2017/18 > Slovaška 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Slovaška

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Češka Poljska

Slovaška
 
Ukrajina
Avstrija Madžarska Romunija

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11 Sep-11 JanD: Ján Procházka; D: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13 Sep-3 MarD: Marián Vach; D: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 Sep-13 FebD: Marián Vach; D: Marcello Lippi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 19 Sep-13 FebD: Marián Vach; D: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 SepD: Ján Procházka; D: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 Okt-6 FebD: Igor Bulla; D: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 Okt-2 JanD: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; D: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 OktD: Igor Bulla; D: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 OktD: Jiří Štrunc; D: Tomáš Pilař
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 Okt-20 JanD: Ján Procházka; D: Jana Andělová Pletichová
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Dec-27 FebD: Marián Vach; D: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 12 Dec-8 MarD: Ján Procházka; D: Dana Dinková
Tosca (Puccini) 14 Dec-10 MarD: Valter Borin; D: Martin Huba
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 Dec-6 MarD: Igor Bulla; D: Dagmar Hlúbková
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Dec-1 MarD: Igor Bulla; D: Anna Osipenko
Rusalka (Dvořák,A) 18 JanD: Marián Vach; D: Jana Pletichová Andělová
Die Zauberflöte (Mozart) 23 JanD: Igor Bulla; D: Dominik Beneš
Puss in Boots (Montsalvatge) 27-29 Jan
La Gioconda (Ponchielli) 27-28 AprD: Igor Bulla; D: Dominik Beneš
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 Sep-6 MajD: Vinicius Kattah / Marián Lejava; D: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 Sep-25 FebD: Martin Leginus; D: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 Okt-19 JunD: Peter Valentovic / Maroš Potokár; D: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 Okt-19 AprD: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; D: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 Okt-2 MarD: Rastislav Stur / Martin Leginus; D: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 Okt-2 MajD: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; D: Jozef Bednárik
Suor Angelica (Puccini) 13 Okt-10 JunD: Rastislav Stur / Martin Leginus; D: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Okt-10 JunD: Rastislav Stur / Martin Leginus; D: Roman Polák
Il tabarro (Puccini) 13 Okt-10 JunD: Rastislav Stur / Martin Leginus; D: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 Okt-30 JunD: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; D: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 Okt-21 FebD: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; D: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 Okt-20 AprD: Robert Jindra / Dušan Štefánek; D: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 Okt-10 AprD: Dušan Štefánek / Branko Ladič; D: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 Okt-29 MarD: Peter Valentovic / Rastislav Stur; D: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 Okt-29 MarD: Peter Valentovic / Rastislav Stur; D: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 Okt-12 AprD: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; D: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 Nov-10 MajD: Dušan Štefánek; D: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Nov-28 AprD: Friedrich Haider / Martin Leginus / Dušan Štefánek; D: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Dec-10 FebD: Dušan Štefánek / Friedrich Haider; D: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 Jan-18 FebD: Dušan Štefánek; D: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 Jan-8 JunD: Rastislav Stur / Ondrej Olos; D: Daniel Kramer
Bohéma (Puccini) 1 Feb-4 AprD: Peter Valentovic; D: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Feb-17 JunD: Martin Leginus / Dušan Štefánek; D: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 Mar-20 JunD: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 Jun
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 Sep-18 AprD: Igor Dohovič; D: Imre Halasi
Nabucco (Verdi) 22 Sep-30 AprD: Igor Dohovič / Jakub Žídek; D: Václav Věžník
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 Sep-15 JunD: Igor Dohovič / Jan Novobilský; D: Dagmar Hlubková
Alcina (Handel) 30 SepD: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 4 Okt-30 JanD: Igor Dohovič / Maroš Potokár; D: Peter Gábor
Falstaff (Verdi) 27 Okt-24 JunD: Martin Leginus / Maroš Potokár; D: Jiří Menzel
Il trovatore (Verdi) 5 Nov-20 JunD: Jan Novobilský / Peter Valentovic; D: Zuzana Gilhuus
Grófka Marica (Kálmán,E) 9 Nov-10 MajD: Igor Dohovič / Jan Novobilský; D: Dagmar Hlubková
Die Feen (Wagner) 15 Nov-2 JunD: Robert Jindra / Jan Novobilský; D: Lubor Cukr
Carmen (adaptation) (Bizet) 20 Nov-2 DecD: Igor Dohovič
La traviata (Verdi) 28 Nov-27 JanD: Igor Dohovič; D: Božena Hanáková
La bohème (Puccini) 20 Dec-7 AprD: Maroš Potokár / Jan Novobilský; D: Michael Tarant
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Feb-26 JunD: Maroš Potokár / Jan Novobilský; D: Imre Halasi
Popoluška (Rossini) 9 Mar-4 JunD: Igor Dohovič; D: Pavel Uher
Carmen (Bizet) 4 MajD: Igor Dohovič / Jan Novobilský; D: Blažena Hončarivová
Don Giovanni (Mozart) 25 Maj-29 JunD: Juraj Nvota