Kommende forestillinger I dag og frem
Tidligere forestillinger 1946 – i går
Junges Konzert, Hr-sinfonieorchester, StraussTüür
Alte Oper Frankfurt158th Japan Schubert Society Concert, StraussBergSzymanowskiWolf
Hyogo Performing Arts CenterWiener symphoniker: Dvořák / Strauss, DvořákStrauss
Vienna Symphony OrchestraSinfoniekonzert Der Hochschule Für Musik Hanns Eisler Berlin, StravinskyStrauss
Konzerthaus BerlinÄntligen Måndag Med Stråksextett, WidmannStraussWinkelmann, HelenaLeclair, Jean-MarieŠulhov
Stockholm Concert HouseJunges Konzert, Hr-sinfonieorchester, StraussTüür
Alte Oper Frankfurt158th Japan Schubert Society Concert, StraussBergSzymanowskiWolf
Hyogo Performing Arts CenterWiener symphoniker: Dvořák / Strauss, DvořákStrauss
Vienna Symphony OrchestraÄntligen Måndag Med Stråksextett, WidmannStraussWinkelmann, HelenaLeclair, Jean-MarieŠulhov
Stockholm Concert HouseIldfuglen & Bleuse, Schoenberg, ArnoldStraussStravinsky
Odense SymfoniorkesterIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlintors.19:00
Berlin, GermanyHR-Sinfonieorchester Alpensinfonie, Lindberg, M.TüürStrauss
Alte Oper FrankfurtMirosław Jacek Błaszczyk & Konstanty Andrzej Kulka, BeethovenDukasStrauss
Filharmonia PomorskaKonzerthausorchester Berlin, Marc Albrecht, JostStrauss
Konzerthaus Berlinfre.19:00
Berlin, GermanyRachmaninoff Piano Concerto No. 3, Say, FazilStraussRachmaninoff
Colorado Symphonyfre.19:30
Denver, United StatesMikko Franck & Richard Strauss, Strauss
Palau de les Arts Reina SofiaHR-Sinfonieorchester Alpensinfonie, Lindberg, M.TüürStrauss
Alte Oper FrankfurtC4 Viaje a los alpes, BrahmsStrauss
Ópera Nacional de Chilefre.19:00
Santiago, ChileElektra (Electra), Strauss
Oper Leipziglør.19:00
Leipzig, GermanyRachmaninoff Piano Concerto No. 3, Say, FazilStraussRachmaninoff
Colorado Symphonylør.19:30
Denver, United StatesAriadne auf Naxos Oper von Richard Strauss, Strauss
Mannheim National Theaterlør.19:30
Mannheim, GermanyTranscendant, StraussSibeliusShostakovich
Ridgefield Symphony OrchestraBenefizkonzert, DvořákStraussTchaikovsky, P. I.Liszt
Theater und Orchester Neubrandenburg / NeustrelitzAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenzlør.19:30
Koblenz, Germanylør.19:30
Bremen, GermanyKonzerthausorchester Berlin, Marc Albrecht, JostStrauss
Konzerthaus Berlinlør.20:00
Berlin, GermanyMikko Franck & Richard Strauss, Strauss
Palau de les Arts Reina Sofialør.19:00
Valencia, SpainC4 Viaje a los alpes, BrahmsStrauss
Ópera Nacional de Chilelør.17:00
Santiago, ChileKonzerthausorchester Berlin, Marc Albrecht, JostStrauss
Konzerthaus Berlinsøn.16:00
Berlin, Germany2024 Symphony Festival with Hanwha - Incheon City Symphony Orchestra (4.28), BrucknerStrauss
Seoul Arts CenterNora Kazemieh / Cosmin Boeru, MozartMendelssohnFanny HenselStraussRavelDebussyBolcomWeill
Elbphilharmonie & Laeiszhalle HamburgRegula Mühlemann singt Schubert & Strauss, MozartRavelSchoenberg, ArnoldStrauss
Lucerne Culture and Congress CentreDennis Orellana, Sofía Gutiérrez-Tobar y Julen Jiménez, BrittenBarberBrahmsWolfSchumannSaint-SaënsBacheletMozartStraussHeggieBach, J. S.ChapíPorporaBautistaChaminade, C.
Fundación Juan Marchsøn.15:30
Madrid, SpainRachmaninoff Piano Concerto No. 3, Say, FazilStraussRachmaninoff
Colorado Symphonysøn.13:00
Denver, United StatesNikola Hillebrand Soprano Helmut Deutsch Piano, SchubertSchumann, ClaraStrauss
SchubertiadeDennis Orellana, Sofía Gutiérrez-Tobar y Julen Jiménez, BrittenBarberBrahmsWolfSchumannSaint-SaënsBacheletMozartStraussHeggieBach, J. S.ChapíPorporaBautistaChaminade, C.
Fundación Juan Marchsøn.12:00
Madrid, SpainIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlinsøn.17:00
Berlin, GermanyDennis Orellana, Sofía Gutiérrez-Tobar y Julen Jiménez, BrittenBarberBrahmsWolfSchumannSaint-SaënsBacheletMozartStraussHeggieBach, J. S.ChapíPorporaBautistaChaminade, C.
Fundación Juan Marchman.12:00
Madrid, Spain7. Sinfoniekonzert, WebernStraussBeethoven
Staatstheater KasselElektra (Electra), Strauss
Théâtre des Champs-ElyséesDavid Steffens Ammiel Bushakevitz, SchubertBrahmsStrauss
SchubertiadeGrandes Voix Baroque Sabine Devieilhe, MozartStrauss
Opéra National de BordeauxAriadne auf Naxos Oper von Richard Strauss, Strauss
Mannheim National Theatertirs.19:30
Mannheim, GermanyOrquesta Sinfónica de Madrid. Pedro Halffter, StraussBrahms
Auditorio Nacional de MúsicaNikolaj Szeps-Znaider violin; Saleem Ashkar piano, JanáčekSchumannSchubertStrauss
Wigmore HallIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlinons.17:00
Berlin, GermanyElektra (Electra), Strauss
Oper Leipzigons.17:00
Leipzig, Germany9. Philharmonisches Konzert, RautavaaraStraussTchaikovsky, P. I.
Theater und Orchester Neubrandenburg / Neustrelitztors.10:00
Neubrandenburg, GermanyAriadne auf Naxos Oper von Richard Strauss, Strauss
Mannheim National Theatertors.19:30
Mannheim, Germany9. Philharmonisches Konzert, RautavaaraStraussTchaikovsky, P. I.
Theater und Orchester Neubrandenburg / Neustrelitztors.19:30
Neubrandenburg, GermanyLollipops and Blood, MozartSibeliusHändelDeliusSmythSaint-SaënsStrauss
Southbank CentreSøndergård, Gerstein And Rachmaninoff, Chen, Q.RachmaninoffStrauss
Minnesota Orchestrators.11:00
Minneapolis, United StatesStaatsorchester Rheinische Philharmonie, MozartHummel, J. N.HaydnStrauss
Villingen-SchwenningenDudamel leads Mozart and Strauss, VariousMozartStrauss
LA Philtors.20:00
Los Angeles, United StatesSalome, Strauss
Theater Brementors.19:30
Bremen, Germany9. Philharmonisches Konzert, RautavaaraStraussTchaikovsky, P. I.
Theater und Orchester Neubrandenburg / Neustrelitzfre.19:30
Guestrow, Germany3. Sinfoniekonzert, StraussUllmann
Pfalztheater KaiserslauternCoffee Concert Mahler's Fourth Symphony, BeethovenStraussMahler
Alabama Symphony OrchestraThe Return of Natasha Paremski, LutosławskiRachmaninoffClyneStrauss
Columbus Symphonyfre.19:30
Columbus, United StatesDohnányi Bérlet 2023-24/5 – A Szerelem Arcai, FeketeRotaProkofievTchaikovsky, P. I.Strauss
Dohnányi Orchestra BudafokFelix Klieser, MozartStraussHaydn
Forum am SchlossparkSøndergård, Gerstein And Rachmaninoff, Chen, Q.RachmaninoffStrauss
Minnesota Orchestrafre.20:00
Minneapolis, United StatesCasual Concert mit David Robertson, StraussVarious
German Symphony Orchestra BerlinMasterworks Mahler's Fourth Symphony, BeethovenStraussMahler
Alabama Symphony Orchestrafre.19:00
Birmingham, United StatesDudamel leads Mozart and Strauss, VariousMozartStrauss
LA Philfre.20:00
Los Angeles, United StatesThe Return of Natasha Paremski, LutosławskiRachmaninoffClyneStrauss
Columbus Symphonylør.19:30
Columbus, United StatesAriadne auf Naxos Oper von Richard Strauss, Strauss
Mannheim National Theaterlør.19:00
Mannheim, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Stadttheater Bremerhavenlør.10:00
Bremen, GermanyMasterworks Mahler's Fourth Symphony, BeethovenStraussMahler
Alabama Symphony Orchestralør.19:00
Birmingham, United StatesSeoul Arts Center Heartfelt Classic with KT (5.4), Tchaikovsky, P. I.BellstedtProkofievSaint-SaënsStrauss
Seoul Arts CenterDudamel leads Mozart and Strauss, VariousMozartStrauss
LA Phillør.20:00
Los Angeles, United StatesDavid Robertson & Oliver Kalkofe, MahlerBoyle, I.Strauss
German Symphony Orchestra BerlinDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Oper Leipziglør.18:00
Leipzig, Germany9. Philharmonisches Konzert, RautavaaraStraussTchaikovsky, P. I.
Theater und Orchester Neubrandenburg / Neustrelitzsøn.18:00
Neustrelitz, GermanyFelix Klieser speelt hoornconcerten van Mozart en Strauss, MozartStraussHaydn
ConcertgebouwLiederabend - Sabine Devieilhe, BergMozartWolfStrauss
Aalto-Musiktheater EssenIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlinsøn.17:00
Berlin, GermanyPianokvartetter Med Filharmoniker, StraussBonis
Stockholm Concert House›Verrückter Ritter‹, Strauss
German Symphony Orchestra BerlinElektra (Electra), Strauss
Oper Leipzigsøn.17:00
Leipzig, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenzsøn.18:00
Koblenz, GermanyDudamel leads Mozart and Strauss, VariousMozartStrauss
LA Philsøn.14:00
Los Angeles, United StatesTill Eulenspiegels Lustige Streiche, Strauss
Pfalztheater Kaiserslauterntirs.18:00
Kaiserslautern, GermanyAriadne auf Naxos Oper von Richard Strauss, Strauss
Mannheim National Theatertirs.19:30
Mannheim, GermanyJunges Podium, GlièreBelliniMozartRossiniStraussBeethoven
Stadttheater GiessenLe Double Concerto pour deux pianos de Glass, RavelGlassStraussSchmitt, F.
Montreal Symphony Orchestraons.19:30
Montreal, CanadaAurora Orchestra: Eroica By Heart, StraussBeethoven
Aurora OrchestraElektra (Electra), Strauss
MusikFürMusik Künstler Kollaborativons.19:30
Berlin, GermanyTill Eulenspiegels Lustige Streiche, Strauss
Pfalztheater Kaiserslauternons.09:30
Kaiserslautern, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenzons.19:30
Koblenz, GermanyElektra (Electra), Strauss
MusikFürMusik Künstler Kollaborativtors.19:30
Berlin, GermanyElektra (Electra), Strauss
Oper Frankfurttors.19:30
Frankfurt am Main, GermanyNDR Elbphilharmonie Orchester / Matthias Goerne / Mikko Franck, AdamsBach, J. S.Strauss
NDR Elbphilharmonie Orchestertors.11:00
Hamburg, GermanySalome, Strauss
Opéra National de Paristors.20:00
Paris, FranceLe Double Concerto pour deux pianos de Glass, RavelGlassStraussSchmitt, F.
Montreal Symphony Orchestrators.10:30
Montreal, CanadaProMedica Masterworks Series: Tragic Destiny, BrahmsAdamsStraussKhachaturian
Toledo Symphony OrchestraYeon-Hee Kwak plays Strauss Oboe Concerto, Royal Tribute, DhamabutraStraussRespighi
Royal Bangkok Symphony OrchestraDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Lithuanian National Opera and Ballet Theatrefre.18:30
Vilnius, LithuaniaDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Stadttheater Bremerhavenfre.12:00
Bremen, GermanyLübeck: Mikko Franck & Matthias Goerne, AdamsBach, J. S.Strauss
NDR Elbphilharmonie OrchesterMendelssohn's Violin Concerto, Leo, D.MendelssohnStrauss IIStrauss
Grand Rapids Symphonyfre.19:00
Grand Rapids, United StatesL'eroica, StraussBeethoven
Orchestra sinfonica di Milanofre.20:00
Milan, ItalyAurora Orchestra | Strauss and Beethoven, StraussBeethoven
Aurora Orchestra150th regular concert, HaydnMatsushita, I.Strauss
Hyogo Performing Arts Centerfre.15:00
Nishinomiya, JapanAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenzfre.19:30
Koblenz, GermanyAriadne auf Naxos Oper von Richard Strauss, Strauss
Mannheim National Theaterfre.19:00
Mannheim, GermanyLe Double Concerto pour deux pianos de Glass, RavelGlassStraussSchmitt, F.
Montreal Symphony Orchestralør.14:30
Montreal, CanadaColasanti | Strauss, ColasantiStrauss
Teatro Comunale di BolognaDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Lithuanian National Opera and Ballet Theatrelør.18:30
Vilnius, LithuaniaKrasnoyarsk Academic Symphony Orchestra. Soloist - Alexey Balashov, oboe, StraussFranck
Krasnoyarsk Regional Philharmonic150th regular concert, HaydnMatsushita, I.Strauss
Hyogo Performing Arts Centerlør.15:00
Nishinomiya, JapanA Hero’s Life, HaydnStrauss
Thailand Philharmonic OrchestraMendelssohn's Violin Concerto, Leo, D.MendelssohnStrauss IIStrauss
Grand Rapids Symphonylør.19:00
Grand Rapids, United StatesElektra (Electra), Strauss
Oper Frankfurtsøn.18:00
Frankfurt am Main, GermanyAriadne auf Naxos Oper von Richard Strauss, Strauss
Mannheim National Theatersøn.19:30
Mannheim, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Oper Leipzigsøn.17:00
Leipzig, GermanySalome, Strauss
Opéra National de Parissøn.20:00
Paris, FranceConcert de l'Orchestre Philharmonique de Marseille, StravinskyStraussProkofiev
Opéra de MarseilleL'eroica, StraussBeethoven
Orchestra sinfonica di Milanosøn.16:00
Milan, Italy150th regular concert, HaydnMatsushita, I.Strauss
Hyogo Performing Arts Centersøn.15:00
Nishinomiya, JapanRundfunk-sinfonieorchester Berlin, Tarmo Peltokoski, StraussShostakovich
Konzerthaus BerlinGeniestreiche, Strauss
Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken KaiserslauternTarmo Peltokoski & Camilla Nylund, StraussShostakovich
Berlin Radio Symphony OrchestraNDR Elbphilharmonie Orchester / Matthias Goerne / Mikko Franck, AdamsBach, J. S.Strauss
NDR Elbphilharmonie Orchestersøn.11:00
Hamburg, Germanysøn.18:00
Bremen, GermanyNational Philharmonic Orchestra of Russia - Национальный филармонический оркестр России, DvořákSchumannStraussScriabin
Novosibirsk State Philharmonic SocietyErin Morley & Gerald Martin Moore, GordonBizetDebussySaint-SaënsRachmaninoffRimsky-KorsakovStraussSchumannVon ZemlinskyBergBenedict, JuliusSullivan
Vocal Arts DCFricsay-bérlet/6 - Zoroaszter, RameauBach, J. S.Strauss
Szeged Symphony OrchestraCamilla Nylund • Helmut Deutsch, KorngoldVon ZemlinskyBergStraussVarious
MusikvereinSalome, Strauss
Opéra National de Parisons.20:00
Paris, FranceDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Lithuanian National Opera and Ballet Theatreons.18:30
Vilnius, Lithuaniaons.19:00
Tokyo, JapanElektra (Electra), Strauss
Sofia Opera and Ballet4.ª de Brahms, BrahmsStraussWagner, Richard
The Calouste Gulbenkian Foundationtors.20:00
Lisbon, PortugalDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Lithuanian National Opera and Ballet Theatretors.18:30
Vilnius, LithuaniaLa Mer Strauss Debussy, StraussDebussy
Opéra national de Lorrainetors.20:00
Nancy, FranceDon Juan, StraussTomasi, H.Dvořák
Stadttheater KlagenfurtElektra (Electra), Strauss
Oper Frankfurttors.19:30
Frankfurt am Main, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Stadttheater Bremerhaventors.12:00
Bremen, Germanyfre.19:00
Tokyo, JapanStrauss Vita d’eroe / 8° Concerto, Strauss
Fondazione Arena di Veronafre.20:00
Verona, ItalyВек Узора, StraussDavis, Miles
Belgrade Philharmonic OrchestraLa Mer Strauss Debussy, StraussDebussy
Opéra national de Lorrainefre.20:00
Nancy, FranceDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Lithuanian National Opera and Ballet Theatrefre.18:30
Vilnius, Lithuania4.ª de Brahms, BrahmsStraussWagner, Richard
The Calouste Gulbenkian Foundationfre.19:00
Lisbon, Portugal«Kavakos plays Bartók», BartókStrauss
Luxembourg Philharmonic OrchestraPara un nuevo Amanecer, StraussShostakovich
ADDA AlicanteSalome, Strauss
Opéra National de Parislør.20:00
Paris, FranceCinema Symphony, Herrmann, B.StraussVaughan Williams
Festspielhaus Baden-BadenStrauss Vita d’eroe / 8° Concerto, Strauss
Fondazione Arena di Veronalør.17:00
Verona, ItalyÜberflieger, MozartStrauss
Gürzenich - Orchester KölnElektra (Electra), Strauss
Darmstadt State Theatrelør.19:30
Darmstadt, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Stadttheater Bremerhavenlør.10:00
Bremen, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Lithuanian National Opera and Ballet Theatrelør.18:30
Vilnius, LithuaniaNishinomiya Rotary Club presents Dream Concerto 2024 ROAD to DREAMS, KhachaturianStraussProkofievStrauss IIGershwin
Hyogo Performing Arts CenterRenaud Capuçon: Traumwandel, MozartStraussBeethoven
Lucerne Culture and Congress CentreAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenzsøn.19:00
Koblenz, Germanyman.19:00
Koblenz, GermanyPinchas Steinberg, MendelssohnStrauss
Teatro Regio di TorinoLe Triomphe de la Mélodie et du Lied, StraussSchubertBrahmsMedtner, N. K.WolfSchumannLisztFauréStravinskyBarberGurney, I.RespighiMoore, B.
Musée d'OrsaySalome, Strauss
Opéra National de Parisons.20:00
Paris, FranceConcerto para Piano n.º 2 de Rachmaninov, RachmaninoffStrauss
The Calouste Gulbenkian Foundationtors.20:00
Lisbon, Portugal"Northern Sinfonia" Symphony Orchestra, StravinskyStraussIbert
St Petersburg PhilharmonicElektra (Electra), Strauss
Brandenburger Theaterfre.19:30
Brandenburg, GermanyConcerto para Piano n.º 2 de Rachmaninov, RachmaninoffStrauss
The Calouste Gulbenkian Foundationfre.19:00
Lisbon, PortugalDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Stadttheater Bremerhavenfre.12:00
Bremen, GermanyBeethoven and Strauss, BeethovenStrauss
San Diego Symphonyfre.20:00
San Diego, United StatesAn Alpine Symphony with Peter Oundjian, GlinkaProkofievStrauss
Colorado Symphonyfre.19:30
Denver, United StatesSalome, Strauss
Opéra National de Parislør.20:00
Paris, FranceAn Alpine Symphony with Peter Oundjian, GlinkaProkofievStrauss
Colorado Symphonylør.19:30
Denver, United StatesElektra (Electra), Strauss
Oper Frankfurtlør.19:30
Frankfurt am Main, GermanyBeethoven and Strauss, BeethovenStrauss
San Diego Symphonylør.18:00
San Diego, United StatesThe Festival Academy Orchestra with Sophie Bevan, Tchaikovsky, P. I.StraussSibelius
Chipping Campden Music FestivalAnne-Sophie Mutter, Wagner, RichardStraussBrahms
Oxford Philharmonic OrchestraElektra (Electra), Strauss
Brandenburger Theatersøn.16:00
Brandenburg, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Three Bridges Opera FestivalPopelka, Hagen / Dvořák, Strauss, DvořákStrauss
Vienna Symphony Orchestrasøn.17:00
Berne, SwitzerlandAn Alpine Symphony with Peter Oundjian, GlinkaProkofievStrauss
Colorado Symphonysøn.13:00
Denver, United StatesPopelka, Hagen / Dvořák, Strauss, DvořákStrauss
Vienna Symphony Orchestraman.19:30
Geneva, SwitzerlandSalome, Strauss
Opéra National de Paristirs.20:00
Paris, FrancePopelka, Hagen / Dvořák, Strauss, DvořákStrauss
Vienna Symphony Orchestratirs.19:30
Zurich, SwitzerlandWiener Symphoniker, DvořákStrauss
Lucerne Culture and Congress CentrePopelka, Hagen / Dvořák, Strauss, DvořákStrauss
Vienna Symphony Orchestraons.19:30
Lucerne, SwitzerlandSächsische Staatskapelle Dresden, Von WeberWagner, RichardStrauss
Staatskapelle DresdenEin Heldenleben - Visionäre Romantik(er) Tonhallekonzert, DvořákStrauss
Theater St Gallentors.19:30
St Gallen, SwitzerlandAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
National Theatre Praguetors.19:00
Prague, Czech RepublicEdgar Moreau, Jérémie Moreau, SchumannStraussGrieg
Municipal Band of Vitoria-GasteizSymphonieorchester des BR: Haydn / Schubert / Strauss, HaydnSchubertStrauss
Bavarian Radio Symphony Orchestrators.20:00
Munich, GermanyGewandhausorchester, Semyon Bychkov Dirigent, ShostakovichStrauss
Gewandhaus Leipzigtors.20:00
Leipzig, GermanySlovakia – Košice, Wagner, RichardBrucknerStrauss
Slovak PhilharmonicLieder de Schubert, Mahler i Strauss, SchubertMahlerStrauss
SchubertíadaEin Heldenleben - Visionäre Romantik(er) Tonhallekonzert, DvořákStrauss
Theater St Gallenfre.19:30
St Gallen, SwitzerlandSymphonieorchester des BR: Haydn / Schubert / Strauss, HaydnSchubertStrauss
Bavarian Radio Symphony Orchestrafre.20:00
Munich, GermanyStrauss’ Alpine Symphony, Montgomery, JessieKhachaturianStrauss
Detroit Symphony Orchestrafre.20:00
Detroit, United StatesGewandhausorchester, Semyon Bychkov Dirigent, ShostakovichStrauss
Gewandhaus Leipzigfre.20:00
Leipzig, GermanyThe Music of Dance: Schubert & Strauss, SchubertPiazzollaStrauss
Oregon Symphonylør.14:00
Portland, United StatesStrauss’ Alpine Symphony, Montgomery, JessieKhachaturianStrauss
Detroit Symphony Orchestralør.20:00
Detroit, United StatesElektra (Electra), Strauss
Oper Frankfurtlør.19:30
Frankfurt am Main, GermanyClassical Series - Strauss Festival: An Alpine Symphony, Strauss
Houston Symphonylør.20:00
Houston, United StatesConcierto 06 | OFBA, FaríasMahlerStrauss
Teatro ColónSymphonieorchester des BR: Haydn / Schubert / Strauss, HaydnSchubertStrauss
Bavarian Radio Symphony Orchestralør.19:00
Munich, GermanyElektra (Electra), Strauss
Brandenburger Theaterlør.16:00
Brandenburg, GermanyStrauss’ Alpine Symphony, Montgomery, JessieKhachaturianStrauss
Detroit Symphony Orchestrasøn.15:00
Detroit, United StatesThe Music of Dance: Schubert & Strauss, SchubertPiazzollaStrauss
Oregon Symphonysøn.14:00
Portland, United StatesElektra (Electra), Strauss
Darmstadt State Theatresøn.18:00
Darmstadt, GermanyClassical Series - Strauss Festival: An Alpine Symphony, Strauss
Houston SymphonyEuskadiko Orkestra – Dutilleux / Strauss, DutilleuxStrauss
Kursaal (San Sebastián)man.19:30
Donostia / San Sebastian, SpainThe Music of Dance: Schubert & Strauss, SchubertPiazzollaStrauss
Oregon Symphonyman.19:30
Portland, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenztirs.19:30
Koblenz, GermanySalome, Strauss
Wiener StaatsoperTod und Verklärung, StraussStankovych, Y.Tchaikovsky, P. I.
Duisburg Philharmonicons.19:30
Duisburg, GermanyLahav Shani speelt Prokofjev, ProkofievStrauss
Rotterdam Philharmonic Orchestrators.20:15
Rotterdam, NetherlandsEuskadiko Orkestra - Abono 10 - Dutilleux / Strauss, StraussDutilleux
Teatro Antzokia Principal Vitoria-GasteizTod und Verklärung, StraussStankovych, Y.Tchaikovsky, P. I.
Duisburg Philharmonictors.19:30
Duisburg, Germany10. Sinfoniekonzert, StraussCanteloubeSkryleva
Theater MagdeburgClassical Series - Strauss Festival: Salome in Concert, Strauss
Houston Symphonyfre.20:00
Houston, United StatesEuskadiko Orkestra – Dutilleux / Strauss, DutilleuxStrauss
Kursaal (San Sebastián)fre.19:30
Donostia / San Sebastian, SpainLahav Shani speelt Prokofjev, ProkofievStrauss
Rotterdam Philharmonic Orchestrafre.20:15
Rotterdam, NetherlandsFlöte, Freiheit, Walzer, BeethovenMozartStrauss
Hr-Sinfonieorchester Frankfurt761st Tokyo Subscription Concerts, BergStraussDvořák
Japan Philharmonic Orchestrafre.14:00
Tokyo, Japan10. Sinfoniekonzert, StraussCanteloubeSkryleva
Theater MagdeburgDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Lewes Chamber Music FestivalWDR Happy Hour – Capuçon, BruchBonisStrauss
Kölner PhilharmonieIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlinfre.19:30
Berlin, GermanyLahav Shani speelt Prokofjev, ProkofievStrauss
Rotterdam Philharmonic Orchestralør.19:00
Dortmund, Germany761st Tokyo Subscription Concerts, BergStraussDvořák
Japan Philharmonic Orchestralør.19:00
Tokyo, JapanAshiya Symphony Orchestra 98th Regular Concert, PucciniStravinskyDebussyStrauss
Hyogo Performing Arts CenterLahav Shani & Rotterdam Philharmonic Orchestra, ProkofievStrauss
Konzerthaus DortmundMăcelaru & Capuçon, StraussBruchBonisWagner, Richard
Kölner PhilharmonieLahav Shani speelt Prokofjev, ProkofievStrauss
Rotterdam Philharmonic Orchestrasøn.14:15
Rotterdam, NetherlandsClassical Series - Strauss Festival: Salome in Concert, Strauss
Houston Symphonysøn.19:00
Houston, United StatesSalome, Strauss
Wiener StaatsoperEnthusiastenorchester, StraussSaint-SaënsBizet
Alte Oper FrankfurtElektra (Electra), Strauss
Oper Frankfurtsøn.18:00
Frankfurt am Main, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
National Theatre Pragueman.19:00
Prague, Czech RepublicSalome, Strauss
Wiener Staatsoper4th International Grand Piano Competition, PoulencStraussTchaikovsky, A.
Moscow PhilharmonicZa konec sezone, DvořákStrauss
Slovenian Philharmonic Orchestrators.19:30
Ljubljana, SloveniaFranz Welser-Möst & Leif Ove Andsnes, BeethovenStrauss
Bavarian Radio Symphony Orchestrators.20:00
Munich, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenztors.19:30
Koblenz, GermanyOpera Gala: Tribute To Kirsten Flagstad, Wagner, RichardPurcellGriegBeethovenStrauss
Kilden OperaZa konec sezone, DvořákStrauss
Slovenian Philharmonic Orchestrafre.19:30
Ljubljana, SloveniaFranz Welser-Möst & Leif Ove Andsnes, BeethovenStrauss
Bavarian Radio Symphony Orchestrafre.20:00
Munich, GermanyThe 524th Subscription Concert, KodályHaydnMozartStrauss
Nagoya Philharmonic Orchestrafre.18:45
Nagoya, JapanIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlinfre.19:30
Berlin, GermanyFranz Welser-Möst & Leif Ove Andsnes, BeethovenStrauss
Bavarian Radio Symphony Orchestralør.19:30
Vienna, AustriaSymphonieorchester des Bayerischen Rundfunks / Andsnes / Welser-Möst, BeethovenStrauss
Wiener KonzerthausThe 524th Subscription Concert, KodályHaydnMozartStrauss
Nagoya Philharmonic Orchestralør.16:00
Nagoya, Japan10. Philharmonisches Konzert / Irre Typen, DvořákStraussGourzi
Volkstheater Rostocksøn.18:00
Rostock, Germany5. Kammerkonzert 2023/24, BrahmsStrauss
Theater Krefeld und Mönchengladbachsøn.11:00
Mönchengladbach, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Theater Koblenzsøn.18:00
Koblenz, GermanySalome, Strauss
Wiener Staatsoper10. Philharmonisches Konzert / Irre Typen, DvořákStraussGourzi
Volkstheater RostockÎnchiderea stagiunii simfonice 2023-2024, StraussRavel
Filarmonica George Enescuons.19:00
Bucharest, RomaniaLawrence Foster & Bruckner Orchester Linz, UllmannIbertStrauss
Brucknerfest LinzÎnchiderea stagiunii simfonice 2023-2024, StraussRavel
Filarmonica George Enescutors.19:00
Bucharest, RomaniaSchönberg Strauss, Schoenberg, ArnoldStrauss
Munich Philharmonictors.19:30
Munich, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Teatro La Fenicefre.19:00
Venice, ItalyGala operowa – Love story, Holmès, AugustaOffenbachStrauss IIStrauss
Filharmonia PomorskaMoscow Philharmonic Orchestra, Strauss
Moscow Philharmonic«Musikalische Experimente» Sommerkonzert, StraussGulda, Friedrich
Chamber philharmony GraubündenSchönberg Strauss, Schoenberg, ArnoldStrauss
Munich Philharmoniclør.19:00
Munich, GermanyAlexander Melnikov Performs Shostakovich, ShostakovichStrauss
Sydney Symphony Orchestralør.14:00
Sydney City, Australialør.15:00
Antwerp, BelgiumAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Teatro La Fenicesøn.17:00
Venice, Italy8. Sinfoniekonzert: Auf dem Gipfel, MozartStrauss
Saarländisches Staatstheatersøn.11:00
Saarbrücken, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
National Theatre Praguesøn.19:00
Prague, Czech RepublicAlexander Melnikov Performs Shostakovich, ShostakovichStrauss
Sydney Symphony Orchestrasøn.14:00
Sydney City, Australiasøn.20:00
Ghent, Belgium5. Kammerkonzert 2023/24, BrahmsStrauss
Theater Krefeld und Mönchengladbachsøn.11:00
Krefeld, Germany8. Sinfoniekonzert: Auf dem Gipfel, MozartStrauss
Saarländisches Staatstheaterman.19:30
Saarbrücken, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Teatro La Fenicetirs.19:00
Venice, ItalyHaydn London Symphony, StraussHaydn
Grant Park Music FestivalAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Teatro La Fenicetors.19:00
Venice, ItalyLe bourgeois gentilhomme / Ariadne auf Naxos, Strauss
Ivan Fischer Opera Companyfre.20:00
Spoleto, ItalyRay Chen Plays Mendelssohn And Tchaikovsky, StraussVon WeberTchaikovsky, P. I.
Seoul Philharmonic Orchestrafre.20:00
Seoul, South KoreaNorddeutsche Orchesterakademie / Kiril Stankow, RavelStraussStravinsky
Elbphilharmonie & Laeiszhalle Hamburglør.19:30
Indianola, United StatesRay Chen Plays Mendelssohn And Tchaikovsky, StraussVon WeberTchaikovsky, P. I.
Seoul Philharmonic Orchestralør.20:00
Seoul, South KoreaDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Staatstheater MainzOutsiders, Coleridge-TaylorStraussDvořák
Bolton Symphony OrchestraThe Symphonica 76th Regular Concert, BrahmsStrauss
Sumida Triphony HallLe bourgeois gentilhomme / Ariadne auf Naxos, Strauss
Ivan Fischer Opera Companysøn.16:00
Spoleto, ItalyElektra (Electra), Strauss
Bavarian State Operasøn.20:00
Munich, GermanyEnsemble Balance : Der Bürger als Edelmann, Strauss
balance Forum für MusikAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Teatro La Fenicesøn.17:00
Venice, ItalyFestival Orchestra: Renée Fleming, Pines Of Rome, StraussFletcher, AlanRespighi
Aspen Music FestivalRCM Brass Ensemble, Martin, MatthewStrauss
Royal College of MusicVier letzte Lieder - Festkonzert, StraussMahler
St. Galler FestspieleRyman Healthcare Winter Gala: Carmina Burana, StraussSculthorpeOrff
Melbourne Symphony Orchestrators.19:30
Southbank, AustraliaGuest at Stadttheater Fürth, HaydnStrauss
Bamberg SymphonyRyman Healthcare Winter Gala: Carmina Burana, StraussSculthorpeOrff
Melbourne Symphony Orchestrafre.19:30
Southbank, AustraliaChamber Symphony: Inon Barnatan, Haydn Symphonies, HaydnShostakovichStrauss
Aspen Music FestivalRyman Healthcare Winter Gala: Carmina Burana, StraussSculthorpeOrff
Melbourne Symphony Orchestralør.14:00
Southbank, AustraliaElektra (Electra), Strauss
Bavarian State Operalør.18:00
Munich, GermanyQuatsch, keine Opern!, PucciniRossiniMilhaudWidmannStrauss
Staatstheater am Gärtnerplatzsøn.14:00
Indianola, United States5. Kammerkonzert, Ewald, V.StraussGálPoulenc
Theater and Orchester HeidelbergGarsington Opera: Gala Concert, BeethovenBrittenDvořákMozartRossiniSmetanaStraussTchaikovsky, P. I.VerdiHändel
Philharmonia OrchestraTableaux D’une Exposition, Wagner, RichardStraussMussorgskyRavel
Festival Radio France Occitanie MontpellierStaatsoper Für Alle - Open-air-konzert, Strauss
State Opera Berlin9. Sinfoniekonzert, BrahmsStrauss
Staatstheater Kassellør.13:00
Indianola, United StatesMetamorphosen – Trans-zendenz II – Julia Fischer II, BeethovenStrauss
Gstaad Menuhin Festivalfre.19:30
Indianola, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Santa Fe Operalør.20:00
Santa Fe, United StatesAndris Nelsons conducts Ives, Beethoven, and Strauss featuring Emanuel Ax, piano, Ives, C.StraussBeethoven
TanglewoodCSO + Marin Alsop with Hayato Sumino, ChopinStraussRavel
Ravinia FestivalDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Santa Fe Operaons.20:00
Santa Fe, United StatesSchoenberg’s Transfigured Night, StraussHolstHindemithSchoenberg, Arnold
Utah SymphonyYamen Saadi / Julien Quentin, BrahmsStraussPoulenc
Verbier FestivalBicentenário Da Imigração Alemã, StraussPasculli, AntonioBeethoven
Orquestra Sinfônica de Porto Alegre (OSPA)fre.19:00
Salzburg, AustriaC7 El Ultimo Romantico, StraussBruckner
Ópera Nacional de Chilefre.19:00
Santiago, ChileC7 El Ultimo Romantico, StraussBruckner
Ópera Nacional de Chilelør.17:00
Santiago, ChileVfo / Shani / Barenboim / Weilerstein / Kantorow, BrahmsStrauss
Verbier Festivalons.19:00
Salzburg, AustriaThe 283rd Subscription Concert, Tchaikovsky, P. I.Strauss
Japan Century Symphony OrchestraDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Santa Fe Operafre.20:00
Santa Fe, United StatesHeroic Tales, Grime, H.RavelStrauss
Queensland Symphony Orchestrafre.11:30
Brisbane, AustraliaDas Festivalorchester & Reinhold Messner, Strauss
Schleswig-Holstein Musik FestivalHeroic Tales, Grime, H.RavelStrauss
Queensland Symphony Orchestralør.19:30
Brisbane, Australiasøn.19:00
Salzburg, AustriaDas Festivalorchester & Reinhold Messner, Strauss
Schleswig-Holstein Musik FestivalOne Coin Concert Shingo Noguchi & Hiroichi Nakata, GounodStraussDonizetti
Hyogo Performing Arts CenterDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Santa Fe Operators.20:00
Santa Fe, United StatesNicholas Carter Conducts Schumann's Third Symphony, SchumannGrime, H.Strauss
Seoul Philharmonic OrchestraFestival Orchestra: Malofeev Plays Rachmaninoff, RachmaninoffStrauss
Aspen Music FestivalEuropean Union Youth Orchestra | Gianandrea Noseda | Nicolas Altstaedt, Simon, CarlosBrittenStrauss
Lucerne Festival im SommerDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Santa Fe Operators.20:00
Santa Fe, United StatesEuropean Union Youth Orchestra: Don Quixote, StraussSimon, Carlos
Edinburgh International FestivalA Hero’s Life, HolstLil LacyStrauss
Lakes Area Music Festivallør.19:30
Brainerd, United StatesEuropean Union Youth Orchestra · Solist:in des EUYO · Nicolas Altstaedt · Gianandrea Noseda, BrittenStraussSimon, Carlos
GrafeneggMoritzburg Festival Orchester, MozartClyneStraussLeshnoff
Konzerthaus BerlinA Hero’s Life, HolstLil LacyStrauss
Lakes Area Music Festivalsøn.15:00
Brainerd, United StatesSão Paulo Symphony Orchestra, Guarnieri, C.GinasteraDe SarasateStrauss
Edinburgh International FestivalEuropean Union Youth Orchestra, Simon, CarlosBrittenStrauss
Konzerthaus BerlinConcert Kleiter-Drake VB24, BrittenBrahmsSchubertPrevinStrauss
SchubertíadaMarie Jacquot Conducts Mozart And Strauss, MozartStraussKorngold
Royal Danish OperaWiener Philharmoniker · Dudamel, Strauss
Salzburg FestivalClosing Concert: Capriccio, Strauss
Edinburgh International FestivalRaphaela Gromes, violonchelo, y Julian Riem, piano, Alemania, Mendelssohn, F.StraussMendelssohnBrahms
Teatro Mayor Julio Mario SantodomingoOrquesta Nacional de España. Director: David Afkham, Alemania. Solista: Pablo Sainz-Villegas, guitarra, España, Albéniz, I.RodrigoStraussFalla
Teatro Mayor Julio Mario SantodomingoSound Of Planets – Trans-cendence XI, Berlioz, H.StraussHolst
Gstaad Menuhin FestivalWiener Philharmoniker | Christian Thielemann, MendelssohnStrauss
Lucerne Festival im SommerOn Evgeny Svetlanov's Birthday, Tchaikovsky, P. I.Strauss
Moscow PhilharmonicR. Strauss: Ariadne Auf Naxos, Strauss
Budapest Festival Orchestrasøn.19:00
Budapest, HungaryLe bourgeois gentilhomme / Ariadne auf Naxos, Strauss
Ivan Fischer Opera Companysøn.19:00
Budapest, Hungarytirs.19:00
Budapest, HungaryR. Strauss: Ariadne Auf Naxos, Strauss
Budapest Festival OrchestraLe bourgeois gentilhomme / Ariadne auf Naxos, Strauss
Ivan Fischer Opera Companyons.19:00
Budapest, HungaryBerlioz, Les Nuits D’été - Lea Desandre / Mikko Franck, Tatiana ProbstBerlioz, H.Strauss
Maison de la Radio et de la MusiqueThe 663rd Subscription Concert, StraussWagner, Richard
Sapporo Symphony OrchestraBach, Mahler & Symphonic Metamorphosis, MahlerBach, J. S.Ellington, D.Henderson, L.StraussHindemith
New York Philharmonictors.19:30
New York City, United StatesFrancesca Dego Alessandro Taverna, Schoenberg, ArnoldStraussBeethoven
MITO Settembre Musica1. Abo-konzert himmlisches Leben, StraussMahler
Argovia PhilharmonicBach, Mahler & Symphonic Metamorphosis, MahlerBach, J. S.Ellington, D.Henderson, L.StraussHindemith
New York Philharmoniclør.19:30
New York City, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
National Theatre PragueR. Strauss ‒ Brahms ‒ Florencia, BrahmsStrauss
SodreChopin and Alpine Symphony, ChopinStrauss
Oregon Symphonylør.19:30
Portland, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichsøn.19:00
Zurich, Switzerland1. Abo-konzert himmlisches Leben, StraussMahler
Argovia Philharmonicsøn.17:00
Aarau, SwitzerlandChopin and Alpine Symphony, ChopinStrauss
Oregon SymphonyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichons.20:00
Zurich, SwitzerlandMozart and Strauss, Von ZemlinskyStraussMozart
Fort Worth Symphony Orchestrafre.19:30
Fort Worth, United StatesElektra (Electra), Strauss
San Carlo Theaterfre.20:00
Naples, ItalyMozart and Strauss, Von ZemlinskyStraussMozart
Fort Worth Symphony Orchestralør.19:30
Fort Worth, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichlør.19:00
Zurich, SwitzerlandSaturday Matinée Series No. 270, BruchKorngoldStraussVon Weber
Yomiuri Nippon Symphony Orchestralør.14:00
Tokyo, JapanIn Memoriam, PärtMahlerStrauss
Gothenburg opera houseMozart and Strauss, Von ZemlinskyStraussMozart
Fort Worth Symphony Orchestrasøn.14:00
Fort Worth, United StatesElektra (Electra), Strauss
San Carlo Theatersøn.17:00
Naples, ItalySaturday Matinée Series No. 270, BruchKorngoldStraussVon Weber
Yomiuri Nippon Symphony Orchestrasøn.14:00
Tokyo, JapanElektra (Electra), Strauss
San Carlo TheaterNoseda Conducts Beethoven’s Fifth, Simon, CarlosStraussBeethoven
National Symphony Orchestra, UStors.19:00
Washington D.C., United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichtors.19:30
Zurich, SwitzerlandBrahms Double Concerto, BrahmsSmetanaStraussBorodin
Seattle Symphonytors.19:30
Seattle, United StatesEschenbach with Lucas & Arthur Jussen, StraussMozartBeethoven
Chicago Symphony Orchestrafre.13:30
Chicago, United StatesNoseda Conducts Beethoven’s Fifth, Simon, CarlosStraussBeethoven
National Symphony Orchestra, USfre.20:00
Washington D.C., United Stateslør.19:30
Hanover, GermanyEschenbach with Lucas & Arthur Jussen, StraussMozartBeethoven
Chicago Symphony Orchestralør.19:30
Chicago, United StatesNoseda Conducts Beethoven’s Fifth, Simon, CarlosStraussBeethoven
National Symphony Orchestra, USlør.20:00
Washington D.C., United StatesBrahms Double Concerto, BrahmsSmetanaStraussBorodin
Seattle Symphonylør.20:00
Seattle, United StatesEschenbach with Lucas & Arthur Jussen, StraussMozartBeethoven
Chicago Symphony Orchestrasøn.15:00
Chicago, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichsøn.14:00
Zurich, SwitzerlandForbidden Love, DebussySchumann, ClaraWagner, RichardStrauss
Melbourne Symphony Orchestrators.19:30
Southbank, AustraliaEin Heldenleben, MozartStrauss
Malmö Symphony OrchestraAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichtors.19:00
Zurich, SwitzerlandNoseda Conducts Strauss’ Ein Heldenleben | Leif Ove Andsnes Plays Beethoven, BeethovenStrauss
National Symphony Orchestra, UStors.19:00
Washington D.C., United Statesfre.19:00
Helsinki, Finlandfre.19:30
Hanover, GermanyNoseda Conducts Strauss’ Ein Heldenleben | Leif Ove Andsnes Plays Beethoven, BeethovenStrauss
National Symphony Orchestra, USfre.11:30
Washington D.C., United StatesForbidden Love, DebussySchumann, ClaraWagner, RichardStrauss
Melbourne Symphony Orchestralør.14:00
Southbank, AustraliaDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Teatro alla ScalaAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichsøn.20:00
Zurich, SwitzerlandNoseda Conducts Strauss’ Ein Heldenleben | Leif Ove Andsnes Plays Beethoven, BeethovenStrauss
National Symphony Orchestra, USsøn.15:00
Washington D.C., United StatesLalla & Skali e... La Serenata Fatata, MozartStrauss
Teatro alla ScalaDebussy, Wagner and Strauss, DebussyWagner, RichardStrauss
Melbourne Symphony OrchestraDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Teatro alla Scalaons.19:00
Helsinki, FinlandBarbara Massaro & Elena Chiavegato, Scarlatti, AlessandroMozartSchubertMendelssohnSchumannStraussDebussyRavelPoulencFauréChabrier
Teatro La Fenicetors.18:30
Hanover, GermanyAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichfre.19:00
Zurich, SwitzerlandGyeonggi Philharmonic Masters Series IV _ Life of Strauss Hero, BeethovenStrauss
Seoul Arts Centerfre.19:00
Helsinki, FinlandDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Teatro alla ScalaProfessori dell'Orchestra del Teatro alla Scala, StraussVon ZemlinskyKorngold
Teatro alla ScalaAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Opernhaus Zürichtirs.19:00
Zurich, SwitzerlandDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Teatro alla ScalaDon Quixote, BeethovenHumperdinckStrauss
Chicago Symphony Orchestrators.19:30
Chicago, United Statestors.19:00
Helsinki, FinlandDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Tokyo Nikikai Opera Foundationtors.18:00
Tokyo, JapanLe bourgeois gentilhomme / Ariadne auf Naxos, Strauss
Ivan Fischer Opera Companytors.19:00
Vicenza, ItalySir Antonio Pappano Conducts Kendall, Liszt, And Strauss With Jean-Yves Thibaudet, Piano, Kendall, HannahStraussLiszt
Boston Symphony Orchestrators.19:30
Boston, United StatesClubconcert Met Soe Nsuki, StraussBerg
Antwerp Symphony OrchestraDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Tokyo Nikikai Opera Foundationfre.14:00
Tokyo, JapanDon Quixote, BeethovenHumperdinckStrauss
Chicago Symphony Orchestrafre.19:30
Chicago, United StatesSir Antonio Pappano Conducts Kendall, Liszt, And Strauss With Jean-Yves Thibaudet, Piano, Kendall, HannahStraussLiszt
Boston Symphony Orchestrafre.13:30
Boston, United StatesA Hero's Life, RavelBruchStrauss
London Philharmonic OrchestraDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Teatro alla Scalalør.19:00
Helsinki, FinlandDon Quixote, BeethovenHumperdinckStrauss
Chicago Symphony Orchestralør.19:30
Chicago, United StatesSir Antonio Pappano Conducts Kendall, Liszt, And Strauss With Jean-Yves Thibaudet, Piano, Kendall, HannahStraussLiszt
Boston Symphony Orchestralør.20:00
Boston, United StatesDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Tokyo Nikikai Opera Foundationlør.14:00
Tokyo, JapanLe bourgeois gentilhomme / Ariadne auf Naxos, Strauss
Ivan Fischer Opera Companylør.19:00
Vicenza, Italylør.19:30
Hanover, GermanyStrauss’ ‘Also Sprach Zarathustra’, StraussBerg
Antwerp Symphony OrchestraSymphony Orchestra of the Perm Opera and Ballet Theatre, Wagner, RichardStraussMahler
Moscow PhilharmonicDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Tokyo Nikikai Opera Foundationsøn.14:00
Tokyo, JapanLe bourgeois gentilhomme / Ariadne auf Naxos, Strauss
Ivan Fischer Opera Companysøn.19:00
Vicenza, ItalyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Teatro alla Scalatirs.19:00
Helsinki, Finlandons.19:30
Hanover, GermanyMälkki Conducts Strauss And Ravel, FrancesconiStraussRavel
New York Philharmonictors.19:30
New York City, United Statestors.19:00
Helsinki, FinlandMälkki Conducts Strauss And Ravel, FrancesconiStraussRavel
New York Philharmonicfre.14:00
New York City, United StatesHansel And Gretel & Don Quixote, HumperdinckStraussWagner, Richard
Houston Symphonyfre.19:30
Houston, United Statesfre.19:00
Dresden, Germanylør.19:00
Dresden, GermanyMälkki Conducts Strauss And Ravel, FrancesconiStraussRavel
New York Philharmoniclør.19:30
New York City, United StatesHansel And Gretel & Don Quixote, HumperdinckStraussWagner, Richard
Houston Symphonyman.19:00
Dresden, GermanyVienna Jeunesse Orchestra / Katharina Wincor / Katharina Paul, EinemStraussRachmaninoff
MusikvereinOrchestre De Paris / Klaus Mäkelä, StraussMessiaenFauréEscaich
Cité de la Musique/Philharmonie de Parisons.20:00
Paris, Franceons.19:00
Dresden, GermanyGünther Groissböck, Alexandra Goloubitskaia, SchubertLoewe, C.BrahmsStrauss
Musikverein GrazOrchestre De Paris / Klaus Mäkelä, StraussMessiaenFauréEscaich
Cité de la Musique/Philharmonie de Paristors.20:00
Paris, FranceRouvali Leads Julia Wolfe, Strauss & Sibelius, Wolfe, JuliaStraussSibelius
New York Philharmonictors.19:30
New York City, United Statesfre.19:00
Dresden, GermanyGlowing Colours and Grand Passions, PejačevićSzymanowskiWagner, RichardStrauss
BBC Symphony OrchestraRouvali Leads Julia Wolfe, Strauss & Sibelius, Wolfe, JuliaStraussSibelius
New York Philharmonicfre.11:00
New York City, United StatesHarmonias Intemporais, StraussSaariahoMahler, A.
Theatro Municipal de São Paulofre.20:00
São Paulo, BrazilHőSök éS Szerelmek – Zeneplusz 1., Wagner, RichardStrauss
Dohnányi Orchestra BudafokVeteran’s Day Concert: A WWII Journey, CoplandHaas, P.ShostakovichStill, W. G.KamenWilliams, JohnStrauss
New World Symphonylør.19:30
Miami Beach, United StatesRouvali Leads Julia Wolfe, Strauss & Sibelius, Wolfe, JuliaStraussSibelius
New York Philharmoniclør.19:30
New York City, United StatesHarmonias Intemporais, StraussSaariahoMahler, A.
Theatro Municipal de São Paulolør.17:00
São Paulo, BrazilVeteran’s Day Concert: A WWII Journey, CoplandHaas, P.ShostakovichStill, W. G.KamenWilliams, JohnStrauss
New World Symphonysøn.14:00
Miami Beach, United StatesElektra (Electra), Strauss
Staatsoper Hamburgsøn.18:00
Hamburg, GermanyAngela Brower Mezzo-soprano; James Baillieu Piano, StraussBerlioz, H.Heggie
Wigmore Hallsøn.19:00
Dresden, GermanyElektra (Electra), Strauss
Staatsoper Hamburgtirs.19:30
Hamburg, GermanyRouvali Leads Julia Wolfe, Strauss & Sibelius, Wolfe, JuliaStraussSibelius
New York Philharmonictirs.19:30
New York City, United StatesElektra (Electra), Strauss
Staatsoper Hamburgfre.19:30
Hamburg, GermanyUmberto & Natsuko, SchubertBrahmsWagner, RichardStrauss
Queensland Symphony Orchestrafre.19:30
Brisbane, AustraliaStrauss’ Alpine Symphony, MacCunnRautavaaraStrauss
Pittsburgh Symphony Orchestrafre.19:30
Pittsburgh, United StatesUmberto & Natsuko, SchubertBrahmsWagner, RichardStrauss
Queensland Symphony Orchestralør.13:30
Brisbane, AustraliaPSO Disrupt: Strauss' Alpine Symphony, Strauss
Pittsburgh Symphony OrchestraStrauss’ Alpine Symphony, MacCunnRautavaaraStrauss
Pittsburgh Symphony Orchestrasøn.14:30
Pittsburgh, United StatesElektra (Electra), Strauss
Staatsoper Hamburgtirs.19:30
Hamburg, Germanytors.19:00
Dresden, GermanyHändel, Mendelssohn & Ruders, HändelMendelssohnStrauss
Odense SymfoniorkesterOrchestre Symphonique De Montréal / Rafael Payare, HabibiSchumannStrauss
Cité de la Musique/Philharmonie de ParisClassical Series Concert #4, StraussChopin
Kansas City Symphonyfre.20:00
Kansas City, United StatesMahler, Kindertotenlieder - M.-N. Lemieux / M. Franck, DutilleuxMahlerStrauss
Maison de la Radio et de la MusiqueNovosibirsk Academic Symphony Orchestra, StraussBeethoven
Novosibirsk State Philharmonic SocietyClassical Series Concert #4, StraussChopin
Kansas City Symphonysøn.18:00
Dresden, GermanyMozart. Strauss. Beethoven, MozartStraussBeethoven
PKF Prague PhilharmoniaPetr Popelka, Christian Gerhaher, SchubertDebussyStraussRavel
Bamberg SymphonyDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
The Metropolitan Operafre.19:00
New York City, United StatesHaydn and Strauss: Nelson Mass and A Hero’s Life, MoussaStraussHaydn
BBC Symphony OrchestraWagner & Strauss, Wagner, RichardStrauss
Orquestra Sinfônica de Porto Alegre (OSPA)Sagornas Konsert, DukasDvořákRavelStrauss
Gothenburg opera houseOrchestra Discovery 2024 < Discovery with Maestro! > Vol.3 Cinema Classics, StraussBrahmsStrauss IIMahler
Kyoto Symphony Orchestraons.19:00
Dresden, GermanyDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
The Metropolitan Operaons.19:00
New York City, United StatesIveta Apkalna orchestral, Wagner, RichardLisztStrauss
Festival Mecklenburg-VorpommernDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
The Metropolitan Operalør.13:00
New York City, United Statesman.19:00
Dresden, GermanyDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
The Metropolitan Operatirs.19:00
New York City, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucklør.17:00
Innsbruck, AustriaDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
The Metropolitan Operalør.19:30
New York City, United StatesStrauss | Schubert | Concerts du Dimanche Matin, StraussSchubert
Théâtre des Champs-ElyséesČeský Spolek Pro Komorní Hudbu • Adam Plachetka, SmetanaFibichMozartSchubertStraussDvořák
Czech PhilharmonicAlpensinfonie, DvořákShostakovichStrauss
Sinfonieorchester Baselons.19:30
Basel, SwitzerlandDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
The Metropolitan Operators.19:30
New York City, United StatesAlpensinfonie, DvořákShostakovichStrauss
Sinfonieorchester Baseltors.19:30
Basel, SwitzerlandDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbruckfre.17:00
Innsbruck, AustriaSubscription №10: Nikolay Lugansky, StraussProkofiev, S. S.
Moscow PhilharmonicDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucksøn.17:00
Innsbruck, AustriaGala De Año Nuevo, StraussTchaikovsky, P. I.Strauss IILehárCoplandShostakovichOffenbachWilliams, JohnKhachaturian
SodreAlso sprach Zarathustra, MoussaBerlioz, H.Strauss
New York PhilharmonicDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucksøn.17:00
Innsbruck, AustriaNew Year’s Waltzes, Strauss IIIbertStraussRavel
La Monnaie/De MuntAlso sprach Zarathustra, MoussaBerlioz, H.Strauss
New York Philharmonictirs.19:30
New York City, United StatesFour Seasons & Strauss, VivaldiStrauss
Pacific SymphonyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucksøn.17:00
Innsbruck, AustriaStrauss, Berg & Brahms, StraussBergBrahms
London Philharmonic OrchestraSir Andrew Conducts Emanuel Ax + Mozart, TippettMozartStrauss
Toronto Symphony Orchestraons.20:00
Toronto, CanadaStrauss | Bruckner, StraussBruckner
Orchestre de Chambre de ParisThe FWSO’s Michael Shih and DJ Cheek: Mozart’s Sinfonia Concertante, StraussSibeliusMozart
Fort Worth Symphony Orchestrafre.19:30
Fort Worth, United StatesMidori and An Alpine Symphony, SibeliusStrauss
Louisville OrchestraBrahms & Strauss, BrahmsStrauss
Albanian National Theatre of Opera and BalletWiener Symphoniker / Einem / Strauss / Schubert, EinemStraussSchubert
Musikvereinlør.19:30
Vienna, AustriaSir Andrew Conducts Emanuel Ax + Mozart, TippettMozartStrauss
Toronto Symphony Orchestralør.20:00
Toronto, CanadaThe FWSO’s Michael Shih and DJ Cheek: Mozart’s Sinfonia Concertante, StraussSibeliusMozart
Fort Worth Symphony Orchestralør.19:30
Fort Worth, United StatesWiener Symphoniker / Einem / Strauss / Schubert, EinemStraussSchubert
Musikvereinsøn.19:30
Vienna, AustriaSir Andrew Conducts Emanuel Ax + Mozart, TippettMozartStrauss
Toronto Symphony Orchestrasøn.15:00
Toronto, CanadaThe FWSO’s Michael Shih and DJ Cheek: Mozart’s Sinfonia Concertante, StraussSibeliusMozart
Fort Worth Symphony Orchestrasøn.14:00
Fort Worth, United StatesStrauss & Brahms Fyra, StraussBrahmsWagner, Richard
Malmö Symphony OrchestraSymphonie Fantastique, Berlioz, H.StraussEisendle, Hannah
Dallas Symphony OrchestraSan Francisco Symphony, Berlioz, H.DebussyStraussAdams
San Francisco Symphonyfre.19:30
San Francisco, United StatesSymphonie Fantastique, Berlioz, H.StraussEisendle, Hannah
Dallas Symphony Orchestralør.19:30
Dallas, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucklør.17:00
Innsbruck, AustriaSan Francisco Symphony, Berlioz, H.DebussyStraussAdams
San Francisco Symphonylør.19:30
San Francisco, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Nederlandse ReisoperaDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Deutsche Oper Berlinsøn.17:00
Berlin, GermanyRoyal Concertgebouw Orchestra & Mäkelä — Chin, Wagner i Strauss, ChinWagner, RichardStrauss
Palau de la Música CatalanaSymphonie Fantastique, Berlioz, H.StraussEisendle, Hannah
Dallas Symphony Orchestrasøn.15:00
Dallas, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Staatsoper Hamburgsøn.18:00
Hamburg, GermanyRoyal Concertgebouw Orchestra - A5, ChinWagner, RichardStrauss
IbermúsicaAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Staatsoper Hamburgons.19:00
Hamburg, GermanyDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Deutsche Oper Berlintors.18:00
Berlin, GermanySchubert, Strauss & Saariaho, SaariahoStraussSchubert
LA Philtors.20:00
Los Angeles, United StatesBartók Concerto for Orchestra, StraussSalonenBartók
Chicago Symphony OrchestraStrauss - Debussy, StraussDebussy
Cincinnati Symphony Orchestrafre.19:30
Cincinnati, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucklør.17:00
Innsbruck, AustriaBartók Concerto for Orchestra, StraussSalonenBartók
Chicago Symphony Orchestralør.19:30
Chicago, United StatesStrauss - Debussy, StraussDebussy
Cincinnati Symphony Orchestralør.19:30
Cincinnati, United StatesOrozco-Estrada & Berben, BoulangerBrahmsStraussSchoenberg, Arnold
German Symphony Orchestra Berlinlør.20:00
Berlin, GermanySchubert, Strauss & Saariaho, SaariahoStraussSchubert
LA Philsøn.14:00
Los Angeles, United StatesDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Deutsche Oper Berlinsøn.17:00
Berlin, GermanyOrozco-Estrada & Berben, BoulangerBrahmsStraussSchoenberg, Arnold
German Symphony Orchestra Berlinsøn.20:00
Berlin, GermanyBartók Concerto for Orchestra, StraussSalonenBartók
Chicago Symphony Orchestratirs.19:30
Chicago, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Staatsoper Hamburgons.19:00
Hamburg, GermanyDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Deutsche Oper Berlinons.18:00
Berlin, GermanyDie Liebe der Danae (The Love of Danae), Strauss
Bavarian State Operafre.19:00
Munich, GermanyAlso Sprach Zarathustra, StraussDutilleuxRavel
Cleveland Orchestrafre.19:30
Cleveland, United StatesAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Staatsoper Hamburglør.19:00
Hamburg, Germanylør.18:00
Malmo, SwedenDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Deutsche Oper Berlinlør.17:00
Berlin, GermanyAlso Sprach Zarathustra, StraussDutilleuxRavel
Cleveland OrchestraSubscription №90: "The Language of Music." Cycle II, StraussMozartWagner, RichardBizetStravinskyVavilov
Moscow PhilharmonicEmmanuel Tjeknavorian, Grazer Philharmoniker, Christiane Karg, StraussMahlerBruch
Musikverein GrazDie Liebe der Danae (The Love of Danae), Strauss
Bavarian State Operatirs.19:00
Munich, GermanyHéros, Strauss
Cité de la Musique/Philharmonie de ParisDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Deutsche Oper Berlintirs.18:00
Berlin, GermanyEmmanuel Tjeknavorian, Grazer Philharmoniker, Christiane Karg, StraussMahlerBruch
Musikverein Grazons.19:00
Malmo, SwedenAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Staatsoper Hamburgtors.19:00
Hamburg, GermanyBeethoven & Strauss, ClyneStraussBeethovenGershwin
Louisiana Philharmonic OrchestraDie Liebe der Danae (The Love of Danae), Strauss
Bavarian State Operalør.19:00
Munich, Germanysøn.16:00
Malmo, SwedenAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Staatsoper Hamburgsøn.15:00
Hamburg, GermanyDie Liebe der Danae (The Love of Danae), Strauss
Bavarian State Operaons.19:00
Munich, GermanyOrchestra Di Padova E Del Veneto / Tamara Stefanovich / Marco Angius, BartókHaydnStrauss
Elbphilharmonie & Laeiszhalle HamburgStrauss, Liszt, Strauss, JosefLisztStrauss
Munich PhilharmonicAn Alpine Symphony, GriegStrauss
London Philharmonic OrchestraDie Liebe der Danae (The Love of Danae), Strauss
Bavarian State Operalør.19:00
Munich, Germanytirs.19:00
Malmo, SwedenBeethovens Pianoconcert Nr. 4 Met Alexandre Kantorow, MozartBeethovenAllegri, G.Strauss
Nederlands Philharmonisch Orkestlør.20:15
Amsterdam, NetherlandsAriadne auf Naxos (Ariadne on Naxos), Strauss
Nederlandse Reisoperasøn.16:00
Malmo, SwedenDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucksøn.17:00
Innsbruck, AustriaBeethovens Pianoconcert Nr. 4 Met Alexandre Kantorow, MozartBeethovenAllegri, G.Strauss
Nederlands Philharmonisch Orkestsøn.14:30
Alkmaar, NetherlandsRenaud Capuçon & Friends, MahlerFauréStrauss
Cité de la Musique/Philharmonie de ParisBeethovens Pianoconcert Nr. 4 Met Alexandre Kantorow, MozartBeethovenAllegri, G.Strauss
Nederlands Philharmonisch Orkestman.20:15
Amsterdam, NetherlandsLeicester: Ryan Bancroft Conducts Beethoven & Strauss, BeethovenStrauss
Philharmonia OrchestraAn Evening With Renée Fleming, Wagner, RichardStrauss
London Philharmonic OrchestraRachmaninoff's Piano Concerto No. 3, RachmaninoffStraussSierra, A.
Dallas Symphony Orchestrators.19:30
Dallas, United StatesArabella, Strauss
Deutsche Oper Berlinfre.19:00
Berlin, GermanyRachmaninoff's Piano Concerto No. 3, RachmaninoffStraussSierra, A.
Dallas Symphony Orchestrafre.19:30
Dallas, United StatesHilary Hahn Plays Brahms, BrahmsStrauss
Houston Symphonyfre.19:30
Houston, United Stateslør.18:00
Berlin, GermanyHilary Hahn Plays Brahms, BrahmsStrauss
Houston Symphonylør.19:30
Houston, United StatesMetamorphosen, Vaughan WilliamsSchoenberg, AdamStrauss
Amarillo SymphonyAngel Blue, Soprano Lang Lang, Piano, StraussHoibyPoulencRachmaninoff
Carnegie HallRachmaninoff's Piano Concerto No. 3, RachmaninoffStraussSierra, A.
Dallas Symphony Orchestralør.19:30
Dallas, United StatesFountains- Pines of Rome, Perry, J. A.StraussRespighi
Cincinnati Symphony Orchestralør.19:30
Cincinnati, United StatesLa Valse, RavelMaaloufStraussFalla
Cité de la Musique/Philharmonie de Parislør.20:00
Paris, Francesøn.16:00
Malmo, SwedenRachmaninoff's Piano Concerto No. 3, RachmaninoffStraussSierra, A.
Dallas Symphony Orchestrasøn.15:00
Dallas, United StatesLa Valse, RavelMaaloufStraussFalla
Cité de la Musique/Philharmonie de Parissøn.16:00
Paris, FranceFountains- Pines of Rome, Perry, J. A.StraussRespighi
Cincinnati Symphony Orchestrasøn.14:00
Cincinnati, United StatesHilary Hahn Plays Brahms, BrahmsStrauss
Houston Symphonysøn.14:00
Houston, United StatesFatal Attraction, BizetBonisStraussIchmouratovRoussel, A.
Orchestre Métropolitain de Montréaltors.19:30
Saint-Leonard, CanadaHaydn & Strauss, HaydnStraussJanáčekPuccini
Cleveland Orchestrators.19:30
Cleveland, United StatesIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlintors.19:30
Berlin, Germany278th Regular Concert “Kazufumi Yamashita’s World of German Romanticism Vol.3” R. 160th anniversary of Strauss's birth, 75th anniversary of his death, Strauss
Osaka Symphony OrchestraThe 698th Subscription Concert《Friday Night Special》, ChinStrauss
Kyoto Symphony Orchestrafre.20:00
Berlin, GermanyFatal Attraction, BizetBonisStraussIchmouratovRoussel, A.
Orchestre Métropolitain de Montréalfre.19:30
Montreal, CanadaHaydn & Strauss, HaydnStraussJanáčekPuccini
Cleveland Orchestralør.20:00
Cleveland, United StatesArabella, Strauss
Deutsche Oper Berlinlør.18:00
Berlin, GermanyThe 698th Subscription Concert, FujikuraStrauss
Kyoto Symphony OrchestraNegro Folk Symphony, Dawson, William LeviGriegStrauss
Rotterdam Philharmonic OrchestraIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlinsøn.17:00
Berlin, GermanyWiener Philharmoniker / Beethoven / Strauss, BeethovenStrauss
MusikvereinThe Cleveland Orchestra, HaydnStraussPuccini
Carnegie HallLeila Josefowicz & Tomáš Brauner, BartókStrauss
Prague Symphony Orchestraons.19:30
Prague, Czech RepublicArabella, Strauss
Deutsche Oper Berlintors.18:00
Berlin, GermanyLeila Josefowicz & Tomáš Brauner, BartókStrauss
Prague Symphony Orchestrators.19:30
Prague, Czech RepublicSheku Kanneh-Mason Performs Shostakovich, ShekharShostakovichStraussHoneckIllean
Pittsburgh Symphony Orchestrafre.19:30
Pittsburgh, United StatesElektra, Strauss
Deutsche Oper Berlinlør.18:00
Berlin, Germanylør.19:00
Leipzig, GermanyIntermezzo, Strauss
Deutsche Oper Berlinsøn.16:00
Berlin, GermanyStrauss | Bruckner, StraussBruckner
Théâtre des Champs-ElyséesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Bavarian State Operasøn.17:00
Munich, Germanysøn.16:00
Malmo, SwedenSheku Kanneh-Mason Performs Shostakovich, ShekharShostakovichStraussHoneckIllean
Pittsburgh Symphony Orchestrasøn.14:30
Pittsburgh, United StatesSt Petersburg Symphony Chamber Orchestra, StraussBach, J. S.Saint-SaënsHaydn, M.Piazzolla
St Petersburg PhilharmonicDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Bavarian State Operaons.17:00
Munich, GermanyŽlahtno / SMS 5, LipovšekStraussTchaikovsky, P. I.
Slovenian Philharmonic OrchestraElektra, Strauss
Deutsche Oper Berlinlør.18:00
Berlin, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Bavarian State Operalør.16:00
Munich, Germanysøn.16:00
Malmo, SwedenDebussy | Respighi | Strauss | Concerts du Dimanche Matin, DebussyRespighiStrauss
Théâtre des Champs-ElyséesElektra, Strauss
Deutsche Oper Berlintirs.19:30
Berlin, GermanyPoulenc, La Voix Humaine - Barbara Hannigan, StraussPoulenc
Maison de la Radio et de la Musiquetors.20:00
Paris, FranceBeethoven Project: Stutzmann Conducts Triple Concerto, BeethovenStrauss
Atlanta Symphony Orchestrators.20:00
Atlanta, United StatesLa Voix Humaine, StraussPoulenc
Cité de la Musique/Philharmonie de ParisBeethoven Project: Stutzmann Conducts Triple Concerto, BeethovenStrauss
Atlanta Symphony Orchestrafre.20:00
Atlanta, United StatesPoulenc, La Voix Humaine - Barbara Hannigan, StraussPoulenc
Maison de la Radio et de la Musiquelør.20:00
Dortmund, GermanyStrauss Alpine Symphony, MacCunnMendelssohnStrauss
Cincinnati Symphony OrchestraEine Alpensinfonie, StraussRachmaninoff
Festspielhaus Baden-Badensøn.18:00
Baden-Baden, Germanysøn.17:00
Leipzig, GermanyRoméo & Juliette, OgonekStraussProkofievProkofiev, S.
Orchestre de la Suisse RomandeEine Alpensinfonie, StraussRachmaninoff
Festspielhaus Baden-Badenlør.18:00
Baden-Baden, GermanyDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Dutch National Opera & Balletons.19:00
Amsterdam, NetherlandsOrchestre De Paris / Jukka-Pekka Saraste, BrahmsStraussSibelius
Cité de la Musique/Philharmonie de ParisAlpsymfonin, StraussSchubert
Stockholm Concert Hallfre.19:00
Stockholm, SwedenWagner Og Strauss, StraussWagner, Richard
Copenhagen PhilMärkl Conducts Strauss, DebussyMozartStrauss
Indianapolis Symphony Orchestrafre.19:00
Indianapolis, United StatesAlpsymfonin, StraussSchubert
Stockholm Concert Halllør.15:00
Stockholm, SwedenMärkl Conducts Strauss, DebussyMozartStrauss
Indianapolis Symphony Orchestralør.17:30
Indianapolis, United StatesDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Dutch National Opera & Balletsøn.14:00
Amsterdam, Netherlands6. Sinfoniekonzert: Durchbruch, StraussDvořák
Staatsoper HannoverSalome, Strauss
The Metropolitan Operatirs.20:00
New York City, United StatesDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Dutch National Opera & Balletons.19:00
Amsterdam, NetherlandsOrchestre De Paris / Holly Hyun Choe, StraussBernsteinSaariahoShostakovich
Cité de la Musique/Philharmonie de ParisStrauss and Liszt, Wagner, RichardLisztStrauss
The Philadelphia Orchestrators.19:30
Philadelphia, United StatesSalome, Strauss
The Metropolitan Operafre.20:00
New York City, United StatesStrauss and Liszt, Wagner, RichardLisztStrauss
The Philadelphia Orchestrafre.14:00
Philadelphia, United StatesDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Dutch National Opera & Balletlør.19:00
Amsterdam, Netherlandstirs.19:00
Amsterdam, NetherlandsSalome, Strauss
The Metropolitan Operatirs.20:00
New York City, United StatesPines Of Rome, RossiniStraussLeón, T.Respighi
Milwaukee Symphony Orchestrafre.11:15
Milwaukee, United StatesDeath & Transfiguration, HeggieStrauss
Grand Rapids Symphonyfre.19:30
Grand Rapids, United Stateslør.13:00
New York City, United StatesDeath & Transfiguration, HeggieStrauss
Grand Rapids Symphonylør.19:30
Grand Rapids, United StatesDie Frau ohne Schatten (The Woman without a Shadow), Strauss
Dutch National Opera & Balletlør.19:00
Amsterdam, NetherlandsPines Of Rome, RossiniStraussLeón, T.Respighi
Milwaukee Symphony Orchestralør.19:30
Milwaukee, United States6. Kammerkonzert, StraussBeethovenToshiro MayazumiSchumann
Staatsoper HamburgGustavo Dudamel Y London Symphony Orchestra - EX5, StraussRavel
IbermúsicaSalome, Strauss
The Metropolitan Operatirs.19:30
New York City, United StatesStrauss And Ravel, StraussRavel
London Symphony OrchestraBrahms Andra Pianokonsert, BrahmsGarropDukasStrauss
Stockholm Concert HallSalome, Strauss
The Metropolitan Operalør.13:00
New York City, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Staatsoper Hannoverlør.18:30
Hanover, GermanyElīna Garanča, Mediņš, JāzepsStraussRachmaninoffDuparc, H.VītolsMediņš, JānisKalniņš, A.
Opéra National de ParisYunchan Lim Performs Chopin, ChopinStrauss
Royal Philharmonic OrchestraSalome, Strauss
The Metropolitan Operaons.20:00
New York City, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Théâtre des Champs-Elyséesons.19:00
Paris, FranceDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Staatsoper Hannoverfre.18:30
Hanover, GermanyVox Humana, PoulencUstvolskayaBach, J. S.Strauss
Cleveland Orchestrafre.19:30
Cleveland, United StatesSubscription №42: Young talents, BrahmsStraussGershwin
Moscow Philharmonicfre.20:00
Los Angeles, United StatesBerg, « À La Mémoire D’un Ange » - Kopatchinskaja / Gražinytė-Tyla, BoulangerHaydnStrauss
Maison de la Radio et de la Musiquelør.20:00
Paris, FranceVox Humana, PoulencUstvolskayaBach, J. S.Strauss
Cleveland Orchestralør.20:00
Cleveland, United Stateslør.20:00
New York City, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Théâtre des Champs-Elyséeslør.19:00
Paris, Francelør.20:00
Los Angeles, United StatesMozart And Strauss Ein Heldenleben, StraussMozart
London Symphony Orchestrasøn.14:00
Los Angeles, United StatesSebastian Weigle, Grazer Philharmoniker, Manuel Huber, GoldmarkKarl GoldmarkStrauss
Musikverein GrazBerg, « À La Mémoire D’un Ange » - Kopatchinskaja / Gražinytė-Tyla, BoulangerHaydnStrauss
Maison de la Radio et de la Musiquetirs.20:00
Innsbruck, AustriaDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Théâtre des Champs-Elyséestirs.19:00
Paris, FranceOrchestre Philharmonique de Radio France, BoulangerBergHaydnStrauss
MusikvereinBerg, « À La Mémoire D’un Ange » - Kopatchinskaja / Gražinytė-Tyla, BoulangerHaydnStrauss
Maison de la Radio et de la Musiquetors.14:00
Zurich, SwitzerlandDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Staatsoper Hannovertors.17:30
Hanover, GermanySchumann & Strauss, SchumannStraussLiszt
Detroit Symphony Orchestrafre.20:00
Detroit, United StatesBruce Liu Plays Prokofiev, Miller, CassandraProkofievStrauss
Vancouver Symphony Orchestrafre.20:00
Vancouver, CanadaKlaus Mäkelä Dirigiert Richard Strauss’ »Alpensinfonie«, StraussRihm
Berliner PhilharmonikerSchumann & Strauss, SchumannStraussLiszt
Detroit Symphony Orchestralør.20:00
Detroit, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Staatsoper Hannoverlør.18:30
Hanover, GermanyBruce Liu Plays Prokofiev, Miller, CassandraProkofievStrauss
Vancouver Symphony OrchestraKlaus Mäkelä Dirigiert Richard Strauss’ »Alpensinfonie«, StraussRihm
Berliner Philharmonikersøn.19:00
Linz, AustriaSchumann & Strauss, SchumannStraussLiszt
Detroit Symphony Orchestrasøn.15:00
Detroit, United Statessøn.14:00
Zurich, Switzerland9. Philharmonisches Konzert, Strauss
Staatsoper HamburgDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Théâtre des Champs-Elyséesman.19:00
Paris, FranceDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Staatsoper Hannovertirs.18:30
Hanover, GermanyNovosibirsk Academic Symphony Orchestra, RachmaninoffStrauss
Novosibirsk State Philharmonic Societyons.19:00
Novosibirsk, RussiaAlso Sprach Zarathustra, Zacharias WolfeKhachaturianStrauss
Stockholm Concert Halltors.19:00
Stockholm, Sweden8. Symphoniekonzert, Kendall, HannahVaughan WilliamsStrauss
Tyrolean State Theatre in Innsbrucktors.20:00
Innsbruck, AustriaNovosibirsk Academic Symphony Orchestra, RachmaninoffStrauss
Novosibirsk State Philharmonic Societytors.19:00
Novosibirsk, RussiaDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Théâtre des Champs-Elyséestors.19:00
Paris, FranceSalonen Conducts Sibelius 7, StraussSibelius
San Francisco Symphonyfre.19:30
San Francisco, United States8. Symphoniekonzert, Kendall, HannahVaughan WilliamsStrauss
Tyrolean State Theatre in Innsbruckfre.20:00
Innsbruck, AustriaSalonen Conducts Sibelius 7, StraussSibelius
San Francisco Symphonylør.19:30
San Francisco, United StatesAlso Sprach Zarathustra, Zacharias WolfeKhachaturianStrauss
Stockholm Concert Halllør.15:00
Stockholm, SwedenBeethoven & Strauss, BeethovenStrauss
Buffalo Philharmoniclør.19:30
Buffalo, United Stateslør.19:00
Zurich, SwitzerlandSalome, Strauss
Staatsoper Hamburglør.19:30
Hamburg, GermanySalonen Conducts Sibelius 7, StraussSibelius
San Francisco Symphonysøn.14:00
San Francisco, United StatesDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Staatsoper Hannoversøn.16:00
Hanover, GermanyBeethoven & Strauss, BeethovenStrauss
Buffalo Philharmonicsøn.14:30
Buffalo, United Statestors.19:00
Zurich, SwitzerlandSalome, Strauss
Staatsoper Hamburgtors.19:30
Hamburg, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Oper Leipziglør.17:00
Leipzig, GermanySalome, Strauss
Staatsoper Hamburglør.19:30
Hamburg, Germanysøn.20:00
Zurich, SwitzerlandBouquet Final ! / Mikko Franck, Saint-SaënsPépinStraussHolst
Maison de la Radio et de la MusiqueSalome, Strauss
Staatsoper Hamburgons.19:30
Hamburg, GermanyDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Oper Leipzigons.18:00
Leipzig, GermanySubscription №22: Russian National Youth Symphony Orchestra, StraussDebussy
Moscow PhilharmonicBouquet Final ! / Mikko Franck : Bad-Kissingen, DebussySaint-SaënsPépinStrauss
Maison de la Radio et de la MusiqueOksana Lyniv, Youth Orchestra Alpe Adria, VerdiStrauss
Musikverein GrazDer Rosenkavalier (The Knight of the Rose), Strauss
Oper Leipzigsøn.17:00
Leipzig, GermanyConcert Lise Davidsen i Matthias Goerne, StraussWagner, Richard
Gran Teatre del LiceuDebüt Im Deutschlandfunk Kultur, Fisher, S.StraussStravinskyHillborg
German Symphony Orchestra BerlinDie Liebe der Danae (The Love of Danae), Strauss
Bavarian State Opera