butterfly (Puccini) 25 Feb-10 MarD: Carlo Rizzi; D: Pier Luigi Samaritani
Turandot (Puccini) 3-17 MarD: Alexander Vedernikov; D: Lorenzo Fioroni
Das Wunder der Heliane (Korngold) 18 Mar-6 AprD: Marc Albrecht; D: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Mar-13 AprD: Stefano Ranzani; D: David Pountney
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Mar-13 AprD: Stefano Ranzani; D: David Pountney
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7-20 AprD: Donald Runnicles; D: Ole Anders Tandberg
Don Giovanni (Mozart) 15-29 AprD: Ido Arad; D: Roland Schwab
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Apr-8 JunD: Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; D: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 3-17 MajD: Guillermo García Calvo; D: Jan Bosse
Ein Maskenball (Verdi) 6-13 MajD: Donald Runnicles; D: Götz Friedrich
Don Carlos (Verdi) 18-27 MajD: Donald Runnicles / Ido Arad; D: Marco Arturo Marelli
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 28-31 MajD: Francesco Ivan Ciampa
Il viaggio a Reims (Rossini) 15 Jun-5 JulD: Giacomo Sagripanti; D: Jan Bosse
Faust (Gounod) 23 Jun-6 JulD: Jacques Lacombe; D: Philipp Stölzl
La Gioconda (Ponchielli) 28 Jun-7 JulD: Pinchas Steinberg; D: Filippo Sanjust
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 Sep-28 JanD: Jordan de Souza; D: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 23 Sep-4 NovD: Adam Benzwi; D: Barrie Kosky
Die Bremer Stadtmusikanten (Sendil) 24 Sep-26 DecD: Ivo Hentschel; D: Tobias Ribitzki
Die schöne Helena (Offenbach) 1 Okt-25 DecD: Stefan Soltesz; D: Barrie Kosky
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Okt-12 JulD: Jordan de Souza; D: Barrie Kosky
Satyagraha (Glass) 27 Okt-10 NovD: Jonathan Stockhammer; D: Sidi Larbi Cherkaoui
Anatevka (Bock) 3 Dec-15 JulD: Koen Schoots; D: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Dec-20 JanD: Ivo Hentschel / Jordan de Souza; D: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Don Giovanni (Mozart) 6 Jan-9 MarD: Anthony Bramall / Ivo Hentschel; D: Herbert Fritsch
Die Gezeichneten (Schreker) 21 Jan-11 JulD: Stefan Soltesz; D: Calixto Bieito
Schneewittchen und die 77 Zwerge (Kats-Chernin) 25 Jan-17 AprD: Ivo Hentschel; D: Christian von Götz
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 31 Jan-30 MarD: Adam Benzwi; D: Barrie Kosky
Xerxes (Handel) 9 Feb-20 MarD: Konrad Junghänel; D: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 17 Mar-13 JulD: Clemens Flick; D: Stefan Herheim
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Mar-19 MajD: Jordan de Souza; D: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Apr-21 MajD: Maurizio Barbacini; D: Kirill Serebrennikov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 Apr-4 MajD: Ivo Hentschel; D: Calixto Bieito
Semele (Handel) 12 Maj-10 JulD: Konrad Junghänel; D: Laura Scozzi
My Fair Lady (Loewe) 2 Jun-7 JulD: Peter Christian Feigel; D: Andreas Homoki
Die Nase (Shostakovich) 16 Jun-14 JulD: Gabriel Feltz; D: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 23 Jun-8 JulD: Aziz Shokhakimov; D: Sebastian Baumgarten
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 5 MarD: Felix Krieger; D: Thilo Reinhardt
Ein deutsches Requiem (Brahms) 31 MarD: Michael Sanderling
Berlin, Staatsoper Unter den Linden  / 
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 3 Okt-17 DecD: Daniel Barenboim; D: Jürgen Flimm
Rivale (Ronchetti) 8-22 OktD: Max Renne; D: Isabel Ostermann
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 24 Nov-20 DecD: Adrian Heger; D: Marcin Lakomicki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-29 DecD: Sebastian Weigle; D: Achim Freyer
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9 Dec-14 JulD: Diego Fasolis; D: Eva-Maria Höckmayr
La bohème (Puccini) 22 Dec-17 JanD: Julien Salemkour; D: Lindy Hume
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Dec-12 AprD: Julien Salemkour / Daniel Cohen; D: August Everding
Don Giovanni (Mozart) 7 Jan-2 FebD: Alessandro De Marchi; D: Claus Guth
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 JanD: Eun Sun Kim; D: Hans Neuenfels
La traviata (Verdi) 28 Jan-3 JunD: Massimo Zanetti / Domingo Hindoyan; D: Dieter Dorn
Sommertag (Brass) 10 Feb-3 MarD: Max Renne; D: Eva-Maria Weiss
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Feb-18 MarD: Daniel Barenboim; D: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 4-17 MarD: Zubin Mehta; D: Hans Neuenfels
Falstaff (Verdi) 25 Mar-1 AprD: Daniel Barenboim; D: Mario Martone
Parsifal (Wagner) 30 Mar-2 AprD: Daniel Barenboim; D: Dmitri Tcherniakov
The Turn of the Screw (Britten) 8-22 AprD: Daniel Cohen; D: Claus Guth
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-28 AprD: Victorien Vanoosten; D: Wim Wenders
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Apr-24 MajD: Daniel Cohen; D: Ruth Berghaus
King Arthur (Purcell) 6-21 MajD: René Jacobs; D: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 Maj-14 JunD: Daniel Barenboim; D: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 2-16 JunD: Simone Young; D: Alvis Hermanis, Gudrun Hartmann
Macbeth (Verdi) 17 Jun-2 JulD: Daniel Barenboim; D: Harry Kupfer
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 Jun-6 JulD: Domingo Hindoyan; D: Jürgen Flimm
Ti vedo, ti sento, mi perdo (Sciarrino) 7-15 JulD: Maxime Pascal; D: Jürgen Flimm
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Otello (Verdi) 7 Okt-25 MarD: Alexander Kalajdzic; D: Paul-Georg Dittrich
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Okt-26 DecD: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; D: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2 Dec-18 MarD: Alexander Kalajdzic; D: Alexander Charim
Benzin (Rezniček) 13 Jan-8 AprD: Gregor Rot; D: Cordula Däuper
Das Rheingold (Wagner) 3 Mar-6 MajD: Alexander Kalajdzic; D: Mizgin Bilmen
Anne und Zef (Krüs) 20 MarD: Wilko Jordens
Orlando paladino (Haydn) 27 Apr-5 JulD: Merijn van Driesten; D: Julia Hölscher
Jakob Lenz (Rihm) 9 Jun-7 JulD: Gregor Rot; D: Nadja Loschky
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Penthesilea (Schoeck) 15 Okt-14 DecD: Dirk Kaftan; D: Peter Konwitschny
Carmen (Bizet) 5 Nov-20 AprD: Jacques Lacombe; D: Carlos Wagner
Geisterritter (Reynolds) 3 Dec-4 MarD: Daniel Mayr; D: Erik Petersen
Madama Butterfly (Puccini) 8 Dec-13 JanD: Stephan Zilias; D: Mark Daniel Hirsch
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Jan-18 FebD: Jacques Lacombe; D: Mark Daniel Hirsch
Il tabarro (Puccini) 1 Jan-18 FebD: Jacques Lacombe; D: Mark Daniel Hirsch
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Jan-30 JunD: Dirk Kaftan; D: Aron Stiehl
Echnaton (Glass) 11 Mar-28 JunD: Stephan Zilias; D: Laura Scozzi
La traviata (Verdi) 24 Mar-21 MajD: Dirk Kaftan; D: Andreas Homoki
I due Foscari (Verdi) 6 Maj-12 JulD: Will Humburg; D: Philipp Kochheim
Turandot (Puccini) 27 Maj-22 JunD: Stephan Zilias; D: Silviu Purcărete
Oberst Chabert (Waltershausen) 17 Jun-13 JulD: Jacques Lacombe; D: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 1+ Sep
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 OktD: Josef Ernst Köpplinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 3 Nov
Pagliacci (Leoncavallo) 3 Nov
Iwein (Eggert) 5 Apr
La forza del destino (Verdi) 3 Maj
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 OktD: Saessak Shin; D: Winfried Schneider
Ritter Blaubart (Offenbach) 12-14 JanD: Ivo Hentschel; D: Steffen Piontek
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 23-24 MarD: Alexanders Merzyn; D: Klaus Seiffert
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Don Carlo (Verdi) 9 Sep-2 FebD: Srboljub Dinić; D: Andrea Moses
Werther (Massenet) 22 Sep-22 DecD: Iván López Reynoso / Christopher Hein; D: Benjamin Prins
Tosca (Puccini) 1 Okt-7 DecD: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; D: Roland Schwab
Rivale (Ronchetti) 29 Okt-27 JunD: Max Renne; D: Isabel Ostermann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-26 DecD: Iván López Reynoso; D: Brigitte Fassbaender
Europeras I and II (Cage) 25 Nov-26 JunD: Christopher Lichtenstein; D: Isabel Ostermann
Die sieben Todsünden (Weill) 12 Jan-22 JunD: Iván López Reynoso; D: Aniara Amos
La porta della legge (Sciarrino) 12 Jan-22 JunD: Iván López Reynoso; D: und décors Aniara Amos
La clemenza di Tito (Mozart) 17 Feb-11 Maj
Elektra (Strauss) 6 Mar-1 Jun
Elektra (Strauss) 16 Mar-1 Jun
La Voix humaine (Poulenc) 11 Apr-3 Jun
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 11 Apr-3 Jun
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 19-31 MajD: Iván López Reynoso; D: Neco Çelik
Bremen, Theater Bremen  / 
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 Sep-12 JanD: Yoel Gamzou; D: Armin Petras
Candide (Bernstein) 14 Okt-1 AprD: Christopher Ward; D: Marco Štorman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Okt-8 DecD: Olof Boman; D: Michael Talke
Rusalka (Dvořák,A) 11 Nov-20 JanD: Hartmut Keil / Winston Dan Vogel; D: Anna-Sophie Mahler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 DecD: Israel Gursky; D: Alexander Riemenschneider
Die Zauberflöte (Mozart) 16-30 DecD: Chris Alexander
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Jan-27 AprD: Olof Boman / Israel Gursky; D: Paul-Georg Dittrich
Wahlverwandtschaften (Kürstner) 24 FebD: Clemens Heil; D: Stephan Kimmig
Die Fledermaus (Strauss,J) 31+ MarD: Yoel Gamzou; D: Felix Rothenhäusler
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 Maj-28 JunD: Hartmut Keil; D: Michael Talke
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-9 DecD: Marc Niemann; D: Andrzej Woron
Fidelio (Beethoven) 25+ DecD: Marc Niemann; D: Robert Lehmeier
Frau Luna (Lincke) 3+ FebD: Hartmut Brüsch; D: Holger Seitz
Der Konsul (Menotti) 17+ MarD: Marc Niemann; D: Matthias Oldag
Der Liebestrank (Donizetti) 28+ AprD: Ektoras Tartanis; D: Ansgar Weigner
Der Untermieter (Tate) 2+ JunD: Ektoras Tartanis; D: Sam Brown
Chemnitz, Theater Chemnitz  / 
Hochzeit mit Hindernissen (Morrison,G) 16 Sep-19 MajD: Jakob Brenner; D: Stefan Huber
Chess (Andersson,BT) 29 Sep-20 MajD: Jakob Brenner; D: Thomas Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 Sep-19 JanD: Felix Bender; D: Paul Esterházy
9. Sinfonie (concert) (Beethoven) 3 OktD: Clemens Schuldt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 6 Okt-1 MarD: Felix Bender; D: Helen Malkowsky
Emil und die Detektive (Schubring) 14 Okt-18 MajD: Jakob Brenner; D: Michael Schilhan
Turandot (Puccini) 22 Okt-28 DecD: Felix Bender; D: Hinrich Horstkotte
Non(n)sens (Goggin) 28 Okt-21 MajD: Jakob Brenner; D: Matthias Winter
Ein Maskenball (Verdi) 2 Dec-10 MajD: Guillermo García Calvo / Stefan Politzka; D: Arila Siegert
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-25 DecD: Guillermo García Calvo / Felix Bender / Stefan Politzka; D: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 DecD: Felix Bender
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 13 Jan-10 MarD: Felix Bender; D: Helen Malkowsky
Rinaldo (Handel) 20 Jan-9 MajD: Felix Bender; D: Kobie van Rensburg
Das Rheingold (Wagner) 3 Feb-28 AprD: Guillermo García Calvo / Felix Bender; D: Verena Stoiber
Tannhäuser (Wagner) 4 Mar-1 AprD: Gerrit Prießnitz; D: Michael Heinicke
Der Sängerkrieg der Heidehasen (Wilhelm) 23 Mar-26 MajD: Jakob Brenner; D: Jasna Žarić
Die Walküre (Wagner) 24 Mar-27 MajD: Felix Bender / Guillermo García Calvo; D: Monique Wagemakers
Parsifal (Wagner) 30 Mar-29 AprD: Guillermo García Calvo; D: John Dew
Don Pasquale (Donizetti) 12 Maj-15 JunD: Stefan Politzka; D: Nils Braun
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-16 JunD: Guillermo García Calvo; D: Johannes Pölzgutter
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 Sep-18 JanD: Johannes Braun; D: Susanne Lietzow
Tosca (Puccini) 30 Sep-28 JanD: Roland Kluttig; D: Hans Walter Richter
Das Land des Lächelns (Lehár) 2 Dec-1 AprD: Johannes Braun; D: Magdalena Fuchsberger
Das Land des Lächelns (Lehár) 5 Dec-1 AprD: Johannes Braun; D: Magdalena Fuchsberger
La Cenerentola (Rossini) 3 Feb-29 MarD: Johannes Braun; D: Ansgar Weigner
High Society (Porter) 24 Feb-8 JulD: Roland Fister; D: Matthias Straub
Rusalka (Dvořák,A) 22 Apr-27 JunD: Roland Kluttig; D: Tobias Heyder
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22 Jun-11 JulD: Roland Kluttig; D: Konstanze Lauterbach
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Sugar (Styne) 1 Sep-1 JanD: Ivo Hentschel; D: Klaus Seiffert
Turandot (Puccini) 23 Sep-10 JunD: Evan Christ; D: Martin Schüler
Wozzeck (Berg) 1 Okt-5 NovD: Evan Christ; D: Christiane Lutz
Ritter Blaubart (Offenbach) 16 Nov-13 MajD: Ivo Hentschel; D: Steffen Piontek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-29 DecD: Ivo Hentschel; D: Martin Schüler
Sekretärinnen (Wittenbrink) 26 Jan-2 JunD: Frank Bernard; D: Thomas Weber-Schallauer
Don Carlos (Verdi) 4 Feb-14 AprD: Evan Christ; D: Martin Schüler
Don Giovanni (Mozart) 24 Feb-7 JunD: Evan Christ; D: Martin Schüler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Mar-16 JunD: Evan Christ; D: Matthias Oldag
Macbeth (Verdi) 21 Apr-26 JunD: Evan Christ; D: Martin Schüler
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 23 Jun-7 Jul
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Sep-10 FebD: Will Humburg; D: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 Sep-27 DecD: Will Humburg; D: Eva-Maria Höckmayr
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 29 Okt-8 AprD: Rubén Dubrovsky; D: Emmanuelle Bastet
Schubert's Winterreise (Zender) 11 Nov-13 Jan
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Dec-8 JunD: Michael Nündel; D: Nicole Claudia Weber
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Jan-20 MajD: Will Humburg; D: Dirk Schmeding
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 Mar-10 MajD: Will Humburg; D: Eva-Maria Höckmayr
Così fan tutte (Mozart) 19 Maj-16 JunD: Rubén Dubrovsky; D: Dietrich Hilsdorf
Die Dreigroschenoper (Weill) 31 Maj-20 JunD: Michael Nündel; D: Marco Štorman
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Otello (Verdi) 16 Sep-24 MarD: Markus L Frank; D: Roman Hovenbitzer
Lady Hamilton (Künneke) 22 Okt-31 DecD: Elisa Gogou; D: Johannes Weigand
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 Okt-14 AprD: Elisa Gogou; D: Benjamin Prins
Kiss me, Kate (Porter) 19 Jan-10 JunD: Wolfgang Kluge; D: Johannes Weigand
Die Dreigroschenoper (Weill) 2 Mar-1 JunD: Markus L Frank; D: Ezio Toffolutti
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 27 Apr-16 JunD: Markus L Frank; D: Hinrich Horstkotte
Fürst Igor (concert) (Borodin) 25 Maj-2 JunD: Elisa Gogou
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 8-23 JunD: Markus L Frank; D: Matthias Oldag
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Sep-3 MarD: Lutz Rademacher; D: Kay Metzger
Elegie für junge Liebende (Henze) 4 Okt-25 NovD: Lutz Rademacher; D: Kay Metzger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 7 Okt-23 FebD: György Mészáros; D: Wolf Widder
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Okt-4 FebD: György Mészáros; D: Guta G N Rau
Dracula (Wildhorn) 1 Dec-14 JunD: Mathias Mönius; D: Lars Helmer
Powder her face (Adès) 9 Feb-7 AprD: Lutz Rademacher; D: Christian Poewe
Tosca (Puccini) 13 Apr-22 JunD: Lutz Rademacher; D: Ernö Weil
Così fan tutte (Mozart) 1-8 Jun
Dortmund, Theater Dortmund  / 
Arabella (Strauss) 24 Sep-26 NovD: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; D: Jens Daniel Herzog
La traviata (Verdi) 6 Okt-28 DecD: Motonori Kobayashi / Ingo Martin Stadtmüller; D: Tina Lanik
Wunderland (Schreier) 22 Okt-6 MarD: Ingo Martin Stadtmüller; D: Ilaria Lanzino
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Dec-28 JanD: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; D: Tina Lanik
Frau Luna (Lincke) 13 Jan-30 MajD: Philipp Armbruster / Ingo Martin Stadtmüller; D: Erik Petersen
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Jan-8 JunD: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; D: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Mar-10 JunD: Motonori Kobayashi; D: Jens Daniel Herzog
Die Schneekönigin (Lange) 8 Apr-3 JunD: Ingo Martin Stadtmüller; D: Johannes Schmid
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Sep-28 DecD: Andreas Schüller; D: Arne Böge
Wonderful Town (Bernstein) 13 Sep-15 AprD: Peter Christian Feigel; D: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Sep-16 MajD: Andreas Schüller; D: Axel Köhler
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Sep-31 DecD: Andreas Schüller; D: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-14 JanD: Christian Garbosnik; D: Winfried Schneider
Das Märchen vom Zaren Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-9 FebD: Andreas Schüller; D: Arne Böge
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-23 DecD: Andreas Schüller; D: Jasmin Solfaghari
Frau Luna (Lincke) 27 Jan-6 JulD: Andreas Schüller; D: Andy Hallwaxx
Candide (Bernstein) 3 Mar-8 JulD: Andreas Schüller; D: Winfried Schneider
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 Mar-19 MajD: Peter Christian Feigel; D: Radek Stopka
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Apr-17 JunD: Andreas Schüller; D: Peter Kube
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 Apr-13 JulD: Christian Garbosnik; D: Sebastian Ritschel
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 Maj-10 JunD: Christian Garbosnik; D: Andreas Gergen
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Jun-15 JulD: Peter Christian Feigel; D: Axel Köhler
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
La traviata (Verdi) 26 Avg-12 OktD: Ivan Repušić / Domingo Hindoyan; D: Andreas Homoki
La bohème (Puccini) 27 Avg-16 JunD: Giampaolo Bisanti; D: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Avg-27 MajD: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Christoph Gedschold; D: Achim Freyer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-23 SepD: Frédéric Chaslin; D: Johannes Erath
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Sep-2 AprD: Alessandro De Marchi / Jonathan Darlington; D: Grischa Asagaroff
Trouble in Tahiti (Bernstein) 30 Sep-14 OktD: Franz Brochhagen; D: Manfred Weiss
Carmen (Bizet) 2 Okt-7 JulD: Antonino Fogliani / Alejo Pérez / Daniele Callegari; D: Axel Köhler
Les troyens (Berlioz) 3 Okt-3 NovD: John Fiore; D: Lydia Steier
Salome (Strauss) 4-17 OktD: Omer Meir Wellber; D: Michael Schulz
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 Okt-13 NovD: Christopher Moulds; D: Michiel Dijkema
Schneewitte (Joneleit) 25 Okt-19 NovD: Clemens Jüngling; D: Andrea Kramer
Götterdämmerung (Wagner) 29 Okt-4 FebD: Christian Thielemann; D: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 12 Nov-8 JunD: Lorenzo Viotti / Eun Sun Kim / Francesco Lanzillotta; D: Nikolaus Lehnhoff
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Nov-6 AprD: Giampaolo Bisanti; D: Dietrich Hilsdorf
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 2-13 DecD: Johannes Wulff-Woesten; D: Christiane Lutz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DecD: Moritz Gnann; D: Katharina Thalbach
Die tote Stadt (Korngold) 16 Dec-2 FebD: Jeffrey Tate; D: David Bösch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 19-27 DecD: Omer Meir Wellber; D: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-12 JanD: Marius Stieghorst; D: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 13-29 JanD: Christian Thielemann; D: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 14-30 JanD: Christian Thielemann; D: Willy Decker
Siegfried (Wagner) 18 Jan-1 FebD: Christian Thielemann; D: Willy Decker
Der Freischütz (Weber) 10 Feb-5 MarD: Alexander Soddy / Christoph Gedschold; D: Axel Köhler
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 Feb-2 JulD: Asher Fisch; D: Florentine Klepper
Otello (Verdi) 3 Mar-30 AprD: Stefano Ranzani / Daniele Callegari; D: Vincent Boussard
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Mar-1 AprD: Antonello Allemandi; D: Michael Schulz
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Mar-19 JunD: Ido Arad; D: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 22 Apr-3 MajD: Christian Thielemann; D: Johannes Schaaf
La forza del destino (Verdi) 28 Apr-19 MajD: Mark Wigglesworth; D: Keith Warner
Fidelio (Beethoven) 4-17 MajD: Adam Fischer; D: Christine Mielitz
Alles Schwindel (Spoliansky) 9-20 JunD: Max Renne; D: Malte C Lachmann
Don Giovanni (Mozart) 17-23 JunD: Jonathan Darlington; D: Andreas Kriegenburg
Il prigioniero (Dallapiccola) 30 Jun-11 JulD: NN; D: Elisabeth Stöppler
Oedipus rex (Stravinsky) 30 Jun-11 JulD: Erik Nielsen; D: Elisabeth Stöppler
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
La Cenerentola (Rossini) 17 Sep-15 AprD: Antonino Fogliani; D: Jean-Pierre Ponnelle
Turandot (Puccini) 23 Sep-1 OktD: Aziz Shokhakimov; D: Huan-Hsiung Li
Gullivers Reise (Resch) 3 Okt-11 JulD: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; D: Marcelo Diaz
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Okt-17 JunD: Axel Kober / Christoph Stöcker; D: Suzanne Andrade / Barrie Kosky
Suor Angelica (Puccini) 5 Okt-8 NovD: Axel Kober; D: Dietrich Hilsdorf
Il tabarro (Puccini) 5 Okt-8 NovD: Axel Kober; D: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 5 Okt-8 NovD: Axel Kober; D: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Okt-12 JunD: Antonino Fogliani / Axel Kober; D: András Fricsay
Wozzeck (Berg) 20 Okt-26 NovD: Axel Kober; D: Stefan Herheim
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 Okt-10 DecD: Antonino Fogliani / Wen-Pin Chien; D: Christof Loy
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Okt-3 NovD: David Crescenzi / Stefan Klingele; D: Michael Hampe
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Okt-18 JanD: David Crescenzi / Antonino Fogliani; D: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 4 Nov-23 MajD: Axel Kober; D: Dietrich Hilsdorf
Madama Butterfly (Puccini) 18 Nov-13 JulD: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; D: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-14 JanD: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut / Wen-Pin Chien / Axel Kober; D: Esther Mertel, Andreas Meyer-Hanno
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Dec-16 JunD: Lukas Beikircher; D: Guy Joosten
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 19 Dec-11 FebD: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; D: Jens Daniel Herzog
Tosca (Puccini) 30 Dec-9 JanD: Wen-Pin Chien / Aziz Shokhakimov; D: Dietrich Hilsdorf
Don Pasquale (Donizetti) 3 Jan-1 JulD: Wen-Pin Chien / Jesse Wong / Jonathan Brandani; D: Rolando Villazón
Un ballo in maschera (Verdi) 7-21 JanD: Lukas Beikircher / Aziz Shokhakimov; D: Stein Winge
Madama Butterfly (Puccini) 20-30 JanD: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; D: Joan Anton Rechi
Die Walküre (Wagner) 28 Jan-31 MarD: Axel Kober; D: Dietrich Hilsdorf
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 4 Feb-3 JulD: Jesse Wong; D: Philipp Westerbarkei
Aida (Verdi) 17 Feb-22 JunD: Wen-Pin Chien; D: Philipp Himmelmann
Don Pasquale (Donizetti) 22 Feb-2 JunD: Wen-Pin Chien / Jesse Wong; D: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 23 Feb-31 MajD: Lukas Beikircher; D: David Hermann
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 9 Mar-21 MajD: Marc Piollet; D: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 Mar-9 MajD: Lukas Beikircher / Stefan Klingele; D: Dietrich Hilsdorf
Siegfried (Wagner) 7 Apr-10 MajD: Axel Kober; D: Dietrich Hilsdorf
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-29 AprD: Antonino Fogliani; D: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 7-29 AprD: Antonino Fogliani; D: Christof Loy
Ariadne (Martinů) 22 Apr-20 MajD: Jesse Wong; D: Kinga Szilágyi
Pygmalion (Donizetti) 22 Apr-20 MajD: Ville Enckelmann; D: Volker Böhm
Peter Grimes (Britten) 6-8 MajD: Wen-Pin Chien; D: Immo Karaman
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Maj-23 JunD: Axel Kober; D: Otto Schenk
Die Walküre (Wagner) 31 Maj-24 JunD: Axel Kober; D: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 Jun-4 JulD: Aziz Shokhakimov; D: Adolf Dresen
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 30 Nov-11 FebD: Mario Hartmuth; D: Lars Wernecke
Così fan tutte (Mozart) 5 Maj-8 JunD: Mario Hartmuth; D: Anthony Pilavachi
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Der Troubadour (Verdi) 10-27 AvgD: Samuel Bächli; D: Jürgen R Weber
Pariser Leben (Offenbach) 2-14 SepD: Peter Leipold; D: Samuel Bächli
Roméo et Juliette (Gounod) 17 Sep-18 OktD: Samuel Bächli; D: Federico Grazzini
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Sep-31 MarD: Joana Mallwitz; D: Sandra Leupold
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6 Okt-27 DecD: Zoi Tsokanou; D: Ester Ambrosino
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Okt-19 DecD: Peter Leipold; D: Lutz Schwarz
Medea (Cherubini) 11 Nov-21 DecD: Samuel Bächli; D: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 16 Dec-23 MarD: Joana Mallwitz; D: Axel Köhler
West Side Story (Bernstein) 5 Jan-21 FebD: Zoi Tsokanou; D: Pascale-Sabine Chevroton
La Calisto (Cavalli) 1 Mar-12 MajD: Zoi Tsokanou; D: Samuel Bächli
Der fliegende Holländer (Wagner) 17 Mar-20 MajD: Guy Montavon
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 18 Apr-17 MajD: Ralph Neubert; D: Fernando Blumenthal
Agnes von Hohenstaufen (Spontini) 1-10 JunD: Zoi Tsokanou; D: Marc Adam
Carmen (Bizet) 3-26 AvgD: Samuel Bächli; D: Guy Montavon
Essen, Aalto-Musiktheater Essen  / 
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Okt-18 JanD: Tomáš Netopil / Johannes Witt; D: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Rigoletto (Verdi) 21 Okt-19 NovD: Matteo Beltrami; D: Frank Hilbrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Nov-7 JanD: Friedrich Haider / Johannes Witt; D: Marie-Helen Joël
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-9 DecD: Friedrich Haider; D: Ezio Toffolutti
Il trovatore (Verdi) 2 Dec-9 JunD: Giacomo Sagripanti / Friedrich Haider; D: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La bohème (Puccini) 8 Dec-5 JanD: Friedrich Haider; D: Silviu Purcărete
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-11 FebD: Johannes Witt; D: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 19 Jan-2 MarD: Friedrich Haider; D: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Turandot (Puccini) 2 Feb-1 AprD: Ed Spanjaard; D: Tilman Knabe
Hans Heiling (Marschner) 24 Feb-22 JunD: Frank Beermann; D: Andreas Baesler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 Mar-6 AprD: Tomáš Netopil; D: Jetske Mijnssen
Salome (Strauss) 31 Mar-1 JulD: Tomáš Netopil; D: Mariame Clément
Lohengrin (Wagner) 8 Apr-6 MajD: Tomáš Netopil; D: Tatjana Gürbaca
La traviata (Verdi) 21 Apr-26 MajD: Friedrich Haider; D: Josef Ernst Köpplinger
Madama Butterfly (Puccini) 5 Maj-24 JunD: Giuseppe Finzi; D: Tilman Knabe
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 3 Jun-13 JulD: Johannes Witt; D: Bruno Klimek
Die Walküre (Wagner) 30 Jun-8 JulD: Tomáš Netopil; D: Dietrich Hilsdorf
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 4 Nov-28 JanD: Peter Sommerer; D: Peter Grisebach
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Jan-31 MarD: Peter Sommerer; D: Markus Hertel
Pagliacci (Leoncavallo) 20 Jan-31 MarD: Peter Sommerer; D: Markus Hertel
Madame Pompadour (Fall) 10 Mar-21 Jun
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 Maj-29 JunD: Peter Sommerer; D: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Avg-26 DecD: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; D: Christof Loy
Il trovatore (Verdi) 10 Sep-13 JanD: Jader Bignamini; D: David Bösch
Vanessa (Barber) 15 Sep-5 OktD: Rasmus Baumann; D: Katharina Thoma
Rinaldo (Handel) 16 Sep-3 OktD: Simone Di Felice; D: Ted Huffman
Peter Grimes (Britten) 8-27 OktD: Sebastian Weigle; D: Keith Warner
Dido and Aeneas (Purcell) 13 Okt-4 NovD: Karsten Januschke; D: Barrie Kosky
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 13 Okt-4 NovD: Karsten Januschke; D: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Okt-19 NovD: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; D: Dorothea Kirschbaum
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 23-30 Okt
Der Mieter (Herrmann,A) 12 Nov-7 DecD: Kazushi Ono / Karsten Januschke; D: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-1 JanD: Rory Macdonald / Nikolai Petersen; D: Christof Loy
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 26 Nov-16 DecD: Stefan Soltesz; D: Jens Daniel Herzog
Werther (Massenet) 8 Dec-7 JanD: Lorenzo Viotti; D: Willy Decker
Capriccio (Strauss) 14 Jan-18 FebD: Sebastian Weigle; D: Brigitte Fassbaender
Iwan Sussanin (Glinka) 19-27 JanD: Justin Brown; D: Harry Kupfer
Enrico (Trojahn) 21 Jan-4 FebD: Roland Böer; D: Tobias Heyder
Roberto Devereux (Donizetti) 2-4 FebD: Giuliano Carella
Rigoletto (Verdi) 3 Feb-8 MarD: Alexander Prior / Simone Di Felice; D: Hendrik Müller
L'Africaine (Meyerbeer) 20 Feb-2 AprD: Antonello Manacorda; D: Tobias Kratzer
Il serpente di bronzo (Zelenka) 22 Feb-5 MarD: Franck Ollu; D: Corinna Tetzel
A Wintery Spring (Haddad) 22 Feb-5 MarD: Franck Ollu; D: Corinna Tetzel
Die Passagierin (Weinberg) 3-30 MarD: Leo Hussain; D: Anselm Weber
La Cenerentola (Rossini) 10 Mar-14 AprD: Vlad Iftinca; D: Keith Warner
Aus einem Totenhaus (Janáček) 1-29 AprD: Tito Ceccherini; D: David Hermann
Das Rheingold (Wagner) 13 Apr-6 MajD: Sebastian Weigle; D: Vera Nemirova
La sonnambula (Bellini) 20 Apr-12 MajD: Eun Sun Kim; D: Tina Lanik
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Maj-25 JunD: Joana Mallwitz; D: Claus Guth
Billy Budd (Britten) 19 Maj-9 JunD: Erik Nielsen; D: Richard Jones
Adriana Lecouvreur (Cilea) 26 Maj-24 JunD: Steven Sloane; D: Vincent Boussard
Norma (Bellini) 10-27 JunD: Antonino Fogliani; D: Sigrid Strøm Reibo
Freiberg, Mittelsächsisches Theater  / 
Anatevka (Bock) 8 Sep-29 DecD: Alexander Livenson; D: Arila Siegert
Romeo und Julia (Bellini) 11-15 OktD: Juheon Han; D: Ralf-Peter Schulze
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Nov-8 MajD: Raoul Grüneis; D: Judica Semler
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 25 Nov-27 DecD: Raoul Grüneis; D: Ralf-Peter Schulze
Arabella (Strauss) 19 Jan-6 FebD: Raoul Grüneis; D: Judica Semler
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Okt-25 MarD: Fabrice Bollon; D: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Love Life (Weill) 9+ DecD: James Holmes; D: Joan Anton Rechi
Katja Kabanowa (Janáček) 28+ JanD: Fabrice Bollon; D: Tilman Knabe
Angels in America (Eötvös) 10+ MarD: Daniel Carter; D: Ingo Kerkhof
La bohème (Puccini) 21+ AprD: Daniel Carter; D: Frank Hilbrich
Coraline (Turnage) 9+ JunD: Fabrice Bollon; D: Aletta Collins
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Tosca (Puccini) 31 OktD: Roland Kluttig; D: Hans Walter Richter
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 JanD: Elisa Gogou; D: Benjamin Prins
Jenůfa (Janáček) 22 MarD: Martin Doubravský; D: Linda Keprtová
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 MajD: Miloš Formáček; D: Rudolf Pfister
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-24 SepD: Giuliano Betta; D: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Sep-5 JanD: Yura Yang / Thomas Rimes; D: Michiel Dijkema
Mathis der Maler (Hindemith) 28 Okt-30 DecD: Rasmus Baumann / Alexander Binder; D: Michael Schulz
Der Messias (Handel) 16-31 DecD: Askan Geisler
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 23 DecD: Heribert Feckler; D: Michael Schulz
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 Jan-29 AprD: Rasmus Baumann; D: Ben Baur
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Feb-7 JulD: Thomas Rimes; D: Rahel Thiel
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 31 Mar-31 MajD: Stefan Malzew; D: Dominique Horwitz
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Maj-7 JulD: Thomas Rimes / Yura Yang; D: Michael Schulz
Nabucco (Verdi) 16 Jun-8 JulD: Sonja Trebes
Gera, Theater und Philharmonie Thüringen  / 
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 24 Sep-28 NovD: Thomas Wicklein; D: Michael Wallner
Rigoletto (Verdi) 6 Okt-13 JanD: Laurent Wagner; D: Kay Kuntze
Der Freischütz (Weber) 8-14 OktD: Laurent Wagner; D: Bruno Berger-Gorski
Don Pasquale (Donizetti) 20 Okt-28 JanD: Laurent Wagner; D: Axel Köhler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 Nov-8 DecD: Takahiro Nagasaki; D: Roland Schwab
Saul in Ein Dor (Tal) 19 Nov-21 JanD: Laurent Wagner; D: Michael Dissmeier
Die Jugend Abrahams (Gnessin) 19 Nov-21 JanD: Laurent Wagner; D: Michael Dissmeier
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9 Feb-2 AprD: Takahiro Nagasaki; D: Kobie van Rensburg
Weiße Rose (Zimmermann,U) 10 Feb-24 AprD: Takahiro Nagasaki; D: Juliane Stephan
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Feb-2 AprD: Takahiro Nagasaki; D: Juliane Stephan
Oedipe (Enescu) 13 Apr-18 MajD: Laurent Wagner; D: Kay Kuntze
Mazepa (Tchaikovsky,P) 29 Apr-4 MajD: Laurent Wagner; D: Kay Kuntze
Die verkaufte Braut (Smetana) 27 Maj-17 JunD: Takahiro Nagasaki; D: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Don Giovanni (Mozart) 16 Sep-25 FebD: Michael Hofstetter; D: Wolfgang Hofmann
Ein Herbstmanöver (Kálmán,E) 28 Okt-24 JunD: Michael Hofstetter; D: Balázs Kovalik
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 Dec-26 MajD: Michael Hofstetter; D: Hans Hollmann
La forza del destino (Verdi) 3 Mar-7 AprD: Michael Hofstetter
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 24 Mar-29 JunD: Jan Hoffmann; D: Cathérine Miville
Goerlitz, Gerhart-Hauptmann-Theater  / 
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 7 Okt-26 MajD: Ulrich Kern; D: Steffen Piontek
Der Konsul (Menotti) 18 Nov-8 AprD: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; D: Dorotty Szalma
Frau Luna (Lincke) 12 Jan-4 MarD: Albert Seidl; D: Steffen Piontek
Tannhäuser (Wagner) 17 Mar-27 MajD: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; D: François De Carpentries
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Apr-1 JunD: Ulrich Kern; D: Birgit Scherzer
Hagen, Theater Hagen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 Sep-16 DecD: Mihhail Gerts; D: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Tosca (Puccini) 28 Okt-11 MarD: Joseph Trafton; D: Roman Hovenbitzer
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 5 Nov-9 JanD: Andrey Doynikov; D: Corinna Jarosch
Frau Luna (Lincke) 2 Dec-20 MajD: Rodrigo Tomillo; D: Holger Potocki
Ritter Roland (Haydn) 3 Feb-3 JunD: Joseph Trafton; D: Dominik Wilgenbus
Aida (concert) (Verdi) 3 Mar-5 Jul
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Mar-24 JunD: Joseph Trafton; D: Mascha Pörzgen
Everest (Talbot) 5 Maj-1 JulD: Joseph Trafton
Kiss me, Kate (Porter) 16 Jun-8 Jul
Halle, Oper Halle  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26-30 AvgD: Kay Stromberg; D: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 27 Avg-1 OktD: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; D: Christian Schuller
Fidelio (Beethoven) 15 Sep-5 JanD: Christopher Sprenger; D: Florian Lutz
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Sep-14 OktD: Josep Caballé Domenech / Christopher Sprenger; D: Florian Lutz
Jephtha (Handel) 20 Okt-24 NovD: Christoph Spering; D: Tatjana Gürbaca
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 1-8 NovD: Michael Wendeberg
María de Buenos Aires (Piazzolla) 26 Nov-12 JanD: Christopher Sprenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-22 DecD: Michael Wendeberg / Christopher Sprenger; D: Matthias Hüstebeck
Aida (Verdi) 20 Jan-20 AprD: Josep Caballé Domenech; D: Michael von zur Mühlen
Die Dreigroschenoper (Weill) 18 Feb-17 JunD: Henriette Hörnigk
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Mar-24 JunD: Josep Caballé Domenech; D: Martin Miotk
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Mar-25 MajD: Josep Caballé Domenech; D: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 18 Mar-23 JunD: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; D: Jochen Biganzoli
Mein Staat als Freund und Geliebte (Kreidler) 27 Apr-22 JunD: Christopher Sprenger; D: Johannes Kreidler
Così fan tutte (Mozart) 20-21 MajD: Kay Stromberg; D: Axel Köhler
Berenice (Handel) 27 Maj-7 Jun
Jephta (Handel) 1-10 JunD: Christoph Spering; D: Tatjana Gürbaca
Jephtha (Handel) 1-10 JunD: Christoph Spering; D: Tatjana Gürbaca
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
La gazzetta (Rossini) 6 Okt-24 JunD: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; D: Alfonso Romero Mora
La rondine (Puccini) 15 Dec-26 MajD: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; D: Ini Gerath
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 9-18 FebD: Ulrich Windfuhr
Orlando furioso (Vivaldi) 23+ FebD: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; D: Andreas Franz
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Parsifal (Wagner) 16 Sep-3 OktD: Kent Nagano; D: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Sep-12 OktD: Josep Caballé Domenech; D: Giancarlo Del Monaco
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Sep-12 OktD: Josep Caballé Domenech; D: Giancarlo Del Monaco
Der Freischütz (Weber) 1-13 OktD: Christof Perick / Christoph Gedschold; D: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 6 Okt-22 MarD: Christoph Gedschold; D: Johannes Erath
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Okt-2 NovD: Christoph Gedschold; D: Claus Guth
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 29 Okt-11 NovD: Václav Luks; D: Willy Decker(original), Jan Eßinger(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 12 Nov-16 MarD: Kent Nagano; D: Vincent Boussard
Isoldes Abendbrot (Marthaler) 18-26 NovD: Bendix Dethleffsen; D: Christoph Marthaler
Wozzeck (Berg) 19 Nov-1 DecD: Kent Nagano; D: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-10 MajD: Adrian Müller; D: Jette Steckel
La bohème (Puccini) 2-19 DecD: Stefano Ranzani; D: Guy Joosten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-27 DecD: Adrian Müller; D: Peter Beauvais
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 20 Dec-1 JanD: Alessandro De Marchi
La belle Hélène (Offenbach) 25 Dec-19 JanD: Nathan Brock; D: Renaud Doucet
Die Walküre (Wagner) 7-20 JanD: Kent Nagano; D: Claus Guth
Lulu (Berg) 27 Jan-8 FebD: Kent Nagano; D: Christoph Marthaler
Fidelio (Beethoven) 28 Jan-9 MajD: Kent Nagano; D: Georges Delnon
Stilles Meer (Hosokawa) 31 Jan-7 FebD: Kent Nagano; D: Oriza Hirata
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-28 FebD: Anthony Kent; D: Anja Krietsch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-22 FebD: Christoph Gedschold; D: Adolf Dresen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-17 FebD: Carlo Rizzari; D: Gilbert Deflo
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Feb-2 MarD: Johannes Fritzsch; D: Marco Arturo Marelli
Rigoletto (Verdi) 23 Feb-10 MarD: Carlo Rizzari; D: Andreas Homoki
Senza sangue (Eötvös) 25 Feb-9 MarD: Peter Eötvös; D: Dmitri Tcherniakov
Messa da Requiem (Verdi) 11-31 MarD: Kevin John Edusei; D: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 21 Mar-17 AprD: Pier Giorgio Morandi; D: Robert Carsen
Aida (Verdi) 25 Mar-14 AprD: Renato Palumbo; D: Guy Joosten
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Mar-9 AprD: Peter Eötvös; D: Dmitri Tcherniakov
I.th.Ak.A. (Penderbayne) 6-19 AprD: Paul-Georg Dittrich
Faust (Gounod) 15-28 AprD: Christopher Ward; D: Andreas Homoki
Das Rheingold (Wagner) 18-29 MajD: Christof Perick; D: Claus Guth
Frankenstein (Dvorak,J) 20-27 MajD: Johannes Harneit; D: Philipp Stölzl, Philipp Krenn
Benjamin (Ruzicka) 3-16 JunD: Peter Ruzicka; D: Yona Kim
Otello (Verdi) 5-20 JunD: Paolo Carignani; D: Calixto Bieito
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-21 JunD: Nathan Brock; D: Stefan Herheim
Miriways (Telemann) 29 Jun-7 JulD: Volker Krafft; D: Holger Liebig
Hannover, Staatsoper Hannover  / 
Der Junge Lord (Henze) 2 Sep-19 OktD: Mark Rohde; D: Bernd Mottl
La traviata (Verdi) 3 Sep-11 OktD: Gregor Bühl; D: Benedikt von Peter
Oh, wie schön ist Panama (Hanke) 14 Sep-6 DecD: Cameron Burns; D: Tobias Ribitzki
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 Sep-14 FebD: Daniel Klein / Cameron Burns; D: Tobias Ribitzki
West Side Story (Bernstein) 29 Sep-1 AprD: Joseph Olefirowicz / Mark Rohde; D: Matthias Davids
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Sep-23 NovD: Ivan Repušić / Mark Rohde; D: Bernd Mottl
Manon Lescaut (Puccini) 18 Okt-12 JanD: Valtteri Rauhalammi; D: Olivier Tambosi
Wilhelm Tell (concert) (Rossini) 31 Okt-6 JanD: Alessandro De Marchi
Salome (Strauss) 18 Nov-3 FebD: Ivan Repušić; D: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-30 DecD: Marc Albrecht / Cameron Burns / Daniel Klein / Siegmund Weinmeister; D: Steffen Tiggeler
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Jan-19 MajD: Valtteri Rauhalammi; D: Frank Hilbrich
Don Carlos (Verdi) 28 Jan-18 FebD: Mark Rohde; D: Christof Nel
Der Freischütz (Weber) 6 Mar-1 MajD: Valtteri Rauhalammi; D: Kay Voges
Candide (Bernstein) 14 Mar-27 AprD: Cameron Burns; D: Matthias Davids
Aida (Verdi) 14 Apr-29 JunD: Ivan Repušić; D: Kay Voges
Die verkaufte Braut (Smetana) 6 Maj-26 JunD: Daniel Klein; D: Martin G Berger
Dialoge der Karmeliterinnen (Poulenc) 2-28 JunD: Valtteri Rauhalammi; D: Dietrich Hilsdorf
Die Reise nach Reims (Rossini) 12-27 JunD: Gregor Bühl; D: Matthias Davids
Heidelberg, Theater und Orchester Heidelberg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Sep-30 DecD: Olivier Pols; D: Maximilian von Mayenburg
Don Giovanni (Mozart) 21 Okt-21 MajD: Elias Grandy; D: Lorenzo Fioroni
Mitridate (Porpora) 29 Nov-9 FebD: Felice Venanzoni / Davide Perniceni; D: Jacopo Spirei
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-25 DecD: Dietger Holm; D: Clara Kalus
Don Pasquale (Donizetti) 26 Jan-8 JunD: Davide Perniceni; D: Andrea Schwalbach
Faust (Gounod) 16 Mar-30 JunD: Elias Grandy; D: Martin G Berger
Writing to Vermeer (Andriessen) 13 Maj-9 JunD: Dietger Holm; D: Johannes von Matuschka
Anatevka (Bock) 22+ JunD: Olivier Pols
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Der Freischütz (Weber) 18 Okt-12 NovD: Domonkos Héja; D: Hinrich Horstkotte
La clemenza di Tito (Mozart) 2-27 FebD: Gianluca Capuano; D: Patrick Kinmonth
La Cenerentola (Rossini) 19 Apr-7 JunD: Urs Häberli
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 Sep-12 JunD: Florian Ziemen; D: Hans Hollmann
Der Freischütz (Weber) 3 Okt-8 AprD: Werner Seitzer; D: Dominik Wilgenbus
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 Okt-28 DecD: Achim Falkenhausen; D: Frank-Bernd Gottschalk
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 Okt-17 DecD: Gabriel Venzago; D: Guillermo Amaya
Orpheus (Telemann) 2 Dec-17 MajD: Florian Ziemen; D: Sigrid T'Hooft
Adelia (Donizetti) 10 Mar-1 JunD: Florian Ziemen; D: Guillermo Amaya
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 28 Mar-25 MajD: Sergei Kiselev; D: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 5 Maj-18 JunD: Florian Ziemen / Gabriel Venzago; D: Hans Walter Richter
Hof, Theater Hof  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Sep-19 NovD: Walter E Gugerbauer; D: Reinhardt Friese
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 22 Dec-29 JanD: Walter E Gugerbauer; D: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Dec
Ein Traumspiel (Reimann) 17 Mar-11 MajD: Walter E Gugerbauer; D: Lothar Krause
Alcina (Handel) 16 Jun-15 JulD: Daniel Spaw; D: Hinrich Horstkotte
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 Sep-25 DecD: Uwe Sandner; D: Kerstin Maria Pöhler
Anatevka (Bock) 23 Sep-18 NovD: Gad Kadosh / Frank Kersting; D: Anatol Preissler
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Okt-4 FebD: Anton Legkii; D: Sebastian Welker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-28 DecD: Daniel Spaw / Johannes Witt / Olivier Pols; D: Andreas Bronkalla
La Cenerentola (Rossini) 10 Feb-29 MarD: Anton Legkii; D: Urs Häberli
The Rake's Progress (Stravinsky) 24 Mar-22 JunD: Uwe Sandner; D: Tilman Gersch
Sweeney Todd (Sondheim) 5+ MajD: Uwe Sandner; D: Axel Stöcker
Die Welt auf dem Monde (Haydn) 6 Maj-23 JunD: Lilly Lee
El gato montés (Penella) 26 Maj-9 JunD: Rodrigo Tomillo; D: Alfonso Romero Mora
Karlsruhe, Badisches Staatstheater Karlsruhe  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 20 Sep-1 DecD: Daniele Squeo; D: Jacopo Spirei
Adriana Lecouvreur (Cilea) 22 Sep-16 JanD: Johannes Willig / Daniele Squeo; D: Katharina Thoma
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Sep-12 JanD: Gianluca Capuano / Dominic Limburg; D: Patrick Kinmonth
Götterdämmerung (Wagner) 15 Okt-12 MajD: Justin Brown; D: Tobias Kratzer
La traviata (Verdi) 19 Okt-13 JanD: Johannes Willig; D: Achim Thorwald
Siegfried (Wagner) 3 Dec-10 MajD: Justin Brown; D: Thorleifur Örn Arnarsson
Lustigen Nibelungen (Straus) 15 Dec-21 JulD: Dominic Limburg; D: Johannes Pölzgutter
Lustigen Nibelungen (Straus) 16 Dec-21 JulD: Dominic Limburg; D: Johannes Pölzgutter
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Jan-12 JunD: Ulrich Wagner; D: Ulrich Peters
Simon Boccanegra (Verdi) 20 Jan-7 JulD: Johannes Willig; D: David Hermann
Gold! (Evers) 27 JanD: Anja Kühnhold
Das Rheingold (Wagner) 3 Feb-5 MajD: Justin Brown; D: David Hermann
Roméo et Juliette (Gounod) 11 Feb-23 JunD: Daniele Squeo
Alcina (Handel) 16-27 FebD: Andreas Spering; D: James Darrah
Semele (Handel) 23-28 FebD: Christopher Moulds; D: Floris Visser
Wahnfried (Dorman) 23 Mar-8 MajD: Justin Brown; D: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 29 Mar-31 MajD: Justin Brown; D: Yuval Sharon
Anna Bolena (Donizetti) 3 Jun-14 JulD: Daniele Squeo; D: Irina Brown
Lucio Silla (Mozart) 8-19 Jul
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Andrea Chénier (Giordano) 9 Sep-14 JanD: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; D: Michael Schulz
Antigona (Traetta) 15 Sep-5 JanD: Jörg Halubek; D: Stephan Müller
La bohème (Puccini) 30 Sep-25 DecD: Francesco Angelico; D: Philipp Kochheim
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Okt-3 JunD: Anja Bihlmaier / Xin Tan; D: Sonja Trebes
Venus and Adonis (concert) (Blow) 28 Okt-6 NovD: Jörg Halubek
Lucio Silla (Mozart) 9 Dec-17 MarD: Jörg Halubek; D: Stephan Müller
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Dec-6 JanD: Deniola Kuraja; D: Elmar Gehlen
West Side Story (Bernstein) 20 Jan-20 JunD: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; D: Philipp Rosendahl
Jenůfa (Janáček) 10 Feb-21 JunD: Francesco Angelico; D: Markus Dietz
The Rakes Progress (Stravinsky) 24 Mar-7 JunD: Alexander Hannemann; D: Paul Esterházy
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Apr-8 JunD: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 26 Maj-23 JunD: Constantin Trinks; D: Stephan Müller
Eloise (Jenkins) 9-21 JunD: Maria Radzikhovskiy; D: Janis Knorr
Kiel, Theater Kiel  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 15 Okt-11 AprD: Daniel Carlberg; D: Fabio Ceresa
My Fair Lady (Loewe) 20 Okt-28 Dec
Arabella (Strauss) 9 Dec-16 MajD: Georg Fritzsch; D: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14 Jan-17 Jun
Ein Maskenball (Verdi) 27 Jan-10 JunD: Daniel Carlberg; D: Pier Francesco Maestrini
Götterdämmerung (Wagner) 10 Mar-1 JulD: Georg Fritzsch; D: Daniel Karasek
Das Rheingold (Wagner) 23 Mar-26 Jun
Die Walküre (Wagner) 14 Apr-27 Jun
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 28 Apr-8 JulD: Daniel Carlberg; D: Valentina Carrasco
Aleko (Rakhmaninov) 28 Apr-8 JulD: Daniel Carlberg; D: Valentina Carrasco
Rigoletto (Verdi) 3-11 Maj
Siegfried (Wagner) 26-29 Maj
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
La bohème (Puccini) 16 Sep-28 DecD: Enrico Delamboye; D: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 28 Okt-18 MarD: Daniel Spogis; D: Ansgar Weigner
Tosca (concert) (Puccini) 2-25 DecD: Enrico Delamboye
My Fair Lady (Loewe) 16-30 DecD: Daniel Spogis; D: Anja Nicklich
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 Jan-15 AprD: Mino Marani; D: Markus Dietze
Das schlaue Füchslein (Janáček) 3 Mar-21 MajD: Enrico Delamboye; D: Alexander von Pfeil
Der goldene Drache (Eötvös) 19 Maj-23 JunD: Mino Marani; D: Elmar Goerden
Köln, Oper Köln  / 
Tannhäuser (Wagner) 24 Sep-1 NovD: François-Xavier Roth; D: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 15 Okt-3 DecD: Matthias Foremny; D: Benjamin Schad
Das Rheingold für Kinder (Wagner) 5-29 NovD: Rainer Mühlbach; D: Brigitta Gillessen
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Nov-31 DecD: Marcus Bosch; D: Petra Luisa Meyer
Rigoletto (Verdi) 17 Dec-7 JanD: Gabriel Feltz / Gabriel Feltz; D: Katharina Thalbach
Carmina Burana (Orff) 23-30 DecD: Leo Hussain
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-19 JanD: Rainer Mühlbach; D: Elena Tzavara
Don Giovanni (Mozart) 18 Feb-3 MarD: Nicholas Collon; D: Emmanuelle Bastet
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24 Feb-10 MarD: Rainer Mühlbach; D: Eike Ecker
Manon (Massenet) 4 Mar-2 AprD: Claude Schnitzler; D: Johannes Erath
Gli uccellatori (Gassmann) 18 Mar-7 AprD: Gianluca Capuano; D: Jean Renshaw
Mosè in Egitto (Rossini) 8-28 AprD: David Parry; D: Lotte de Beer
Die Soldaten (Zimmermann,B) 29 Apr-19 MajD: François-Xavier Roth; D: Carlus Padrissa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Maj-3 JunD: Rubén Dubrovsky; D: Emmanuelle Bastet
The Rape of Lucretia (Britten) 20 Maj-9 JunD: Rainer Mühlbach; D: Kai Anne Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 31 Maj-4 JulD: Will Humburg; D: Dietrich Hilsdorf
Pollicino (Henze) 23-30 JunD: Rainer Mühlbach; D: Saskia Kuhlmann
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 Jun-15 JulD: Gianluca Capuano; D: Renaud Doucet
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Princess Nefertiti (Dostal) 10 Sep-31 DecD: Stefan Klingele; D: Franziska Severin
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Sep-26 DecD: Tobias Engeli; D: Volker Vogel
My Fair Lady (Loewe) 24 Sep-18 MajD: Stefan Klingele; D: Karl Zugowski
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Sep-27 AprD: Christoph Gedschold / José Miguel Escandi / Marius Stieghorst / Daniel Huppert; D: Ralf Nürnberger
Don Carlo (Verdi) 30 Sep-24 FebD: Anthony Bramall / Felix Bender; D: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 1 Okt-26 JanD: Marcus Bosch / Andrea Sanguineti / Tobias Engeli / Christoph Gedschold; D: Michiel Dijkema
Knusper, Knupser, Knäuschen (Humperdinck) 4 Okt-23 FebD: Christian Hornef; D: Gundula Nowack
Der Freischütz (Weber) 7 Okt-28 JunD: Marcus Bosch; D: Christian von Götz
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Okt-21 JanD: Matthias Foremny; D: Gil Mehmert
Die grosse Sünderin (Künneke) 14 Okt-11 FebD: Stefan Klingele; D: Alexandra Frankmann
Salome (Strauss) 14 Okt-10 MarD: Ulf Schirmer; D: Aron Stiehl
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 22 Okt-17 JunD: Tobias Engeli; D: Cusch Jung
Johannes-Passion (Bach,JS) 27 Okt-10 JunD: Paul Jeremy Goodwin
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-1 AprD: Anthony Bramall; D: Katharina Thalbach
La Cenerentola (Rossini) 8 Dec-9 MarD: Anthony Bramall / Laurent Wagner; D: Lindy Hume
Rusalka (Dvořák,A) 9 Dec-1 JunD: Christoph Gedschold; D: Michiel Dijkema
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-21 DecD: Matthias Foremny; D: Birgit Eckenweber
Madama Butterfly (Puccini) 12 Dec-18 MarD: Christoph Gedschold; D: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Dec-1 AprD: Stefan Klingele; D: Volker Vogel
Turandot (Puccini) 17 Dec-23 JunD: Matthias Foremny; D: Balázs Kovalik
Das Rheingold (Wagner) 6 Jan-10 MajD: Ulf Schirmer; D: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 Jan-11 MajD: Ulf Schirmer; D: Rosamund Gilmore
Siegfried (Wagner) 13 Jan-12 MajD: Ulf Schirmer; D: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 Jan-13 MajD: Ulf Schirmer; D: Rosamund Gilmore
Der Rebell des Königs (Gounod) 20 Jan-20 JunD: David Reiland; D: Anthony Pilavachi
Freischütz für Kinder (Weber) 3 Feb-29 AprD: Stefan Klingele; D: Jasmin Solfaghari
Nabucco (Verdi) 9-25 FebD: Marius Stieghorst / Daniel Huppert; D: Dietrich Hilsdorf
Zar und Zimmermann (Lortzing) 17 Feb-18 MarD: Stefan Klingele; D: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 23 Feb-22 JunD: Andrea Sanguineti / José Miguel Escandi; D: Andreas Homoki
Sekretärinnen (Wittenbrink) 3 Mar-13 MajD: Susanne Fiedler; D: Anna Evans
Tannhäuser (Wagner) 17 Mar-27 MajD: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; D: Katharina Wagner
Parsifal (Wagner) 30 MarD: Anthony Bramall; D: Roland Aeschlimann
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 7 Apr-9 JunD: Christoph Gedschold; D: Philipp J Neumann
Pagliacci (Leoncavallo) 7 Apr-9 JunD: Christoph Gedschold; D: Philipp J Neumann
Casanova (Lortzing) 2-30 JunD: Stefan Klingele; D: Cusch Jung
Lulu (Berg) 16 Jun-1 JulD: Ulf Schirmer; D: Lotte de Beer
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Orfeo 2.0 (concert) (Toni) 23 SepD: Massimiliano Toni
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 9 Sep-24 MarD: Andreas Wolf; D: Clara Kalus
Carmina Burana (Orff) 9 Sep-24 MarD: Andreas Wolf; D: Clara Kalus
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Sep-25 DecD: Ryusuke Numajiri; D: Aniara Amos
Ariodante (Handel) 17 Sep-23 NovD: Panagiotis Papadopoulos; D: Wolf Widder
Der ferne Klang (Schreker) 21 Okt-15 AprD: Andreas Wolf; D: Jochen Biganzoli
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 7 Dec-5 AprD: Ludwig Pflanz / Ulrich Stöcker; D: Michael Wallner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 DecD: Adrian Pavlov; D: Herbert Adler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Jan-16 JunD: Ryusuke Numajiri; D: Pier Francesco Maestrini, Joshua Held
Luci mie traditrici (Sciarrino) 16 Mar-24 JunD: Dietger Holm; D: Sandra Leupold
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Apr-15 JunD: Andreas Wolf; D: Tom Ryser
Otello (Verdi) 1-17 Jun
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Sep-6 JanD: Thomas Dorsch; D: Michael Sturm
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Sep-24 FebD: Urich Stöcker; D: Christian Firmbach
Sugar (Styne) 11 Nov-27 MajD: Ulrich Stöcker; D: Olaf Schmidt
Carmen (Bizet) 3 Mar-23 MajD: Thomas Dorsch; D: Hajo Fouquet
Wiener Blut (Strauss,J) 16-26 JunD: Ulrich Stöcker; D: Hajo Fouquet
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Rusalka (Dvořák,A) 9 Sep-29 DecD: Pawel Poplawski; D: Stephen Lawless
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 19 Okt-12 NovD: Anna Grinberg; D: Sebastian Gruner
Aida (Verdi) 21 Okt-8 AprD: Svetoslav Borisov; D: Oliver Mears
Der kleine Horrorladen (Menken) 11 Nov-9 MajD: Damian Omansen; D: Ulrich Wiggers
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 19 Nov-25 MarD: Svetoslav Borisov / Kimbo Ishii; D: Otto Pichler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Dec-6 JanD: Svetoslav Borisov; D: Karen Stone
Dantons Tod (Einem) 20 Jan-21 AprD: Kimbo Ishii; D: Karen Stone
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Feb-1 JunD: Svetoslav Borisov; D: Erik Petersen
Tosca (Puccini) 17 Feb-19 MajD: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; D: Karen Stone
Richard Löwenherz (Handel) 10-17 MarD: David Stern; D: Michael McCarthy
Powder her face (Adès) 31 Mar-25 MajD: Hans Rotman; D: Magdalena Fuchsberger
Salome (Strauss) 5 Maj-3 JunD: Kimbo Ishii; D: Ulrich Schulz
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 1-12 JunD: Pawel Poplawski; D: Sebastian Gruner
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 15 Jun-8 JulD: Damian Omansen; D: Sebastian Ritschel
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Saul (Handel) 9 Sep-17 OktD: Andreas Spering; D: Lydia Steier
La bohème (Puccini) 15 Sep-15 OktD: Hermann Bäume; D: Monique Wagemakers
La cage aux folles (Herman) 14-29 OktD: Paul-Johannes Kirschner; D: Christopher Tölle
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 Okt-27 NovD: Hermann Bäumer; D: Niklaus Helbling
La clemenza di Tito (Mozart) 27 JanD: Samuel Hogarth; D: Katrin Sedlbauer
Don Carlos (Verdi) 17+ MarD: Hermann Bäumer; D: Elisabeth Stöppler
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 17 Sep-5 JanD: Benjamin Reiners; D: Markus Dietz
Ein Maskenball (Verdi) 20 Sep-25 NovD: Benjamin Reiners; D: Werner Schroeter
Der Ring an einem Abend (Wagner) 23 Sep-11 NovD: Wolfgang Wengenroth
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 6 Okt-8 JulD: Matthew Toogood; D: Thomas Fiedler, Jan Dvořák
Norma (Bellini) 14 Okt-12 JanD: Benjamin Reiners; D: Markus Bothe
Aschenputtel (Rossini) 1 Nov-8 AprD: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; D: Cordula Däuper
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Nov-18 FebD: Alexander Soddy; D: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Nov-15 AprD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; D: Roland Velte
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-15 AprD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; D: Roland Velte
Fidelio (Beethoven) 9 Dec-21 MajD: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; D: Roger Vontobel
Aida (Verdi) 14 Dec-10 FebD: Alexander Soddy / Matthew Toogood; D: Roger Vontobel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dec-28 JanD: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; D: Wolfgang Blum
Turandot (Puccini) 18 Jan-30 AprD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; D: Regula Gerber
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 25 Jan-18 MajD: Benjamin Reiners
Hercules (Handel) 3 Feb-12 MajD: Bernhard Forck; D: Nigel Lowery
Ernani (Verdi) 24 Feb-1 JulD: Benjamin Reiners; D: Yona Kim
My Fair Lady (Loewe) 3 Mar-6 JulD: Matthew Toogood; D: Helmut Baumann, Jürg Burth
Pelleas und Melisande (Debussy) 25 Mar-12 MajD: Lorenzo di Toro; D: Luise Kautz
Parsifal (Wagner) 30 Mar-31 MajD: Alexander Soddy; D: Hans Schüler
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 12 Apr-6 JunD: Jörg Halubek; D: Lorenzo Fioroni
Tannhäuser (Wagner) 21 Apr-14 JunD: Alexander Soddy; D: Chris Alexander
La traviata (Verdi) 19 Maj-22 JulD: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; D: Achim Freyer
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Jun-23 JulD: Benjamin Reiners; D: Joachim Schloemer
Don Giovanni (Mozart) 14-26 JulD: Alexander Soddy; D: Ekaterina Vasileva
Meiningen, Meininger Staatstheater  / 
Tosca (Puccini) 8 Sep-20 MajD: Chin-Chao Lin; D: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 14 Sep-10 MajD: Mario Hartmuth / Martin Wettges; D: Kurt Josef Schildknecht
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Sep-1 DecD: Chin-Chao Lin / Martin Wettges; D: Christian Poewe
Le Grand Macabre (Ligeti) 29-30 SepD: Philippe Bach; D: Herbert Fritsch
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Okt-20 JanD: Philippe Bach / Mario Hartmuth; D: Ansgar Haag
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-3 MarD: Mario Hartmuth; D: Anthony Pilavachi
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Dec-21 MajD: Mario Hartmuth / Martin Wettges; D: Wolfgang Dosch
Julie (Boesmans) 25 Jan-24 MarD: Mario Hartmuth; D: Lars Wernecke
Carmina Burana (Orff) 23 Feb-29 JunD: Philippe Bach; D: Ivar Thomas van Urk
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 Apr-5 JulD: Philippe Bach; D: Aldona Farrugia
Tannhäuser (Wagner) 27 Apr-23 JunD: Philippe Bach; D: Ansgar Haag
Tannhäuser (Wagner) 3-23 JunD: Philippe Bach; D: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 15-27 JunD: Chin-Chao Lin; D: Lars Wernecke
Mönchengladbach, Theater Krefeld und Mönchengladbach  / 
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 23 Sep-16 FebD: Diego Martin Etxebarria; D: Carsten Süss
Der seltsame Fall des Claus Grünberg (Monteverdi) 24 Sep-3 DecD: Yorgos Ziavras; D: Kobie van Rensburg
Orpheus und Eurydike (Gluck) 30 Sep-13 DecD: Werner Ehrhardt / Michael Preiser; D: Jakob Peters-Messer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Okt-27 DecD: Mihkel Kütson; D: Hinrich Horstkotte
Der Konsul (Menotti) 21 Okt-12 JanD: Diego Martin Etxebarria; D: Katja Bening
Hamlet (Thomas,A) 25 Nov-7 FebD: Mihkel Kütson; D: Helen Malkowsky
My Fair Lady (Loewe) 17 Dec-21 AprD: Andreas Fellner; D: Roland Hüve
Lohengrin (Wagner) 20 Jan-25 MarD: Mihkel Kütson; D: Robert Lehmeier
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 31 Jan-3 MarD: Michael Preiser; D: Robert Nemack
Lend Me a Tenor (Carroll) 10 Mar-8 JulD: Andreas Fellner; D: Ansgar Weigner
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Apr-10 JunD: Mihkel Kütson; D: François De Carpentries
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Apr-10 JunD: Mihkel Kütson; D: François De Carpentries
Nabucco (Verdi) 23 Jun-15 JulD: Diego Martin Etxebarria; D: Roman Hovenbitzer
München, Bayerische Staatsoper  / 
Così fan tutte (Mozart) 29 Sep-6 OktD: Constantin Trinks; D: Dieter Dorn
Il turco in Italia (Rossini) 13-18 OktD: Antonello Allemandi; D: Christof Loy
Carmen (Bizet) 21-27 OktD: Omer Meir Wellber; D: Lina Wertmüller
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Okt-10 NovD: Constantinos Carydis; D: Christof Loy
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 29 Okt-5 NovD: Oksana Lyniv; D: Harry Kupfer
Tosca (Puccini) 8-17 NovD: Daniele Callegari; D: Luc Bondy
Die schweigsame Frau (Strauss) 12-24 NovD: Stefan Soltesz; D: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Nov-3 DecD: Bertrand de Billy; D: Dmitri Tcherniakov
Andrea Chénier (Giordano) 29 Nov-8 DecD: Marco Armiliato; D: Philipp Stölzl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 DecD: Antonino Fogliani; D: Barbara Wysocka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-21 DecD: Eun Sun Kim; D: Richard Jones
Il tabarro (Puccini) 17 Dec-1 JanD: Kirill Petrenko; D: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 17 Dec-1 JanD: Kirill Petrenko; D: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Dec-1 JanD: Kirill Petrenko; D: Lotte de Beer
La bohème (Puccini) 25 Dec-4 JanD: Alexander Soddy; D: Otto Schenk
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-6 JanD: Friedrich Haider; D: Helmut Lehberger(original), Leander Haußmann(original), Andreas Weirich(revival)
Das Rheingold (Wagner) 11-13 JanD: Kirill Petrenko; D: Andreas Kriegenburg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-17 JanD: Ivor Bolton; D: Martin Duncan, Ultz
Die Walküre (Wagner) 19-22 JanD: Kirill Petrenko; D: Andreas Kriegenburg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-28 JanD: Keri-Lynn Wilson; D: Ferruccio Soleri
Madama Butterfly (Puccini) 24-30 JanD: Daniele Callegari; D: Wolf Busse
Siegfried (Wagner) 31 Jan-3 FebD: Kirill Petrenko; D: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 8-11 FebD: Kirill Petrenko; D: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-18 FebD: Stefano Ranzani; D: David Bösch
Carmen (Bizet) 16-21 FebD: Karel Mark Chichon; D: Lina Wertmüller
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Feb-4 MarD: Asher Fisch; D: Johannes Erath
La favorite (Donizetti) 25 Feb-3 MarD: Giacomo Sagripanti; D: Amélie Niermeyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-21 MarD: Kirill Petrenko; D: Otto Schenk
La Cenerentola (Rossini) 10-16 MarD: Francesco Angelico; D: Jean-Pierre Ponnelle
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 11-25 MarD: Omer Meir Wellber; D: Antú Romero Nunes
Così fan tutte (Mozart) 24-29 MarD: Constantin Trinks; D: Dieter Dorn
La Calisto (Cavalli) 31 Mar-9 AprD: Christopher Moulds; D: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1-8 AprD: Lothar Koenigs; D: Robert Carsen
Macbeth (Verdi) 7-13 AprD: Pinchas Steinberg; D: Martin Kušej
Lucrezia Borgia (Donizetti) 27 Apr-7 MajD: Friedrich Haider; D: Christof Loy
Mefistofele (Boito) 29 Apr-6 MajD: Omer Meir Wellber; D: Roland Schwab
Die Gezeichneten (Schreker) 12-19 MajD: Markus Stenz; D: Krzysztof Warlikowski
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 MajD: Antonino Fogliani; D: Barbara Wysocka
Aus einem Totenhaus (Janáček) 21 Maj-8 JunD: Simone Young; D: Frank Castorf
Semiramide (Rossini) 2-10 JunD: Riccardo Frizza; D: David Alden
Arabella (Strauss) 16-22 JunD: Constantin Trinks; D: Andreas Dresen
Rigoletto (Verdi) 17-24 JunD: Daniele Callegari; D: Arpad Schilling
München, Gärtnerplatztheater  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 19 Okt-18 NovD: Anthony Bramall; D: Josef Ernst Köpplinger
La Cenerentola (Rossini) 28 Okt-22 NovD: Michael Brandstätter; D: Brigitte Fassbaender
Martha (Flotow) 11-29 NovD: Andreas Kowalewitz; D: Loriot
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Dec-10 JanD: Anthony Bramall; D: Peter Kertz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 29 Dec-27 MajD: Karsten Januschke; D: Josef Ernst Köpplinger
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Jan-2 JunD: Michael Brandstätter; D: Georg Schmiedleitner
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 27 Jan-10 FebD: Oleg Ptashnikov; D: Josef Ernst Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Feb-10 MajD: Michael Brandstätter; D: Rosamund Gilmore
Maria Stuarda (Donizetti) 22 Mar-31 MajD: Anthony Bramall; D: Michael Sturminger
Don Pasquale (Donizetti) 29 Apr-18 MajD: Michael Brandstätter; D: Brigitte Fassbaender
Im weißen Rößl (Benatzky) 12-23 MajD: Michael Brandstätter; D: Josef Ernst Köpplinger
Don Giovanni (Mozart) 19 Maj-10 JulD: Anthony Bramall; D: Herbert Föttinger
Der tapfere Soldat (Straus) 14 Jun-8 JulD: Anthony Bramall; D: Peter Konwitschny
Semele (Handel) 24 Jun-6 JulD: Karoline Gruber
Münster, Theater Münster  / 
Don Carlo (Verdi) 7 Okt-2 FebD: Golo Berg; D: Ulrich Peters
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 29 Okt-28 DecD: Stefan Veselka; D: Andreas Beuermann
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dec-13 MajD: Stefan Veselka; D: Mareike Zimmermann
Angels in America (Eötvös) 24 Feb-18 AprD: Golo Berg; D: Carlos Wagner
Cendrillon (Massenet) 14 Apr-6 JulD: Stefan Veselka; D: Roman Hovenbitzer
Don Giovanni (Mozart) 26 Maj-13 JulD: Golo Berg; D: Christian von Götz
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Xerxes (Handel) 23 Sep-1 OktD: Jörg Pitschmann; D: Kornelia Repschläger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Sep-2 FebD: Panagiotis Papadopoulos; D: Stephan Brauer
Zar und Zimmermann (Lortzing) 7 OktD: Daniel Stratievsky; D: Birgit Kronshage
Fidelio (Beethoven) 21 Okt-20 AprD: Sebastian Tewinkel; D: Jürgen Pöckel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Nov-26 DecD: Sebastian Tewinkel; D: Manfred Straube
Don Pasquale (Donizetti) 20 Jan-29 MarD: Panagiotis Papadopoulos; D: Magdalena Fuchsberger
Pagliacci (Leoncavallo) 24 Mar-1 JunD: Panagiotis Papadopoulos; D: Peter Lotschak
Il mondo della luna (Haydn) 28 Apr-21 MajD: Daniel Stratievsky; D: Jürgen Pöckel
Wie einst im Mai (Kollo) 6-29 JulD: Panagiotis Papadopoulos; D: Reinhardt Friese
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Otello (Verdi) 29 Sep-12 JanD: Michael Helmrath; D: Anette Leistenschneider
Zar und Zimmermann (Lortzing) 14 Okt-25 Feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-10 Nov
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 Jan-24 MarD: Michael Helmrath; D: Katharina Thoma
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Apr-27 MajD: Henning Ehlert; D: Gernot Kranner
La traviata (Verdi) 15 Jun-14 Jul
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Norma (Bellini) 22 Sep-9 OktD: Marcus Bosch; D: Stéphane Braunschweig
My Fair Lady (Loewe) 1-22 OktD: Andreas Paetzold; D: Thomas Enzinger
Les troyens (Berlioz) 8 Okt-26 NovD: Marcus Bosch; D: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 20 Okt-26 DecD: Marcus Bosch / Volker Hiemeyer; D: Alexandra Szemerédy
Die lustige Witwe (Lehár) 5 Nov-24 FebD: Guido Johannes Rumstadt / Andreas Paetzold / Tarmo Vaask; D: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-23 JanD: Guido Johannes Rumstadt; D: Laura Scozzi
Otello (Verdi) 14 Jan-23 FebD: Guido Johannes Rumstadt / Marcus Bosch; D: Gabriele Rech
Carmen (Bizet) 27 Jan-6 MajD: Volker Hiemeyer / Esteban Domínguez Gonzalvo; D: Laurent Laffargue
Idomeneo (Mozart) 17 Feb-28 AprD: Marcus Bosch; D: David Bösch
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 Mar-23 AprD: Marcus Bosch; D: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 7 Apr-20 JulD: Marcus Bosch; D: Peter Konwitschny
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Maj-15 JulD: Volker Hiemeyer; D: Josef Ernst Köpplinger
Die Ruckkehr des Odysseus (Monteverdi) 3 Jun-18 JulD: Wolfgang Katschner; D: Mariame Clément
Tosca (Puccini) 15 Jun-19 JulD: Volker Hiemeyer; D: Jens Daniel Herzog
Oldenburg, Oldenburgisches Staatstheater  / 
Carmen (Bizet) 20 Avg-6 JanD: Carlos Vázquez; D: Robert Lehmeier
Die Walküre (Wagner) 9 Sep-19 NovD: Hendrik Vestmann; D: Paul Esterházy
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Okt-8 AprD: Vito Cristofaro; D: Kateryna Sokolova
Siroé (Hasse) 2 Dec-5 AprD: Wolfgang Katschner; D: Jakob Peters-Messer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Dec-7 JanD: Felix Pätzold; D: Michael Moxham
Sweeney Todd (Sondheim) 21 Dec-28 JanD: Carlos Vázquez; D: Michael Moxham
Rigoletto (Verdi) 10 Feb-17 MajD: Vito Cristofaro; D: Hinrich Horstkotte
Maria (Statkowski) 17 Mar-19 MajD: Hendrik Vestmann; D: Andrea Schwalbach
La Cenerentola (Rossini) 5 MajD: Vito Cristofaro; D: Axel Köhler
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
The Addams Family (Lippa) 24 Avg-5 DecD: An-Hoon Song; D: Felix Seiler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Sep-14 DecD: Daniel Inbal; D: Alexander May
Rigoletto (Verdi) 30 Sep-27 MajD: Andreas Hotz; D: Adriana Altaras
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 25 Nov-10 AprD: Daniel Inbal; D: Sonja Trebes
Antigona (Traetta) 20 Jan-25 MajD: Andreas Hotz; D: Floris Visser
Apollo und Hyacinth (Mozart) 10 MarD: Daniel Inbal; D: Jan Friedrich Eggers
Chaplin (Curtis) 10 Mar-3 JunD: An-Hoon Song; D: Christian von Götz
San Paolo (Corbett) 28 Apr-20 JunD: Daniel Inbal; D: Alexander May
Doktor Faust (Busoni) 16-29 JunD: Andreas Hotz; D: Andrea Schwalbach
Passau, Landestheater Niederbayern  / 
Die Welt auf dem Mond (Haydn) 23 Sep-26 JanD: Margherita Colombo; D: Aron Stiehl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Okt-29 DecD: Basil H E Coleman; D: Johannes Reitmeier
Operetta anthology (Lortzing) 28 Okt-31 DecD: Margherita Colombo; D: Margit Gilch
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Dec-23 MarD: Basil H E Coleman; D: Stefan Tilch
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 3 Feb-16 JunD: Margherita Colombo; D: Stephen Medcalf
Lucrezia Borgia (Donizetti) 14 Apr-25 MajD: Basil H E Coleman; D: Roland Schwab
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Jun-14 JulD: Basil H E Coleman; D: Johannes Reitmeier
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Sep-14 JanD: Markus Huber; D: Thomas Münstermann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 Nov-8 AprD: Guido Markowitz, Kerstin Steeb
Der Bettelstudent (Millöcker) 22 Dec-11 JulD: Wolfgang Lachnitt
Endstation Sehnsucht (Previn) 10 Feb-3 JulD: Tobias Leppert; D: Tobias Materna
Der Silbersee (Weill) 5 Maj-5 JulD: Markus Huber; D: Thomas Münstermann
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 Sep-20 JanD: Lutz de Veer; D: Hinrich Horstkotte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 Sep-20 JanD: Lutz de Veer; D: Hinrich Horstkotte
Ein Käfig voller Narren (Herman) 21 Okt-31 MarD: Vladimir Yaskorski; D: Wolfgang Dosch
Der Opernball (Heuberger) 17 Nov-25 MajD: Martin Eckenweber; D: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die schöne Galathée (Suppé) 25 Nov-10 AprD: Matthias Spindler; D: Wolfgang Dosch
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 12 Jan-19 MajD: Maxim Böckelmann; D: Jürgen Pöckel
L'orfeo (Monteverdi) 31 Jan-9 JunD: Leo Siberski; D: Jürgen Pöckel
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Maj-2 JunD: Leo Siberski; D: Thilo Reinhardt
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 SepD: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; D: Manuel Schöbel
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 Sep-2 MarD: Florian Merz / Hans-Peter Preu; D: Wolfgang Dosch
La traviata (Verdi) 21 Okt-21 AprD: Hans-Peter Preu; D: Hinrich Horstkotte
Company (Sondheim) 27 Okt-26 DecD: Hans-Peter Preu; D: Sebastian Ritschel
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 31 Mar-6 AprD: Jan Michael Horstmann; D: Manuel Schöbel
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 Sep-29 DecD: Tom Woods / Anton Zapf; D: Uwe Schwarz
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Sep-20 JanD: Tom Woods; D: Matthias Reichwald
The Producers (Brooks) 3 Okt-16 DecD: Alistair Lilley; D: Dominik Wilgenbus
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 28 Okt-3 JulD: Levente Török; D: Aron Stiehl
Messe in h-Moll (Bach,JS) 9 Dec-3 JunD: Alistair Lilley; D: Jochen Biganzoli
Die Banalität der Liebe (Milch-Sheriff) 27 Jan-12 JulD: Tom Woods; D: Itay Tiran
Cabaret (Kander) 17 Mar-30 MajD: Alistair Lilley; D: Johannes Pölzgutter
Edgar (Puccini) 28 Apr-18 JulD: Hendrik Müller
Don Giovanni (Mozart) 16 Jun-19 JulD: Matthias Reichwald
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Aschenputtel (Rossini) 29 Sep-2 FebD: Manfred Hermann Lehner; D: Anja Nicklich
Zar und Zimmermann (Lortzing) 21 Okt-21 DecD: Gerrit Prießnitz / Hans-Christoph Borck; D: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 Dec-5 JanD: Volker Plangg; D: Stephan Brauer
Ein Käfig voller Narren (Herman) 27 Jan-24 MarD: Volker Plangg; D: Stephan Brauer
Der Freischütz (Weber) 30 Mar-15 AprD: Manfred Hermann Lehner; D: Hans-Joachim Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 3 Jun-20 JulD: Hans-Christoph Borck; D: Peter Lotschak
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Guillaume Tell (Rossini) 10 Sep-2 DecD: Sébastien Rouland; D: Roland Schwab
Gold! (Evers) 1 Okt-26 Dec
La bohème (Puccini) 21 Okt-30 MarD: Nicholas Milton; D: Tobias Heyder
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-30 DecD: Stefan Neubert; D: Andreas Gergen
My Fair Lady (Loewe) 9 Dec-22 AprD: Stefan Neubert; D: Thomas Winter
Der Sturm (Martin,F) 27 Jan-25 MarD: Roger Epple; D: Lorenzo Fioroni
Solaris (Obst) 8-17 MarD: Christopher Ward; D: Hermann Schneider
Croesus (Keiser) 13-22 Apr
Salome (Strauss) 14 Apr-21 JunD: Nicholas Milton; D: Jakob Peters-Messer
Così fan tutte (Mozart) 11 Maj-19 JunD: Stefan Neubert; D: Jean Renshaw
Nabucco (Verdi) 9-23 JunD: Christopher Ward; D: Maximilian von Mayenburg
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin  / 
Otello (Verdi) 13 Okt-1 AprD: Daniel Huppert; D: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 19 Okt-31 MarD: Gregor Rot / Martin Schelhaas; D: Toni Burkhardt
Margarethe (Gounod) 3 Nov-2 FebD: Gregor Rot; D: Toni Burkhardt
Peter Grimes (Britten) 12 Nov-12 JanD: Daniel Huppert; D: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dec-6 JanD: Martin Schelhaas; D: Toni Burkhardt
Der glückliche Prinz (Böhmer) 9 DecD: Martin Schelhaas; D: Nele Tippelmann
Neues vom Tage (Hindemith) 4-30 MajD: Toni Burkhardt
Tosca (Puccini) 22 Jun-28 JulD: Daniel Huppert; D: Toni Burkhardt
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Me and My Girl (Gay) 7 OktD: Harish Shankar; D: Kai Link
Ein Maskenball (Verdi) 22 Okt-11 NovD: Florian Csizmadia; D: Host Kupich
A Streetcar named Desire (Previn) 25 NovD: Florian Csizmadia; D: Horst Kupich
Tosca (Puccini) 23 MarD: Florian Csizmadia; D: Susanne Knapp
Die Zauberflöte (Mozart) 12 MajD: Harish Shankar; D: Horst Kupich
Stuttgart, Oper Stuttgart  / 
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 Sep-31 OktD: Frank Beermann; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Tod in Venedig (Britten) 23 Sep-5 JulD: Marco Comin; D: Demis Volpi
La Cenerentola (Rossini) 24 Sep-1 NovD: Maurizio Barbacini; D: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 25 Sep-9 JanD: Domingo Hindoyan / Giuliano Carella; D: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Okt-14 JanD: Georg Fritzsch / Willem Wentzel; D: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Okt-1 DecD: Uwe Sandner; D: Nigel Lowery
Madama Butterfly (Puccini) 2-25 NovD: Roberto Rizzi-Brignoli; D: Monique Wagemakers
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-2 FebD: Willem Wentzel; D: Andrea Moses
Medea (Cherubini) 3 Dec-3 FebD: Alejo Pérez; D: Peter Konwitschny
Ariodante (Handel) 17 Dec-20 MarD: Giuliano Carella; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 Dec-27 JanD: Hans Christoph Bünger; D: Armin Petras
La sonnambula (Bellini) 28 Jan-19 MarD: Michele Gamba; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Jan-14 AprD: Roland Kluttig; D: Peter Konwitschny
Fidelio (Beethoven) 4 Feb-25 JulD: Sylvain Cambreling; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Parsifal (Wagner) 25 Feb-2 AprD: Sylvain Cambreling; D: Calixto Bieito
Don Pasquale (Donizetti) 25 Mar-2 JunD: Giuliano Carella / Marco Comin; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Mar-15 AprD: Ilan Volkov; D: Herbert Wernicke(original), Dirk Schmeding(revival)
Faust (Gounod) 8 Apr-1 JunD: Marc Soustrot; D: Frank Castorf
Der Gefangene (Dallapiccola) 24 Apr-25 JunD: Franck Ollu; D: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 24 Apr-25 JunD: Franck Ollu; D: Andrea Breth
Der Freischütz (Weber) 2 Maj-14 JunD: Daniele Rustioni / Timo Handschuh; D: Achim Freyer
Wunderzaichen (Andre,M) 13 Maj-10 JunD: Sylvain Cambreling; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Erdbeben.Träume. (Hosokawa) 1-23 JulD: Sylvain Cambreling; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
I puritani (Bellini) 12-24 JulD: Manlio Benzi; D: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Trier, Theater Trier  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 17 SepD: Jochen Schaaf
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 Okt-20 JanD: Victor Puhl; D: Thilo Reinhardt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dec-29 MarD: Wouter Padberg; D: Wolfgang Dosch
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3 Feb-31 MarD: Wouter Padberg; D: Andreas Rosar
Into the Woods (Sondheim) 24+ MarD: Malte Kühn; D: Dean Wilmington
Krach bei Bach (Bohm) 7+ Apr
Die Zauberflöte (Mozart) 20+ MajD: Heinz Lukas-Kindermann
Ulm, Theater Ulm  / 
Faust (Gounod) 28 Sep-30 NovD: Joongbae Jee; D: Matthias Kaiser
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 9 Nov-8 MarD: Timo Handschuh; D: Benjamin Künzel
Nabucco (Verdi) 21 Dec-11 AprD: Joongbae Jee; D: Nilufar K Münzing
Elektra (Strauss) 8 Feb-6 JunD: Timo Handschuh; D: Matthias Kaiser
Motezuma (Vivaldi) 29 Mar-7 JulD: Michael Weiger; D: Antje Schupp
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Candide (Bernstein) 3 Sep-12 JanD: Dominik Beykirch; D: Martin G Berger
Requiem (concert) (Verdi) 8 SepD: Kirill Karabits
Fidelio (Beethoven) 17 Sep-2 DecD: Stefan Lano; D: Hasko Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Sep-23 DecD: Stefan Lano; D: Nina Gühlstorff
Otello (Verdi) 19 Okt-21 JanD: Dominik Beykirch; D: Nina Gühlstorff
Dido und Aeneas (Purcell) 16 Nov-20 DecD: Dominik Beykirch; D: Corinna von Rad
My Fair Lady (Loewe) 14 Dec-18 JanD: Dominik Beykirch; D: Anthony Pilavachi
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 27 Jan-3 FebD: Kirill Karabits / Stefan Lano; D: Michael Talke
Tannhäuser (Wagner) 14 Apr-23 JunD: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; D: Maximilian von Mayenburg
Wiesbaden, Hessisches Staatstheater Wiesbaden  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 Avg-13 OktD: Patrick Lange; D: Carsten Kochan
Der Liebestrank (Donizetti) 10 Sep-26 MajD: Daniela Musca; D: Jim Lucassen
Schönerland (Eichberg) 16 Sep-25 OktD: Albert Horne; D: Johanna Wehner
Götterdämmerung (Wagner) 24 Sep-21 MajD: Alexander Joel; D: Uwe Eric Laufenberg
Schubert's Winterreise (Zender) 7 Okt-29 DecD: Benjamin Schneider
Manon (Massenet) 28 Okt-15 DecD: Jochen Rieder; D: Bernd Mottl
Tannhäuser (Wagner) 19 Nov-30 JunD: Patrick Lange; D: Uwe Eric Laufenberg
La bohème (Puccini) 1-26 DecD: Albert Horne; D: Thorleifur Örn Arnarsson
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Dec-24 JunD: Konrad Junghänel; D: Carsten Kochan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20-31 DecD: Christoph Stiller; D: Beka Savić
Norma (Bellini) 12 Jan-9 FebD: Daniela Musca; D: Gabriele Rech
Così fan tutte (Mozart) 21 Jan-9 MarD: Konrad Junghänel; D: Uwe Eric Laufenberg
Jephta (Handel) 4 Feb-15 AprD: Konrad Junghänel; D: Achim Freyer, Sebastian Sommer
Otello (Verdi) 18 Feb-1 MajD: Daniela Musca; D: Uwe Eric Laufenberg
Arabella (Strauss) 11 Mar-22 MajD: Patrick Lange; D: Uwe Eric Laufenberg
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 Mar-19 MajD: Patrick Lange; D: Michiel Dijkema(original), Magdalena Weingut(revival)
Katja Kabanowa (Janáček) 7 Apr-9 JunD: Philipp Pointner; D: Matthew Wild
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Apr-10 JunD: Patrick Lange; D: Beka Savić
Don Giovanni (Mozart) 17-29 JunD: Konrad Junghänel; D: Nicolas Brieger
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Götterdämmerung (Wagner) 16 Sep-15 DecD: Johannes Pell; D: Jay Scheib
Rigoletto (Verdi) 23 Sep-2 DecD: Johannes Pell; D: Timofej Kuljabin
My Fair Lady (Loewe) 22 Okt-25 MarD: Michael Cook; D: Cusch Jung
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Dec-8 AprD: Julia Jones; D: Denis Krief
Juliette (Martinů) 3 Mar-17 JunD: Johannes Pell; D: Inga Levant
Das Labyrinth (Dove) 17-23 MarD: Markus Baisch; D: Marie-Eve Signeyrole
La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina (Caccini,F) 20 Apr-14 JulD: Felice Velanzoni
Carmen (Bizet) 1-15 JulD: Julia Jones
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Così fan tutte (Mozart) 7 Okt-27 JanD: Enrico Calesso / Alexis Agrafiotis; D: Martina Veh
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 31 Okt-25 MarD: Enrico Calesso; D: Anna Vita
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dec-22 AprD: Marie Jacquot; D: Marcel Keller
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 20 Jan-7 JulD: Enrico Calesso; D: Matthew Ferraro
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Mar-28 JunD: Marie Jacquot; D: Markus Trabusch
Nixon in China (Adams) 19 Maj-18 JulD: Enrico Calesso; D: Tomo Sugao