2017/18 > Velika Britanija 
*Vstopna stran   >Operabase Professional 
2017/18 > Velika Britanija

 Svetovna premiera
 Redkost
 Nova produkcija
 Nova produkcija tega organizacije

  
Irska

Velika Britanija
 
Nizozemska
Francija Belgija

Cardiff, Music Theatre Wales  / 

The Golden Dragon (Eötvös) 22 SepD: Geoffrey Paterson; D: Michael McCarthy
Cardiff, Welsh National Opera  / 
Khovanshchina (Musorgsky) 23 Sep-7 OktD: Tomáš Hanus; D: David Pountney, Benjamin Davis
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Sep-13 OktD: Ainars Rubikis; D: James Macdonald(original), Caroline Chaney(revival)
From the House of the Dead (Janáček) 8-12 OktD: Tomáš Hanus; D: David Pountney, Caroline Clegg
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 OktD: James Southall; D: John Copley(original), Sarah Crisp(revival)
La forza del destino (Verdi) 2-17 FebD: Carlo Rizzi / NN; D: David Pountney
Tosca (Puccini) 9-23 FebD: Carlo Rizzi / Timothy Burke; D: Michael Blakemore
Don Giovanni (Mozart) 22-24 FebD: James Southall; D: John Caird(original), Caroline Chaney(revival)
Glasgow, Scottish Opera  / 
La traviata (Verdi) 19 Okt-2 DecD: David Parry / Dane Lam; D: David McVicar, Marie Lambert
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 29 Okt
The Fiery Angel (concert) (Prokofiev) 3 DecD: Mikhail Agrest; D: Max Hoehn
Flight (Dove) 17-24 FebD: Stuart Stratford; D: Stephen Barlow
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22-28 MarD: Brad Cohen; D: Antony McDonald
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Apr-5 MajD: Stuart Stratford; D: Oliver Mears
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 6 MajD: Stuart Stratford
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 6 MajD: Stuart Stratford
Leeds, Opera North  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Sep-21 OktD: Tobias Ringborg; D: Charles Edwards
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 16 Sep-28 OktD: Martin André; D: Annabel Arden
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27 Sep-21 OktD: Tobias Ringborg; D: Karolina Sofulak
Trial by Jury (Sullivan,A) 27 Sep-27 OktD: Oliver Rundell; D: John Savournin
Osud (Janáček) 11-20 OktD: Martin André; D: Annabel Arden
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-21 OktD: Tobias Ringborg; D: Matthew Eberhardt
Madama Butterfly (Puccini) 19 Jan-28 FebD: Martin Pickard; D: Tim Albery
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Feb-2 MarD: Richard Farnes; D: Tim Albery
Don Giovanni (Mozart) 17 Feb-3 MarD: Christoph Altstaedt; D: Alessandro Talevi
Salome (concert) (Strauss) 19-25 AprD: Aleksandar Markovic
Kiss me, Kate (Porter) 23-26 AprD: James Holmes; D: Jo Davies
London, English National Opera (ENO)  / 
Aida (Verdi) 28 Sep-2 DecD: Keri-Lynn Wilson / Christian Baldini; D: Phelim McDermott
The Barber of Seville (Rossini) 5-30 OktD: Hilary Griffiths; D: Jonathan Miller(original), Peter Relton(revival)
Rodelinda (Handel) 26 Okt-15 NovD: Christian Curnyn; D: Richard Jones(original), Donna Stirrup(revival)
Marnie (Muhly) 18 Nov-3 DecD: Martyn Brabbins; D: Michael Mayer
Satyagraha (Glass) 1-27 FebD: Karen Kamensek; D: Phelim McDermott / Julian Crouch
Iolanthe (Sullivan,A) 13 Feb-7 AprD: Timothy Henty / Chris Hopkins; D: Cal McCrystal
A Midsummer Night's Dream (Britten) 1-15 MarD: Alexander Soddy; D: Robert Carsen
La traviata (Verdi) 16 Mar-13 AprD: Leo McFall / Toby Purser; D: Daniel Kramer
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Mar-14 AprD: Martyn Brabbins / Matthew Kofi Waldren; D: Fiona Shaw
London, Royal Academy Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 22-25 NovD: Gareth Hancock; D: Christopher Cowell
London, Royal Opera  / 
La bohème (Puccini) 11 Sep-20 JulD: Antonio Pappano / Paul Wynne Griffiths / Nicola Luisotti; D: Richard Jones
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Sep-14 OktD: Julia Jones / Richard Hetherington; D: David McVicar
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 12 Okt-4 NovD: Maurizio Benini; D: Stefan Herheim
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Okt-27 NovD: Michele Mariotti; D: Katie Mitchell
La Tragédie de Carmen (Bizet) 3-14 NovD: James Hendry; D: Gerard Jones
Semiramide (Rossini) 19 Nov-16 DecD: Antonio Pappano / Christopher Willis; D: David Alden
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Nov-13 JanD: Daniel Oren; D: Damiano Michieletto
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Nov-13 JanD: Daniel Oren; D: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 14 Dec-16 JanD: Alexander Joel; D: David McVicar
Salome (Strauss) 8-30 JanD: Henrik Nánási; D: David McVicar
The Return of Ulysses (Monteverdi) 10-21 JanD: Christian Curnyn; D: John Fulljames
Tosca (Puccini) 15 Jan-3 MarD: Dan Ettinger / Plácido Domingo; D: Jonathan Kent
Carmen (Bizet) 6 Feb-16 MarD: Jakub Hrůša; D: Barrie Kosky
From the House of the Dead (Janáček) 7-24 MarD: Mark Wigglesworth; D: Krzysztof Warlikowski
Macbeth (Verdi) 25 Mar-10 AprD: Antonio Pappano; D: Phyllida Lloyd
Coraline (Turnage) 27 Mar-7 AprD: Sian Edwards; D: Aletta Collins
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12-27 AprD: Antonio Pappano; D: Richard Jones
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 10-26 MajD: George Benjamin; D: Katie Mitchell
Lohengrin (Wagner) 7 Jun-1 JulD: Andris Nelsons; D: David Alden
Don Giovanni (Mozart) 29 Jun-17 JulD: Marc Minkowski; D: Kasper Holten
Falstaff (Verdi) 7-21 JulD: Nicola Luisotti; D: Robert Carsen
L'Ange de Nisida (Donizetti) 18-21 JulD: Mark Elder
Das Rheingold (Wagner) 24 Sep-26 OktD: Antonio Pappano; D: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 26 Sep-28 OktD: Antonio Pappano; D: Keith Warner
Siegfried (Wagner) 29 Sep-31 OktD: Antonio Pappano; D: Keith Warner
Götterdämmerung (Wagner) 1 Okt-2 NovD: Antonio Pappano; D: Keith Warner
Manchester, Royal Northern College of Music (RNCM)  / 
Cendrillon (Massenet) 8-16 DecD: Martin André; D: Olivia Fuchs