Kaikki
Casting Tool
Vuokratuotannot
Päivitä profiili
fi
Kirjaudu sisään
Pro/Casting
fi
Hae: Esitykset, Taiteilijat, Yritykset, Festivaalit, Johtaja, Paikat, Musikaalit, Videot
Koti
Esitykset
Taiteilijat
Yritykset
Festivaalit
Agentuurit
Paikat
Lisää
Krausi
Laulukilpailuissa
Säveltäjät
Musikaalit
Videot
Pro Tools
alan ammattilaisille
Yleisölle
Nadezhda Kalinina, Choreographer, Librettist
Kuvia
Näytä
Casting Tool
Nadezhda Kalinina
/ Kuvia
Liput
Jaa
Usein kysytyt kysymykset
Näytä
Casting Tool
Choreographer
Librettist
Yleiskatsaus
Esitykset
Ohjelmisto
Videot
Kuvia
Liput
Jaa
Usein kysytyt kysymykset
Näytä
Casting Tool
Katso lisää Operabasen
Casting-työkalussa
Yhteystiedot
Agentti
Urakaaviot
Tulevaisuuden ohjelmisto
Edistyneet suodattimet
Valokuvat aiemmasta tuotannosta
309
Carmen
,
Georges Bizet
Oct - Dec 2022
Novaya Opera
D:
Yuri Alexandrov
C:
Alexandru Samoila
Andrey Lebedev
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Les cloches de Corneville
(The Bells of Corneville)
,
Robert Planquette
May - Jul 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
C:
Alexander Goikhman
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Les Pêcheurs de perles
(The Pearl Fishers)
,
Georges Bizet
Jan - Jul 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Tatyana Karpacheva
Natalya Chernikova
Darya Modzalevskaya
Maxim Valkov
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
My Fair Lady
,
Frederick Loewe
Nov 2021 - Jul 2022
St Petersburg Theatre of Musical Comedy
D:
Grigory Dityatkovsky
C:
Andrey Alekseev
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Il barbiere di Siviglia
(The Barber of Seville)
,
Gioachino Rossini
Oct 2021 - Jun 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Darya Modzalevskaya
C:
Alexander Goikhman
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Cavalleria rusticana
(Rustic Chivalry)
,
Pietro Mascagni
Oct 2021 - Jul 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Tatyana Karpacheva
Darya Modzalevskaya
Natalya Chernikova
C:
Alexander Goikhman
Maxim Valkov
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Betrothal in a Monastery
,
Sergey Sergeyevich Prokofiev
Oct 2021 - May 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Tatyana Karpacheva
Natalya Chernikova
Darya Modzalevskaya
Yuri Alexandrov
C:
Alexander Goikhman
Maxim Valkov
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Esmeralda
,
Alexander Sergeyevich Dargomïzhsky
Sep 2021 - Jun 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Natalya Chernikova
Darya Modzalevskaya
C:
Maxim Valkov
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Les cloches de Corneville
(The Bells of Corneville)
,
Robert Planquette
Sep 2021 - May 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Natalya Chernikova
Darya Modzalevskaya
C:
Alexander Goikhman
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Not Love Alone
,
Rodion Shchedrin
Sep 2021 - Apr 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Natalya Chernikova
Darya Modzalevskaya
Tatyana Karpacheva
C:
Alexander Goikhman
Maxim Valkov
Carmen
,
Georges Bizet
Sep 2021 - Jul 2022
Novaya Opera
D:
Yuri Alexandrov
C:
Andrey Lebedev
Alexandru Samoila
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Faust
,
Charles-François Gounod
Sep 2021 - Jul 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Tatyana Karpacheva
Natalya Chernikova
Darya Modzalevskaya
C:
Maxim Valkov
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Die Csárdásfürstin
(The Gypsy Princess)
,
Emmerich Kálmán
Sep 2021 - Jul 2022
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Tatyana Karpacheva
Natalya Chernikova
C:
Alexander Goikhman
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Il barbiere di Siviglia
(The Barber of Seville)
,
Gioachino Rossini
May 2021
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Darya Modzalevskaya
C:
Alexander Goikhman
Esmeralda
,
Alexander Sergeyevich Dargomïzhsky
Apr 2021
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
C:
Maxim Valkov
Betrothal in a Monastery
,
Sergey Sergeyevich Prokofiev
Jan - Apr 2021
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
C:
Alexander Goikhman
Maxim Valkov
Giovanna d'Arco
(Joan of Arc)
,
Giuseppe Verdi
Dec 2020 - Apr 2022
Rostov State Musical Theatre
D:
Vyacheslav Kushchev
Yuri Alexandrov
Pavel Sorokin
C:
Mikhail Pabuzin
Alexey Shakuro
Andrey Ivanov
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Christmas Eve
(The Night before Christmas)
,
Nikolai Rimsky-Korsakov
Dec 2020 - Jan 2021
Primorsky Stage of the Mariinsky Theatre
D:
Olga Malikova
C:
Waleriy Trubin-Leonoff
Carmina Burana
,
Carl Orff
Nov 2020 - Jun 2021
Chelyabinsk State Opera
C:
Alexander Matushkin
Evgeny Volynsky
Les cloches de Corneville
(The Bells of Corneville)
,
Robert Planquette
Oct 2020 - Jul 2021
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
C:
Alexander Goikhman
Les Pêcheurs de perles
(The Pearl Fishers)
,
Georges Bizet
Oct 2020 - Jun 2021
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Tatyana Karpacheva
Darya Modzalevskaya
Maxim Valkov
Not Love Alone
,
Rodion Shchedrin
Oct 2020 - Jun 2021
St Petersburg Chamber Opera
D:
Tatyana Karpacheva
Darya Modzalevskaya
Natalya Chernikova
C:
Maxim Valkov
Alexander Goikhman
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Die Csárdásfürstin
(The Gypsy Princess)
,
Emmerich Kálmán
Oct 2020 - Jun 2021
Rostov State Musical Theatre
D:
Anastasia Negovora
C:
Alexey Shakuro
Alexander Goncharov
Mikhail Pabuzin
Faust
,
Charles-François Gounod
Sep 2020 - Jun 2021
St Petersburg Chamber Opera
D:
Yuri Alexandrov
Natalya Chernikova
Darya Modzalevskaya
C:
Maxim Valkov
Yana Zubova
Näytä muuta kuvaa
Näytä muuta kuvaa
Die Zirkusprinzessin
(The Circus Princess)
,
Emmerich Kálmán
Sep 2020 - May 2021
Republic of Karelia State Music Theatre
D:
Yuri Alexandrov
C:
Vladimir Kulagin
Lataa lisää
Tutustu tarkemmin kohteeseen Nadezhda Kalinina
Yleiskatsaus
Esitykset
Ohjelmisto
Videot
Kalenteri
Pro
Organisaatiokaavio
Pro
Roolikaavio
Pro
Näytä kaikki