Zaproś do udostępniania dostępu
Możesz przyznać dostęp do edycji swojej strony. Zaproszona osoba otrzyma link do ustawienia hasła i będzie mogła uzyskać dostęp do Twojej strony przy użyciu poświadczeń podanych w zaproszeniu e-mail.
Cancel

Endrik Wottrich, tenor
, Celle (de), ✝ , Berlin (de)

Endrik Wottrich
Informacja z teatru
Terminy
Informacja z agencji / od artysty
Terminy wycieczek
od / do
Opera
Rola
Zespół / Miejsce
Zespół produkcji
III-V 2017
sob 25, śro 29 III 2017
nie 02, śro 05, śro 12, czw 20, nie 23 IV 2017
czw 04, pon 15, śro 17 V 2017
La Wally
Guiseppe Hagenbach
Volksoper Wien
D: Piollet
R: Stiehl
V 2016
sob 21 V 2016
Die Feen
Arindal
Oper Leipzig
Opernhaus
D: Schirmer
R: Doucet
IV-V 2015
nie 26m IV 2015
pon 25m V 2015
Die Walküre
Siegmund
Nationaltheater Mannheim
D: Ettinger
R: Freyer
II-III 2015
nie 22, śro 25, sob 28m II 2015
wto 03, czw 05 III 2015
Tristano e Isotta
Tristan
Teatro di San Carlo, Napoli
D: Mehta
R: Pasqual
I 2015
sob 24, wto 27, czw 29, sob 31 I 2015
Samson et DalilaPremiere
Samson
L'Opéra de Montréal
Place des Arts
Salle Wilfrid-Pelletier
D: Zeitouni
R: Gauthier
XII 2014
czw 11, pią 12, sob 13, nie 14m, pią 19, sob 20, nie 21m XII 2014
Samson et DalilaPremiere
Samson
Sofia Opera & Ballet
D: Wächter
R: Ana
X-XI 2014
pią 31 X 2014
nie 02, wto 04 XI 2014
Die Soldaten
Desportes
Bayerische Staatsoper, München
Nationaltheater
D: Petrenko
R: Kriegenburg
VII 2014
pon 14 VII 2014
Iphigenie in AulisConcert performance
No role
Staatstheater Nürnberg
Schauspielhaus
D: Auguin
III-V 2014
nie 30 III 2014
nie 06, sob 12 IV 2014
śro 07, nie 11, pią 30 V 2014
Der Traum ein LebenPremiere
Rustan
Theater Bonn
Opernhaus
D: Humburg
R: Weber
XII 2013-VI 2014
nie 15, nie 22 XII 2013
08 VI 2014
Fidelio
Florestan
Sofia Opera & Ballet
D: Palikarov
R: Frey
X-XI 2013
czw 31 X 2013
wto 05, pią 08, wto 12, pią 15 XI 2013
Wozzeck
Drum Major
Royal Opera House, London
ROH
D: Elder
R: Warner
X 2013
pią 11c X 2013
Der Ring an einem AbendConcert performance
Siegmund/ Siegfried
Volksoper Wien
D: Steen
VII 2013
pią 12 VII 2013
Der fliegende Holländer
Erik
Chorégies d'Orange
Théâtre Antique
D: Franck
R: Roubaud
VI 2013
czw 20 VI 2013
Recital
Tenor
Kissinger Sommer Festival, Bad Kissingen
Regentenbau
Max-Littmann-Saal

V-VI 2013
czw 23c, pon 27c, czw 30c V 2013
nie 02c VI 2013
Der Ring an 1 AbendConcert performance
Siegmund/ Siegfried
Volksoper Wien
D: Steen
IV-VI 2013
czw 25 IV 2013
sob 25 V 2013
sob 08, nie 30 VI 2013
Die Walküre
Siegmund
Nationaltheater Mannheim
D: Ettinger
R: Freyer
III-V 2013
pią 29 III 2013
sob 20 IV 2013
nie 19 V 2013
Parsifal
Parsifal
Nationaltheater Mannheim
D: Seidlmeier
R: Schüler
I 2013
nie 06 I 2013
Concert
No role
Opéra Royal de Versailles
D: Minkowski
XI 2012
sob 10, wto 13, czw 15, sob 17 XI 2012
Le Vaisseau fantôme
Erik
L'Opéra de Montréal
Place des Arts
D: Wilson
R: Alden, Gronsdal
V 2012
sob 19, wto 22, pią 25 V 2012
Der fliegende Holländer
Erik
Wiener Staatsoper
D: Jenkins
R: Mielitz
IV-V 2012
sob 28 IV 2012
czw 17 V 2012
LohengrinPremiere
Lohengrin
Hessisches Staatstheater Wiesbaden
Grosses Haus
D: Piollet
R: Harms
III-VI 2012
nie 25 III 2012
nie 01, nie 22 IV 2012
nie 27 V 2012
nie 24 VI 2012
Die WalkürePremiere
Siegmund
Nationaltheater Mannheim
D: Ettinger
R: Freyer
XI 2011-IV 2012
nie 06c, śro 09c, czw 17c, pią 25c XI 2011
czw 01c, sob 17c XII 2011
02c III 2012
sob 14c IV 2012
Samson et DalilaConcert performance
Samson
Nationaltheater Mannheim
D: Seidlmeier
X-XI 2011
wto 18, pią 21, śro 26, sob 29 X 2011
wto 01, pią 04 XI 2011
Der fliegende Holländer
Erik
Royal Opera House, London
ROH
D: Tate
R: Albery
IX 2011-VII 2012
śro 21, pią 30 IX 2011
nie 02, sob 08 X 2011
pią 04, nie 20 XI 2011
nie 18, nie 25 XII 2011
21 I 2012
śro 04 IV 2012
pon 28 V 2012
pon 04 VI 2012
czw 12 VII 2012
Die Zauberflöte
1. geharnischter Mann
Nationaltheater Mannheim
D: Ettinger / Bar
R: Schloemer
VII 2011
sob 16 VII 2011
Symphony 9
ténor
Chorégies d'Orange
Théâtre Antique
D: Sokhiev
III-IV 2011
wto 29 III 2011
pią 01, wto 05, sob 09, pon 11, sob 16 IV 2011
Fidelio
Florestan
Royal Opera House, London
ROH
D: Petrenko
X 2010
sob 02c X 2010
FidelioConcert performance
Florestan
Brucknerfest Linz
Brucknerhaus
D: Davies
IV 2010
pią 16, śro 21, sob 24 IV 2010
WozzeckPremiere
Tambourmajor
Bayerische Staatsoper, München
Nationaltheater
D: Nagano / Koenigs
R: Kriegenburg
III 2010
śro 10, pią 12, nie 14m, wto 16, czw 18, sob 20m III 2010
Lohengrin
Lohengrin
Tampereen Ooppera
D: Latham-Koenig
R: Holten
II 2010
pon 01, czw 11 II 2010
Der fliegende Holländer
Erik
Deutsche Oper Berlin
D: Lacombe
R: Gürbaca
I 2010
wto 12, czw 14, pią 15, nie 17, wto 19, śro 20, pią 22, sob 23, nie 24, wto 26, śro 27, czw 28 I 2010
Der fliegende HolländerPremiere
Eric
Teatro Real de Madrid
D: López-Cobos
R: Rigola
XI 2009
śro 18, sob 21m, pon 23m, czw 26m XI 2009
WozzeckPremiere
Tambourmajor
New National Theatre Tokyo
Opera house
D: Haenchen
R: Kriegenburg
IX-X 2009
pon 21, nie 27, śro 30 IX 2009
nie 04m X 2009
Ariadne auf Naxos
Der Tenor/ Bacchus
Volksoper Wien
D: Kober / Paternostro
R: Köpplinger
VII-VIII 2009
wto 28 VII 2009
sob 08, pią 21 VIII 2009
Die Walküre
Siegmund
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Dorst
V 2009
wto 26, czw 28 V 2009
Parsifal
Parsifal
Richard Wagner Festival Wels
Theater im Greif
D: Weikert
R: Adler
IV 2009
pią 03, pon 06m, czw 09, nie 12m, śro 15m IV 2009
Die Walküre
Siegmund
New National Theatre Tokyo
Opera house
D: Ettinger
R: Warner
IX 2008-III 2009
nie 14, śro 17 IX 2008
nie 19, sob 25 X 2008
19, nie 22 III 2009
Der fliegende Holländer
Erik
Deutsche Oper Berlin
D: Klajner / Lacombe
R: Gürbaca
VII-VIII 2008
wto 29 VII 2008
sob 09, czw 21 VIII 2008
Die Walküre
Siegmund
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Dorst
V 2008
sob 03, pon 05, czw 08, sob 10 V 2008
Fidelio
Florestan
Festspielhaus Baden-Baden
D: Abbado / Jensen
R: Carsen
IV 2008
nie 06, wto 08 IV 2008
FidelioPremiere
Florestan
I Teatri di Reggio Emilia
Teatro Municipale Valli
D: Abbado
R: Kraus
II-III 2008
wto 19, pią 22, nie 24, wto 26, czw 28 II 2008
śro 05, nie 09 III 2008
Wozzeck
Tambourmajor
Teatro alla Scala, Milano
D: Gatti
R: Flimm
X 2007-VI 2008
nie 14, śro 17, sob 20, śro 24, sob 27, śro 31 X 2007
29 VI 2008
Die Meistersinger von NürnbergPremiere
Walther von Stolzing
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Luisi
R: Guth
IX 2007
nie 02c IX 2007
Das RheingoldConcert performance
Froh
Lucerne Festival im Sommer, Luzern
KKL Luzern
Konzertsaal
D: Nott
VII-VIII 2007
sob 28 VII 2007
nie 05, pią 10, wto 21 VIII 2007
Die Walküre
Siegmund
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Dorst
V-VI 2007
nie 27m, śro 30 V 2007
wto 05, sob 09, wto 12, czw 14, sob 16, pon 18, czw 21, nie 24m VI 2007
Fidelio
Florestan
Royal Opera House, London
ROH
D: Pappano
R: Flimm
II-III 2007
nie 25 II 2007
czw 01, nie 04, śro 07, sob 10 III 2007
Der fliegende Holländer
Erik
New National Theatre Tokyo
Opera house
D: Boder
R: Stegmann
I 2007
sob 13 I 2007
Escenas del Fausto de Goethe
Ariel/ Pater Extaticu
Palau de la Música, Valencia
Sala Iturbi
D: Traub
X 2006
czw 05, wto 10, sob 14m X 2006
Die Walküre
Siegmund
Kungliga Operan, Stockholm
D: Bühl
R: Holm
VII-VIII 2006
czw 27 VII 2006
sob 12, śro 23 VIII 2006
Die Walküre
Siegmund
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Dorst
VII-VIII 2006
wto 25 VII 2006
pią 04, pon 07, pią 18, nie 20, czw 24 VIII 2006
Der fliegende Holländer
Erik
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Albrecht
R: Guth
V 2006
pią 12 V 2006
Concert
No role
Opéra de Toulon
Théâtre Municipal
D: Carella
II-III 2006
sob 25, wto 28 II 2006
sob 04, sob 11, pią 17 III 2006
Die WalkürePremiere
Siegmund
Kungliga Operan, Stockholm
D: Bühl
R: Holm
X 2005-IV 2006
śro 19, nie 23m, wto 25 X 2005
wto 01 XI 2005
30 III 2006
sob 08 IV 2006
Das Rheingold
Froh
Théâtre du Châtelet, Paris
D: Eschenbach
R: Wilson
VII-VIII 2005
śro 27 VII 2005
wto 02, pon 08, sob 13, nie 21, sob 27 VIII 2005
Der fliegende Holländer
Erik
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Albrecht
R: Guth
V 2005
czw 05, śro 11 V 2005
Der fliegende Holländer
Erik
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Wagner
III 2005
pon 07c III 2005
LeonoreConcert performance
Florestan
Théâtre des Champs-Elysées, Paris
D: Minkowski
II 2005
sob 05, wto 08, pią 11, nie 13, śro 16, sob 19, śro 23 II 2005
TannhäuserPremiere
Tannhäuser
Teatro alla Scala, Milano
Teatro degli Arcimboldi
D: Tate
R: Curran
XI 2004-III 2005
nie 14 XI 2004
20 III 2005
Die Walküre
Siegmund
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Bareza
R: Heinicke
VII-VIII 2004
wto 27 VII 2004
sob 07, pią 20 VIII 2004
Das Rheingold
Froh
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Fischer
R: Flimm
VII-VIII 2004
nie 25 VII 2004
wto 03, pią 06, nie 15, śro 18, czw 26 VIII 2004
ParsifalPremiere
Parsifal
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Boulez
R: Schlingensief
IV 2004
nie 11, śro 14 IV 2004
Die Walküre
Siegmund
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
XII 2003
śro 03c XII 2003
ParsifalConcert performance
Parsifal
Den Norske Opera, Oslo
Konserthus
D: Henzold
X 2003-I 2004
pią 03, nie 05, nie 12, nie 19 X 2003
nie 21, czw 25, nie 28 XII 2003
04 I 2004
Die Meistersinger von Nürnberg
Walther von Stolzing
Staatsoper Stuttgart
Opernhaus
D: Zagrosek
R: Neuenfels
VII-VIII 2003
nie 27 VII 2003
śro 06, śro 20 VIII 2003
Das Rheingold
Froh
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Fischer
R: Flimm
VII-VIII 2003
pią 25 VII 2003
pon 04, nie 10, śro 13, sob 16, wto 19, śro 27 VIII 2003
Der fliegende HolländerPremiere
Erik
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Albrecht
R: Guth
II 2003
pią 07, nie 09m, śro 12, pią 14, nie 16m II 2003
Salome
Narraboth
Opera di Genova
Teatro Carlo Felice
D: Reck
I-II 2003
pią 31 I 2003
nie 02m, wto 04, pią 07, nie 09m II 2003
LuluPremiere
No role
Théâtre du Capitole, Toulouse
D: Neuhold
R: Halmen
XI-XII 2002
nie 03, czw 07, śro 13, nie 17, czw 21, śro 27 XI 2002
nie 01 XII 2002
Die Meistersinger von Nürnberg
Walther von Stolzing
Staatsoper Hamburg
D: Metzmacher
R: Konwitschny
VIII 2002
pią 02, czw 08, wto 13, nie 18, śro 28 VIII 2002
Die Meistersinger von Nürnberg
Walther von Stolzing
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Wagner
VII-VIII 2002
czw 25 VII 2002
pon 05, sob 10, pią 16, wto 20, nie 25 VIII 2002
TannhäuserPremiere
Walther von der Vogelweide
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Arlaud
IV 2002
śro 10, sob 13, wto 16, pią 19, pon 22, czw 25, nie 28m IV 2002
ArabellaPremiere
Graf Elemer
Théâtre du Châtelet, Paris
D: Dohnányi
R: Mussbach
I-V 2002
czw 31 I 2002
nie 03 II 2002
sob 04, pią 10, nie 12 V 2002
Arabella
Graf Elemer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Hollmann
VII-VIII 2001
pią 27 VII 2001
śro 08, wto 21 VIII 2001
Das Rheingold
Froh
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Sinopoli
R: Flimm
VII-VIII 2001
śro 25 VII 2001
czw 02, nie 05, wto 14, pią 17, pon 27 VIII 2001
Die Meistersinger von Nürnberg
Walther von Stolzing
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Wagner
IV-V 2001
sob 21, pią 27 IV 2001
pią 04, pią 11 V 2001
Fidelio
Jaquino
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Boder
R: Braunschweig
II-III 2001
sob 10, śro 14, sob 17, wto 20, pią 23, pon 26 II 2001
pią 02, wto 06, sob 10, śro 14m, nie 18m III 2001
The Flying DutchmanPremiere
Steersman
Lyric Opera of Chicago
Civic Opera House
D: Davis
R: Lehnhoff
XI 2000-V 2001
nie 26, czw 30 XI 2000
pią 08, sob 16, śro 27 XII 2000
02 I 2001
nie 04 II 2001
sob 03, sob 24 III 2001
sob 07, sob 28 IV 2001
nie 13 V 2001
Don Carlo
Don Carlo
Theater Bonn
Opernhaus
D: Ott
R: Mouchtar-Samorai
IX 2000
czw 28, sob 30 IX 2000
Zar und Zimmermann
Marquis von Chateauneuf
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Jordan
R: Wand
VIII 2000
wto 01, pią 04, śro 09, śro 16, sob 19, nie 27 VIII 2000
Die Meistersinger von Nürnberg
David
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Thielemann
R: Wagner
V 2000
śro 17, pią 19, nie 21, wto 23, czw 25, sob 27, wto 30, śro 31 V 2000
Dialogues des Carmélites
Le Chevalier de la Force
Teatro alla Scala, Milano
D: Muti / Auguin
R: Carsen
I 2000
czw 06, nie 09 I 2000
Salome
Narraboth
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle
R: Kupfer
XII 1999-VII 2000
wto 21, nie 26m, nie 26, pon 27 XII 1999
13, czw 18, nie 21, czw 25 V 2000
nie 04, czw 08, sob 10 VI 2000
sob 01, nie 02, nie 09 VII 2000
Die Zauberflöte
Tamino
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle / Jordan / Schreier
R: Everding
XII 1999-I 2000
wto 07, pią 10, nie 12, wto 14, czw 16, sob 18, śro 22, czw 30 XII 1999
02 I 2000
FidelioPremiere
Jaquino
Teatro alla Scala, Milano
D: Muti / Bareza
R: Herzog
VII-VIII 1999
czw 29 VII 1999
pon 02, pią 06, śro 18, wto 24, pią 27 VIII 1999
Die Meistersinger von Nürnberg
David
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Barenboim
R: Wagner
VII-VIII 1999
śro 28 VII 1999
śro 04, wto 10, czw 19, sob 28 VIII 1999
Tristan und Isolde
Junger Seemann
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Barenboim
R: Müller, Suschke
III-V 1999
nie 28 III 1999
pią 02, nie 11 IV 1999
sob 08 V 1999
Tannhäuser
Walther von der Vogelweide
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim / Weigle
R: Kupfer
I-II 1999
nie 17, pią 22 I 1999
sob 20 II 1999
Capriccio
an Italian tenor
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Boder
R: Miller
XII 1998-VI 1999
sob 05 XII 1998
04 VI 1999
Das Rheingold
Froh
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim
R: Kupfer
Die wüste Insel
Gernando
Staatsoper Unter den Linden
D: Marchi
R: Schulin,
IX 1998-V 1999
śro 16, nie 20 IX 1998
sob 21, nie 22, czw 26 XI 1998
nie 27, wto 29 XII 1998
19, pią 23 IV 1999
nie 23, nie 30 V 1999
Die Zauberflöte
Tamino
Staatsoper Unter den Linden, Berlin

R: Everding
VII-VIII 1998
nie 26 VII 1998
wto 04, śro 12, nie 16, śro 19, pią 28 VIII 1998
Die Meistersinger von Nürnberg
David
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Barenboim
R: Wagner
V 1998
sob 09, pon 11 V 1998
Wozzeck
Andres
Théâtre du Châtelet, Paris
D: Barenboim
R: Chéreau
IV-VI 1998
nie 05, nie 12, nie 19 IV 1998
nie 14, pią 19, nie 28 VI 1998
Die Meistersinger von NürnbergPremiere
David
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim / Weigle
R: Kupfer
XII 1997-III 1998
nie 07, nie 14, wto 23, nie 28 XII 1997
08, nie 18 I 1998
sob 21 III 1998
Zar und Zimmermann
Chateauneuf
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Billy / Fisch
XII 1997-II 1998
pią 05, pią 12, pią 19, sob 27 XII 1997
25, pią 30 I 1998
sob 07, pią 13 II 1998
Fidelio
Jacquino
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle
R: Braunschweig
XII 1997-I 1998
wto 02, czw 04, nie 07, wto 09, czw 11, sob 13, pon 29 XII 1997
02, pią 09 I 1998
Die wüste Insel
Fernando
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
Apollo-Saal
D: Marchi
R: Schulin
XII 1997-I 1998
wto 02, czw 04, nie 07, wto 09, czw 11, sob 13, pon 29 XII 1997
02, pią 09 I 1998
Die wüste Insel
Fernando
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
Apollo-Saal
D: Marchi
R: Schulin
XI 1997
sob 22, pon 24 XI 1997
Wozzeck
Andres
NHK Tokyo
NHK Hall
D: Barenboim
R: Chéreau
XI 1997
sob 08, pon 10, czw 13, sob 15, pon 17 XI 1997
Die Zauberflöte
Tamino
Bunka Kaikan Tokyo
Tokyo Bunka Kaikan
D: Barenboim / Weigle
R: Everding
X 1997-IV 1998
sob 18, nie 26, śro 29 X 1997
17, czw 23, nie 26 IV 1998
Der Rosenkavalier
Sänger
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Märkl
R: Brieger
VIII 1997-VII 1998
sob 30, nie 31 VIII 1997
wto 02, czw 04, sob 06 IX 1997
16, śro 25, sob 28 II 1998
nie 01, sob 28, nie 29 III 1998
pią 03, wto 21, pią 24 IV 1998
pią 01 V 1998
pią 05 VI 1998
pią 03, nie 05 VII 1998
Die Zauberflöte
Tamino
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim / Fisch / Weigle
R: Everding
V 1997
sob 10+, pon 12, śro 14, sob 17, pon 19 V 1997
Alfonso und Estrella
Alfonso
Wiener Festwochen
Theater an der Wien
D: Harnoncourt
R: Flimm