2017/18 > Poljska 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Poljska

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Švedska Litva
Nemčija

Poljska
 
Belorusija
Češka Slovaška Ukrajina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Jan-11 FebD: Grzegorz Berniak; D: Andrzej Bubień
La bohème (Puccini) 17 Feb-18 MarD: Grzegorz Berniak; D: Maria Sartova
Turandot (Puccini) 7 Dec-1 FebD: Grzegorz Berniak / Maciej Tomasiewicz; D: Marek Weiss-Grzesiński
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Sep-10 JunD: Maciej Figas; D: Grzegorz Boniecki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-24 SepD: Jerzy Wołosiuk; D: Cezary Domagała
Rigoletto (Verdi) 6 Okt-13 MajD: Maciej Figas; D: Natalia Babińska
Falstaff (Verdi) 21 Okt-11 MarD: Piotr Wajrak; D: Maciej Prus
Halka (Moniuszko) 28 Okt-5 NovD: Piotr Wajrak; D: Natalia Babińska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23-28 NovD: Maciej Figas; D: Janina Niesobska
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 DecD: Michał Klauza; D: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 12-15 JanD: Piotr Wajrak; D: Wojciech Adamczyk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27-30 JanD: Piotr Wajrak; D: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 27-30 JanD: Piotr Wajrak; D: Andrzej Bubień
La traviata (Verdi) 3-4 FebD: Maciej Figas; D: Bodo Igesz
My Fair Lady (Loewe) 8-11 FebD: Maciej Figas; D: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 17-20 FebD: Maciej Figas; D: Kristina Wuss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-27 FebD: Jerzy Wołosiuk; D: Sławomir Żerdzicki
Manru (Paderewski) 3-4 MarD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
Falstaff (Verdi) 9-11 MarD: Piotr Wajrak; D: Maciej Prus
The Magic Flute (Mozart) 17-20 MarD: Maciej Figas; D: Matthias Rebus
La bohème (Puccini) 24-27 MarD: Andrzej Knap; D: Maciej Prus
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-8 AprD: Marcin Sompoliński; D: Wojciech Adamczyk
Rigoletto (Verdi) 11-13 MajD: Maciej Figas; D: Natalia Babińska
Madama Butterfly (Puccini) 18-20 MajD: Maciej Figas; D: Marianne Berglöf
L'elisir d'amore (Donizetti) 25-27 MajD: Piotr Wajrak; D: Krzysztof Nazar
Die Fledermaus (Strauss,J) 8-10 JunD: Maciej Figas; D: Grzegorz Boniecki
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 20-23 SepD: Maciej Figas; D: Janina Niesobska
The Marriage of Figaro (Mozart) 28-30 SepD: Piotr Wajrak; D: Wojciech Adamczyk
Manru (Paderewski) 5-7 OktD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
Awantura w Recco (Małecki) 27 Okt-4 NovD: Anna Duczmal-Mróz; D: Maciej Wojtyszko, Magdalena Małecka-Wippich
Countess Maritza (Kálmán,E) 22-25 NovD: Maciej Figas; D: Laco Adamik
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-9 DecD: Maciej Figas; D: Sławomir Żerdzicki
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10-13 JanD: Piotr Wajrak; D: Wojciech Adamczyk
Halka (Moniuszko) 19-27 JanD: Piotr Wajrak; D: Natalia Babińska
Rigoletto (Verdi) 1-3 FebD: Maciej Figas; D: Natalia Babińska
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8-10 FebD: Piotr Wajrak; D: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 8-10 FebD: Piotr Wajrak; D: Andrzej Bubień
L'elisir d'amore (Donizetti) 22-24 FebD: Piotr Wajrak; D: Krzysztof Nazar
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Carmen (concert) (Bizet) 2 SepD: Bassem Akiki; D: Wiesław Ochman
Nabucco (Verdi) 17 Sep-25 NovD: Bassem Akiki; D: Laco Adamik
La forza del destino (Verdi) 23 Sep-9 DecD: Jakub Kontz; D: Tomasz Konina
Baron cygański (Strauss,J) 24 Sep-9 FebD: Krzysztof Dziewięcki; D: Henryk Konwiński
Aida (Verdi) 6 Okt-22 AprD: Tadeusz Kozłowski / Tadeusz Serafin; D: Laco Adamik
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Okt-25 FebD: Bassem Akiki; D: Michał Znaniecki
Madama Butterfly (Puccini) 3 NovD: Bassem Akiki; D: Henryk Konwiński
The Little Sweep (Britten) 7 Nov-1 JunD: Grzegorz Brajner; D: Zofia Dowjat
Straszny dwór (Moniuszko) 11 NovD: Tadeusz Kozłowski; D: Wiesław Ochman
Cyganeria (Puccini) 24 Nov-16 DecD: Bassem Akiki; D: Francesco Bottigliero
Nabucco (Verdi) 25 Nov-4 MarD: Bassem Akiki; D: Laco Adamik
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Dec-10 FebD: Rafał Kłoczko; D: Pia Partum
My Fair Lady (Loewe) 12 Jan-19 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 3-8 Mar
Tosca (Puccini) 10 Mar-21 MajD: Bassem Akiki; D: Tadeusz Bradecki
La forza del destino (Verdi) 18-27 MarD: Jakub Kontz; D: Tomasz Konina
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-27 AprD: Slawomir Chrzanowski; D: Henryk Konwiński
Halka (Moniuszko) 25 Maj-3 JunD: Maciej Tomasiewicz; D: Marek Weiss-Grzesiński
La finta giardiniera (Mozart) 15-19 JunD: Bassem Akiki; D: André Heller-Lopes
Ubu Rex (Penderecki) 16 SepD: Jakub Kontz; D: Waldemar Zawodziński
Halka (Moniuszko) 16 SepD: Stephen Ellery; D: Marek Weiss-Grzesiński
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Sep-14 OktD: Bassem Akiki; D: Michał Znaniecki
La finta giardiniera (Mozart) 29 SepD: Bassem Akiki; D: André Heller-Lopes
Straszny dwór (Moniuszko) 6 OktD: Tadeusz Serafin
Madama Butterfly (Puccini) 13 OktD: Bassem Akiki; D: Henryk Konwiński
Don Desiderio (Poniatowski) 20-29 OktD: Jakub Kontz; D: Ewelina Pietrowiak
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Sąd Ostateczny (Knittel) 8 Nov-30 JunD: Simon Morus; D: Paweł Szkotak
Nabucco (Verdi) 19 Jan-19 MajD: Warcisław Kunc; D: Krzysztof Babicki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 Feb-16 JunD: Jarosław Szemet; D: Tomasz Podsiadły
La traviata (Verdi) 9-10 MarD: Tadeusz Wojciechowski; D: Karolina Sofulak
La bohème (Puccini) 16 Mar-27 MajD: Warcisław Kunc; D: Karen Stone
Orfeusz w piekle (Offenbach) 12 Apr-10 JunD: Warcisław Kunc; D: Maria Sartova
Krakow, Opera Krakowska  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 SepD: Evgeny Volynskiy
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 24 Sep-28 Jan
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Sep-1 Okt
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-10 Okt
Norma (Bellini) 27-28 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Tannhäuser (Wagner) 17-19 Nov
La bohème (Puccini) 1 Dec-6 MajD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Dec
Die Fledermaus (Strauss,J) 11-14 Jan
La traviata (Verdi) 2-4 FebD: Tomasz Tokarczyk; D: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 FebD: Tomasz Tokarczyk; D: Waldemar Zawodziński
Il turco in Italia (Rossini) 23-25 FebD: Tomasz Tokarczyk; D: Włodzimierz Nurkowski
Don Pasquale (Donizetti) 9 Mar-3 Jun
Pagliacci (Leoncavallo) 24-27 MarD: Tomasz Tokarczyk; D: Włodzimierz Nurkowski
Gianni Schicchi (Puccini) 24-27 MarD: Tomasz Tokarczyk; D: Włodzimierz Nurkowski
Carmen (Bizet) 6-8 AprD: Tadeusz Kozłowski; D: Laco Adamik
Tosca (Puccini) 20-22 AprD: Andrew Straszynski; D: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 26-29 MajD: Tomasz Tokarczyk; D: Magdalena Łazarkiewicz
Beata (Moniuszko) 16 SepD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 21-23 SepD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5-7 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Michał Znaniecki
Pagliacci (Leoncavallo) 12-14 OktD: Piotr Wajrak; D: Włodzimierz Nurkowski
Gianni Schicchi (Puccini) 12-14 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Włodzimierz Nurkowski
Orpheus and Eurydice (Gluck) 20-21 OktD: Piotr Wajrak; D: Giorgio Madia
Norma (Bellini) 26-28 OktD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Manru (Paderewski) 16-20 NovD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 23-25 NovD: Tomasz Tokarczyk; D: Magdalena Łazarkiewicz
La bohème (Puccini) 30 Nov-2 DecD: Tomasz Tokarczyk; D: Laco Adamik
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Turandot (Puccini) 29 Sep-20 MajD: Antoni Wit; D: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 4 Okt-20 MajD: Wojciech Rodek; D: Artur Hofman
Nabucco (Verdi) 10 Okt-7 NovD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Okopiński
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 14 Okt-9 FebD: Wojciech Rodek; D: Paweł Szkotak
Madama Butterfly (Puccini) 21 Okt-27 MajD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska
Halka (Moniuszko) 10-28 NovD: Wojciech Rodek; D: Jarosław Kilian
Don Giovanni (Mozart) 12 Nov-3 DecD: Wojciech Rodek; D: Maria Sartova
Carmen (Bizet) 23 Nov-8 AprD: Tadeusz Kozłowski; D: Laco Adamik
My Fair Lady (Loewe) 14 Dec-14 FebD: Piotr Wajrak; D: Maciej Korwin
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Jan-6 MajD: Tadeusz Kozłowski; D: Giorgio Madia
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 20 Jan-13 MarD: Bassem Akiki; D: Tomasz Konina
Straszny dwór (Moniuszko) 24-25 FebD: Piotr Wajrak; D: Krystyna Janda
A Streetcar named Desire (Previn) 21-24 AprD: Tadeusz Kozłowski; D: Maciej Prus
Aida (Verdi) 10 MajD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss-Grzesiński
Rigoletto (Verdi) 9-12 JunD: Tadeusz Kozłowski; D: Paolo Bosisio
A Streetcar named Desire (Previn) 29-30 SepD: Tadeusz Kozłowski; D: Maciej Prus
Nabucco (Verdi) 3 OktD: Andrzej Straszyński; D: Marek Okopiński
Carmen (Bizet) 5-7 OktD: Tadeusz Wojciechowski; D: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-17 OktD: Tadeusz Kozłowski; D: Giorgio Madia
Straszny dwór (Moniuszko) 9-11 NovD: Piotr Wajrak; D: Krystyna Janda
My Fair Lady (Loewe) 14-15 NovD: Dariusz Różankiewicz; D: Maciej Korwin
Rigoletto (Verdi) 23-24 NovD: Tadeusz Kozłowski; D: Paolo Bosisio
Halka (Moniuszko) 28 NovD: Wojciech Rodek; D: Jarosław Kilian
Madama Butterfly (Puccini) 2 DecD: Tadeusz Kozłowski; D: Janina Niesobska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12-13 DecD: Bassem Akiki; D: Tomasz Konina
Poznan, Teatr Wielki Poznań  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Okt-20 FebD: Gabriel Chmura / Adi Bar; D: Marcin Bortkiewicz
Carmen (concert) (Bizet) 27 Okt-29 MajD: Walter E Gugerbauer; D: Denis Krief
Macbeth (Verdi) 5 Nov-25 MarD: Gabriel Chmura / Tadeusz Kozłowski; D: Olivier Fredj
Halka (Moniuszko) 11 Nov-11 JanD: Grzegorz Wierus; D: Paweł Passini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 NovD: Massimiliano Caldi; D: Marek Weiss-Grzesiński
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 NovD: Zbigniew Graca; D: Marek Weiss-Grzesiński
Figaro Gets a Divorce (Langer) 24-26 NovD: Katarzyna Tomala; D: David Pountney, Robin Tebbutt
The Angel of the Odd (Coli) 30 Nov-14 AprD: Grzegorz Wierus; D: Krzysztof Cicheński
Peter and the Wolf (Prokofiev,S) 7 Dec-1 JunD: Aleksander Gref; D: Iwona Pasińska
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 8-12 DecD: Tadeusz Kozłowski; D: Robert Bondara
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Jan-24 AprD: Gabriel Chmura / Grzegorz Wierus; D: Iwan Wyrypajew
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Jan-19 MajD: Gabriel Chmura; D: Sjaron Minailo
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Jan-5 JunD: Katarzyna Tomala; D: Krzysztof Cicheński, Krzysztof Szaniecki
Nabucco (Verdi) 4-6 FebD: Tomasz Kozłowski; D: Marek Weiss-Grzesiński
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Feb-6 MajD: Aleksander Gref; D: Emil Wesołowski
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-10 MarD: Gabriel Chmura; D: Michael Sturm
Parsifal (Wagner) 16-18 MarD: Gabriel Chmura; D: Kirsten Dehlholm
Aida (Verdi) 6-8 AprD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss-Grzesiński
Jenůfa (Janáček) 15-17 AprD: Katarzyna Tomala; D: Alvis Hermanis
La traviata (Verdi) 8-10 JunD: Walter E Gugerbauer; D: Marek Weiss-Grzesiński
L'elisir d'amore (Donizetti) 17-23 JunD: Katarzyna Tomala; D: Andriy Zholdak
Juliusz Cezar w Egipcie (concert) (Handel) 22-23 SepD: Paul Esswood
Fiddler on the Roof (Bock) 2 Okt-4 JunD: Aleksander Gref
La traviata (Verdi) 7 OktD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss-Grzesiński
The Magic Flute (Mozart) 13-14 OktD: Gabriel Chmura; D: Sjaron Minailo
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-7 AprD: Gabriel Chmura / Adi Bar; D: Marcin Bortkiewicz
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Nov-31 MarD: Katarzyna Tomala; D: Andriy Zholdak
Jenůfa (Janáček) 24 NovD: Katarzyna Tomala
Peter and the Wolf (Prokofiev,S) 6 Dec-3 AprD: Aleksander Gref
Manru (Paderewski) 15-18 DecD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
The Angel of the Odd (Coli) 13 Jan-10 FebD: Grzegorz Wierus
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 19-26 JanD: Gabriel Chmura; D: Michael Sturm
Carmen (Bizet) 31 Jan-28 MajD: Walter E Gugerbauer
Faust (Gounod) 16-20 FebD: Gabriel Chmura; D: Karolina Sofulak
The Marriage of Figaro (Mozart) 23 Feb-9 JunD: Walter E Gugerbauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-5 MarD: Katarzyna Tomala
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13-15 MarD: Charles Olivieri-Munroe
Nabucco (Verdi) 17 Mar-21 MajD: Walter E Gugerbauer
Macbeth (Verdi) 12-14 AprD: Gabriel Chmura; D: Olivier Fredj
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 26-28 AprD: Tadeusz Kozłowski; D: Robert Bondara
Halka (Moniuszko) 5-7 MajD: Grzegorz Wierus
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Carmen (Bizet) 17 Nov-25 MarD: Vladimir Kiradjiev; D: Ewelina Pietrowiak
The Turn of the Screw (Britten) 25-26 NovD: Jerzy Wołosiuk; D: Natalia Babińska
Bal maskowy (Verdi) 16-17 DecD: Vladimir Kiradjiev; D: Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (Puccini) 20-21 JanD: Vladimir Kiradjiev; D: Pia Partum
Così fan tutte (Mozart) 10 Feb-22 AprD: Jerzy Wołosiuk; D: Jacek Papis
Hrabina Marica (Kálmán,E) 23-25 FebD: Jerzy Wołosiuk; D: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 13-15 AprD: Vladimir Kiradjiev; D: Michał Znaniecki
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 MajD: Wojciech Semerau-Siemianowski; D: Jitka Stokalska
Guru (Petitgirard) 28 Sep-13 AprD: Laurent Petitgirard / Jerzy Wołosiuk; D: Damian Cruden
Così fan tutte (Mozart) 13-24 Okt
The Turn of the Screw (Britten) 24-25 NovD: Natalia Babińska
Carmen (Bizet) 15-16 DecD: Ewelina Pietrowiak
The Trial (Glass) 19 Jan-31 Mar
Bal maskowy (Verdi) 26-27 JanD: Waldemar Zawodziński
Crazy For You (Gershwin) 9-17 Feb
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Mar-26 Maj
Gianni Schicchi (Puccini) 9 Mar-26 Maj
Hrabina Marica (Kálmán,E) 16-17 MarD: Natalia Babińska
Madama Butterfly (Puccini) 27-28 AprD: Pia Partum
Warszawa, Polish National Opera  / 
Eros i Psyche (Różycki) 13-19 OktD: Grzegorz Nowak; D: Barbara Wysocka
Rigoletto (Verdi) 27-31 OktD: Grzegorz Nowak; D: Gilbert Deflo
About the Kingdom of Day and Night (Mozart) 3-9 NovD: Bożena Bujnicka
La Voix humaine (Poulenc) 22 Nov-24 JunD: Maja Kleczewska
Czarodziejski flet (Mozart) 1 Dec-2 JanD: Piotr Staniszewski; D: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Peleas i Melizanda (Debussy) 21-30 JanD: Patrick Fournillier; D: Katie Mitchell
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 FebD: Ewa Strusińska; D: David Pountney
Aida (Verdi) 14-17 FebD: Patrick Fournillier; D: Roberto Laganà Manoli
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 FebD: Andriy Yurkevych; D: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 2-4 MarD: José Maria Florêncio; D: Natalia Korczakowska
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MarD: Benjamin Bayl; D: Ivo van Hove
Szalony muezin (Szymanowski) 13 Mar-28 JunD: Bassem Akiki; D: Natalia Korczakowska
Goplana (Zeleński) 22 Mar-7 AprD: Grzegorz Nowak; D: Janusz Wiśniewski
Turandot (Puccini) 5-10 AprD: Grzegorz Nowak; D: Mariusz Treliński
The Fiery Angel (Prokofiev,S) 13-22 MajD: Kazushi Ono / Bassem Akiki; D: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 18 Maj-19 JunD: Piotr Staniszewski; D: Mariusz Treliński
Carmen (Bizet) 7-17 JunD: Keri-Lynn Wilson; D: Andrzej Chyra
Nabucco (Verdi) 14 Sep-10 MarD: Tadeusz Kozłowski; D: Marek Weiss
Manru (Paderewski) 12 Okt-23 JunD: Grzegorz Nowak; D: Marek Weiss
Madama Butterfly (Puccini) 19 Okt-7 DecD: Carlo Montanaro; D: Mariusz Treliński
The Haunted Manor (Moniuszko) 3 Nov-15 MajD: Grzegorz Nowak; D: David Pountney
Król Roger (Szymanowski) 2-11 DecD: Grzegorz Nowak; D: Mariusz Treliński
The Magic Flute (Mozart) 14 Dec-31 MarD: Piotr Staniszewski; D: Suzanne Andrade(original), Barrie Kosky(original), Tobias Ribitzki(revival)
Rigoletto (Verdi) 12-20 JanD: Patrick Fournillier; D: Gilbert Deflo
Carmen (Bizet) 9 Feb-19 MarD: Tadeusz Kozłowski; D: Andrzej Chyra
A Miracle (Stefani) 13-20 FebD: Władysław Kłosiewicz; D: Jarosław Kilian
Tosca (Puccini) 23 Feb-3 MarD: Paolo Arrivabeni; D: Barbara Wysocka
Il turco in Italia (Rossini) 7-12 MarD: Christopher Alden, Karolina Sofulak
Die tote Stadt (Korngold) 24-30 MarD: Finnegan Downie Dear; D: Mariusz Treliński
Billy Budd (Britten) 12-18 AprD: Michał Klauza; D: Annilese Miskimmon
Yevgeny Onegin (reduction) (Tchaikovsky,P) 7-18 JunD: Andriy Yurkevych; D: Mariusz Treliński
Warszawa, Warsaw Chamber Opera  / 
La Cenerentola (Rossini) 5-8 OktD: José Maria Florêncio; D: Jitka Stokalska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-15 OktD: José Maria Florêncio; D: Jitka Stokalska
Armide (Lully) 5-14 NovD: Benjamin Bayl; D: Deda Cristina Colonna
The Rape of Lucretia (Britten) 17 NovD: Maksim Walkow; D: Jurij Aleksandrow
Tango (Dobrzyński) 8 Dec-13 AprD: José Maria Florêncio; D: Maciej Wojtyszko
Il turco in Italia (Rossini) 10-15 Jan
Don Giovanni (Mozart) 25 Jan-10 Mar
Imeneo (Handel) 24-25 Mar
Così fan tutte (Mozart) 6 Apr-7 JulD: Benjamin Bayl; D: Marek Weiss
La clemenza di Tito (Mozart) 14 Apr-24 JunD: Friedrich Haider / Benjamin Bayl; D: Marek Weiss
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 Apr-11 JulD: Marcin Sompoliński; D: Jurij Aleksandrow
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Maj-27 JunD: José Maria Florêncio; D: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Maj-21 JunD: Marcin Sompoliński; D: Ryszard Peryt
Requiem (concert) (Mozart) 29 Jun-8 JulD: Monika Wolińska / Benjamin Bayl
Idomeneo (Mozart) 5 Okt-2 DecD: Marcin Sompoliński; D: Michał Znaniecki
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 16-18 Nov
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 22 Sep-21 AprD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 26 Sep-6 JunD: Przemysław Fiugajski; D: Beata Redo-Dobber
La Cenerentola (Rossini) 5 Okt-1 JunD: Marta Kluczyńska; D: Irina Brook
Fidelio (Beethoven) 14 Okt-16 MarD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Rocc
Carmen (Bizet) 18 Okt-4 MajD: Tomasz Szreder / Franck Chastrusse; D: Adam Frontczak
Madama Butterfly (Puccini) 25 Okt-3 JunD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Giancarlo Del Monaco
La bohème (Puccini) 3 Nov-17 MarD: Tomasz Tokarczyk; D: Waldemar Zawodziński
Cracovians and Highlanders (Stefani) 11 Nov-3 MajD: Adam Banaszak; D: Barbara Wiśniewska
Immanuel Kant (Możdżer) 25 Nov-15 AprD: Przemysław Fiugajski; D: Jerzy Lach
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 6-8 DecD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Yuri Alexandrov
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Dec-8 JunD: Jarosław Thiel; D: Mariusz Treliński
Candide (Bernstein) 30 Dec-22 FebD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 10-14 JanD: Piotr Borkowski; D: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-28 JanD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Helena Kaut-Howson
Oberto (Verdi) 2-23 FebD: Paweł Przytocki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 9-11 FebD: Paweł Przytocki; D: Waldemar Zawodziński
La traviata (Verdi) 15-24 FebD: Tomasz Tokarczyk; D: Adam Frontczak
Il trovatore (Verdi) 9 Mar-5 MajD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Andrejs Žagars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 23 Mar-28 AprD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Krystian Lada
Król Roger (Szymanowski) 12-14 AprD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Mariusz Treliński
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18-20 MajD: Wojciech Rodek; D: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 25-27 MajD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Krystian Lada
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-17 JunD: Adam Banaszak; D: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 13-17 JunD: Adam Banaszak; D: Waldemar Zawodziński
Das Liebesverbot (Wagner) 29 Jun-1 JulD: Volker Perplies
Fidelio (Beethoven) 8 Sep-29 MarD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Rocc
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Sep-21 FebD: Przemysław Fiugajski; D: Mariusz Treliński
Oberto (Verdi) 22 SepD: Marta Kluczyńska
Nabucco (Verdi) 29 Sep-26 FebD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Krystian Lada
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 4-7 OktD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Yuri Alexandrov
Carmen (Bizet) 10 Okt-17 MarD: Jagoda Wyrwińska / Anna Gospodarek; D: Adam Frontczak
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 17-18 OktD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Krystian Lada
Król Roger (Szymanowski) 7-9 NovD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Mariusz Treliński
Cracovians and Highlanders (Stefani) 11 Nov-15 MajD: Adam Banaszak; D: Barbara Wiśniewska
La bohème (Puccini) 22 Nov-30 MarD: Tomasz Tokarczyk; D: Waldemar Zawodziński
La Cenerentola (Rossini) 23 Nov-12 MajD: Marta Kluczyńska; D: Irina Brook
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-17 JanD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Giancarlo Del Monaco
Halka (Moniuszko) 14 Dec-18 MajD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Irina Brook
Candide (Bernstein) 5-6 JanD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 9-13 JanD: Piotr Borkowski; D: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 JanD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Helena Kaut-Howson
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 30 Jan-19 MajD: Paweł Przytocki; D: Waldemar Zawodziński
Don Giovanni (Mozart) 9 Feb-13 AprD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: André Heller-Lopes
Straszny dwór (Moniuszko) 6-10 Mar
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-16 MarD: Wojciech Rodek; D: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 17 MarD: Przemysław Fiugajski; D: Beata Redo-Dobber
Boris Godunov (Musorgsky) 21-22 MarD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Waldemar Zawodziński
Faust (Gounod) 6-14 AprD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Beata Redo-Dobber
Il trovatore (Verdi) 9-11 MajD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; D: Andrejs Žagars
La Fille du régiment (Donizetti) 24-26 Maj
La traviata (Verdi) 14-16 JunD: Marcin Nałęcz-Niesiołowski