Franziska Krötenheerdt, σοπράνο

Franziska Krötenheerdt
  • |
  • |
  • |
Πληροφορίες από την όπερα
Hερομηνίες
Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη
Ημερομηνίες περιοδειών
Aπό / Mέχρι
Τίτλος του έργου
Pόλος
Eταιρεία / Location
Ομάδα παραγωγής
Μαι-Ιουλ 2020
Παρ 01 Μαι 2020
Κυρ 12 Ιουλ 2020
Der Freischütz
Ännchen
Oper Halle
A: Esandi
Π: Schuller
Μαρ-Ιουν 2020
Σαβ 14, Παρ 20, Παρ 27 Μαρ 2020
Παρ 24 Απρ 2020
Πεμ 14 Μαι 2020
Παρ 12 Ιουν 2020
CarmenPremiere
Frasquita
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Calvo / Brenner
Π: Siegert
Φεβ-Μαι 2020
Κυρ 23 Φεβ 2020
Παρ 10 Απρ 2020
Πεμ 21 Μαι 2020
Die Walküre
Gerhilde
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Calvo
Π: Wagemakers
Δεκ 2019
Τετ 04, Κυρ 08, Κυρ 15, Κυρ 15, Δευ 16, Τρι 17, Πεμ 26, Πεμ 26 Δεκ 2019
Hänsel und Gretel
Gretel
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Brenner / Praxmarer / Tomillo
Π: Piontek
Νοε-Δεκ 2019
Παρ 08 Νοε 2019
Σαβ 21, Σαβ 28 Δεκ 2019
La Cenerentola
Clorinda
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Brenner / Ratiu
Π: Rensburg
Νοε 2019-Μαρ 2020
Πεμ 07, Παρ 15 Νοε 2019
Παρ 27 Δεκ 2019
03 Ιαν 2020
Κυρ 01 Μαρ 2020
Die Fledermaus
Adele
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Ratiu
Π: Pölzgutter
Νοε 2019-Ιουν 2020
Σαβ 02, Πεμ 14 Νοε 2019
Παρ 06 Δεκ 2019
10, Σαβ 18, Κυρ 26 Ιαν 2020
Κυρ 29, Δευ 30 Μαρ 2020
Δευ 11, Τρι 12 Μαι 2020
Τετ 10 Ιουν 2020
Bei der Feuerwehr wird der Kaffee kaltWorld premiere
Emilia Zahnlücke
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Ostermann / Goldberg
Π: Kuchinka
Οκτ 2019-Ιουν 2020
Σαβ 12, Τετ 30 Οκτ 2019
Παρ 01, Παρ 29 Νοε 2019
Τρι 31, Τρι 31 Δεκ 2019
30 Μαι 2020
Σαβ 06 Ιουν 2020
My Fair Lady
Eliza Doolittle
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Brenner / Goldberg
Π: Petersen
Οκτ 2019-Μαρ 2020
Παρ 11, Πεμ 31 Οκτ 2019
Σαβ 23 Νοε 2019
Κυρ 29 Δεκ 2019
14 Φεβ 2020
Σαβ 07 Μαρ 2020
Die Zauberflöte
Pamina
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Brenner / Müllner
Π: Schilhan
Σεπ 2019-Μαρ 2020
Σαβ 21 Σεπ 2019
Παρ 04, Κυρ 13 Οκτ 2019
Κυρ 03, Κυρ 24 Νοε 2019
Πεμ 19 Δεκ 2019
12 Ιαν 2020
Κυρ 08 Μαρ 2020
Der Teufel auf Erden
Amanda/ Amalia/ Amira
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Brenner
Π: Horstkotte
Fidelio
Marzelline
Theater Chemnitz
A: Calvo / Brenner / Sanguineti
Π: Lehmeier,
Ιουλ-Σεπ 2019
Σαβ 13, Κυρ 14, Κυρ 21, Πεμ 25, Σαβ 27, Κυρ 28 Ιουλ 2019
Πεμ 01, Σαβ 03, Πεμ 08, Παρ 09, Τρι 13, Πεμ 15, Σαβ 17, Κυρ 18, Τετ 21, Πεμ 22, Σαβ 24, Παρ 30 Αυγ 2019
Κυρ 01 Σεπ 2019
Im weißen Rößl
Ottilie Giesecke
Lehár Festival Bad Ischl
Kongress und TheaterHaus
A: Ostermann
Π: Enzinger
Μαι-Ιουλ 2019
Κυρ 05 Μαι 2019
Κυρ 23 Ιουν 2019
Σαβ 06 Ιουλ 2019
Der Freischütz
Ännchen
Oper Halle
A: Wendeberg
Π: Schuller
Der Teufel auf Erden
Amanda/ Amalia/ Amira
Theater Chemnitz
A: Brenner
Π: Horstkotte,
Απρ-Ιουλ 2019
Πεμ 04, Σαβ 13, Κυρ 21 Απρ 2019
Παρ 10, Τετ 22 Μαι 2019
Παρ 14 Ιουν 2019
Πεμ 04 Ιουλ 2019
Die Zauberflöte
Pamina
Badisches Staatstheater Karlsruhe
A: Wagner
Π: Peters
Φεβ-Μαρ 2019
Σαβ 09 Φεβ 2019
Κυρ 03, Κυρ 31 Μαρ 2019
Der Rosenkavalier
Jungfer Marianne
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Calvo / König
Π: Esterházy
Φεβ-Ιουν 2019
27!+ Απρ
04, 17, 24 Μαι
02, 19, 20 Ιουν
Die Zauberflöte
Pamina
Theater Chemnitz
A: Brenner / Etxebarria / Bone
Π: Schilhan,
Ιαν-Μαι 2019
Σαβ 05 Ιαν 2019
Πεμ 18 Απρ 2019
Πεμ 30 Μαι 2019
Das Rheingold
Freia
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Calvo
Π: Stoiber
Δεκ 2018
Κυρ 09, Κυρ 16, Κυρ 16, Δευ 17, Τετ 19, Πεμ 20, Τετ 26, Τετ 26 Δεκ 2018
Hänsel und Gretel
Gretel
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Brenner
Π: Piontek
Die Fledermaus
Adele
Theater Chemnitz
A: Brenner
Π: Pölzgutter,
Ιουν-Ιουλ 2017
Παρ 23, Σαβ 24, Κυρ 25, Πεμ 29, Παρ 30 Ιουν 2017
Σαβ 01, Κυρ 02 Ιουλ 2017
My Fair LadyPremiere
Eliza Doolittle
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Brenner
Π: Petersen
Μαι-Ιουν 2017
Σαβ 20 Μαι 2017
Σαβ 03, Παρ 09 Ιουν 2017
Die Hochzeit des FigaroPremiere
Susanna
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Malkowsky
Απρ-Μαι 2017
Παρ 14 Απρ 2017
Σαβ 06 Μαι 2017
Parsifal
1. Knappe/ 5. Blumenmädchen
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Dew
Μαρ-Μαι 2017
Σαβ 25, Παρ 31 Μαρ 2017
Κυρ 09, Κυρ 23 Απρ 2017
Πεμ 04 Μαι 2017
RinaldoPremiere
Almirena/ 2. Sirene
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Rensburg
Ιαν-Απρ 2017
03, 04, 05, 06 Ιουλ
Tannhäuser
Hirt
Theater Chemnitz
A: Bender
Π: Heinicke,
Ιαν-Απρ 2017
Σαβ 14, Σαβ 21, Κυρ 29 Ιαν 2017
Πεμ 02, Παρ 24 Φεβ 2017
Πεμ 16 Μαρ 2017
Σαβ 08, Πεμ 20 Απρ 2017
SüdseetulpenWorld premiere
Zufall/ Queen Anne/ Mrs. Hutchinson/ Frau Antje/ Königin Amalie
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Klemm
Π: Lehmeier
Δεκ 2016
Πεμ 01, Κυρ 04, Κυρ 04, Τετ 14, Τετ 14, Πεμ 15, Κυρ 18, Κυρ 18, Δευ 26, Δευ 26 Δεκ 2016
Hänsel und Gretel
Gretel
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender / Politzka
Π: Piontek
Νοε 2016-Ιουν 2017
Σαβ 26 Νοε 2016
Σαβ 03 Δεκ 2016
11, Παρ 20 Ιαν 2017
Κυρ 12, Σαβ 18 Μαρ 2017
Παρ 28 Απρ 2017
Κυρ 14 Μαι 2017
Πεμ 08 Ιουν 2017
Pique DamePremiere
Mascha/ Chloe
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Güttler
Π: Malkowsky
Der Graf von Luxemburg
Juliette Vermont
Theater Chemnitz
A: Bender / Politzka
Π: Proschka,
Οκτ-Νοε 2016
Κυρ 16 Οκτ 2016
Σαβ 05, Παρ 11 Νοε 2016
Werther
Sophie
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender / Davin
Π: Pilavachi
Σεπ-Δεκ 2016
Πεμ 29 Σεπ 2016
Κυρ 02, Παρ 07, Κυρ 30 Οκτ 2016
Σαβ 10 Δεκ 2016
La Cenerentola
Clorinda
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Rensburg
Σεπ 2016
Κυρ 11 Σεπ 2016
Der Freischütz
Ännchen
Oper Halle, Bad Lauchstädt
Goethe-Theater
A: Domenech
Π: Schuller
Μαρ-Απρ 2016
Παρ 25 Μαρ 2016
Κυρ 24 Απρ 2016
Parsifal
1. Knappe/ 5. Blumenmädchen
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Beermann
Π: Dew
Οκτ 2016
Κυρ 16 Οκτ 2016
Werther
Sophie
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender / Davin
Π: Pilavachi
Ιαν-Ιουν 2016
Σαβ 30 Ιαν 2016
Σαβ 20 Φεβ 2016
Κυρ 06, Κυρ 13 Μαρ 2016
Σαβ 16, Παρ 22 Απρ 2016
Σαβ 07 Μαι 2016
Κυρ 05, Κυρ 19 Ιουν 2016
WertherPremiere
Sophie
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender / Davin
Π: Pilavachi
Δεκ 2015
Κυρ 13, Κυρ 13, Κυρ 20, Κυρ 20, Σαβ 26 Δεκ 2015
Hänsel und Gretel
Gretel
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender / Sanderling / Calvo
Π: Piontek
Δεκ 2015-Ιουν 2016
Τετ 02, Τρι 15, Τετ 23, Δευ 28 Δεκ 2015
31 Μαρ 2016
Πεμ 02, Πεμ 09, Σαβ 11 Ιουν 2016
La cenerentola
Clorinda
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Rensburg
Νοε 2015-Απρ 2016
Σαβ 07, Παρ 13, Τετ 18 Νοε 2015
Παρ 18 Δεκ 2015
07, Κυρ 24 Ιαν 2016
Σαβ 27 Φεβ 2016
Δευ 28 Μαρ 2016
Τρι 19 Απρ 2016
Der ZwergPremiere
Ghita
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Beermann
Π: Sutcliffe
Οκτ 2015-Ιουν 2016
Κυρ 18, Παρ 23 Οκτ 2015
Κυρ 01, Κυρ 15 Νοε 2015
Κυρ 27 Δεκ 2015
30 Μαρ 2016
Παρ 08 Απρ 2016
Τρι 31 Μαι 2016
Τετ 01, Τετ 08 Ιουν 2016
Der Graf von Luxemburg
Juliette Vermont
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Proschka
Μαι-Ιουν 2015
Σαβ 30 Μαι 2015
Κυρ 07, Τρι 16, Πεμ 18, Παρ 19, Τρι 23, Σαβ 27 Ιουν 2015
Der Graf von LuxemburgPremiere
Juliette Vermont
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Proschka
Απρ 2015
Παρ 03, Κυρ 12, Κυρ 26 Απρ 2015
Parsifal
1. Knappe/ 5. Blumenmädchen
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Beermann
Π: Dew
Φεβ-Ιουν 2015
Κυρ 01, Παρ 06 Φεβ 2015
Κυρ 01, Σαβ 07, Κυρ 15, Τρι 24 Μαρ 2015
Τετ 01, Κυρ 26 Απρ 2015
Τετ 06, Παρ 15, Κυρ 31 Μαι 2015
Πεμ 04, Σαβ 06, Τρι 30 Ιουν 2015
Der FreischützPremiere
Ännchen
Theater Aachen
A: Thorau
Π: Philipp
Δεκ 2014
Σαβ 13, Κυρ 14, Κυρ 14, Κυρ 21, Κυρ 21 Δεκ 2014
Hänsel und Gretel
Gretel
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Piontek
Νοε 2014
Σαβ 29 Νοε 2014
La CenerentolaPremiere
Clorinda
Theater Chemnitz
Opernhaus
A: Bender
Π: Rensburg
Σεπ 2014-Ιουν 2015
Σαβ 20, Κυρ 28 Σεπ 2014
Πεμ 02, Κυρ 05, Τετ 08, Κυρ 12, Κυρ 19 Οκτ 2014
Παρ 07, Κυρ 16 Νοε 2014
Σαβ 06, Τρι 30, Τετ 31 Δεκ 2014
11, Πεμ 15, Κυρ 18, Παρ 23 Ιαν 2015
Δευ 09 Φεβ 2015
Σαβ 21, Σαβ 28 Μαρ 2015
Σαβ 04 Απρ 2015
Κυρ 17, Δευ 25 Μαι 2015
Παρ 12, Πεμ 18 Ιουν 2015
West Side Story
Maria
Stadttheater Bremerhaven
A: Arad / Brüsch / Shiga
Π: Hüve
Ιουν-Ιουλ 2014
Σαβ 21, Τετ 25, Παρ 27 Ιουν 2014
Πεμ 03, Σαβ 05, Κυρ 13 Ιουλ 2014
Der gewaltige Hahnrei
Cornelie
Stadttheater Bremerhaven
A: Tetzlaff
Π: Horstkotte
Μαι-Ιουν 2014
Σαβ 10, Κυρ 18, Τετ 28, Παρ 30 Μαι 2014
Πεμ 05, Κυρ 08, Σαβ 14, Κυρ 29 Ιουν 2014
Der FreischützPremiere
Ännchen
Stadttheater Bremerhaven
A: Veselka
Π: Woron
Μαρ-Μαι 2014
Σαβ 29 Μαρ 2014
Παρ 04, Πεμ 17, Κυρ 27 Απρ 2014
Σαβ 03, Τετ 14, Δευ 19 Μαι 2014
Kommilitonen!
Sophie
Stadttheater Bremerhaven
A: Tetzlaff
Π: Mokrusch
Φεβ-Ιουν 2014
Σαβ 15, Παρ 28 Φεβ 2014
Κυρ 02, Σαβ 08, Τετ 19, Κυρ 23 Μαρ 2014
Πεμ 03, Κυρ 06, Κυρ 13, Σαβ 26 Απρ 2014
Παρ 02, Παρ 23 Μαι 2014
Κυρ 15 Ιουν 2014
Gräfin MarizaPremiere
Lisa
Stadttheater Bremerhaven
A: Brüsch
Π: Weigner
Νοε 2013-Φεβ 2014
Σαβ 02, Παρ 08, Κυρ 10, Τετ 13, Σαβ 30 Νοε 2013
Πεμ 19 Δεκ 2013
14, Κυρ 26 Ιαν 2014
Κυρ 09 Φεβ 2014
Der Barbier von SevillaPremiere
Marcellina
Stadttheater Bremerhaven
A: Veselka
Π: Götz
Απρ-Ιουν 2013
Σαβ 20, Σαβ 27, Δευ 29 Απρ 2013
Τετ 08, Κυρ 12, Παρ 24, Κυρ 26 Μαι 2013
Πεμ 27 Ιουν 2013
Die verkaufte Braut
Esmeralda
Stadttheater Bremerhaven
A: Veselka
Π: Horstkotte
Μαρ-Μαι 2013
Σαβ 16, Τετ 27 Μαρ 2013
Κυρ 07, Πεμ 11 Απρ 2013
Σαβ 04, Παρ 10 Μαι 2013
Der Untergang des Hauses Usher
Madeline Usher
Stadttheater Bremerhaven
A: Tetzlaff
Π: Götz
Φεβ-Μαι 2013
Σαβ 02, Δευ 04, Σαβ 09, Κυρ 10, Πεμ 28 Φεβ 2013
Κυρ 17, Κυρ 24, Τρι 26 Μαρ 2013
Παρ 05, Σαβ 13, Κυρ 28 Απρ 2013
Σαβ 18, Δευ 20 Μαι 2013
Der Graf von Luxemburg
Juliette Vermont
Stadttheater Bremerhaven
A: Brüsch
Π: Hüve
Δεκ 2012-Μαρ 2013
Τρι 25 Δεκ 2012
06, Παρ 11, Σαβ 19, Τετ 23, Σαβ 26 Ιαν 2013
Δευ 11 Φεβ 2013
Παρ 01 Μαρ 2013
Don Giovanni
Zerlina
Stadttheater Bremerhaven
A: Veselka
Π: Nürnberger
Νοε-Δεκ 2012
Κυρ 11, Παρ 16 Νοε 2012
Τρι 11, Παρ 14 Δεκ 2012
La traviata
Annina
Stadttheater Bremerhaven
A: Veselka
Π: Uttendorf
Ιουν-Ιουλ 2012
05, 06, 07, 08 Ιουλ
Idomeneo
Ilia
Theater Vorpommern
A: Prokopetz
Απρ-Ιουν 2012
07c+ Ιουλ
Der Wildschütz
Gretchen
Theater Vorpommern
A: Funk
Π: Emmerlich, Wieg,
Οκτ-Δεκ 2011
08!+, 15!+ Ιουν
Die Csárdásfürstin
Komtesse Stasi
Theater Vorpommern
A: Funk
Π: Lachnitt,
Σεπ 2011-Ιουν 2012
Παρ 30 Σεπ 2011
Κυρ 16 Οκτ 2011
Σαβ 19 Νοε 2011
Σαβ 17 Δεκ 2011
03, Σαβ 10 Μαρ 2012
Σαβ 26 Μαι 2012
Κυρ 24 Ιουν 2012
Die FledermausPremiere
Adele
Theater Erfurt
A: Bächli
Π: Thalbach
Αυγ 2011
Πεμ 11, Παρ 12, Σαβ 13, Κυρ 14, Πεμ 18, Παρ 19, Σαβ 20, Κυρ 21, Τετ 24, Πεμ 25, Σαβ 27, Κυρ 28 Αυγ 2011
Die ZauberflötePremiere
Papagena
Seefestspiele Berlin
Seebühne Wannsee
A: Kubitz
Π: Thalbach
Ιουν 2011
Παρ 24 Ιουν 2011
My Fair Lady
Eliza Doolittle
Theater Vorpommern, Stralsund
Theater Stralsund
A: Funk
Π: Blüml
Δεκ 2010-Απρ 2011
Κυρ 12, Σαβ 18, Τετ 29, Παρ 31 Δεκ 2010
09, Σαβ 15 Ιαν 2011
Σαβ 19 Φεβ 2011
Παρ 04, Παρ 11 Μαρ 2011
Κυρ 03, Κυρ 17 Απρ 2011
Die FledermausPremiere
Adele
Theater Erfurt
A: Bächli
Π: Thalbach
Οκτ 2010-Μαι 2011
Κυρ 31 Οκτ 2010
Τετ 10, Σαβ 20 Νοε 2010
Παρ 03, Κυρ 19 Δεκ 2010
14 Μαι 2011
Der leuchtende FlussWorld premiere
Kind
Theater Erfurt
A: Gugerbauer
Π: Montavon
Αυγ 2010
Σαβ 21, Κυρ 22, Τρι 24, Τετ 25, Πεμ 26, Κυρ 29 Αυγ 2010
Pippi LangstrumpfPremiere
Pippi
Theater Erfurt
A: Pell
Π: Abelein
Απρ-Ιουν 2010
Κυρ 25, Τετ 28 Απρ 2010
Κυρ 09, Παρ 14, Παρ 21, Κυρ 23 Μαι 2010
Κυρ 06, Σαβ 12 Ιουν 2010
NanaPremiere
Blanche
Theater Erfurt
A: Calesso
Π: Schulz
Νοε-Δεκ 2009
Κυρ 15, Κυρ 22, Παρ 27 Νοε 2009
Τρι 15, Κυρ 27 Δεκ 2009
Das Kind und die ZauberdingePremiere
Bergère/ Schäferin/ Eule
Theater Erfurt
A: Gugerbauer
Π: Kunze
Σεπ 2009-Φεβ 2010
Κυρ 27 Σεπ 2009
Κυρ 04, Τετ 07, Κυρ 11, Σαβ 17, Παρ 23, Σαβ 31 Οκτ 2009
17 Ιαν 2010
Παρ 12 Φεβ 2010
Le nozze di FigaroPremiere
Barbarina
Theater Erfurt
A: Bächli
Π: Montavon
Νοε-Δεκ 2008
Παρ 21, Κυρ 30 Νοε 2008
Σαβ 06, Δευ 15, Πεμ 18, Κυρ 21, Σαβ 27 Δεκ 2008
Hänsel und Gretel
Sandmännchen/ Taumännchen
Theater Erfurt
A: Gugerbauer / Kelly
Π: Schwarz