Statistici

10 cele mai solicitate titluri
TitluCompozitorSpectacoleProducții
The Magic FluteMozart686119
CarmenBizet547112
La BohèmePuccini52996
The Fallen WomanVerdi506127
The Marriage of FigaroMozart49579
ToscaPuccini473111
RigolettoVerdi38477
Madam ButterflyPuccini37885
Così fan tutteMozart34674
The Barber of SevilleRossini34388
10 cei mai interpretați compozitori
CompozitorSpectacoleProducții
Mozart2407489
Verdi2210520
Puccini2050443
Rossini891220
Wagner,Richard753197
Donizetti704182
Bizet649139
Händel620203
Tchaikovsky,P474135
Strauss,R37787
Statistici după oraș
OrașSpectacoleProducții
Vienna916165
Berlin761156
Munich620124
London526100
Paris472128
Zurich45964
Budapest41060
Moscow397174
Saint Petersburg351135
Hamburg29465
Statistici după țară
ȚarăSpectacoleProducții
Germany75331319
Austria1953336
United States1647403
France1580457
United Kingdom1418275
Italy1261395
Switzerland1220179
Russia1147566
Spain742209
Czech Republic661141