Jukka Rasilainen, basbaryton

Jukka Rasilainen
  • |
  • |
  • |
Informace od divadla
Termíny
Informace od agenta/umělce
Rozvrhy turné
Od / Do
Opera
Role
Soubor / Místo
Inscenační tým
IV-V 2020
Po 13 IV 2020
Ne 24 V 2020
Götterdämmerung
Alberich
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Calvo
R: Stöppler
IV-V 2020
So 11 IV 2020
22 V 2020
Siegfried
Alberich
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Calvo
R: Hartmannshenn
I-V 2020
31 I 2020
Čt 09 IV 2020
St 20 V 2020
Das Rheingold
Alberich
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Calvo
R: Stoiber
X 2019-VI 2020
So 05, So 12 X 2019
Ne 10 XI 2019
14 III 2020
Po 01 VI 2020
Tristan und IsoldePremiéra
Kurwenal
Oper Leipzig
Opernhaus
D: Schirmer
R: Lübbe
Fidelio
Don Pizarro
Theater Chemnitz
D: Calvo / Brenner / Sanguineti
R: Lehmeier,
VIII-IX 2019
30 VIII 2019
Út 03, So 07, Út 10, So 14, St 18 IX 2019
Das Rheingold
Alberich
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Salonen
R: Kelo
VII 2019
Ne 07, St 10 VII 2019
Tristan und Isolde
Kurwenal
Sofia Opera & Ballet
D: Trinks
R: Kartaloff
II-III 2019
Ne 17 II 2019
So 02, Ne 10 III 2019
Tannhäuser
Biterolf
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Wellber
R: Konwitschny
I-V 2019
So 05 I 2019
Čt 18 IV 2019
Čt 30 V 2019
Das Rheingold
Alberich
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Calvo
R: Stoiber
XII 2018-VI 2019
So 01, So 22 XII 2018
26 I 2019
Po 22 IV 2019
Po 10 VI 2019
GötterdämmerungPremiéra
Alberich
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Calvo
R: Stöppler
IX 2018-VI 2019
So 29 IX 2018
So 20 X 2018
So 10 XI 2018
19 I 2019
So 20 IV 2019
So 08 VI 2019
SiegfriedPremiéra
Alberich
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Bender / Calvo
R: Hartmannshenn
VI 2018
15, Po 18, 22, Út 26 VI 2018
Lohengrin
Friedrich von Telramund
Wiener Staatsoper
D: Weigle
R: Homoki
V 2018
St 16, So 19, Po 21, Čt 24 V 2018
Parsifal
Klingsor
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Steinberg
R: Kupfer
III-IV 2018
Ne 04 III 2018
Ne 01 IV 2018
Tannhäuser
Landgraf Hermann
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Prießnitz
R: Heinicke
II-IV 2018
So 03, Čt 22 II 2018
So 03, So 31 III 2018
Ne 15, So 28 IV 2018
Das RheingoldPremiéra
Alberich
Theater Chemnitz
Opernhaus
D: Calvo / Bender
R: Stoiber
VII-VIII 2017
Út 25, St 26, 28, Ne 30, Po 31 VII 2017
Út 01, St 02, 04 VIII 2017
Tannhaüser für Kinder
Landgraf
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
Probebühne IV
D: Schäfer
R: Gereb
IV-V 2017
Ne 02, Ne 09, Ne 16, So 29 IV 2017
26 V 2017
SiegfriedPremiéra
Der Wanderer
Hessisches Staatstheater Wiesbaden
Grosses Haus
D: Joel
R: Laufenberg
II-III 2017
So 25, Út 28 II 2017
So 11 III 2017
Das schlaue Füchslein
Der Förster
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Netopil
R: Hilbrich
X-XII 2016
Ne 30 X 2016
So 05, Ne 13, 18, Ne 20, St 23 XI 2016
Čt 08, So 10, 16, Ne 18 XII 2016
Hänsel und GretelPremiéra
Peter
Salzburger Landestheater
Felsenreitschule
D: Kelly
R: Reitmeier
VII-VIII 2016
Po 25, Út 26, Čt 28, 29, So 30 VII 2016
Po 01, Út 02, Čt 04, Čt 04, 05 VIII 2016
Der fliegende Holländer für Kinder
Daland
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Schäfer
R: Huebner
I-III 2016
22, Čt 28, Ne 31 I 2016
Ne 07, 12 II 2016
Út 01, Ne 06, St 09, Ne 13 III 2016
LohengrinPremiéra
Friedrich von Telramund
Royal Danish Opera, København
D: Vedernikov
R: Raab
XI 2015
St 18, 20, Ne 22 XI 2015
Der fliegende HolländerPremiéra
Holländer
Korea National Opera, Seoul
Seoul Arts Center
Opera Theater
D: Weikert
R: Lawless
X 2015
Čt 01, Ne 04, St 07, So 10, St 14, So 17 X 2015
Das RheingoldPremiéra
Wotan
New National Theatre Tokyo
D: Iimori
R: Friedrich
VIII 2015
14 VIII 2015
Kullervo
baritone
Royal Scottish National Orchestra, Edinburgh
Usher Hall
D: Gardner
VII-VIII 2015
Ne 26 VII 2015
Út 04, Ne 16, Čt 20, Čt 27 VIII 2015
Lohengrin
Friedrich von Telramund
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Altinoglu
R: Neuenfels
V 2015
Út 05, Čt 07, Ne 10 V 2015
Le Château de Barbe-Bleue
Barbe-Bleue
Opéra National de Montpellier
Opéra Comédie
D: Baleff
R: Scarpitta
II-III 2015
Ne 22, St 25, So 28 II 2015
Út 03, Čt 05 III 2015
Tristano e Isotta
Kurwenal
Teatro di San Carlo, Napoli
D: Mehta
R: Pasqual
I 2015
So 24, Ne 25, Út 27 I 2015
Der fliegende HolländerPremiéra
Der Hollander
Teatr Wielki Łódź
D: Salmieri
R: Adler
I-II 2014
Ne 12, Čt 16, Ne 19, Čt 23, Po 27, 31 I 2014
Út 04, So 08 II 2014
Tristan und IsoldePremiéra
Kurwenal
Teatro Real de Madrid
D: Currentzis
R: Sellars
X 2013
Čt 10, 11, So 12, Ne 13 X 2013
The Flying Dutchman
the Dutchman
Opera Hong Kong
Hong Kong Cultural Centre
Grand Theatre
D: Schaefer
R: Dresen, Böhm
VI 2013
Út 11, 14, Ne 16, Út 18 VI 2013
Die Frau ohne Schatten
Barak
Teatro Colón, Buenos Aires
D: Levin
R: Homoki
I-V 2013
So 26, Čt 31 I 2013
St 13, Út 19 II 2013
So 02, Ne 24, Ne 31 III 2013
Ne 14, So 20, So 27 IV 2013
17 V 2013
Der fliegende HolländerPremiéra
Holländer
Theater Kiel
Opernhaus
D: Fritzsch
R: Wagner
XI-XII 2012
Út 27, 30 XI 2012
Út 04, 07 XII 2012
Colón-RingSvětová premiéra
Wotan/ Wanderer
Teatro Colón, Buenos Aires
D: Paternostro
R: Carrasco
IX 2012
Čt 06 IX 2012
Tristan und IsoldeKoncertní provedení
Kurwenal
Gran Teatre del Liceu, Barcelona
D: Schneider
VIII 2012
So 18, Út 21 VIII 2012
Tristan und Isolde
Kurwenal
Helsinki Festival
D: Salonen
R: Sellars
VII-VIII 2012
Čt 26 VII 2012
St 01, Út 07, Út 14, Po 20, Ne 26 VIII 2012
Tristan und Isolde
Kurwenal
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Schneider
R: Marthaler, Mahler
V-VI 2012
Čt 31 V 2012
Ne 03 VI 2012
Parsifal
Amfortas
Richard Wagner Festival Wels
Theater im Greif
D: Weikert
R: Adler
II 2012
Čt 16, Ne 19, St 22, So 25 II 2012
Tristan und Isolde
Kurvenal
The Dallas Opera
Winspear Opera House
D: Jenkins
R: Rath
VII-VIII 2011
29 VII 2011
Čt 04, St 10, Út 16, Po 22, Ne 28 VIII 2011
Tristan und IsoldePremiéra
Kurwenal
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Schneider
R: Marthaler
VII-VIII 2011
St 27 VII 2011
Út 02, Po 08, Ne 14, So 20, 26 VIII 2011
LohengrinPremiéra
Friedrich von Telramund
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Nelsons
R: Neuenfels
VI 2011
Čt 02, Ne 05 VI 2011
Tristan und Isolde
Kurwenal
Richard Wagner Festival Wels
Theater im Greif
D: Weikert
R: Adler
XII 2010-I 2011
So 25, Út 28 XII 2010
04, 07, Po 10 I 2011
Tristan und Isolde
Kurwenal
New National Theatre Tokyo
Opera house
D: Ono
R: McVicar
XI 2010
Čt 04, So 06, Po 08, St 10 XI 2010
El oro del Rin
Wotan
Teatro de la Maestranza, Sevilla
D: Halffter
R: Padrissa
IX 2010
17 X
Tristan und Isolde
Kurwenal
South Bank Centre
D: Salonen
R: Sellars,
IX 2010
10 IX 2010
Tristan und Isolde
baritone
Lucerne Festival im Sommer, Luzern
KKL Luzern
D: Salonen
R: Sellars
VII 2010
02, Út 06, Čt 08, Út 13, Po 19, St 21, So 24 VII 2010
ToscaPremiéra
Baron Scarpia
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Auguin
R: Warner
IV 2010
Út 20, 23, Ne 25 IV 2010
Fidelio
Don Pizarro
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Mielitz
IV 2010
So 10, Ne 11, Út 13, St 28, 30 IV 2010
Tristan und Isolde
Kurwenal
Opera di Genova
Teatro Carlo Felice
D: Gelmetti
R: Cobelli
III 2010
St 10, 12, Ne 14, Út 16, Čt 18, So 20 III 2010
Lohengrin
Friedrich von Telramund
Tampereen Ooppera
D: Latham-Koenig
R: Holten
II 2010
Čt 11, Ne 14, St 17, So 20, Út 23 II 2010
Siegfried
Der Wanderer
New National Theatre Tokyo
Opera house

R: Warner
I 2010
15, Ne 17 I 2010
Parsifal
Amfortas
Opéra Nice Côte d'Azur
D: Baleff
R: Aeschlimann
XII 2009
So 12, So 12, Út 15, 18, So 19, Ne 27, Ne 27, Út 29, Út 29, St 30 XII 2009
Hänsel und Gretel
Peter
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick / Zimmer
R: Thalbach
X 2009
St 07, Ne 11, St 14 X 2009
Lohengrin
Friedrich von Telramund
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Mielitz
IX 2009
So 12, Ne 20, Ne 27 IX 2009
Der fliegende Holländer
Der Holländer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Wagner
VII-VIII 2009
So 25 VII 2009
Út 04, Čt 13, Po 17, 28 VIII 2009
Tristan und Isolde
Kurwenal
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Schneider
R: Marthaler
V 2009
Út 26, Čt 28 V 2009
Parsifal
Amfortas
Richard Wagner Festival Wels
Theater im Greif
D: Weikert
R: Adler
V 2009
Ne 24, So 30 V 2009
LohengrinPremiéra
Friedrich von Telramund
Richard Wagner Festival Wels
Theater im Greif
D: Weikert
R: Adler
IV-VI 2009
Ne 12, St 15, 17 IV 2009
Út 02, 05, Ne 07 VI 2009
Der fliegende Holländer
Der Holländer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick / Reck
R: Wagner
IV 2009
03, Po 06, Čt 09, Ne 12, St 15 IV 2009
Die Walküre
Wotan
New National Theatre Tokyo
Opera house
D: Ettinger
R: Warner
III 2009
So 07, Út 10, 13, Ne 15, St 18 III 2009
Das Rheingold
Wotan
New National Theatre Tokyo
Opera house
D: Ettinger
R: Warner
II 2009
Čt 05, So 07, Po 09 II 2009
Carmen
Escamillo
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Mühlbach
R: Lauterbach
I-II 2009
Ne 25, St 28 I 2009
Po 02 II 2009
Elektra
Orest
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Berghaus
XII 2008-III 2009
So 06, 12 XII 2008
24, So 28 III 2009
Der Freischütz
Kaspar
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
XI 2008
Čt 13, Po 17, Út 25 XI 2008
Ariadne auf Naxos
Ein Musiklehrer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Marelli
X-XII 2008
Ne 26, Ne 26, Út 28, Čt 30 X 2008
Út 16, 19, Čt 25, Čt 25, So 27, So 27 XII 2008
Hänsel und Gretel
Peter
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Zimmer
R: Thalbach
X-XI 2008
Po 13, Čt 16, Ne 19, Čt 23, Ne 26, St 29 X 2008
Út 04, 07, Ne 09, St 12 XI 2008
La Petite renarde ruséePremiéra
Le Garde-chasse
Opéra National de Paris
Opéra Bastille
D: Davies
R: Engel
VII-VIII 2008
So 26 VII 2008
Út 05, Čt 14, Po 18, Út 26 VIII 2008
Tristan und Isolde
Kurwenal
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Schneider
R: Marthaler
VI 2008
13, Ne 15, Út 17 VI 2008
Macbeth
Macbeth
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Joel
R: Himmelmann
V 2008
02, Po 05, Čt 08, Ne 11, St 14, So 17, Út 20 V 2008
LohengrinPremiéra
Frédéric de Telramund
Grand-Théâtre de Genève
D: Weise
R: Slater
III 2008
So 15, 21, Ne 23 III 2008
Parsifal
Amfortas
Oper Leipzig
Opernhaus
D: Kober
R: Aeschlimann
III 2008
Út 11, 14, So 22, 28 III 2008
Don Giovanni
Don Giovanni
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Decker
I 2008
Ne 20, St 23 I 2008
Siegfried
Wanderer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
I 2008
11, Ne 13 I 2008
Die Walküre
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
I 2008
Ne 06, Út 08 I 2008
Das Rheingold
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
X 2007
Čt 11, 12, So 13, Ne 14, Po 15 X 2007
AidaPremiéra
Amonasro
Opera Hong Kong
Cultural Centre Grand Theatre
D: Robertson
R: Mattia
VIII 2007-III 2008
Út 28 VIII 2007
So 01, Čt 06 IX 2007
20, Ne 24 II 2008
Út 04, Čt 06 III 2008
Carmen
Escamillo
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Delacôte / Fritzsch
R: Lauterbach
VIII 2007
Čt 02, Po 06, Po 13, St 22, Ne 26 VIII 2007
Parsifal
Amfortas
Bayreuther Festspiele
Richard-Wagner-Festspielhaus
D: Fischer
R: Schlingensief
VI 2007
Út 05, Ne 10, St 20, So 23 VI 2007
Der fliegende Holländer
Holländer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Märkl
R: Wagner
III 2007
Út 06, Čt 08, So 10, St 14, 16, Ne 18 III 2007
Aida
Amonasro
Tampereen Ooppera
Tampere Hall
D: Andretta
R: Mikk
II-III 2007
Ne 11, So 17 II 2007
Ne 18 III 2007
Die Frau ohne Schatten
Barak
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Albrecht
R: Hollmann
XII 2006-I 2007
29 XII 2006
02, 05 I 2007
Tristan und Isolde
Kurwenal
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Marelli
XII 2006-V 2007
Po 18, Čt 21, So 23 XII 2006
07, 11 V 2007
Der fliegende Holländer
Holländer
Bayerische Staatsoper, München
Nationaltheater
D: Auguin / Fischer
R: Konwitschny
X 2006-VII 2007
St 18, So 21, 27, Po 30 X 2006
25, St 30 V 2007
So 02, Po 04, Čt 07 VI 2007
Po 09 VII 2007
Carmen
Escamillo
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Delacôte / Honeck
R: Lauterbach
IX-XII 2006
Ne 24, St 27 IX 2006
So 14, Po 16 X 2006
Čt 02 XI 2006
01, 22 XII 2006
Der fliegende Holländer
Der Holländer
Staatsoper Hannover
Opernhaus
D: Veer / Koo
R: Watanabe
IX 2006
01, Ne 10 IX 2006
Siegfried
Der Wanderer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Luisi
R: Decker
VIII-IX 2006
St 30 VIII 2006
08 IX 2006
Die Walküre
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Luisi
R: Decker
VIII-IX 2006
Po 28 VIII 2006
Út 05 IX 2006
Das Rheingold
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Luisi
R: Decker
VI 2006
So 17 VI 2006
Siegfried
Der Wanderer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Luisi
R: Decker
VI 2006
Ne 11 VI 2006
Die Walküre
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Luisi
R: Decker
VI 2006
Po 05 VI 2006
Das Rheingold
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Luisi
R: Decker
IV 2006
14, Po 17 IV 2006
Tristan und Isolde
Kurwenal
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Fisch
R: Marelli
I-IV 2006
Čt 26, Út 31 I 2006
Ne 05, St 08 II 2006
Po 03, St 12 IV 2006
Siegfried
Der Wanderer
Théâtre du Châtelet, Paris
D: Eschenbach
R: Wilson
I-II 2006
20, Út 24, 27, Út 31 I 2006
Čt 02, St 08, So 11, Po 13, So 18 II 2006
Die Frau ohne Schatten
Barak
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Tang
R: Hampe
XII 2005
Út 06 XII 2005
Arabella
Mandryka
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Hollmann
XI-XII 2005
Út 29 XI 2005
02, Po 05, 09 XII 2005
Salome
Jochanaan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Mussbach
XI-XII 2005
Po 21, St 23 XI 2005
16, Ne 18, 23 XII 2005
Tosca
Baron Scarpia
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Humburg
R: Berghaus
X 2005-IV 2006
21, Čt 27, Ne 30 X 2005
So 05 XI 2005
01, Po 10 IV 2006
Die Walküre
Wotan
Théâtre du Châtelet, Paris
D: Eschenbach
R: Wilson
X 2005-IV 2006
St 19, Ne 23, Út 25 X 2005
Út 01 XI 2005
30 III 2006
So 08 IV 2006
Das Rheingold
Wotan
Théâtre du Châtelet, Paris
D: Eschenbach
R: Wilson
IX-XII 2005
Čt 22, Ne 25, Út 27 IX 2005
St 14, So 17, Po 19, Po 26 XII 2005
Carmen
Escamillo
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Delacôte
R: Lauterbach
VII 2005
So 09, St 13, Po 18, 22, Po 25, Čt 28, So 30 VII 2005
Aida
Amonasro
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Hold-Garrido
R: Mikó
IV-V 2005
Út 12, So 16, St 20, Ne 24, Čt 28 IV 2005
St 04, So 07 V 2005
Tristan et IsoldePremiéra
Kurwenal
Opéra National de Paris
Opéra Bastille
D: Salonen
R: Sellars
XII 2004-VII 2005
So 18, Út 21, Čt 23, Ne 26, St 29 XII 2004
02 I 2005
St 08, 17, Čt 23, So 25 VI 2005
Čt 07 VII 2005
Carmen
Escamillo
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Delacôte
R: Lauterbach
X 2004-VI 2005
Po 04, St 06, Po 11 X 2004
03, Út 28 VI 2005
Fidelio
Don Pizarro
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Zimmer / Seibel
R: Mielitz
IX 2004-III 2005
So 18, Čt 23, Ne 26 IX 2004
01 III 2005
Die Frau ohne Schatten
Barak
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Hollmann
IX 2004-IV 2005
Čt 02, Ne 05, Čt 09 IX 2004
13, So 16, Út 19 IV 2005
The Rake's Progress
Nick Shadow
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Boder / Fritzsch
R: Himmelmann
VIII 2004
06, So 07 VIII 2004
Pagliacci
Tonio
Dalhalla Opera Festival, Rättvik
D: Rizzo
R: Heiskanen
VII 2004
St 21, So 24, St 28, 30 VII 2004
Pagliacci
Tonio
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Rizzo
R: Heiskanen
VI 2004
Po 14, St 16, 18 VI 2004
Der fliegende Holländer
Dutchman
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Märkl
R: Wagner
V 2004
Čt 13, So 15, St 19 V 2004
Fidelio
Don Pizarro
Bayerische Staatsoper, München
Nationaltheater
D: Fischer
R: Mussbach
IV 2004
Ne 18, St 21 IV 2004
Siegfried
Wanderer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
IV 2004
Ne 11, St 14 IV 2004
Die Walküre
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
IV 2004
Čt 01, Út 06 IV 2004
Das Rheingold
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Decker
III 2004
Ne 07, Út 09, Čt 11, So 13 III 2004
The Rake's Progress
Nick Shadow
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Himmelmann
I 2004
Ne 04, St 07 I 2004
Tristan and Isolde
Kurwenal
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Schneider
R: Marelli
XII 2003-I 2004
So 13, Út 16, 19, So 27, Út 30 XII 2003
02, Út 06 I 2004
Elektra
No role
Opernhaus Zürich
D: Dohnányi
R: Kušej
IX 2003-IV 2004
Út 30 IX 2003
03, Út 07 X 2003
26, Po 29 III 2004
Čt 01, So 03 IV 2004
Arabella
Mandryka
Bayerische Staatsoper, München
Nationaltheater
D: Schneider / Auguin
R: Homoki
VIII 2003
15 VIII 2003
LohengrinKoncertní provedení
Telramund
Edinburgh International Festival
The Hub
D: Runnicles
VII 2003
So 19, Út 22, 25 VII 2003
Tristan und Isolde
Kurwenal
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Segerstam
R: Stone
VI 2003
06, Ne 08, Ne 15 VI 2003
The Rake's Progress
Nick Shadow
Dresdner Musikfestspiele, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Himmelmann
V-VII 2003
23, St 28, 30 V 2003
06, Ne 08, Ne 15 VI 2003
St 02 VII 2003
The Rake's ProgressPremiéra
Nick Shadow
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Himmelmann
V 2003
Ne 04 V 2003
Siegfried
Wanderer
Dresdner Musikfestspiele, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Decker
IV-V 2003
Ne 27 IV 2003
Čt 01 V 2003
Die Walküre
Wotan
Dresdner Musikfestspiele, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Decker
IV-V 2003
Ne 27 IV 2003
Čt 01 V 2003
Die Walküre
Wotan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Decker
IV 2003
25 IV 2003
Das Rheingold
Wotan
Dresdner Musikfestspiele, Dresden
Semperoper
D: Boder
R: Decker
III-IV 2003
Čt 27, Ne 30 III 2003
Út 01, Čt 03, So 05, Ne 06 IV 2003
Siegfried
Wanderer
New National Theatre Tokyo
Opera house
D: Märkl
R: Warner
XII 2002-I 2003
Ne 22, Čt 26, Ne 29 XII 2002
05 I 2003
Lohengrin
Friedrich von Telramund
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Mielitz
X-XI 2002
So 26, Po 28, St 30 X 2002
01, Út 05, 08, Ne 10, Út 12, 15, Po 18, St 20, 22 XI 2002
Carmen
Escamillo
Sächsische Staatsoper, Dresden
Gläserne Manufaktur
D: Zanetti
R: Kupfer
VII 2002
St 17, So 20, Út 23, 26 VII 2002
Tristan und Isolde
Kurwenal
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Segerstam
R: Stone
V 2002
Po 20, Ne 26 V 2002
Tristan und Isolde
No role
Dresdner Musikfestspiele, Dresden
Semperoper
D: Bychkov
R: Marelli
IV 2002
12, Út 16, 19, Ne 21 IV 2002
Le nozze di Figaro
Graf Almaviva
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Zimmer
R: Hollmann
III-IV 2002
29 III 2002
Po 01 IV 2002
Parsifal
Amfortas
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Bychkov
R: Adam
III-V 2002
Ne 17 III 2002
Po 20, Ne 26 V 2002
Tristan und Isolde
Kurwenal
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Bychkov
R: Marelli
VIII-XII 2001
St 29 VIII 2001
Čt 11, 26 X 2001
Ne 04, St 07 XI 2001
28 XII 2001
Fidelio
Don Pizarro
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Zimmer
R: Mielitz
VIII-IX 2001
So 25 VIII 2001
Po 03 IX 2001
Salome
Jochanaan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Herz, Hummel
VIII 2001-III 2002
St 22, 24, Út 28 VIII 2001
24, St 27 II 2002
Ne 03, So 09 III 2002
Der Freischütz
Kaspar
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Decker
VI-VII 2001
So 23, Út 26, Čt 28 VI 2001
Ne 01 VII 2001
Arabella
Mandryka
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Hollmann
I-III 2001
So 06 I 2001
Čt 08, So 10 II 2001
09 III 2001
Salome
Jochanaan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Herz, Hummel
XII 2000
15, Út 19, Čt 21, So 30 XII 2000
Otello
Jago
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Segerstam
R: Mikó, Tapola
XI 2000-VI 2001
Út 14, So 18, Út 21, Čt 23, Ne 26 XI 2000
22, So 26 V 2001
Ne 03 VI 2001
Le nozze di Figaro
Count Almaviva
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Zimmer
R: Hollmann
X 2000-VI 2001
Ne 08, 13, Čt 19, Ne 22, So 28, Ne 29 X 2000
17 XI 2000
14 VI 2001
Das Rheingold
Wotan
Opernhaus Zürich
D: Welser-Möst
R: Wilson
V-VI 2000
Ne 28 V 2000
Po 12 VI 2000
Siegfried
Der Wanderer
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Segerstam
R: Friedrich
V-VI 2000
Ne 21 V 2000
09 VI 2000
Die Walküre
Wotan
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Segerstam
R: Friedrich
V-VI 2000
St 17 V 2000
St 07 VI 2000
Das Rheingold
Wotan
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Segerstam
R: Friedrich
II-IV 2000
25 II 2000
Čt 02, Ne 05, Út 07, Čt 23, St 29 III 2000
So 08, Ne 23 IV 2000
Don Giovanni
Don Giovanni
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Layer
R: Decker
XI 1999-IV 2000
Ne 21, Ne 28 XI 1999
Ne 05 XII 1999
09 IV 2000
Parsifal
Amfortas
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Bychkov
R: Adam
XI 1999-III 2000
St 03, Po 08, Út 16, So 20 XI 1999
11, Út 14, 17, Ne 19 III 2000
Le nozze di Figaro
Figaro
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Zimmer
R: Hollmann
X 1999
So 02, Út 12, So 23, Út 26 X 1999
Il tabarro
Michele
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Samel
IX-X 1999
Ne 26 IX 1999
Ne 10 X 1999
Lohengrin
Heerrufer
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Mielitz
IX 1999-V 2000
Čt 23, Čt 30 IX 1999
Ne 03, Čt 07 X 1999
14, So 27 V 2000
Fidelio
Pizarro
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Zimmer
R: Mielitz
IX 1999-IV 2000
So 18 IX 1999
08, St 13, So 16 X 1999
19 IV 2000
Elektra
Orest
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Bychkov
R: Berghaus
IX 1999
Čt 16 IX 1999
Arabella
Mandryka
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Rennert
R: Hollmann
IX 1999-IV 2000
So 11 IX 1999
17 II 2000
Čt 09 III 2000
Út 18 IV 2000
Salome
Jochanaan
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Sinopoli / Perick
R: Herz
VII 1999
Po 05, 09, St 14, So 17, St 21 VII 1999
Pagliacci
Tonio
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Klas
R: Heiskanen
VI 1999
Čt 10, Ne 13 VI 1999
Siegfried
Der Wanderer
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Segerstam
R: Friedrich
V 1999
Po 24, Ne 30 V 1999
Lohengrin
No role
Dresdner Musikfestspiele, Dresden
Semperoper
D: Perick
R: Mielitz
II 1999
Ne 14, St 17, So 20, Čt 25, Ne 28 II 1999
Parsifal
Amfortas
Opéra National de Paris
Opéra Bastille
D: Conlon
R: Vick
I 1999
Ne 17, Čt 21, Ne 24, So 30 I 1999
Don Giovanni
No role
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Layer
XII 1998-IV 1999
Ne 13, Čt 17, Ne 20, 25, Út 29 XII 1998
03 I 1999
Ne 07, St 10, Čt 18, 26 III 1999
So 03 IV 1999
Il tabarro
Michele
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Perick
IX 1998-VI 1999
Čt 24 IX 1998
02 X 1998
07, Ne 14 II 1999
Čt 25 III 1999
Čt 01 IV 1999
Ne 02, 07, Út 11 V 1999
Čt 03 VI 1999
Der fliegende Holländer
The Dutchman
Deutsche Oper Berlin
D: Thielemann / Albrecht
R: Friedrich
VII 1998
Po 06, 10, St 15, So 18, St 22, 24 VII 1998
Pagliacci
Tonio
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Klas
R: Heiskanen
VI 1998
Čt 11, Ne 14 VI 1998
Die Walküre
No role
Finnish National Opera, Helsinki
Opera House
D: Segerstam
R: Friedrich
IV 1998
Ne 26 IV 1998
ParsifalKoncertní provedení
Amfortas
Teatro dell'Opera di Roma
Teatro Costanzi
D: Fricke
IV-V 1998
Čt 23 IV 1998
01 V 1998
ParsifalKoncertní provedení
Amfortas
Royal Opera, London
ROH
D: Haitink
III-V 1998
27 III 1998
St 01, St 08, Ne 12 IV 1998
So 23, Út 26 V 1998
AidaPremiéra
Amonasro
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Fiore
R: Samel
I-II 1998
St 28, Čt 29, So 31 I 1998
Po 02 II 1998
Der fliegende Holländer
Dutchman
Tokyo Bunka Kaikan
D: Thielemann
R: Friedrich
X 1997-VII 1998
St 08, 24, Ne 26 X 1997
28, Čt 29, So 31 I 1998
Po 02 II 1998
Čt 02, Ne 05 VII 1998
Der fliegende Holländer
The Dutchman
Deutsche Oper Berlin
D: Thielemann
R: Friedrich
X 1997-VI 1998
03, Út 07, 10 X 1997
28 XI 1997
Út 02 XII 1997
15, Čt 18 VI 1998
Der Freischütz
Kilian
Wiener Staatsoper
D: Hager / Schneider
VIII 1997
St 20 VIII 1997
Kullervo
No role
BBC Proms, London
Royal Albert Hall
D: Vänskä
VII 1997
So 12, Út 15, 18, St 23, So 26 VII 1997
PagliacciPremiéra
Tonio
Savonlinna Opera Festival
Olavinlinna Castle
D: Klas
R: Heiskanen
II-IV 1997
Čt 20, St 26 II 1997
21 III 1997
Út 01, Ne 06 IV 1997
Tosca
No role
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Albrecht
R: Berghaus
XII 1996-I 1997
Ne 15, St 18, Ne 22, St 25, So 28 XII 1996
04 I 1997
Don Giovanni
No role
Sächsische Staatsoper, Dresden
Semperoper
D: Layer
R: Decker
IX-X 1996
Út 03, 06, Po 09, Čt 12, Ne 15, Čt 19, Ne 22, St 25, So 28 IX 1996
Út 01 X 1996
ElektraPremiéra
Orest
De Nationale Opera, Amsterdam
Nationale Opera & Ballet
D: Haenchen
R: Decker