Andreas Mattersberger, bas

Andreas Mattersberger
  • |
  • |
  • |
  • |
Informace od divadla
Termíny
Informace od agenta/umělce
Rozvrhy turné
Od / Do
Opera
Role
Soubor / Místo
Inscenační tým
V 2020
Sat 09 V 2020
Der Freischütz
Kaspar
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Großes Haus
D: Beikircher
R: Reitmeier
IX-XI 2019
Fri 13, Thu 19, Sat 21, Wed 25, Sun 29 IX 2019
Thu 03, Sun 20 X 2019
Sun 03 XI 2019
Don Giovanni
Il commendatore/ Leporello
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Hong / Turchetta / Beikircher
R: Schildknecht
IX-XI 2019
Mon 02 IX 2019
Mon 11 XI 2019
Don Giovanni
Komtur
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Großes Haus
D: Hong
R: Schildknecht
IX-XI 2019
Mon 02 IX 2019
Mon 11 XI 2019
Don Giovanni
Leporello
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Großes Haus
D: Hong
R: Schildknecht
VIII 2019
Thu 01, Sun 11 VIII 2019
Martha
Plumkett
Schloss Tabor, Jennersdorf
jOpera
D: Fritzsch
R: Fassbaender
VIII 2019
Thu 01, Sat 03, Sun 04, Wed 07, Fri 09, Sat 10, Sun 11 VIII 2019
MarthaPremiéra
Plumkett
Jennersdorf Festivalsommer, Neuhaus am Klausenbach
Schloss Tabor
D: Fritzsch / Yang
R: Fassbaender
VI-VII 2019
Sat 15, Wed 19, Fri 21, Sun 30 VI 2019
Wed 03, Sat 06 VII 2019
Don GiovanniPremiéra
Leporello
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Beikircher
R: Schildknecht
IV 2019
Fri 19 IV 2019
Concert
Beethoven Missa Solemnis Bass Solo
Stuttgarter Kantorei
D: Johannsen
R: -
I-IV 2019
Sat 12, Thu 17, Sat 19 I 2019
Sun 03, Wed 06 II 2019
Sun 03, Wed 06, Fri 15, Fri 29 III 2019
Thu 04, Thu 11 IV 2019
MarthaPremiéra
Plumkett
Oper Graz
Opernhaus
D: Engelen / Burkert
R: Lund
XI 2018
Sat 17 XI 2018
Requiem (Verdi)
Bass
Stuttgarter Liedhalle
D: Walddörfer
X 2018
Sat 06 X 2018
Concert
Eröffnung Haus der Musik
Haus der Musik, Innsbruck
D: Hong
R: Innsbruck
IX-X 2018
Fri 21, Sat 29 IX 2018
Wed 03, Sat 20 X 2018
Moskau, Tscherjomuschki
Babourov
Staatstheater Braunschweig
D: López-Reynoso / Emanuel
R: Çelik
VII 2018
Wed 25 VII 2018
Requiem (Mozart)
basso
Igreja da Encarnação, Marvao
International Marvao Musikfestival Portugal
D: Poppen
VI 2018
Wed 27 VI 2018
8. Sinfonie
Bass
Philharmonie, Sofia
D: Tabakov
V 2018
Sat 19, Wed 23, Sun 27, Thu 31 V 2018
Moskau, TscherjomuschkiPremiéra
Baburow
Staatstheater Braunschweig
Großes Haus
D: López-Reynoso
R: Çelik
III-VII 2018
Sat 24 III 2018
Wed 04, Fri 06, Sun 08, Thu 19, Fri 20, Sun 22, Thu 26, Sun 29 IV 2018
Fri 11, Wed 30 V 2018
Sat 02, Wed 06 VI 2018
Thu 05 VII 2018
MarthaPremiéra
Plumkett
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Hong
R: Leistenschneider
IX 2017-II 2018
Sat 09, Tue 12, Sun 24 IX 2017
Fri 06, Fri 13, Sun 22, Sat 28 X 2017
Sat 11 XI 2017
Sat 02, Wed 20, Mon 25 XII 2017
21 I 2018
Fri 02 II 2018
Don CarloPremiéra
Der Großinquisitor
Staatstheater Braunschweig
Großes Haus
D: Dinić / López-Reynoso
R: Moses
VI 2017
Thu 29 VI 2017
Concert
no role
Richard Strauss Festival, Garmisch-Partenkirchen
D: Liebreich
II-V 2017
Sat 11, Thu 16, Sun 19, Sun 26 II 2017
Fri 03, Thu 23, Sun 26, Wed 29 III 2017
Sat 01, Sat 08, Wed 19, Fri 28 IV 2017
Fri 05, Thu 18 V 2017
Un ballo in mascheraPremiéra
Samuel
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Angelico / Hong
R: Strassberger
XI 2016-III 2017
Sat 12, Sat 19, Fri 25 XI 2016
Thu 15, Wed 21, Thu 29 XII 2016
08, Wed 11, Fri 13, Sun 22, Wed 25, Fri 27 I 2017
Thu 02, Sat 04 II 2017
Sun 05, Thu 30 III 2017
Le nozze di FigaroPremiéra
Figaro
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Klumpp / Hong
R: Mentha
IX 2016-VI 2017
Sun 18 IX 2016
Sat 15 X 2016
Fri 16 XII 2016
29 I 2017
Sun 14 V 2017
Fri 16 VI 2017
Arabella
Graf Dominik
Oper Leipzig
Opernhaus
D: Schirmer
R: Schmidt-Garre
V-VII 2016
Sat 14, Sat 21, Sat 28 V 2016
Sun 05, Sat 11, Sat 18, Sun 26 VI 2016
Sat 02 VII 2016
TannhäuserPremiéra
Biterolf
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Angelico
R: Reitmeier
II-V 2016
Sat 13 II 2016
Thu 03, Thu 10, Thu 17 III 2016
Fri 08, Wed 13, Sun 17, Sun 24, Sat 30 IV 2016
Fri 06 V 2016
Die Sache MakropulosPremiéra
Dr Kolenaty
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Angelico / Hong
R: Schildknecht
XI 2015-I 2016
Sun 22 XI 2015
Wed 02, Fri 11, Sun 13, Fri 18, Thu 31 XII 2015
02, Wed 20, Sun 24, Fri 29 I 2016
Die Piraten von PenzancePremiéra
Sergeant der Polizei
Saarländisches Staatstheater, Saarbrücken
D: Neubert / Maier
R: Leigh
VII 2015
Thu 02 VII 2015
Concert
no role
Eppaner Liedsommer, Bolzano
Lanserhaus

R: Liedsommer
II-V 2015
Sat 07, Sat 14, Thu 19 II 2015
Thu 05, Wed 18, Fri 20, Thu 26 III 2015
Fri 10, Sun 12, Sun 19, Fri 24, Sun 26, Thu 30 IV 2015
Wed 06 V 2015
Adriana LecouvreurPremiéra
Der Fürst von Bouillon
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Angelico
R: Klimek
VII 2014
Sun 13 VII 2014
Recital
Bassbariton
Fondazione Haydn di Bolzano e Trento
Lanserhaus

XII 2013-I 2014
Sat 21 XII 2013
03, Sun 26 I 2014
Die Zauberflöte
Papageno
Theater Kiel
Opernhaus
D: Nündel
R: Karasek
V-VII 2013
Fri 24, Fri 31 V 2013
Fri 07, Sun 23 VI 2013
Fri 05 VII 2013
Herzog Blaubarts BurgPremiéra
Herzog Blaubart
Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar
foyer III
D: Albota
R: Schwarz
IV-VI 2013
Sat 20, Fri 26 IV 2013
Sat 18, Sat 25 V 2013
Sat 15 VI 2013
Ein TraumspielPremiéra
Dichter
Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar
D: Solyom
R: Sedelmayer
II-VI 2013
Sat 16 II 2013
Sat 02, Sat 09, Sun 24 III 2013
Sat 06, Sun 14 IV 2013
Thu 16 V 2013
Fri 14 VI 2013
Béatrice et BénédictPremiéra
Claudio
Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar
D: Shwartz / Bender
R: Wiesmüller
X 2012-V 2013
Sat 20, Sat 27 X 2012
Fri 02, Sun 11 XI 2012
Fri 07, Wed 26 XII 2012
26 I 2013
Thu 28 II 2013
Thu 28 III 2013
Sat 04, Fri 31 V 2013
FalstaffPremiéra
Pistola
Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar
D: Solyom
R: Hartmannshenn
IX 2012-VI 2013
Sun 16 IX 2012
Sun 14 X 2012
Sun 04, Fri 16 XI 2012
03 I 2013
Sun 17 II 2013
Wed 24 IV 2013
Sat 08 VI 2013
Die Zauberflöte
Papageno
Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar
D: Bender
R: Rech
VIII 2012
Sat 18, Sun 19 VIII 2012
Les Malheurs d'Orphée
barítono
Ópera de Bellas Artes, Mexico City
Sala Miguel Covarrubias
D: Latham-Koenig
R: Raab
VIII 2012
Sat 18, Sun 19 VIII 2012
Mahagonny Songspiel
barítono
Ópera de Bellas Artes, Mexico City
Sala Miguel Covarrubias
D: Latham-Koenig
R: Raab
VIII 2012
Sat 18, Sun 19 VIII 2012
Facade
barítono
Ópera de Bellas Artes, Mexico City
Sala Miguel Covarrubias
D: Latham-Koenig
R: Raab
V-VII 2012
Sun 06, Thu 10, Wed 16, Fri 18 V 2012
Sun 10, Thu 28 VI 2012
Sun 01, Fri 06 VII 2012
Der dritte PolizistSvětová premiéra
John Divney
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Kammerspiele in der Messe
D: Sofka
R: Munzer
III-VII 2012
Sat 24, Fri 30 III 2012
Thu 12, Fri 27 IV 2012
Fri 04, Sun 20 V 2012
Sun 03, Thu 21 VI 2012
Wed 04 VII 2012
JenůfaPremiéra
Altgesell/ Dorfrichter
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rumpf
R: Klimek
II-VII 2012
Sun 05, Sun 12, Sun 19, Sat 25, Wed 29 II 2012
Fri 02, Thu 22 III 2012
Thu 05 IV 2012
Thu 03, Wed 09, Sat 26 V 2012
Wed 27 VI 2012
Sun 08 VII 2012
FalstaffPremiéra
Pistol
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Poppen
R: Fassbaender
XI 2011-I 2012
Fri 11, Sat 19, Wed 23 XI 2011
Wed 14, Fri 16 XII 2011
12, Fri 20, Sun 29 I 2012
Dialogues des Carmélites
Thierry/ Le Géolier
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rumpf
R: Wandruschka
XI 2011-III 2012
Sun 06, Thu 10, Sat 12, Fri 25 XI 2011
Sat 03, Sun 11 XII 2011
08 I 2012
Wed 01, Fri 10 II 2012
Sat 10, Sun 18 III 2012
IdomeneoPremiéra
La Voce
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Altstaedt
R: Boysen
IX 2011-I 2012
Sun 25 IX 2011
Sun 02, Sat 08, Sun 16, Sun 30 X 2011
Sat 05, Sun 20 XI 2011
Sun 04, Sun 18 XII 2011
15, Sat 28 I 2012
LohengrinPremiéra
Heerufer/ brabantische Edle
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rumpf
R: Prins
IX 2011-IV 2012
Thu 01 IX 2011
Sat 01, Sun 09 X 2011
Fri 16 XII 2011
10 II 2012
Fri 13 IV 2012
Die Zauberflöte
Papageno
Theater Kiel
Opernhaus
D: Willig
R: Karasek
VI-VII 2011
Fri 24, Thu 30 VI 2011
Sat 02 VII 2011
Dialogues des CarmélitesPremiéra
Le Geolier/ Thierry
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rumpf
R: Wandruszka
III-VI 2011
Sat 12, Sat 19, Thu 24 III 2011
Fri 01, Fri 08, Fri 15 IV 2011
Thu 05, Wed 11, Wed 18, Sat 21 V 2011
Sun 19, Sun 26 VI 2011
La fanciulla del WestPremiéra
Bello
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Milton
R: Strassberger
XII 2010-VI 2011
Sat 11, Sat 18 XII 2010
02, Sun 09 I 2011
Thu 10, Tue 15, Fri 25 II 2011
Sat 05, Thu 17 III 2011
Sat 09 IV 2011
Fri 13 V 2011
Wed 29 VI 2011
Die ZauberflötePremiéra
Papageno
Theater Kiel
Opernhaus
D: Willig
R: Karasek
IX 2010-I 2011
Sat 25, Thu 30 IX 2010
Sun 03, Sun 17, Sat 30 X 2010
Thu 04, Sat 13, Mon 22, Fri 26 XI 2010
Fri 03, Wed 15 XII 2010
30 I 2011
Andrea ChénierPremiéra
Schmidt
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rumpf
R: Horres
II-V 2010
Sat 06, Thu 11, Sat 13, Wed 24 II 2010
Fri 05, Thu 11, Sun 21 III 2010
Wed 07, Sun 25 IV 2010
Thu 06 V 2010
ArabellaPremiéra
Graf Dominik
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Poppen / Rumpf
R: Fassbaender
XI-XII 2009
Fri 20, Wed 25 XI 2009
Sun 06, Thu 17 XII 2009
Wozzeck
1. Handwerksbursche
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rumpf
R: Horres
XI 2009-IV 2010
Sat 07, Mon 16, Thu 19, Thu 26 XI 2009
Thu 03, Fri 11, Fri 18, Sun 20, Sat 26 XII 2009
20 I 2010
Fri 12, Sun 28 II 2010
Sun 07, Fri 12 III 2010
Wed 28 IV 2010
Die ZauberflötePremiéra
Papageno
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Fritzsch
R: Köhler
X 2009-I 2010
Sat 10, Fri 23 X 2009
Sun 22 XI 2009
Wed 02, Wed 30 XII 2009
08 I 2010
Rigoletto
Il Conte di Ceprano
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rumpf
R: Wandruszka
IX 2009-I 2010
Sun 27 IX 2009
Sun 04, Sun 11, Sat 31 X 2009
Sun 08, Sat 14 XI 2009
Sat 12 XII 2009
10, Sun 17, Sun 24 I 2010
Les TroyensPremiéra
2. Soldat/ Mercure
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Chalvin
R: Fassbaender
VI-VII 2009
Sat 13, Sat 20, Thu 25, Sun 28 VI 2009
Wed 01, Sat 04 VII 2009
WozzeckPremiéra
1. Handwerksbursche
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Debus
R: Horres
V-VII 2009
Sat 09, Sun 17, Wed 20, Thu 28, Sun 31 V 2009
Thu 04, Fri 12, Fri 26 VI 2009
Thu 02 VII 2009
RigolettoPremiéra
Il Conte di Ceprano
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Klinkhardt
R: Wandruszka
IV-VI 2009
Sun 05, Sat 18, Wed 29 IV 2009
Sun 24 V 2009
Fri 05 VI 2009
Hofers NachtSvětová premiéra
No role
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Kammerspiele in der Messe
D: Lichdi
R: Mladek
III-V 2009
Sat 14, Sat 21, Thu 26, Sun 29 III 2009
Wed 01, Mon 20, Fri 24 IV 2009
Sat 02, Sun 10, Mon 18, Sat 23 V 2009
Das Rheingold
Donner
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Pommer
R: Fassbaender
II-VI 2009
Sat 07, Thu 12, Sat 28 II 2009
Fri 06, Sun 15, Sun 22 III 2009
Thu 02, Wed 22, Thu 30 IV 2009
Sun 03, Fri 22, Fri 29 V 2009
Sat 06, Wed 24 VI 2009
Les contes d'HoffmannPremiéra
Hermann/ Schlemil
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Rieder
R: Fassbaender
XI 2008-II 2009
Tue 11, Mon 24 XI 2008
Mon 22 XII 2008
19 I 2009
Thu 05, Sun 22 II 2009
Jesus Christ Superstar
Kaiphas
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Sofka
R: Wyss
XI 2008-II 2009
Sun 09, Thu 13, Sat 15, Wed 19, Thu 27, Sun 30 XI 2008
Sat 06, Sun 07, Wed 10, Fri 26 XII 2008
04, Thu 08, Sun 11, Wed 14, Fri 23, Fri 30 I 2009
Sun 01, Sat 14, Fri 27 II 2009
La bohèmePremiéra
Schaunard
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Goetzel
R: Wyss
IX 2008-I 2009
Sat 20, Thu 25, Sun 28 IX 2008
Sun 05, Sat 11, Sun 19, Thu 23 X 2008
Sun 02, Wed 05, Wed 12, Fri 28 XI 2008
Fri 05, Fri 12, Tue 30 XII 2008
24 I 2009
Eugen Onegin
Zaretski
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Henzold
R: Fassbaender
III-VI 2008
Sun 02, Sun 16 III 2008
Fri 04, Sat 26 IV 2008
Sun 25 V 2008
Sat 21 VI 2008
Salome
1. Nazarener/ 1. Soldat
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Markovic
R: Fassbaender
II-VI 2008
Sat 02, Sat 09, Thu 14, Wed 20, Sat 23 II 2008
Thu 06, Sun 09, Sun 30 III 2008
Wed 23 IV 2008
Sat 03, Fri 09, Sun 18 V 2008
Sat 07, Fri 20, Fri 27, Sun 29 VI 2008
ToscaPremiéra
Sciarrone
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Bernet / Markovic
R: Fassbaender
XI 2007-II 2008
Sun 04, Sun 11, Sun 25 XI 2007
Thu 06 XII 2007
11, Wed 16, Sun 27 I 2008
Fri 08, Fri 15 II 2008
Ariadne auf NaxosPremiéra
Lakai
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Bernet
R: Stöppler
X 2007-III 2008
Thu 18, Fri 19, Sun 28 X 2007
Sat 03, Fri 09, Sat 17, Tue 20, Fri 30 XI 2007
Mon 03, Wed 19, Sun 30 XII 2007
26 I 2008
Sun 03 II 2008
Sat 22 III 2008
Jesus Christ Superstar
Kaiphas
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Klinkhardt / Sofka
R: Wyss
IX-XI 2007
Sun 02, Sun 09, Sun 23 IX 2007
Mon 05 XI 2007
La traviataPremiéra
Marquis d'Obigny
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Markovic / Klinkhardt
R: Wandruschka
V-VI 2007
Sat 19, Sun 27 V 2007
Sat 02, Fri 08, Sat 09, Sun 10, Thu 14, Tue 26, Thu 28, Fri 29 VI 2007
Jesus Christ Superstar
Kaiphas
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Klinkhardt
R: Wyss
IV-VI 2007
Sat 28 IV 2007
Wed 02, Sat 12, Wed 16, Thu 24 V 2007
Fri 01, Fri 22 VI 2007
Pelléas et Mélisande
Le Berger
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Grosses Haus
D: Bernet
R: Fassbaender
II-VI 2007
Sat 03, Wed 07, Sun 11, Sun 18, Thu 22 II 2007
Thu 01, Fri 02, Fri 09, Tue 27 III 2007
Sun 01, Sat 14, Thu 26 IV 2007
Fri 18, Sat 26 V 2007
Wed 06, Sun 17, Thu 21 VI 2007
La traviataPremiéra
Marquis d'Obigny
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Grosses Haus
D: Markovic
R: Wandruszka
IX 2006-I 2007
Sat 23, Fri 29 IX 2006
Sun 01, Sat 07, Thu 12, Fri 13, Sun 15, Sun 22, Sun 29 X 2006
Wed 08, Fri 10, Thu 23, Thu 30 XI 2006
Sun 10 XII 2006
10, Sat 27 I 2007
Der FreischützPremiéra
Kilian
Tiroler Landestheater, Innsbruck
Grosses Haus
D: Bernet
R: Fassbaender
II-VI 2006
Sat 25 II 2006
Thu 02, Wed 08, Thu 23 III 2006
Sat 08, Sat 29 IV 2006
Sun 07, Sun 21 V 2006
Thu 01, Sun 04 VI 2006
The Fairy Queen
No role
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Netzer
R: Renshaw
II-IV 2006
Wed 22, Sat 25 II 2006
Thu 02, Sat 25, Thu 30 III 2006
Sun 02, Sat 08, Sat 22, Sat 29 IV 2006
Robinson Crusoe
Will Atkins
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Klinkhardt / Sofka
R: Monti
I-V 2006
Sat 14, Wed 18, Thu 26 I 2006
Thu 02, Fri 24 II 2006
Thu 09, Wed 29 III 2006
Sun 09, Fri 28 IV 2006
Fri 12 V 2006
Salome
5. Jude
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Markovic
R: Fassbaender
IX 2005-II 2006
Sun 25 IX 2005
Sun 02, Sun 09, Sun 16, Sun 23, Sat 29 X 2005
Sat 05, Sat 19, Sat 26 XI 2005
Sun 18 XII 2005
22 I 2006
Sat 11 II 2006
Die Meistersinger von Nürnberg
Hans Foltz
Tiroler Landestheater, Innsbruck
D: Bernet
R: Baumann