2017/18 > Estonija 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Estonija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Finska
Švedska

Estonija
 
Rusija
Latvija
Litva

Tallinn, Rahvusooper Estonia / Estonian National Opera  / 

Fiddler on the Roof (Bock) 15-18 AvgD: Jüri Alperten, Kaspar Pine; D: Georg Malvius
The Flying Dutchman (Wagner) 14 Sep-16 FebD: Vello Pähn / Lauri Sirp / Jüri Alperten / Kaspar Mänd; D: Pamela Recinella
Ball im Savoy (Abraham) 20 Sep-3 JunD: Risto Joost / Kaspar Mänd / Lauri Sirp; D: Mart Sander
The Colours of Clouds (Puur) 22 Sep-19 JunD: Lauri Sirp / Kaspar Mänd; D: Roman Baskin
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 28 Sep-15 AprD: Lauri Sirp / Jüri Alperten / Kaspar Mänd; D: Thomas Mittmann
Rinaldo (Handel) 6+ OktD: Andres Mustonen / Risto Joost; D: William Relton
The Bird Seller (Zeller,C) 13 Okt-21 JunD: Kaspar Mänd / Vello Pähn / Lauri Sirp; D: Marko Matvere
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 Okt-18 MajD: Risto Joost / Vello Pähn / Lauri Sirp; D: Marco Gandini
Aida (Verdi) 19 Okt-2 MajD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost / Arvo Volmer; D: Tobias Kratzer
Tannhäuser (Wagner) 9 Nov-30 MajD: Vello Pähn / Jüri Alperten; D: Daniel Slater
La traviata (Verdi) 15 Nov-17 JunD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost; D: Neeme Kuningas
Carmen (Bizet) 6 Dec-31 JanD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost
My Fair Lady (Loewe) 13 Dec-4 AprD: Jüri Alperten / Kaspar Mänd; D: Ago-Endrik Kerge
Chestnuts Out of the Fire (Lemba) 14 Dec-24 MarD: Hirvo Surva; D: Uku Uusberg
Faust (Gounod) 20 Dec-20 AprD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost; D: Dmitry Bertman
Estonian History (MIM) 19 Jan-9 MarD: Kaspar Mänd; D: Mart Koldits
Cyrano de Bergerac (Tamberg) 25 Jan-10 FebD: Vello Pähn
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Feb-13 MajD: Vello Pähn / Risto Joost / Lauri Sirp; D: Georg Malvius
Cardillac (Hindemith) 25+ FebD: Vello Pähn / Risto Joost / Lauri Sirp; D: Vilppu Kiljunen
Nabucco (Verdi) 1 MarD: Mārtiņš Ozoliņš; D: Guntis Gailitis
Rigoletto (Verdi) 7-17 Mar
Tosca (Puccini) 6 Apr-5 MajD: Jüri Alperten / Risto Joost; D: Raimundas Banionis
Buratino (Ehala) 26 Maj-20 JunD: Kaspar Mänd; D: Andres Dvinjaninov
Fiddler on the Roof (Bock) 14-30 AvgD: Jüri Alperten / Kaspar Mänd / Lauri Sirp; D: Georg Malvius
My Fair Lady (Loewe) 17 Avg-12 MajD: Jüri Alperten / Kaspar Mänd; D: Ago-Endrik Kerge
Ball im Savoy (Abraham) 24 Avg-6 MarD: Risto Joost / Kaspar Mänd / Lauri Sirp; D: Mart Sander
Der Vogelhändler (Zeller,C) 4 Sep-20 DecD: Lauri Sirp / Kaspar Mänd; D: Marko Matvere
L'elisir d'amore (Donizetti) 7-15 SepD: Vello Pähn / Risto Joost / Lauri Sirp; D: Georg Malvius
La fanciulla del West (Puccini) 21 Sep-28 MarD: José Cura / Vello Pähn / Jüri Alperten; D: José Cura
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-19 OktD: Risto Joost / Vello Pähn / Lauri Sirp; D: Marco Gandini
The Colours of Clouds (Puur) 11 Okt-13 AprD: Kaspar Mänd / Lauri Sirp; D: Roman Baskin
La traviata (Verdi) 14 Okt-6 JunD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost; D: Neeme Kuningas
Faust (Gounod) 27 Okt-1 NovD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost; D: Dmitry Bertman
Carmen (Bizet) 7-18 NovD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost; D: Walter Sutcliffe
Candide (concert) (Bernstein) 10 NovD: Vello Pähn; D: Marko Matvere
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 Nov-13 JunD: Vello Pähn / Lauri Sirp / Jüri Alperten; D: Pamela Recinella
La bohème (Puccini) 8 Dec-25 AprD: Risto Joost / Jüri Alperten / Lauri Sirp; D: Ran Arthur Braun
Operetta King Imre Kálmán (Kálmán,E) 9 Jan-27 AprD: Lauri Sirp; D: Jaak Jõekallas
Tosca (Puccini) 11 Jan-2 FebD: Jüri Alperten / Risto Joost; D: Raimundas Banionis
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 25 JanD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Kaspar Mänd; D: Yuri Alexandrov
Aida (Verdi) 2-11 MajD: Vello Pähn / Jüri Alperten / Risto Joost; D: Tobias Kratzer
West Side Story (Bernstein) 24 MajD: Lauri Sirp / Andres Kaljuste / Kaspar Mänd; D: Georg Malvius
Tartu, Theatre Vanemuine  / 
Aida (Verdi) 7 Okt-3 DecD: Erki Pehk; D: Madis Nurms
Into the Fire (Lill) 11 Okt-29 AprD: Paul Mägi / Taavi Kull; D: Taago Tubin
Carmen (Bizet) 5 Jan-27 AprD: Paul Mägi / Erki Pehk; D: Giorgio Madia
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Jan-9 FebD: Paul Mägi; D: Roman Hovenbitzer
Reigi õpetaja (Tubin) 22 Feb-11 MarD: Paul Mägi / Taavi Kull; D: Roman Baskin
Wiener Blut (Strauss,J) 24 Mar-12 MajD: Taavi Kull / Endel Nõgene; D: Giorgio Madia
Sweeney Todd (Sondheim) 2-17 JunD: Martin Sildos / Taavi Kull; D: Tanel Jonas
Wiener Blut (Strauss,J) 22 Sep-15 NovD: Paul Mägi; D: Giorgio Madia
Jevgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Okt-30 NovD: Paul Mägi; D: Dmitry Bertman
Into the Fire (Lill) 25 Okt-3 MajD: Taavi Kull; D: Taago Tubin
Rehepapp (Aints) 28 Okt-30 MarD: Paul Mägi; D: Marko Matvere
Reigi õpetaja (Tubin) 14 FebD: Taavi Kull; D: Roman Baskin
Madama Butterfly (Puccini) 16 Mar-4 MajD: Paul Mägi / Taavi Kull / Martin Sildos; D: Robert Annus
Aida (Verdi) 25 Apr-12 MajD: Erki Pehk; D: Madis Nurms