2017/18 > Rusija 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Rusija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Finska
Estonija
Latvija
Belorusija

Rusija
 
ZDA
Ukrajina
Georgia
Azerbajdžan
Kazahstan Japonska

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 Avg
La traviata (concert) (Verdi) 19 Okt-2 JanD: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-25 Feb
Otello (Verdi) 8 Dec
Tosca (Puccini) 21 Jan-8 FebD: Valery Voronin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Jan-5 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Jan
Madama Butterfly (Puccini) 4 Feb
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 Sep-20 Maj
Silva (Kálmán,E) 29 Sep-12 Apr
Aida (Verdi) 7 Okt-2 Maj
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Okt-11 Jun
Carmen (Bizet) 15 Okt-4 Maj
Countess Maritza (Kálmán,E) 19 Okt-16 Jun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Okt-24 Feb
La traviata (Verdi) 29 Okt-30 Maj
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Nov-18 Maj
Il trovatore (Verdi) 12 Nov-4 Apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Nov-15 Apr
Prince Igor (Borodin) 20 Jan-18 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 28 Jan-28 Apr
Tosca (Puccini) 17 Feb
Don Pasquale (Donizetti) 3 Mar-15 Jun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 Mar
Faust (Gounod) 31 Mar-1 Apr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 19 Apr
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 26 Apr
Aleko (Rakhmaninov) 26 Apr
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Sep-19 Jun
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Sep-21 Jun
Carmen (Bizet) 21 Sep-5 Maj
Rusalka (Dvořák,A) 23 Sep-31 MajD: Oliver von Dohnányi; D: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 Sep-27 Jun
La bohème (Puccini) 29 Sep-2 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 3 Okt-9 Jun
Satyagraha (Glass) 6 Okt-13 Maj
Die Passagierin (Weinberg) 10 Okt-11 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Okt-7 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Okt-7 Jun
Prince Igor (Borodin) 21 Okt-5 Jun
Le comte Ory (Rossini) 24 Okt-26 Jun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Okt-23 JunD: Vladislav Karklin; D: Dieter Kaegi
The Greek Passion (Martinů) 19 Apr-16 JunD: Oliver von Dohnányi; D: Thaddeus Strassberger
Turandot (Puccini) 13-16 Sep
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 Okt-3 Feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Okt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Okt-3 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 Nov
Turandot (Puccini) 17 Nov-29 Apr
Aida (Verdi) 23 Nov-15 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Dec
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Jan
Countess Maritza (Kálmán,E) 28 Jan
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Feb
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 15 Apr
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 Sep
Rigoletto (Verdi) 25 Sep-4 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 Okt
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Okt-20 Dec
La bohème (Puccini) 6 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Nov
Jalil (Zhiganov) 15 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Nov-10 FebD: Alessandro Bicci
Tosca (Puccini) 6 Dec-8 Jun
Turandot (Puccini) 10 Dec-19 Feb
La traviata (Verdi) 15 Dec-7 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Dec-17 Jul
Nabucco (Verdi) 1 Feb-5 JulD: Yefim Maizel; D: Stefano Romani
Il trovatore (Verdi) 12 Feb-21 JunD: Vasily Valitov; D: Yefim Maizel
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Feb
Silva (Kálmán,E) 11-18 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Apr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Apr
Carmen (Bizet) 29 Maj
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 31 Maj
Madama Butterfly (Puccini) 4 Jun
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 Sep-29 Apr
La Fille du régiment (Donizetti) 22 Sep-23 Mar
Tosca (Puccini) 23 Sep
Medea (Cherubini) 29 Sep-4 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Okt
Viva la Mamma (Donizetti) 19 Okt-31 Maj
Prince Igor (Borodin) 20 Okt-17 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Okt-11 Maj
Madama Butterfly (Puccini) 22 Okt-14 Apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 Okt-16 Mar
La traviata (Verdi) 9 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Nov-3 Maj
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Dec-21 Feb
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 Dec-4 Jan
Requiem (Verdi) 2 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Feb
Il trovatore (Verdi) 24 Feb-26 Maj
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 14 Mar
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Sep-9 JulD: Tugan Sokhiev; D: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Sep-1 JulD: William Lacey / Alexander Soloviev; D: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 Sep-14 JanD: Michał Klauza; D: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 SepD: Pavel Klinichev; D: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5 Okt-29 MajD: Michał Klauza; D: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 OktD: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18 Okt-27 MarD: Andrea Marcon; D: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 Okt-28 JanD: Anton Grishanin; D: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 Nov-23 JunD: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; D: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8 Nov-17 JunD: Tugan Sokhiev; D: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15 Nov-4 MarD: Giacomo Sagripanti / Keri-Lynn Wilson; D: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 NovD: Alexei Bogorad; D: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28 Nov-10 JunD: Tugan Sokhiev; D: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 DecD: Tugan Sokhiev; D: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5 Dec-9 MajD: Anton Grishanin; D: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 Dec-1 AprD: Tugan Sokhiev; D: Alexander Titel
Requiem (Verdi) 17 DecD: Tugan Sokhiev
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 Dec-2 MajD: Anton Grishanin; D: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 Dec-3 JunD: Anton Grishanin; D: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Feb-5 JulD: Tugan Sokhiev; D: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 FebD: William Lacey; D: David Alden
Un ballo in maschera (Verdi) 20-26 AprD: Giacomo Sagripanti; D: Davide Livermore
Das Rheingold (Wagner) 18 MajD: Erich Wächter; D: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 19 MajD: Erich Wächter; D: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 21 MajD: Erich Wächter; D: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 23 MajD: Erich Wächter; D: Plamen Kartaloff
La bohème (Puccini) 24-29 JulD: Evan Rogister; D: Jean-Romain Vesperini
Boris Godunov (Musorgsky) 12-14 SepD: Tugan Sokhiev; D: Igor Ushakov
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 18-19 SepD: Anton Grishanin; D: Dmitry Belyanushkin
Le nozze di Figaro (Mozart) 21-23 SepD: William Lacey; D: Evgeny Pisarev
Un ballo in maschera (Verdi) 3-7 OktD: Giacomo Sagripanti; D: Davide Livermore
Così fan tutte (Mozart) 9-11 OktD: Tugan Sokhiev; D: Floris Visser
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Sep-11 Maj
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Sep-21 Jun
Leonora (Beethoven) 27 Sep
La Voix humaine (Poulenc) 28 Sep-22 Apr
Don Giovanni (Mozart) 4 Okt-12 Apr
The Nose (Shostakovich) 11 Okt
Il turco in Italia (Rossini) 13 Okt-8 Jun
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18 Okt-28 Feb
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 Okt-9 Jun
Pimpinone (Telemann) 20 Okt-9 Jun
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 Okt-14 Jul
Frida y Diego (Aho,K) 18 Nov-27 Jun
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Nov-12 Jun
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 Dec-17 Jun
Il tabarro (Puccini) 25 Jan-5 Jun
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Jan-5 Jun
Giulio Cesare (Handel) 27 Jan-29 Mar
Il mondo della luna (Haydn) 23 Feb-21 Apr
Die drei Pintos (Weber) 14-15 Mar
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
Motiy and Saveloy (concert) (Tchaikovsky,Alexander) 27 Okt
Mozart and Salieri (concert) (Rimsky-Korsakov) 27 Okt
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 OktD: Valery Merkulov
Love Kills (Hidalgo) 7-8 NovD: Andrew Lawrence-King; D: Georgiy Isaakyan
Rappresentatione di anima, et di corpo (Cavalieri) 30 Sep-6 NovD: Andrew Lawrence-King; D: Georgiy Isaakyan
Lord of the Flies (Podgaits) 20 Okt
Alcina (Handel) 7 OktD: Georgiy Isaakyan
The Cunning Little Vixen (Janáček) 29 OktD: Evgeny Brazhnik; D: Georgiy Isaakyan
The Ugly Duckling (Bronner) 4 NovD: Sergey Mikhev; D: Georgiy Isaakyan
The Life and Extraordinary Adventures of Oliver Twist (Tchaikovsky,Alexander) 11-12 NovD: Alevtina Ioffe; D: Georgiy Isaakyan
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Sep-6 OktD: Alevtina Ioffe; D: Georgiy Isaakyan
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Sep-6 Okt
Edible Fairytales (Bronner) 8 Okt-12 NovD: Alevtina Ioffe; D: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 Okt
The Nightingale (Stravinsky) 14+ OktD: Alevtina Ioffe; D: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19 Sep-1 Dec
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Nov-21 Feb
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Nov-20 MarD: Alexander Petrov
La bohème (Puccini) 25 Jan-27 Feb
Rigoletto (Verdi) 20-22 Jun
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 Avg-18 MarD: Oliver Díaz; D: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 Sep
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 Okt
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 Okt-5 Nov
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-19 AprD: Valery Kirianov; D: Ilya Ilyin
Rasputin (Reise) 11-12 Nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24 Nov-2 JunD: Evgeny Brazhnik; D: Dmitry Bertman
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 JanD: Evgeny Brazhnik
The Human Voice (Poulenc) 2 Feb-25 MarD: Valery Kiryanov; D: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 FebD: Valery Kiryanov
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 FebD: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 MarD: Konstantin Khvatynez; D: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 MarD: Vladimir Ponkin; D: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 Mar-1 AprD: Evgeny Brazhnik; D: Dmitry Bertman
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 12 Apr-23 OktD: Viktoria Unghuryanu
Chaadsky (Manotskov) 20-22 AprD: Felix Korobov; D: Kirill Serebrennikov
The Nightingale (Stravinsky) 24 Apr
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 26 Jun-2 SepD: Valery Kirianov; D: Dmitry Bertman
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 30 Avg-2 SepD: Vladimir Fedoseyev; D: Dmitry Bertman
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 6 Sep-16 Okt
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 12-14 Sep
Aleko (Rakhmaninov) 26-30 SepD: Valery Kiryanov; D: Rostislav Protasov
Turandot (Puccini) 3-7 OktD: Vladimir Fedoseyev; D: Dmitry Bertman
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 9 OktD: Viktoria Unghuryanu
Carmen (Bizet) 26-28 Okt
La serva padrona (Pergolesi) 1-2 NovD: Valery Kiryanov; D: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1-2 NovD: Valery Kiryanov; D: Ilya Ilyin
Die Zauberflöte (Mozart) 14-18 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 NovD: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; D: Dmitry Bertman
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 5-9 DecD: Vladimir Fedoseyev; D: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 21-29 DecD: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 Avg-4 JunD: Evgeny Samoilov; D: Yuri Alexandrov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Avg-26 JulD: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; D: Sergey Artsibashev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 Avg-25 Maj
Il trovatore (Verdi) 24 Avg-5 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Avg-30 Jul
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 Sep-2 Dec
Rigoletto (Verdi) 4 Sep-30 MajD: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig / Fabio Mastrangelo / Vasily Valitov / Andrey Lebedev; D: Ralf Långbaсka
Die Passagierin (Weinberg) 11 Sep-30 Okt
Faust (Gounod) 18 Sep-28 Maj
La traviata (Verdi) 21 Sep-18 Maj
La bohème (Puccini) 25 Sep-21 Maj
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 Okt-1 Apr
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Okt-2 Maj
Norma (Bellini) 20-21 Okt
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 Okt
Lohengrin (Wagner) 11 Nov-11 Maj
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Nov-14 MajD: Andrey Lebedev; D: Arnaud Bernard
La Cenerentola (Rossini) 19 Nov-23 Maj
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov-6 AprD: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; D: Valery Belyakovich
Nabucco (Verdi) 29 Nov-15 AprD: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov / Jan Latham-Koenig; D: Andrejs Žagars
Salome (Strauss) 9 Dec-25 Mar
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Dec-31 MarD: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; D: Nicola Raab
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Jan-8 JunD: Jan Latham-Koenig / Dmitry Volosnikov / Yuri Medianik; D: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 FebD: Jan Latham-Koenig; D: Aleksey Veiro
Aida (concert) (Verdi) 24 Feb-3 AprD: Yaroslav Kizling
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 22 MajD: Evgeny Samoilov
Rigoletto (Verdi) 6 Avg-17 SepD: Ralf Långbaсka
Prince Igor (Borodin) 16 Avg-21 SepD: Yuri Alexandrov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Avg
Il trovatore (Verdi) 28 Avg
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 4 SepD: Sergey Artsibashev
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Sep
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 SepD: Hans-Joachim Frey
Norma (Bellini) 13 Sep
Aida (concert) (Verdi) 22 Sep
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 Sep
A Life for the Tsar (Glinka) 29 Sep
Tristan und Isolde (Wagner) 29 Sep
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Sep-11 AprD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 Sep-21 MajD: Evgeny Brazhnik; D: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Sep-6 JulD: Felix Korobov / Maria Maximchuk; D: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 7 Okt-3 MarD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 Okt-14 JulD: Vyacheslav Volich; D: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Okt-26 MajD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; D: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Okt-28 AprD: Evgeny Brazhnik; D: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 Okt-19 JulD: Vyacheslav Volich; D: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 Okt-10 FebD: Evgeny Brazhnik; D: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Okt-22 JulD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 Okt-29 AprD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 Okt-14 MarD: Timur Zangiev; D: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 Okt-2 JunD: Timur Zangiev; D: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 Nov-20 MajD: Vyacheslav Volich; D: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 Nov-31 MajD: Felix Korobov; D: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11 Nov-1 AprD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; D: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 Nov-19 MarD: Maria Maximchuk; D: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 Nov-19 MarD: Maria Maximchuk; D: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 Nov-6 JunD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 Dec-18 JulD: Felix Korobov / Timur Zangiev; D: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 Dec-19 MajD: Timur Zangiev; D: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 Jan-12 AprD: Felix Korobov; D: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 Jan-12 AprD: Felix Korobov; D: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 Feb-11 JulD: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; D: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-25 MajD: Philipp Chizhevskiy; D: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 JunD: Felix Korobov; D: Kama Ginkas
War and Peace (Prokofiev,S) 14-16 SepD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Sep-24 NovD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 24 Sep-7 NovD: Felix Korobov; D: Alexander Titel
The Love for Three Oranges (Prokofiev,S) 29+ SepD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 3+ OktD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 4 Okt-25 NovD: Vyacheslav Volich; D: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 7+ OktD: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; D: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Okt-28 NovD: Felix Korobov; D: Ludmila Naletova
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 8-14 OktD: Philipp Chizhevskiy; D: Konstantin Bogomolov
Madama Butterfly (Puccini) 8+ OktD: Vyacheslav Volich; D: Ludmila Naletova
La bohème (Puccini) 10+ OktD: Timur Zangiev; D: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 13+ OktD: Evgeny Brazhnik; D: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17+ OktD: Evgeny Brazhnik; D: Alexander Titel
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 19+ OktD: Alexander Lazarev; D: Alexander Titel
Macbeth (Verdi) 31+ OktD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; D: Kama Ginkas
Jenůfa (Janáček) 3+ NovD: Timur Zangiev; D: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 8+ NovD: Timur Zangiev; D: Alexander Titel
Frau Schindler (Morse) 14-16 NovD: Timur Zangiev; D: Vladimir Alenikov
Orfeo ed Euridice (Gluck) 23+ NovD: Timur Zangiev; D: Irina Lychagina
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26+ NovD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; D: Adolf Shapiro
The Devil in Love (Vustin) 15+ FebD: Vladimir Jurowski; D: Alexander Titel
Otello (Verdi) 30+ MajD: Felix Korobov; D: Andrei Konchalovsky
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 Sep-6 Apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Sep-25 Jan
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Okt-3 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Okt-25 Nov
My Fair Lady (Loewe) 15 Okt-11 Nov
A Life for the Tsar (Glinka) 19 Okt
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Okt-7 Avg
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 Okt-23 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov
Aida (Verdi) 7 Dec-16 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Dec
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 29 Dec
La traviata (Verdi) 14 Jan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Jan-4 Jul
Aleko (Rakhmaninov) 18 Jan-4 Jul
Carmen (Bizet) 27 Jan
Boris Godunov (Musorgsky) 2 Feb-15 Jul
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Feb-8 Apr
Rusalka (Dargomïzhsky) 16 Feb
Novosibirsk, Novat  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Avg
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Sep-21 JulD: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; D: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 Sep-25 MarD: Dmitri Jurowski; D: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 Sep-19 MajD: Dmitri Jurowski; D: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Sep-14 AprD: Dmitri Jurowski; D: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 Okt-5 AprD: Dmitri Jurowski; D: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Okt-14 JulD: Valentin Uryupin; D: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 Okt-30 JunD: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; D: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Okt-28 NovD: Dmitri Jurowski; D: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 Okt-11 MarD: Evgeny Volynskiy; D: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 Okt-5 JulD: Evgeny Volynskiy / Dmitry Korchak; D: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 DecD: Dmitry Korchak
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 27 Jan-20 JunD: Dmitri Jurowski / Eldar Nagiev; D: Vyacheslav Starodubtsev
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 10 Apr-18 JulD: Ara Karapetian; D: Vyacheslav Starodubtsev
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 17 Apr-14 JunD: Ara Karapetyan; D: Aleksey Smirnov
Prince Igor (Borodin) 20 AprD: Evgeny Volynskiy; D: Timothy Kulyabin
Bluebeard's Castle (Bartók) 31 MajD: Evgeny Volynskiy; D: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 25 Sep
La bohème (Puccini) 30 SepD: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Aida (Verdi) 3 Okt-22 NovD: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 7 OktD: Vyacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Okt-4 DecD: Vyacheslav Starodubtsev
La traviata (Verdi) 19 OktD: Rēzija Kalniņa
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Okt-23 Dec
Prince Igor (Borodin) 8 NovD: Timothy Kulyabin
Carmen (Bizet) 11 NovD: Alexey Stepanuyk
Pagliacci (Leoncavallo) 30 NovD: Irkin Gabitov
Un ballo in maschera (Verdi) 9 DecD: Vyacheslav Starodubtsev
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 DecD: Vyacheslav Starodubtsev
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Sep-24 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Sep-28 Jun
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 Sep
Cléopâtre (Massenet) 27 Sep
La traviata (Verdi) 14-15 Okt
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 Okt
Prince Igor (Borodin) 23 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 Dec
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27-28 Jan
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 3 Feb-6 Apr
Phaëton (Lully) 14-18 Mar
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 14-16 Jun
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Sep-10 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Okt-12 JunD: Sergei Inkov; D: Olga Mukhortova
Carmen (Bizet) 8 Okt-20 Maj
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Okt-7 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Okt-25 FebD: Mikhail Sinkevich; D: Vasilii Zargetskii
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Okt-6 Jun
Silva (Kálmán,E) 1 Nov-4 FebD: Sergei Inkov; D: Susanna Tsiryuk
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Nov-27 Maj
La traviata (Verdi) 17 Nov-4 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Dec-1 AprD: Mikhail Sinkevich
Madama Butterfly (Puccini) 16 Feb
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24 Mar-17 JunD: Mikhail Sinkevich
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 7 AprD: Mikhail Sinkevich
Silva (Kálmán,E) 14 Apr
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Sep-20 Maj
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Okt-16 Jun
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Okt-26 Maj
Faust (Gounod) 15 Okt-15 Apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 Okt-22 Jun
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 Okt-8 Jun
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 Okt-30 Maj
Prince Igor (Borodin) 4 Nov-24 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Nov
Carmen (Bizet) 9 Dec-13 Maj
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Dec-28 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 17 Dec-25 Apr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 28 Jan-3 Jun
Rigoletto (Verdi) 2 Feb-11 Mar
La traviata (Verdi) 9 Feb-2 Jun
Carmen (Bizet) 3 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Mar
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 18 Maj
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 Sep-28 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Sep-31 Maj
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Sep-28 Apr
Tosca (Puccini) 24 Sep-24 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 Sep
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Okt-7 Feb
Silvia (Kálmán,E) 3 Okt-22 Maj
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Okt-29 Maj
La traviata (Verdi) 8 Okt-6 Apr
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 Okt-21 Mar
The Telephone (Menotti) 13 Okt-1 Dec
La serva padrona (Pergolesi) 13 Okt-1 Dec
Rigoletto (Verdi) 8 Nov-11 Maj
Prince Igor (Borodin) 12 Nov-25 Maj
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Nov-16 Maj
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-17 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov-16 Maj
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 Dec-1 Apr
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Dec-1 Feb
Carmen (Bizet) 20-21 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Maj
Carmen (Bizet) 7-8 Sep
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Sep
Silvia (Kálmán,E) 19 Sep
Prince Igor (Borodin) 26 Sep
Tosca (Puccini) 30 Sep
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 Okt-9 Feb
A Life for the Tsar (Glinka) 5 Okt-7 Dec
Un ballo in maschera (Verdi) 7 Okt
La traviata (Verdi) 10 Okt
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 Okt-10 Apr
Don Giovanni (Mozart) 17 Okt
Prince Igor (Borodin) 19 Okt-25 Maj
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Okt-17 Mar
Oresteia (Taneyev) 24 Okt-12 Dec
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Okt-29 Maj
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 Nov-31 Maj
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Nov-1 Apr
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-16 Feb
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 Nov-26 Jan
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 Nov-18 Apr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 Nov-20 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Nov-24 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 15 Dec
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Dec-14 Apr
Silva (Kálmán,E) 8 Jan-27 Mar
Tosca (Puccini) 4 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Mar-25 Apr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Apr
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Sep-22 JulD: Alexander Goikhman / Robert Luter; D: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 Sep-17 JunD: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Sep-17 JulD: Alexander Goikhman; D: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Sep-6 JunD: Alexander Goikhman; D: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Sep-8 JunD: Alexander Goikhman; D: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 Sep-12 JunD: Alexander Goikhman / Robert Luter; D: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 Okt-4 JulD: Alexander Goikhman; D: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 Okt-29 JunD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 Okt-6 JulD: Robert Luter; D: Yuri Alexandrov
La Belle Hélène (Offenbach) 14 Okt-20 JunD: Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 21 Okt-12 MajD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 Okt-1 JulD: Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Okt-27 JunD: Robert Luter / Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Okt-25 AprD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-20 AprD: Alexander Goikhman / Robert Luter; D: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 Nov-1 MarD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Nov-15 JunD: Alexander Goikhman; D: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-5 MajD: Alexander Goikhman / Robert Luter; D: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Dec-18 AprD: Robert Luter / Alexander Goikhman; D: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 Dec-3 FebD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Dec-13 MajD: Robert Luter / Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Maj-21 JulD: Maxim Valkov; D: Yuri Alexandrov
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 12 Sep-4 JulD: Valery Gergiev / Christian Knapp; D: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 Sep-26 JulD: Renat Salavatov; D: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 Sep-22 JunD: Vasiliy Valitov; D: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 Sep-31 MajD: Pavel Smelkov; D: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 Sep-16 JanD: Christian Knapp / Valery Gergiev; D: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3 Okt-25 JulD: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; D: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 OktD: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 OktD: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 Okt-8 JulD: Christian Knapp / Valery Gergiev; D: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 Okt-14 JulD: Boris Gruzin; D: Irkin Gabitov
Pagliacci (Leoncavallo) 15 Okt-9 JunD: Vladislav Karklin; D: Isabelle Partiot-Pieri
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 17 Okt-18 JulD: Pavel Smelkov; D: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 OktD: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 Okt-1 MarD: Michael Güttler / Valery Gergiev; D: Valery Gergiev, George Tsypin
Die Walküre (Wagner) 20 Okt-2 MarD: Michael Güttler / Valery Gergiev; D: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 Okt-3 MarD: Michael Güttler / Valery Gergiev; D: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 Okt-20 MajD: Pavel Petrenko; D: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 Okt-4 MarD: Michael Güttler / Valery Gergiev; D: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 Okt-10 FebD: Christian Knapp; D: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Okt-14 JunD: Christian Knapp; D: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 Okt-2 FebD: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; D: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 Okt-13 JunD: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; D: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 OktD: Mikhail Sinkevich; D: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Nov-27 JulD: Renat Salavatov; D: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 NovD: Christian Knapp
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Nov-16 JunD: Mikhail Sinkevich; D: Andrei Konchalovsky
La forza del destino (Verdi) 4 Nov-3 JulD: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; D: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-28 JulD: Zaurbek Gugkaev; D: Alain Maratrat
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 6 Nov-7 FebD: Mikhail Sinkevich; D: Yuri Laptev
Khovanshchina (Musorgsky) 11 Nov-26 JunD: Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; D: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aida (Verdi) 12 Nov-29 JulD: Christian Knapp; D: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 Nov-17 JulD: Christian Knapp; D: Yannis Kokkos
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 NovD: Zaurbek Gugkaev
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 Nov-4 JunD: Pavel Smelkov; D: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Il trovatore (Verdi) 19 Nov-23 JunD: Mikhail Sinkevich; D: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 NovD: Alexander Mikhailovich Anissimov; D: Georgy Isaakian
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 NovD: Pavel Smelkov; D: Michael Sturminger
Kashchey the Immortal (concert) (Rimsky-Korsakov) 23 NovD: Timur Zangiev
Turandot (Puccini) 23 Nov-28 JunD: Mikhail Sinkevich; D: Charles Roubaud
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AprD: Zaurbek Gugkaev; D: Alexei Stepanyuk
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AprD: Zaurbek Gugkaev; D: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 Nov-1 JulD: Vladislav Karklin / Mikhail Sinkevich; D: Lotfi Mansouri
La traviata (Verdi) 26 Nov-6 JulD: Mikhail Sinkevich; D: Claudia Solti
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Nov-29 JunD: Zaurbek Gugkaev / Mikhail Sinkevich; D: Yuri Alexandrov
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 NovD: Michael Güttler; D: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 Nov-5 JulD: Vladislav Karklin; D: Claudia Solti
Sadko (Rimsky-Korsakov) 29 Nov-28 JulD: Mikhail Sinkevich; D: Alexei Stepanyuk
La bohème (Puccini) 30 Nov-13 JulD: Vladislav Karklin; D: Ian Judge
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2 Dec-4 JanD: Zaurbek Gugkaev; D: Alexei Stepanyuk
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Dec-11 FebD: Vladislav Karklin / Pavel Petrenko; D: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 5 DecD: Mikhail Sinkevich; D: Dmitri Tcherniakov
Not Love Alone (Shchedrin) 5 Dec-9 JunD: Zaurbek Gugkaev; D: Alexander Kuzin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Dec-7 JunD: Zaurbek Gugkaev; D: Alexei Stepanyuk
Fedora (concert) (Giordano) 8 DecD: Mikhail Sinkevich
Attila (Verdi) 8 Dec-9 JulD: Christian Knapp; D: Arturo Gama
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Dec-14 JanD: Christian Knapp; D: Alexander Maskalin
Le Rossignol (Stravinsky) 9 Dec-20 MajD: Alexander Titov; D: Alexander Petrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 Dec-7 JanD: Vladislav Karklin; D: Alexei Stepanyuk
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Dec-14 MarD: Renat Salavatov; D: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 DecD: Federico Santi
Der Schauspieldirektor (Mozart) 16 Dec-3 FebD: Anton Gakkel; D: Gleb Cherepanov
Les Troyens (Berlioz) 19 Dec-15 MajD: Christian Knapp; D: Yannis Kokkos
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 DecD: Zaurbek Gugkaev
The Gambler (Prokofiev,S) 20 Dec-3 JunD: Mikhail Sinkevich; D: Temur Chkheidze
Faust (Gounod) 26 Dec-16 JulD: Christian Knapp; D: Isabella Bywater
The Lefthander (Shchedrin) 28 Dec-2 JunD: Valery Gergiev; D: Alexei Stepanyuk
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 4 Jan-12 AprD: Zaurbek Gugkaev; D: Anna Matison
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Jan-1 JunD: Pavel Smelkov; D: Mariusz Treliński
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Jan-22 AprD: Boris Gruzin; D: Alexander Petrov
Carmen (concert) (Bizet) 8 Jan-5 MajD: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 JanD: Mikhail Sinkevich
Macbeth (Verdi) 9 Jan-15 JunD: Gavriel Heine; D: David McVicar
The Nose (Shostakovich) 10 Jan-16 MajD: Pavel Smelkov; D: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 JanD: Mikhail Sinkevich; D: Viktor Vysotsky
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Jan-21 JulD: Mikhail Sinkevich; D: Alexander Petrov
Benvenuto Cellini (Berlioz) 17 Jan-24 AprD: Ivan Stolbov; D: Vasily Barkhatov
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23 JanD: Christian Knapp
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Jan-7 JulD: Zaurbek Gugkaev; D: Alain Maratrat
The Love for Three Oranges (Prokofiev,S) 28 Jan-14 JunD: Zaurbek Gugkaev; D: Alexander Maskalin
Faust (Gounod) 31 Jan-27 MarD: Isabella Bywater
La favorite (concert) (Donizetti) 1 FebD: Federico Santi
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 13 Feb-10 AprD: Pavel Smelkov; D: Dmitri Tcherniakov
Così fan tutte (Mozart) 14 FebD: Christian Knapp; D: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Feb-25 JunD: Andrei Petrenko; D: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 FebD: Zaurbek Gugkaev
Requiem (Verdi) 22 FebD: Christian Knapp; D: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 FebD: Mikhail Sinkevich; D: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 FebD: Mikhail Sinkevich
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 28 Feb-5 JulD: Valery Gergiev / Mikhail Sinkevich; D: Irina Molostova
Don Quichotte (Massenet) 1 Mar-11 JunD: Pavel Petrenko; D: Yannis Kokkos
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 MarD: Zaurbek Gugkaev
La scala di seta (concert) (Rossini) 2 MarD: Zaurbek Gugkaev
Semyon Kotko (Prokofiev,S) 12 MarD: Valery Gergiev; D: Yuri Alexandrov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 MarD: Christian Knapp; D: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20 Mar-8 JunD: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; D: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 MarD: Nikolaj Znaider; D: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 MarD: Christian Knapp
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 Apr
Khovanshchina (Musorgsky) 4 AprD: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 4 AprD: Mikhail Sinkevich
Dead Souls (Shchedrin) 14 AprD: Vladislav Karklin; D: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 AprD: Mikhail Sinkevich; D: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 AprD: Mikhail Sinkevich; D: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 AprD: Mikhail Sinkevich; D: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 Apr
Carmen (concert) (Bizet) 5 MajD: Emmanuel Villaume
Anna Bolena (Donizetti) 11 Maj
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Maj
White Nights (Butsko) 8 JunD: Alexei Stepanyuk
Falstaff (Verdi) 12 Jun-15 Jul
Candide (concert) (Bernstein) 17 Jun
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 19 Jun-18 Jul
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Jun-21 Jul
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Jun-21 JulD: Alexander Petrov
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 22 Jun
Norma (concert) (Bellini) 12 Jul
Il viaggio a Reims (Rossini) 19 Jul
La traviata (Verdi) 1 Avg-30 JanD: Claudia Solti
Così fan tutte (Mozart) 1 AvgD: Christian Knapp
Carmen (Bizet) 2 AvgD: Christian Knapp; D: Daria Panteleeva
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3 Avg-20 OktD: Alain Maratrat
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 AvgD: Valery Gergiev
Salome (concert) (Strauss) 4 AvgD: Valery Gergiev
Tristan und Isolde (Wagner) 5 AvgD: Valery Gergiev; D: Dmitri Tcherniakov
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 8 AvgD: Pavel Smelkov; D: Yuri Temirkanov
Otello (Verdi) 25 SepD: Vasily Barkhatov
Attila (Verdi) 12 OktD: Arturo Gama
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 14 Okt-2 FebD: Anna Matison
Le Rossignol (Stravinsky) 21 Okt-23 FebD: Alexander Petrov
Don Carlo (Verdi) 26 OktD: Giorgio Barberio Corsetti
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 30 Okt
Khovanshchina (Musorgsky) 7 Nov-19 FebD: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Nov-20 AprD: Alexander Petrov
Madama Butterfly (Puccini) 11 NovD: Mariusz Treliński
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Nov-18 DecD: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 14 NovD: Alexei Stepanyuk
La forza del destino (Verdi) 18 NovD: Elijah Moshinsky
Macbeth (Verdi) 25 Nov-23 JanD: David McVicar
Falstaff (Verdi) 29 Nov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 30 NovD: Alexei Stepanyuk
A Christmas Tale (Shchedrin) 1-16 DecD: Alexei Stepanyuk
Aida (Verdi) 8 DecD: Alexei Stepanyuk
Carmen (Bizet) 13 DecD: Alexei Stepanyuk
Prince Igor (Borodin) 15 Dec-7 JanD: Irkin Gabitov
Rigoletto (Verdi) 21 DecD: Irkin Gabitov
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-11 JanD: Alexander Maskalin
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 10 JanD: Lotfi Mansouri
Not Love Alone (Shchedrin) 17 JanD: Alexander Kuzin
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 22 JanD: Irina Molostova
Rusalka (Dvořák,A) 31 Jan-17 MajD: Alexander Maskalin
Il trovatore (Verdi) 1 FebD: Pier Luigi Pizzi
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 24 Feb-7 AprD: Alexander Petrov
The Lefthander (Shchedrin) 25 FebD: Alexei Stepanyuk
Die Zauberflöte (Mozart) 3 MarD: Alain Maratrat
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 8 Mar-6 AprD: Alexei Stepanyuk
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 Mar-12 AprD: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 13 Mar-18 AprD: Andrea De Rosa
Faust (Gounod) 18 MarD: Isabella Bywater
The Love for Three Oranges (Prokofiev,S) 23 MarD: Alexander Maskalin
Turandot (Puccini) 29 MarD: Charles Roubaud
Mazepa (Tchaikovsky,P) 3 MajD: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 MajD: Yannis Kokkos
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Sep-27 JulD: Mikhail Tatarnikov / Dmitry Korchak; D: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Sep-11 JulD: Roland Böer / Mikhail Tatarnikov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Okt-5 DecD: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 Okt-21 JunD: Mikhail Tatarnikov; D: Stanislav Gaudasinsky
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 Okt-4 JunD: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Okt-27 AprD: Valentin Uryupin; D: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Okt-27 AprD: Mikhail Tatarnikov; D: Liliana Cavani
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Okt-27 JunD: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov / Philipp Selivanov / Roland Böer; D: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 OktD: Valentin Bogdanov; D: Fabio Sparvoli
Manon Lescaut (Puccini) 27 Okt-31 MajD: Mikhail Tatarnikov; D: Jürgen Flimm
La Cenerentola (Rossini) 29 Okt-23 Dec
La traviata (Verdi) 29 Okt-4 JulD: Igor Tomashevsky; D: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 Okt-17 JulD: Philipp Selivanov / Igor Tomashevsky; D: Sergey Shepelyov
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Nov-17 AprD: Mikhail Tatarnikov / Valery Kirianov; D: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 26 Nov-14 AprD: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer / Peter Feranec; D: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev,S) 10 Dec
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Dec-12 JunD: Igor Tomashevsky; D: Andriy Zholdak
Cinderella (Asaf'yev) 4 Jan-17 FebD: Valentin Bogdanov; D: Olga Mukhortova
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Feb-18 MajD: Mikhail Tatarnikov; D: Andrejs Žagars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 FebD: Dmitry Korchak; D: Eric Vigié
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 MarD: Valentin Bogdanov; D: Fabio Sparvoli
The Giant (Prokofiev,S) 21 Apr
La juive (Halévy) 11 SepD: Arnaud Bernard
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Sep-25 DecD: Eric Vigié
Manon Lescaut (Puccini) 21 Sep-30 NovD: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 25 Sep-28 OktD: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Sep-4 Dec
Cinderella (Asaf'yev) 7 Okt-5 NovD: Olga Mukhortova
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 OktD: Vasily Barkhatov
Un ballo in maschera (Verdi) 12 OktD: Andrejs Žagars
Tosca (Puccini) 16 Okt-9 DecD: Stanislav Gaudasinsky
Pagliacci (Leoncavallo) 20 OktD: Liliana Cavani
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 OktD: Fabio Sparvoli
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 2 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 13 Nov-31 DecD: Mikhail Tatarnikov; D: Andriy Zholdak
The Giant (Prokofiev,S) 9 Dec
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 DecD: Viacheslav Starodubtsev
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 DecD: Liliana Cavani
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 Sep
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 Okt-2 Dec
Carmen (Bizet) 15 Okt-17 Jan
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Okt-22 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Okt-3 Apr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 Okt
Rigoletto (Verdi) 2 Nov-25 Feb
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 Nov
Silva (Kálmán,E) 11 Nov-20 Jan
Prince Igor (Borodin) 16 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov-13 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Dec-31 Jan
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 22 Dec-18 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Dec-14 Jun
Tosca (Puccini) 25 Jan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 10 Feb-15 Apr
A Feast in the Time of the Plague (Cui) 10 Feb-15 Apr
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Feb
Hercules (Handel) 6 Apr
The Bayadere (Kálmán,E) 21 Apr
Il mondo della luna (Haydn) 26 Apr-13 Jun
Faust (Gounod) 13-14 Sep
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 17 Sep
Rigoletto (Verdi) 19 Sep
Carmen (Bizet) 23 Sep
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 Sep-17 NovD: Leonid Korchmar; D: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 Sep-28 Jan
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Okt-6 Feb
Tosca (Puccini) 13 Okt
Madama Butterfly (Puccini) 15 Nov-14 Apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 15 Dec
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 Jan
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 Apr
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 13 Apr
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Sep-23 Mar
Don Giovanni (Mozart) 27 Sep-7 Feb
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Sep-15 Apr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 Okt-29 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Okt-20 Apr
Il trovatore (Verdi) 12 Okt-19 Maj
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Okt-7 Apr
Silvia (Kálmán,E) 20 Okt-16 Maj
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Okt-5 Maj
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 Okt-31 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 16 Nov-13 Maj
Un ballo in maschera (Verdi) 17 Nov
Turandot (Puccini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 25 Nov-18 Mar
La traviata (Verdi) 2 Dec-5 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 8 Dec-3 Feb
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Dec-29 Apr
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 23 Dec-10 Feb
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 Sep
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Okt
Carmen (Bizet) 28 Okt-14 Apr
La traviata (Verdi) 9 Nov-15 Apr
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 6 Dec-27 Jun
L'Amour des trois oranges (Prokofiev,S) 10 Dec-25 Jan
Silva (Kálmán,E) 10 Dec-20 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Jan-7 Jun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 1 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Mar